Veterans 1/2 and 5K 2010 1/2 Marathon

Overall Finish List

November 13, 2010


Results by Time to Run www.timetorun.net
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace     Time Back
       1    Bryan Hazel                       Fort Wayne  IN        464    24   M     1/31   20-29    1:12:28.41    5:32/M             
       2    Sam Bird                          Columbia City  IN     660    20   M     1/31   20-29    1:13:28.22    5:36/M     00:59.81
       3    Matt Perkins                      Wolcottville  IN      557    17   M     1/13    0-19    1:15:04.90    5:44/M     02:36.49
       4    Nick Lagemann                     Lagrange  IN          503    16   M     2/13    0-19    1:15:20.79    5:45/M     02:52.38
       5    Jacob Gunderkline                 Goshen  IN            447    20   M     2/31   20-29    1:15:30.64    5:46/M     03:02.23
       6    Andrew Witkowski                  Goshen  IN            643    18   M     3/13    0-19    1:15:45.46    5:47/M     03:17.05
       7    Matt Jones                        Lagrange  IN          489    40   M     1/43   40-49    1:17:34.11    5:55/M     05:05.70
       8    David Horst                       Goshen  IN            476    21   M     3/31   20-29    1:17:44.48    5:56/M     05:16.07
       9    Paul Versluis                     Goshen  IN            623    21   M     4/31   20-29    1:18:07.29    5:58/M     05:38.88
      10    Manuel Martinez                   Fort Wayne  IN        526    47   M     1/43   40-49    1:18:52.41    6:01/M     06:24.00
      11    Doug Alles                        Fort Wayne  IN        334    23   M     5/31   20-29    1:19:13.83    6:03/M     06:45.42
      12    Brad Cooper                       Columbia City  IN     393    48   M     2/43   40-49    1:20:37.09    6:09/M     08:08.68
      13    Nick Bouwman                      Goshen  IN            370    22   M     6/31   20-29    1:22:55.89    6:20/M     10:27.48
      14    Kevin Miller                      Lawton  MI            202    44   M     3/43   40-49    1:24:18.60    6:26/M     11:50.19
      15    Hiroshi Yamauchi                  Ann Arbor  MI         648    42   M     4/43   40-49    1:26:00.86    6:34/M     13:32.45
      16    Valerie Hardesty                  Huntertown  IN        455    25   F     1/51   20-29    1:27:49.96    6:42/M             
      17    Kirby Glick                       Howe  IN              431    48   M     5/43   40-49    1:27:59.69    6:43/M     15:31.28
      18    Yoshitaka Naruse                  Rochester Hills  MI   541    47   M     6/43   40-49    1:28:05.94    6:43/M     15:37.53
      19    Chad Shellabarger                 Huntington  IN        599    20   M     7/31   20-29    1:28:46.15    6:47/M     16:17.74
      20    Dietrich Alderfer                 Goshen  IN            328    21   M     8/31   20-29    1:29:06.45    6:48/M     16:38.04
      21    Kim Lefever                       Columbia City  IN     508    54   M     1/23   50-59    1:29:30.02    6:50/M     17:01.61
      22    Heath Trampe                      Fort Wayne  IN        619    28   M     9/31   20-29    1:29:36.88    6:50/M     17:08.47
      23    Shelby Pankratz                   Wyoming  MI           552    41   M     7/43   40-49    1:29:53.48    6:52/M     17:25.07
      24    Wendell Aldrich                   Columbia City  IN     331    42   M     8/43   40-49    1:30:05.13    6:53/M     17:36.72
      25    Sam Moore                         Fort Wayne  IN        538    14   M     4/13    0-19    1:30:32.41    6:55/M     18:04.00
      26    Kermit Hogeston                   Churubusco  IN        474    42   M     9/43   40-49    1:30:47.82    6:56/M     18:19.41
      27    Molly Shirey                      Huntington  IN        603    20   F     1/51   20-29    1:31:30.93    6:59/M     03:40.97
      28    Luke Diehl                        Huntington  IN        404    23   M    10/31   20-29    1:31:31.07    6:59/M     19:02.66
      29    Anna Aldrich                      Fremont  IN           329    15   F     1/7     0-19    1:32:14.79    7:02/M     04:24.83
      30    Carl Hansen                       Auburn  IN            454    54   M     2/23   50-59    1:32:16.88    7:03/M     19:48.47
      31    Josh Delp                         Goshen  IN            401    21   M    11/31   20-29    1:32:17.47    7:03/M     19:49.06
      32    Keith Bock                        Columbia City  IN     367    33   M     1/28   30-39    1:33:00.86    7:06/M     20:32.45
      33    Todd Aldrich                      Fremont  IN           330    49   M    10/43   40-49    1:33:55.81    7:10/M     21:27.40
      34    Alli Beitler                      Goshen  IN            358    18   F     2/7     0-19    1:33:58.91    7:10/M     06:08.95
      35    Steve Gorsuch                     Mishawaka  IN         438    57   M     3/23   50-59    1:35:28.91    7:17/M     23:00.50
      36    Sam Kincaid                       Marion  IN            497    46   M    11/43   40-49    1:35:35.97    7:18/M     23:07.56
      37    Jamie Lyberg                      Ada  MI               518    26   F     2/51   20-29    1:35:40.71    7:18/M     07:50.75
      38    Todd Findley                      Fort Wayne  IN        414    40   M    12/43   40-49    1:35:42.28    7:18/M     23:13.87
      39    Lowell Ritter                     Elkhart  IN           579    18   M     5/13    0-19    1:35:53.53    7:19/M     23:25.12
      40    Josh Ware                         Fort Wayne  IN        630    16   M     6/13    0-19    1:35:56.29    7:19/M     23:27.88
      41    Davon Geiger                      Churubusco  IN        427    16   M     7/13    0-19    1:36:54.88    7:24/M     24:26.47
      42    Connor Hogeston                   Churubusco  IN        473    15   M     8/13    0-19    1:36:54.92    7:24/M     24:26.51
      43    Cody Brown                        Columbia City  IN     376    26   M    12/31   20-29    1:37:14.69    7:25/M     24:46.28
      44    Nathaniel Mauck                   Lagrange  IN          527    30   M     2/28   30-39    1:37:19.15    7:26/M     24:50.74
      45    Richard McNeil                    Rochester  IN         529    51   M     4/23   50-59    1:37:19.66    7:26/M     24:51.25
      46    Jacob White                       Angola  IN            637    17   M     9/13    0-19    1:37:37.13    7:27/M     25:08.72
      47    Jenica Corbett                    Goshen  IN            394    18   F     3/7     0-19    1:37:37.97    7:27/M     09:48.01
      48    Jeremy Boardman                   Somerset  IN          365    34   M     3/28   30-39    1:38:41.57    7:32/M     26:13.16
      49    Mercedes Zello                    Columbia City  IN     655    16   F     4/7     0-19    1:38:47.50    7:32/M     10:57.54
      50    Patrick Hilger                    Fort Wayne  IN        468    34   M     4/28   30-39    1:39:57.96    7:38/M     27:29.55
      51    Deb Deren                         White Lake  MI        402    51   F     1/18   50-59    1:40:04.59    7:38/M     12:14.63
      52    Steve Knouff                      Warsaw  IN            499    61   M     1/9    60-69    1:40:13.82    7:39/M     27:45.41
      53    Jeffrey Wardell                   Saginaw  MI           628    46   M    13/43   40-49    1:40:26.75    7:40/M     27:58.34
      54    Julie Bock                        Columbia City  IN     366    28   F     3/51   20-29    1:40:30.43    7:40/M     12:40.47
      55    Phil Winkler                      Fort Wayne  IN        642    58   M     5/23   50-59    1:40:55.19    7:42/M     28:26.78
      56    Amy Petersheim                    Goshen  IN            558    24   F     4/51   20-29    1:40:59.74    7:43/M     13:09.78
      57    Terry Quillen                     Tullahoma  TN         572    48   M    14/43   40-49    1:41:29.88    7:45/M     29:01.47
      58    Kristin Labelle                   Mount Pleasant  MI    502    42   F     1/36   40-49    1:41:42.03    7:46/M     13:52.07
      59    Mike Niedbalski                   South Bend  IN        543    38   M     5/28   30-39    1:42:02.72    7:47/M     29:34.31
      60    Jeffrey Metzger                   Fort Wayne  IN        531    49   M    15/43   40-49    1:42:04.59    7:47/M     29:36.18
      61    Tammy Lyberg                      Big Rapids  MI        519    21   F     5/51   20-29    1:42:15.05    7:48/M     14:25.09
      62    Jeremy Freeman                    Columbia City  IN     421    35   M     6/28   30-39    1:42:32.90    7:50/M     30:04.49
      63    Dave Petersheim                   Goshen  IN            559    55   M     6/23   50-59    1:42:34.34    7:50/M     30:05.93
      64    Jeff Lamaster                     Auburn  IN            504    29   M    13/31   20-29    1:42:39.28    7:50/M     30:10.87
      65    John Christensen                  Fort Wayne  IN        386    41   M    16/43   40-49    1:42:47.69    7:51/M     30:19.28
      66    Joe Griner                        North Webster  IN     443    45   M    17/43   40-49    1:42:49.82    7:51/M     30:21.41
      67    Erin Helmuth                      Goshen  IN            466    20   F     6/51   20-29    1:43:51.48    7:56/M     16:01.52
      68    Alita Yoder                       Goshen  IN            650    20   F     7/51   20-29    1:43:51.71    7:56/M     16:01.75
      69    Erin Brady                        Fort Wayne  IN        373    39   F     1/54   30-39    1:44:00.93    7:56/M     16:10.97
      70    Rev. John Patri Riley, Csc        South Bend  IN        577    53   M     7/23   50-59    1:44:47.18    8:00/M     32:18.77
      71    Thomas Niner                      Maumee  OH            546    45   M    18/43   40-49    1:45:21.80    8:03/M     32:53.39
      72    Matthew Giloth                    South Bend  IN        429    43   M    19/43   40-49    1:45:41.39    8:04/M     33:12.98
      73    Nathan Mayhew                     Grand Rapids  MI      669    42   M    20/43   40-49    1:45:48.30    8:05/M     33:19.89
      74    Sara Bauer                        New Haven  IN         353    36   F     2/54   30-39    1:46:17.99    8:07/M     18:28.03
      75    Alicia Labelle                    Elmhurst  IL          501    39   F     3/54   30-39    1:46:24.42    8:07/M     18:34.46
      76    Heather Hyden                     Wabash  IN            483    22   F     8/51   20-29    1:46:31.22    8:08/M     18:41.26
      77    Carol Reiss                       Hudsonville  MI       222    42   F     2/36   40-49    1:46:36.12    8:08/M     18:46.16
      78    Aaron Halvas                      Byron Center  MI      449    42   M    21/43   40-49    1:46:51.32    8:09/M     34:22.91
      79    Richard Panning                   Angola  IN            553    61   M     2/9    60-69    1:47:02.86    8:10/M     34:34.45
      80    Pete Gaffney                      South Bend  IN        423    27   M    14/31   20-29    1:47:07.50    8:11/M     34:39.09
      81    Cassie Lemberg                    Fort Wayne  IN        510    24   F     9/51   20-29    1:47:07.63    8:11/M     19:17.67
      82    Jessica Warriner                  Fort Wayne  IN        631    26   F    10/51   20-29    1:47:11.08    8:11/M     19:21.12
      83    Adam Gordon                       Wixom  MI             674    30   M     7/28   30-39    1:47:24.75    8:12/M     34:56.34
      84    Linda Anderson                    Fort Wayne  IN        339    49   F     3/36   40-49    1:47:39.78    8:13/M     19:49.82
      85    Tianyi Luo                        Gary  IN              517    23   M    15/31   20-29    1:47:53.24    8:14/M     35:24.83
      86    William Niner                     Maumee  OH            547    14   M    10/13    0-19    1:48:29.75    8:17/M     36:01.34
      87    Sri Hari Krishn Narayanan         Chicago  IL           540    29   M    16/31   20-29    1:48:32.77    8:17/M     36:04.36
      88    Cassie Neureiter                  Nashville  TN         542    27   F    11/51   20-29    1:48:40.66    8:18/M     20:50.70
      89    Ben Shinneman                     Columbia City  IN     602    20   M    17/31   20-29    1:49:14.10    8:20/M     36:45.69
      90    Qian Zhu                          Willowbrook  IL       656    28   F    12/51   20-29    1:49:16.51    8:20/M     21:26.55
      91    Scott Rubush                      West Chester  PA      581    32   M     8/28   30-39    1:49:18.78    8:21/M     36:50.37
      92    Joseph Cleland                    Pierceton  IN         388    36   M     9/28   30-39    1:49:19.80    8:21/M     36:51.39
      93    James Martin                      Topeka  IN            670    43   M    22/43   40-49    1:49:20.04    8:21/M     36:51.63
      94    Jennifer Lasceski                 Lapeer  MI            506    32   F     4/54   30-39    1:49:25.90    8:21/M     21:35.94
      95    Tyler Stouder                     Warsaw  IN            613    24   M    18/31   20-29    1:49:54.95    8:23/M     37:26.54
      96    Cody Bigger                       Edgerton  OH          363    19   M    11/13    0-19    1:50:00.88    8:24/M     37:32.47
      97    Karla Barnhart                    South Whitley  IN     351    35   F     5/54   30-39    1:50:06.54    8:24/M     22:16.58
      98    Jason Zumbaugh                    Edgerton  OH          659    32   M    10/28   30-39    1:50:36.18    8:27/M     38:07.77
      99    Karen Scranton                    Grandville  MI        597    42   F     4/36   40-49    1:50:58.92    8:28/M     23:08.96
     100    Christopher Pontorno              Angola  IN            562    38   M    11/28   30-39    1:51:01.69    8:28/M     38:33.28

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace     Time Back
     101    Judith Darland                    Holland  MI            68    49   F     5/36   40-49    1:51:06.92    8:29/M     23:16.96
     102    Scott Atkin                       Zionsville  IN        345    47   M    23/43   40-49    1:51:37.67    8:31/M     39:09.26
     103    Leah Thill                        Goshen  IN            616    20   F    13/51   20-29    1:52:03.48    8:33/M     24:13.52
     104    Brian Eberhart                    Mishawaka  IN         406    52   M     8/23   50-59    1:52:16.32    8:34/M     39:47.91
     105    Susan Barna                       Livonia  MI           350    57   F     1/18   50-59    1:52:19.92    8:34/M     24:29.96
     106    Gabrielle Brown                   Dunlap  IL            377    29   F    14/51   20-29    1:52:51.58    8:37/M     25:01.62
     107    Colleen Cady                      Grand Blanc  MI       382    43   F     6/36   40-49    1:53:05.22    8:38/M     25:15.26
     108    Tiffany Steinbrunner              Rockford  OH          608    23   F    15/51   20-29    1:53:23.00    8:39/M     25:33.04
     109    Karla Folker                      Goshen  IN            415    19   F     5/7     0-19    1:53:24.78    8:39/M     25:34.82
     110    Scott Gabriel                     Fort Wayne  IN        422    40   M    24/43   40-49    1:53:32.02    8:40/M     41:03.61
     111    Steven Kahl                       Fishers  IN           491    50   M     9/23   50-59    1:53:35.76    8:40/M     41:07.35
     112    Audge Cormany                     Columbia City  IN     395    21   F    16/51   20-29    1:53:39.85    8:41/M     25:49.89
     113    Heather Wick                      Columbia City  IN     638    19   F     6/7     0-19    1:53:40.22    8:41/M     25:50.26
     114    Brian Catron                      Warsaw  IN            665    44   M    25/43   40-49    1:53:42.56    8:41/M     41:14.15
     115    Julie Manger                      Kendallville  IN      523    56   F     2/18   50-59    1:53:55.19    8:42/M     26:05.23
     116    Eric Anderson                     Columbia City  IN     337    41   M    26/43   40-49    1:54:13.89    8:43/M     41:45.48
     117    Scott Burns                       Fort Wayne  IN        379    31   M    12/28   30-39    1:54:28.17    8:44/M     41:59.76
     118    Nathan Notter                     Fort Wayne  IN        548    42   M    27/43   40-49    1:54:30.79    8:44/M     42:02.38
     119    Marc Estes                        West Lafayette  IN     90    40   M    28/43   40-49    1:54:50.85    8:46/M     42:22.44
     120    Stephen Glick                     Goshen  IN            432    58   M    10/23   50-59    1:54:53.40    8:46/M     42:24.99
     121    Lance Brauchla                    Laotto  IN            374    54   M    11/23   50-59    1:54:56.07    8:46/M     42:27.66
     122    Randall Riley                     Southington  OH       576    61   M     3/9    60-69    1:55:02.00    8:47/M     42:33.59
     123    Sarah Pappano                     Bloomington  IN       554    30   F     6/54   30-39    1:55:23.68    8:48/M     27:33.72
     124    Tina Vandersaul                   Columbia City  IN     621    41   F     7/36   40-49    1:55:27.82    8:49/M     27:37.86
     125    Alec Justice                      Huntington  IN        490    14   M    12/13    0-19    1:55:46.54    8:50/M     43:18.13
     126    Joe Ritzel                        Dayton  OH            580    44   M    29/43   40-49    1:55:55.87    8:51/M     43:27.46
     127    Tracy Horrell                     Claypool  IN          475    35   M    13/28   30-39    1:55:59.76    8:51/M     43:31.35
     128    Nichole Knell                     Centerville  OH       498    36   F     7/54   30-39    1:56:07.01    8:52/M     28:17.05
     129    Jason Palmer                      Northville  MI        551    26   M    19/31   20-29    1:56:22.68    8:53/M     43:54.27
     130    Samuel Littrell                   Monroeville  IN       514    28   M    20/31   20-29    1:56:55.29    8:55/M     44:26.88
     131    Greta Yoder Slater                Indianapolis  IN      666    40   F     8/36   40-49    1:57:00.96    8:56/M     29:11.00
     132    Margaret Johnson                  Fort Knox  KY         487    25   F    17/51   20-29    1:57:06.59    8:56/M     29:16.63
     133    Chuck Wagner                      Collinsville  IL      625    53   M    12/23   50-59    1:57:24.93    8:58/M     44:56.52
     134    Brenda Worrell                    Warsaw  IN            644    51   F     3/18   50-59    1:57:33.45    8:58/M     29:43.49
     135    Misty Wallin                      Fort Wayne  IN        627    32   F     8/54   30-39    1:57:41.14    8:59/M     29:51.18
     136    Christina Schimmel                Fort Wayne  IN        590    40   F     9/36   40-49    1:57:41.29    8:59/M     29:51.33
     137    Kathleen Anderson                 Fort Wayne  IN        338    43   F    10/36   40-49    1:57:48.56    9:00/M     29:58.60
     138    Kathleen Scheumann                Auburn  IN            589    58   F     4/18   50-59    1:57:52.41    9:00/M     30:02.45
     139    Christine Hutchins                Fort Wayne  IN        482    47   F    11/36   40-49    1:58:39.31    9:03/M     30:49.35
     140    Terri Gross                       Fort Wayne  IN        444    55   F     5/18   50-59    1:58:40.21    9:04/M     30:50.25
     141    Steve Heeter                      Bloomington  IN       465    43   M    30/43   40-49    1:58:51.05    9:04/M     46:22.64
     142    Audree Ousley                     Huntington  IN        550    28   F    18/51   20-29    1:58:51.86    9:04/M     31:01.90
     143    Sarah Schmitt                     Columbia City  IN     592    31   F     9/54   30-39    1:59:32.12    9:07/M     31:42.16
     144    Kelly Mize                        South Whitley  IN     535    48   F    12/36   40-49    2:00:02.29    9:10/M     32:12.33
     145    Lynelle Yoder                     Goshen  IN            652    19   F     7/7     0-19    2:00:05.41    9:10/M     32:15.45
     146    Laura Niedzwiecki                 Standish  MI          545    45   F    13/36   40-49    2:00:07.96    9:10/M     32:18.00
     147    Maureen Freeeman                  Columbia City  IN     420    34   F    10/54   30-39    2:00:13.40    9:11/M     32:23.44
     148    Adam Anderson                     Columbia City  IN     336    30   M    14/28   30-39    2:00:14.69    9:11/M     47:46.28
     149    Adam Schmitt                      Columbia City  IN     591    31   M    15/28   30-39    2:00:33.72    9:12/M     48:05.31
     150    Kristen Barker                    Chicago  IL           349    24   F    19/51   20-29    2:01:22.58    9:16/M     33:32.62
     151    Kirsten Ziembo                    Fort Wayne  IN        657    31   F    11/54   30-39    2:01:25.62    9:16/M     33:35.66
     152    Tanna Wright                      Winona Lake  IN       645    38   F    12/54   30-39    2:01:27.15    9:16/M     33:37.19
     153    Robert Stevenson                  Northville  MI        610    55   M    13/23   50-59    2:01:30.38    9:16/M     49:01.97
     154    Dane Schipp                       Indianapolis  IN      246    24   M    21/31   20-29    2:01:34.38    9:17/M     49:05.97
     155    Michael Lewellen                  Fort Wayne  IN        512    52   M    14/23   50-59    2:02:06.78    9:19/M     49:38.37
     156    Heather Cook                      Columbia City  IN     392    39   F    13/54   30-39    2:02:45.26    9:22/M     34:55.30
     157    Chris Croy                        Fort Wayne  IN        398    54   M    15/23   50-59    2:02:49.90    9:23/M     50:21.49
     158    Dale Schulze                      Fort Wayne  IN        595    57   M    16/23   50-59    2:03:21.96    9:25/M     50:53.55
     159    Robert Elliott                    Macomb  IL            409    45   M    31/43   40-49    2:03:22.80    9:25/M     50:54.39
     160    Stan Hartzler                     Syracuse  IN          463    36   M    16/28   30-39    2:03:28.41    9:25/M     51:00.00
     161    Tina Stinson                      Columbia City  IN     612    37   F    14/54   30-39    2:03:29.18    9:26/M     35:39.22
     162    Randy Snodgrass                   Princeville  IL       605    47   M    32/43   40-49    2:03:32.55    9:26/M     51:04.14
     163    Gina Gordon                       Wixom  MI             673    28   F    20/51   20-29    2:03:48.67    9:27/M     35:58.71
     164    Michael Barasch                   Fort Wayne  IN        348    42   M    33/43   40-49    2:03:56.97    9:28/M     51:28.56
     165    Douglas Pownall                   Warsaw  IN            567    55   M    17/23   50-59    2:04:11.20    9:29/M     51:42.79
     166    Michele Babin                     Goshen  IN            347    42   F    14/36   40-49    2:04:17.98    9:29/M     36:28.02
     167    Dusting Goeglein                  Nappanee  IN          433    25   M    22/31   20-29    2:04:23.75    9:30/M     51:55.34
     168    Timothy Belko                     Round Lake  IL        359    30   M    17/28   30-39    2:04:34.98    9:31/M     52:06.57
     169    Janet Hilger                      Fort Wayne  IN        467    23   F    21/51   20-29    2:04:41.33    9:31/M     36:51.37
     170    Tonya Welsh                       Warsaw  IN            634    28   F    22/51   20-29    2:04:50.28    9:32/M     37:00.32
     171    Stacy Thomas                      Warsaw  IN            617    25   F    23/51   20-29    2:04:50.48    9:32/M     37:00.52
     172    Vickie Coyle                      Columbia City  IN     396    28   F    24/51   20-29    2:05:32.60    9:35/M     37:42.64
     173    Lori Williams                     Monclova  OH          640    37   F    15/54   30-39    2:05:37.21    9:35/M     37:47.25
     174    Justin Phillips                   Belbrook  OH          560    28   M    23/31   20-29    2:06:19.37    9:39/M     53:50.96
     175    Mark Lenyo                        South Bend  IN        511    51   M    18/23   50-59    2:06:31.15    9:39/M     54:02.74
     176    Kashia Harris                     Centerville  OH       459    38   F    16/54   30-39    2:06:38.13    9:40/M     38:48.17
     177    Sarah Askey                       Beavercreek  OH       343    33   F    17/54   30-39    2:06:38.70    9:40/M     38:48.74
     178    Kelly Hinga                       Portage  MI           469    41   F    15/36   40-49    2:06:41.13    9:40/M     38:51.17
     179    Christy Garau                     Columbia City  IN     424    29   F    25/51   20-29    2:07:03.10    9:42/M     39:13.14
     180    James Mize                        South Whitley  IN     534    44   M    34/43   40-49    2:07:10.27    9:42/M     54:41.86
     181    Christian Jones                   Huntington  IN        488    14   M    13/13    0-19    2:07:32.00    9:44/M     55:03.59
     182    Wayne Beachy                      Ligonier  IN          354    51   M    19/23   50-59    2:07:39.49    9:45/M     55:11.08
     183    Rena Potts                        Fort Wayne  IN        565    33   F    18/54   30-39    2:09:17.03    9:52/M     41:27.07
     184    Maranda Weliver                   Camby  IN             633    28   F    26/51   20-29    2:10:21.45    9:57/M     42:31.49
     185    Stacey Anderson                   Warsaw  IN            340    45   F    16/36   40-49    2:10:37.15    9:58/M     42:47.19
     186    Thomas Weinkauf                   Elkhart  IN           632    49   M    35/43   40-49    2:11:27.02   10:02/M     58:58.61
     187    Janice Felger                     Churubusco  IN        413    38   F    19/54   30-39    2:11:46.66   10:04/M     43:56.70
     188    Chable Johnson                    Columbia City  IN     486    35   F    20/54   30-39    2:11:51.71   10:04/M     44:01.75
     189    Tammy Collier                     Pierceton  IN         391    39   F    21/54   30-39    2:12:24.31   10:06/M     44:34.35
     190    Chad Collier                      Pierceton  IN         390    37   M    18/28   30-39    2:12:29.12   10:07/M   1:00:00.71
     191    April Birts                       Fort Wayne  IN        364    29   F    27/51   20-29    2:12:29.48   10:07/M     44:39.52
     192    Greg Hunt                         Rolling Prairie  IN   481    55   M    20/23   50-59    2:12:46.65   10:08/M   1:00:18.24
     193    Robin Allbaugh                    Delphi  IN            333    57   F     6/18   50-59    2:12:48.09   10:08/M     44:58.13
     194    Elizabeth Bear                    Columbia City  IN     355    29   F    28/51   20-29    2:12:52.27   10:09/M     45:02.31
     195    Roger Bentley                     Coloma  MI            361    60   M     4/9    60-69    2:12:56.00   10:09/M   1:00:27.59
     196    Jody Claypool                     Columbia City  IN     663    34   M    19/28   30-39    2:13:03.67   10:09/M   1:00:35.26
     197    Steven Ziembo                     Fort Wayne  IN        658    37   M    20/28   30-39    2:13:07.61   10:10/M   1:00:39.20
     198    Kaylea Bennett                    Fort Wayne  IN        360    23   F    29/51   20-29    2:13:12.71   10:10/M     45:22.75
     199    Karen Williams                    Huntington  IN        639    32   F    22/54   30-39    2:13:20.54   10:11/M     45:30.58
     200    Christine Fairchild               Albion  IN            667    49   F    17/36   40-49    2:13:55.09   10:13/M     46:05.13

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace     Time Back
     201    Mackenzi Lechlitner               Wakarusa  IN          507    21   F    30/51   20-29    2:13:55.54   10:13/M     46:05.58
     202    Tricia Abbott                     Munster  IN           326    42   F    18/36   40-49    2:14:15.44   10:15/M     46:25.48
     203    Brian Johnson                     Fort Knox  KY         485    24   M    24/31   20-29    2:14:17.32   10:15/M   1:01:48.91
     204    Mark Gershman                     Scottsdale  AZ        104    52   M    21/23   50-59    2:14:52.21   10:18/M   1:02:23.80
     205    Whitney Goeglein                  Nappanee  IN          434    25   F    31/51   20-29    2:14:55.86   10:18/M     47:05.90
     206    Peg Booms                         Minden City  MI       369    44   F    19/36   40-49    2:14:55.94   10:18/M     47:05.98
     207    Jamie Votava                      Ann Arbor  MI         624    26   F    32/51   20-29    2:15:02.12   10:18/M     47:12.16
     208    Nicole Karis                      Ann Arbor,  MI        492    26   F    33/51   20-29    2:15:02.60   10:18/M     47:12.64
     209    Tasha Farris                      Columbia City  IN     412    25   F    34/51   20-29    2:15:08.50   10:19/M     47:18.54
     210    Richard Craig                     Lagrange  IN          397    63   M     5/9    60-69    2:15:10.30   10:19/M   1:02:41.89
     211    Klorissa Moody                    Rolling Prairie  IN   536    42   F    20/36   40-49    2:15:37.48   10:21/M     47:47.52
     212    Leanne Kidd Hill                  White Pigeon  MI      496    44   F    21/36   40-49    2:15:44.78   10:22/M     47:54.82
     213    Laura Reed                        Constantine  MI       575    34   F    23/54   30-39    2:15:46.02   10:22/M     47:56.06
     214    Rebecca Shingledecker             Centreville  MI       601    34   F    24/54   30-39    2:15:46.08   10:22/M     47:56.12
     215    Mark Delbrugge                    Southgate  MI         400    59   M    22/23   50-59    2:16:03.39   10:23/M   1:03:34.98
     216    Jodi Mikesell                     Columbia City  IN     532    34   F    25/54   30-39    2:16:13.70   10:24/M     48:23.74
     217    Shannon Lemmon                    Columbia City  IN     452    32   F    26/54   30-39    2:16:13.84   10:24/M     48:23.88
     218    Julie Hartzler                    Syracuse  IN          462    38   F    27/54   30-39    2:16:15.36   10:24/M     48:25.40
     219    Michelle Risley                   Temperance  MI        578    43   F    22/36   40-49    2:16:40.65   10:26/M     48:50.69
     220    Lisa Claypool                     Columbia City  IN     387    34   F    28/54   30-39    2:16:51.47   10:27/M     49:01.51
     221    Tiffany Griggs                    Sturgis  MI           441    27   F    35/51   20-29    2:17:09.11   10:28/M     49:19.15
     222    Rae Anne Kern                     Huntington  IN        495    38   F    29/54   30-39    2:17:19.71   10:29/M     49:29.75
     223    Candy Evans                       Roanoke  IN           410    43   F    23/36   40-49    2:17:19.92   10:29/M     49:29.96
     224    Christie Swiczkoski               Toledo  OH            615    36   F    30/54   30-39    2:17:23.86   10:29/M     49:33.90
     225    Ashutosh Mahajan                  Willowbrook  IL       521    29   M    25/31   20-29    2:18:29.08   10:34/M   1:06:00.67
     226    Stacey Hartman-Harley             Mendon  MI            461    33   F    31/54   30-39    2:18:51.32   10:36/M     51:01.36
     227    Douglas Scranton                  Grandville  MI        596    44   M    36/43   40-49    2:18:52.51   10:36/M   1:06:24.10
     228    Pamela Butler                     Grandville  MI        380    46   F    24/36   40-49    2:18:52.67   10:36/M     51:02.71
     229    Vanessa Harpenau                  Columbia City  IN     457    40   F    25/36   40-49    2:19:28.60   10:39/M     51:38.64
     230    Michael Hoyt                      Mccordsville  IN      480    43   M    37/43   40-49    2:19:36.54   10:39/M   1:07:08.13
     231    Patti Grimm                       Churubusco  IN        442    46   F    26/36   40-49    2:19:43.67   10:40/M     51:53.71
     232    Suzi Eberle                       Fort Wayne  IN        407    46   F    27/36   40-49    2:19:54.08   10:41/M     52:04.12
     233    Allen Albert                      Fort Wayne  IN        327    67   M     6/9    60-69    2:19:54.92   10:41/M   1:07:26.51
     234    Leann Ventrone                    Three Rivers  MI      622    51   F     7/18   50-59    2:20:19.45   10:43/M     52:29.49
     235    Bud Stiffler                      Anderson  IN          611    72   M     1/4    70-99    2:20:28.90   10:43/M   1:08:00.49
     236    Mark Young                        Columbia City  IN     653    42   M    38/43   40-49    2:20:57.67   10:46/M   1:08:29.26
     237    Jeremy Barrett                    Indianapolis  IN      352    26   M    26/31   20-29    2:21:05.48   10:46/M   1:08:37.07
     238    Laurie Miner                      Columbia City  IN     533    39   F    32/54   30-39    2:21:30.23   10:48/M     53:40.27
     239    John Derheimer                    Greensburg,  IN       403    67   M     7/9    60-69    2:21:31.03   10:48/M   1:09:02.62
     240    Greg Purcell                      Wayland  MI           571    62   M     8/9    60-69    2:21:31.90   10:48/M   1:09:03.49
     241    Bill Harris                       Grabill  IN           458    72   M     2/4    70-99    2:21:32.02   10:48/M   1:09:03.61
     242    Alisa Houmand                     Sandy  UT             477    25   F    36/51   20-29    2:21:38.75   10:49/M     53:48.79
     243    Steve Butler                      Grandville  MI        381    47   M    39/43   40-49    2:21:46.04   10:49/M   1:09:17.63
     244    Jeremy Brice                      Churubusco  IN        375    21   M    27/31   20-29    2:22:19.71   10:52/M   1:09:51.30
     245    Tara Eisenhut                     Huntington  IN        408    37   F    33/54   30-39    2:22:29.16   10:53/M     54:39.20
     246    Terry Powers                      Winona Lake  IN       566    47   F    28/36   40-49    2:23:06.33   10:55/M     55:16.37
     247    John Markley                      Markle  IN            525    37   M    21/28   30-39    2:23:14.82   10:56/M   1:10:46.41
     248    Sally Chappell                    Winona Lake  IN       383    55   F     8/18   50-59    2:23:19.54   10:56/M     55:29.58
     249    Erika Hinga-Smith                 Three Rivers  MI      470    32   F    34/54   30-39    2:23:31.50   10:57/M     55:41.54
     250    Randy Steele                      Markle  IN            607    42   M    40/43   40-49    2:23:45.16   10:58/M   1:11:16.75
     251    Melinda Bontrager                 Nappanee  IN          368    33   F    35/54   30-39    2:24:01.62   11:00/M     56:11.66
     252    Joanna Geigley                    Centreville  MI       428    32   F    36/54   30-39    2:24:46.79   11:03/M     56:56.83
     253    Lorraine Deffenbaugh              Winona Lake  IN       399    47   F    29/36   40-49    2:24:48.26   11:03/M     56:58.30
     254    Joseph Graber                     Three Rivers  MI      439    39   M    22/28   30-39    2:25:57.17   11:08/M   1:13:28.76
     255    Jacqueline Yeomans                Three Rivers  MI      649    51   F     9/18   50-59    2:26:15.91   11:10/M     58:25.95
     256    Michael Stevenson                 Adrian  MI            267    40   M    41/43   40-49    2:26:38.48   11:12/M   1:14:10.07
     257    Peter Sanchez                     Portage  IN           586    23   M    28/31   20-29    2:26:48.92   11:12/M   1:14:20.51
     258    Sheila Mark                       Sturgis  MI           524    43   F    30/36   40-49    2:27:10.85   11:14/M     59:20.89
     259    Lori Shields                      Oxford  IN            600    37   F    37/54   30-39    2:27:24.81   11:15/M     59:34.85
     260    Kyle Beasley                      Jeffersonville  IN    357    35   M    23/28   30-39    2:27:35.92   11:16/M   1:15:07.51
     261    Colette Beasley                   Jeffersonville  IN    356    25   F    37/51   20-29    2:27:36.15   11:16/M     59:46.19
     262    Angela Green                      Fort Wayne  IN        440    26   F    38/51   20-29    2:27:53.61   11:17/M   1:00:03.65
     263    Leslie Peel                       Auburn  IN            556    38   F    38/54   30-39    2:28:17.35   11:19/M   1:00:27.39
     264    Arden Robertson                   Fort Wayne  IN        230    33   F    39/54   30-39    2:30:09.96   11:28/M   1:02:20.00
     265    Tricia Schrader                   Three Rivers  MI      594    39   F    40/54   30-39    2:30:46.87   11:31/M   1:02:56.91
     266    Amy Bowman                        Fort Wayne  IN        372    39   F    41/54   30-39    2:30:49.18   11:31/M   1:02:59.22
     267    Jared Pease                       Auburn  IN            555    23   M    29/31   20-29    2:30:51.80   11:31/M   1:18:23.39
     268    Leah Forrester                    Colon  MI             417    22   F    39/51   20-29    2:30:58.48   11:31/M   1:03:08.52
     269    Aj Arnett                         New Haven  IN         341    25   M    30/31   20-29    2:31:09.87   11:32/M   1:18:41.46
     270    Ginger Buesching                  Fort Wayne  IN        378    39   F    42/54   30-39    2:31:14.47   11:33/M   1:03:24.51
     271    Rich Stephenson                   Monroeville  IN       609    63   M     9/9    60-69    2:32:17.85   11:37/M   1:19:49.44
     272    Davonna Gynn                      Fort Wayne  IN        448    38   F    43/54   30-39    2:34:23.49   11:47/M   1:06:33.53
     273    Diane Catron                      Warsaw  IN            664    43   F    31/36   40-49    2:35:34.95   11:53/M   1:07:44.99
     274    Robert Lane                       White Pigeon  MI      505    35   M    24/28   30-39    2:36:29.19   11:57/M   1:24:00.78
     275    Kerri Hamilton                    Fort Wayne  IN        450    43   F    32/36   40-49    2:37:03.84   11:59/M   1:09:13.88
     276    Deb Vanderford                    Columbia City  IN     620    52   F    10/18   50-59    2:37:54.23   12:03/M   1:10:04.27
     277    Chad Ware                         Fort Wayne  IN        629    43   M    42/43   40-49    2:38:29.43   12:06/M   1:26:01.02
     278    Joy Miller                        Lafayette  IN         668    32   F    44/54   30-39    2:39:52.84   12:12/M   1:12:02.88
     279    Cindy Brooke                      West Lafayette  IN     36    40   F    33/36   40-49    2:40:11.19   12:14/M   1:12:21.23
     280    Jeff Stefancic                    West Lafayette  IN    671    37   M    25/28   30-39    2:40:19.66   12:14/M   1:27:51.25
     281    Edward Gebhart                    Albion  IN            426    73   M     3/4    70-99    2:40:29.30   12:15/M   1:28:00.89
     282    Nancy Herron                      Churubusco  IN        661    23   F    40/51   20-29    2:41:01.79   12:17/M   1:13:11.83
     283    Brigitte Sanchez                  Portage  IN           585    25   F    41/51   20-29    2:41:56.62   12:22/M   1:14:06.66
     284    Andrew Grossnickle                Leesburg  IN          445    36   M    26/28   30-39    2:42:28.61   12:24/M   1:30:00.20
     285    Judi Pownall                      Warsaw  IN            568    52   F    11/18   50-59    2:43:04.62   12:27/M   1:15:14.66
     286    Michelle Kummernuss               Auburn  IN            500    25   F    42/51   20-29    2:43:29.58   12:29/M   1:15:39.62
     287    Phil Walker                       Columbia City  IN     626    59   M    23/23   50-59    2:43:37.99   12:29/M   1:31:09.58
     288    Dave Bowden                       New Haven  IN         371    71   M     4/4    70-99    2:45:17.52   12:37/M   1:32:49.11
     289    Jodie Spriggs                     Kettering  OH         606    25   F    43/51   20-29    2:45:53.83   12:40/M   1:18:03.87
     290    Jeanne Kelly                      Kettering  OH         494    60   F     1/2    60-69    2:45:54.55   12:40/M   1:18:04.59
     291    Mariah Yager                      Fort Wayne  IN        647    28   F    44/51   20-29    2:46:56.40   12:45/M   1:19:06.44
     292    Mark Dinius                       Huntington  IN        405    44   M    43/43   40-49    2:46:58.11   12:45/M   1:34:29.70
     293    Kelly Yurkanin                    Fort Wayne  IN        654    35   F    45/54   30-39    2:47:43.75   12:48/M   1:19:53.79
     294    Jenni Bertels                     Ft Wayne  IN          362    36   F    46/54   30-39    2:47:43.97   12:48/M   1:19:54.01
     295    Faith Thor                        Van Wert  OH          618    32   F    47/54   30-39    2:50:01.33   12:59/M   1:22:11.37
     296    Nathan McClellan                  Camby  IN             528    37   M    27/28   30-39    2:50:02.04   12:59/M   1:37:33.63
     297    Laura Ginn                        Indianapolis  IN      430    27   F    45/51   20-29    2:50:14.82   13:00/M   1:22:24.86
     298    Laura Foss                        Columbia City  IN     418    51   F    12/18   50-59    2:50:29.69   13:01/M   1:22:39.73
     299    Wanda Melion                      Portage  IN           530    59   F    13/18   50-59    2:54:22.06   13:19/M   1:26:32.10
     300    Judy Rainier                      Wilmington  DE        573    27   F    46/51   20-29    2:54:30.80   13:19/M   1:26:40.84

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace     Time Back
     301    Cindi Allrich                     West Des Moines  IA   335    37   F    48/54   30-39    2:54:33.99   13:19/M   1:26:44.03
     302    Pamela Gordon                     Centralia  MO         437    60   F     2/2    60-69    2:54:41.28   13:20/M   1:26:51.32
     303    Tarra Hammen                      Braidwood  IL         451    26   F    47/51   20-29    2:54:59.26   13:21/M   1:27:09.30
     304    Michelle Pontorno                 Angola  IN            563    45   F    34/36   40-49    3:01:49.17   13:53/M   1:33:59.21
     305    Georgette Sheffield               Garrett  IN           598    34   F    49/54   30-39    3:03:38.33   14:01/M   1:35:48.37
     306    Melissa Wetzel                    Toledo  OH            636    27   F    48/51   20-29    3:03:53.36   14:02/M   1:36:03.40
     307    Sarah Niedbalski                  South Bend  IN        544    29   F    49/51   20-29    3:03:53.60   14:02/M   1:36:03.64
     308    Vicky Myers                       Columbia City  IN     539    57   F    14/18   50-59    3:03:59.62   14:03/M   1:36:09.66
     309    Chrissy Sarrazin                  Fort Wayne  IN        587    32   F    50/54   30-39    3:04:30.79   14:05/M   1:36:40.83
     310    Pat Mack                          Gurnee  IL            520    59   F    15/18   50-59    3:04:43.59   14:06/M   1:36:53.63
     311    Dottie Cole                       Roann  IN             389    35   F    51/54   30-39    3:06:43.59   14:15/M   1:38:53.63
     312    Kala Smith                        Columbia City  IN     604    22   F    50/51   20-29    3:08:20.67   14:23/M   1:40:30.71
     313    Betsy Williamson                  Fort Wayne  IN        641    38   F    52/54   30-39    3:14:44.05   14:52/M   1:46:54.09
     314    Sandi Schaefer                    Fort Wayne  IN        588    44   F    35/36   40-49    3:18:51.90   15:11/M   1:51:01.94
     315    Nancy Foutch                      Fort Wayne  IN        419    42   F    36/36   40-49    3:18:51.90   15:11/M   1:51:01.94
     316    Marta Harshbarger                 Fort Wayne  IN        460    57   F    16/18   50-59    3:19:11.18   15:12/M   1:51:21.22
     317    Cecilee Ruesch                    Anchorage  AK         583    35   F    53/54   30-39    3:23:12.17   15:31/M   1:55:22.21
     318    Cameron Ruesch                    Dearborn  MI          582    32   M    28/28   30-39    3:23:12.46   15:31/M   2:10:44.05
     319    Crystal Ruesch                    Anchorage  AK         584    30   F    54/54   30-39    3:23:12.58   15:31/M   1:55:22.62
     320    Angela Hoffman                    Columbia City  IN     471    23   F    51/51   20-29    3:32:52.72   16:15/M   2:05:02.76
     321    Meredith J. Hoffman               Columbia City  IN     472    55   F    17/18   50-59    3:32:52.96   16:15/M   2:05:03.00
     322    David Pranger                     Ft Wayne  IN          569    27   M    31/31   20-29    3:33:39.93   16:19/M   2:21:11.52
     323    Diane Post                        Ft Wayne  IN          564    53   F    18/18   50-59    3:33:39.98   16:19/M   2:05:50.02