Indian Spings 2011 X Country Invite

September 10, 2011


Results By Time to Run www.timetorun.net

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

647

Madison Fruchey Maple Creek

11:20.01

6:06/M

 

2

2

659

Cassie Pontius Maple Creek

11:33.28

6:13/M

 

3

3

441

Madison Distelrath Summit

11:51.31

6:22/M

 

4

4

908

Bridgette Yoder Wawasee

11:52.58

6:23/M

 

5

5

363

Hannah Dawson Edgewood

11:53.35

6:23/M

 

6

6

294

Krista McCormick Dekalb

12:02.48

6:28/M

 

7

7

706

Mckenzie Love Northridge

12:02.63

6:28/M

 

8

8

670

Julia Till Maple Creek

12:07.05

6:31/M

 

9

9

816

Hannah Stoffel Riverview

12:08.53

6:31/M

 

10

10

656

Nicole Fosnough Maple Creek

12:09.89

6:32/M

 

11

11

292

Allie Gaff Dekalb

12:11.32

6:33/M

 

12

12

359

Alli Miller Edgewood

12:12.96

6:34/M

 

13

13

911

Delanie Bame Wawasee

12:14.52

6:35/M

 

14

14

939

Yvette Rojas West Noble

12:17.91

6:36/M

 

15

15

709

Morgan Blyly Northridge

12:21.41

6:38/M

 

16

16

341

Karissa McLaughlin East Noble

12:22.71

6:39/M

 

17

17

394

Sydney Newland Elkhart Christian

12:24.55

6:40/M

 

18

18

909

Madison Miller Wawasee

12:26.02

6:41/M

 

19

19

666

Leah Metzger Maple Creek

12:29.18

6:43/M

 

20

20

252

Marissa Jamison Crestview

12:32.19

6:44/M

 

21

21

738

Megan Theismann Norwell

12:32.21

6:44/M

 

22

22

910

Molly Swartz Wawasee

12:42.48

6:50/M

 

23

23

938

Jessica Vazquez West Noble

12:44.76

6:51/M

 

24

24

849

Abby Brelage St. Charles

12:46.55

6:52/M

 

25

25

574

Brooke Rhodes Lakeview

12:47.54

6:52/M

 

26

26

604

Rachel Crawford Lincoln

12:47.87

6:52/M

 

27

27

362

Emma Hayward Edgewood

12:51.01

6:55/M

 

28

28

848

Megan Brelage St. Charles

12:53.10

6:56/M

 

29

29

657

Kassidy Kreilach Maple Creek

12:53.49

6:56/M

 

30

30

915

Abby Mejia Wawasee

12:53.73

6:56/M

 

31

31

396

Maddie Morehead Elkhart Christian

12:54.31

6:56/M

 

32

32

912

Paige Miller Wawasee

12:56.93

6:57/M

 

33

33

225

Vanessa Steiner Concord Jr.

12:58.75

6:58/M

 

34

34

940

Grace Ness West Noble

12:59.25

6:59/M

 

35

35

575

Liliana Hernandez Lakeview

12:59.29

6:59/M

 

36

36

916

Aubrey Kuhn Wawasee

13:03.77

7:01/M

 

37

37

600

Brooke Wagner Lincoln

13:05.66

7:02/M

 

38

38

337

Jessica Vandiver East Noble

13:08.07

7:04/M

 

39

39

297

Sidney Jones Dekalb

13:12.95

7:06/M

 

40

40

649

Grace Hess Maple Creek

13:14.87

7:07/M

 

41

41

776

Katie Cooper Prairie Heights

13:22.30

7:11/M

 

42

42

491

Bailie Brown Indian Springs

13:23.36

7:12/M

 

43

43

212

Maranda Malcolm Garrett

13:25.54

7:13/M

 

44

44

492

Lauren Kneller Indian Springs

13:27.07

7:14/M

 

45

45

167

Shea Petre Carroll

13:27.59

7:14/M

 

46

46

708

Rachel Lambert Northridge

13:29.31

7:15/M

 

47

47

126

Margaret Falater Carroll

13:30.04

7:15/M

 

48

48

411

Mackenzie Bobeck Fairfield

13:32.11

7:17/M

 

49

49

856

Olivia Conroy St. Charles

13:32.67

7:17/M

 

50

50

711

Katelyn Kilmer Northridge

13:34.04

7:18/M

 

51

51

879

Josie Burton St. Joe

13:36.03

7:19/M

 

52

52

740

Jenalyn Miskln Norwell

13:36.03

7:19/M

 

53

53

739

Hannah Worden Norwell

13:36.20

7:19/M

 

54

54

410

Kali Reese Fairfield

13:39.73

7:20/M

 

55

55

211

Cassidy Yandt Churubusco

13:39.75

7:20/M

 

56

56

802

Gracie Scher Riverview

13:41.51

7:21/M

 

57

57

503

Alissa Jagger Indian Springs

13:43.01

7:22/M

 

58

58

719

Ayla Gray Northridge

13:44.27

7:23/M

 

59

59

891

Claire Manning St. Vincent

13:44.69

7:23/M

 

60

60

548

Massie Mascow Lakeland

13:46.46

7:24/M

 

61

61

577

Jubilee Stichter Lakeview

13:46.80

7:24/M

 

62

62

712

Rylee Dahlman Northridge

13:47.48

7:25/M

 

63

63

576

Kilee Slone Lakeview

13:47.95

7:25/M

 

64

64

296

Hailey Fisher Dekalb

13:50.16

7:26/M

 

65

65

599

Morgan Oberley Lincoln

13:50.26

7:26/M

 

66

66

812

Alexandra Short Riverview

13:50.29

7:26/M

 

67

67

601

Rachel Rettig Lincoln

13:52.97

7:27/M

 

68

68

364

Mallory Hooks Edgewood

13:53.49

7:28/M

 

69

69

880

Madison Busch St. Joe

13:53.81

7:28/M

 

70

70

293

Taylor Jones Dekalb

13:54.55

7:28/M

 

71

71

147

Alessandra Haraguchi Carroll

13:55.28

7:29/M

 

72

72

547

Ashlyn Mascow Lakeland

13:56.34

7:29/M

 

73

73

130

Amanda Gorsuch Carroll

13:57.04

7:30/M

 

74

74

409

Katie Kieper Fairfield

13:58.97

7:31/M

 

75

75

334

Jenna Boese East Noble

14:00.61

7:32/M

 

76

76

253

Emma Melcher Crestview

14:02.51

7:33/M

 

77

77

412

Calyn Howell Fairfield

14:04.61

7:34/M

 

78

78

397

Bryden Deardorff Elkhart Christian

14:04.85

7:34/M

 

79

79

250

Becca Berry Crestview

14:05.14

7:34/M

 

80

80

1000

Raistlyn Lehman Garrett

14:05.61

7:34/M

 

81

81

881

Kaitlin Emmett St. Joe

14:06.35

7:35/M

 

82

82

710

Jenna Miller Northridge

14:06.42

7:35/M

 

83

83

139

Demi Wilhelm Carroll

14:06.93

7:35/M

 

84

84

298

Maddie Mazgowicz Dekalb

14:07.79

7:35/M

 

85

85

444

Allison Sandys Summit

14:08.47

7:36/M

 

86

86

744

Candace Eckert Norwell

14:08.76

7:36/M

 

87

87

741

Kristen Bales Norwell

14:09.14

7:36/M

 

88

88

446

Elizabeth Swink Summit

14:09.14

7:36/M

 

89

89

801

Jennifer Leonard Riverview

14:09.99

7:36/M

 

90

90

539

Michaella Burchett Lakeland

14:10.75

7:37/M

 

91

91

742

Libby Kemper Norwell

14:11.05

7:38/M

 

92

92

445

Betsy Schroeder Summit

14:11.06

7:38/M

 

93

93

945

Kenna Taylor West Noble

14:11.36

7:38/M

 

94

94

361

Connor Gilbert Edgewood

14:11.43

7:38/M

 

95

95

413

Delaney Hochstedler Fairfield

14:11.49

7:38/M

 

96

96

803

Kaitlyn Stephan Riverview

14:13.33

7:39/M

 

97

97

937

Brittany Pyle West Noble

14:14.14

7:39/M

 

98

98

495

Ashley Johnson Indian Springs

14:14.63

7:39/M

 

99

99

295

Katie Skidmore Dekalb

14:14.76

7:39/M

 

100

100

976

Olivia Hibbs Westview

14:15.05

7:40/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

101

221

Leslie Morales Concord Jr.

14:15.79

7:40/M

 

102

102

414

Cheyene Emmons Fairfield

14:15.96

7:40/M

 

103

103

580

Analiese Helms Lakeview

14:17.07

7:41/M

 

104

104

454

Leah Force Summit

14:18.20

7:41/M

 

105

105

844

Eden Nitza St. Charles

14:18.61

7:41/M

 

106

106

254

Chloe Scheiber Crestview

14:20.67

7:42/M

 

107

107

974

Jeannie Bontrager Westview

14:20.76

7:42/M

 

108

108

936

Kelsey Clark West Noble

14:21.05

7:43/M

 

109

109

340

Lanie Allen East Noble

14:21.57

7:43/M

 

110

110

496

Whitney Shelton Indian Springs

14:23.38

7:44/M

 

111

111

845

Marie Lothamer St. Charles

14:24.55

7:45/M

 

112

112

847

Caroline McMasters St. Charles

14:25.52

7:45/M

 

113

113

807

Kelsey Coles Riverview

14:27.88

7:46/M

 

114

114

367

Allissa Brower Edgewood

14:29.46

7:47/M

 

115

115

251

Katie Jamison Crestview

14:29.89

7:47/M

 

116

116

857

April Atteberry St. Charles

14:30.00

7:48/M

 

117

117

946

Taylor Durden West Noble

14:30.51

7:48/M

 

118

118

777

Macklin Getz Prairie Heights

14:32.25

7:49/M

 

119

119

360

Audrey Rich Edgewood

14:33.86

7:49/M

 

120

120

255

Brittany Smith Crestview

14:34.56

7:50/M

 

121

121

778

Taya Garman Prairie Heights

14:35.54

7:50/M

 

122

122

141

Lydia Badders Carroll

14:36.22

7:51/M

 

123

123

892

Sammy Rohloff St. Vincent

14:40.68

7:53/M

 

124

124

227

Sara Zelaya Concord Jr.

14:45.01

7:56/M

 

125

125

815

Breanna Rittenhouse Riverview

14:49.38

7:58/M

 

126

126

415

Persis Wade Fairfield

14:53.38

8:00/M

 

127

127

135

Emma Lubbehusen Carroll

14:57.02

8:02/M

 

128

128

578

Haley Shafer Lakeview

14:57.61

8:02/M

 

129

129

256

Meghan Underwood Crestview

14:58.16

8:03/M

 

130

130

997

Ravyn Beckner Garrett

15:03.49

8:05/M

 

131

131

210

Clarissa Hogeston Churubusco

15:04.20

8:06/M

 

132

(< 5)

101

Emily Gunsett Bellmont

15:05.75

8:07/M

 

133

132

743

Halley Edington Norwell

15:09.43

8:09/M

 

134

133

447

Emma Hartman Summit

15:09.49

8:09/M

 

135

134

598

Elise Patrick Lincoln

15:11.45

8:10/M

 

136

(< 5)

103

Marie Fisher Bellmont

15:12.79

8:10/M

 

137

135

884

Grace Strack St. Joe

15:18.74

8:14/M

 

138

136

449

Kristen Koteskey Summit

15:23.34

8:16/M

 

139

137

544

Mattea Holton Lakeland

15:27.55

8:18/M

 

140

138

882

Ella MacHall St. Joe

15:28.25

8:19/M

 

141

139

615

Grace Morris Lincoln

15:34.53

8:22/M

 

142

140

554

Sierra Weaver Lakeland

15:34.73

8:22/M

 

143

141

977

Ashley Brown Westview

15:35.78

8:23/M

 

144

142

894

Cassie Buescher St. Vincent

15:42.75

8:26/M

 

145

143

893

Chelsea Heise St. Vincent

15:43.55

8:27/M

 

146

144

208

Kyre Mercer Churubusco

15:46.03

8:29/M

 

147

145

779

Hope Sangle Prairie Heights

15:49.51

8:30/M

 

148

146

895

Nikki Gloudemans St. Vincent

15:50.39

8:31/M

 

149

147

209

Isabelle Hogeston Churubusco

15:51.53

8:31/M

 

150

148

579

Liz Brown Lakeview

16:05.00

8:39/M

 

151

149

336

Megan Hardiek East Noble

16:07.03

8:40/M

 

152

150

975

Hope Brandenberger Westview

16:16.09

8:45/M

 

153

151

617

Sydney Holzwart Lincoln

16:22.10

8:48/M

 

154

152

223

Mackenzie Porter Concord Jr.

16:24.75

8:49/M

 

155

153

883

Margaret Cicchiello St. Joe

16:28.10

8:51/M

 

156

154

998

Sally Carroll Garrett

16:30.65

8:52/M

 

157

155

207

Grace Keener Churubusco

16:30.83

8:52/M

 

158

156

206

Alexia Aung Churubusco

16:31.07

8:53/M

 

159

157

543

Steele Hochstetler Lakeland

16:33.43

8:54/M

 

160

158

999

Brandi Harvey Garrett

16:46.15

9:01/M

 

161

159

541

Jala Grayson Lakeland

16:53.07

9:05/M

 

162

160

224

Dane' Shidler Concord Jr.

17:01.45

9:09/M

 

163

161

226

Marrisa Templeton Concord Jr.

17:05.84

9:11/M

 

164

162

782

Kenna Aaron Prairie Heights

17:17.38

9:18/M

 

165

163

493

Natalia Johnson Indian Springs

17:27.73

9:23/M

 

166

164

781

Hannah Perkins Prairie Heights

17:47.41

9:34/M

 

167

165

398

Anna Plett Elkhart Christian

17:48.57

9:34/M

 

168

166

339

Makayla Coplin East Noble

17:53.40

9:37/M

 

169

167

784

Mackenzie Delancey Prairie Heights

18:04.59

9:43/M

 

170

168

222

Sandra Poblano Concord Jr.

18:28.54

9:56/M

 

171

(< 5)

104

Alyssa Miller Bellmont

18:29.09

9:56/M

 

172

169

978

Cami Reynolds Westview

18:34.90

9:59/M

 

173

170

395

Nicole Wagner Elkhart Christian

20:25.64

10:59/M

 

174

171

213

Nicole Keener Churubusco

20:35.82

11:04/M

 

175

172

333

Kara Mason East Noble

21:17.26

11:27/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

648

Kori Halter Maple Creek

12:43.09

6:50/M

 

2

2

658

Emma Lietzke Maple Creek

12:50.79

6:54/M

 

3

3

655

Grace Bassett Maple Creek

13:01.44

7:00/M

 

4

4

671

Skyla Wilson Maple Creek

13:06.29

7:03/M

 

5

5

913

Gabriel Waikel Wawasee

13:25.85

7:13/M

 

6

6

667

Taylor Peterson Maple Creek

13:33.47

7:17/M

 

7

7

949

Adriana Pizana West Noble

13:40.27

7:21/M

 

8

8

651

Sarah Morris Maple Creek

13:40.42

7:21/M

 

9

9

917

Elizabeth Zorn Wawasee

13:44.91

7:23/M

 

10

10

746

Allison Topp Norwell

13:55.32

7:29/M

 

11

11

748

Clare Johnson Norwell

13:56.88

7:29/M

 

12

12

914

Stephanie Mejia Wawasee

14:00.61

7:32/M

 

13

13

650

Maddy Holsworth Maple Creek

14:03.13

7:33/M

 

14

(> 7)

646

Mia Depillo Maple Creek

14:05.22

7:34/M

 

15

(> 7)

668

Julia Just Maple Creek

14:06.96

7:35/M

 

16

(> 7)

662

Abby Young Maple Creek

14:07.90

7:35/M

 

17

14

421

December Setterberg Fairfield

14:09.10

7:36/M

 

18

15

133

Sophia Kamler Carroll

14:17.05

7:41/M

 

19

(> 7)

645

Anneka Allart Maple Creek

14:19.47

7:42/M

 

20

16

155

Bailey Berndt Carroll

14:19.91

7:42/M

 

21

17

760

Brielle Wilson Norwell

14:20.87

7:42/M

 

22

18

153

Cierra Weimer Carroll

14:23.48

7:44/M

 

23

19

501

Laura Doehrman Indian Springs

14:23.99

7:44/M

 

24

20

921

Katelyn Baker Wawasee

14:26.60

7:46/M

 

25

21

846

Rachel Gibson St. Charles

14:27.14

7:46/M

 

26

22

918

Morgan Jones Wawasee

14:28.84

7:47/M

 

27

23

852

Christina Mercedes St. Charles

14:31.31

7:48/M

 

28

24

151

Shawna Pakalniskis Carroll

14:31.56

7:48/M

 

29

25

843

Maria Wellman St. Charles

14:33.98

7:49/M

 

30

26

259

Paige Berry Crestview

14:34.04

7:50/M

 

31

27

500

Averi Litherland Indian Springs

14:35.33

7:50/M

 

32

28

375

Julie Frazzetta Edgewood

14:39.39

7:53/M

 

33

(> 7)

652

Madeline Nirmaier Maple Creek

14:39.41

7:53/M

 

34

29

303

Celeste Newhard Dekalb

14:43.04

7:55/M

 

35

(> 7)

664

Zoe Depillo Maple Creek

14:43.12

7:55/M

 

36

30

461

Samantha Hinkleman Summit

14:45.88

7:56/M

 

37

31

990

Olivia Cronenwett Summit

14:47.36

7:57/M

 

38

32

448

Jocelyn Harris Summit

14:47.78

7:57/M

 

39

33

150

Elizabeth Lohman Carroll

14:51.24

7:59/M

 

40

34

509

Courtney Mquelon Indian Springs

14:51.40

7:59/M

 

41

35

166

Jennifer Parsons Carroll

14:54.38

8:01/M

 

42

36

716

Mariah King Northridge

14:55.49

8:01/M

 

43

(> 7)

661

Becca Villanueva Maple Creek

14:58.54

8:03/M

 

44

37

850

Maggie Schroeder St. Charles

14:59.30

8:03/M

 

45

38

502

Kylee Longenbaugh Indian Springs

15:00.84

8:04/M

 

46

39

459

Saige Norris Summit

15:01.99

8:04/M

 

47

(> 7)

665

Leslie Eckerley Maple Creek

15:04.90

8:06/M

 

48

40

365

Mikaela Till Edgewood

15:04.94

8:06/M

 

49

41

300

Alyssa Imus Dekalb

15:05.37

8:07/M

 

50

42

299

Shayna Harris Dekalb

15:05.85

8:07/M

 

51

43

450

Elle Kreamer Summit

15:06.30

8:07/M

 

52

44

374

Jessica Madden Edgewood

15:08.07

8:08/M

 

53

45

499

Korina Rubrake Indian Springs

15:10.60

8:09/M

 

54

46

148

Emily Jovevski Carroll

15:13.90

8:11/M

 

55

47

943

Vicki Carrizales West Noble

15:16.02

8:12/M

 

56

48

919

Bailey Schroder Wawasee

15:16.96

8:12/M

 

57

(> 7)

170

Kathryn Wiegner Carroll

15:18.38

8:14/M

 

58

(> 7)

124

Danni Chitwood Carroll

15:19.10

8:14/M

 

59

49

455

Lauren Didier Summit

15:19.26

8:14/M

 

60

50

758

Kelsie Orr Norwell

15:22.42

8:16/M

 

61

(> 7)

142

Miranda Bearman Carroll

15:24.78

8:17/M

 

62

51

464

Bailey Butler Summit

15:27.13

8:18/M

 

63

52

920

Yanelly Pizana Wawasee

15:27.96

8:18/M

 

64

53

498

Rhea Young Indian Springs

15:28.78

8:19/M

 

65

(> 7)

169

Briana Van Carroll

15:30.10

8:20/M

 

66

54

269

Meagan Thomas Crestview

15:33.66

8:22/M

 

67

55

754

Isis Pierce Norwell

15:33.88

8:22/M

 

68

56

416

Lyndsea Bontrager Fairfield

15:37.62

8:24/M

 

69

57

262

Jenna Henline Crestview

15:38.44

8:24/M

 

70

(> 7)

97

Emily Sommers Wawasee

15:41.25

8:26/M

 

71

58

418

Sera Miller Fairfield

15:41.61

8:26/M

 

72

(> 7)

156

Morgan Blotkamp Carroll

15:43.33

8:27/M

 

73

(> 7)

462

Emma Edgar Summit

15:48.97

8:30/M

 

74

59

855

Lauryn Federspiel St. Charles

15:49.66

8:30/M

 

75

60

302

Erica Meyers Dekalb

15:49.99

8:30/M

 

76

(> 7)

654

Sabrina York Maple Creek

15:52.56

8:32/M

 

77

61

308

Sarah Sell Dekalb

15:52.94

8:32/M

 

78

62

813

Kaitlin Biehl Riverview

15:54.34

8:33/M

 

79

(> 7)

154

Alivia Barrand Carroll

15:55.30

8:33/M

 

80

(> 7)

451

Megan Waldorf Summit

15:56.06

8:34/M

 

81

(> 7)

669

Audrey Thomas Maple Creek

15:58.27

8:35/M

 

82

(> 7)

125

Lorel Clark Carroll

16:04.06

8:38/M

 

83

63

366

Abby Bultemeier Edgewood

16:05.45

8:39/M

 

84

(> 7)

99

Wynter Rhodes Wawasee

16:05.53

8:39/M

 

85

64

261

Melanie Gradeless Crestview

16:05.72

8:39/M

 

86

65

260

Lexie Black Crestview

16:06.09

8:39/M

 

87

66

370

Cylie Marshall Edgewood

16:06.20

8:39/M

 

88

67

713

Corrina Mocherman Northridge

16:06.41

8:39/M

 

89

(> 7)

672

Hailee York Maple Creek

16:07.55

8:40/M

 

90

68

376

Kennedy Rife Edgewood

16:07.65

8:40/M

 

91

(> 7)

458

Kelsey Nutter Summit

16:08.21

8:40/M

 

92

69

715

Hanna Durbin Northridge

16:11.07

8:42/M

 

93

70

720

Mackenzie Adams Northridge

16:11.64

8:42/M

 

94

(< 5)

107

Jillian Roth Bellmont

16:11.68

8:42/M

 

95

71

951

Yasmin Xique West Noble

16:12.51

8:43/M

 

96

72

947

Yvette Cervantes West Noble

16:21.26

8:47/M

 

97

(> 7)

136

Jessica Mang Carroll

16:24.73

8:49/M

 

98

73

230

Samantha Florea Concord Jr.

16:26.55

8:50/M

 

99

(> 7)

463

Natalie Chivers Summit

16:28.18

8:51/M

 

100

74

379

Natalie Nichols Edgewood

16:31.46

8:53/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

75

614

Hattie Myers Lincoln

16:35.34

8:55/M

 

102

(> 7)

372

Haley June Edgewood

16:36.50

8:55/M

 

103

76

504

Lenah Beck Indian Springs

16:37.62

8:56/M

 

104

77

605

Jasmine Baird Lincoln

16:37.88

8:56/M

 

105

78

270

Mary Winans Crestview

16:40.05

8:58/M

 

106

79

231

Meghan Graybill Concord Jr.

16:40.98

8:58/M

 

107

(> 7)

507

Haylee Coyle Indian Springs

16:43.56

8:59/M

 

108

80

747

Jessica Weirick Norwell

16:47.17

9:01/M

 

109

(> 7)

146

Alexis Flickinger Carroll

16:51.44

9:04/M

 

110

81

258

Megan Berry Crestview

16:52.28

9:04/M

 

111

82

306

Kaitlyn Rieke Dekalb

16:53.15

9:05/M

 

112

(> 7)

161

Justine Hensley Carroll

16:55.72

9:06/M

 

113

(< 5)

780

Bailey Pfafman Prairie Heights

16:56.92

9:06/M

 

114

83

553

Maddie Sherman Lakeland

16:57.05

9:07/M

 

115

84

806

Johanna Ashley Riverview

16:57.56

9:07/M

 

116

85

545

Marissa Keller Lakeland

16:58.03

9:07/M

 

117

86

417

Brooklyn Straw Fairfield

16:58.34

9:07/M

 

118

87

749

Regan Konuch Norwell

16:59.84

9:08/M

 

119

(> 7)

98

Evlyn Romo Wawasee

16:59.88

9:08/M

 

120

(> 7)

131

Isabella Haraguchi Carroll

16:59.90

9:08/M

 

121

(< 5)

581

Daisy Poe Lakeview

17:00.93

9:08/M

 

122

88

611

Alyssa Solis Lincoln

17:05.07

9:11/M

 

123

(> 7)

123

Kylee Black Carroll

17:05.16

9:11/M

 

124

89

305

Destiney Rains Dekalb

17:05.24

9:11/M

 

125

(> 7)

257

Hollyn Anderson Crestview

17:09.48

9:13/M

 

126

(> 7)

165

Amy Nguyen Carroll

17:15.54

9:16/M

 

127

(> 7)

510

Allison Conrad Indian Springs

17:15.82

9:16/M

 

128

90

609

Janelle Cleveland Lincoln

17:16.67

9:17/M

 

129

91

854

Gina Obergfell St. Charles

17:18.18

9:18/M

 

130

(> 7)

158

Emily Drake Carroll

17:19.14

9:19/M

 

131

92

707

Kori Dittman Fairfield

17:19.96

9:19/M

 

132

(> 7)

144

Daryan Bredemeyer Carroll

17:20.34

9:19/M

 

133

(> 7)

265

Abi Kline Crestview

17:24.50

9:21/M

 

134

(> 7)

96

Abby Sommers Wawasee

17:25.58

9:22/M

 

135

93

607

Alexis Aistrop Lincoln

17:27.20

9:23/M

 

136

(> 7)

162

Julie Ho Carroll

17:31.28

9:25/M

 

137

(> 7)

751

Kennady Tucker Norwell

17:32.42

9:26/M

 

138

94

546

Brittany Linn Lakeland

17:32.84

9:26/M

 

139

(> 7)

753

Elisse Huss Norwell

17:37.42

9:28/M

 

140

(> 7)

164

Linda Ngo Carroll

17:38.76

9:29/M

 

141

95

232

Michaela Cartwright Concord Jr.

17:39.22

9:29/M

 

142

(> 7)

149

Brooklynn Kammer Carroll

17:40.56

9:30/M

 

143

96

714

Laura Hanson Northridge

17:41.60

9:30/M

 

144

97

718

Chloe Thompson Northridge

17:43.76

9:32/M

 

145

(> 7)

750

Skylar Steffen Norwell

17:43.91

9:32/M

 

146

(> 7)

301

Baylie Kimmell Dekalb

17:49.08

9:35/M

 

147

(> 7)

505

Sarah Sterling Indian Springs

17:52.56

9:36/M

 

148

(> 7)

140

Audrey Wilhite Carroll

17:52.94

9:36/M

 

149

98

804

Maddie Weller Riverview

17:53.16

9:37/M

 

150

(> 7)

304

Colette Slaybaugh Dekalb

17:54.30

9:37/M

 

151

(> 7)

263

Maya Hernandez Crestview

17:57.50

9:39/M

 

152

99

717

Rachel Yensco Northridge

17:59.24

9:40/M

 

153

(> 7)

497

Kaitlyn Longenbaugh Indian Springs

18:01.72

9:41/M

 

154

100

800

Kaitlyn Lamar Riverview

18:03.21

9:42/M

 

155

(> 7)

752

Hayley Coratti Norwell

18:07.54

9:44/M

 

156

(> 7)

267

Rachel Moore Crestview

18:08.50

9:45/M

 

157

(> 7)

755

Alexis Steele Norwell

18:08.80

9:45/M

 

158

101

606

Courtney Bradley Lincoln

18:15.76

9:49/M

 

159

(> 7)

377

Lauren Orr Edgewood

18:18.51

9:50/M

 

160

(> 7)

368

Celeste Clayson Edgewood

18:18.72

9:50/M

 

161

(> 7)

369

Charlene Orr Edgewood

18:20.48

9:51/M

 

162

102

228

Alexis Bujtas Concord Jr.

18:22.16

9:52/M

 

163

(< 5)

109

Tierra Bowling Bellmont

18:23.19

9:53/M

 

164

103

555

Celeste Wentworth Lakeland

18:28.19

9:56/M

 

165

104

540

Rian Gephart Lakeland

18:31.58

9:57/M

 

166

(> 7)

371

Greer Smith Edgewood

18:31.72

9:57/M

 

167

(< 5)

108

Savannah Coonrod Bellmont

18:36.49

10:00/M

 

168

105

419

Catherine Davidhizar Fairfield

18:40.40

10:02/M

 

169

(> 7)

309

Grace Siders Dekalb

18:42.72

10:03/M

 

170

(> 7)

373

Hannah Babcock Edgewood

18:42.73

10:03/M

 

171

106

233

Mikayla Colglazier Concord Jr.

18:43.19

10:04/M

 

172

(> 7)

460

Olivia Krizon Summit

18:44.45

10:04/M

 

173

107

612

Julie Bachman Lincoln

18:47.68

10:06/M

 

174

(> 7)

456

Madison Crocker Summit

18:50.85

10:08/M

 

175

(> 7)

618

Hope Carter Lincoln

18:54.66

10:10/M

 

176

108

950

Abaranda Belmares West Noble

18:57.25

10:11/M

 

177

(> 7)

168

Katelyn Tepper Carroll

18:57.97

10:11/M

 

178

(> 7)

453

Emily Hinchman Summit

19:17.39

10:22/M

 

179

(> 7)

138

Samantha Reith Carroll

19:18.13

10:23/M

 

180

(> 7)

152

Hannah Piggott Carroll

19:20.17

10:24/M

 

181

(> 7)

506

Abbi Schrader Indian Springs

19:21.58

10:24/M

 

182

(> 7)

159

Marisa Gehrig Carroll

19:28.28

10:28/M

 

183

(> 7)

610

Reanne Stiles Lincoln

19:35.03

10:32/M

 

184

109

551

Sidney Randol Lakeland

19:38.84

10:33/M

 

185

(> 7)

157

Teagan Bowie Carroll

19:44.33

10:37/M

 

186

(> 7)

134

Emily Larson Carroll

19:44.61

10:37/M

 

187

(< 5)

338

Kiatlyn Savage East Noble

19:53.55

10:41/M

 

188

110

537

Paty Aguilar Lakeland

19:54.68

10:42/M

 

189

(> 7)

550

Jennifer Melton Lakeland

19:58.44

10:44/M

 

190

(> 7)

465

Olivia Barker Summit

20:04.37

10:47/M

 

191

111

853

Marissa Grant St. Charles

20:05.99

10:48/M

 

192

112

420

Morgen Abramson Fairfield

20:12.24

10:52/M

 

193

113

798

Abby Gardener Riverview

20:13.61

10:52/M

 

194

(> 7)

128

Olivia Gibson Carroll

20:14.37

10:53/M

 

195

114

229

Taylor Johnson Concord Jr.

20:27.21

11:00/M

 

196

(> 7)

143

Allison Boyle Carroll

20:36.03

11:05/M

 

197

(> 7)

129

Jillian Gilbert Carroll

20:39.94

11:06/M

 

198

(> 7)

266

Jennifer Meyer Crestview

20:43.42

11:08/M

 

199

(> 7)

95

Ariel Berthier Wawasee

20:51.15

11:13/M

 

200

(> 7)

542

Jade Hall Lakeland

20:53.10

11:14/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

201

115

797

Mckenna Cady Riverview

21:18.51

11:27/M

 

202

(> 7)

552

Jade Rose Lakeland

21:39.66

11:38/M

 

203

(> 7)

613

Macy Goble Lincoln

21:44.60

11:41/M

 

204

(> 7)

264

Taylor Johnson Crestview

22:06.14

11:53/M

 

205

116

811

Kirsten Roller Riverview

22:08.53

11:54/M

 

206

(> 7)

378

Maryann Marandet Edgewood

22:34.31

12:08/M

 

207

117

952

Selena Fasnaugh West Noble

22:34.79

12:08/M

 

208

(> 7)

991

Drew Penrod Summit

22:54.25

12:19/M

 

209

118

234

Sydne Freeze Concord Jr.

23:27.35

12:36/M

 

210

(> 7)

603

Elizabeth Zsela Lincoln

23:32.94

12:39/M

 

211

(> 7)

145

Victoria Colon Carroll

24:03.26

12:56/M

 

212

(> 7)

757

Kiri Kobelja Norwell

24:34.17

13:12/M

 

213

(> 7)

756

Sirana Johnston Norwell

24:35.66

13:13/M

 

214

(> 7)

619

Tristan Pearson Lincoln

24:56.27

13:24/M

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

40

1

2

8

10

19

29

40

 

 

Top 5 Times: 59:39.41

 

2

Wawasee

87

4

13

18

22

30

32

36

 

 

Top 5 Times: 1:02:09.33

 

3

Northridge

176

7

15

46

50

58

62

82

 

 

Top 5 Times: 1:05:11.66

 

4

Dekalb

190

6

11

39

64

70

84

99

 

 

Top 5 Times: 1:05:11.46

 

5

Edgewood

206

5

12

27

68

94

114

119

 

 

Top 5 Times: 1:05:02.24

 

6

West Noble

261

14

23

34

93

97

108

117

 

 

Top 5 Times: 1:06:27.42

 

7

Lakeview

287

25

35

61

63

103

128

148

 

 

Top 5 Times: 1:07:38.65

 

8

Norwell

299

21

52

53

86

87

91

132

 

 

Top 5 Times: 1:08:02.34

 

9

Riverview

316

9

56

66

89

96

113

125

 

 

Top 5 Times: 1:08:03.65

 

10

St. Charles

317

24

28

49

105

111

112

116

 

 

Top 5 Times: 1:07:55.48

 

11

Carroll

319

45

47

71

73

83

122

127

 

 

Top 5 Times: 1:08:56.88

 

12

Lincoln

329

26

37

65

67

134

139

151

 

 

Top 5 Times: 1:08:48.21

 

13

Fairfield

348

48

54

74

77

95

102

126

 

 

Top 5 Times: 1:09:26.91

 

14

Indian Springs

351

42

44

57

98

110

163

 

 

Top 5 Times: 1:09:11.45

 

15

Summit

372

3

85

88

92

104

133

136

 

 

Top 5 Times: 1:08:38.18

 

16

East Noble

387

16

38

75

109

149

166

172

 

 

Top 5 Times: 1:09:59.99

 

17

Crestview

396

20

76

79

106

115

120

129

 

 

Top 5 Times: 1:09:30.40

 

18

Elkhart Christian

461

17

31

78

165

170

 

 

Top 5 Times: 1:17:37.92

 

19

St. Joe

474

51

69

81

135

138

153

 

 

Top 5 Times: 1:12:23.18

 

20

Lakeland

499

60

72

90

137

140

157

159

 

 

Top 5 Times: 1:12:55.83

 

21

Garrett

565

43

80

130

154

158

 

 

Top 5 Times: 1:15:51.44

 

22

Concord Jr.

570

33

101

124

152

160

161

168

 

 

Top 5 Times: 1:15:25.75

 

23

Prairie Heights

587

41

118

121

145

162

164

167

 

 

Top 5 Times: 1:15:36.98

 

24

St. Vincent

613

59

123

142

143

146

 

 

Top 5 Times: 1:15:42.06

 

25

Churubusco

632

55

131

144

147

155

156

171

 

 

Top 5 Times: 1:16:52.34

 

26

Westview

667

100

107

141

150

169

 

 

Top 5 Times: 1:19:02.58

 

Inc.

Bellmont

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

16

1

2

3

4

6

8

13

 

 

Top 5 Times: 1:05:15.08

 

2

Wawasee

68

5

9

12

20

22

48

52

 

 

Top 5 Times: 1:10:06.81

 

3

Carroll

106

15

16

18

24

33

35

46

 

 

Top 5 Times: 1:12:23.24

 

4

Norwell

143

10

11

17

50

55

80

87

 

 

Top 5 Times: 1:13:09.37

 

5

Indian Springs

163

19

27

34

38

45

53

76

 

 

Top 5 Times: 1:14:02.16

 

6

St. Charles

165

21

23

25

37

59

91

111

 

 

Top 5 Times: 1:14:21.39

 

7

Summit

175

30

31

32

39

43

49

51

 

 

Top 5 Times: 1:14:29.31

 

8

Dekalb

233

29

41

42

60

61

82

89

 

 

Top 5 Times: 1:16:37.19

 

9

Edgewood

241

28

40

44

63

66

68

74

 

 

Top 5 Times: 1:17:04.05

 

10

Crestview

266

26

54

57

64

65

78

81

 

 

Top 5 Times: 1:17:57.95

 

11

West Noble

305

7

47

71

72

108

117

 

 

Top 5 Times: 1:20:27.31

 

12

Fairfield

306

14

56

58

86

92

105

112

 

 

Top 5 Times: 1:19:46.63

 

13

Northridge

338

36

67

69

70

96

97

99

 

 

Top 5 Times: 1:21:06.21

 

14

Lincoln

423

75

77

88

90

93

101

107

 

 

Top 5 Times: 1:25:02.16

 

15

Concord Jr.

455

73

79

95

102

106

114

118

 

 

Top 5 Times: 1:27:52.10

 

16

Riverview

457

62

84

98

100

113

115

116

 

 

Top 5 Times: 1:29:01.88

 

17

Lakeland

469

83

85

94

103

104

109

110

 

 

Top 5 Times: 1:28:27.69

 

Inc.

Bellmont

3 finishers

 

 

 

Inc.

East Noble

1 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeview

1 finishers

 

 

 

Inc.

Prairie Heights

1 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

674

Cameron Clements Maple Creek

10:10.85

5:28/M

 

2

2

681

Ben Schwartz Maple Creek

10:25.45

5:36/M

 

3

3

345

Joe Vanidver East Noble

10:41.74

5:45/M

 

4

4

313

Chris Hamlin Dekalb

10:45.88

5:47/M

 

5

5

979

Davis Stutzman Westview

10:47.32

5:48/M

 

6

6

344

Matt Kiine East Noble

10:48.98

5:48/M

 

7

7

675

Wesley Garrison Maple Creek

10:51.85

5:50/M

 

8

8

954

Alberto Bonilla West Noble

10:52.75

5:51/M

 

9

9

678

Chris Meyer Maple Creek

10:53.58

5:51/M

 

10

10

686

Braden Clements Maple Creek

10:53.76

5:51/M

 

11

11

696

Conner Goetz Maple Creek

10:54.11

5:52/M

 

12

12

922

Jaxon Bame Wawasee

10:54.91

5:52/M

 

13

13

984

Derek Miller Westview

10:56.89

5:53/M

 

14

14

924

Brady Robinson Wawasee

10:56.91

5:53/M

 

15

15

761

Austin Boucher Norwell

10:58.51

5:54/M

 

16

16

862

Bryson Tretter St. Charles

11:00.71

5:55/M

 

17

17

896

Alex Barton St. Vincent

11:01.67

5:55/M

 

18

18

192

Jacob Redding Carroll

11:01.69

5:55/M

 

19

19

955

Joey Deluna West Noble

11:01.97

5:55/M

 

20

20

466

Andrew Chaney Summit

11:05.38

5:58/M

 

21

21

199

Brendan Holland Carroll

11:07.23

5:59/M

 

22

22

423

Landon Miller Fairfield

11:10.00

6:00/M

 

23

23

467

Luke Rose Summit

11:10.78

6:00/M

 

24

24

923

Tyler Griffith Wawasee

11:17.42

6:04/M

 

25

25

512

Andrew McFarland Indian Springs

11:19.39

6:05/M

 

26

26

582

Tyler Davies Lakeview

11:20.31

6:06/M

 

27

27

959

Joe Barrientos West Noble

11:22.84

6:07/M

 

28

28

511

Brad Johnson Indian Springs

11:23.48

6:07/M

 

29

29

838

Keenan McKinzie Riverview

11:24.05

6:08/M

 

30

30

583

Matt Anthony Lakeview

11:25.32

6:08/M

 

31

31

960

Ricardo Pizana West Noble

11:27.83

6:09/M

 

32

32

982

Brock Miller Westview

11:28.59

6:10/M

 

33

33

956

Alex Deluna West Noble

11:31.57

6:12/M

 

34

34

764

Tyler Weirick Norwell

11:32.61

6:12/M

 

35

35

586

Ethan Cook Lakeview

11:34.57

6:13/M

 

36

36

762

Noah Steffen Norwell

11:34.88

6:13/M

 

37

37

985

Roman Miller Westview

11:36.69

6:14/M

 

38

38

763

Seth Cole Norwell

11:40.16

6:16/M

 

39

39

314

Cameron Stokes Dekalb

11:41.30

6:17/M

 

40

40

863

Blake Malone St. Charles

11:41.81

6:17/M

 

41

41

468

Jake Hersha Summit

11:42.21

6:17/M

 

42

42

967

Fernando Luevano West Noble

11:44.67

6:18/M

 

43

43

384

Sterling Hay Edgewood

11:45.26

6:19/M

 

44

44

726

Ben Zuercher Northridge

11:45.70

6:19/M

 

45

45

381

Jonathan Beres Edgewood

11:46.37

6:20/M

 

46

46

276

Dillon Valenti Crestview

11:48.48

6:21/M

 

47

47

925

Marcus Mejia Wawasee

11:49.80

6:21/M

 

48

48

204

Justin Smethers Carroll

11:50.56

6:22/M

 

49

49

560

Kyler Burchett Lakeland

11:50.72

6:22/M

 

50

50

957

Salvador Campos West Noble

11:51.24

6:22/M

 

51

51

310

Scott Beckmann Dekalb

11:54.03

6:24/M

 

52

52

425

Andy Beer Fairfield

11:55.95

6:24/M

 

53

53

786

Mitch Perkins Prairie Heights

11:59.40

6:27/M

 

54

54

927

Sam Griner Wawasee

12:00.30

6:27/M

 

55

55

561

Drew Faust Lakeland

12:00.97

6:27/M

 

56

56

584

Hudson Snyder Lakeview

12:01.44

6:28/M

 

57

57

358

Seth Scott East Noble

12:02.00

6:28/M

 

58

58

205

Hayden Turnbow Carroll

12:02.07

6:28/M

 

59

59

351

Michael Sanchez East Noble

12:05.09

6:30/M

 

60

60

217

Trey Springer Churubusco

12:06.63

6:30/M

 

61

61

472

Spencer Scholl Summit

12:07.05

6:31/M

 

62

62

424

Mitch Holsopple Fairfield

12:09.87

6:32/M

 

63

63

426

Joel Kropf Fairfield

12:10.47

6:32/M

 

64

64

274

Hunter Hollowell Crestview

12:11.76

6:33/M

 

65

65

311

Nat Brake Dekalb

12:12.33

6:34/M

 

66

66

981

Benson Stoltzfus Westview

12:12.64

6:34/M

 

67

67

926

Austin Shrack Wawasee

12:17.37

6:36/M

 

68

68

316

Devin Teders Dekalb

12:17.56

6:36/M

 

69

69

983

Matt Schwartz Westview

12:19.31

6:37/M

 

70

70

859

Patrick Rorick St. Charles

12:19.44

6:37/M

 

71

71

787

Josh Perkins Prairie Heights

12:20.61

6:38/M

 

72

72

197

Daniel Gulyas Carroll

12:20.69

6:38/M

 

73

73

469

Jon Haller Summit

12:21.73

6:38/M

 

74

74

721

Austen Schmidt Northridge

12:22.08

6:39/M

 

75

75

355

Noah Acker East Noble

12:23.90

6:39/M

 

76

76

513

Jake Matteson Indian Springs

12:24.01

6:40/M

 

77

77

348

Daniel Kane East Noble

12:24.22

6:40/M

 

78

78

271

Zach Baldridge Crestview

12:24.69

6:40/M

 

79

79

179

Ethan McCall Carroll

12:25.45

6:41/M

 

80

(< 5)

994

Micha Malcolm Garrett

12:26.62

6:41/M

 

81

80

470

Cole Lombardo Summit

12:27.00

6:42/M

 

82

81

515

Tim Hearld Indian Springs

12:28.44

6:42/M

 

83

82

861

Jack Stefanek St. Charles

12:29.37

6:43/M

 

84

83

427

Jacob Meyer-Reed Fairfield

12:30.25

6:43/M

 

85

84

621

Andrew Miller Lincoln

12:30.44

6:43/M

 

86

85

516

Daniel Watts Indian Springs

12:30.86

6:43/M

 

87

86

110

Clayton Sheehan Bellmont

12:31.38

6:44/M

 

88

87

765

Cody Shively Norwell

12:32.20

6:44/M

 

89

88

236

Brandon White Concord Jr.

12:32.58

6:44/M

 

90

89

387

Wyatt Slone Edgewood

12:33.24

6:45/M

 

91

90

400

Lucas Casaletto Elkhart Christian

12:33.43

6:45/M

 

92

91

788

Doug Levitz Prairie Heights

12:34.24

6:45/M

 

93

92

766

Zach Froehlich Norwell

12:34.34

6:45/M

 

94

93

900

Tim Cater St. Vincent

12:34.81

6:45/M

 

95

94

587

Drake Swartentruber Lakeview

12:35.10

6:46/M

 

96

95

886

Noah Johnson St. Joe

12:35.26

6:46/M

 

97

96

642

Jason Barahoma Lincoln

12:35.45

6:46/M

 

98

97

401

Garrett McKee Elkhart Christian

12:37.68

6:47/M

 

99

98

980

Alex Stutzman Westview

12:39.14

6:48/M

 

100

99

518

Joe Lude Indian Springs

12:39.69

6:48/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

100

767

Dustin Haiflich Norwell

12:39.87

6:48/M

 

102

101

235

Ivan Morales Concord Jr.

12:40.51

6:49/M

 

103

102

688

Grant Smith Maple Creek

12:40.94

6:49/M

 

104

103

386

Trent Shepherd Edgewood

12:41.05

6:49/M

 

105

104

860

Nick Kacprowicz St. Charles

12:41.16

6:49/M

 

106

105

722

Mitchell Schrock Northridge

12:41.30

6:49/M

 

107

106

312

Graham Burris Dekalb

12:43.18

6:50/M

 

108

107

111

Mason Mendez Bellmont

12:43.33

6:50/M

 

109

108

864

Anthony Lorenger St. Charles

12:43.93

6:50/M

 

110

109

385

Tj Day Edgewood

12:45.10

6:51/M

 

111

110

428

Mitchell Yoder Fairfield

12:45.59

6:51/M

 

112

111

567

Mitchell Long Lakeland

12:45.77

6:51/M

 

113

112

191

Jordan Price Carroll

12:47.49

6:52/M

 

114

113

277

Jacob Vinson Crestview

12:47.80

6:52/M

 

115

114

352

Phillip Phan East Noble

12:49.30

6:53/M

 

116

115

215

Noah Stucker Churubusco

12:51.29

6:55/M

 

117

116

819

Mitchell Geller Riverview

12:52.13

6:55/M

 

118

117

789

Alex Steele Prairie Heights

12:53.48

6:56/M

 

119

118

928

Chuck Impey Wawasee

12:54.75

6:56/M

 

120

119

724

Andrew Kauffman Northridge

12:58.04

6:58/M

 

121

120

275

Evan Kropf Crestview

12:58.42

6:58/M

 

122

121

405

Kris Waycaster Elkhart Christian

12:59.22

6:59/M

 

123

122

898

Jacob Gloudemans St. Vincent

13:01.72

7:00/M

 

124

123

899

Michael Manning St. Vincent

13:01.77

7:00/M

 

125

124

214

Reed Geiger Churubusco

13:02.96

7:00/M

 

126

125

571

Devonte Pettyjohn Lakeland

13:03.52

7:01/M

 

127

126

622

Damien Kreuger Lincoln

13:04.38

7:02/M

 

128

127

382

Nathan Miller Edgewood

13:05.29

7:02/M

 

129

128

471

Bryce Kord Summit

13:07.92

7:03/M

 

130

129

832

Adam Carey Riverview

13:08.41

7:04/M

 

131

130

723

Nathan Williams Northridge

13:12.00

7:06/M

 

132

131

517

Gage Emmerick Indian Springs

13:12.30

7:06/M

 

133

(< 5)

995

Matt Mix Garrett

13:16.50

7:08/M

 

134

132

620

Zacc Hutchings Lincoln

13:18.13

7:09/M

 

135

133

566

Arthur Koehler Lakeland

13:19.20

7:10/M

 

136

134

821

Brady Johnson Riverview

13:21.04

7:11/M

 

137

135

113

Aj Bienz Bellmont

13:21.39

7:11/M

 

138

136

828

Adian Hinesly Riverview

13:21.42

7:11/M

 

139

137

835

Austin Kaylor Riverview

13:22.47

7:11/M

 

140

138

399

Spenser Morehead Elkhart Christian

13:24.74

7:12/M

 

141

139

315

Tucker Wells Dekalb

13:25.76

7:13/M

 

142

140

112

Daniel Gunsett Bellmont

13:26.02

7:13/M

 

143

141

588

Diego Newcomb Lakeview

13:29.47

7:15/M

 

144

142

115

Jacob Corral Bellmont

13:29.60

7:15/M

 

145

143

430

Connor Kitson Fairfield

13:33.41

7:17/M

 

146

144

563

Josh Grogg Lakeland

13:33.63

7:17/M

 

147

145

791

Matt Dyer Prairie Heights

13:37.60

7:19/M

 

148

146

725

Blake Mawhorter Northridge

13:38.31

7:20/M

 

149

147

858

Zach Campbell St. Charles

13:42.67

7:22/M

 

150

148

727

Andrew Royer Northridge

13:44.23

7:23/M

 

151

149

885

Tyler Gosche St. Joe

13:45.53

7:24/M

 

152

150

889

Noah Brown St. Joe

13:45.80

7:24/M

 

153

151

640

Shane Rursh Lincoln

13:50.10

7:26/M

 

154

152

383

Nick Hawn Edgewood

13:52.55

7:27/M

 

155

153

237

Jonathan Gomez Concord Jr.

13:52.63

7:27/M

 

156

154

591

Connor Hershberger Lakeview

13:53.53

7:28/M

 

157

155

242

Braden Fish Concord Jr.

13:54.74

7:28/M

 

158

156

114

Razo Ty Bellmont

13:55.67

7:29/M

 

159

157

792

Kendall Perkins Prairie Heights

13:59.19

7:31/M

 

160

158

272

Alec Goetz Crestview

14:05.96

7:34/M

 

161

159

402

Tyler Lollis Elkhart Christian

14:08.12

7:36/M

 

162

160

790

Kyle Garman Prairie Heights

14:10.92

7:37/M

 

163

161

623

Colin Graber Lincoln

14:11.40

7:38/M

 

164

162

287

Colton Sheets Crestview

14:17.06

7:41/M

 

165

163

238

Austin Stamm Concord Jr.

14:18.04

7:41/M

 

166

164

572

Spencer Shank Lakeland

14:21.12

7:43/M

 

167

165

636

Joel Funston Lincoln

14:37.19

7:52/M

 

168

166

903

Nick Thelen St. Vincent

14:38.28

7:52/M

 

169

167

219

Bryce Geiger Churubusco

15:01.20

8:04/M

 

170

(< 5)

996

Evan Weaver Garrett

15:08.32

8:08/M

 

171

168

239

Erik Romero Concord Jr.

15:08.82

8:08/M

 

172

169

244

Isaac Murphy Concord Jr.

15:42.38

8:26/M

 

173

170

220

Branson Heidenreich Churubusco

15:48.44

8:30/M

 

174

171

823

Andrew Kaylor Riverview

15:58.30

8:35/M

 

175

172

216

Cole Lybarger Churubusco

16:56.82

9:06/M

 

176

173

888

Andy Strack St. Joe

17:51.28

9:36/M

 

177

174

887

Chris Strack St. Joe

17:55.41

9:38/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

705

Jack Just Maple Creek

11:44.59

6:18/M

 

2

(< 5)

988

Richmond Stoltzfus Westview

12:01.25

6:28/M

 

3

2

177

Zachary Ingermann Carroll

12:03.33

6:29/M

 

4

3

680

Ben Melendez Maple Creek

12:09.42

6:32/M

 

5

4

685

Ryan Bussen Maple Creek

12:11.47

6:33/M

 

6

5

181

Dillon Redding Carroll

12:13.16

6:34/M

 

7

6

514

Nick Decker Indian Springs

12:14.49

6:35/M

 

8

7

691

Andrew Zehr Maple Creek

12:14.94

6:35/M

 

9

8

690

Jorge Zazueta Maple Creek

12:14.99

6:35/M

 

10

9

482

James Swinehart Summit

12:16.58

6:36/M

 

11

10

673

Jared Badgl Maple Creek

12:18.36

6:37/M

 

12

11

697

Evan Gregory Maple Creek

12:21.88

6:38/M

 

13

12

526

Nick Compton Indian Springs

12:25.79

6:41/M

 

14

13

350

Grant Gregory East Noble

12:26.85

6:41/M

 

15

14

525

Heath Adkins Indian Springs

12:27.01

6:42/M

 

16

15

966

Justin Contreras West Noble

12:27.41

6:42/M

 

17

(> 7)

700

Reed Nicholson Maple Creek

12:29.54

6:43/M

 

18

16

958

Johnathon Esqueda West Noble

12:39.04

6:48/M

 

19

(> 7)

676

Jack Givens Maple Creek

12:40.76

6:49/M

 

20

(< 5)

987

Mason Jones Westview

12:44.44

6:51/M

 

21

17

353

Sheridan Sibert East Noble

12:44.59

6:51/M

 

22

(> 7)

684

Jacob Brennan Maple Creek

12:46.74

6:52/M

 

23

(> 7)

687

Brian Karkosky Maple Creek

12:48.78

6:53/M

 

24

18

325

Troy Brockhaus Dekalb

12:53.08

6:56/M

 

25

19

829

Cody Jones Riverview

12:54.07

6:56/M

 

26

20

527

Ashten Green Indian Springs

12:55.95

6:57/M

 

27

21

865

Tom Lonsway St. Charles

12:56.06

6:57/M

 

28

22

519

Aaron Franks Indian Springs

13:00.81

6:59/M

 

29

23

200

Ryan Huizing Carroll

13:02.38

7:00/M

 

30

24

330

Hunter Pfefferkorn Dekalb

13:03.51

7:01/M

 

31

25

971

Frank Gutierrez West Noble

13:03.86

7:01/M

 

32

26

429

Joel Miller Fairfield

13:04.95

7:02/M

 

33

27

531

Keaton Akin Indian Springs

13:04.97

7:02/M

 

34

28

559

Kyler Bowers Lakeland

13:07.57

7:03/M

 

35

29

769

Hunter Searles Norwell

13:09.29

7:04/M

 

36

30

356

Austin McCulloch East Noble

13:10.40

7:05/M

 

37

31

431

Zac Lantz Fairfield

13:10.99

7:05/M

 

38

(> 7)

679

Corey Miller Maple Creek

13:15.93

7:07/M

 

39

32

480

Isaiah Jarmus Summit

13:17.11

7:08/M

 

40

33

929

Hunter Mageria Wawasee

13:19.00

7:10/M

 

41

(> 7)

699

Austin Kresl Maple Creek

13:19.65

7:10/M

 

42

34

198

Collin Hile Carroll

13:20.21

7:10/M

 

43

35

930

Joe Lacount Wawasee

13:21.02

7:11/M

 

44

36

186

Zachery Crocker Carroll

13:23.17

7:12/M

 

45

(> 7)

698

Kyle Kresl Maple Creek

13:24.23

7:12/M

 

46

(> 7)

693

Kyle Bleed Maple Creek

13:25.01

7:13/M

 

47

37

189

Coleman Krohn Carroll

13:26.32

7:13/M

 

48

38

962

Raul Moreno West Noble

13:28.67

7:14/M

 

49

39

535

Jordan Keunke Indian Springs

13:28.77

7:14/M

 

50

40

732

Reese Reschly Northridge

13:30.21

7:15/M

 

51

41

440

Trent Haldeman Fairfield

13:31.89

7:16/M

 

52

(< 5)

989

Jeremiah Hostetler Westview

13:37.79

7:19/M

 

53

(> 7)

523

Jacob Dittmer Indian Springs

13:38.93

7:20/M

 

54

42

964

Javier Flores West Noble

13:39.14

7:20/M

 

55

43

770

Caleb Torson Norwell

13:39.55

7:20/M

 

56

44

931

Eric Yanosky Wawasee

13:40.29

7:21/M

 

57

45

193

Travis Sloffer Carroll

13:40.53

7:21/M

 

58

46

477

Eric Schlutz Summit

13:40.97

7:21/M

 

59

47

736

Shawn Evans Northridge

13:46.81

7:24/M

 

60

(> 7)

529

Holden Schaefer Indian Springs

13:47.67

7:25/M

 

61

48

866

Steve Moore St. Charles

13:48.08

7:25/M

 

62

49

876

Carson Pocock St. Charles

13:49.89

7:26/M

 

63

(> 7)

201

Diego Morales Carroll

13:50.34

7:26/M

 

64

50

478

Blaigh Rushing Summit

13:50.81

7:26/M

 

65

51

901

Jack Marketos-Lenhart St. Vincent

13:50.83

7:26/M

 

66

52

904

Jack Beeber St. Vincent

13:51.18

7:27/M

 

67

53

317

Jack Bassett Dekalb

13:51.28

7:27/M

 

68

54

818

Auden Eckert Riverview

13:51.91

7:27/M

 

69

55

318

Nick Buttermore Dekalb

13:52.01

7:27/M

 

70

56

933

Jacob Claassen Wawasee

13:53.64

7:28/M

 

71

(> 7)

188

Alexander Flickinger Carroll

13:55.28

7:29/M

 

72

57

479

Noah Pictor Summit

13:55.37

7:29/M

 

73

58

878

Andrew Fuze St. Charles

13:55.39

7:29/M

 

74

(> 7)

160

Luke Scharder Indian Springs

13:56.72

7:29/M

 

75

59

486

David Chung Summit

13:57.23

7:30/M

 

76

(> 7)

694

Logan Belleville Maple Creek

13:57.77

7:30/M

 

77

60

320

Will Schaab Dekalb

13:58.07

7:31/M

 

78

61

733

Camm Nickell Northridge

13:58.37

7:31/M

 

79

(> 7)

534

Braden Baker Indian Springs

14:03.90

7:33/M

 

80

62

969

Willie Bonilla West Noble

14:04.48

7:34/M

 

81

(> 7)

689

Luke Winteregg Maple Creek

14:05.79

7:34/M

 

82

63

282

Alex Hosler Crestview

14:06.22

7:35/M

 

83

64

558

Brandon Barton Lakeland

14:06.28

7:35/M

 

84

65

326

Rex Depew Dekalb

14:08.01

7:36/M

 

85

(> 7)

536

Jacob Hinen Indian Springs

14:08.46

7:36/M

 

86

66

728

David Prendergast Northridge

14:09.27

7:36/M

 

87

67

902

Carter Davis St. Vincent

14:11.46

7:38/M

 

88

(< 5)

589

Andrew Smith Lakeview

14:11.93

7:38/M

 

89

68

731

Logan Riffell Northridge

14:12.09

7:38/M

 

90

69

735

Jaimeson King Northridge

14:13.21

7:39/M

 

91

70

565

Bailey Jones Lakeland

14:15.93

7:40/M

 

92

71

836

Andrew Killen Riverview

14:20.09

7:42/M

 

93

72

840

Nathan Park Riverview

14:20.80

7:42/M

 

94

73

839

Hugh Miller Riverview

14:23.68

7:44/M

 

95

74

116

Justin Gephart Bellmont

14:24.18

7:45/M

 

96

75

391

Evan Schmidt Edgewood

14:24.34

7:45/M

 

97

(> 7)

677

Aj Freiburger Maple Creek

14:26.44

7:46/M

 

98

76

432

Isaiah Brown Fairfield

14:26.64

7:46/M

 

99

(> 7)

682

Ben Weber Maple Creek

14:27.10

7:46/M

 

100

77

630

Zach Moser Lincoln

14:27.44

7:46/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

78

483

Lewis Miller Summit

14:27.83

7:46/M

 

102

79

822

Matt Karst Riverview

14:28.14

7:47/M

 

103

80

324

Noah Bowes Dekalb

14:28.48

7:47/M

 

104

81

289

Alex Wiedenhoft Crestview

14:29.57

7:47/M

 

105

82

831

T.j. Bishop Riverview

14:29.62

7:47/M

 

106

83

730

Derek Varner Northridge

14:30.23

7:48/M

 

107

(> 7)

328

Nathan Immel Dekalb

14:31.46

7:48/M

 

108

84

874

Colin Cahill St. Charles

14:33.95

7:49/M

 

109

(> 7)

522

Dillon Potts Indian Springs

14:34.25

7:50/M

 

110

85

564

Kurt Grossman Lakeland

14:37.40

7:52/M

 

111

(> 7)

323

Hunter Boger Dekalb

14:37.83

7:52/M

 

112

(> 7)

178

Andrew Lyons Carroll

14:38.36

7:52/M

 

113

(> 7)

837

Edison King Riverview

14:39.22

7:53/M

 

114

86

281

Jacob Foster Crestview

14:41.95

7:54/M

 

115

(> 7)

701

Ian Schaab Maple Creek

14:46.14

7:56/M

 

116

(> 7)

322

Jack Beakas Dekalb

14:46.47

7:56/M

 

117

(> 7)

185

Matthew Crandall Carroll

14:47.40

7:57/M

 

118

(> 7)

528

Trefor Gatchall Indian Springs

14:48.88

7:57/M

 

119

87

291

Jack Young Crestview

14:49.53

7:58/M

 

120

(< 5)

407

Sam Nolan Elkhart Christian

14:52.95

8:00/M

 

121

(> 7)

532

Rese Sprunger Indian Springs

14:54.42

8:01/M

 

122

88

774

Nick Tarr Norwell

14:55.25

8:01/M

 

123

89

249

Sam Stevens Concord Jr.

14:55.99

8:01/M

 

124

(> 7)

183

Logan Traylor Carroll

14:56.26

8:02/M

 

125

(< 5)

794

Jacob Ernsberger Prairie Heights

14:56.65

8:02/M

 

126

90

907

Danny Reith St. Vincent

14:59.05

8:03/M

 

127

91

243

Micah Ridenour Concord Jr.

15:00.66

8:04/M

 

128

(> 7)

174

Bradley Gieseking Carroll

15:03.27

8:05/M

 

129

(> 7)

533

Stuart Ioane Indian Springs

15:03.31

8:05/M

 

130

(< 5)

795

Luke McClanahan Prairie Heights

15:04.44

8:06/M

 

131

(< 5)

793

Ethan German Prairie Heights

15:06.33

8:07/M

 

132

92

870

Kevin Lamaster St. Charles

15:07.93

8:08/M

 

133

93

768

Ben Caylor Norwell

15:08.59

8:08/M

 

134

(> 7)

184

Thomas Cody Carroll

15:09.14

8:09/M

 

135

94

771

Jordan Taylor Norwell

15:11.03

8:10/M

 

136

(> 7)

524

Mitchel Bechtold Indian Springs

15:13.40

8:11/M

 

137

95

121

Austin Heckert Bellmont

15:13.45

8:11/M

 

138

96

434

Mason Cole Fairfield

15:14.09

8:11/M

 

139

97

119

Josh Brown Bellmont

15:14.26

8:11/M

 

140

(> 7)

327

Nick Dye Dekalb

15:15.10

8:12/M

 

141

(> 7)

702

Ben Walus Maple Creek

15:15.16

8:12/M

 

142

(> 7)

319

Jacob Meyer Dekalb

15:15.68

8:12/M

 

143

98

906

Joe Hunnicutt St. Vincent

15:16.51

8:12/M

 

144

(> 7)

190

Noah Mattocks Carroll

15:16.95

8:12/M

 

145

(< 5)

593

Colton Andrews Lakeview

15:17.28

8:13/M

 

146

(> 7)

530

Brendon Slagel Indian Springs

15:18.73

8:14/M

 

147

99

389

Andrew Gauger Edgewood

15:19.26

8:14/M

 

148

100

388

Aaron Qiao Edgewood

15:19.65

8:14/M

 

149

(> 7)

182

Caleb Shoaf Carroll

15:20.76

8:15/M

 

150

(> 7)

841

Chase Shepherd Riverview

15:21.32

8:15/M

 

151

101

279

Reid Dillion Crestview

15:23.04

8:16/M

 

152

(> 7)

331

Jarrett Reese Dekalb

15:23.87

8:16/M

 

153

(< 5)

590

Shane Powers Lakeview

15:24.64

8:17/M

 

154

102

772

Austin Roberts Norwell

15:25.18

8:17/M

 

155

103

627

Curtis Smith Lincoln

15:27.56

8:18/M

 

156

104

284

Mitch McElhaney Crestview

15:29.02

8:19/M

 

157

(> 7)

489

Riley Anderson Summit

15:29.76

8:19/M

 

158

105

873

Daniel Roy St. Charles

15:31.21

8:21/M

 

159

(> 7)

180

Matthew Ott Carroll

15:32.02

8:21/M

 

160

106

118

Thomas McNarmara Bellmont

15:35.74

8:23/M

 

161

(> 7)

171

Alan Bermudez Carroll

15:36.21

8:23/M

 

162

107

775

Paul Turrin Norwell

15:36.78

8:23/M

 

163

108

935

Dalin Powell Wawasee

15:38.05

8:24/M

 

164

(> 7)

195

Duncan Bowie Carroll

15:39.00

8:25/M

 

165

(> 7)

521

Coleman Sterling Indian Springs

15:40.18

8:25/M

 

166

109

905

Chris Dewald St. Vincent

15:40.39

8:25/M

 

167

(> 7)

877

Brian Blackwell St. Charles

15:44.98

8:28/M

 

168

110

347

Cameron Diehm East Noble

15:48.88

8:30/M

 

169

(> 7)

475

Matt Hinkleman Summit

15:53.19

8:32/M

 

170

(< 5)

408

Lucas Magaldi Elkhart Christian

15:53.48

8:32/M

 

171

(> 7)

825

Michael Schweller Riverview

15:56.52

8:34/M

 

172

111

240

Ben Current Concord Jr.

15:59.86

8:36/M

 

173

112

246

Jordan Hajicek Concord Jr.

15:59.87

8:36/M

 

174

(> 7)

703

Sam Burchett Maple Creek

16:00.38

8:36/M

 

175

(> 7)

473

Austin Villagomes Summit

16:01.38

8:37/M

 

176

113

122

Ryan Boyle Bellmont

16:02.01

8:37/M

 

177

114

932

Brandon Lopez Wawasee

16:02.28

8:37/M

 

178

115

635

Hayden Bardwell Lincoln

16:08.78

8:40/M

 

179

116

288

Josh Waters Crestview

16:10.58

8:42/M

 

180

117

393

Michael Blue Edgewood

16:12.08

8:43/M

 

181

(> 7)

833

Izaak Coon Riverview

16:12.33

8:43/M

 

182

(> 7)

285

Dom Moyer Crestview

16:15.32

8:44/M

 

183

(> 7)

485

Peyton Mankey Summit

16:16.09

8:45/M

 

184

118

965

Noah Lozano West Noble

16:16.21

8:45/M

 

185

(< 5)

406

Dain Wyngarden Elkhart Christian

16:16.92

8:45/M

 

186

119

569

Caleb Mishler Lakeland

16:18.72

8:46/M

 

187

120

392

Jarod Barber Edgewood

16:18.82

8:46/M

 

188

(> 7)

520

Kyle Trigg Indian Springs

16:19.45

8:46/M

 

189

121

241

Cole Conway Concord Jr.

16:22.57

8:48/M

 

190

122

643

Tavion Marshall Lincoln

16:23.19

8:48/M

 

191

(> 7)

332

Max Ritter Dekalb

16:24.11

8:49/M

 

192

123

357

Nate Deetz East Noble

16:25.14

8:50/M

 

193

(> 7)

729

Nathan Kozlowski Northridge

16:25.36

8:50/M

 

194

124

624

Cameron Carter Lincoln

16:27.44

8:51/M

 

195

(> 7)

481

Jacob Davis Summit

16:27.84

8:51/M

 

196

125

629

James Doody Lincoln

16:28.63

8:51/M

 

197

(> 7)

734

Matt Schrock Northridge

16:29.08

8:52/M

 

198

126

245

Dayne Ferguson Concord Jr.

16:30.26

8:52/M

 

199

(> 7)

196

Brandon Cardenas Carroll

16:36.26

8:55/M

 

200

127

435

Ethan Miller Fairfield

16:37.97

8:56/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

201

(> 7)

321

Aaron Albright Dekalb

16:46.36

9:01/M

 

202

128

934

Brett Miller Wawasee

16:48.48

9:02/M

 

203

129

625

Keith Longnecker Lincoln

16:49.65

9:02/M

 

204

(> 7)

639

Jared Sutton Lincoln

16:51.56

9:04/M

 

205

(< 5)

597

Nick Colquitt Lakeview

16:57.59

9:07/M

 

206

(> 7)

961

Luis Zamarippa West Noble

17:00.20

9:08/M

 

207

130

570

Reggie Parker Lakeland

17:02.14

9:09/M

 

208

(> 7)

329

Garrett Newhard Dekalb

17:04.38

9:11/M

 

209

(> 7)

973

Fabian Gonzalez West Noble

17:05.62

9:11/M

 

210

(> 7)

633

Isa Frias Lincoln

17:05.66

9:11/M

 

211

131

438

Carlos Espinoza Fairfield

17:05.66

9:11/M

 

212

(> 7)

968

Martin Guzman West Noble

17:06.17

9:12/M

 

213

132

247

Patrick Miller Concord Jr.

17:07.67

9:12/M

 

214

133

573

Josh Smith Lakeland

17:11.23

9:14/M

 

215

(< 5)

404

Ivan Williams Elkhart Christian

17:11.26

9:14/M

 

216

(> 7)

992

Alexander Terrill Summit

17:16.43

9:17/M

 

217

(> 7)

638

Trevor Pletcher Lincoln

17:16.70

9:17/M

 

218

(> 7)

972

Jeovani Puente West Noble

17:17.75

9:18/M

 

219

(> 7)

176

Hunter Hines Carroll

17:18.80

9:18/M

 

220

(> 7)

867

Sam Lonsway St. Charles

17:19.11

9:19/M

 

221

(> 7)

194

Spencer Thurston Carroll

17:30.68

9:25/M

 

222

(> 7)

248

Conner Imes Concord Jr.

17:33.46

9:26/M

 

223

(> 7)

488

Ryan Busse Summit

17:38.17

9:29/M

 

224

(> 7)

871

Evan Firks St. Charles

17:40.72

9:30/M

 

225

134

354

Caden Lavigne East Noble

17:43.28

9:32/M

 

226

(> 7)

476

Keith Vlot Summit

17:46.36

9:33/M

 

227

135

390

Caleb Remocaldo Edgewood

17:47.40

9:34/M

 

228

(> 7)

280

Dane Eherenman Crestview

17:49.00

9:35/M

 

229

(> 7)

869

Luke Maskal St. Charles

17:50.90

9:35/M

 

230

(> 7)

556

Famian Altamira Lakeland

17:55.84

9:38/M

 

231

(> 7)

439

Trever Jones Fairfield

17:58.00

9:40/M

 

232

(> 7)

872

Elijah O'Connell St. Charles

18:01.21

9:41/M

 

233

136

346

Brian Tew East Noble

18:01.98

9:41/M

 

234

(> 7)

817

Levi Bell Riverview

18:03.15

9:42/M

 

235

(> 7)

436

Dawson Smallwood Fairfield

18:09.95

9:45/M

 

236

(> 7)

437

Tj Jensen Fairfield

18:10.04

9:46/M

 

237

(> 7)

278

Brandon Briggs Crestview

18:14.36

9:48/M

 

238

(> 7)

203

Alexander Purdy Carroll

18:15.28

9:49/M

 

239

(< 5)

796

Ashton Reed Prairie Heights

18:16.46

9:49/M

 

240

(> 7)

484

Nathan Merz Summit

18:17.08

9:50/M

 

241

(> 7)

173

Jean Dreer Carroll

18:25.98

9:54/M

 

242

(> 7)

692

Mckinley Adams Maple Creek

18:27.00

9:55/M

 

243

(> 7)

202

Luke Ott Carroll

18:33.66

9:58/M

 

244

(> 7)

695

Evan Englert Maple Creek

18:38.93

10:01/M

 

245

(> 7)

557

Jacob Bainbridge Lakeland

18:58.42

10:12/M

 

246

(> 7)

641

Dakota Hall Lincoln

19:00.13

10:13/M

 

247

(> 7)

343

Jordan Pliett East Noble

19:01.13

10:13/M

 

248

(> 7)

830

Jacob Koons Riverview

19:02.65

10:14/M

 

249

(> 7)

683

Cameron Allart Maple Creek

19:36.67

10:32/M

 

250

(> 7)

637

Dominic Oswalt Lincoln

19:46.74

10:38/M

 

251

(> 7)

175

Alexander Gilbert Carroll

19:48.72

10:39/M

 

252

(> 7)

562

Kyler Figueroa Lakeland

21:53.54

11:46/M

 

253

(> 7)

644

Devon Rodgers Lincoln

22:28.60

12:05/M

 

254

(> 7)

172

Luke Deturk Carroll

22:32.21

12:07/M

 

255

(> 7)

187

David Dixon Carroll

23:17.14

12:31/M

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

29

1

2

7

9

10

11

102

 

 

Top 5 Times: 53:15.49

 

2

West Noble

118

8

19

27

31

33

42

50

 

 

Top 5 Times: 56:16.96

 

3

Wawasee

151

12

14

24

47

54

67

118

 

 

Top 5 Times: 56:59.34

 

4

Westview

153

5

13

32

37

66

69

98

 

 

Top 5 Times: 57:02.13

 

5

East Noble

200

3

6

57

59

75

77

114

 

 

Top 5 Times: 58:01.71

 

6

Norwell

210

15

34

36

38

87

92

100

 

 

Top 5 Times: 58:18.36

 

7

Carroll

217

18

21

48

58

72

79

112

 

 

Top 5 Times: 58:22.24

 

8

Summit

218

20

23

41

61

73

80

128

 

 

Top 5 Times: 58:27.15

 

9

Dekalb

227

4

39

51

65

68

106

139

 

 

Top 5 Times: 58:51.10

 

10

Lakeview

241

26

30

35

56

94

141

154

 

 

Top 5 Times: 58:56.74

 

11

Fairfield

282

22

52

62

63

83

110

143

 

 

Top 5 Times: 59:56.54

 

12

Indian Springs

295

25

28

76

81

85

99

131

 

 

Top 5 Times: 1:00:06.18

 

13

St. Charles

312

16

40

70

82

104

108

147

 

 

Top 5 Times: 1:00:12.49

 

14

Edgewood

389

43

45

89

103

109

127

152

 

 

Top 5 Times: 1:01:31.02

 

15

Crestview

421

46

64

78

113

120

158

162

 

 

Top 5 Times: 1:02:11.15

 

16

Northridge

472

44

74

105

119

130

146

148

 

 

Top 5 Times: 1:02:59.12

 

17

Lakeland

473

49

55

111

125

133

144

164

 

 

Top 5 Times: 1:03:00.18

 

18

Prairie Heights

477

53

71

91

117

145

157

160

 

 

Top 5 Times: 1:03:25.33

 

19

St. Vincent

521

17

93

122

123

166

 

 

Top 5 Times: 1:04:18.25

 

20

Riverview

544

29

116

129

134

136

137

171

 

 

Top 5 Times: 1:04:07.05

 

21

Lincoln

589

84

96

126

132

151

161

165

 

 

Top 5 Times: 1:05:18.50

 

22

Elkhart Christian

605

90

97

121

138

159

 

 

Top 5 Times: 1:05:43.19

 

23

Bellmont

610

86

107

135

140

142

156

 

 

Top 5 Times: 1:05:31.72

 

24

Churubusco

636

60

115

124

167

170

172

 

 

Top 5 Times: 1:08:50.52

 

25

Concord Jr.

660

88

101

153

155

163

168

169

 

 

Top 5 Times: 1:07:18.50

 

26

St. Joe

741

95

149

150

173

174

 

 

Top 5 Times: 1:15:53.28

 

Inc.

Garrett

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

23

1

3

4

7

8

10

11

 

 

Top 5 Times: 1:00:35.41

 

2

Indian Springs

74

6

12

14

20

22

27

39

 

 

Top 5 Times: 1:03:04.05

 

3

Carroll

100

2

5

23

34

36

37

45

 

 

Top 5 Times: 1:04:02.25

 

4

West Noble

136

15

16

25

38

42

62

118

 

 

Top 5 Times: 1:05:18.12

 

5

Summit

194

9

32

46

50

57

59

78

 

 

Top 5 Times: 1:07:00.84

 

6

Dekalb

210

18

24

53

55

60

65

80

 

 

Top 5 Times: 1:07:37.95

 

7

St. Charles

260

21

48

49

58

84

92

105

 

 

Top 5 Times: 1:09:03.37

 

8

Fairfield

270

26

31

41

76

96

127

131

 

 

Top 5 Times: 1:09:28.56

 

9

Wawasee

276

33

35

44

56

108

114

128

 

 

Top 5 Times: 1:09:52.00

 

10

Northridge

282

40

47

61

66

68

69

83

 

 

Top 5 Times: 1:09:36.75

 

11

Riverview

289

19

54

71

72

73

79

82

 

 

Top 5 Times: 1:09:50.55

 

12

East Noble

293

13

17

30

110

123

134

136

 

 

Top 5 Times: 1:10:35.86

 

13

Norwell

347

29

43

88

93

94

102

107

 

 

Top 5 Times: 1:12:03.71

 

14

St. Vincent

358

51

52

67

90

98

109

 

 

Top 5 Times: 1:12:09.03

 

15

Lakeland

366

28

64

70

85

119

130

133

 

 

Top 5 Times: 1:12:25.90

 

16

Crestview

418

63

81

86

87

101

104

116

 

 

Top 5 Times: 1:13:30.31

 

17

Bellmont

485

74

95

97

106

113

 

 

Top 5 Times: 1:16:29.64

 

18

Edgewood

511

75

99

100

117

120

135

 

 

Top 5 Times: 1:17:34.15

 

19

Concord Jr.

524

89

91

111

112

121

126

132

 

 

Top 5 Times: 1:18:18.95

 

20

Lincoln

541

77

103

115

122

124

125

129

 

 

Top 5 Times: 1:18:54.41

 

Inc.

Elkhart Christian

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeview

4 finishers

 

 

 

Inc.

Prairie Heights

4 finishers

 

 

 

Inc.

Westview

3 finishers