4 Ever Friends Scholarship Fund 4M Run/Walk

Overall Finish List

April 07, 2012


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net
                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
       1    Josh Maple                        Fort Wayne  IN        246    35   M       1 Top Fin            22:09.56    22:10.60     0:01.04      5:33/M
       2    Grant Stieglitz                   Angola  IN            146    27   M       2 Top Fin            22:34.99    22:36.04     0:01.05      5:39/M
       3    Melissa Gillette                  Goshen  IN            264    29   F       1 Top Fin            24:16.85    24:17.66     0:00.81      6:04/M
       4    Shaun Hamilton                    Angola  IN             60    33   M       3 Top Fin            25:00.01    25:01.64     0:01.63      6:15/M
       5    Evan Watakins                     Angola  IN            266    16   M       1 15-19              25:01.57    25:05.09     0:03.52      6:16/M
       6    Noe Gutierrez                     Angola  IN             56    17   M       2 15-19              25:16.08    25:17.34     0:01.26      6:19/M
       7    Dan Lillyman                      Mahomet  IL           262    56   M       1 50-59              25:18.67    25:20.28     0:01.61      6:20/M
       8    Wins Smara                                              259    38   M       1 30-39              25:39.95    25:40.95     0:01.00      6:25/M
       9    Lisa Roe                          Angola  IN            128    42   F       2 Top Fin            26:29.13    26:30.52     0:01.39      6:38/M
      10    Bill Denman                       Pleasant Lake  IN     211    33   M       2 30-39              26:44.50    26:46.48     0:01.98      6:42/M
      11    Derek Sutton                      Auburn  IN            244    12   M       1  0-14              27:02.92    27:04.90     0:01.98      6:46/M
      12    Chelsi Morey                      Grand Blanc  MI       111    23   F       3 Top Fin            27:06.27    27:10.92     0:04.65      6:48/M
      13    Brad Jones                        Angola  IN            240    39   M       3 30-39              27:06.80    27:11.19     0:04.39      6:48/M
      14    Christian Arnold                  Fremont  IN             4    29   F       1 20-29              27:46.95    27:50.34     0:03.39      6:58/M
      15    Jason Miller                      Angola  IN            109    26   M       1 20-29              27:37.39    28:02.85     0:25.46      7:01/M
      16    Brad Gardner                      Angola  IN             50    52   M       2 50-59              28:24.35    28:27.44     0:03.09      7:07/M
      17    Nick Sutton                       Auburn  IN            243    18   M       3 15-19              28:30.71    28:32.85     0:02.14      7:08/M
      18    Scott Miller                      Angola  IN            110    39   M       4 30-39              28:30.29    28:36.31     0:06.02      7:09/M
      19    John Bradley                      Auburn  IN            272    41   M       1 40-49              28:36.97    28:39.29     0:02.32      7:10/M
      20    Jeff Martin                       Angola  IN             97    44   M       2 40-49              28:41.31    28:46.12     0:04.81      7:12/M
      21    Jon Lovett                        Fremont  IN            92    38   M       5 30-39              28:50.11    28:52.76     0:02.65      7:13/M
      22    Rebecca Noyes                       IN                    3    18   F       1 15-19              28:48.21    28:57.04     0:08.83      7:14/M
      23    Pat Judson                        Angola  IN             76    36   M       6 30-39              28:53.41    29:00.33     0:06.92      7:15/M
      24    Niclas Hulthing                   Angola  IN            276    32   M       7 30-39              28:58.95    29:05.60     0:06.65      7:16/M
      25    Brittany Beard                    Angola  IN            213    17   F       2 15-19              28:59.21    29:09.97     0:10.76      7:17/M
      26    Tim Glasper                       Angola  IN             52    53   M       3 50-59              29:20.90    29:26.59     0:05.69      7:22/M
      27    Zachary Everidge                  Hudson  IN             35    19   M       4 15-19              29:21.15    29:28.36     0:07.21      7:22/M
      28    Lauren Weigle                     Otterbein  IN         265    23   F       2 20-29              29:28.66    29:32.15     0:03.49      7:23/M
      29    Mitch Ridenar                     Angola  IN            207    22   M       2 20-29              29:21.84    29:34.06     0:12.22      7:24/M
      30    Jared Smith                       Sturgis  MI           137    36   M       8 30-39              29:44.75    29:52.48     0:07.73      7:28/M
      31    Dustin Johnson                    Angola  IN            219    30   M       9 30-39              29:40.84    29:52.75     0:11.91      7:28/M
      32    Chris Pontorno                    Angola  IN            120    40   M       3 40-49              29:47.97    30:00.57     0:12.60      7:30/M
      33    Nancy Yager                       Coldwater  MI         248    48   F       1 40-49              29:38.98    30:00.99     0:22.01      7:30/M
      34    Terry Wooster                     Angola  IN            261    54   M       4 50-59              29:53.13    30:02.21     0:09.08      7:31/M
      35    Jeff Bauer                        Angola  IN              6    51   M       5 50-59              29:57.80    30:04.81     0:07.01      7:31/M
      36    Kevin Beard                       Angola  IN            214    50   M       6 50-59              29:53.42    30:06.39     0:12.97      7:32/M
      37    Bryan Schiffli                    Ashley  IN            133    28   M       3 20-29              30:23.63    30:28.03     0:04.40      7:37/M
      38    Jason Ewing                       Columbia City  IN      36    28   M       4 20-29              30:28.31    30:30.76     0:02.45      7:38/M
      39    John Kelpin                       Indianapolis  IN      225    25   M       5 20-29              30:39.11    30:49.88     0:10.77      7:42/M
      40    Tiffany Hamilton                  Angola  IN            228    35   F       1 30-39              30:49.22    30:54.01     0:04.79      7:44/M
      41    Toni Bole                         Angola  IN            237    32   M      10 30-39              30:51.42    31:05.26     0:13.84      7:46/M
      42    Brad McGraw                       Lagrange  IN          216    41   M       4 40-49              31:02.51    31:06.20     0:03.69      7:47/M
      43    Maria Clemens                     Angola  IN            221    15   F       3 15-19              30:57.67    31:08.25     0:10.58      7:47/M
      44    Jim Best                          Angola  IN            251    55   M       7 50-59              31:02.76    31:11.96     0:09.20      7:48/M
      45    Jeannie Conroy                    Angola  IN             21    29   F       3 20-29              31:09.27    31:14.62     0:05.35      7:49/M
      46    Kathy Vrana                       Angola  IN            168    54   F       1 50-59              31:02.51    31:22.57     0:20.06      7:51/M
      47    Jack Vrana                        Angola  IN            167    56   M       8 50-59              31:02.10    31:22.75     0:20.65      7:51/M
      48    Joel Knox                         Angola  IN             85     9   M       2  0-14              31:20.50    31:24.64     0:04.14      7:51/M
      49    Kylie Knox                        Angola  IN             86    35   F       2 30-39              31:19.67    31:27.69     0:08.02      7:52/M
      50    Stacey Arnos-Pelliccia            Angola  IN              5    36   F       3 30-39              31:17.28    31:40.15     0:22.87      7:55/M
      51    Debbie Fuller                     Angola  IN             47    43   F       2 40-49              31:37.75    31:46.15     0:08.40      7:57/M
      52    Chris Hamilton                    Pleasant Lake  IN     253    35   M      11 30-39              31:53.50    31:55.27     0:01.77      7:59/M
      53    Michael Walters                   Angola  IN            175    44   M       5 40-49              31:46.67    31:55.44     0:08.77      7:59/M
      54    Ryan Kohlhien                     Lagrange  IN          275    39   M      12 30-39              31:33.67    32:00.61     0:26.94      8:00/M
      55    Gracie Floto                      Angola  IN             42    12   F       1  0-14              32:11.95    32:13.81     0:01.86      8:03/M
      56    Brad Fuller                       Angola  IN             46    49   M       6 40-49              32:10.69    32:18.75     0:08.06      8:05/M
      57    Rachael Wells                     Angola  IN            185    36   F       4 30-39              32:16.65    32:21.57     0:04.92      8:05/M
      58    James Scott                       Angola  IN            209    64   M       1 Top Fin            32:18.01    32:22.15     0:04.14      8:06/M
      59    Lauren Cordes                     Garrett  IN           263    21   F       4 20-29              32:31.85    32:38.12     0:06.27      8:10/M
      60    Stephen Rowe                      Angola  IN            130    59   M       9 50-59              32:24.98    32:43.53     0:18.55      8:11/M
      61    Todd Libey                        Angola  IN            215    33   M      13 30-39              32:39.90    32:44.69     0:04.79      8:11/M
      62    Rebecca Waite                     Angola  IN            172    42   F       3 40-49              32:29.83    32:46.43     0:16.60      8:12/M
      63    Don Toigo                         Angola  IN            160    45   M       7 40-49              32:33.03    32:48.30     0:15.27      8:12/M
      64    Don Wise                          Angola  IN            231    43   M       8 40-49              32:36.04    32:49.84     0:13.80      8:12/M
      65    Tyler Randol                      Wolcottville  IN      123    25   M       6 20-29              32:38.53    32:50.67     0:12.14      8:13/M
      66    Bre Kalpin                        Indianapolis  IN      227    28   F       5 20-29              32:44.78    32:54.16     0:09.38      8:14/M
      67    Thame Knox                        Angola  IN             87    34   M      14 30-39              32:52.99    33:00.91     0:07.92      8:15/M
      68    Greg Cranston                     Angola  IN            260    36   M      15 30-39              32:54.91    33:01.95     0:07.04      8:15/M
      69    Caroline Talmage                  Lagrange  IN          154    38   F       5 30-39              32:50.01    33:12.22     0:22.21      8:18/M
      70    Nick Kern                         Auburn  IN             78    33   M      16 30-39              32:55.44    33:18.91     0:23.47      8:20/M
      71    Jeff Berry                        Angola  IN              7    54   M      10 50-59              33:17.80    33:27.07     0:09.27      8:22/M
      72    Barbara Knights-Hale              Angola  IN             84    51   F       2 50-59              33:28.28    33:47.76     0:19.48      8:27/M
      73    Bruce Fuhrmann                    Hoagland  IN           45    35   M      17 30-39              33:33.86    34:00.30     0:26.44      8:30/M
      74    Jack Hilyard                      Angola  IN             64    11   M       3  0-14              34:05.13    34:06.14     0:01.01      8:32/M
      75    Becky Dalton                      North Adams  MI        24    45   F       4 40-49              34:02.99    34:07.08     0:04.09      8:32/M
      76    Rebecca Fraley                    Ashley  IN             44    29   F       6 20-29              33:47.58    34:09.12     0:21.54      8:32/M
      77    Carey Jacquay                     Churubusco  IN         71    39   F       6 30-39              33:58.29    34:09.81     0:11.52      8:32/M
      78    Steve Hetler                      Monroeville  IN        63    42   M       9 40-49              33:42.80    34:10.49     0:27.69      8:33/M
      79    Duane Gaerte                      Angola  IN            234    38   M      18 30-39              34:03.37    34:16.57     0:13.20      8:34/M
      80    Julie Manger                      Kendallville  IN      255    58   F       3 50-59              34:10.86    34:17.02     0:06.16      8:34/M
      81    Holly Walters                     Angola  IN            174    42   F       5 40-49              34:08.76    34:17.61     0:08.85      8:34/M
      82    Jim Hornbacher                    Angola  IN            271    62   M       1 60-69              34:00.50    34:21.25     0:20.75      8:35/M
      83    Michele Miceli                    Angola  IN            104    41   F       6 40-49              34:01.45    34:21.36     0:19.91      8:35/M
      84    Riley Welch                       Angola  IN            183    12   F       2  0-14              33:49.94    34:22.52     0:32.58      8:36/M
      85    Luke Hollenbaugh                  Quincy  MI             66    12   M       4  0-14              34:28.73    34:31.90     0:03.17      8:38/M
      86    Tyler Steury                      Angola  IN            256    25   M       7 20-29              34:39.77    34:43.59     0:03.82      8:41/M
      87    Kelli Luttman                     Pleasant Lake  IN      93    28   F       7 20-29              34:41.81    34:53.24     0:11.43      8:43/M
      88    Michael Weber                     Angola  IN            226    21   M       8 20-29              34:52.77    35:00.24     0:07.47      8:45/M
      89    Parker Schilling                  Auburn  IN            245    14   M       5  0-14              34:59.36    35:01.78     0:02.42      8:45/M
      90    Kristen Shutt                     Fremont  IN           135    25   F       8 20-29              34:42.70    35:04.71     0:22.01      8:46/M
      91    Erin Kolar                        Angola  IN             88    33   F       7 30-39              34:57.60    35:17.77     0:20.17      8:49/M
      92    Marla Toigo                       Angola  IN            161    40   F       7 40-49              35:16.87    35:32.08     0:15.21      8:53/M
      93    Shelby Stanley                    Quincy  MI            143    60   F       1 Top Fin            35:15.36    35:37.82     0:22.46      8:54/M
      94    Jennifer Hull                     Fremont  IN            68    39   F       8 30-39              35:36.68    35:41.24     0:04.56      8:55/M
      95    Mason Gaerte                      Angola  IN            235    11   M       6  0-14              35:36.58    35:46.22     0:09.64      8:57/M
      96    Andy Lewis                        Angola  IN            224    35   M      19 30-39              35:22.54    35:47.73     0:25.19      8:57/M
      97    Kent Stucky                       Angola  IN            150    59   M      11 50-59              35:47.38    35:56.48     0:09.10      8:59/M
      98    Shelby Leininger                  Angola  IN             90    13   F       3  0-14              36:09.10    36:10.79     0:01.69      9:03/M
      99    Brad Crowe                        Waterloo  IN           22    19   M       5 15-19              35:57.67    36:14.96     0:17.29      9:04/M
     100    Hayley Beckwith                   Angola  IN            269    16   F       4 15-19              36:11.85    36:19.16     0:07.31      9:05/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     101    Jana Olson                        Angola  IN            115    15   F       5 15-19              36:11.89    36:19.32     0:07.43      9:05/M
     102    Angie Dirr                        Angola  IN             28    35   F       9 30-39              36:12.27    36:24.16     0:11.89      9:06/M
     103    Kim Ehleiter                      Waterloo  IN           30    44   F       8 40-49              36:15.90    36:33.98     0:18.08      9:08/M
     104    Matt Simmions                     Angola  IN            201    19   M       6 15-19              35:31.38    36:47.70     1:16.32      9:12/M
     105    Kylie Boswell                     Angola  IN             13    18   F       6 15-19              36:23.19    36:48.16     0:24.97      9:12/M
     106    Kimberly Rentz                    Angola  IN            126    32   F      10 30-39              36:48.08    36:55.01     0:06.93      9:14/M
     107    Jeremy Rentz                      Angola  IN            125    35   M      20 30-39              36:48.27    36:55.28     0:07.01      9:14/M
     108    Shanelle Konger                   Churubusco  IN         89    36   F      11 30-39              36:50.92    37:01.98     0:11.06      9:15/M
     109    Serena Cope                       Hudson  IN            236    21   F       9 20-29              36:59.69    37:06.11     0:06.42      9:17/M
     110    Jaden Smith                       South Haven  MI       249    11   M       7  0-14              37:03.33    37:11.09     0:07.76      9:18/M
     111    Ryan Welch                        Angola  IN            184    40   M      10 40-49              35:09.48    37:25.58     2:16.10      9:21/M
     112    Jouradan Staley                   Angola  IN            274    16   F       7 15-19              37:20.48    37:28.23     0:07.75      9:22/M
     113    Emilia Rains                      Fremont  IN           122    30   F      12 30-39              37:23.21    37:28.24     0:05.03      9:22/M
     114    Robyne Spillers                   Angola  IN            141    47   F       9 40-49              37:14.50    37:31.31     0:16.81      9:23/M
     115    Dennette Boswell                  Angola  IN             12    46   F      10 40-49              37:25.31    37:50.13     0:24.82      9:28/M
     116    Jenny Bachelor                    Angola  IN            222    37   F      13 30-39              37:31.50    37:57.12     0:25.62      9:29/M
     117    Melyssa Stock                     Angola  IN            239    37   F      14 30-39              38:10.66    38:24.94     0:14.28      9:36/M
     118    Amy Gelns                         Angola  IN            242    39   F      15 30-39              38:10.84    38:25.09     0:14.25      9:36/M
     119    Wendy Martin                      Angola  IN             98    42   F      11 40-49              38:19.67    38:37.78     0:18.11      9:39/M
     120    Melanie Hollenbaugh               Quincy  MI             67    38   F      16 30-39              38:26.52    38:43.84     0:17.32      9:41/M
     121    Lauren Perry                      Angola  IN            252    29   F      10 20-29              38:37.99    38:47.79     0:09.80      9:42/M
     122    Larry Reidenbach                  Fremont  IN           202    53   M      12 50-59              38:42.80    38:50.96     0:08.16      9:43/M
     123    Sean Whitsett                     Angola  IN            254    35   M      21 30-39              38:31.13    38:56.94     0:25.81      9:44/M
     124    Ally Boots                        Lagrange  IN           11    20   F      11 20-29              38:44.65    39:04.81     0:20.16      9:46/M
     125    Chelsey McConn                    Bronson  MI           270    29   F      12 20-29              38:50.89    39:05.95     0:15.06      9:46/M
     126    Trisha Brokers                    Coldwater  MI         268    29   F      13 20-29              38:49.62    39:06.01     0:16.39      9:47/M
     127    Jessica Kosmerick                 Fremont  IN           220    40   F      12 40-49              39:01.52    39:19.01     0:17.49      9:50/M
     128    Tony Fifer                        Angola  IN             40    46   M      11 40-49              38:57.40    39:20.79     0:23.39      9:50/M
     129    Sarah Hysong                      Angola  IN             70    23   F      14 20-29              39:17.15    39:40.23     0:23.08      9:55/M
     130    Skyler Stites                     Angola  IN            250    18   M       7 15-19              39:23.48    39:45.44     0:21.96      9:56/M
     131    Rebecca Kain                                            206    18   F       8 15-19              39:25.87    39:47.69     0:21.82      9:57/M
     132    Michelle Snyder                   Waterloo  IN          139    39   F      17 30-39              39:34.95    39:51.19     0:16.24      9:58/M
     133    Brent Yager                       Coldwater  MI         247    48   M      12 40-49              39:28.70    39:51.66     0:22.96      9:58/M
     134    Ryan Reetz                        Fremont  IN           241    36   M      22 30-39              39:38.53    39:55.22     0:16.69      9:59/M
     135    Cyrus Dillinger                   Angola  IN             26    42   M      13 40-49              39:50.97    40:03.69     0:12.72     10:01/M
     136    Tyler Whitman                     Fort Wayne  IN        189    19   M       8 15-19              39:50.67    40:04.06     0:13.39     10:01/M
     137    Shawnna Dillinger                 Angola  IN             27    42   F      13 40-49              39:56.56    40:08.83     0:12.27     10:02/M
     138    Jim Ehleiter                      Waterloo  IN           31    49   M      14 40-49              39:53.26    40:12.16     0:18.90     10:03/M
     139    Teri Kern                         Auburn  IN             79    32   F      18 30-39              39:48.80    40:13.41     0:24.61     10:03/M
     140    Jane Penicle                      Hudson  IN            238    39   F      19 30-39              40:12.46    40:18.43     0:05.97     10:05/M
     141    Brittany Johnson                  Lagrange  IN           73    28   F      15 20-29              40:12.19    40:26.53     0:14.34     10:07/M
     142    Tonya Bussema                     Angola  IN             16    36   F      20 30-39              39:51.53    40:29.93     0:38.40     10:07/M
     143    Wendy Wetzel                      Angola  IN            187    19   F       9 15-19              40:18.13    40:30.10     0:11.97     10:08/M
     144    Amy Wheeler                       Angola  IN            188    41   F      14 40-49              40:23.27    40:36.98     0:13.71     10:09/M
     145    Kelly Honer                       Angola  IN            223    43   F      15 40-49              40:22.24    40:37.00     0:14.76     10:09/M
     146    Shaye Fifer                       Angola  IN             38    20   F      16 20-29              40:23.35    40:46.53     0:23.18     10:12/M
     147    Kathy Rowe                        Fremont  IN           129    62   F       1 60-69              40:30.84    40:46.81     0:15.97     10:12/M
     148    Katie Waltke                      Fremont  IN           176    29   F      17 20-29              40:31.31    40:51.41     0:20.10     10:13/M
     149    Stu Hamblen                       Angola  IN             59    46   M      15 40-49              40:56.56    41:20.48     0:23.92     10:20/M
     150    Carmyn Hamblen                    Angola  IN             58    19   F      10 15-19              40:56.74    41:20.54     0:23.80     10:20/M
     151    Terry Parker                      Auburn  IN            117    71   M       1 Top Fin            41:10.28    41:29.89     0:19.61     10:22/M
     152    Gretchin Hamilton                                       273    37   F      21 30-39              41:31.45    41:34.54     0:03.09     10:24/M
     153    Tony Everidge                     Hudson  IN             34    47   M      16 40-49              41:15.98    41:35.46     0:19.48     10:24/M
     154    Dianne Oberlin                    Angola  IN            114    46   F      16 40-49              41:18.52    41:42.50     0:23.98     10:26/M
     155    Stephanie Glasper                 Fort Wayne  IN        212    28   F      18 20-29              41:26.81    41:45.18     0:18.37     10:26/M
     156    Diana Castleberry                 Angola  IN             20    46   F      17 40-49              41:34.27    41:58.30     0:24.03     10:30/M
     157    Michelle Olson                    Angola  IN            116    49   F      18 40-49              41:54.41    42:03.04     0:08.63     10:31/M
     158    Erin Wray                         Angola  IN            193    26   F      19 20-29              41:56.99    42:08.08     0:11.09     10:32/M
     159    Brian Emelander                   Orland  IN            230    36   M      23 30-39              41:58.12    42:10.67     0:12.55     10:33/M
     160    Karen Deverell                    Fort Wayne  IN         25    39   F      22 30-39              41:46.75    42:12.47     0:25.72     10:33/M
     161    Marie Thornton                    Angola  IN            159    50   F       4 50-59              42:10.40    42:21.02     0:10.62     10:35/M
     162    Margo Lewis                       Angola  IN             91    62   F       2 60-69              42:17.77    42:33.78     0:16.01     10:38/M
     163    Heather Gallippo                  Montgomery  MI         49    37   F      23 30-39              42:34.05    42:39.82     0:05.77     10:40/M
     164    Christine Swander                 Montgomery  MI        151    30   F      24 30-39              42:33.99    42:40.10     0:06.11     10:40/M
     165    Jeri Steury                       Angola  IN            145    24   F      20 20-29              42:47.34    42:57.41     0:10.07     10:44/M
     166    Jackie Straw                      Angola  IN            148    24   F      21 20-29              42:46.81    42:57.83     0:11.02     10:44/M
     167    Courtney Hantz                    Angola  IN             61    32   F      25 30-39              42:35.96    43:05.45     0:29.49     10:46/M
     168    Alexis Thomas                     Fort Wayne  IN        156    12   F       4  0-14              42:42.79    43:11.26     0:28.47     10:48/M
     169    Ben Thomas                        Fort Wayne  IN        157    37   M      24 30-39              42:43.11    43:11.39     0:28.28     10:48/M
     170    Sheila Mann                       Mishawaka  IN          94    40   F      19 40-49              39:54.14    43:28.94     3:34.80     10:52/M
     171    Jodi Eatinger                     Angola  IN             29    44   F      20 40-49              43:32.07    43:47.44     0:15.37     10:57/M
     172    Linsy Reidenbach                  Fremont  IN           203    20   F      22 20-29              43:42.62    43:51.06     0:08.44     10:58/M
     173    Janet Peterson                    Angola  IN            210    36   F      26 30-39              43:54.82    44:09.05     0:14.23     11:02/M
     174    Brian Boyer                       Angola  IN            208    37   M      25 30-39              44:24.15    44:47.69     0:23.54     11:12/M
     175    Todd Seidel                       Fort Wayne  IN        134    44   M      17 40-49              44:31.64    45:00.85     0:29.21     11:15/M
     176    Laura Smart                       Pleasant Lake  IN     136    51   F       5 50-59              44:54.92    45:01.38     0:06.46     11:15/M
     177    Maddy McCarthy                    Angola  IN            102    14   F       5  0-14              45:39.37    45:50.48     0:11.11     11:28/M
     178    Colleen McCarthy                  Angola  IN            101    48   F      21 40-49              45:39.22    45:50.65     0:11.43     11:28/M
     179    Dru Bishop                        Fremont  IN             9    25   F      23 20-29              46:27.33    46:30.80     0:03.47     11:38/M
     180    Amy Gaerte                        Angola  IN            232    37   F      27 30-39              46:43.10    46:53.64     0:10.54     11:43/M
     181    Emily Hollenbaugh                 Quincy  MI             65     9   F       6  0-14              46:50.96    47:09.66     0:18.70     11:47/M
     182    Phyllis Hall                      Angola  IN             57    57   F       6 50-59              46:54.74    47:15.64     0:20.90     11:49/M
     183    Kevin Sanborn                     Angola  IN            132    26   M       9 20-29              47:19.21    47:46.49     0:27.28     11:57/M
     184    Monica Kester                     Angola  IN             82    20   F      24 20-29              47:20.00    47:46.58     0:26.58     11:57/M
     185    David Zimmer                      Angola  IN            194    23   M      10 20-29              47:31.33    47:49.77     0:18.44     11:57/M
     186    Kelly Trusty                      Angola  IN            166    43   F      22 40-49              47:56.40    48:17.69     0:21.29     12:04/M
     187    Kelsey Middaugh                   Butler  IN            267    20   F      25 20-29              48:50.56    49:15.71     0:25.15     12:19/M
     188    Laurie Soulliere                  Angola  IN            140    42   F      23 40-49              49:20.42    49:41.22     0:20.80     12:25/M
     189    Sylvia Tons                       Hudson  IN            162    47   F      24 40-49              49:30.56    49:44.88     0:14.32     12:26/M
     190    Megan Johnson                     Angola  IN             74    24   F      26 20-29              50:35.89    50:47.10     0:11.21     12:42/M
     191    Elisha Emelander                  Orland  IN            229    32   F      28 30-39              51:54.12    52:08.93     0:14.81     13:02/M
     192    Erin Culler                       Fremont  IN            23    33   F      29 30-39              52:32.45    52:49.24     0:16.79     13:12/M
     193    Julie Hasten                      Quincy  MI            218    53   F       7 50-59              54:02.59    54:22.13     0:19.54     13:36/M
     194    Jeanie Yockey                     Union City  MI        217    53   F       8 50-59              54:03.57    54:22.22     0:18.65     13:36/M
     195    Dawn Manns                        Lagrange  IN           95    44   F      25 40-49              54:18.07    54:32.93     0:14.86     13:38/M
     196    Trestan Kern                      Auburn  IN             80     9   F       7  0-14              56:59.46    57:23.72     0:24.26     14:21/M
     197    Shellie Ralston                   Angola  IN            200    48   F      26 40-49              59:13.53  1:00:26.78     1:13.25     15:07/M
     198    Kate Guthrie                      Angola  IN            197    56   F       9 50-59              59:13.97  1:00:26.86     1:12.89     15:07/M
     199    Rod Olson                         Angola  IN            196    51   M      13 50-59              59:11.56  1:00:27.34     1:15.78     15:07/M
     200    Olivia Ralston                    Angola  IN            199    20   F      27 20-29              59:12.97  1:00:28.02     1:15.05     15:07/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     201    Lori Olson                        Angola  IN            198    50   F      10 50-59              59:12.28  1:00:28.08     1:15.80     15:07/M
     202    Melissa Masura                    Leesburg  IN           99    32   F      30 30-39            1:00:17.11  1:00:46.64     0:29.53     15:12/M
     203    Jennifer Klinkfee                 Angola  IN            233    39   F      31 30-39              59:58.69  1:01:20.19     1:21.50     15:20/M