Indian Springs 2012 X Country Invite

September 08, 2012


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

609

Austin Boucher Norwell

10:09.73

5:27/M

 

2

2

88

Jacob Redding Carroll

10:18.54

5:32/M

 

3

3

625

Noah Steffen Norwell

10:21.13

5:34/M

 

4

4

298

Landon Miller Fairfield

10:23.76

5:35/M

 

5

5

353

Brad Johnson Indian Springs MS

10:31.17

5:39/M

 

6

6

874

Fernando Luevano West Noble

10:34.43

5:41/M

 

7

7

525

Braden Clements Maple Creek

10:36.28

5:42/M

 

8

8

902

Matthew Yoder Westview

10:36.92

5:42/M

 

9

9

526

Connor Goetz Maple Creek

10:36.97

5:42/M

 

10

10

895

Roman Miller Westview

10:48.31

5:48/M

 

11

11

809

James Swinehart Summit MS

10:49.90

5:49/M

 

12

12

830

Brady Robinson Wawasee

10:59.27

5:54/M

 

13

13

870

Erick Contreras West Noble

11:00.56

5:55/M

 

14

14

227

Tj Day Edgewood

11:01.46

5:55/M

 

15

15

821

Sam Griner Wawasee

11:06.64

5:58/M

 

16

16

202

Kris Waycaster ECA

11:07.49

5:59/M

 

17

17

103

Jacob Eyer Churubusco

11:09.45

6:00/M

 

18

18

871

Justin Contreras West Noble

11:10.06

6:00/M

 

19

19

20

Clayton Sheehan Bellmont

11:10.74

6:00/M

 

20

20

545

Draven Thompson Maple Creek

11:10.96

6:00/M

 

21

21

531

Jack Just Maple Creek

11:11.03

6:01/M

 

22

22

358

Jake Matteson Indian Springs MS

11:13.51

6:02/M

 

23

23

611

Dustin Haiflich Norwell

11:13.91

6:02/M

 

24

24

550

Jorge Zazueta Maple Creek

11:15.52

6:03/M

 

25

25

894

Kolten Lewton Westview

11:16.12

6:03/M

 

26

26

800

Jake Hersha Summit MS

11:18.36

6:05/M

 

27

27

827

Marcus Mejia Wawasee

11:22.38

6:07/M

 

28

28

552

Andrew Zehr Maple Creek

11:22.48

6:07/M

 

29

29

616

Quentin Middleton Norwell

11:24.14

6:08/M

 

30

30

793

Zach Brandtmiller Summit MS

11:25.30

6:08/M

 

31

31

899

Richmond Stoltzfus Westview

11:25.52

6:08/M

 

32

32

573

Micah Cross Northridge

11:26.18

6:09/M

 

33

33

822

Luke Griner Wawasee

11:29.07

6:10/M

 

34

34

349

Tim Hearld Indian Springs MS

11:29.11

6:10/M

 

35

35

757

Jacob Hursh St. Vincent's

11:32.14

6:12/M

 

36

36

759

Michael Manning St. Vincent's

11:33.40

6:13/M

 

37

37

179

Kody Rice DeKalb

11:33.42

6:13/M

 

38

38

418

Brady Yates Lakeview

11:34.72

6:13/M

 

39

39

723

Nick Kacprowicz St. Charles

11:34.76

6:13/M

 

40

40

630

Garrett Weybright Norwell

11:35.38

6:14/M

 

41

41

893

Coby Knowles Westview

11:35.94

6:14/M

 

42

42

89

Dillon Redding Carroll

11:36.54

6:14/M

 

43

43

726

Tom Lonsway St. Charles

11:37.03

6:15/M

 

44

44

413

Hudson Snyder Lakeview

11:38.78

6:15/M

 

45

45

138

Dillon Valenti Crestview

11:39.40

6:16/M

 

46

46

80

Zachary Ingermann Carroll

11:39.89

6:16/M

 

47

47

577

Andrew Kauffman Northridge

11:40.80

6:16/M

 

48

48

897

Benjamin Miller Westview

11:41.41

6:17/M

 

49

49

896

Derek Miller Westview

11:42.98

6:17/M

 

50

50

316

Dawson Furnish Garrett

11:43.54

6:18/M

 

51

51

368

Daniel Watts Indian Springs MS

11:44.62

6:18/M

 

52

52

137

David Spencer Crestview

11:44.91

6:18/M

 

53

53

235

Trent Shepherd Edgewood

11:46.41

6:20/M

 

54

54

540

Grant Smith Maple Creek

11:47.17

6:20/M

 

55

55

237

Trent Thompson Edgewood

11:47.49

6:20/M

 

56

56

81

Coleman Krohn Carroll

11:49.25

6:21/M

 

57

57

198

Garrett McKee ECA

11:50.01

6:22/M

 

58

58

163

Noah Bowers DeKalb

11:50.80

6:22/M

 

59

59

737

Isaiah Wiseman St. Charles

11:50.97

6:22/M

 

60

60

797

Jake Davis Summit MS

11:54.03

6:24/M

 

61

61

346

Nick Compton Indian Springs MS

11:55.11

6:24/M

 

62

62

695

J. J. Whicker Riverview

11:55.54

6:24/M

 

63

63

258

Noah Acker ENMS

11:56.75

6:25/M

 

64

64

407

Nathaniel Gottschalk Lakeview

11:58.07

6:26/M

 

65

65

724

Matt Kochanski St. Charles

11:58.81

6:26/M

 

66

66

361

Holden Schaefer Indian Springs MS

11:59.90

6:27/M

 

67

67

813

Braxton Alexander Wawasee

12:00.57

6:27/M

 

68

68

299

Joel Miller Fairfield

12:01.07

6:28/M

 

69

69

614

Caleb Kohler Norwell

12:03.82

6:29/M

 

70

70

716

Emmett Delaney St. Charles

12:03.89

6:29/M

 

71

71

834

Joshua Slabaugh Wawasee

12:03.96

6:29/M

 

72

72

591

Nathan Williams Northridge

12:05.55

6:30/M

 

73

73

225

Kyle Christenberry Edgewood

12:06.52

6:30/M

 

74

74

869

Troy Barrientos West Noble

12:07.27

6:31/M

 

75

75

74

Alexander Flickinger Carroll

12:07.77

6:31/M

 

76

76

412

Aaron Sandoval Lakeview

12:07.77

6:31/M

 

77

77

318

Micah Malcolm Garrett

12:08.16

6:31/M

 

78

78

360

Nathan Oilar Indian Springs MS

12:08.19

6:31/M

 

79

79

682

Aidan Hinesley Riverview

12:08.43

6:31/M

 

80

80

87

Jordan Price Carroll

12:10.28

6:32/M

 

81

81

692

Brock Spahr Riverview

12:10.71

6:32/M

 

82

82

579

Jaimeson King Northridge

12:11.04

6:33/M

 

83

83

801

Cole Lombardo Summit MS

12:12.21

6:34/M

 

84

84

180

Devin Teders DeKalb

12:12.71

6:34/M

 

85

85

617

Greyson Mishler Norwell

12:13.19

6:34/M

 

86

86

642

Josh Davenport PHMS

12:13.40

6:34/M

 

87

87

107

Trey Springer Churubusco

12:13.49

6:34/M

 

88

88

571

Evan Beasley Northridge

12:14.70

6:35/M

 

89

89

715

Collin Cahill St. Charles

12:18.32

6:37/M

 

90

(< 5)

746

Jacob Jehle St. Joe

12:18.47

6:37/M

 

91

90

798

Justin Harris Summit MS

12:19.48

6:37/M

 

92

91

177

Hunter Pfefferkorn DeKalb

12:19.91

6:37/M

 

93

92

302

Mitchell Yoder Fairfield

12:20.04

6:38/M

 

94

93

169

Tyson Hunt DeKalb

12:21.85

6:38/M

 

95

94

877

Raul Moreno West Noble

12:22.18

6:39/M

 

96

95

756

Jack Beeber St. Vincent's

12:22.49

6:39/M

 

97

96

760

Jack Marketos-Lenhart St. Vincent's

12:23.97

6:39/M

 

98

97

397

Kaleb Wadsworth Lakeland

12:24.87

6:40/M

 

99

98

129

Dawson Hertel Crestview

12:25.25

6:41/M

 

100

99

228

Kennis Dye Edgewood

12:25.33

6:41/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

100

408

Darrin Knisely Lakeview

12:26.74

6:41/M

 

102

101

229

Justin Fleming Edgewood

12:30.15

6:43/M

 

103

102

296

Joel Kropf Fairfield

12:31.49

6:44/M

 

104

103

278

Gabe Teders ENMS

12:31.54

6:44/M

 

105

104

232

Andrew Kurosky Edgewood

12:32.17

6:44/M

 

106

105

736

Sam Striker St. Charles

12:33.77

6:45/M

 

107

106

91

Travis Sloffer Carroll

12:34.09

6:45/M

 

108

107

873

Javier Flores West Noble

12:34.15

6:45/M

 

109

(< 5)

744

Stephen Busch St. Joe

12:34.50

6:45/M

 

110

108

685

Andrew Kaylor Riverview

12:34.72

6:45/M

 

111

109

762

Matthias Post St. Vincent's

12:36.25

6:46/M

 

112

110

414

Hayden Steger Lakeview

12:38.02

6:48/M

 

113

111

165

Nick Dye DeKalb

12:38.35

6:48/M

 

114

112

162

Trevor Bell DeKalb

12:40.23

6:49/M

 

115

113

274

Nick Sibert ENMS

12:40.91

6:49/M

 

116

114

763

Chris Raines St. Vincent's

12:42.33

6:50/M

 

117

115

469

Jeffrey Oliver LJH

12:43.44

6:50/M

 

118

116

197

Lucas Magaldi ECA

12:43.62

6:50/M

 

119

117

681

Mitchell Geller Riverview

12:45.25

6:51/M

 

120

118

643

Matt Dyer PHMS

12:45.55

6:51/M

 

121

119

824

Ben Hoffert Wawasee

12:46.38

6:52/M

 

122

(< 5)

745

Ben Falloon St. Joe

12:47.30

6:52/M

 

123

120

648

Kendall Perkins PHMS

12:50.31

6:54/M

 

124

121

196

Tyler Lollis ECA

12:50.38

6:54/M

 

125

122

386

Kyler Bowers Lakeland

12:50.45

6:54/M

 

126

123

203

Dain Wyngarden ECA

12:50.66

6:54/M

 

127

124

466

Jordan Morrow LJH

12:53.55

6:56/M

 

128

125

585

Reese Reschly Northridge

12:56.25

6:57/M

 

129

126

684

Matt Karst Riverview

12:59.02

6:59/M

 

130

127

301

Jake Oberlin Fairfield

13:00.28

6:59/M

 

131

128

650

Allan Steele PHMS

13:01.06

7:00/M

 

132

129

812

Addison White Summit MS

13:01.66

7:00/M

 

133

130

581

Blake Mawhorter Northridge

13:02.58

7:00/M

 

134

131

12

Nick Garcia Bellmont

13:03.82

7:01/M

 

135

132

683

Brady Johnson Riverview

13:04.06

7:02/M

 

136

133

415

Drake Swartzentruber Lakeview

13:05.03

7:02/M

 

137

134

292

Isaiah Brown Fairfield

13:07.69

7:03/M

 

138

135

766

John Weilbaker St. Vincent's

13:08.13

7:04/M

 

139

136

11

Gonzalo Garcia Bellmont

13:10.23

7:05/M

 

140

137

454

Micah Calhoun LJH

13:11.25

7:05/M

 

141

138

320

Evan Weaver Garrett

13:12.43

7:06/M

 

142

139

271

Dusty Moore ENMS

13:15.82

7:07/M

 

143

140

649

Ashton Reed PHMS

13:15.87

7:07/M

 

144

141

473

Daniel Stauffer LJH

13:16.13

7:08/M

 

145

142

391

Christian Keller Lakeland

13:19.94

7:10/M

 

146

143

270

Austin McCulloch ENMS

13:20.12

7:10/M

 

147

144

269

Caden Lavigne ENMS

13:22.49

7:11/M

 

148

145

395

Reece Romer Lakeland

13:22.54

7:11/M

 

149

146

102

Jaydrian Clouse Churubusco

13:24.28

7:12/M

 

150

147

19

Corey Oliver Bellmont

13:25.59

7:13/M

 

151

148

106

Cole Lybarger Churubusco

13:26.40

7:13/M

 

152

149

15

Joe Hawkins Bellmont

13:29.36

7:15/M

 

153

150

6

Ryan Boyle Bellmont

13:32.06

7:17/M

 

154

151

464

Kelvin Mercer LJH

13:33.89

7:17/M

 

155

152

199

Samuel Newland ECA

13:35.71

7:18/M

 

156

153

387

Nate Cary Lakeland

13:37.89

7:19/M

 

157

154

297

Drew Martin Fairfield

13:38.31

7:20/M

 

158

155

139

Alex Wiedenhoeft Crestview

13:40.34

7:21/M

 

159

156

128

Jacob Foster Crestview

13:42.13

7:22/M

 

160

157

143

Nolen Young Crestview

13:42.27

7:22/M

 

161

158

646

Matt McClanahan PHMS

13:44.53

7:23/M

 

162

159

644

Ethan German PHMS

13:45.28

7:24/M

 

163

160

104

Mason Gray Churubusco

13:46.28

7:24/M

 

164

161

14

Justin Gephart Bellmont

13:51.29

7:27/M

 

165

162

468

Chris Noodwang LJH

13:52.42

7:27/M

 

166

163

108

Cordell Thomas Churubusco

13:53.33

7:28/M

 

167

164

135

Jordan Ness Crestview

13:54.32

7:28/M

 

168

165

317

Chance Hinkle Garrett

14:21.95

7:43/M

 

169

166

388

Keaton Fleeman Lakeland

14:23.28

7:44/M

 

170

167

450

Isiah Batta LJH

14:36.82

7:51/M

 

171

168

265

Trevelyn Frick ENMS

14:38.93

7:52/M

 

172

169

390

Bailey Jones Lakeland

14:47.02

7:57/M

 

173

170

192

Lucas Casaletto ECA

14:51.08

7:59/M

 

174

(< 5)

742

Noah Brown St. Joe

15:04.45

8:06/M

 

175

171

314

Juan Arambula Garrett

15:34.60

8:22/M

 

176

172

319

Owen Walter Garrett

15:46.24

8:29/M

 

177

173

315

Josh Blessinger Garrett

16:13.11

8:43/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

541

Zachary Sorg Maple Creek

11:19.94

6:05/M

 

2

2

544

Issiah Swain Maple Creek

11:24.82

6:08/M

 

3

3

547

Hunter Wallace Maple Creek

11:29.17

6:10/M

 

4

4

613

Archer Jesse Norwell

11:29.94

6:10/M

 

5

5

530

Nic Hoy Maple Creek

11:47.65

6:20/M

 

6

6

527

Nolan Gonzalez Maple Creek

11:51.47

6:22/M

 

7

7

537

Chase Miguel Maple Creek

11:53.33

6:23/M

 

8

8

533

Austin Kresl Maple Creek

11:55.98

6:24/M

 

9

9

875

Uriel MacIas West Noble

11:58.89

6:26/M

 

10

10

826

Joe Lecount Wawasee

12:00.31

6:27/M

 

11

(> 7)

523

Ryan Bussen Maple Creek

12:04.32

6:29/M

 

12

11

889

Andrew Hostetler Westview

12:17.56

6:36/M

 

13

(> 7)

520

Jacob Brennan Maple Creek

12:22.73

6:39/M

 

14

12

903

Kent Yoder Westview

12:23.28

6:39/M

 

15

13

890

Mason Jones Westview

12:25.31

6:41/M

 

16

14

888

Jeremiah Hostetler Westview

12:26.00

6:41/M

 

17

(> 7)

546

Cory Waldron Maple Creek

12:26.06

6:41/M

 

18

15

10

Jacob Corral Bellmont

12:27.86

6:42/M

 

19

16

803

Peyton Mankey Summit MS

12:27.92

6:42/M

 

20

17

578

Christian Kauffman Northridge

12:29.25

6:43/M

 

21

18

679

Auden Eckert Riverview

12:30.10

6:43/M

 

22

19

354

Jordan Keuneke Indian Springs MS

12:35.67

6:46/M

 

23

20

348

Ashtin Green Indian Springs MS

12:36.34

6:46/M

 

24

21

587

Andrew Royer Northridge

12:36.77

6:46/M

 

25

22

171

Seth Knepper DeKalb

12:37.33

6:47/M

 

26

23

231

David Homme Edgewood

12:39.57

6:48/M

 

27

24

173

Collin Lantz DeKalb

12:41.54

6:49/M

 

28

(> 7)

534

Kyle Kresl Maple Creek

12:41.56

6:49/M

 

29

(> 7)

543

Nate Steensma Maple Creek

12:41.71

6:49/M

 

30

25

68

Thomas Cody Carroll

12:43.01

6:50/M

 

31

(< 5)

295

Tristan Haight Fairfield

12:43.22

6:50/M

 

32

26

879

Jordan Shoemaker West Noble

12:43.27

6:50/M

 

33

27

628

Caleb Torson Norwell

12:45.18

6:51/M

 

34

28

624

Reilly Stauffer Norwell

12:46.76

6:52/M

 

35

29

891

Abraham Jones Westview

12:46.76

6:52/M

 

36

(> 7)

549

Cooper Young Maple Creek

12:50.42

6:54/M

 

37

(> 7)

532

Evan Kreilach Maple Creek

12:53.84

6:56/M

 

38

30

806

Noah Pictor Summit MS

12:54.73

6:56/M

 

39

31

160

Jack Beakas DeKalb

12:55.92

6:57/M

 

40

32

817

Jacob Claasen Wawasee

12:56.71

6:57/M

 

41

33

727

Sam Lonsway St. Charles

12:56.89

6:57/M

 

42

34

900

Gavin Stutzman Westview

12:57.51

6:58/M

 

43

35

21

Riley Stetler Bellmont

12:57.86

6:58/M

 

44

(> 7)

536

Logan Meyer Maple Creek

12:57.92

6:58/M

 

45

36

901

Ethan Troyer Westview

12:58.31

6:58/M

 

46

37

589

Ryan Sutton Northridge

13:01.08

7:00/M

 

47

38

574

Michael Dugle Northridge

13:05.42

7:02/M

 

48

39

719

Jonah Getty St. Charles

13:07.38

7:03/M

 

49

(> 7)

887

Carson Eash Westview

13:11.06

7:05/M

 

50

40

576

Shawn Evans Northridge

13:11.69

7:05/M

 

51

41

586

Logan Riffell Northridge

13:12.44

7:06/M

 

52

42

366

Tyler Wade Indian Springs MS

13:14.74

7:07/M

 

53

43

363

Grant Smith Indian Springs MS

13:16.58

7:08/M

 

54

44

131

Evan Kropf Crestview

13:17.27

7:08/M

 

55

45

828

Dalin Powell Wawasee

13:17.48

7:08/M

 

56

46

170

Nathan Immel DeKalb

13:17.79

7:08/M

 

57

47

831

Braedon Schlabach Wawasee

13:18.68

7:09/M

 

58

48

676

Hale Bowen Riverview

13:20.52

7:10/M

 

59

49

725

Kevin Lemaster St. Charles

13:21.91

7:11/M

 

60

50

713

Paul Bender St. Charles

13:22.76

7:11/M

 

61

51

876

Mario Morello West Noble

13:25.45

7:13/M

 

62

(> 7)

892

Matthew Jones Westview

13:27.68

7:14/M

 

63

52

132

Mitchell McElhaney Crestview

13:28.38

7:14/M

 

64

53

83

Andrew Lyons Carroll

13:30.39

7:15/M

 

65

54

807

Eric Schlutz Summit MS

13:30.63

7:15/M

 

66

55

277

Shane Smith ENMS

13:35.08

7:18/M

 

67

(> 7)

522

Sam Burchett Maple Creek

13:37.17

7:19/M

 

68

56

85

Weston Miser Carroll

13:38.86

7:20/M

 

69

57

619

Trevor Prough Norwell

13:40.60

7:21/M

 

70

58

829

Cameron Rager Wawasee

13:41.11

7:21/M

 

71

59

582

Tug Modglin Northridge

13:41.67

7:21/M

 

72

60

176

Jack Norton DeKalb

13:43.24

7:22/M

 

73

61

627

Ethan Todd Norwell

13:43.48

7:22/M

 

74

62

359

Cole Meyer Indian Springs MS

13:44.14

7:23/M

 

75

(< 5)

765

Luke Siela St. Vincent's

13:44.15

7:23/M

 

76

(< 5)

294

Mikey Garcia Fairfield

13:44.18

7:23/M

 

77

(> 7)

539

Ian Schaab Maple Creek

13:44.53

7:23/M

 

78

63

73

Sammuel Eastman Carroll

13:46.87

7:24/M

 

79

64

467

Zach Moser LJH

13:47.55

7:25/M

 

80

65

172

Matt Lamson DeKalb

13:49.40

7:26/M

 

81

(< 5)

411

Shane Powers Lakeview

13:49.85

7:26/M

 

82

(< 5)

907

Daquane Sample Timothy L Johnson

13:50.12

7:26/M

 

83

(> 7)

584

Bradley Petrofsky Northridge

13:51.46

7:27/M

 

84

66

626

Nick Tarr Norwell

13:51.92

7:27/M

 

85

(< 5)

293

Carlos Espinosa Fairfield

13:52.08

7:27/M

 

86

(> 7)

572

Alex Cranston Northridge

13:52.60

7:27/M

 

87

67

823

Kyle Gunkel Wawasee

13:55.36

7:29/M

 

88

68

133

Josh McQueen Crestview

13:55.88

7:29/M

 

89

(> 7)

548

Luke Winteregg Maple Creek

13:56.69

7:29/M

 

90

69

731

Carson Pocock St. Charles

13:57.36

7:30/M

 

91

(< 5)

200

Samuel Nolan ECA

13:58.07

7:31/M

 

92

70

835

Adam Spurling Wawasee

14:00.77

7:32/M

 

93

71

167

Andrew Hill DeKalb

14:02.04

7:33/M

 

94

72

610

Zach Geiger Norwell

14:03.11

7:33/M

 

95

73

260

Trevor Braden ENMS

14:04.55

7:34/M

 

96

74

796

Brodrick Clapper Summit MS

14:05.91

7:34/M

 

97

(> 7)

161

Marshall Beard DeKalb

14:06.16

7:35/M

 

98

(> 7)

615

Connor McCabe Norwell

14:06.94

7:35/M

 

99

75

268

Keaton Honaker ENMS

14:08.45

7:36/M

 

100

76

236

Dane Stookey Edgewood

14:09.06

7:36/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

164

Rex Depew DeKalb

14:09.55

7:36/M

 

102

(> 7)

815

Parker Bame Wawasee

14:10.58

7:37/M

 

103

77

459

Isa Frias LJH

14:10.84

7:37/M

 

104

78

13

Oliver Gehres Bellmont

14:10.93

7:37/M

 

105

79

722

Bobby Johnson St. Charles

14:13.20

7:39/M

 

106

(> 7)

618

Austin Mounsey Norwell

14:13.40

7:39/M

 

107

80

367

Garrett Walker Indian Springs MS

14:13.47

7:39/M

 

108

81

69

Matthew Crandall Carroll

14:14.50

7:39/M

 

109

(> 7)

631

Nick Whitney Norwell

14:15.60

7:40/M

 

110

(< 5)

764

Danny Reith St. Vincent's

14:16.48

7:40/M

 

111

(> 7)

632

Josh Whitney Norwell

14:17.38

7:41/M

 

112

82

362

Brendon Slagel Indian Springs MS

14:18.42

7:41/M

 

113

(> 7)

592

Luke Wogoman Northridge

14:18.58

7:41/M

 

114

(> 7)

612

Kyle James Norwell

14:18.64

7:41/M

 

115

(> 7)

575

Jonathon Dugle Northridge

14:18.84

7:41/M

 

116

(< 5)

109

Jeremy Young Churubusco

14:19.41

7:42/M

 

117

83

729

Andy Myers St. Charles

14:20.28

7:42/M

 

118

84

16

Austin Heckert Bellmont

14:21.10

7:43/M

 

119

(> 7)

350

Jacob Hinen Indian Springs MS

14:21.97

7:43/M

 

120

85

17

Caleb McCarty Bellmont

14:22.55

7:43/M

 

121

(> 7)

721

Jeremiah Jauch St. Charles

14:23.29

7:44/M

 

122

86

223

Jarod Barber Edgewood

14:24.00

7:45/M

 

123

(> 7)

580

Nathan Kozlowski Northridge

14:26.22

7:46/M

 

124

87

677

Ben Clickner Riverview

14:26.86

7:46/M

 

125

(> 7)

168

Chris Hodges DeKalb

14:27.66

7:46/M

 

126

(> 7)

583

Camm Nickell Northridge

14:27.73

7:46/M

 

127

(> 7)

714

Eric Blackwell St. Charles

14:28.40

7:47/M

 

128

88

79

Raymond Huffman-Gray Carroll

14:28.54

7:47/M

 

129

89

795

Ryan Busse Summit MS

14:29.25

7:47/M

 

130

90

18

Boyd Mills Bellmont

14:30.97

7:48/M

 

131

(< 5)

758

Marcus Leach St. Vincent's

14:34.02

7:50/M

 

132

91

880

Isaac Weimer West Noble

14:34.55

7:50/M

 

133

(> 7)

898

Joseph Morrison Westview

14:34.67

7:50/M

 

134

(> 7)

590

Derek Varner Northridge

14:35.06

7:50/M

 

135

(> 7)

551

Sebastian Zazueta Maple Creek

14:35.41

7:50/M

 

136

(> 7)

832

Jacob Short Wawasee

14:36.49

7:51/M

 

137

(> 7)

732

Andrew Reiling St. Charles

14:37.39

7:52/M

 

138

(> 7)

364

Davis Snyder Indian Springs MS

14:41.97

7:54/M

 

139

(< 5)

645

Luke McClanahan PHMS

14:42.15

7:54/M

 

140

(> 7)

345

Colten Coefelt Indian Springs MS

14:42.36

7:54/M

 

141

(> 7)

816

Logan Berthier Wawasee

14:43.02

7:55/M

 

142

92

279

Kameron Williams ENMS

14:49.19

7:58/M

 

143

93

142

Jack Young Crestview

14:50.82

7:58/M

 

144

94

396

Josh Smith Lakeland

14:51.37

7:59/M

 

145

95

463

Chase Johnson LJH

14:52.60

8:00/M

 

146

(< 5)

417

Colton Wattring Lakeview

14:53.26

8:00/M

 

147

(> 7)

365

Trevor Stezel Indian Springs MS

14:53.58

8:00/M

 

148

(> 7)

622

Brandon Runyon Norwell

14:55.83

8:01/M

 

149

96

689

Jarid Miller Riverview

14:57.16

8:02/M

 

150

97

141

Jacob Wust Crestview

14:58.42

8:03/M

 

151

98

224

Eric Baumgartner Edgewood

14:59.71

8:03/M

 

152

99

691

Michael Schweller Riverview

15:00.50

8:04/M

 

153

(> 7)

159

Aaron Albright DeKalb

15:00.80

8:04/M

 

154

100

280

Scott Zizzleman ENMS

15:02.43

8:05/M

 

155

101

75

Nickolas Gephart Carroll

15:02.96

8:05/M

 

156

(< 5)

416

Christian Taylor Lakeview

15:03.04

8:05/M

 

157

102

799

Eric Hartman Summit MS

15:04.39

8:06/M

 

158

(> 7)

524

Andrew Chester Maple Creek

15:05.57

8:07/M

 

159

(> 7)

166

Nick Graber DeKalb

15:06.13

8:07/M

 

160

(> 7)

352

Stuart Ioane Indian Springs MS

15:06.26

8:07/M

 

161

(> 7)

84

Noah Mattocks Carroll

15:06.82

8:07/M

 

162

(< 5)

908

J'Lan Lake Timothy L Johnson

15:07.61

8:08/M

 

163

103

273

Justin Ramsay ENMS

15:09.26

8:09/M

 

164

(< 5)

195

Noah Hibshman ECA

15:09.82

8:09/M

 

165

(> 7)

76

Bradley Gieseking Carroll

15:10.85

8:09/M

 

166

(> 7)

718

Luke Elsasser St. Charles

15:11.69

8:10/M

 

167

104

259

Nick Alwine ENMS

15:13.04

8:11/M

 

168

105

7

Josh Brown Bellmont

15:13.21

8:11/M

 

169

(< 5)

201

Carlos Rodriguez ECA

15:15.80

8:12/M

 

170

(> 7)

629

Paul Turrin Norwell

15:16.43

8:12/M

 

171

(> 7)

521

Pendleton Bright Maple Creek

15:16.87

8:12/M

 

172

(< 5)

406

Nick Colquit Lakeview

15:19.20

8:14/M

 

173

106

385

Daniel Arseneau Lakeland

15:19.25

8:14/M

 

174

(> 7)

734

Aaron Schall St. Charles

15:19.52

8:14/M

 

175

(> 7)

90

Caleb Schoaff Carroll

15:20.07

8:15/M

 

176

(> 7)

357

Jackson Longenbaugh Indian Springs MS

15:22.21

8:16/M

 

177

107

690

Cade Reust Riverview

15:22.80

8:16/M

 

178

(> 7)

175

Garrett Newhard DeKalb

15:25.14

8:17/M

 

179

108

472

Alex Rostron LJH

15:26.79

8:18/M

 

180

(> 7)

825

Jared Krugman Wawasee

15:28.95

8:19/M

 

181

109

234

Caleb Remcaldo Edgewood

15:29.23

8:19/M

 

182

(> 7)

633

Will Zimmer Norwell

15:29.44

8:19/M

 

183

110

392

Brandon Moore Lakeland

15:30.05

8:20/M

 

184

111

134

Evan Meyer Crestview

15:30.10

8:20/M

 

185

(> 7)

264

Noah Fischer ENMS

15:31.54

8:21/M

 

186

112

233

Taylor Mills Edgewood

15:31.83

8:21/M

 

187

(> 7)

620

Caleb Pugh Norwell

15:33.60

8:22/M

 

188

(> 7)

735

Josh Schipper St. Charles

15:34.06

8:22/M

 

189

(> 7)

819

Nick Cooper Wawasee

15:37.22

8:24/M

 

190

(> 7)

78

Anthony Haraguchi Carroll

15:37.36

8:24/M

 

191

113

460

Trevor Grimmett LJH

15:37.75

8:24/M

 

192

(> 7)

178

Jarrett Reese DeKalb

15:38.85

8:24/M

 

193

114

808

Jake Scott Summit MS

15:40.16

8:25/M

 

194

115

226

Jacob Dachenhouse Edgewood

15:40.78

8:25/M

 

195

(> 7)

82

Ethan Lash Carroll

15:46.41

8:29/M

 

196

116

393

Lewis Mullen Lakeland

15:49.41

8:30/M

 

197

117

449

Kaden Banks LJH

15:50.06

8:31/M

 

198

118

136

Nick Perry Crestview

15:51.27

8:31/M

 

199

(> 7)

174

Trace Meschberger DeKalb

15:51.56

8:31/M

 

200

(> 7)

720

Zach Huhn St. Charles

15:52.60

8:32/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

201

119

448

Osvaldo Arias LJH

15:53.36

8:32/M

 

202

(> 7)

733

Daniel Roy St. Charles

15:53.37

8:32/M

 

203

(> 7)

728

Luke Maskal St. Charles

16:01.11

8:37/M

 

204

(< 5)

193

Michael Cox ECA

16:04.48

8:38/M

 

205

(> 7)

623

Gabe Smith Norwell

16:04.58

8:38/M

 

206

(> 7)

465

Lukas Mikesell LJH

16:05.34

8:39/M

 

207

(> 7)

94

Skyler Warner Carroll

16:05.63

8:39/M

 

208

(> 7)

8

Emerson Brown Bellmont

16:06.24

8:39/M

 

209

(> 7)

461

Dakota Hall LJH

16:11.41

8:42/M

 

210

(> 7)

453

Colin Burkins LJH

16:12.41

8:43/M

 

211

(< 5)

909

Cedric Mitchell Timothy L Johnson

16:13.59

8:43/M

 

212

(> 7)

93

Alex Studebaker Carroll

16:14.07

8:44/M

 

213

120

675

William Borland Riverview

16:15.18

8:44/M

 

214

(> 7)

906

Matt McDonald ENMS

16:15.36

8:44/M

 

215

(> 7)

127

Reid Dillion Crestview

16:38.21

8:57/M

 

216

(> 7)

529

Bradin Heaston Maple Creek

16:39.87

8:57/M

 

217

(> 7)

730

Elijah O'Connell St. Charles

16:40.17

8:58/M

 

218

(> 7)

262

Kj Cramer ENMS

16:43.62

8:59/M

 

219

(> 7)

181

Evan Theis DeKalb

16:52.66

9:04/M

 

220

(> 7)

814

Anthon Anker Wawasee

16:55.84

9:06/M

 

221

(> 7)

542

Levi Steele Maple Creek

16:56.18

9:06/M

 

222

(> 7)

272

Mitchell Moyer ENMS

16:58.86

9:07/M

 

223

(> 7)

355

Dakota Kidd Indian Springs MS

16:59.04

9:08/M

 

224

(> 7)

140

Calvin Wust Crestview

17:02.01

9:09/M

 

225

(< 5)

647

Eli Norris PHMS

17:05.28

9:11/M

 

226

(> 7)

347

Jonathan Didier Indian Springs MS

17:08.22

9:13/M

 

227

121

389

Josh Grogg Lakeland

17:14.40

9:16/M

 

228

(> 7)

538

Tommy Molter Maple Creek

17:15.95

9:16/M

 

229

(< 5)

747

Joseph Klinger St. Joe

17:19.12

9:19/M

 

230

(> 7)

687

Jacob Koons Riverview

17:19.52

9:19/M

 

231

(> 7)

238

Eric Williamson Edgewood

17:20.37

9:19/M

 

232

(> 7)

130

Fisher Kohr Crestview

17:21.62

9:20/M

 

233

(> 7)

126

Brandon Briggs Crestview

17:24.55

9:21/M

 

234

122

394

Gage Naylor Lakeland

17:28.55

9:23/M

 

235

(> 7)

519

Cameron Allart Maple Creek

17:30.44

9:25/M

 

236

(> 7)

9

Isaiah Cole Bellmont

17:31.91

9:25/M

 

237

(> 7)

356

David Kyler Indian Springs MS

17:34.61

9:27/M

 

238

(> 7)

470

Evan Pritchard LJH

17:36.14

9:28/M

 

239

(> 7)

833

Gabe Sidwell Wawasee

17:42.78

9:31/M

 

240

(> 7)

95

Jesse Zahler Carroll

17:44.80

9:32/M

 

241

(> 7)

263

Nate Deetz ENMS

17:48.00

9:34/M

 

242

(> 7)

696

Jackson Wright Riverview

17:52.74

9:36/M

 

243

123

872

Yonik Fernandez West Noble

17:59.62

9:40/M

 

244

(> 7)

351

Nick Hull Indian Springs MS

18:03.31

9:42/M

 

245

(> 7)

674

Robert Borland Riverview

18:17.10

9:50/M

 

246

(> 7)

518

Mahad Ahmed Maple Creek

18:27.89

9:55/M

 

247

124

878

Brandon Reyes West Noble

18:29.31

9:56/M

 

248

(> 7)

77

Alexander Gilbert Carroll

18:29.43

9:56/M

 

249

(> 7)

261

Lukus Childers ENMS

18:30.57

9:57/M

 

250

(> 7)

70

Lake Dammeier Carroll

18:32.08

9:58/M

 

251

(> 7)

476

Luke Walters LJH

18:50.99

10:08/M

 

252

(> 7)

802

Matt Lovinger Summit MS

18:53.97

10:09/M

 

253

(< 5)

112

Lj Chantelois Churubusco

19:13.70

10:20/M

 

254

(> 7)

475

Alex Veneza LJH

19:22.03

10:25/M

 

255

(> 7)

344

Caleb Binkley Indian Springs MS

19:33.52

10:31/M

 

256

(> 7)

458

Kody Filson LJH

19:36.84

10:32/M

 

257

(> 7)

183

Jacob Vonholten DeKalb

19:40.63

10:34/M

 

258

(> 7)

67

Nikhil Chavan Carroll

20:40.16

11:07/M

 

259

(> 7)

72

David Dixon Carroll

21:03.02

11:19/M

 

260

(> 7)

462

Caleb Isom LJH

21:04.08

11:20/M

 

261

(< 5)

300

Tucker Miller Fairfield

22:06.58

11:53/M

 

262

(> 7)

71

Luke Deturk Carroll

22:29.89

12:05/M

 

263

(> 7)

66

Mason Bredemeyer Carroll

29:11.29

15:41/M

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

81

7

9

20

21

24

28

54

 

 

Top 5 Times: 54:50.76

 

2

Norwell

96

1

3

23

29

40

69

85

 

 

Top 5 Times: 54:44.29

 

3

Westview

115

8

10

25

31

41

48

49

 

 

Top 5 Times: 55:42.81

 

4

Wawasee

154

12

15

27

33

67

71

119

 

 

Top 5 Times: 56:57.93

 

5

Indian Springs MS

173

5

22

34

51

61

66

78

 

 

Top 5 Times: 56:53.52

 

6

West Noble

205

6

13

18

74

94

107

 

 

Top 5 Times: 57:14.50

 

7

Summit MS

210

11

26

30

60

83

90

129

 

 

Top 5 Times: 57:39.80

 

8

Carroll

221

2

42

46

56

75

80

106

 

 

Top 5 Times: 57:31.99

 

9

St. Charles

276

39

43

59

65

70

89

105

 

 

Top 5 Times: 59:05.46

 

10

Edgewood

294

14

53

55

73

99

101

104

 

 

Top 5 Times: 59:07.21

 

11

Northridge

321

32

47

72

82

88

125

130

 

 

Top 5 Times: 59:38.27

 

12

Lakeview

322

38

44

64

76

100

110

133

 

 

Top 5 Times: 59:46.08

 

13

DeKalb

363

37

58

84

91

93

111

112

 

 

Top 5 Times: 1:00:18.69

 

14

St. Vincent's

371

35

36

95

96

109

114

135

 

 

Top 5 Times: 1:00:28.25

 

15

Fairfield

393

4

68

92

102

127

134

154

 

 

Top 5 Times: 1:00:16.64

 

16

ECA

433

16

57

116

121

123

152

170

 

 

Top 5 Times: 1:01:22.16

 

17

Riverview

447

62

79

81

108

117

126

132

 

 

Top 5 Times: 1:01:34.65

 

18

Crestview

506

45

52

98

155

156

157

164

 

 

Top 5 Times: 1:03:12.03

 

19

Churubusco

558

17

87

146

148

160

163

 

 

Top 5 Times: 1:03:59.90

 

20

ENMS

561

63

103

113

139

143

144

168

 

 

Top 5 Times: 1:03:45.14

 

21

Bellmont

582

19

131

136

147

149

150

161

 

 

Top 5 Times: 1:04:19.74

 

22

PHMS

592

86

118

120

128

140

158

159

 

 

Top 5 Times: 1:04:06.19

 

23

Garrett

601

50

77

138

165

171

172

173

 

 

Top 5 Times: 1:07:00.68

 

24

Lakeland

659

97

122

142

145

153

166

169

 

 

Top 5 Times: 1:05:35.69

 

25

LJH

668

115

124

137

141

151

162

167

 

 

Top 5 Times: 1:05:38.26

 

Inc.

St. Joe

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

17

1

2

3

5

6

7

8

 

 

Top 5 Times: 57:53.05

 

2

Westview

79

11

12

13

14

29

34

36

 

 

Top 5 Times: 1:02:18.91

 

3

Northridge

153

17

21

37

38

40

41

59

 

 

Top 5 Times: 1:04:24.21

 

4

Norwell

177

4

27

28

57

61

66

72

 

 

Top 5 Times: 1:04:25.96

 

5

DeKalb

183

22

24

31

46

60

65

71

 

 

Top 5 Times: 1:05:15.82

 

6

Indian Springs MS

186

19

20

42

43

62

80

82

 

 

Top 5 Times: 1:05:27.47

 

7

Wawasee

192

10

32

45

47

58

67

70

 

 

Top 5 Times: 1:05:14.29

 

8

St. Charles

240

33

39

49

50

69

79

83

 

 

Top 5 Times: 1:06:46.30

 

9

Summit MS

263

16

30

54

74

89

102

114

 

 

Top 5 Times: 1:07:28.44

 

10

Carroll

278

25

53

56

63

81

88

101

 

 

Top 5 Times: 1:07:53.63

 

11

Bellmont

297

15

35

78

84

85

90

105

 

 

Top 5 Times: 1:08:20.30

 

12

West Noble

300

9

26

51

91

123

124

 

 

Top 5 Times: 1:10:41.78

 

13

Riverview

348

18

48

87

96

99

107

120

 

 

Top 5 Times: 1:10:15.14

 

14

Crestview

354

44

52

68

93

97

111

118

 

 

Top 5 Times: 1:10:30.77

 

15

Edgewood

392

23

76

86

98

109

112

115

 

 

Top 5 Times: 1:11:41.57

 

16

ENMS

395

55

73

75

92

100

103

104

 

 

Top 5 Times: 1:11:39.70

 

17

LJH

457

64

77

95

108

113

117

119

 

 

Top 5 Times: 1:13:55.53

 

18

Lakeland

547

94

106

110

116

121

122

 

 

Top 5 Times: 1:18:44.48

 

Inc.

Churubusco

2 finishers

 

 

 

Inc.

ECA

4 finishers

 

 

 

Inc.

Fairfield

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeview

4 finishers

 

 

 

Inc.

PHMS

2 finishers

 

 

 

Inc.

St. Joe

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent's

3 finishers

 

 

 

Inc.

Timothy L Johnson

3 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

487

Cali Geiger Maple Creek

11:10.15

6:00/M

 

2

2

770

Maddie Distelrath Summit MS

11:16.10

6:03/M

 

3

3

215

Allison Miller Edgewood

11:28.03

6:10/M

 

4

4

498

Leah Metzger Maple Creek

11:43.32

6:18/M

 

5

5

564

Mckenzie Love Northridge

11:50.74

6:22/M

 

6

6

189

Maddie Morehead ECA

11:55.09

6:24/M

 

7

7

698

Abby Brelage St. Charles

11:59.22

6:27/M

 

8

8

328

Ashely Johnson Indian Springs MS

11:59.32

6:27/M

 

9

9

836

Delanie Bame Wawasee

12:04.86

6:29/M

 

10

10

512

Julia Till Maple Creek

12:06.35

6:30/M

 

11

11

839

Aubrey Kuhn Wawasee

12:06.43

6:30/M

 

12

12

340

Mason Vanhouten Indian Springs MS

12:07.06

6:31/M

 

13

13

486

Nicole Fosnough Maple Creek

12:08.16

6:31/M

 

14

14

555

Brey Baltazar Northridge

12:10.20

6:32/M

 

15

15

848

Carmen Yoder Wawasee

12:12.44

6:34/M

 

16

16

603

Megan Theismann Norwell

12:15.05

6:35/M

 

17

17

35

Margaret Falater Carroll

12:16.40

6:36/M

 

18

18

503

Cassie Pontius Maple Creek

12:18.90

6:37/M

 

19

19

146

Hailey Fisher DeKalb

12:21.07

6:38/M

 

20

20

556

Jenna Bradberry Northridge

12:21.39

6:38/M

 

21

21

516

Skyla Wilson Maple Creek

12:22.93

6:39/M

 

22

22

567

Jenna Miller Northridge

12:24.86

6:40/M

 

23

23

494

Kassidy Kreilach Maple Creek

12:26.37

6:41/M

 

24

24

840

Abigail Mejia Wawasee

12:27.37

6:42/M

 

25

25

427

Rachel Crawford LJH

12:28.85

6:42/M

 

26

26

845

Molly Swartz Wawasee

12:30.53

6:43/M

 

27

27

847

Bridgette Yoder Wawasee

12:30.56

6:43/M

 

28

28

563

Rachel Lambert Northridge

12:30.73

6:43/M

 

29

29

286

Calyn Howell Fairfield

12:36.57

6:46/M

 

30

30

207

Connor Gilbert Edgewood

12:37.43

6:47/M

 

31

31

608

Hannah Worden Norwell

12:38.94

6:48/M

 

32

32

219

Courtney Sainer Edgewood

12:40.04

6:49/M

 

33

33

329

Lauren Keller Indian Springs MS

12:42.67

6:50/M

 

34

34

598

Libby Kemper Norwell

12:42.73

6:50/M

 

35

35

662

Alyiah Kelsy Riverview

12:45.25

6:51/M

 

36

36

282

Kenzie Bobeck Fairfield

12:46.57

6:52/M

 

37

37

65

Jamie Zeigler Carroll

12:49.28

6:53/M

 

38

38

337

Whitney Shelton Indian Springs MS

12:52.14

6:55/M

 

39

39

557

Molly Campbell Northridge

12:55.85

6:57/M

 

40

40

842

Yanelly Pizana Wawasee

12:56.53

6:57/M

 

41

41

787

Elizabeth Swink Summit MS

12:59.38

6:59/M

 

42

42

149

Sidney Jones DeKalb

12:59.83

6:59/M

 

43

43

213

Madison Martz Edgewood

13:00.11

6:59/M

 

44

44

339

Shaylynn Trump Indian Springs MS

13:00.81

6:59/M

 

45

45

780

Saige Norris Summit MS

13:01.16

7:00/M

 

46

46

558

Rylee Dahlman Northridge

13:03.17

7:01/M

 

47

47

310

Maranda Malcolm Garrett

13:03.78

7:01/M

 

48

48

58

Sydney Shaffer Carroll

13:04.45

7:02/M

 

49

49

47

Sophia Kamler Carroll

13:04.76

7:02/M

 

50

50

327

Alissa Jagger Indian Springs MS

13:04.93

7:02/M

 

51

51

638

Katie Cooper PHMS

13:05.11

7:02/M

 

52

52

40

Alessandra Haraguchi Carroll

13:05.41

7:02/M

 

53

53

322

Bailie Brown Indian Springs MS

13:06.33

7:03/M

 

54

54

157

Alyssa Wells DeKalb

13:06.96

7:03/M

 

55

55

289

Whitney Mast Fairfield

13:08.89

7:04/M

 

56

56

865

Hannah Rose West Noble

13:09.67

7:04/M

 

57

(< 5)

370

Michaella Burchett Lakeland

13:09.82

7:04/M

 

58

57

154

Tyler Schwartz DeKalb

13:09.83

7:04/M

 

59

58

156

Madysen Snyder DeKalb

13:15.22

7:07/M

 

60

59

867

Casey Wallen West Noble

13:16.41

7:08/M

 

61

60

660

Cadee Harmon Riverview

13:18.18

7:09/M

 

62

61

62

Cierra Weimer Carroll

13:21.09

7:11/M

 

63

62

152

Audrey Oswalt DeKalb

13:22.12

7:11/M

 

64

(< 5)

752

Marisa Eberle St. Vincent's

13:22.28

7:11/M

 

65

63

120

Jackie Ness Crestview

13:22.92

7:11/M

 

66

64

239

Lanie Allen ENMS

13:23.74

7:12/M

 

67

65

218

Michaela Roark Edgewood

13:24.01

7:12/M

 

68

66

594

Kayla Detrick Norwell

13:24.53

7:12/M

 

69

67

859

Ariel Landeros West Noble

13:25.89

7:13/M

 

70

68

781

Madison Pengelly Summit MS

13:26.75

7:13/M

 

71

69

403

Jubilee Stichter Lakeview

13:27.16

7:14/M

 

72

70

782

Jennie Reinking Summit MS

13:28.06

7:14/M

 

73

(< 5)

739

Evie Bultemeyer St. Joe

13:28.44

7:14/M

 

74

(< 5)

738

Angela Bougher St. Joe

13:30.31

7:15/M

 

75

71

604

Allison Topp Norwell

13:30.49

7:15/M

 

76

72

285

Dalaney Hoshstedler Fairfield

13:31.66

7:16/M

 

77

(< 5)

754

Sammy Rohloff St. Vincent's

13:31.96

7:16/M

 

78

73

425

Katelyn Carothers LJH

13:34.61

7:18/M

 

79

74

221

Savannah Taylor Edgewood

13:35.54

7:18/M

 

80

75

123

Chloe Scheiber Crestview

13:35.71

7:18/M

 

81

76

256

Jessica Vandiver ENMS

13:35.96

7:18/M

 

82

77

209

Mallory Hooks Edgewood

13:38.76

7:20/M

 

83

78

785

Allison Sandys Summit MS

13:39.49

7:20/M

 

84

79

313

Sydney Weaver Garrett

13:40.04

7:21/M

 

85

80

185

Bryden Deardorff ECA

13:41.36

7:21/M

 

86

81

671

Alexandra Short Riverview

13:42.76

7:22/M

 

87

82

432

Tia Freshour LJH

13:43.08

7:22/M

 

88

83

863

Morgan Plank West Noble

13:49.29

7:26/M

 

89

84

49

Elizabeth Lohman Carroll

13:49.42

7:26/M

 

90

85

768

Megan Crawford Summit MS

13:50.06

7:26/M

 

91

86

100

Ashley Uecker Churubusco

13:50.49

7:26/M

 

92

87

150

Madie Miazgowicz DeKalb

13:53.16

7:28/M

 

93

88

860

Lydia Lowe West Noble

13:53.26

7:28/M

 

94

89

241

Krista Boese ENMS

13:53.70

7:28/M

 

95

90

312

Danielle Stump Garrett

13:54.01

7:28/M

 

96

91

884

Alyssa Miller Westview

13:56.43

7:29/M

 

97

92

664

Macy Lange Riverview

13:57.41

7:30/M

 

98

93

118

Emma Melcher Crestview

14:00.65

7:32/M

 

99

94

124

Meagan Thomas Crestview

14:00.72

7:32/M

 

100

95

701

Hannah Ewing St. Charles

14:07.41

7:35/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

96

116

Jenna Henline Crestview

14:07.79

7:35/M

 

102

97

101

Heidi Ziegler Churubusco

14:09.75

7:36/M

 

103

98

661

Kyler Hoopingarner Riverview

14:11.37

7:38/M

 

104

99

710

Maggie Schroeder St. Charles

14:12.75

7:38/M

 

105

100

255

Olivia Smolinske ENMS

14:24.27

7:45/M

 

106

101

700

Korinne Ellert St. Charles

14:26.79

7:46/M

 

107

102

248

Megan Hardiek ENMS

14:27.65

7:46/M

 

108

103

657

Amara Eckert Riverview

14:30.55

7:48/M

 

109

104

306

Grace Cooper Garrett

14:32.67

7:49/M

 

110

105

284

Karisa Gingerich Fairfield

14:34.06

7:50/M

 

111

106

246

Hannah Denton ENMS

14:39.43

7:53/M

 

112

107

249

Kayla McCulloch ENMS

14:40.32

7:53/M

 

113

108

655

Kelsey Coles Riverview

14:41.18

7:54/M

 

114

109

606

Ashley Vandenboom Norwell

14:44.93

7:55/M

 

115

110

184

Ariana Barben ECA

14:45.57

7:56/M

 

116

111

96

Alexia Aung Churubusco

14:47.87

7:57/M

 

117

112

187

Natalie Kautzman ECA

14:49.59

7:58/M

 

118

113

858

Kirstin Knox West Noble

14:50.39

7:58/M

 

119

114

599

Morgan Markley Norwell

14:50.73

7:58/M

 

120

115

634

Bristol Bailer PHMS

14:50.89

7:58/M

 

121

116

99

Kyre Mercer Churubusco

14:52.99

8:00/M

 

122

117

883

Olivia Hibbs Westview

14:53.00

8:00/M

 

123

118

882

Ashley Brown Westview

14:53.89

8:00/M

 

124

119

283

Carlee Howell Fairfield

14:55.62

8:01/M

 

125

(< 5)

4

Rebekah Phifer Bellmont

14:56.39

8:02/M

 

126

(< 5)

753

Nikki Gloudemans St. Vincent's

14:59.92

8:03/M

 

127

120

439

Kaitlyn Magee LJH

15:02.29

8:05/M

 

128

121

98

Isabelle Hogeston Churubusco

15:11.75

8:10/M

 

129

122

399

Abbi Curtis Lakeview

15:14.39

8:11/M

 

130

123

304

Sally Carroll Garrett

15:19.17

8:14/M

 

131

124

886

Taylor Trittipo Westview

15:24.23

8:17/M

 

132

125

121

Macy Niswander Crestview

15:26.33

8:18/M

 

133

126

703

Anna Getty St. Charles

15:32.65

8:21/M

 

134

127

97

Kayla Heidenrich Churubusco

15:34.70

8:22/M

 

135

128

446

Alyssa Solis LJH

15:35.89

8:23/M

 

136

129

125

Erika Vinson Crestview

15:36.64

8:23/M

 

137

130

402

Daisie Poe Lakeview

15:38.62

8:24/M

 

138

131

290

Maddie Miller Fairfield

15:45.96

8:28/M

 

139

132

435

Kyndel Grove LJH

15:49.04

8:30/M

 

140

(< 5)

378

Brittany Linn Lakeland

15:50.72

8:31/M

 

141

133

706

Caroline Miller St. Charles

15:51.17

8:31/M

 

142

134

635

Brandie Brewster PHMS

15:54.79

8:33/M

 

143

135

422

Mercedes Bastardo LJH

16:01.98

8:37/M

 

144

136

400

Abby Fruth Lakeview

16:02.79

8:37/M

 

145

(< 5)

740

Margaret Cicchiello St. Joe

16:05.67

8:39/M

 

146

(< 5)

5

Jillian Roth Bellmont

16:05.79

8:39/M

 

147

137

398

Tori Brinkerhuff Lakeview

16:22.04

8:48/M

 

148

138

186

Bridget Deardorff ECA

16:28.25

8:51/M

 

149

139

401

Betzey Navarro Lakeview

16:34.15

8:54/M

 

150

140

707

Caroline Obergfell St. Charles

16:46.82

9:01/M

 

151

(< 5)

3

Savannah Coonrod Bellmont

16:49.43

9:02/M

 

152

141

641

Kateara Wilson PHMS

16:52.30

9:04/M

 

153

(< 5)

1

Tierra Bowling Bellmont

17:12.90

9:15/M

 

154

142

307

Natalee Garrison Garrett

17:37.52

9:28/M

 

155

143

311

Madison Stoneburner Garrett

17:47.45

9:34/M

 

156

144

637

Kerstin Cook PHMS

20:15.38

10:53/M

 

157

145

881

Kalei Bollinger Westview

22:39.34

12:11/M

 

158

146

636

Allison Brown PHMS

25:18.77

13:36/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

480

Grace Bassett Maple Creek

12:15.19

6:35/M

 

2

2

496

Emma Lietzke Maple Creek

12:17.71

6:36/M

 

3

3

489

Meagan Hathaway Maple Creek

12:24.64

6:40/M

 

4

4

485

Leslie Eckerley Maple Creek

12:57.06

6:58/M

 

5

5

553

Mackenzie Adams Northridge

13:01.23

7:00/M

 

6

6

493

Julia Just Maple Creek

13:02.73

7:00/M

 

7

7

501

Mackenzie Norris Maple Creek

13:12.56

7:06/M

 

8

8

791

Karly Wolfcale Summit MS

13:23.05

7:12/M

 

9

9

50

Emma Lubbehusen Carroll

13:27.43

7:14/M

 

10

10

554

Melissa Bailey Northridge

13:32.48

7:17/M

 

11

11

514

Becca Villanueva Maple Creek

13:33.72

7:17/M

 

12

12

216

Lauren Orr Edgewood

13:34.13

7:18/M

 

13

13

841

Paige Miller Wawasee

13:34.32

7:18/M

 

14

(> 7)

484

Molly Duffner Maple Creek

13:36.85

7:19/M

 

15

14

204

Mia Beckham Edgewood

13:43.67

7:22/M

 

16

(> 7)

506

Kristen Skinner Maple Creek

13:46.22

7:24/M

 

17

(> 7)

483

Zoe Depillo Maple Creek

13:46.38

7:24/M

 

18

15

34

Kathleen Ellingson Carroll

13:48.56

7:25/M

 

19

(> 7)

495

Clara Lietzke Maple Creek

13:49.42

7:26/M

 

20

16

330

Kylee Longenbaugh Indian Springs MS

13:50.70

7:26/M

 

21

17

211

Jessica Madden Edgewood

13:51.24

7:27/M

 

22

18

63

Demi Wilhelm Carroll

13:55.08

7:29/M

 

23

(> 7)

481

Sydney Carpenter Maple Creek

14:00.39

7:32/M

 

24

(> 7)

509

Emily Sullins Maple Creek

14:03.13

7:33/M

 

25

(> 7)

482

Zoe Davis Maple Creek

14:04.59

7:34/M

 

26

(> 7)

513

Mia Toscos Maple Creek

14:05.75

7:34/M

 

27

19

206

Julie Frazzetta Edgewood

14:06.20

7:35/M

 

28

20

341

Pressley Walter Indian Springs MS

14:09.22

7:36/M

 

29

21

217

Charlene Orr Edgewood

14:10.01

7:37/M

 

30

22

561

Mariah King Northridge

14:10.09

7:37/M

 

31

23

843

Bailey Schroeder Wawasee

14:13.17

7:39/M

 

32

24

148

Baylee Honn DeKalb

14:14.69

7:39/M

 

33

25

212

Anija Martin Edgewood

14:15.68

7:40/M

 

34

26

342

Hannah Willger Indian Springs MS

14:18.30

7:41/M

 

35

27

332

Courtney Miquelon Indian Springs MS

14:18.61

7:41/M

 

36

(> 7)

511

Ashlee Thomas Maple Creek

14:19.21

7:42/M

 

37

28

562

Natalie Kyle Northridge

14:21.08

7:43/M

 

38

29

29

Kendall Brumbaugh Carroll

14:23.54

7:44/M

 

39

30

323

Mykaela Crowell Indian Springs MS

14:24.18

7:45/M

 

40

31

850

Elizabeth Zorn Wawasee

14:24.40

7:45/M

 

41

32

774

Elle Kreamer Summit MS

14:25.31

7:45/M

 

42

33

844

Emily Sommers Wawasee

14:31.73

7:48/M

 

43

(> 7)

517

Hailee York Maple Creek

14:31.84

7:48/M

 

44

34

777

Becca Malott Summit MS

14:34.28

7:50/M

 

45

35

210

Alex Koontz Edgewood

14:37.08

7:52/M

 

46

36

153

Kaitlyn Rieke DeKalb

14:40.00

7:53/M

 

47

37

41

Annalisa Haraguchi Carroll

14:41.11

7:54/M

 

48

38

652

Erica Bolding Riverview

14:41.58

7:54/M

 

49

39

653

Charlotte Borland Riverview

14:42.34

7:54/M

 

50

40

445

Pamela Rosas LJH

14:42.95

7:54/M

 

51

(> 7)

497

Hannah Loeffler Maple Creek

14:47.91

7:57/M

 

52

41

54

Emma Neher Carroll

14:48.02

7:57/M

 

53

42

864

Brittany Rasnake West Noble

14:55.50

8:01/M

 

54

(> 7)

505

Kaitlyn Sagan Maple Creek

14:56.56

8:02/M

 

55

43

374

Rian Gephart Lakeland

14:56.71

8:02/M

 

56

(> 7)

491

Jessica Jeffries Maple Creek

14:57.92

8:02/M

 

57

(> 7)

214

Joelle Messenger Edgewood

15:03.44

8:05/M

 

58

44

336

Tabitha Seaton Indian Springs MS

15:03.90

8:05/M

 

59

(> 7)

515

Madison Wells Maple Creek

15:05.56

8:07/M

 

60

45

372

Noelle Davenport Lakeland

15:07.32

8:08/M

 

61

(> 7)

507

Dahlia Slater Maple Creek

15:10.54

8:09/M

 

62

46

568

Katie Prendergast Northridge

15:10.58

8:09/M

 

63

47

666

Jennifer Leonard Riverview

15:15.42

8:12/M

 

64

48

324

Brooklyn Dittmer Indian Springs MS

15:15.89

8:12/M

 

65

(> 7)

479

Megan Allart Maple Creek

15:16.90

8:12/M

 

66

(> 7)

502

Gracie Ohman Maple Creek

15:19.15

8:14/M

 

67

(> 7)

220

Athena Schlitt Edgewood

15:19.90

8:14/M

 

68

49

42

Isabella Haraguchi Carroll

15:20.02

8:15/M

 

69

50

665

Madeleine Laymon Riverview

15:21.00

8:15/M

 

70

51

849

Adrie Yoder Wawasee

15:22.98

8:16/M

 

71

(> 7)

508

Madalyn Slone Maple Creek

15:23.48

8:16/M

 

72

(> 7)

510

Rhya Swoverland Maple Creek

15:26.20

8:18/M

 

73

52

440

Katie McCormick LJH

15:27.77

8:18/M

 

74

53

838

Ciandra Ervin Wawasee

15:29.19

8:19/M

 

75

(> 7)

45

Emily Jovevski Carroll

15:29.44

8:19/M

 

76

54

837

Vivi Cierpilowski Wawasee

15:31.64

8:21/M

 

77

(> 7)

335

Mariah Schaefer Indian Springs MS

15:31.93

8:21/M

 

78

55

559

Maycie Gibson Northridge

15:31.96

8:21/M

 

79

(> 7)

59

Makayla Shirey Carroll

15:37.12

8:24/M

 

80

(< 5)

751

Helen Didier St. Vincent's

15:40.04

8:25/M

 

81

(> 7)

46

Jadynn Kable Carroll

15:40.86

8:25/M

 

82

56

788

Megan Waldorf Summit MS

15:43.89

8:27/M

 

83

(> 7)

208

Gabby Hamill Edgewood

15:46.69

8:29/M

 

84

(> 7)

31

Lorel Clark Carroll

15:50.66

8:31/M

 

85

57

709

Lanie Pocock St. Charles

15:51.22

8:31/M

 

86

(> 7)

64

Audrey Wilhite Carroll

15:51.40

8:31/M

 

87

(> 7)

321

Izzy Bishop Indian Springs MS

15:52.42

8:32/M

 

88

(> 7)

205

Celeste Clayson Edgewood

15:52.91

8:32/M

 

89

(> 7)

24

Miranda Bearman Carroll

15:54.18

8:33/M

 

90

58

430

Ally Dolan LJH

15:57.14

8:35/M

 

91

59

775

Olivia Krizon Summit MS

15:57.78

8:35/M

 

92

(> 7)

36

Alexis Flickinger Carroll

15:57.98

8:35/M

 

93

60

565

Jayden McClane Northridge

15:58.96

8:35/M

 

94

61

429

Rachael Dodson LJH

16:00.18

8:36/M

 

95

62

151

Kamryn Moreland DeKalb

16:01.10

8:37/M

 

96

(< 5)

190

Mackenzie Mynhier ECA

16:01.34

8:37/M

 

97

(> 7)

53

Gabriel Miller Carroll

16:02.28

8:37/M

 

98

(< 5)

288

Kandy Jensen Fairfield

16:03.76

8:38/M

 

99

(> 7)

331

Jessica McFarland Indian Springs MS

16:03.79

8:38/M

 

100

(> 7)

338

Megan Stephenson Indian Springs MS

16:04.32

8:38/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

560

Madi Kilmer Northridge

16:06.15

8:39/M

 

102

(> 7)

325

Drew Horne Indian Springs MS

16:06.18

8:39/M

 

103

63

444

Lexi Ramirez LJH

16:07.11

8:40/M

 

104

(> 7)

23

Gwyneth Badger Carroll

16:09.54

8:41/M

 

105

64

438

Emme Listenberger LJH

16:10.12

8:42/M

 

106

(> 7)

27

Hannah Brown Carroll

16:10.21

8:42/M

 

107

65

773

Kellee Jackson Summit MS

16:13.59

8:43/M

 

108

66

243

Nichole Coburn ENMS

16:13.68

8:43/M

 

109

67

442

Hattie Myers LJH

16:13.96

8:43/M

 

110

68

242

Kelsey Coburn ENMS

16:14.01

8:44/M

 

111

69

784

Kendal Sagear Summit MS

16:14.26

8:44/M

 

112

(> 7)

39

Moena Hara Carroll

16:15.20

8:44/M

 

113

70

705

Ally Kochanski St. Charles

16:15.38

8:44/M

 

114

71

868

Yazmin Xique West Noble

16:15.90

8:44/M

 

115

(> 7)

443

Isabel Nunez LJH

16:17.54

8:45/M

 

116

72

670

Rebecca Short Riverview

16:18.53

8:46/M

 

117

(> 7)

779

Wren Niedzwiecki Summit MS

16:20.25

8:47/M

 

118

73

697

Miriam Barry St. Charles

16:23.08

8:48/M

 

119

(> 7)

28

Nicole Brown Carroll

16:24.14

8:49/M

 

120

(> 7)

769

Lauren Didier Summit MS

16:24.71

8:49/M

 

121

(< 5)

110

Ariana Cruse Churubusco

16:25.38

8:50/M

 

122

(> 7)

846

Leslie Tayagua Wawasee

16:26.22

8:50/M

 

123

74

866

Erica Sandoval West Noble

16:26.79

8:50/M

 

124

(> 7)

57

Samantha Reith Carroll

16:28.99

8:51/M

 

125

(> 7)

424

Marissa Buttersworth LJH

16:29.56

8:52/M

 

126

75

605

Kennady Tucker Norwell

16:36.29

8:55/M

 

127

76

600

Isis Pierce Norwell

16:36.76

8:55/M

 

128

(> 7)

334

Taylor Osborn Indian Springs MS

16:39.37

8:57/M

 

129

(< 5)

755

Rebecca Weber St. Vincent's

16:48.56

9:02/M

 

130

(> 7)

490

Angela Ibe Maple Creek

16:55.15

9:06/M

 

131

77

382

Olivia Mullen Lakeland

17:05.90

9:11/M

 

132

78

699

Gabby Cheever St. Charles

17:09.29

9:13/M

 

133

(> 7)

419

Alexis Aistrop LJH

17:09.58

9:13/M

 

134

(> 7)

326

Isabel Hunter Indian Springs MS

17:13.66

9:15/M

 

135

79

667

Brianna Mason Riverview

17:14.20

9:16/M

 

136

(< 5)

911

Shamaya Smith Timothy L Johnson

17:14.58

9:16/M

 

137

(> 7)

52

Madelynn McIntosh Carroll

17:14.86

9:16/M

 

138

80

663

Raegan Killigrew Riverview

17:15.12

9:16/M

 

139

(> 7)

499

Abbie Morrow Maple Creek

17:16.64

9:17/M

 

140

(< 5)

111

Sierra Przemieleski Churubusco

17:24.10

9:21/M

 

141

(> 7)

56

Pooja Pal Carroll

17:25.48

9:22/M

 

142

81

711

Becca Schroeder St. Charles

17:27.21

9:23/M

 

143

(< 5)

188

Heather Koehl ECA

17:30.61

9:25/M

 

144

(> 7)

668

Liz Moore Riverview

17:31.33

9:25/M

 

145

(> 7)

656

Jessica Ditton Riverview

17:32.16

9:26/M

 

146

(> 7)

61

Emily Voigt Carroll

17:36.41

9:28/M

 

147

82

377

Marissa Keller Lakeland

17:36.70

9:28/M

 

148

(> 7)

772

Emily Hinchman Summit MS

17:37.41

9:28/M

 

149

(> 7)

488

Alexis Harper Maple Creek

17:39.92

9:29/M

 

150

(> 7)

651

Johanna Ashley Riverview

17:50.72

9:35/M

 

151

(> 7)

426

Jenelle Cleveland LJH

17:52.60

9:36/M

 

152

83

147

Laurell Hoff DeKalb

17:53.74

9:37/M

 

153

(< 5)

191

Lily Reynolds ECA

17:55.26

9:38/M

 

154

(> 7)

25

Allison Bornkamp Carroll

17:55.88

9:38/M

 

155

84

245

Brynna Crow ENMS

17:56.75

9:38/M

 

156

85

371

April Chrisman Lakeland

17:56.80

9:38/M

 

157

(> 7)

778

Madison Mitchell Summit MS

17:57.78

9:39/M

 

158

(> 7)

437

Brittney Klontz LJH

17:58.61

9:40/M

 

159

86

595

Justine Geisleman Norwell

18:01.18

9:41/M

 

160

87

861

Yudith Munoz West Noble

18:04.45

9:43/M

 

161

(> 7)

32

Kaitlin Clibon Carroll

18:05.18

9:43/M

 

162

(> 7)

569

Sydney Stephens Northridge

18:09.90

9:45/M

 

163

88

856

Adriana Felipe West Noble

18:11.38

9:47/M

 

164

(> 7)

55

Jennifer Ngo Carroll

18:16.41

9:49/M

 

165

(> 7)

26

Daryan Bredemeyer Carroll

18:17.67

9:50/M

 

166

(> 7)

504

Megan Reed Maple Creek

18:17.92

9:50/M

 

167

89

601

Madeline Queener Norwell

18:18.99

9:50/M

 

168

90

602

Alexis Steele Norwell

18:20.42

9:51/M

 

169

(> 7)

30

Arielle Caldwell Carroll

18:20.62

9:51/M

 

170

(> 7)

447

Rae Anna Stiles LJH

18:21.31

9:52/M

 

171

91

855

Selena Fausnaugh West Noble

18:27.24

9:55/M

 

172

(> 7)

420

Vanessa Baca LJH

18:29.68

9:56/M

 

173

(> 7)

500

Audrey Morrow Maple Creek

18:30.05

9:57/M

 

174

92

145

Annie Blair-Huth DeKalb

18:32.32

9:58/M

 

175

(> 7)

783

Kinsley Rushing Summit MS

18:32.87

9:58/M

 

176

(> 7)

776

Abby Kuchmay Summit MS

18:34.44

9:59/M

 

177

93

117

Meyer Jennifer Crestview

18:35.19

9:59/M

 

178

(< 5)

281

Morgon Abramson Fairfield

18:35.58

9:59/M

 

179

(> 7)

48

Emily Larson Carroll

18:49.46

10:07/M

 

180

(< 5)

910

Medina Jackson Timothy L Johnson

18:50.64

10:08/M

 

181

94

369

Jasmin Alvarez Lakeland

18:53.20

10:09/M

 

182

95

607

Molly Wendel Norwell

18:54.06

10:10/M

 

183

96

857

Natalie Halferty West Noble

18:54.10

10:10/M

 

184

(> 7)

786

Madeeha Siddiqui Summit MS

18:54.18

10:10/M

 

185

(> 7)

431

Kailey Filson LJH

18:56.86

10:11/M

 

186

(> 7)

421

Julie Backman LJH

19:01.00

10:13/M

 

187

(> 7)

790

Jackie Williams Summit MS

19:01.34

10:13/M

 

188

(> 7)

767

Lauren Carpenter Summit MS

19:03.71

10:15/M

 

189

(> 7)

51

Delaney Lyons Carroll

19:03.84

10:15/M

 

190

97

115

Chelsea Boyer Crestview

19:07.60

10:17/M

 

191

(> 7)

434

Makayla Greenwalt LJH

19:08.66

10:17/M

 

192

(< 5)

305

Kaitline Cook Garrett

19:12.49

10:19/M

 

193

98

144

Cora Albright DeKalb

19:13.32

10:20/M

 

194

99

114

Megan Berry Crestview

19:14.31

10:20/M

 

195

(> 7)

43

Payton Hastings Carroll

19:32.38

10:30/M

 

196

100

379

Jennifer Melton Lakeland

19:33.46

10:31/M

 

197

(> 7)

789

Jessica Walter Summit MS

19:34.91

10:31/M

 

198

(> 7)

60

Eliza Skaggs Carroll

19:39.02

10:34/M

 

199

101

119

Rachel Moore Crestview

19:44.56

10:37/M

 

200

102

158

Breanna Wells DeKalb

20:01.48

10:46/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

201

103

712

Claire Schroeder St. Charles

20:08.31

10:49/M

 

202

(> 7)

566

Iris Merino Northridge

20:09.20

10:50/M

 

203

(> 7)

433

Macy Goble LJH

20:17.67

10:54/M

 

204

104

113

Lindsie Berghoff Crestview

20:20.98

10:56/M

 

205

105

240

Hannah Bielski ENMS

20:23.35

10:58/M

 

206

106

253

Keely Savage ENMS

20:25.68

10:59/M

 

207

(> 7)

384

Paige Wentworth Lakeland

20:59.57

11:17/M

 

208

(> 7)

492

Elise Jones Maple Creek

21:07.92

11:21/M

 

209

(< 5)

913

Lesmesyia Fitts Timothy L Johnson

21:17.57

11:27/M

 

210

107

254

Katelyn Sells ENMS

21:21.36

11:29/M

 

211

(< 5)

912

Mikhyah Austin Timothy L Johnson

21:21.59

11:29/M

 

212

108

122

Nichole Perry Crestview

21:28.25

11:32/M

 

213

(> 7)

375

Jade Hall Lakeland

21:38.80

11:38/M

 

214

(> 7)

33

Victoria Colon Carroll

21:47.49

11:43/M

 

215

(> 7)

38

Jolie Gray Carroll

21:53.82

11:46/M

 

216

109

708

Emma Pflueger St. Charles

21:56.58

11:48/M

 

217

110

244

Ashley Conrad ENMS

22:30.69

12:06/M

 

218

(> 7)

380

Claire Milham Lakeland

25:21.33

13:38/M

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

46

1

4

10

13

18

21

23

 

 

Top 5 Times: 59:26.88

 

2

Wawasee

85

9

11

15

24

26

27

40

 

 

Top 5 Times: 1:01:21.63

 

3

Northridge

89

5

14

20

22

28

39

46

 

 

Top 5 Times: 1:01:17.92

 

4

Indian Springs MS

135

8

12

33

38

44

50

53

 

 

Top 5 Times: 1:02:42.00

 

5

Edgewood

173

3

30

32

43

65

74

77

 

 

Top 5 Times: 1:03:09.62

 

6

Carroll

203

17

37

48

49

52

61

84

 

 

Top 5 Times: 1:04:20.30

 

7

Norwell

218

16

31

34

66

71

109

114

 

 

Top 5 Times: 1:04:31.74

 

8

Summit MS

226

2

41

45

68

70

78

85

 

 

Top 5 Times: 1:04:11.45

 

9

DeKalb

230

19

42

54

57

58

62

87

 

 

Top 5 Times: 1:04:52.91

 

10

Fairfield

297

29

36

55

72

105

119

131

 

 

Top 5 Times: 1:06:37.75

 

11

West Noble

353

56

59

67

83

88

113

 

 

Top 5 Times: 1:07:34.52

 

12

Riverview

366

35

60

81

92

98

103

108

 

 

Top 5 Times: 1:07:54.97

 

13

Crestview

421

63

75

93

94

96

125

129

 

 

Top 5 Times: 1:09:07.79

 

14

LJH

428

25

73

82

120

128

132

135

 

 

Top 5 Times: 1:10:24.72

 

15

St. Charles

428

7

95

99

101

126

133

140

 

 

Top 5 Times: 1:10:18.82

 

16

ENMS

431

64

76

89

100

102

106

107

 

 

Top 5 Times: 1:09:45.32

 

17

Garrett

443

47

79

90

104

123

142

143

 

 

Top 5 Times: 1:10:29.67

 

18

ECA

446

6

80

110

112

138

 

 

Top 5 Times: 1:11:39.86

 

19

Churubusco

531

86

97

111

116

121

127

 

 

Top 5 Times: 1:12:52.85

 

20

PHMS

585

51

115

134

141

144

146

 

 

Top 5 Times: 1:20:58.47

 

21

Lakeview

594

69

122

130

136

137

139

 

 

Top 5 Times: 1:16:45.00

 

22

Westview

595

91

117

118

124

145

 

 

Top 5 Times: 1:21:46.89

 

Inc.

Bellmont

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeland

2 finishers

 

 

 

Inc.

St. Joe

3 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent's

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

16

1

2

3

4

6

7

11

 

 

Top 5 Times: 1:02:57.33

 

2

Edgewood

83

12

14

17

19

21

25

35

 

 

Top 5 Times: 1:09:25.25

 

3

Carroll

108

9

15

18

29

37

41

49

 

 

Top 5 Times: 1:10:15.72

 

4

Northridge

111

5

10

22

28

46

55

60

 

 

Top 5 Times: 1:10:15.46

 

5

Indian Springs MS

119

16

20

26

27

30

44

48

 

 

Top 5 Times: 1:11:01.01

 

6

Wawasee

151

13

23

31

33

51

53

54

 

 

Top 5 Times: 1:12:06.60

 

7

Summit MS

189

8

32

34

56

59

65

69

 

 

Top 5 Times: 1:14:04.31

 

8

Riverview

246

38

39

47

50

72

79

80

 

 

Top 5 Times: 1:16:18.87

 

9

LJH

274

40

52

58

61

63

64

67

 

 

Top 5 Times: 1:18:15.15

 

10

DeKalb

297

24

36

62

83

92

98

102

 

 

Top 5 Times: 1:21:21.85

 

11

Lakeland

332

43

45

77

82

85

94

100

 

 

Top 5 Times: 1:22:43.43

 

12

St. Charles

359

57

70

73

78

81

103

109

 

 

Top 5 Times: 1:23:06.18

 

13

West Noble

362

42

71

74

87

88

91

96

 

 

Top 5 Times: 1:23:54.02

 

14

Norwell

416

75

76

86

89

90

95

 

 

Top 5 Times: 1:27:53.64

 

15

ENMS

429

66

68

84

105

106

107

110

 

 

Top 5 Times: 1:31:13.47

 

16

Crestview

494

93

97

99

101

104

108

 

 

Top 5 Times: 1:37:02.64

 

Inc.

Churubusco

2 finishers

 

 

 

Inc.

ECA

3 finishers

 

 

 

Inc.

Fairfield

2 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent's

2 finishers

 

 

 

Inc.

Timothy L Johnson

4 finishers