Marion CC Invitational 2012

September 01, 2012


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Girls

JV All

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

628

Sarah Schwartz New Palestine

20:12.79

6:31/M

9

 

2

2

633

Baily Wallace New Palestine

20:49.28

6:43/M

9

 

3

3

452

Emily Eherenman Huntington North

21:24.19

6:54/M

10

 

4

4

663

Breanna Gahagan Nobleville

21:32.87

6:57/M

12

 

5

5

461

Stephanie McElhaney Huntington North

21:37.63

6:58/M

10

 

6

6

449

Lauren Daas Huntington North

21:46.16

7:01/M

12

 

7

7

456

Allison Henn Huntington North

21:47.78

7:02/M

12

 

8

8

669

Sara Latini Nobleville

21:59.23

7:05/M

12

 

9

9

377

Paige Norton Homestead

22:01.98

7:06/M

9

 

10

10

658

Emily Clouser Nobleville

22:06.79

7:08/M

11

 

11

11

368

Katrin Hodson Homestead

22:11.30

7:09/M

9

 

12

12

366

Madeline Faber Homestead

22:24.96

7:14/M

10

 

13

(< 5)

64

Shelby Allison Columbia City

22:27.52

7:15/M

10

 

14

13

674

Alyssa Pavich Nobleville

22:32.16

7:16/M

12

 

15

14

363

Abby Clarke Homestead

22:34.61

7:17/M

10

 

16

15

466

Hannah Peters Huntington North

22:36.14

7:17/M

12

 

17

16

660

Katie Dircksen Nobleville

22:40.07

7:19/M

12

 

18

17

681

Holly Tucker Nobleville

22:43.65

7:20/M

10

 

19

18

14

Sierra Conway Angola

22:56.68

7:24/M

12

 

20

19

632

Mattie Waggoner New Palestine

23:19.23

7:31/M

9

 

21

20

463

Tammy Munro Huntington North

23:27.41

7:34/M

12

 

22

21

459

Rachel Jones Huntington North

23:32.47

7:35/M

11

 

23

22

623

Brianna Komornik New Palestine

23:37.83

7:37/M

10

 

24

23

298

Ali Tippmann Ft. Wayne Snider

23:40.98

7:38/M

12

 

25

24

184

Rachel Hentz Ft. Wayne Bishop Dwenger

23:47.15

7:40/M

11

 

26

25

191

Eden Nitza Ft. Wayne Bishop Dwenger

23:51.49

7:42/M

9

 

27

26

665

Kennedy Harris Nobleville

23:52.02

7:42/M

10

 

28

27

374

Mary Landrigan Homestead

23:52.25

7:42/M

9

 

29

28

92

Lina Mettler Dekalb

23:52.77

7:42/M

11

 

30

29

381

Rebecca Reed Homestead

23:53.47

7:42/M

10

 

31

30

90

Kylie Marple Dekalb

23:56.19

7:43/M

12

 

32

(< 5)

735

Cynthia Kluevein Oak Hill

23:58.59

7:44/M

11

 

33

(> 7)

676

Brooke Runyon Nobleville

23:59.81

7:44/M

12

 

34

31

12

Sarah Claudy Angola

24:00.71

7:45/M

12

 

35

32

97

Xena Williams Dekalb

24:04.88

7:46/M

11

 

36

(> 7)

677

Erin Schmutte Nobleville

24:08.31

7:47/M

9

 

37

33

26

Janis Sarrazin Angola

24:08.52

7:47/M

9

 

38

34

194

Olivia Wyatt Ft. Wayne Bishop Dwenger

24:09.91

7:47/M

9

 

39

35

188

Caroline McMasters Ft. Wayne Bishop Dwenger

24:12.41

7:48/M

9

 

40

36

20

Britney Mendez Angola

24:19.05

7:51/M

11

 

41

37

384

Emily Svitek Homestead

24:20.29

7:51/M

11

 

42

38

22

Jana Olson Angola

24:21.11

7:51/M

11

 

43

39

301

Maddie Wallace Ft. Wayne Snider

24:27.48

7:53/M

9

 

44

(> 7)

375

Maggie Little Homestead

24:30.17

7:54/M

9

 

45

40

142

Whitney Embry Eastbrook

24:36.83

7:56/M

12

 

46

41

193

Gabrielle Wolf Ft. Wayne Bishop Dwenger

24:49.95

8:00/M

10

 

47

42

93

Makayla Rieke Dekalb

24:51.90

8:01/M

11

 

48

(< 5)

72

Karina Rubrake Columbia City

24:54.45

8:02/M

9

 

49

(> 7)

388

Olivia Zimmerman Homestead

24:58.06

8:03/M

11

 

50

(> 7)

453

Kayla Farrell Huntington North

25:01.97

8:04/M

10

 

51

43

10

Hayley Beckwith Angola

25:02.00

8:05/M

11

 

52

(> 7)

385

Kacie Taivalkoski Homestead

25:11.73

8:07/M

12

 

53

44

88

Taylor Jones Dekalb

25:12.10

8:08/M

9

 

54

(> 7)

382

Sarah Stevenson Homestead

25:14.89

8:08/M

11

 

55

45

145

Katelyn Oliver Eastbrook

25:16.63

8:09/M

11

 

56

(< 5)

232

Kate Schantz Ft. Wayne Canterbury

25:17.89

8:09/M

12

 

57

(> 7)

448

Burnadette Christianson Huntington North

25:20.33

8:10/M

12

 

58

(> 7)

367

Ally Furnas Homestead

25:24.82

8:12/M

12

 

59

(> 7)

369

Abby Holbrook Homestead

25:27.15

8:13/M

11

 

60

46

19

Kayla Mapes Angola

25:28.28

8:13/M

12

 

61

47

627

Megan Reel New Palestine

25:29.35

8:13/M

9

 

62

(< 5)

903

Becky Snavely Wawasee

25:29.67

8:13/M

12

 

63

(> 7)

365

Nicole Ehlert Homestead

25:32.68

8:14/M

12

 

64

(> 7)

21

Jayla Meyer Angola

25:33.82

8:15/M

9

 

65

(> 7)

464

Rachel Nalliah Huntington North

25:34.53

8:15/M

9

 

66

(> 7)

664

Rachel Gibbons Nobleville

25:37.47

8:16/M

12

 

67

(> 7)

373

Meghana Krishna Homestead

25:37.80

8:16/M

10

 

68

48

87

Alyssa Imus Dekalb

25:40.05

8:17/M

9

 

69

(> 7)

673

Alivia Pavich Nobleville

25:41.83

8:17/M

9

 

70

(< 5)

894

Emma Donahoe Wawasee

25:46.89

8:19/M

12

 

71

49

183

Jessica Heise Ft. Wayne Bishop Dwenger

26:04.39

8:25/M

12

 

72

(> 7)

23

Karen Reyna Angola

26:19.93

8:29/M

11

 

73

(> 7)

454

Allyson Faurote Huntington North

26:26.75

8:32/M

11

 

74

(< 5)

737

Alexis Mathias Oak Hill

26:31.77

8:33/M

9

 

75

(> 7)

667

Emily Hess Nobleville

26:34.27

8:34/M

10

 

76

50

121

Doerte Stephan Delta

26:34.47

8:34/M

12

 

77

(> 7)

376

Shazana Nadeem Homestead

26:36.10

8:35/M

11

 

78

51

288

Alexis Eldridge Ft. Wayne Snider

26:37.65

8:35/M

9

 

79

(> 7)

379

Brooke Perry Homestead

26:40.55

8:36/M

9

 

80

(> 7)

657

Blaik Bridson Nobleville

26:46.59

8:38/M

9

 

81

52

143

Hannah King Eastbrook

26:50.77

8:39/M

9

 

82

(< 5)

898

Ruby Minnick Wawasee

26:57.45

8:42/M

11

 

83

53

626

Kenzie Privette New Palestine

27:02.41

8:43/M

9

 

84

54

138

Kelsey Bastin Eastbrook

27:02.67

8:43/M

9

 

85

(> 7)

30

Bailey Stoy Angola

27:05.87

8:44/M

11

 

86

(> 7)

672

Ann Mills Nobleville

27:07.81

8:45/M

10

 

87

55

299

Emem Udoh Ft. Wayne Snider

27:08.27

8:45/M

9

 

88

(> 7)

666

London Heist Nobleville

27:08.41

8:45/M

11

 

89

(> 7)

378

Regan O'Shaughnessey Homestead

27:08.55

8:45/M

9

 

90

(< 5)

892

Taylor Busse Wawasee

27:24.17

8:50/M

10

 

91

(> 7)

29

Catherine Stout Angola

27:31.67

8:53/M

10

 

92

(> 7)

661

Jane Doe Nobleville

27:36.23

8:54/M

10

 

93

(> 7)

358

Megan Archbold Homestead

27:36.33

8:54/M

9

 

94

56

289

Maddie Felger Ft. Wayne Snider

27:42.10

8:56/M

9

 

95

(> 7)

17

Bailey Hinman Angola

27:42.43

8:56/M

12

 

96

57

113

Maja Hoyvic Delta

27:45.26

8:57/M

12

 

97

58

115

Rebecca Jennings Delta

27:51.11

8:59/M

11

 

98

(< 5)

586

Shayle Major New Castle Chrysler

28:04.53

9:03/M

12

 

99

59

117

Maren Orchard Delta

28:05.77

9:04/M

11

 

100

(> 7)

31

Kennedy Trine Angola

28:10.01

9:05/M

10

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

359

Tori Barnard Homestead

28:24.65

9:10/M

12

 

102

(> 7)

679

Kelly Sovacool Nobleville

28:26.30

9:10/M

11

 

103

60

150

Katie Studebaker Eastbrook

28:29.13

9:11/M

9

 

104

61

251

Lauren Glasper Ft. Wayne Northrop

28:31.31

9:12/M

11

 

105

(> 7)

362

Erin Carlstrom Homestead

28:33.40

9:13/M

10

 

106

(< 5)

585

Elizabeth Hartsock New Castle Chrysler

28:37.30

9:14/M

12

 

107

(< 5)

490

Marinna Davidson Leo

28:42.09

9:15/M

11

 

108

(> 7)

370

Marissa Houser Homestead

28:44.96

9:16/M

9

 

109

(> 7)

671

Jamie Mangan Nobleville

28:53.88

9:19/M

12

 

110

62

295

Mags Mendez Ft. Wayne Snider

29:03.15

9:22/M

11

 

111

63

256

Brandi McDonald Ft. Wayne Northrop

29:04.51

9:23/M

11

 

112

64

151

Reilly Vore Eastbrook

29:14.41

9:26/M

9

 

113

(< 5)

740

Abby Waggoner Oak Hill

29:17.86

9:27/M

11

 

114

(< 5)

757

Laura Pam Bellido-Maniau Richmond

29:19.36

9:27/M

11

 

115

65

107

Makayla Cox Delta

29:20.20

9:28/M

11

 

116

(> 7)

28

Jourdan Staley Angola

29:33.95

9:32/M

11

 

117

66

293

Tori Martinkovic Ft. Wayne Snider

29:41.61

9:35/M

9

 

118

(< 5)

571

Tiana Ramirez Muncie Central

29:45.49

9:36/M

9

 

119

(> 7)

383

Leah Stinson Homestead

29:53.73

9:38/M

11

 

120

(< 5)

227

Emma Cesar Ft. Wayne Canterbury

30:11.05

9:44/M

9

 

121

67

89

Makayla Lilly Dekalb

30:11.52

9:44/M

9

 

122

68

253

Brooke Houshoulder Ft. Wayne Northrop

30:22.69

9:48/M

10

 

123

69

624

Joelle Mawhorr New Palestine

30:25.21

9:49/M

10

 

124

(> 7)

16

Yuritizi Gonzalez Angola

30:30.69

9:50/M

10

 

125

(< 5)

759

Ciara Jordan Richmond

30:42.84

9:54/M

11

 

126

70

250

Cheyenne Espinoza Ft. Wayne Northrop

30:44.32

9:55/M

9

 

127

71

252

Natalie Glasper Ft. Wayne Northrop

30:49.14

9:56/M

9

 

128

(> 7)

297

Olivia Rode Ft. Wayne Snider

31:07.10

10:02/M

9

 

129

(> 7)

15

Carla Gonzalez Angola

32:25.98

10:27/M

9

 

130

(> 7)

296

Marcela Mendez Ft. Wayne Snider

33:06.38

10:41/M

9

 

131

(> 7)

675

Andra Pavich Nobleville

33:30.38

10:48/M

10

 

132

(> 7)

682

Paige Verboncoeur Nobleville

33:43.56

10:53/M

11

 

133

(> 7)

303

Lydia Zepke Ft. Wayne Snider

35:50.01

11:34/M

9

 

 

Overall Finish List - Boys

 

JV All

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

860

Owen Glogovsky Warsaw

17:24.07

5:37/M

9

 

2

2

864

Nate Haller Warsaw

17:34.70

5:40/M

12

 

3

3

223

Bryson Tretter Ft. Wayne Bishop Dwenger

17:36.76

5:41/M

9

 

4

4

852

Michael Compton Warsaw

17:39.62

5:42/M

10

 

5

5

880

Daniel Messenger Warsaw

17:43.59

5:43/M

10

 

6

6

840

Nick Adams Warsaw

17:44.06

5:43/M

10

 

7

7

876

Brandon Lee Warsaw

17:48.08

5:45/M

11

 

8

8

841

Jacob Adley Warsaw

17:50.79

5:45/M

10

 

9

9

224

Kevin Wuest Ft. Wayne Bishop Dwenger

17:52.66

5:46/M

10

 

10

(> 7)

875

Dominic Kurosky Warsaw

17:52.66

5:46/M

10

 

11

10

200

Derek Gloudemans Ft. Wayne Bishop Dwenger

17:53.18

5:46/M

11

 

12

11

690

Chris Hendricks Nobleville

18:08.14

5:51/M

12

 

13

12

924

Bailey Yoder Wawasee

18:08.36

5:51/M

10

 

14

(> 7)

842

Taylor Anderson Warsaw

18:11.68

5:52/M

12

 

15

13

712

Jacob Tharp Nobleville

18:12.83

5:52/M

11

 

16

14

698

Gavin Miller Nobleville

18:12.87

5:52/M

9

 

17

(> 7)

861

Ryan Goon Warsaw

18:13.53

5:53/M

11

 

18

15

214

Nick Miles Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:14.60

5:53/M

11

 

19

16

205

Tyler Johnson Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:16.45

5:54/M

11

 

20

17

321

Robert Peck Ft. Wayne Snider

18:18.94

5:54/M

9

 

21

18

907

Jaxon Bame Wawasee

18:20.32

5:55/M

9

 

22

19

202

Austin Hillman Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:24.34

5:56/M

11

 

23

20

685

Colin Emmert Nobleville

18:28.77

5:57/M

12

 

24

21

220

Luke Severinac Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:30.76

5:58/M

11

 

25

22

917

Sebastian List Wawasee

18:32.47

5:59/M

12

 

26

(> 7)

846

Nick Bergen Warsaw

18:33.50

5:59/M

10

 

27

23

922

Jacob Tucco Wawasee

18:35.00

6:00/M

11

 

28

24

327

Austin Schnelker Ft. Wayne Snider

18:38.46

6:01/M

9

 

29

25

654

Riley Wilson New Palestine

18:39.42

6:01/M

9

 

30

(> 7)

196

Alex Barton Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:40.24

6:01/M

9

 

31

(> 7)

201

Jake Gloudemans Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:46.22

6:03/M

9

 

32

26

906

Adam Baker Wawasee

18:46.84

6:03/M

10

 

33

27

695

Sam Jarrett Nobleville

18:49.86

6:04/M

9

 

34

28

315

Holden Kever Ft. Wayne Snider

18:54.10

6:06/M

12

 

35

29

424

Ryan O'Shaughnessy Homestead

18:55.90

6:06/M

12

 

36

30

506

Mariano Flores Leo

18:56.14

6:06/M

9

 

37

(> 7)

204

Scotty Jauch Ft. Wayne Bishop Dwenger

18:57.25

6:07/M

11

 

38

31

715

Josh Waterman Nobleville

18:57.53

6:07/M

12

 

39

(> 7)

856

Eric Cusick Warsaw

18:57.88

6:07/M

10

 

40

(> 7)

853

Ethan Cook Warsaw

18:59.56

6:07/M

9

 

41

32

753

Kurtis Rangel Oak Hill

18:59.67

6:07/M

11

 

42

33

304

Shane Ashby Ft. Wayne Snider

19:04.33

6:09/M

10

 

43

34

748

Riley Jones Oak Hill

19:04.78

6:09/M

11

 

44

35

706

Max Runningen Nobleville

19:05.58

6:09/M

10

 

45

(> 7)

881

Nathan Miller Warsaw

19:08.36

6:10/M

9

 

46

36

443

Austin Trouten Homestead

19:18.87

6:14/M

12

 

47

(> 7)

694

Hunter Ingle Nobleville

19:20.21

6:14/M

9

 

48

(> 7)

209

Caleb Kruse Ft. Wayne Bishop Dwenger

19:22.81

6:15/M

11

 

49

37

397

Jordan Davis Homestead

19:23.23

6:15/M

11

 

50

(> 7)

844

Matt Anthony Warsaw

19:26.27

6:16/M

9

 

51

38

337

Ty Willison Ft. Wayne Snider

19:27.67

6:16/M

9

 

52

(> 7)

717

Danny Willis Nobleville

19:29.78

6:17/M

11

 

53

39

653

Ben Walker New Palestine

19:30.12

6:17/M

9

 

54

40

398

Will Davis Homestead

19:31.18

6:18/M

12

 

55

41

314

Tak Jones Ft. Wayne Snider

19:32.26

6:18/M

10

 

56

(< 5)

174

Nathan Gollmer Frankton

19:38.81

6:20/M

10

 

57

(> 7)

888

Zach Taylor Warsaw

19:39.72

6:20/M

9

 

58

(> 7)

699

Andrew Needler Nobleville

19:40.20

6:21/M

11

 

59

(> 7)

707

Emmett Sandoval Nobleville

19:41.47

6:21/M

10

 

60

42

310

Jakob Feasel Ft. Wayne Snider

19:42.38

6:21/M

10

 

61

(> 7)

306

Nathan Biddle Ft. Wayne Snider

19:46.18

6:23/M

10

 

62

(> 7)

210

Jake Malmstrom Ft. Wayne Bishop Dwenger

19:51.66

6:24/M

12

 

63

(< 5)

169

Bobby Brown Frankton

19:53.85

6:25/M

12

 

64

(> 7)

873

Eric Jagger Warsaw

19:55.46

6:25/M

10

 

65

43

517

Austin Steward Leo

19:56.05

6:26/M

10

 

66

(> 7)

887

Curtis Rider Warsaw

19:56.94

6:26/M

11

 

67

(> 7)

216

Adam Millhouse Ft. Wayne Bishop Dwenger

19:57.92

6:26/M

10

 

68

(> 7)

868

Cameron Hershberger Warsaw

19:58.46

6:26/M

12

 

69

(> 7)

308

Luke Doehrman Ft. Wayne Snider

19:59.61

6:27/M

11

 

70

(> 7)

317

Reed Koehlinger Ft. Wayne Snider

20:00.83

6:27/M

10

 

71

44

502

Jacob Cooper Leo

20:02.94

6:28/M

11

 

72

(> 7)

713

Hunter Thompson Nobleville

20:05.71

6:29/M

9

 

73

45

259

Brandan Bystrom Ft. Wayne Northrop

20:07.81

6:29/M

10

 

74

(< 5)

351

Garrett Lisby Heritage Christian

20:08.16

6:30/M

10

 

75

46

920

Ben Slabaugh Wawasee

20:08.18

6:30/M

10

 

76

(> 7)

198

Tim Brunner Ft. Wayne Bishop Dwenger

20:09.21

6:30/M

10

 

77

(> 7)

705

Chris Reagin Nobleville

20:09.56

6:30/M

11

 

78

(> 7)

702

Joe Overton Nobleville

20:10.22

6:30/M

9

 

79

(> 7)

858

Jake Fayed Warsaw

20:11.18

6:31/M

11

 

80

47

743

Beau Clouser Oak Hill

20:11.53

6:31/M

9

 

81

(> 7)

865

Evan Hansen Warsaw

20:11.56

6:31/M

10

 

82

(> 7)

716

Evan White Nobleville

20:12.81

6:31/M

9

 

83

(> 7)

863

Aaron Haller Warsaw

20:13.54

6:31/M

11

 

84

48

518

Brandon Werling Leo

20:14.75

6:32/M

12

 

85

(> 7)

333

Conner Vachon Ft. Wayne Snider

20:18.95

6:33/M

9

 

86

(< 5)

163

Braden Walker Eastbrook

20:22.82

6:34/M

11

 

87

49

912

Devan Courter Wawasee

20:24.67

6:35/M

12

 

88

50

433

Kaleb Schlatter Homestead

20:25.39

6:35/M

12

 

89

51

647

Connor Sams New Palestine

20:28.78

6:36/M

10

 

90

52

820

Branden Schleining Southwood

20:31.72

6:37/M

11

 

91

(> 7)

208

Matt Krach Ft. Wayne Bishop Dwenger

20:32.69

6:37/M

11

 

92

53

261

Ryan Elward Ft. Wayne Northrop

20:33.24

6:38/M

9

 

93

(> 7)

218

Logan Parrish Ft. Wayne Bishop Dwenger

20:33.44

6:38/M

12

 

94

(< 5)

489

Conner Wood Kokomo

20:33.73

6:38/M

9

 

95

(> 7)

867

Javier Hernandez Warsaw

20:34.55

6:38/M

12

 

96

(> 7)

219

Thomas Roesler Ft. Wayne Bishop Dwenger

20:35.14

6:38/M

10

 

97

54

408

Christian Hopper Homestead

20:35.70

6:38/M

11

 

98

(> 7)

704

Zach Ratliff Nobleville

20:37.24

6:39/M

10

 

99

55

513

Brayten Pier Leo

20:39.66

6:40/M

10

 

100

56

390

Ryan Boylan Homestead

20:41.09

6:40/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

57

776

Rydge Cook Richmond

20:41.92

6:40/M

10

 

102

(> 7)

334

Alex Villaneuva Ft. Wayne Snider

20:43.04

6:41/M

9

 

103

(< 5)

353

Jack Mennen Heritage Christian

20:43.39

6:41/M

9

 

104

58

32

Josh Baker Angola

20:43.47

6:41/M

11

 

105

(> 7)

915

Chuck Impey Wawasee

20:44.03

6:41/M

9

 

106

(> 7)

692

Sebastian Hudson Nobleville

20:44.63

6:41/M

10

 

107

(< 5)

246

Caleb Norris Ft. Wayne Canterbury

20:44.94

6:41/M

12

 

108

59

803

Jai Wright Richmond

20:46.02

6:42/M

12

 

109

(< 5)

157

Trevor Hix Eastbrook

20:46.04

6:42/M

10

 

110

(> 7)

879

Duncan McCammack Warsaw

20:47.64

6:42/M

12

 

111

(> 7)

850

Luis Cervantes Warsaw

20:51.88

6:44/M

12

 

112

(> 7)

417

Lanard McKeown Homestead

20:57.45

6:45/M

11

 

113

60

648

Ryan Schroeder New Palestine

20:58.65

6:46/M

12

 

114

(> 7)

884

Brady Myers Warsaw

20:59.45

6:46/M

9

 

115

61

505

Chance Dolsen Leo

21:00.00

6:46/M

10

 

116

(> 7)

207

Josh Koehl Ft. Wayne Bishop Dwenger

21:01.60

6:47/M

10

 

117

(< 5)

235

Nikhil Aggarwal Ft. Wayne Canterbury

21:09.21

6:49/M

9

 

118

62

650

Luke Steigerwalt New Palestine

21:10.36

6:50/M

12

 

119

63

132

Josh Minch Delta

21:10.96

6:50/M

10

 

120

(> 7)

415

Corey Leszczynski Homestead

21:15.06

6:51/M

11

 

121

64

500

Josh Adams Leo

21:15.62

6:51/M

9

 

122

(> 7)

425

Justin Parker Homestead

21:16.90

6:52/M

12

 

123

65

279

Trebor Turnbow Ft. Wayne Northrop

21:18.04

6:52/M

9

 

124

(> 7)

221

Nick Thelen Ft. Wayne Bishop Dwenger

21:20.66

6:53/M

9

 

125

(> 7)

402

Tim Eshcoff Homestead

21:21.19

6:53/M

11

 

126

(< 5)

243

Alex Malloris Ft. Wayne Canterbury

21:21.38

6:53/M

12

 

127

(> 7)

307

Logan Bowling Ft. Wayne Snider

21:21.46

6:53/M

10

 

128

66

644

Mitchell Lawson New Palestine

21:25.54

6:55/M

12

 

129

67

786

Tommy Luce Richmond

21:26.99

6:55/M

9

 

130

(> 7)

320

Bailey McDaniel Ft. Wayne Snider

21:27.83

6:55/M

9

 

131

(> 7)

510

Steven Leburg Leo

21:30.49

6:56/M

10

 

132

68

33

Brandon Campbell Angola

21:30.52

6:56/M

11

 

133

69

44

Cole Yagodinski Angola

21:31.53

6:56/M

9

 

134

(< 5)

164

Cameron Yeakle Eastbrook

21:32.09

6:57/M

10

 

135

70

791

Robbie Perales Richmond

21:40.12

6:59/M

12

 

136

71

819

Aaron Ross Southwood

21:44.48

7:01/M

9

 

137

(> 7)

885

Taylor Pletcher Warsaw

21:47.84

7:02/M

12

 

138

(> 7)

312

Alan Huynh Ft. Wayne Snider

21:48.57

7:02/M

9

 

139

72

133

Christian Robinson Delta

21:48.79

7:02/M

12

 

140

(> 7)

423

Will Northquist Homestead

21:49.83

7:02/M

12

 

141

(> 7)

429

David Rife Homestead

21:51.56

7:03/M

12

 

142

73

655

Aaron Zych New Palestine

21:51.57

7:03/M

11

 

143

(> 7)

855

Cole Cummins Warsaw

21:53.19

7:04/M

12

 

144

(< 5)

593

Bronson Dye New Castle Chrysler

21:53.92

7:04/M

9

 

145

(> 7)

203

Teddy Hudson Ft. Wayne Bishop Dwenger

21:53.97

7:04/M

10

 

146

74

810

Logan Cisneros Southwood

21:56.28

7:05/M

10

 

147

(> 7)

436

Harry Silcox Homestead

21:56.53

7:05/M

11

 

148

(> 7)

393

Matthew Clark Homestead

21:57.87

7:05/M

11

 

149

(> 7)

944

Luis Cervantes Warsaw

21:57.91

7:05/M

11

 

150

(> 7)

882

Nate Mills Warsaw

21:59.12

7:05/M

10

 

151

(> 7)

199

Zach Campbell Ft. Wayne Bishop Dwenger

22:09.20

7:09/M

9

 

152

75

796

Timothy Stroud Richmond

22:13.65

7:10/M

10

 

153

76

268

Noah Ortiz Ft. Wayne Northrop

22:15.85

7:11/M

12

 

154

(< 5)

483

Jacob McMain Kokomo

22:16.12

7:11/M

12

 

155

(> 7)

869

Connor Hershberger Warsaw

22:16.57

7:11/M

9

 

156

(< 5)

837

Marcus Jones Wabash

22:19.91

7:12/M

9

 

157

77

744

Bradon Dubois Oak Hill

22:20.17

7:12/M

9

 

158

(> 7)

889

Andrew Thrasher Warsaw

22:20.55

7:12/M

12

 

159

(> 7)

645

Kevin Patterson New Palestine

22:21.17

7:13/M

12

 

160

78

41

Kiefer Ramey Angola

22:22.47

7:13/M

12

 

161

(> 7)

515

Jesse Shellabarger Leo

22:24.86

7:14/M

12

 

162

(> 7)

330

Josh Tata Ft. Wayne Snider

22:26.54

7:14/M

11

 

163

79

38

Logan McManus Angola

22:28.26

7:15/M

9

 

164

(> 7)

890

Andrew Wade Warsaw

22:30.35

7:15/M

11

 

165

(< 5)

347

Robert Allen Heritage Christian

22:33.90

7:16/M

10

 

166

(> 7)

845

Brenden Bement Warsaw

22:34.48

7:17/M

12

 

167

(> 7)

651

Austin Sweet New Palestine

22:38.99

7:18/M

9

 

168

(> 7)

843

Colton Andrews Warsaw

22:39.28

7:18/M

9

 

169

(> 7)

325

Cruz Rodriguez Ft. Wayne Snider

22:39.38

7:18/M

12

 

170

80

277

Jacob Strack Ft. Wayne Northrop

22:41.65

7:19/M

10

 

171

(> 7)

323

Holden Rahn Ft. Wayne Snider

22:42.97

7:19/M

9

 

172

(< 5)

542

Khore Barber Marion

22:48.47

7:21/M

10

 

173

81

802

Jacob Weiss Richmond

22:50.68

7:22/M

9

 

174

82

741

Luke Buckler Oak Hill

22:50.98

7:22/M

9

 

175

(> 7)

649

Baustin Skillman New Palestine

22:53.57

7:23/M

9

 

176

(> 7)

847

Michael Blue Warsaw

22:54.81

7:23/M

9

 

177

(> 7)

691

Mitchell Howard Nobleville

22:55.82

7:24/M

9

 

178

(> 7)

848

Jesse Boal Warsaw

22:56.91

7:24/M

10

 

179

83

768

Bryce Austin Richmond

23:03.89

7:26/M

10

 

180

84

745

Austin Harrold Oak Hill

23:04.67

7:26/M

9

 

181

(> 7)

703

Zack Pruitt Nobleville

23:07.85

7:27/M

9

 

182

(< 5)

156

Josh Hall Eastbrook

23:07.87

7:27/M

9

 

183

(> 7)

687

Tim Foster Nobleville

23:08.99

7:28/M

9

 

184

85

275

Damien Stahl Ft. Wayne Northrop

23:09.82

7:28/M

9

 

185

(< 5)

487

Ryan Tragesser Kokomo

23:10.73

7:28/M

11

 

186

(> 7)

211

Zach Malmstrom Ft. Wayne Bishop Dwenger

23:31.98

7:35/M

9

 

187

(> 7)

444

Jonathan Valdez Homestead

23:39.47

7:38/M

12

 

188

(> 7)

311

Aubrey Griggs Ft. Wayne Snider

23:40.71

7:38/M

9

 

189

(> 7)

516

Chris Snyder Leo

23:46.62

7:40/M

10

 

190

(> 7)

313

Eryk Johnson Ft. Wayne Snider

23:50.03

7:41/M

9

 

191

(> 7)

711

Douglas Stevens Nobleville

23:51.51

7:42/M

9

 

192

86

271

Sean Rizvic Ft. Wayne Northrop

24:03.81

7:45/M

11

 

193

87

40

Nick Oconner Angola

24:05.24

7:46/M

10

 

194

(> 7)

332

Cameron Trout Ft. Wayne Snider

24:05.68

7:46/M

9

 

195

88

43

Nicholos Walter Angola

24:07.12

7:47/M

9

 

196

(> 7)

276

Chris Strack Ft. Wayne Northrop

24:07.66

7:47/M

9

 

197

89

754

Braden Renbarger Oak Hill

24:19.78

7:51/M

9

 

198

(< 5)

239

Andrew Killen Ft. Wayne Canterbury

24:42.11

7:58/M

9

 

199

(> 7)

866

Nicolas Hawn Warsaw

24:45.23

7:59/M

9

 

200

(> 7)

445

Chase Woosley Homestead

24:47.57

8:00/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

508

John Just Leo

25:11.15

8:07/M

9

 

202

(> 7)

637

Brody Elliott New Palestine

25:11.52

8:07/M

9

 

203

(> 7)

878

Moses Marandet Warsaw

25:21.74

8:11/M

11

 

204

(> 7)

641

Hunter Jones New Palestine

25:23.87

8:11/M

9

 

205

90

131

Elijah May Delta

25:28.71

8:13/M

12

 

206

(> 7)

794

Abdul Shabazz Richmond

25:43.26

8:18/M

11

 

207

(< 5)

541

Wyatt Ancil Marion

25:47.88

8:19/M

9

 

208

(> 7)

914

Spencer Gilbert Wawasee

25:48.80

8:19/M

12

 

209

(> 7)

258

Ian Brubaker Ft. Wayne Northrop

26:16.33

8:28/M

9

 

210

(> 7)

273

Jason Snyder Ft. Wayne Northrop

26:28.84

8:32/M

9

 

211

(> 7)

777

Nick Dunlap Richmond

26:35.59

8:35/M

10

 

212

(< 5)

547

Austin Hendricks Marion

26:46.17

8:38/M

9

 

213

91

129

Jalen Hammond Delta

27:00.40

8:43/M

11

 

214

92

822

Seth Truss Southwood

27:25.61

8:51/M

9

 

215

93

126

Collen Delaney Delta

27:25.81

8:51/M

11

 

216

(> 7)

771

Shannon Boyd Richmond

27:28.55

8:52/M

9

 

217

(> 7)

891

Blake Winters Warsaw

27:40.02

8:55/M

12

 

218

(> 7)

270

Luke Salisbury Ft. Wayne Northrop

27:48.03

8:58/M

9

 

219

(> 7)

269

Cody Palcios Ft. Wayne Northrop

28:01.56

9:02/M

10

 

220

(> 7)

851

George Chesterfield Warsaw

28:11.82

9:05/M

12

 

221

(> 7)

784

Reggie Jones Richmond

28:47.20

9:17/M

9

 

222

(< 5)

613

Joe Harter New Haven

28:54.95

9:19/M

11

 

223

(> 7)

793

Trey Sanders Richmond

28:56.93

9:20/M

10

 

224

(> 7)

775

Derec Carperter Richmond

28:57.10

9:20/M

9

 

225

(< 5)

618

San Oo New Haven

29:12.45

9:25/M

11

 

226

94

821

Jordan Taylor Southwood

29:30.74

9:31/M

11

 

227

(> 7)

447

Nash Zelt Homestead

30:02.92

9:41/M

10