South Adams 2012 Cross Country Invitational

September 29, 2012


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

HS Boys

High School Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

297

Caleb Augustus Northfield

16:23.25

5:17/M

 

2

2

363

Brody Shane South Adams

16:40.45

5:23/M

 

3

3

237

Parker Williams Frankton

16:40.62

5:23/M

 

4

4

311

Devin Tracy Northfield

16:44.40

5:24/M

 

5

5

338

Austin Stewart Rossville

17:04.42

5:30/M

 

6

6

234

T.j. Eads Frankton

17:04.86

5:30/M

 

7

7

236

Blake Wetz Frankton

17:07.88

5:31/M

 

8

8

357

Joel Hawbaker South Adams

17:09.97

5:32/M

 

9

9

341

Solomon Heffernan Rossville

17:10.33

5:32/M

 

10

10

360

Simon Sprunger South Adams

17:15.04

5:34/M

 

11

11

366

Sawyer Miller South Adams

17:16.29

5:34/M

 

12

12

132

Brendon Lengacher Blackhawk Christian

17:18.36

5:35/M

 

13

13

186

Brian Bordner Carroll (Flora)

17:20.62

5:35/M

 

14

14

300

Joe Burcroff Northfield

17:25.77

5:37/M

 

15

15

391

Sam Hall Wabash

17:32.34

5:39/M

 

16

16

229

Garrett Allen Frankton

17:33.09

5:40/M

 

17

17

268

Chase Bly Monroe Central

17:35.62

5:40/M

 

18

18

340

Austin Meyers Rossville

17:42.07

5:43/M

 

19

19

278

Tanner Thompson Monroe Central

17:43.23

5:43/M

 

20

20

231

Aaron Cawthorn Frankton

17:43.73

5:43/M

 

21

21

309

Seth Frye Northfield

17:44.12

5:43/M

 

22

22

166

Leland Nelson Canterbury

17:52.84

5:46/M

 

23

23

233

Dylan Doan Frankton

17:54.97

5:46/M

 

24

24

220

Blake Brooks Cowan

17:57.03

5:47/M

 

25

25

306

Austin Eads Northfield

17:58.61

5:48/M

 

26

26

359

Cody Sprunger South Adams

18:01.35

5:49/M

 

27

27

137

Ryan Mitchell Blackhawk Christian

18:05.63

5:50/M

 

28

28

165

Austin Candor Canterbury

18:06.84

5:50/M

 

29

29

381

Taylor Thompson Southern Wells

18:06.88

5:50/M

 

30

30

131

Ryan Klinker Blackhawk Christian

18:07.99

5:51/M

 

31

31

364

Daniel Velasco South Adams

18:09.91

5:51/M

 

32

32

361

Andrew Steffen South Adams

18:10.94

5:52/M

 

33

33

164

Alec Justice Canterbury

18:13.95

5:53/M

 

34

34

257

Noah Hendershot Lapel

18:14.52

5:53/M

 

35

35

187

Tallis Bowers Carroll (Flora)

18:17.17

5:54/M

 

36

36

191

Patrick Lewis Carroll (Flora)

18:19.19

5:55/M

 

37

(> 7)

362

Clayton Rhoades South Adams

18:20.34

5:55/M

 

38

37

379

Dustin Dixon Southern Wells

18:23.15

5:56/M

 

39

38

225

Kyler Burch Cowan

18:23.33

5:56/M

 

40

39

136

Christian Klinker Blackhawk Christian

18:28.53

5:57/M

 

41

40

138

Logan Nygaard Blackhawk Christian

18:28.97

5:57/M

 

42

41

275

Kyle Parkison Monroe Central

18:29.34

5:58/M

 

43

42

331

Trevor Wise Randolph Southern

18:31.61

5:58/M

 

44

43

296

Austin Andrews Northfield

18:32.49

5:59/M

 

45

44

308

Austin Frye Northfield

18:32.58

5:59/M

 

46

45

123

Calvin Isch Adams Central

18:32.63

5:59/M

 

47

46

404

Brandon Edwards Winchester

18:35.01

6:00/M

 

48

(< 5)

244

Vince Marshall Garrett

18:35.05

6:00/M

 

49

47

330

Logan Ward Randolph Southern

18:36.86

6:00/M

 

50

48

325

Daniel Fry Randolph Southern

18:37.39

6:00/M

 

51

(> 7)

298

Noah Augustus Northfield

18:37.83

6:00/M

 

52

49

232

Colin Coryell Frankton

18:44.25

6:03/M

 

53

50

141

Jordan Hopkins Blackhawk Christian

18:45.72

6:03/M

 

54

51

119

Ben Lehman Adams Central

18:46.19

6:03/M

 

55

52

113

David Teeple Adams Central

18:49.29

6:04/M

 

56

(< 5)

153

Jared Reckard Bluffton

18:49.44

6:04/M

 

57

(> 7)

230

Bobby Brown Frankton

18:49.47

6:04/M

 

58

53

345

Devin Hodgen Rossville

18:50.90

6:05/M

 

59

54

392

Kyle Kelsheimer Wabash

18:57.75

6:07/M

 

60

55

190

Cameron Conn Carroll (Flora)

18:58.62

6:07/M

 

61

56

134

Logan Zehr Blackhawk Christian

19:00.91

6:08/M

 

62

(> 7)

367

Daniel Steffen South Adams

19:05.02

6:09/M

 

63

57

167

Bryan Ko Canterbury

19:06.99

6:10/M

 

64

(< 5)

151

Kevin Moser Bluffton

19:07.46

6:10/M

 

65

58

271

Jeremiah Clouse Monroe Central

19:07.95

6:10/M

 

66

59

378

Travis Huffman Southern Wells

19:12.74

6:12/M

 

67

60

407

Jordan Yaryan Winchester

19:12.93

6:12/M

 

68

61

122

Gavin Kaehr Adams Central

19:13.40

6:12/M

 

69

62

326

Gary Hosbrook Randolph Southern

19:16.70

6:13/M

 

70

(> 7)

139

Andrew Rarick Blackhawk Christian

19:18.85

6:14/M

 

71

63

342

Ben Pettry Rossville

19:19.16

6:14/M

 

72

64

125

Tucker Miller Adams Central

19:21.35

6:15/M

 

73

65

274

Chase McAllister Monroe Central

19:24.43

6:15/M

 

74

66

207

Drew Rodehan Clinton Prairie

19:27.31

6:16/M

 

75

67

219

Cody Skinner Cowan

19:32.47

6:18/M

 

76

68

169

Jay Martinez Canterbury

19:33.23

6:18/M

 

77

69

258

Bailey Partington Lapel

19:36.13

6:19/M

 

78

70

260

Bobby Steele Lapel

19:38.69

6:20/M

 

79

71

168

Austin Ash Canterbury

19:39.82

6:20/M

 

80

72

405

Chandler Mick Winchester

19:40.01

6:21/M

 

81

73

114

Michael Yoder Adams Central

19:41.49

6:21/M

 

82

74

394

Brodie Hough Wabash

19:46.35

6:23/M

 

83

75

188

Dustin Denmark Carroll (Flora)

19:49.23

6:24/M

 

84

(> 7)

312

Jonathan Vandyne Northfield

19:52.05

6:25/M

 

85

76

116

Nick Baumer Adams Central

19:55.39

6:25/M

 

86

77

193

Morgen Underwood Carroll (Flora)

19:59.24

6:27/M

 

87

(> 7)

368

David Steffen South Adams

19:59.83

6:27/M

 

88

78

395

Aries Reza Wabash

20:00.11

6:27/M

 

89

79

380

Devin Price Southern Wells

20:05.19

6:29/M

 

90

80

406

Alex Greene Winchester

20:05.67

6:29/M

 

91

81

192

Ethan Reinke Carroll (Flora)

20:06.82

6:29/M

 

92

82

171

Sam Lohmar Canterbury

20:10.18

6:30/M

 

93

(> 7)

307

Brandon Frank Northfield

20:12.55

6:31/M

 

94

(> 7)

235

Nate Gollmer Frankton

20:14.26

6:32/M

 

95

83

339

Seth Waldron Rossville

20:15.51

6:32/M

 

96

84

281

Frederick Wilson Monroe Central

20:16.09

6:32/M

 

97

(> 7)

313

Mason Zolman Northfield

20:17.71

6:33/M

 

98

85

223

Luke Hill Cowan

20:18.34

6:33/M

 

99

86

222

Calvin Furniss Cowan

20:21.92

6:34/M

 

100

(> 7)

170

Riley Killen Canterbury

20:22.26

6:34/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

135

Joel Shellabarger Blackhawk Christian

20:23.13

6:35/M

 

102

87

399

Adam Driscoll Wabash

20:30.30

6:37/M

 

103

88

398

Marcus Jones Wabash

20:31.01

6:37/M

 

104

89

328

Aaron Pearson Randolph Southern

20:34.10

6:38/M

 

105

90

255

Brandon Burxett Lapel

20:43.88

6:41/M

 

106

91

408

Todd Solomon Winchester

20:45.85

6:42/M

 

107

(> 7)

365

Cole Litwiller South Adams

20:48.69

6:43/M

 

108

92

206

James Morris Clinton Prairie

20:55.81

6:45/M

 

109

(> 7)

305

Cable Coe Northfield

20:56.95

6:45/M

 

110

93

344

Shayden Hughes Rossville

20:58.55

6:46/M

 

111

(> 7)

299

Brad Bever Northfield

20:58.77

6:46/M

 

112

(> 7)

302

Matt Carey Northfield

20:59.01

6:46/M

 

113

94

209

Merrick McGraw Clinton Prairie

21:00.34

6:46/M

 

114

95

329

Brent Phillips Randolph Southern

21:00.67

6:46/M

 

115

96

221

Logan Coffman Cowan

21:01.35

6:47/M

 

116

97

383

Josh Markley Southern Wells

21:01.40

6:47/M

 

117

98

211

Austin Beiry Clinton Prairie

21:05.46

6:48/M

 

118

99

323

Kyle Armstrong Randolph Southern

21:07.03

6:49/M

 

119

100

277

Rhett Snyder Monroe Central

21:07.24

6:49/M

 

120

101

210

Korey Murphy Clinton Prairie

21:07.66

6:49/M

 

121

102

396

Devin Hostetler Wabash

21:07.79

6:49/M

 

122

103

409

Randy Beer Winchester

21:09.84

6:49/M

 

123

(> 7)

120

Chance Reynolds Adams Central

21:15.80

6:51/M

 

124

(> 7)

276

Evan Roberts Monroe Central

21:17.10

6:52/M

 

125

(> 7)

279

Matt Thornburg Monroe Central

21:20.07

6:53/M

 

126

(< 5)

246

Sam Boger Garrett

21:23.45

6:54/M

 

127

(> 7)

397

Tyler Evans Wabash

21:29.43

6:56/M

 

128

104

256

Aj Handwork Lapel

21:30.37

6:56/M

 

129

105

202

Cy Dieter Clinton Prairie

21:31.77

6:56/M

 

130

(> 7)

118

Dillon Hartman Adams Central

21:44.49

7:01/M

 

131

(> 7)

172

Caleb Norris Canterbury

21:48.98

7:02/M

 

132

(> 7)

272

Jordan Grant Monroe Central

21:51.63

7:03/M

 

133

(> 7)

115

Zac Yoder Adams Central

21:55.21

7:04/M

 

134

(> 7)

124

Jacob McAfee Adams Central

21:57.31

7:05/M

 

135

106

382

Blade Rheinhart Southern Wells

21:58.71

7:05/M

 

136

(> 7)

117

Derek Ellinger Adams Central

21:59.89

7:05/M

 

137

107

259

Mitchell Richardson Lapel

22:02.00

7:06/M

 

138

108

201

Tyler Casey Clinton Prairie

22:07.57

7:08/M

 

139

(> 7)

189

Dakotah Underwood Carroll (Flora)

22:07.78

7:08/M

 

140

(> 7)

303

Zack Clouse Northfield

22:08.02

7:08/M

 

141

109

254

Mick Anderson Lapel

22:13.71

7:10/M

 

142

(> 7)

280

Mathew Wallin Monroe Central

22:17.01

7:11/M

 

143

(> 7)

194

Ben Willis Carroll (Flora)

22:18.61

7:12/M

 

144

(> 7)

273

John Lampl Monroe Central

22:25.30

7:14/M

 

145

110

384

Josh Leidig Southern Wells

22:27.46

7:15/M

 

146

(> 7)

270

Jacob Brincefield Monroe Central

22:36.59

7:17/M

 

147

(> 7)

140

Tim Van De Leur Blackhawk Christian

22:38.23

7:18/M

 

148

(> 7)

212

Nick Stephens Clinton Prairie

23:11.93

7:29/M

 

149

(> 7)

133

Jared Mossburg Blackhawk Christian

23:15.86

7:30/M

 

150

(> 7)

121

Logan Hanni Adams Central

23:23.20

7:33/M

 

151

(> 7)

269

Braydon Bradbury Monroe Central

23:26.51

7:34/M

 

152

(< 5)

150

Chase Robison Bluffton

23:40.71

7:38/M

 

153

111

224

Ryan Ayers Cowan

24:00.44

7:45/M

 

154

(< 5)

152

Tad Makowski Bluffton

24:20.61

7:51/M

 

155

(> 7)

174

Andrew Killen Canterbury

24:31.30

7:55/M

 

156

(> 7)

356

Brett Affolder South Adams

24:33.26

7:55/M

 

157

(> 7)

301

Isaiah Canales Northfield

25:02.32

8:05/M

 

158

(> 7)

324

Cody Brown Randolph Southern

26:05.36

8:25/M

 

159

(> 7)

327

Nate McKinney Randolph Southern

28:21.65

9:09/M

 

160

(> 7)

203

Brendin Humrickhouse Clinton Prairie

28:29.92

9:11/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

MS Boys

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

518

Bailey McIntire Cowan MS

10:37.26

5:42/M

 

2

2

465

Jon Roth Blackhawk Christian MS

10:43.26

5:46/M

 

3

3

433

Clayton Sheehan Bellmont MS

11:00.72

5:55/M

 

4

4

642

Grant Clark Rossville MS

11:02.14

5:56/M

 

5

5

463

Jacob Nygaard Blackhawk Christian MS

11:03.93

5:56/M

 

6

6

641

Bailey Spear Rossville MS

11:31.80

6:12/M

 

7

7

503

John Cooper Carroll (Flora) MS

11:35.04

6:14/M

 

8

8

521

Seth Combs Cowan MS

11:36.38

6:14/M

 

9

9

713

Luke Mattern Wabash MS

11:38.92

6:15/M

 

10

10

567

Micah Malcolm Garrett MS

11:42.94

6:17/M

 

11

11

457

Victor Fink Blackhawk Christian MS

11:45.48

6:19/M

 

12

12

520

Dylan Ayers Cowan MS

11:52.38

6:23/M

 

13

13

436

Jacob Corral Bellmont MS

11:55.24

6:24/M

 

14

14

522

Stuart Brands Cowan MS

11:59.28

6:27/M

 

15

15

424

Logan MacKlin Adams Central MS

12:00.09

6:27/M

 

16

16

482

Colton Anderson Bluffton MS

12:03.57

6:29/M

 

17

17

483

Eli Kitt Bluffton MS

12:03.80

6:29/M

 

18

18

674

Wyatt Miller South Adams MS

12:04.35

6:29/M

 

19

19

505

Colton Veach Carroll (Flora) MS

12:05.40

6:30/M

 

20

20

460

Alex Kraft Blackhawk Christian MS

12:06.33

6:30/M

 

21

21

578

Isaac Smithson Monroe Central MS

12:08.29

6:31/M

 

22

22

523

Quinton Huggett Cowan MS

12:12.13

6:34/M

 

23

23

576

Jacob Wilson Monroe Central MS

12:12.92

6:34/M

 

24

24

590

Conner Miller Monroe Central MS

12:13.63

6:34/M

 

25

25

606

Keegan Knepp Northfield MS

12:14.31

6:35/M

 

26

26

654

Carson Mills Rossville MS

12:21.99

6:38/M

 

27

27

647

Ben Devaney Rossville MS

12:23.06

6:39/M

 

28

28

706

Levi Hall Wabash MS

12:26.15

6:41/M

 

29

29

672

Briar Goodwin South Adams MS

12:26.93

6:41/M

 

30

30

487

Evan Kitt Bluffton MS

12:26.93

6:41/M

 

31

31

456

Josh Carlson Blackhawk Christian MS

12:30.16

6:43/M

 

32

32

427

Jared Ripley Adams Central MS

12:32.08

6:44/M

 

33

33

511

Quinton Veach Carroll (Flora) MS

12:32.10

6:44/M

 

34

34

686

Bryce Paxson Southern Wells MS

12:32.38

6:44/M

 

35

35

481

Chance Anderson Bluffton MS

12:33.77

6:45/M

 

36

36

717

Cal Stone Wabash MS

12:34.14

6:45/M

 

37

37

442

Ryan Boyle Bellmont MS

12:35.04

6:46/M

 

38

38

671

Kadin Gerber South Adams MS

12:35.68

6:46/M

 

39

39

444

Nick Garcia Bellmont MS

12:37.87

6:47/M

 

40

40

648

Eric Alling Rossville MS

12:38.19

6:48/M

 

41

41

509

Zeke Salinas Carroll (Flora) MS

12:43.22

6:50/M

 

42

42

459

Derek Klinker Blackhawk Christian MS

12:44.64

6:51/M

 

43

43

502

Bradley Brummett Carroll (Flora) MS

12:44.70

6:51/M

 

44

44

435

Gonzalo Garcia Bellmont MS

12:44.83

6:51/M

 

45

45

703

Koby Prater Wabash MS

12:46.21

6:52/M

 

46

46

446

Corey Oliver Bellmont MS

12:47.92

6:52/M

 

47

47

443

Justin Gephart Bellmont MS

12:49.18

6:53/M

 

48

48

462

Austin McIntosh Blackhawk Christian MS

12:50.17

6:54/M

 

49

(> 7)

464

Matthew Rumple Blackhawk Christian MS

12:55.17

6:57/M

 

50

49

425

Chase Peterson Adams Central MS

12:55.37

6:57/M

 

51

(> 7)

438

Riley Stetler Bellmont MS

12:55.61

6:57/M

 

52

50

645

Dexter Porsi Rossville MS

12:57.79

6:58/M

 

53

51

673

Paul Neuenschwander South Adams MS

12:58.75

6:58/M

 

54

52

585

Dalton Winans Monroe Central MS

12:59.34

6:59/M

 

55

53

608

Isaac Gottschalk Northfield MS

12:59.85

6:59/M

 

56

54

701

Tyler Shepherd Wabash MS

13:01.11

7:00/M

 

57

(> 7)

434

Austin Heckert Bellmont MS

13:01.86

7:00/M

 

58

55

577

Joshua Wilson Monroe Central MS

13:02.65

7:00/M

 

59

(> 7)

437

Joe Hawkins Bellmont MS

13:07.84

7:03/M

 

60

56

643

Grant Mohler Rossville MS

13:09.99

7:04/M

 

61

57

715

Jose Delgado Wabash MS

13:11.74

7:05/M

 

62

58

625

Colton Fisher Randolph Southern MS

13:14.45

7:07/M

 

63

59

423

Tristan Anderson Adams Central MS

13:17.19

7:08/M

 

64

60

547

Gaven Randel East Jay MS

13:18.78

7:09/M

 

65

61

553

Payton Heniser East Jay MS

13:24.43

7:12/M

 

66

62

552

Dylan Harris East Jay MS

13:26.58

7:13/M

 

67

63

619

Jaden Retter Randolph Southern MS

13:28.20

7:14/M

 

68

(> 7)

441

Oliver Gehres Bellmont MS

13:28.63

7:14/M

 

69

64

582

Ross Shaffer Monroe Central MS

13:31.87

7:16/M

 

70

65

541

Kaleb Keihn East Jay MS

13:33.15

7:17/M

 

71

66

543

Brandon McIntire East Jay MS

13:33.73

7:17/M

 

72

67

687

Ian Klowetter Southern Wells MS

13:34.32

7:18/M

 

73

68

568

Evan Weaver Garrett MS

13:35.26

7:18/M

 

74

69

569

Chance Hinkle Garrett MS

13:36.33

7:19/M

 

75

70

554

Jason Minnich East Jay MS

13:38.49

7:20/M

 

76

71

712

John Stewart Wabash MS

13:38.80

7:20/M

 

77

72

584

Jeremiah Deffendall Monroe Central MS

13:40.01

7:21/M

 

78

(> 7)

705

Cody Henderson Wabash MS

13:41.51

7:21/M

 

79

73

426

Jaxon Rinkenberger Adams Central MS

13:44.15

7:23/M

 

80

74

620

Tc Deckard Randolph Southern MS

13:45.74

7:24/M

 

81

(> 7)

588

Coen Formanek Monroe Central MS

13:54.97

7:28/M

 

82

75

630

Jordan Smith Randolph Southern MS

13:59.05

7:31/M

 

83

76

690

Jay Garrett Southern Wells MS

14:05.55

7:34/M

 

84

(> 7)

583

Tj Thompson Monroe Central MS

14:06.79

7:35/M

 

85

77

555

Ethan Solis East Jay MS

14:07.51

7:35/M

 

86

(> 7)

650

Braxton Good Rossville MS

14:11.84

7:38/M

 

87

(> 7)

461

Britt Lewis Blackhawk Christian MS

14:13.56

7:39/M

 

88

78

506

Seth Decker Carroll (Flora) MS

14:13.61

7:39/M

 

89

79

676

Logan Stephenson South Adams MS

14:14.54

7:39/M

 

90

(> 7)

714

Aidan Benysh Wabash MS

14:15.20

7:40/M

 

91

(> 7)

455

Andrew Barce Blackhawk Christian MS

14:18.72

7:41/M

 

92

(> 7)

549

Tayler Smeltzer East Jay MS

14:22.23

7:43/M

 

93

(> 7)

711

Robert King Wabash MS

14:23.22

7:44/M

 

94

(> 7)

439

Josh Brown Bellmont MS

14:24.12

7:45/M

 

95

80

610

Peyton Frye Northfield MS

14:25.27

7:45/M

 

96

81

570

Juan Arambula Garrett MS

14:29.14

7:47/M

 

97

82

675

Gavin Bullock South Adams MS

14:29.17

7:47/M

 

98

(> 7)

447

Emerson Brown Bellmont MS

14:30.31

7:48/M

 

99

(> 7)

587

Riley Moulton Monroe Central MS

14:34.96

7:50/M

 

100

83

623

Caleb Tomey Randolph Southern MS

14:41.13

7:54/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

545

Xavier Ninde East Jay MS

14:41.46

7:54/M

 

102

84

501

Brice Brewington Carroll (Flora) MS

14:43.89

7:55/M

 

103

85

621

Wyatt Davis Randolph Southern MS

14:46.27

7:56/M

 

104

86

571

Owen Walter Garrett MS

14:47.53

7:57/M

 

105

(> 7)

581

Caleb Winans Monroe Central MS

14:56.27

8:02/M

 

106

(> 7)

586

Zane Kear Monroe Central MS

14:57.80

8:02/M

 

107

(> 7)

656

Corbin Beard Rossville MS

14:58.93

8:03/M

 

108

(> 7)

504

Tyler Ortman Carroll (Flora) MS

15:01.21

8:04/M

 

109

87

485

Nate Stout Bluffton MS

15:04.03

8:06/M

 

110

(> 7)

710

Jonathan King Wabash MS

15:04.97

8:06/M

 

111

88

693

Colten Paxson Southern Wells MS

15:08.38

8:08/M

 

112

89

488

Logan Kinsey Bluffton MS

15:13.36

8:11/M

 

113

90

607

Matt Campbell Northfield MS

15:14.43

8:11/M

 

114

(> 7)

546

Joshua Ortiz East Jay MS

15:17.79

8:13/M

 

115

(> 7)

445

Caleb McCarty Bellmont MS

15:18.63

8:14/M

 

116

(> 7)

539

Elijah Corwin East Jay MS

15:18.81

8:14/M

 

117

91

627

Caden Phenis Randolph Southern MS

15:24.07

8:17/M

 

118

(> 7)

624

Rhett Jack Randolph Southern MS

15:26.04

8:18/M

 

119

92

670

Kyler Adams South Adams MS

15:26.96

8:18/M

 

120

(> 7)

458

Donavan Huneck Blackhawk Christian MS

15:27.59

8:18/M

 

121

93

691

Kevin Haigh Southern Wells MS

15:29.67

8:19/M

 

122

(> 7)

708

Trace Goodwin Wabash MS

15:30.85

8:20/M

 

123

(> 7)

651

Chase Frey Rossville MS

15:32.90

8:21/M

 

124

(> 7)

702

Kyle Parson Wabash MS

15:36.53

8:23/M

 

125

94

692

Thomas Biddle Southern Wells MS

15:46.17

8:29/M

 

126

(> 7)

622

Billy Goodwin Randolph Southern MS

16:02.04

8:37/M

 

127

(> 7)

507

Blake Gaylor Carroll (Flora) MS

16:07.89

8:40/M

 

128

(> 7)

580

Jaden Campbell Monroe Central MS

16:09.02

8:41/M

 

129

95

688

Caleb Woodword Southern Wells MS

16:20.14

8:47/M

 

130

(> 7)

644

Matthew Downing Rossville MS

16:24.27

8:49/M

 

131

(> 7)

629

Quinten Hobbs Randolph Southern MS

16:29.18

8:52/M

 

132

96

422

Tyler Affolder Adams Central MS

16:29.89

8:52/M

 

133

97

484

Tyler Reed Bluffton MS

16:37.78

8:56/M

 

134

(> 7)

628

Josh Good Randolph Southern MS

16:40.09

8:58/M

 

135

(> 7)

548

Drew Simmons East Jay MS

16:54.20

9:05/M

 

136

(> 7)

589

Cole Gamester Monroe Central MS

17:14.59

9:16/M

 

137

(> 7)

486

Dalton Craig Bluffton MS

17:45.39

9:33/M

 

138

(> 7)

709

Ryan Davis Wabash MS

18:06.80

9:44/M

 

139

(> 7)

551

Daniel Cope East Jay MS

19:02.94

10:14/M

 

140

(> 7)

544

Kevin Myers East Jay MS

19:44.49

10:37/M

 

141

(> 7)

510

Malachi Sewell Carroll (Flora) MS

20:01.69

10:46/M

 

142

(> 7)

540

Joey Hall East Jay MS

20:05.50

10:48/M

 

143

98

609

Blake Wynn Northfield MS

20:30.94

11:01/M

 

144

(> 7)

508

Paxston Sailers Carroll (Flora) MS

23:30.41

12:38/M

 

Team Summary Report - Boys

HS Boys

 

High School Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Frankton

52

3

6

7

16

20

23

49

 

 

Top 5 Times: 1:26:10.18

 

2

South Adams

57

2

8

10

11

26

31

32

 

 

Top 5 Times: 1:26:23.10

 

3

Northfield

65

1

4

14

21

25

43

44

 

 

Top 5 Times: 1:26:16.15

 

4

Blackhawk Christian

148

12

27

30

39

40

50

56

 

 

Top 5 Times: 1:30:29.48

 

5

Rossville

148

5

9

18

53

63

83

93

 

 

Top 5 Times: 1:30:06.88

 

6

Monroe Central

200

17

19

41

58

65

84

100

 

 

Top 5 Times: 1:32:20.57

 

7

Canterbury

208

22

28

33

57

68

71

82

 

 

Top 5 Times: 1:32:53.85

 

8

Carroll (Flora)

214

13

35

36

55

75

77

81

 

 

Top 5 Times: 1:32:44.83

 

9

Adams Central

273

45

51

52

61

64

73

76

 

 

Top 5 Times: 1:34:42.86

 

10

Randolph Southern

288

42

47

48

62

89

95

99

 

 

Top 5 Times: 1:35:36.66

 

11

Cowan

300

24

38

67

85

86

96

111

 

 

Top 5 Times: 1:36:33.09

 

12

Southern Wells

301

29

37

59

79

97

106

110

 

 

Top 5 Times: 1:36:49.36

 

13

Wabash

308

15

54

74

78

87

88

102

 

 

Top 5 Times: 1:36:46.85

 

14

Winchester

349

46

60

72

80

91

103

 

 

Top 5 Times: 1:38:19.47

 

15

Lapel

367

34

69

70

90

104

107

109

 

 

Top 5 Times: 1:39:43.59

 

16

Clinton Prairie

451

66

92

94

98

101

105

108

 

 

Top 5 Times: 1:43:36.58

 

Inc.

Bluffton

4 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

MS Boys

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Cowan MS

57

1

8

12

14

22

 

 

Top 5 Times: 58:17.43

 

2

Blackhawk Christian MS

69

2

5

11

20

31

42

48

 

 

Top 5 Times: 58:09.16

 

3

Rossville MS

103

4

6

26

27

40

50

56

 

 

Top 5 Times: 59:57.18

 

4

Bellmont MS

136

3

13

37

39

44

46

47

 

 

Top 5 Times: 1:00:53.70

 

5

Carroll (Flora) MS

143

7

19

33

41

43

78

84

 

 

Top 5 Times: 1:01:40.46

 

6

Wabash MS

172

9

28

36

45

54

57

71

 

 

Top 5 Times: 1:02:26.53

 

7

Monroe Central MS

175

21

23

24

52

55

64

72

 

 

Top 5 Times: 1:02:36.83

 

8

Bluffton MS

185

16

17

30

35

87

89

97

 

 

Top 5 Times: 1:04:12.10

 

9

South Adams MS

215

18

29

38

51

79

82

92

 

 

Top 5 Times: 1:04:20.25

 

10

Adams Central MS

228

15

32

49

59

73

96

 

 

Top 5 Times: 1:04:28.88

 

11

East Jay MS

314

60

61

62

65

66

70

77

 

 

Top 5 Times: 1:07:16.67

 

12

Garrett MS

314

10

68

69

81

86

 

 

Top 5 Times: 1:08:11.20

 

13

Northfield MS

346

25

53

80

90

98

 

 

Top 5 Times: 1:15:24.80

 

14

Randolph Southern MS

353

58

63

74

75

83

85

91

 

 

Top 5 Times: 1:09:08.57

 

15

Southern Wells MS

358

34

67

76

88

93

94

95

 

 

Top 5 Times: 1:10:50.30

 
 

Overall Finish List - Girls

HS Girls

High School Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

288

Jenna Halderman Northfield

19:23.36

6:15/M

 

2

2

155

Kate White Canterbury

20:27.18

6:36/M

 

3

3

369

Sam Rhodes Southern Wells

20:37.23

6:39/M

 

4

4

336

Lauren Bright Rossville

20:38.60

6:39/M

 

5

5

347

Kristen Muselman South Adams

20:49.50

6:43/M

 

6

6

291

Karla Singer Northfield

20:53.15

6:44/M

 

7

7

265

Makenzie Norris Monroe Central

21:01.24

6:47/M

 

8

8

371

Ivy Maddox Southern Wells

21:13.16

6:51/M

 

9

9

156

Sophia Joseph Canterbury

21:17.24

6:52/M

 

10

10

251

Sierra Ratzcaff Lapel

21:17.34

6:52/M

 

11

11

292

Brittany Sloan Northfield

21:19.64

6:53/M

 

12

(< 5)

402

Sophia Wickersham Winchester

21:29.84

6:56/M

 

13

12

176

Bridget Peden Carroll (Flora)

21:30.21

6:56/M

 

14

13

177

Shari Bowers Carroll (Flora)

21:34.54

6:57/M

 

15

14

375

Chloe Maddox Southern Wells

21:35.34

6:58/M

 

16

15

385

Katelin Vogel Wabash

21:36.10

6:58/M

 

17

16

320

Tess Wise Randolph Southern

21:36.95

6:58/M

 

18

17

102

Olivia MacKlin Adams Central

21:38.07

6:59/M

 

19

18

154

Jessie Faron Canterbury

21:39.60

6:59/M

 

20

19

284

Caitlin Eltzroth Northfield

21:40.67

6:59/M

 

21

20

374

Brooke Penrod Southern Wells

21:43.57

7:00/M

 

22

21

287

Courtney Frank Northfield

21:45.85

7:01/M

 

23

22

373

Meghan Yencer Southern Wells

21:47.64

7:02/M

 

24

23

332

Hannah Alling Rossville

21:56.27

7:05/M

 

25

24

130

Brittany Van De Leur Blackhawk Christian

21:57.51

7:05/M

 

26

25

127

Claire Meuter Blackhawk Christian

22:03.10

7:07/M

 

27

26

372

Shelby Skidmore Southern Wells

22:05.28

7:07/M

 

28

27

240

Rachel Hood Garrett

22:05.82

7:07/M

 

29

(< 5)

400

Morgan Stanley Winchester

22:07.42

7:08/M

 

30

28

243

Raistlyn Lehman Garrett

22:16.74

7:11/M

 

31

29

261

Beckham Blakely Monroe Central

22:26.73

7:14/M

 

32

30

242

Amanda Stump Garrett

22:29.87

7:15/M

 

33

31

348

Allison Amstutz South Adams

22:32.50

7:16/M

 

34

32

108

Kayla Isch Adams Central

22:34.58

7:17/M

 

35

33

351

Katelin Hawbaker South Adams

22:47.43

7:21/M

 

36

34

283

Paige Cole Northfield

22:49.18

7:22/M

 

37

35

263

Abrea Gaddis Monroe Central

22:52.74

7:23/M

 

38

(< 5)

215

Kimmie Obryant Cowan

22:55.71

7:24/M

 

39

36

179

Madison Rinehart Carroll (Flora)

22:56.07

7:24/M

 

40

37

354

Lily Shane South Adams

22:56.35

7:24/M

 

41

38

267

Quincy Thompson Monroe Central

22:59.25

7:25/M

 

42

39

285

Sydney Eltzroth Northfield

23:07.76

7:27/M

 

43

40

157

Jaida Smith Canterbury

23:09.98

7:28/M

 

44

41

349

Aleesha Goodwin South Adams

23:10.76

7:28/M

 

45

42

390

Carli Henderson Wabash

23:12.81

7:29/M

 

46

43

178

Samantha Dreadfulwater Carroll (Flora)

23:13.16

7:29/M

 

47

(< 5)

216

Riley Johnson Cowan

23:15.96

7:30/M

 

48

44

333

Rena Gascho Rossville

23:23.42

7:33/M

 

49

45

376

Autumn Stevens Southern Wells

23:26.57

7:34/M

 

50

46

248

Micah Bryon Lapel

23:27.58

7:34/M

 

51

47

352

Lauren Klaehn South Adams

23:28.71

7:34/M

 

52

48

104

Whitney Baller Adams Central

23:33.80

7:36/M

 

53

49

142

Darcie Johnson Bluffton

23:44.52

7:39/M

 

54

(> 7)

293

Katie Stephan Northfield

23:47.74

7:40/M

 

55

50

264

Kaylie Johnston Monroe Central

23:52.42

7:42/M

 

56

51

350

Sydne Zuber South Adams

24:00.52

7:45/M

 

57

52

185

Mckaylin Lipp Carroll (Flora)

24:04.47

7:46/M

 

58

53

389

Madi Barden Wabash

24:10.58

7:48/M

 

59

54

126

Mariah Moonen Blackhawk Christian

24:10.93

7:48/M

 

60

55

110

Karly Prichard Adams Central

24:13.75

7:49/M

 

61

56

159

Joanna Bormann Canterbury

24:18.36

7:50/M

 

62

57

144

Mackenzie Park Bluffton

24:22.38

7:52/M

 

63

58

253

Plenseh-Tay Sakeuh Lapel

24:35.49

7:56/M

 

64

59

111

Mckenna MacKlin Adams Central

24:36.95

7:56/M

 

65

60

106

Summer Harvey Adams Central

24:41.19

7:58/M

 

66

(< 5)

214

Kayla Lampke Cowan

24:47.84

8:00/M

 

67

(> 7)

370

Kaylie McCammon Southern Wells

24:48.83

8:00/M

 

68

61

184

Jordyn Romanski Carroll (Flora)

24:51.04

8:01/M

 

69

62

252

Grace Rusche Lapel

24:54.71

8:02/M

 

70

63

238

Siboney Martinez Garrett

25:00.73

8:04/M

 

71

64

100

Mary Fox Adams Central

25:02.90

8:05/M

 

72

(> 7)

377

Tori Wiese Southern Wells

25:03.96

8:05/M

 

73

65

180

Shelbi Fisher Carroll (Flora)

25:07.92

8:06/M

 

74

66

129

Michaela Rumple Blackhawk Christian

25:19.42

8:10/M

 

75

67

337

Katelyn Mills Rossville

25:27.20

8:13/M

 

76

(< 5)

195

Chanda Brown Clinton Prairie

25:28.36

8:13/M

 

77

68

160

Hannah Babcock Canterbury

25:32.66

8:14/M

 

78

(> 7)

290

Alexi Randel Northfield

25:36.78

8:15/M

 

79

(> 7)

353

Makenna Neuenschwander South Adams

25:40.78

8:17/M

 

80

69

145

Carly Baumgartner Bluffton

25:42.41

8:17/M

 

81

70

161

Katie Pavelec Canterbury

25:48.81

8:19/M

 

82

71

249

Brianna Miller Lapel

25:50.07

8:20/M

 

83

(< 5)

226

Katy Cunningham Frankton

25:52.84

8:21/M

 

84

72

143

Connelly Mettler Bluffton

25:58.76

8:23/M

 

85

73

241

Krisina Martinez Garrett

26:01.51

8:24/M

 

86

74

335

Candace Waldron Rossville

26:05.28

8:25/M

 

87

75

321

Natalie Wissell Randolph Southern

26:11.70

8:27/M

 

88

76

386

Sydney Enyeart Wabash

26:24.60

8:31/M

 

89

(> 7)

101

Stine Sanne Adams Central

26:43.12

8:37/M

 

90

(> 7)

289

Polina Prater Northfield

26:51.36

8:40/M

 

91

(> 7)

286

Raelyn Francis Northfield

26:57.30

8:42/M

 

92

77

128

Dani Rees-Evans Blackhawk Christian

26:59.38

8:42/M

 

93

(< 5)

401

Darrian Bradshaw Winchester

27:05.72

8:44/M

 

94

(< 5)

227

Shania Ray Frankton

27:19.50

8:49/M

 

95

78

314

Mackenzie Bales Randolph Southern

27:20.46

8:49/M

 

96

(< 5)

218

Bre Blanchard Cowan

27:50.83

8:59/M

 

97

(> 7)

109

Olivia Mishler Adams Central

27:52.58

8:59/M

 

98

(> 7)

182

Sarah Collins Carroll (Flora)

27:54.59

9:00/M

 

99

79

718

Kirstin Fairchild Garrett

27:57.77

9:01/M

 

100

(> 7)

346

Alexis Ford South Adams

28:04.55

9:03/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(< 5)

403

Becca Neville Winchester

28:04.77

9:03/M

 

102

80

239

Sarah McCrumb Garrett

28:05.69

9:04/M

 

103

(> 7)

105

Briona Case Adams Central

28:18.16

9:08/M

 

104

(> 7)

162

Toni Boehl Canterbury

28:21.72

9:09/M

 

105

81

266

Aasia Sampley Monroe Central

28:21.88

9:09/M

 

106

(< 5)

199

Stephanie Sippli Clinton Prairie

28:38.16

9:14/M

 

107

(> 7)

183

Anna Decker Carroll (Flora)

28:55.97

9:20/M

 

108

82

317

Shianna Knoll Randolph Southern

29:25.40

9:29/M

 

109

(> 7)

181

Storm Dreadfulwater Carroll (Flora)

29:31.57

9:31/M

 

110

(< 5)

197

Paige Schooveld Clinton Prairie

29:32.14

9:32/M

 

111

(> 7)

355

Victoria Richardson South Adams

29:33.54

9:32/M

 

112

(> 7)

107

Morgan Hill Adams Central

29:35.02

9:33/M

 

113

83

147

Kaitlyn Lovell Bluffton

30:03.55

9:42/M

 

114

84

148

Taylor Dove Bluffton

30:44.06

9:55/M

 

115

(> 7)

282

Hannah Cole Northfield

30:48.13

9:56/M

 

116

(> 7)

163

Emma Cesar Canterbury

30:51.78

9:57/M

 

117

85

146

Alyssa Thompson Bluffton

30:53.78

9:58/M

 

118

86

387

Cat Galley Wabash

31:41.61

10:13/M

 

119

87

318

Winter Resetar Randolph Southern

32:50.81

10:35/M

 

120

(< 5)

200

Abby Gingerich Clinton Prairie

32:51.97

10:36/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

MS Girls

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

665

Olivia Von Gunten South Adams MS

11:49.00

6:21/M

 

2

2

694

Kennedy Brackett Wabash MS

12:24.87

6:40/M

 

3

3

659

Kara Seffernick South Adams MS

12:36.40

6:46/M

 

4

4

556

Maranda Malcolm Garrett MS

12:39.75

6:48/M

 

5

5

667

Eliza Harruff South Adams MS

12:48.05

6:53/M

 

6

6

657

Hannah Coates South Adams MS

12:51.90

6:55/M

 

7

7

680

Erin White Southern Wells MS

13:03.39

7:01/M

 

8

(< 5)

512

Mariah Rymfelt Cowan MS

13:04.46

7:02/M

 

9

8

557

Sydney Weaver Garrett MS

13:07.66

7:03/M

 

10

9

468

Balli Stuller Bluffton MS

13:10.59

7:05/M

 

11

10

660

Hadi Hawbaker South Adams MS

13:13.66

7:06/M

 

12

11

662

Calyssa Lehman South Adams MS

13:16.18

7:08/M

 

13

12

410

Bailey Liter Adams Central MS

13:18.30

7:09/M

 

14

13

558

Danielle Stump Garrett MS

13:22.77

7:11/M

 

15

14

592

Olivia Thompson Northfield MS

13:25.34

7:13/M

 

16

15

611

Mackenzie Phenis Randolph Southern MS

13:26.74

7:13/M

 

17

16

598

Michelle Hunt Northfield MS

13:28.36

7:14/M

 

18

(< 5)

574

Kinzie Williams Monroe Central MS

13:36.63

7:19/M

 

19

17

529

Briana Muhlenkamp East Jay MS

13:38.40

7:20/M

 

20

18

415

Ally Shoaf Adams Central MS

13:38.94

7:20/M

 

21

19

681

Mallory Aker Southern Wells MS

13:42.28

7:22/M

 

22

(< 5)

573

Bailey Duncan Monroe Central MS

13:49.67

7:26/M

 

23

20

416

Sidney Coyne Adams Central MS

13:52.33

7:27/M

 

24

21

469

Amanda Thompson Bluffton MS

13:53.49

7:28/M

 

25

22

494

Lauren Spraker Carroll (Flora) MS

13:55.35

7:29/M

 

26

23

490

Molly McGill Carroll (Flora) MS

14:00.33

7:32/M

 

27

(< 5)

513

Sharon Howell Cowan MS

14:03.31

7:33/M

 

28

24

636

Julia Malson Rossville MS

14:06.10

7:35/M

 

29

(< 5)

430

Lorene Byler Bellmont MS

14:06.12

7:35/M

 

30

25

591

Catherine Tracy Northfield MS

14:08.20

7:36/M

 

31

(< 5)

575

Aubrey Norris Monroe Central MS

14:10.82

7:37/M

 

32

26

612

Zoey Fisher Randolph Southern MS

14:12.05

7:38/M

 

33

(< 5)

514

Elizabeth Brands Cowan MS

14:15.30

7:40/M

 

34

27

489

Shelby Forrest Carroll (Flora) MS

14:16.64

7:40/M

 

35

28

451

Alivia Lengacher Blackhawk Christian MS

14:17.04

7:41/M

 

36

29

613

Payton Benner Randolph Southern MS

14:17.64

7:41/M

 

37

30

669

Ashley Lefever South Adams MS

14:17.86

7:41/M

 

38

31

414

Caitlin Heyerly Adams Central MS

14:18.39

7:41/M

 

39

32

467

Ashely Devine Bluffton MS

14:28.19

7:47/M

 

40

33

474

Abby Reddick Bluffton MS

14:30.11

7:48/M

 

41

34

684

Ashleigh Marcus Southern Wells MS

14:32.64

7:49/M

 

42

35

450

Hannah Harless Blackhawk Christian MS

14:32.74

7:49/M

 

43

36

453

Kaylie Slate Blackhawk Christian MS

14:34.94

7:50/M

 

44

37

596

Madison Snyder Northfield MS

14:36.92

7:51/M

 

45

38

601

Abbey Ross Northfield MS

14:37.46

7:52/M

 

46

39

418

Lauren Isch Adams Central MS

14:39.30

7:53/M

 

47

(> 7)

663

Kaitlyn Muselman South Adams MS

14:40.00

7:53/M

 

48

40

677

Chloe Elam Southern Wells MS

14:40.97

7:53/M

 

49

41

454

Elizabeth Zolman Blackhawk Christian MS

14:42.62

7:54/M

 

50

42

492

Sadie Dreadfulwater Carroll (Flora) MS

14:44.08

7:55/M

 

51

43

695

Abony Petty Wabash MS

14:44.22

7:55/M

 

52

(> 7)

668

Kaitlyn Hawkins South Adams MS

14:47.46

7:57/M

 

53

44

599

Indi Shear Northfield MS

14:48.15

7:57/M

 

54

45

593

Kiley Ann Snyder Northfield MS

14:51.17

7:59/M

 

55

46

537

Kiara Walters East Jay MS

14:51.84

7:59/M

 

56

(> 7)

604

Baylee Louden Northfield MS

14:52.10

8:00/M

 

57

47

635

Victoria Shedron Rossville MS

14:53.00

8:00/M

 

58

(> 7)

658

Makinzi Peace South Adams MS

14:53.84

8:00/M

 

59

48

524

Kristy Alig East Jay MS

14:59.88

8:03/M

 

60

49

411

Ryan Burris Adams Central MS

15:00.38

8:04/M

 

61

50

616

Elizabeth Deckard Randolph Southern MS

15:00.50

8:04/M

 

62

51

419

Maggie Luginbill Adams Central MS

15:02.62

8:05/M

 

63

(< 5)

428

Rebakah Phifer Bellmont MS

15:02.80

8:05/M

 

64

(> 7)

666

Acacia Anderson South Adams MS

15:04.66

8:06/M

 

65

52

682

Vada Barkeh Southern Wells MS

15:07.68

8:08/M

 

66

(< 5)

517

Karlee Rumfelt Cowan MS

15:08.67

8:08/M

 

67

(> 7)

594

Tori Givens Northfield MS

15:09.14

8:09/M

 

68

53

637

Sophia Shedron Rossville MS

15:09.69

8:09/M

 

69

(> 7)

661

Kaitlin Kelsey South Adams MS

15:11.90

8:10/M

 

70

54

530

Ashley Alig East Jay MS

15:12.59

8:10/M

 

71

(> 7)

600

Natasha Leland Northfield MS

15:14.49

8:11/M

 

72

55

618

Kristen Martin Randolph Southern MS

15:20.90

8:15/M

 

73

56

632

Sarah Hendrickson Rossville MS

15:21.80

8:15/M

 

74

(> 7)

420

Mckenna Stahl Adams Central MS

15:23.61

8:16/M

 

75

57

475

Autum Davis Bluffton MS

15:24.32

8:17/M

 

76

58

493

Sydney Dreadfulwater Carroll (Flora) MS

15:24.78

8:17/M

 

77

59

500

Isabela Ropes Carroll (Flora) MS

15:25.47

8:17/M

 

78

60

534

Alexus Liette East Jay MS

15:27.12

8:18/M

 

79

(< 5)

429

Jillian Roth Bellmont MS

15:30.44

8:20/M

 

80

61

536

Kelsie Walters East Jay MS

15:30.62

8:20/M

 

81

(> 7)

597

Sara Johnston Northfield MS

15:33.34

8:22/M

 

82

62

631

Jodi Crum Rossville MS

15:37.13

8:24/M

 

83

63

633

Emma Waldron Rossville MS

15:44.42

8:28/M

 

84

64

533

Alison Jutte East Jay MS

15:46.78

8:29/M

 

85

65

678

Kennedy Rhodes Southern Wells MS

15:50.21

8:31/M

 

86

(> 7)

528

Hannah Link East Jay MS

15:51.28

8:31/M

 

87

66

473

Ellie Longenberger Bluffton MS

15:56.44

8:34/M

 

88

(> 7)

664

Claire Sutton South Adams MS

15:59.94

8:36/M

 

89

(> 7)

603

Karlie Polland Northfield MS

16:08.56

8:40/M

 

90

(> 7)

532

Kalen Hicks East Jay MS

16:09.05

8:41/M

 

91

67

477

Macenzie Suman Bluffton MS

16:12.79

8:43/M

 

92

68

685

Delaney Vickery Southern Wells MS

16:16.99

8:45/M

 

93

69

639

Grace Beard Rossville MS

16:17.98

8:45/M

 

94

(> 7)

479

Ireland Greenway Bluffton MS

16:29.64

8:52/M

 

95

70

499

Olivia Hodson Carroll (Flora) MS

16:34.65

8:54/M

 

96

71

564

Natalee Garrison Garrett MS

16:38.54

8:57/M

 

97

(> 7)

535

Katelyn Theurer East Jay MS

16:41.67

8:58/M

 

98

(> 7)

525

Melissa Newton East Jay MS

16:42.51

8:59/M

 

99

(> 7)

640

Macy Oliver Rossville MS

16:45.30

9:00/M

 

100

(< 5)

431

Savannah Coonrod Bellmont MS

16:45.38

9:00/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

72

449

Isabella Coates Blackhawk Christian MS

16:55.86

9:06/M

 

102

73

698

Brandi Sprague Wabash MS

17:00.76

9:08/M

 

103

(> 7)

595

Mariah Kirtlan Northfield MS

17:06.89

9:12/M

 

104

74

697

Emily Martin Wabash MS

17:20.96

9:19/M

 

105

75

699

Brenna Hipsher Wabash MS

17:23.79

9:21/M

 

106

(> 7)

527

Amanda Ferguson East Jay MS

17:45.98

9:33/M

 

107

(> 7)

476

Ava Ringger Bluffton MS

18:05.03

9:43/M

 

108

76

452

Rachel Pearsall Blackhawk Christian MS

18:07.83

9:44/M

 

109

(> 7)

472

Page Schwiterman Bluffton MS

18:16.51

9:49/M

 

110

77

563

Madison Stoneburner Garrett MS

18:25.28

9:54/M

 

111

(> 7)

498

Mandy McGill Carroll (Flora) MS

18:27.55

9:55/M

 

112

(> 7)

497

Ady Herron Carroll (Flora) MS

18:28.34

9:56/M

 

113

78

696

Vali Reed Wabash MS

18:29.71

9:56/M

 

114

(> 7)

526

Lillian Trinidad East Jay MS

18:34.11

9:59/M

 

115

(> 7)

470

Taylor Couch Bluffton MS

18:40.33

10:02/M

 

116

(> 7)

471

Mallory Dove Bluffton MS

19:02.79

10:14/M

 

117

(> 7)

478

Kenya Cole Bluffton MS

19:13.17

10:20/M

 

118

79

615

Macey Hooker Randolph Southern MS

19:56.02

10:43/M

 

119

(> 7)

496

Lexi Buckley Carroll (Flora) MS

20:14.50

10:53/M

 

120

(> 7)

417

Rendi Degitz Adams Central MS

20:30.39

11:01/M

 

121

80

614

Ashton Hooker Randolph Southern MS

24:21.56

13:05/M

 

Team Summary Report - Girls

HS Girls

 

High School Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Northfield

58

1

6

11

19

21

34

39

 

 

Top 5 Times: 1:45:02.67

 

2

Southern Wells

67

3

8

14

20

22

26

45

 

 

Top 5 Times: 1:46:56.94

 

3

Canterbury

125

2

9

18

40

56

68

70

 

 

Top 5 Times: 1:50:52.36

 

4

South Adams

147

5

31

33

37

41

47

51

 

 

Top 5 Times: 1:52:16.54

 

5

Carroll (Flora)

156

12

13

36

43

52

61

65

 

 

Top 5 Times: 1:53:18.45

 

6

Monroe Central

159

7

29

35

38

50

81

 

 

Top 5 Times: 1:53:12.38

 

7

Adams Central

211

17

32

48

55

59

60

64

 

 

Top 5 Times: 1:56:37.15

 

8

Rossville

212

4

23

44

67

74

 

 

Top 5 Times: 1:57:30.77

 

9

Garrett

221

27

28

30

63

73

79

80

 

 

Top 5 Times: 1:57:54.67

 

10

Blackhawk Christian

246

24

25

54

66

77

 

 

Top 5 Times: 2:00:30.34

 

11

Lapel

247

10

46

58

62

71

 

 

Top 5 Times: 2:00:05.19

 

12

Wabash

272

15

42

53

76

86

 

 

Top 5 Times: 2:07:05.70

 

13

Bluffton

330

49

57

69

72

83

84

85

 

 

Top 5 Times: 2:09:51.62

 

14

Randolph Southern

338

16

75

78

82

87

 

 

Top 5 Times: 2:17:25.32

 

Inc.

Clinton Prairie

4 finishers

 

 

 

Inc.

Cowan

4 finishers

 

 

 

Inc.

Frankton

2 finishers

 

 

 

Inc.

Winchester

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

MS Girls

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams MS

25

1

3

5

6

10

11

30

 

 

Top 5 Times: 1:03:19.01

 

2

Adams Central MS

120

12

18

20

31

39

49

51

 

 

Top 5 Times: 1:09:47.26

 

3

Northfield MS

130

14

16

25

37

38

44

45

 

 

Top 5 Times: 1:10:16.28

 

4

Southern Wells MS

152

7

19

34

40

52

65

68

 

 

Top 5 Times: 1:11:06.96

 

5

Bluffton MS

152

9

21

32

33

57

66

67

 

 

Top 5 Times: 1:11:26.70

 

6

Carroll (Flora) MS

172

22

23

27

42

58

59

70

 

 

Top 5 Times: 1:12:21.18

 

7

Garrett MS

173

4

8

13

71

77

 

 

Top 5 Times: 1:14:14.00

 

8

Randolph Southern MS

175

15

26

29

50

55

79

80

 

 

Top 5 Times: 1:12:17.83

 

9

Blackhawk Christian MS

212

28

35

36

41

72

76

 

 

Top 5 Times: 1:15:03.20

 

10

East Jay MS

225

17

46

48

54

60

61

64

 

 

Top 5 Times: 1:14:09.83

 

11

Rossville MS

242

24

47

53

56

62

63

69

 

 

Top 5 Times: 1:15:07.72

 

12

Wabash MS

267

2

43

73

74

75

78

 

 

Top 5 Times: 1:18:54.60

 

Inc.

Bellmont MS

4 finishers

 

 

 

Inc.

Cowan MS

4 finishers

 

 

 

Inc.

Monroe Central MS

3 finishers