3rd Annual Lightning Mile Elementary Championship

October 11, 2013


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

3rd Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

2146

Logan Parrett Eel River 3

6:39.8

6:39/M

 

2

2

2233

Owen Wanner South Adams 3

6:39.9

6:39/M

 

3

3

645

Nate Reinert Huntertown 3

6:45.1

6:45/M

 

4

(< 5)

598

Landen Alexander North Webster 3

6:48.7

6:48/M

 

5

4

1037

Will Worrel Perry Hill 3

6:50.8

6:50/M

 

6

5

1197

Owen Duffy Cedar Canyon 3

7:00.0

7:00/M

 

7

6

1198

Camden Herschberger Cedar Canyon 3

7:05.2

7:05/M

 

8

(< 5)

2183

Isaia Mazock Price 3

7:07.7

7:07/M

 

9

7

2272

Hansen Haffner Oak View 3

7:09.4

7:09/M

 

10

8

2144

Jacob Kieffer Eel River 3

7:10.5

7:10/M

 

11

9

110

Parker Allen Hickory Center 3

7:20.4

7:20/M

 

12

(< 5)

448

Clayton Markins Coesse 3

7:23.2

7:23/M

 

13

(< 5)

2112

Anthony Gery Aboite 3

7:25.7

7:25/M

 

14

10

2130

Andrew Fender Covington 3

7:26.7

7:26/M

 

15

11

112

Tyler Beuchel Hickory Center 3

7:33.9

7:33/M

 

16

12

2143

Ryan Bernard Eel River 3

7:35.4

7:35/M

 

17

13

2232

Colton Bollenbacher South Adams 3

7:37.7

7:37/M

 

18

14

607

Cam Saunders Arcola 3

7:37.9

7:37/M

 

19

15

646

Ben Sloffer Huntertown 3

7:38.7

7:38/M

 

20

16

639

Deonis Blash Huntertown 3

7:41.7

7:41/M

 

21

17

2235

Nathan Nuselman South Adams 3

7:42.6

7:42/M

 

22

18

1961

Drew Koning Oak View 3

7:44.0

7:44/M

 

23

19

547

Daniel Kirk Hickory Center 3

7:45.0

7:45/M

 

24

20

641

Mason Hoffman Huntertown 3

7:45.4

7:45/M

 

25

21

113

Gregory Beuchel Hickory Center 3

7:45.5

7:45/M

 

26

22

2252

Cooper Hunt Covington 3

7:47.8

7:47/M

 

27

23

1901

Max Loeffler Cedar Canyon 3

7:48.8

7:48/M

 

28

24

1959

Andrew Minton Oak View 3

7:49.4

7:49/M

 

29

25

1193

Will Bridgwater Cedar Canyon 3

7:50.8

7:50/M

 

30

26

949

Gavin Jester Perry Hill 3

7:52.4

7:52/M

 

31

27

938

Colton Augenstein Perry Hill 3

7:54.1

7:54/M

 

32

28

610

Killian Warner Arcola 3

7:55.3

7:55/M

 

33

29

121

Finn Stafford Hickory Center 3

7:56.4

7:56/M

 

34

30

551

Noah Tholen Hickory Center 3

7:56.4

7:56/M

 

35

31

2231

Hunter Kongar South Adams 3

7:58.9

7:58/M

 

36

32

644

Isaac Perlich Huntertown 3

8:01.4

8:01/M

 

37

33

955

Antonio Martinez Perry Hill 3

8:06.1

8:06/M

 

38

34

606

Andrew Fuhrman Arcola 3

8:07.7

8:07/M

 

39

(< 5)

2185

Aric Hosler Roanoke 3

8:09.0

8:09/M

 

40

35

2145

Aiden Windsor Eel River 3

8:10.2

8:10/M

 

41

36

549

Aaron Lyons Hickory Center 3

8:11.0

8:11/M

 

42

37

2147

Josh Brown Eel River 3

8:11.1

8:11/M

 

43

(> 7)

111

Kole Bennett Hickory Center 3

8:11.9

8:11/M

 

44

38

1903

Griffin Martin Cedar Canyon 3

8:12.8

8:12/M

 

45

(> 7)

553

Maxton Wiard Hickory Center 3

8:16.6

8:16/M

 

46

39

2250

Holden Lumpcik Parkview YMCA 3

8:18.7

8:18/M

 

47

40

1194

Colin Buchanan Cedar Canyon 3

8:19.3

8:19/M

 

48

41

1960

Bruce Amstutz Oak View 3

8:21.0

8:21/M

 

49

(< 5)

602

Donovan Blair North Webster 3

8:21.6

8:21/M

 

50

(> 7)

99

Vinny Bane Hickory Center 3

8:22.2

8:22/M

 

51

42

1905

Paul Swift Cedar Canyon 3

8:22.5

8:22/M

 

52

(> 7)

116

Adam Farnsworth Hickory Center 3

8:29.6

8:29/M

 

53

(> 7)

118

Kaden Mast Hickory Center 3

8:32.8

8:32/M

 

54

43

2234

Conner Hyman South Adams 3

8:34.3

8:34/M

 

55

(> 7)

101

Aaron Lehman Hickory Center 3

8:34.6

8:34/M

 

56

(< 5)

2184

Jeff Gross Roanoke 3

8:39.2

8:39/M

 

57

(> 7)

115

Nathan Couch Hickory Center 3

8:42.4

8:42/M

 

58

44

642

Sawyer Mattocks Huntertown 3

8:43.7

8:43/M

 

59

45

960

Harrison Rudolph Perry Hill 3

8:43.9

8:43/M

 

60

(> 7)

114

Christian Bornkamp Hickory Center 3

8:49.5

8:49/M

 

61

(< 5)

2260

Landyn Champion West Noble 3

8:49.5

8:49/M

 

62

46

1951

Evan Bushong Oak View 3

8:50.9

8:50/M

 

63

47

608

Theo Kamler Arcola 3

8:52.4

8:52/M

 

64

(> 7)

123

Nate Troyer Hickory Center 3

8:54.7

8:54/M

 

65

48

2126

Eiji Minobe Covington 3

8:57.1

8:57/M

 

66

49

996

Dean Slater Perry Hill 3

8:58.0

8:58/M

 

67

(> 7)

476

Jonathan Cunningham Hickory Center 3

8:58.4

8:58/M

 

68

(> 7)

122

Sam Stucko Hickory Center 3

9:02.5

9:02/M

 

69

50

92

Dylan Keister Parkview YMCA 3

9:03.9

9:03/M

 

70

(> 7)

102

Trae Taylor Hickory Center 3

9:12.7

9:12/M

 

71

(> 7)

548

Nicholas Le Hickory Center 3

9:16.0

9:16/M

 

72

51

704

Isaac Dee South Adams 3

9:19.4

9:19/M

 

73

52

640

Charlie Gerig Huntertown 3

9:24.1

9:24/M

 

74

(> 7)

550

Leo Murphy Hickory Center 3

9:30.2

9:30/M

 

75

(> 7)

1902

Devin Maroney Cedar Canyon 3

9:34.2

9:34/M

 

76

(> 7)

120

Andrew Stanford Hickory Center 3

9:38.1

9:38/M

 

77

53

463

Dawson Hayman Parkview YMCA 3

9:44.9

9:44/M

 

78

(> 7)

1904

Henry Scruggs Cedar Canyon 3

9:45.1

9:45/M

 

79

54

2134

Reily Bolton Covington 3

9:45.2

9:45/M

 

80

55

2127

James Hitchcock Parkview YMCA 3

9:47.1

9:47/M

 

81

(> 7)

1199

William Jamison Cedar Canyon 3

9:54.5

9:54/M

 

82

56

1008

Braden Winger Perry Hill 3

9:56.8

9:56/M

 

83

(> 7)

943

Randin Gross Perry Hill 3

9:59.9

9:59/M

 

84

(> 7)

1195

Diego Cortezano Cedar Canyon 3

10:06.6

10:06/M

 

85

57

2176

Jeb Tetil Parkview YMCA 3

10:13.8

10:13/M

 

86

58

137

Yeyoon Song Covington 3

10:20.9

10:20/M

 

87

59

609

Aron Beyhan Arcola 3

10:21.5

10:21/M

 

88

(> 7)

951

Seth Layman Perry Hill 3

12:11.2

12:11/M

 

89

(> 7)

643

Trevor Mills Huntertown 3

12:19.3

12:19/M

 

90

(> 7)

100

Dominick Gardt Hickory Center 3

13:46.4

13:46/M

 

91

60

605

Jake Hartman Eel River 3

14:07.8

14:07/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

4th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

2197

Luke Riggers Roanoke 4

6:30.2

6:30/M

 

2

2

1924

Sam Schlotterback Cedar Canyon 4

6:30.5

6:30/M

 

3

3

2163

Robert Lohman Eel River 4

6:39.1

6:39/M

 

4

4

661

Devin Coburn Huntertown 4

6:42.5

6:42/M

 

5

(< 5)

2240

Race Anderson South Adams 4

6:42.9

6:42/M

 

6

5

1178

Evan Roberts Perry Hill 4

6:48.5

6:48/M

 

7

6

666

Bradyn Schultz Huntertown 4

6:51.3

6:51/M

 

8

7

571

Frankie Marra Hickory Center 4

6:55.1

6:55/M

 

9

8

1981

Brad Ogle Oak View 4

6:56.1

6:56/M

 

10

9

1923

Joshua Miller Cedar Canyon 4

6:56.7

6:56/M

 

11

10

668

Preston Sloffer Huntertown 4

6:57.0

6:57/M

 

12

11

1174

Evan Jester Perry Hill 4

6:59.6

6:59/M

 

13

12

1179

Alex Smith Perry Hill 4

6:59.8

6:59/M

 

14

13

1919

Reece Ealing Cedar Canyon 4

7:03.8

7:03/M

 

15

14

659

Lucas Brown Huntertown 4

7:04.0

7:04/M

 

16

15

2162

Cameron Gregory Eel River 4

7:07.0

7:07/M

 

17

(< 5)

601

Dominic Blair North Webster 4

7:08.3

7:08/M

 

18

16

2158

Jaxon Zollinger Eel River 4

7:08.9

7:08/M

 

19

17

576

Ian Riecke Hickory Center 4

7:10.5

7:10/M

 

20

18

568

Jaydan Duba Hickory Center 4

7:11.4

7:11/M

 

21

19

2193

Kolton Foster Roanoke 4

7:12.9

7:12/M

 

22

20

2195

Ashton Hosler Roanoke 4

7:20.0

7:20/M

 

23

21

663

Christopher Hobbs Huntertown 4

7:20.8

7:20/M

 

24

(< 5)

2265

Hudson Graf Covington 4

7:21.8

7:21/M

 

25

(< 5)

2129

Branson Bales Andrews 4

7:26.0

7:26/M

 

26

22

2192

Gavin Byerly Roanoke 4

7:27.4

7:27/M

 

27

23

1171

Parker Evans Perry Hill 4

7:30.2

7:30/M

 

28

(< 5)

2132

Zach Scheiber Andrews 4

7:31.0

7:31/M

 

29

24

667

Braden Shoup Huntertown 4

7:31.1

7:31/M

 

30

(< 5)

2128

Brandon Sprunger Homeschool 4

7:31.6

7:31/M

 

31

25

1984

Dylan Copeland Oak View 4

7:33.7

7:33/M

 

32

26

2161

Jack Denny Eel River 4

7:34.0

7:34/M

 

33

27

1918

Abei Donaldson Cedar Canyon 4

7:37.4

7:37/M

 

34

28

1915

Jeffrey Becker Cedar Canyon 4

7:38.3

7:38/M

 

35

29

2196

Tyler Melcher Roanoke 4

7:39.0

7:39/M

 

36

30

2194

Brady Henline Roanoke 4

7:39.7

7:39/M

 

37

31

1917

Nathan Coray Cedar Canyon 4

7:44.7

7:44/M

 

38

32

1991

Seth Fisher Oak View 4

7:47.8

7:47/M

 

39

33

656

Donavin Blash Huntertown 4

7:49.5

7:49/M

 

40

(< 5)

615

Gage Wilhelm Arcola 4

7:55.9

7:55/M

 

41

34

1990

Nicholas Kiplinger Oak View 4

7:59.3

7:59/M

 

42

35

1169

Joshua Clark Perry Hill 4

7:59.5

7:59/M

 

43

36

1176

Max Leung Perry Hill 4

8:00.7

8:00/M

 

44

37

1920

Seth Kasey Cedar Canyon 4

8:05.1

8:05/M

 

45

(> 7)

1922

Nathan Miller Cedar Canyon 4

8:05.4

8:05/M

 

46

38

1986

Jacob McGrath Oak View 4

8:09.0

8:09/M

 

47

(< 5)

390

Benjamin Smith St Jude 4

8:10.6

8:10/M

 

48

(< 5)

616

Elijah Andress Arcola 4

8:11.0

8:11/M

 

49

39

2199

Brady Shearer Roanoke 4

8:11.9

8:11/M

 

50

40

2166

Bradly Scott Eel River 4

8:12.3

8:12/M

 

51

(< 5)

613

Micah Hess Arcola 4

8:14.6

8:14/M

 

52

41

570

Mitchell Hoover Hickory Center 4

8:15.9

8:15/M

 

53

(< 5)

599

Zander Coon North Webster 4

8:16.5

8:16/M

 

54

(< 5)

90

Adrian Shannon Parkview YMCA 4

8:16.8

8:16/M

 

55

(< 5)

2133

Jacob Vereeke Andrews 4

8:20.8

8:20/M

 

56

42

1983

Corbin Pelz Oak View 4

8:23.5

8:23/M

 

57

(> 7)

2200

Landon Zeider Roanoke 4

8:24.3

8:24/M

 

58

43

1167

Jagger Boggs Perry Hill 4

8:27.5

8:27/M

 

59

(< 5)

614

Hunter Strack Arcola 4

8:28.6

8:28/M

 

60

(> 7)

2191

Logan Bokel Roanoke 4

8:30.4

8:30/M

 

61

(> 7)

1928

Logan Zuber Cedar Canyon 4

8:35.6

8:35/M

 

62

(> 7)

1170

Collin Cronk Perry Hill 4

8:36.7

8:36/M

 

63

(> 7)

1168

Henry Carroll Perry Hill 4

8:38.8

8:38/M

 

64

(> 7)

2198

Will Shape Roanoke 4

8:39.4

8:39/M

 

65

44

2164

Elliot Allen Eel River 4

8:40.6

8:40/M

 

66

(< 5)

432

Owen Newsom Lancaster 4

8:42.5

8:42/M

 

67

45

577

Jared Voigt Hickory Center 4

8:42.9

8:42/M

 

68

(> 7)

1925

Nolan Shaw Cedar Canyon 4

8:43.7

8:43/M

 

69

46

2121

Ben Elliott Eel River 4

8:44.1

8:44/M

 

70

(> 7)

1172

Kyle Goeglein Perry Hill 4

8:45.3

8:45/M

 

71

(> 7)

662

Jonathon Fisher Huntertown 4

8:46.0

8:46/M

 

72

(> 7)

1175

Paul Keeley Perry Hill 4

8:46.7

8:46/M

 

73

47

1993

Zach Williams Oak View 4

8:49.0

8:49/M

 

74

(> 7)

2124

Nayeli Zamora Eel River 4

8:51.2

8:51/M

 

75

48

566

Aj Bane Hickory Center 4

8:51.7

8:51/M

 

76

(> 7)

1926

Tucker Steely Cedar Canyon 4

8:53.8

8:53/M

 

77

(> 7)

1987

Jastin McCormick Oak View 4

8:54.6

8:54/M

 

78

(> 7)

2190

Simon Fairchild Roanoke 4

8:55.9

8:55/M

 

79

(> 7)

665

Ryan Robinson Huntertown 4

8:57.1

8:57/M

 

80

(> 7)

2165

Jj Swanson Eel River 4

8:58.3

8:58/M

 

81

(> 7)

1177

Aaron Parr Perry Hill 4

9:01.4

9:01/M

 

82

(> 7)

657

Landon Bowersock Huntertown 4

9:05.8

9:05/M

 

83

49

569

Jack Gilbert Hickory Center 4

9:06.6

9:06/M

 

84

(< 5)

295

Aiden Reese Covington 4

9:06.6

9:06/M

 

85

(> 7)

664

Tommy O'Neil Huntertown 4

9:11.2

9:11/M

 

86

(> 7)

2254

Takoda Collins Eel River 4

9:12.6

9:12/M

 

87

(> 7)

1166

Jackson Beer Perry Hill 4

9:31.8

9:31/M

 

88

(> 7)

1180

Nick Toscos Perry Hill 4

9:32.6

9:32/M

 

89

(> 7)

1982

Colin Parker Oak View 4

9:40.8

9:40/M

 

90

(> 7)

1988

Josh Reese Oak View 4

9:42.8

9:42/M

 

91

(> 7)

1173

Andrew Himsel Perry Hill 4

9:45.7

9:45/M

 

92

(> 7)

2157

Dominic Cardenas Eel River 4

9:47.0

9:47/M

 

93

(> 7)

660

Joshua Chaffee Huntertown 4

9:51.3

9:51/M

 

94

(> 7)

658

Eddie Boxell Huntertown 4

10:02.7

10:02/M

 

95

(> 7)

2174

Alex Becker Eel River 4

10:06.4

10:06/M

 

96

(> 7)

2159

Aden Cook Eel River 4

10:18.7

10:18/M

 

97

(> 7)

575

Joseph Partin Hickory Center 4

10:20.0

10:20/M

 

98

(> 7)

1921

Daniel Liu Cedar Canyon 4

10:33.4

10:33/M

 

99

(> 7)

1916

Simon Carpenter Cedar Canyon 4

10:48.2

10:48/M

 

100

(> 7)

1985

Ethan Koeneman Oak View 4

11:02.1

11:02/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

2089

Aiden Kline Eel River 4

11:14.6

11:14/M

 

102

(> 7)

2160

Austin Keller Eel River 4

11:24.1

11:24/M

 

103

(> 7)

1989

Michael Israbian Oak View 4

12:21.0

12:21/M

 

104

(> 7)

567

Riley Bilger Hickory Center 4

14:49.8

14:49/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

5th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

1947

Cooper Foshee Cedar Canyon 5

6:04.3

6:04/M

 

2

1

694

Ian Gongwer Huntertown 5

6:07.9

6:07/M

 

3

2

2172

Jerrett Zollinger Eel River 5

6:19.9

6:19/M

 

4

(< 5)

597

Jace Alexander North Webster 5

6:24.2

6:24/M

 

5

3

2109

Trenton Koning Oak View 5

6:30.7

6:30/M

 

6

4

2106

Ryan Preston Oak View 5

6:32.5

6:32/M

 

7

(< 5)

2120

Cameron Jagger Northern Heights 5

6:34.8

6:34/M

 

8

5

2170

Jacob Minnick Eel River 5

6:36.7

6:36/M

 

9

6

594

Joe Dugan Covington 5

6:42.1

6:42/M

 

10

7

2220

Lawson Shearer Roanoke 5

6:44.3

6:44/M

 

11

8

2171

Brandon Klug Eel River 5

6:45.4

6:45/M

 

12

(< 5)

89

Nate Holzhauser Parkview YMCA 5

6:45.6

6:45/M

 

13

9

2110

Tyler Thomas Oak View 5

6:50.9

6:50/M

 

14

10

2181

Larry Figgs Covington 5

6:57.8

6:57/M

 

15

11

2101

Graydon Sylvester Oak View 5

7:01.5

7:01/M

 

16

12

2212

Preston Teusch Roanoke 5

7:02.8

7:02/M

 

17

13

2215

Jack Braden Roanoke 5

7:04.4

7:04/M

 

18

(< 5)

1945

Eli Coray Cedar Canyon 5

7:07.4

7:07/M

 

19

14

2270

Clancy McIntire South Adams 5

7:07.8

7:07/M

 

20

15

604

Mason Lingg Eel River 5

7:08.0

7:08/M

 

21

16

2244

Aidan Vongunten South Adams 5

7:08.5

7:08/M

 

22

17

696

Tyler Korn Huntertown 5

7:10.9

7:10/M

 

23

(< 5)

622

Evan Hess Arcola 5

7:11.9

7:11/M

 

24

(< 5)

623

Logan Kurtz Arcola 5

7:11.9

7:11/M

 

25

18

2217

Alex Gass Roanoke 5

7:15.1

7:15/M

 

26

(< 5)

2131

Cole Little Andrews 5

7:16.0

7:16/M

 

27

19

590

Seth Lubbehusen Hickory Center 5

7:18.1

7:18/M

 

28

20

691

Hayden Byall Huntertown 5

7:19.2

7:19/M

 

29

21

592

Bryce Sayre Hickory Center 5

7:22.3

7:22/M

 

30

22

595

Benny Vannatta Hickory Center 5

7:22.9

7:22/M

 

31

23

596

Kendall Williams Hickory Center 5

7:24.3

7:24/M

 

32

24

2099

Christian Partaker Oak View 5

7:26.0

7:26/M

 

33

25

2100

Connor Kreilach Oak View 5

7:31.8

7:31/M

 

34

26

2246

Colby Bullock South Adams 5

7:34.0

7:34/M

 

35

27

119

Peyton Steinacker Covington 5

7:40.7

7:40/M

 

36

28

587

Don Deatrick Hickory Center 5

7:41.4

7:41/M

 

37

(< 5)

452

Lukas Redmond Parkview YMCA 5

7:42.0

7:42/M

 

38

29

2096

Ben Oxtoby Oak View 5

7:43.0

7:43/M

 

39

30

2216

Max Colclesser Roanoke 5

7:43.5

7:43/M

 

40

31

2251

Hayden Hubler Covington 5

7:47.6

7:47/M

 

41

(> 7)

2111

Zachary Kiess Oak View 5

7:47.6

7:47/M

 

42

32

588

Zachary Larson Hickory Center 5

7:49.7

7:49/M

 

43

(> 7)

2103

Mason Englert Oak View 5

7:50.6

7:50/M

 

44

(> 7)

2108

Simon Jaeger Oak View 5

7:50.6

7:50/M

 

45

33

693

Corbin Ellenberger Huntertown 5

7:53.5

7:53/M

 

46

34

2173

Aiden Harmon Eel River 5

7:54.8

7:54/M

 

47

(> 7)

2107

Seth Maxwell Oak View 5

7:55.1

7:55/M

 

48

(< 5)

1948

Peter Swift Cedar Canyon 5

7:55.2

7:55/M

 

49

35

700

Noah Reinert Huntertown 5

7:57.2

7:57/M

 

50

36

2249

Tommy Geren Covington 5

8:00.9

8:00/M

 

51

37

2218

Grant Meitzler Roanoke 5

8:03.5

8:03/M

 

52

38

2221

Bryce Thompson Roanoke 5

8:08.6

8:08/M

 

53

39

695

Grayson Grabner Huntertown 5

8:12.0

8:12/M

 

54

40

2245

Blaine Harruff South Adams 5

8:14.3

8:14/M

 

55

41

2268

Ethan Nunemaker Eel River 5

8:15.2

8:15/M

 

56

(> 7)

2104

Merrick Adams Oak View 5

8:17.7

8:17/M

 

57

42

699

Harrison Mattocks Huntertown 5

8:23.7

8:23/M

 

58

(< 5)

472

Levi Jones Parkview YMCA 5

8:27.4

8:27/M

 

59

(> 7)

703

Breyden Thielke Huntertown 5

8:28.7

8:28/M

 

60

(> 7)

697

Jake Lux Huntertown 5

8:31.5

8:31/M

 

61

(> 7)

2097

Blake Damerell Oak View 5

8:34.7

8:34/M

 

62

(> 7)

2219

Cameron Olson Roanoke 5

8:41.0

8:41/M

 

63

43

2248

Josh Hofstetter South Adams 5

8:41.6

8:41/M

 

64

(> 7)

2211

James Langmaid Roanoke 5

8:41.6

8:41/M

 

65

(> 7)

2102

Jens Hinniger Oak View 5

8:43.0

8:43/M

 

66

44

593

Carter Shoaf Hickory Center 5

8:48.1

8:48/M

 

67

(> 7)

591

Andrew Roy Hickory Center 5

8:48.8

8:48/M

 

68

45

2123

Luke Cody Eel River 5

8:52.5

8:52/M

 

69

46

2135

Conor Bolton Covington 5

8:53.6

8:53/M

 

70

47

2180

Christian Mireles Covington 5

9:12.4

9:12/M

 

71

(> 7)

586

Casey Bane Hickory Center 5

9:27.2

9:27/M

 

72

(> 7)

2214

Jamie Blackstone Roanoke 5

9:29.4

9:29/M

 

73

(> 7)

589

Phillip Le Hickory Center 5

9:30.4

9:30/M

 

74

48

2247

Shawn Sutton South Adams 5

9:49.1

9:49/M

 

75

(> 7)

698

Lance Martin Huntertown 5

9:53.2

9:53/M

 

76

(> 7)

2095

Andrew Guillaume Oak View 5

9:53.8

9:53/M

 

77

(> 7)

692

Xzavier Blash Huntertown 5

10:01.8

10:01/M

 

78

(< 5)

445

Landon Markins Coesse 5

10:31.1

10:31/M

 

79

(< 5)

2175

Gabe Tetil Parkview YMCA 5

11:06.9

11:06/M

 

80

(< 5)

621

Gage Sparks Arcola 5

12:05.0

12:05/M

 

81

(> 7)

2255

Nicholas Geren Covington 5

57:12.9

57:12/M

 

Team Summary Report - Boys

3rd Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Huntertown 3

86

3

15

16

20

32

44

52

 

 

Top 5 Times: 37:52.5

 

2

Hickory Center 3

89

9

11

19

21

29

30

36

 

 

Top 5 Times: 38:21.5

 

3

Eel River 3

93

1

8

12

35

37

60

 

 

Top 5 Times: 37:47.1

 

4

Cedar Canyon 3

97

5

6

23

25

38

40

42

 

 

Top 5 Times: 37:57.8

 

5

South Adams 3

106

2

13

17

31

43

51

 

 

Top 5 Times: 38:33.7

 

6

Perry Hill 3

135

4

26

27

33

45

49

56

 

 

Top 5 Times: 39:27.6

 

7

Oak View 3

136

7

18

24

41

46

 

 

Top 5 Times: 39:54.9

 

8

Arcola 3

182

14

28

34

47

59

 

 

Top 5 Times: 42:55.0

 

9

Covington 3

192

10

22

48

54

58

 

 

Top 5 Times: 44:17.9

 

10

Parkview YMCA 3

254

39

50

53

55

57

 

 

Top 5 Times: 47:08.7

 

Inc.

North Webster 3

2 finishers

 

 

 

Inc.

Aboite 3

1 finishers

 

 

 

Inc.

Price 3

1 finishers

 

 

 

Inc.

Roanoke 3

2 finishers

 

 

 

Inc.

Coesse 3

1 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble 3

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

4th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Huntertown 4

55

4

6

10

14

21

24

33

 

 

Top 5 Times: 34:55.8

 

2

Cedar Canyon 4

79

2

9

13

27

28

31

37

 

 

Top 5 Times: 35:46.8

 

3

Perry Hill 4

86

5

11

12

23

35

36

43

 

 

Top 5 Times: 36:17.8

 

4

Roanoke 4

91

1

19

20

22

29

30

39

 

 

Top 5 Times: 36:09.6

 

5

Eel River 4

100

3

15

16

26

40

44

46

 

 

Top 5 Times: 36:41.5

 

6

Hickory Center 4

128

7

17

18

41

45

48

49

 

 

Top 5 Times: 38:16.0

 

7

Oak View 4

137

8

25

32

34

38

42

47

 

 

Top 5 Times: 38:26.2

 

Inc.

Parkview YMCA 4

1 finishers

 

 

 

Inc.

North Webster 4

2 finishers

 

 

 

Inc.

Arcola 4

4 finishers

 

 

 

Inc.

Covington 4

2 finishers

 

 

 

Inc.

Homeschool 4

1 finishers

 

 

 

Inc.

Andrews 4

3 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams 4

1 finishers

 

 

 

Inc.

Lancaster 4

1 finishers

 

 

 

Inc.

St Jude 4

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

5th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Oak View 5

51

3

4

9

11

24

25

29

 

 

Top 5 Times: 34:21.9

 

2

Eel River 5

64

2

5

8

15

34

41

45

 

 

Top 5 Times: 34:44.9

 

3

Roanoke 5

80

7

12

13

18

30

37

38

 

 

Top 5 Times: 35:50.3

 

4

Huntertown 5

106

1

17

20

33

35

39

42

 

 

Top 5 Times: 36:28.9

 

5

Covington 5

110

6

10

27

31

36

46

47

 

 

Top 5 Times: 37:09.2

 

6

Hickory Center 5

113

19

21

22

23

28

32

44

 

 

Top 5 Times: 37:09.2

 

7

South Adams 5

139

14

16

26

40

43

48

 

 

Top 5 Times: 38:46.3

 

Inc.

Parkview YMCA 5

4 finishers

 

 

 

Inc.

North Webster 5

1 finishers

 

 

 

Inc.

Arcola 5

3 finishers

 

 

 

Inc.

Cedar Canyon 5

3 finishers

 

 

 

Inc.

Northern Heights 5

1 finishers

 

 

 

Inc.

Andrews 5

1 finishers

 

 

 

Inc.

Coesse 5

1 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

3rd Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

189

Summer Hendershot Hickory Center 3

7:26.9

7:26/M

 

2

2

98

Makenzie Kolvoord Hickory Center 3

7:27.4

7:27/M

 

3

3

2139

Kayla Gibbs Eel River 3

7:33.2

7:33/M

 

4

4

2136

Carly Minnick Eel River 3

7:39.5

7:39/M

 

5

5

1191

Jessica Till Cedar Canyon 3

7:39.8

7:39/M

 

6

6

1955

Grace Thomas Oak View 3

7:46.4

7:46/M

 

7

7

780

Aubrey Getts Perry Hill 3

7:50.2

7:50/M

 

8

8

2222

Peyton Pries South Adams 3

7:51.7

7:51/M

 

9

9

93

Janelle Albrecht Parkview YMCA 3

7:58.8

7:58/M

 

10

10

2177

Maya Norris Parkview YMCA 3

8:00.1

8:00/M

 

11

11

2225

Elizabeth Gerber South Adams 3

8:02.0

8:02/M

 

12

12

2230

Macy Pries South Adams 3

8:02.9

8:02/M

 

13

13

1957

Megan Hoskins Oak View 3

8:04.1

8:04/M

 

14

14

924

Olivia Wallace Perry Hill 3

8:06.9

8:06/M

 

15

15

781

Victoria Gloyd Perry Hill 3

8:09.7

8:09/M

 

16

16

2117

Sally Jo Kissner Parkview YMCA 3

8:14.4

8:14/M

 

17

17

2227

Addisyn Hunley South Adams 3

8:18.0

8:18/M

 

18

18

739

Elise Garber Perry Hill 3

8:23.6

8:23/M

 

19

19

1956

Lily Jaeger Oak View 3

8:25.2

8:25/M

 

20

20

229

Kylee McGinnis Hickory Center 3

8:26.0

8:26/M

 

21

21

2228

Andreana Steuart South Adams 3

8:27.8

8:27/M

 

22

22

380

Paige Nichols Hickory Center 3

8:29.8

8:29/M

 

23

23

1958

Katy Barnes Oak View 3

8:36.2

8:36/M

 

24

24

603

Ashlyn Lingg Eel River 3

8:37.1

8:37/M

 

25

25

637

Maura Sloffer Huntertown 3

8:39.5

8:39/M

 

26

(< 5)

2125

Elizabeth Minobe Covington 3

8:43.2

8:43/M

 

27

26

631

London Cupp Huntertown 3

8:43.7

8:43/M

 

28

27

2137

Kata Harmon Eel River 3

8:47.2

8:47/M

 

29

28

2138

Lindsey Franklin Eel River 3

8:49.1

8:49/M

 

30

29

136

Bremen Butler Hickory Center 3

8:50.1

8:50/M

 

31

30

125

Madison Brimhall Hickory Center 3

8:55.9

8:55/M

 

32

31

395

Mariah Smith Hickory Center 3

9:03.4

9:03/M

 

33

32

74

Clover Davidson Parkview YMCA 3

9:04.3

9:04/M

 

34

33

1192

Kate Wallace Cedar Canyon 3

9:05.0

9:05/M

 

35

34

2179

Tyler McNally Parkview YMCA 3

9:06.2

9:06/M

 

36

(> 7)

97

Sunny Hendershot Hickory Center 3

9:07.0

9:07/M

 

37

35

638

Emma Stewart Huntertown 3

9:13.9

9:13/M

 

38

(> 7)

106

Anna Gieseking Hickory Center 3

9:18.3

9:18/M

 

39

(< 5)

94

Meredith Meyer Homeschool 3

9:19.4

9:19/M

 

40

36

2141

Haley Knitter Eel River 3

9:21.3

9:21/M

 

41

37

796

Nora Lemish Perry Hill 3

9:23.0

9:23/M

 

42

38

822

Melanie Miller Perry Hill 3

9:25.6

9:25/M

 

43

39

2224

Stella McIntire South Adams 3

9:26.0

9:26/M

 

44

40

1188

Madison Ohman Cedar Canyon 3

9:26.7

9:26/M

 

45

(> 7)

400

Allison Stankiewicz Hickory Center 3

9:27.5

9:27/M

 

46

41

2119

Sydney Hursey-Powell Parkview YMCA 3

9:29.2

9:29/M

 

47

(> 7)

105

Maggie Deturk Hickory Center 3

9:31.1

9:31/M

 

48

42

1189

Miah Schweitzer Cedar Canyon 3

9:34.0

9:34/M

 

49

(> 7)

107

Delayna Jones Hickory Center 3

9:35.2

9:35/M

 

50

43

779

Haley Gerhardt Perry Hill 3

9:35.7

9:35/M

 

51

(> 7)

721

Aubrey Bard Perry Hill 3

9:36.1

9:36/M

 

52

(< 5)

2258

Lola Graf Covington 3

9:37.8

9:37/M

 

53

44

635

Lauren O'Neil Huntertown 3

9:41.5

9:41/M

 

54

(> 7)

785

Grace Kadziolka Perry Hill 3

9:41.6

9:41/M

 

55

45

632

Lilly Evans Huntertown 3

9:42.4

9:42/M

 

56

46

2223

Madisyn Tankersley South Adams 3

9:47.8

9:47/M

 

57

47

1952

Aubree Page Oak View 3

9:48.3

9:48/M

 

58

(> 7)

423

Adelyn Walker Hickory Center 3

9:52.7

9:52/M

 

59

48

636

Kaidy Powell Huntertown 3

9:57.4

9:57/M

 

60

(> 7)

727

Janina Berry Perry Hill 3

9:58.7

9:58/M

 

61

49

1182

Abi Becker Cedar Canyon 3

10:00.4

10:00/M

 

62

(> 7)

416

Abbie Troyer Hickory Center 3

10:00.5

10:00/M

 

63

(< 5)

2182

Eleanor Neumann Riverdale 3

10:02.2

10:02/M

 

64

(> 7)

108

Faith Lhamon Hickory Center 3

10:05.1

10:05/M

 

65

(< 5)

427

Alison Smith St Jude 3

10:09.2

10:09/M

 

66

(> 7)

124

Vanshika Bangad Hickory Center 3

10:10.0

10:10/M

 

67

50

1185

Ella Etter Cedar Canyon 3

10:10.2

10:10/M

 

68

(> 7)

387

Breah Potter Hickory Center 3

10:10.9

10:10/M

 

69

51

2140

Zoe Busse Eel River 3

10:18.8

10:18/M

 

70

52

1954

Corinne Ringrose Oak View 3

10:22.3

10:22/M

 

71

(> 7)

2122

Hannah Cody Eel River 3

10:32.3

10:32/M

 

72

(> 7)

908

Gianna Pineno Perry Hill 3

10:37.7

10:37/M

 

73

(< 5)

117

Ashley Leezer Covington 3

10:38.2

10:38/M

 

74

53

1186

Darla Jeffries Cedar Canyon 3

10:42.1

10:42/M

 

75

(> 7)

1187

Macy Kuhn Cedar Canyon 3

10:48.5

10:48/M

 

76

54

1949

Addelyn Straley Oak View 3

10:52.6

10:52/M

 

77

(> 7)

103

Addyson Ardhuerumly Hickory Center 3

10:56.8

10:56/M

 

78

(> 7)

717

Ava Allen Perry Hill 3

10:58.8

10:58/M

 

79

(< 5)

612

Alison Reith Arcola 3

11:03.3

11:03/M

 

80

(> 7)

1953

Cassie Jackson Oak View 3

11:04.5

11:04/M

 

81

55

633

Bianca Foust Huntertown 3

11:08.5

11:08/M

 

82

(> 7)

2142

Reagan Kelly Eel River 3

11:11.0

11:11/M

 

83

(< 5)

611

Arwen Sparks Arcola 3

11:25.6

11:25/M

 

84

(> 7)

901

Victoria Parrish Perry Hill 3

11:32.5

11:32/M

 

85

(> 7)

2226

Kendal Ramsey South Adams 3

11:45.6

11:45/M

 

86

(> 7)

2229

Lidea Morningstar South Adams 3

11:59.5

11:59/M

 

87

(> 7)

383

Joylin McCloskey Perry Hill 3

12:08.8

12:08/M

 

88

(> 7)

104

Aurora Caldwell Hickory Center 3

12:16.9

12:16/M

 

89

(> 7)

758

Tallula Garcia Perry Hill 3

13:20.4

13:20/M

 

90

(> 7)

900

Leila Niblick Perry Hill 3

14:36.2

14:36/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

4th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

2178

Eden Norris Parkview YMCA 4

6:49.0

6:49/M

 

2

1

1149

Grace Arnold Perry Hill 4

7:11.5

7:11/M

 

3

2

1966

Danielle Brennan Oak View 4

7:11.5

7:11/M

 

4

3

647

Hailey Baron Huntertown 4

7:22.2

7:22/M

 

5

4

653

Madalyn Ruch Huntertown 4

7:23.0

7:23/M

 

6

5

2152

Raegan Long Eel River 4

7:35.9

7:35/M

 

7

(< 5)

2264

Jazmyn Smith West Noble 4

7:41.8

7:41/M

 

8

6

1162

Ella Theard Perry Hill 4

7:45.7

7:45/M

 

9

7

649

Emily McIntosh Huntertown 4

7:47.9

7:47/M

 

10

8

2155

Madison Brimner Eel River 4

7:52.8

7:52/M

 

11

9

2151

Karissa Llamas Eel River 4

7:55.4

7:55/M

 

12

(< 5)

2237

Mia Singleton South Adams 4

7:55.5

7:55/M

 

13

10

652

Lena Reelsen Huntertown 4

7:58.4

7:58/M

 

14

11

1150

Madelyn Bloom Perry Hill 4

8:01.2

8:01/M

 

15

12

1914

Gwyn Sunderlin Cedar Canyon 4

8:01.7

8:01/M

 

16

(< 5)

2263

Neyda MacIas West Noble 4

8:03.2

8:03/M

 

17

13

1152

Hannah Dinius Perry Hill 4

8:05.5

8:05/M

 

18

(< 5)

619

Bree Felger Arcola 4

8:07.0

8:07/M

 

19

(< 5)

2116

Lauren Clark Parkview YMCA 4

8:07.9

8:07/M

 

20

14

1992

Emma Fisher Hickory Center 4

8:10.0

8:10/M

 

21

15

1965

Caroline Brennan Oak View 4

8:12.8

8:12/M

 

22

16

1962

Audrey Lemley Oak View 4

8:17.5

8:17/M

 

23

(< 5)

2236

Jayla Conner South Adams 4

8:18.2

8:18/M

 

24

17

1912

Yianna Rongos Cedar Canyon 4

8:21.1

8:21/M

 

25

18

1163

Fiona Tippman Perry Hill 4

8:22.5

8:22/M

 

26

19

2150

Jacaline Brown Eel River 4

8:24.2

8:24/M

 

27

20

1908

Dyllan Evans Cedar Canyon 4

8:25.0

8:25/M

 

28

21

561

Malina Richardson Hickory Center 4

8:26.1

8:26/M

 

29

22

1159

Brooke Pocock Perry Hill 4

8:26.7

8:26/M

 

30

23

2148

Amelia Ohneck Eel River 4

8:29.6

8:29/M

 

31

(< 5)

617

Ali Butts Arcola 4

8:30.0

8:30/M

 

32

(< 5)

782

Paige Leezer Covington 4

8:30.9

8:30/M

 

33

24

1165

Georgia Zannis Perry Hill 4

8:31.5

8:31/M

 

34

(< 5)

2239

Macie Hirschy South Adams 4

8:31.6

8:31/M

 

35

25

654

Chloe Sweazey Huntertown 4

8:37.9

8:37/M

 

36

(> 7)

1160

Lauren Sharp Perry Hill 4

8:43.9

8:43/M

 

37

(> 7)

1156

Brooke Hansen Perry Hill 4

8:45.6

8:45/M

 

38

26

1972

Kendall Schrock Oak View 4

8:48.2

8:48/M

 

39

27

2149

Leah Richeal Eel River 4

8:49.4

8:49/M

 

40

28

1974

Lia Wirges Oak View 4

8:54.9

8:54/M

 

41

(< 5)

2257

Lauren Richards Covington 4

8:55.4

8:55/M

 

42

29

1913

Isabelle Shelton Cedar Canyon 4

8:56.1

8:56/M

 

43

30

651

Mckenzie Raatz Huntertown 4

8:59.4

8:59/M

 

44

31

1963

Ava Leimkuhler Oak View 4

8:59.9

8:59/M

 

45

(< 5)

2113

Emma Moellering Covington 4

9:03.0

9:03/M

 

46

32

565

Emma Walker Hickory Center 4

9:03.5

9:03/M

 

47

33

562

Madelyn Rommel Hickory Center 4

9:05.5

9:05/M

 

48

(< 5)

2114

Leah Mummert Covington 4

9:06.3

9:06/M

 

49

34

1910

Macy Painter Cedar Canyon 4

9:07.1

9:07/M

 

50

35

559

Kiana Minch Hickory Center 4

9:08.9

9:08/M

 

51

36

2154

Halle Hudson Eel River 4

9:16.1

9:16/M

 

52

37

648

Zaeda Knudson Huntertown 4

9:17.9

9:17/M

 

53

38

1906

Rachel Baughman Cedar Canyon 4

9:18.1

9:18/M

 

54

(< 5)

630

Carlie Price Little Turtle 4

9:23.8

9:23/M

 

55

39

558

Claire Irvine Hickory Center 4

9:24.0

9:24/M

 

56

40

1909

Katelyn Novotny Cedar Canyon 4

9:27.8

9:27/M

 

57

(> 7)

1157

Mackenzie Hathaway Perry Hill 4

9:30.5

9:30/M

 

58

(> 7)

1164

Brianna Topp Perry Hill 4

9:35.3

9:35/M

 

59

41

554

Jordan Bennett Hickory Center 4

9:37.6

9:37/M

 

60

(> 7)

1151

Lillian Dechert Perry Hill 4

9:39.3

9:39/M

 

61

(> 7)

1158

Ally Leung Perry Hill 4

9:40.4

9:40/M

 

62

(> 7)

564

Sabrina Stucko Hickory Center 4

9:44.2

9:44/M

 

63

(< 5)

2187

Shannon Sorg Roanoke 4

9:44.8

9:44/M

 

64

(> 7)

560

Anna Phongkhanneung Hickory Center 4

9:49.1

9:49/M

 

65

42

1971

Katian Hornbostel Oak View 4

9:53.7

9:53/M

 

66

(> 7)

1154

Kaitlyn Gloyd Perry Hill 4

9:54.6

9:54/M

 

67

(> 7)

2156

Madison Stuckey Eel River 4

9:55.3

9:55/M

 

68

(> 7)

2153

Madelyn Helmkamp Eel River 4

9:59.9

9:59/M

 

69

(> 7)

655

Emily Caywood-Fralick Huntertown 4

10:00.4

10:00/M

 

70

(< 5)

2186

Victoria Donaldson Roanoke 4

10:01.8

10:01/M

 

71

(> 7)

1964

Breann Freeland Oak View 4

10:02.5

10:02/M

 

72

(> 7)

1968

Faith McClurg Oak View 4

10:02.9

10:02/M

 

73

(< 5)

2189

Olivia Walpol Roanoke 4

10:06.0

10:06/M

 

74

(> 7)

1155

Emily Godoy Perry Hill 4

10:14.1

10:14/M

 

75

(> 7)

1161

Riley Smith Perry Hill 4

10:16.7

10:16/M

 

76

(> 7)

1969

Gracie Rose Oak View 4

10:18.7

10:18/M

 

77

(> 7)

1153

Raina Fleischer Perry Hill 4

10:19.3

10:19/M

 

78

(> 7)

1970

Grayce Tappy Oak View 4

10:33.8

10:33/M

 

79

(> 7)

1967

Emily Baker Oak View 4

10:36.5

10:36/M

 

80

(> 7)

1973

Leah Flenar Oak View 4

10:36.9

10:36/M

 

81

(> 7)

1911

Jaelyn Pontius Cedar Canyon 4

10:51.9

10:51/M

 

82

(> 7)

1975

Megan Wendt Oak View 4

10:55.6

10:55/M

 

83

(> 7)

1977

Victoria Straley Oak View 4

10:55.9

10:55/M

 

84

(> 7)

563

Jasmina Skrgic Hickory Center 4

11:07.4

11:07/M

 

85

(> 7)

555

Madelyn Bracken Hickory Center 4

11:09.2

11:09/M

 

86

(> 7)

1907

Cammy Butler Cedar Canyon 4

11:10.5

11:10/M

 

87

(< 5)

618

Abigail Felkner Arcola 4

11:24.9

11:24/M

 

88

(> 7)

650

Caitlyn Newmark Huntertown 4

11:36.5

11:36/M

 

89

(> 7)

1978

Zoey Dennis Oak View 4

11:59.5

11:59/M

 

90

(> 7)

1976

Rhiannon Bear Oak View 4

12:22.0

12:22/M

 

91

(< 5)

2238

Lily MacDonald South Adams 4

12:55.9

12:55/M

 

92

(> 7)

556

Megan Dolk Hickory Center 4

14:16.3

14:16/M

 

93

(> 7)

557

Annabella Gardt Hickory Center 4

14:18.9

14:18/M

 

94

(< 5)

620

Hanna Fox Arcola 4

35:02.7

35:02/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

5th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

1999

Estee Fath Oak View 5

6:26.2

6:26/M

 

2

2

678

Kelsi Hoot Huntertown 5

6:42.3

6:42/M

 

3

(< 5)

2256

Emily Parrett Eel River 5

6:48.1

6:48/M

 

4

(< 5)

2243

Megan Miller South Adams 5

7:00.1

7:00/M

 

5

3

1998

Cobi Landwehr Oak View 5

7:09.7

7:09/M

 

6

4

1934

Delaney Fosnaugh Cedar Canyon 5

7:12.3

7:12/M

 

7

5

1996

Ashlyn Minton Oak View 5

7:12.7

7:12/M

 

8

6

2093

Taya Haffner Oak View 5

7:16.0

7:16/M

 

9

7

2203

Marian Garner Roanoke 5

7:17.7

7:17/M

 

10

8

2210

Hanna Whitney Roanoke 5

7:18.6

7:18/M

 

11

9

2092

Sarah Mullins Oak View 5

7:18.8

7:18/M

 

12

10

2205

Christine Hiday Roanoke 5

7:19.8

7:19/M

 

13

(< 5)

2168

Lillian Gerardot Eel River 5

7:29.6

7:29/M

 

14

11

1997

Ava Kreilach Oak View 5

7:31.8

7:31/M

 

15

12

687

Madyson Saylor Huntertown 5

7:32.2

7:32/M

 

16

13

546

Paige Archbold Covington 5

7:34.4

7:34/M

 

17

14

2267

Morgan Barsantee Covington 5

7:37.8

7:37/M

 

18

15

1939

Emily Linder Cedar Canyon 5

7:38.9

7:38/M

 

19

16

1931

Shelby Christman Cedar Canyon 5

7:40.0

7:40/M

 

20

(< 5)

91

Lily Kissner Parkview YMCA 5

7:41.1

7:41/M

 

21

17

680

Andrea Link Huntertown 5

7:42.1

7:42/M

 

22

18

2086

Lauren Caldwell Oak View 5

7:43.5

7:43/M

 

23

19

671

Breanna Button Huntertown 5

7:44.1

7:44/M

 

24

20

581

Amber Jacquay Hickory Center 5

7:44.5

7:44/M

 

25

21

674

Riley Glasper Huntertown 5

7:45.4

7:45/M

 

26

(> 7)

1995

Allison McQueen Oak View 5

7:51.5

7:51/M

 

27

22

580

Bridget Bane Hickory Center 5

7:52.4

7:52/M

 

28

(> 7)

1994

Aleah Amstutz Oak View 5

7:52.8

7:52/M

 

29

23

683

Teagan Moon Huntertown 5

7:55.8

7:55/M

 

30

(> 7)

2094

Veronica Burge Oak View 5

7:57.2

7:57/M

 

31

24

675

Natalie Hall Huntertown 5

7:59.4

7:59/M

 

32

(< 5)

2167

Josie Fedele Eel River 5

8:02.2

8:02/M

 

33

25

2271

Sydney Barsantee Covington 5

8:05.5

8:05/M

 

34

26

572

Taylor Archbold Covington 5

8:09.9

8:09/M

 

35

27

1929

Ella Bolinger Cedar Canyon 5

8:11.3

8:11/M

 

36

28

2201

Grace Gross Roanoke 5

8:17.4

8:17/M

 

37

(< 5)

600

Mikael Coon North Webster 5

8:17.7

8:17/M

 

38

(> 7)

2091

Sarah Bussen Oak View 5

8:19.4

8:19/M

 

39

29

2115

Grace Mummert Covington 5

8:20.7

8:20/M

 

40

(> 7)

685

Jessica Proch Huntertown 5

8:22.2

8:22/M

 

41

(< 5)

2261

Allison Baker West Noble 5

8:22.5

8:22/M

 

42

30

1936

Maddison Gearhart Cedar Canyon 5

8:24.5

8:24/M

 

43

31

584

Breeanna Yates Hickory Center 5

8:26.0

8:26/M

 

44

(> 7)

672

Madaline Currington Huntertown 5

8:27.2

8:27/M

 

45

(> 7)

681

Madison Minser Huntertown 5

8:29.2

8:29/M

 

46

(< 5)

2262

Riley Champion West Noble 5

8:30.1

8:30/M

 

47

32

1941

Ally Pentsos Cedar Canyon 5

8:32.4

8:32/M

 

48

(> 7)

684

Hadley Powers Huntertown 5

8:35.5

8:35/M

 

49

(< 5)

2242

Anna Dee South Adams 5

8:39.0

8:39/M

 

50

33

1933

Lelah Davidson Cedar Canyon 5

8:40.1

8:40/M

 

51

(> 7)

1930

Haley Carey Cedar Canyon 5

8:42.4

8:42/M

 

52

34

582

Alyssa Lehman Hickory Center 5

8:43.4

8:43/M

 

53

35

2266

Emily Barsantee Covington 5

8:47.2

8:47/M

 

54

36

579

Sydni Amick Hickory Center 5

8:58.2

8:58/M

 

55

37

2204

Kate Gradeless Roanoke 5

9:03.5

9:03/M

 

56

38

2206

Alivia Jackson Roanoke 5

9:05.1

9:05/M

 

57

39

578

Jessica Alter Hickory Center 5

9:07.0

9:07/M

 

58

(> 7)

673

Sadie Gerber Huntertown 5

9:07.7

9:07/M

 

59

40

585

Angela Zavala Hickory Center 5

9:10.5

9:10/M

 

60

(> 7)

679

Autumn Kerg Huntertown 5

9:22.4

9:22/M

 

61

(> 7)

690

Abby Ratliff Huntertown 5

9:22.8

9:22/M

 

62

(> 7)

689

Christina York Huntertown 5

9:24.4

9:24/M

 

63

(> 7)

1935

Lauren Fries Cedar Canyon 5

9:30.0

9:30/M

 

64

41

2208

Aydan Pheral Roanoke 5

9:33.5

9:33/M

 

65

(> 7)

682

Gillian Monnett Huntertown 5

9:37.4

9:37/M

 

66

(> 7)

676

Deven Hamilton Huntertown 5

9:40.4

9:40/M

 

67

(> 7)

1944

Jordan Sutton Cedar Canyon 5

9:42.5

9:42/M

 

68

(> 7)

1940

Minnie Morrow Cedar Canyon 5

9:51.1

9:51/M

 

69

(> 7)

2207

Victoria Myers Roanoke 5

9:52.6

9:52/M

 

70

(> 7)

2088

Lisa Chester Oak View 5

9:59.7

9:59/M

 

71

(> 7)

1938

Kennedy Herschberger Cedar Canyon 5

10:00.4

10:00/M

 

72

(> 7)

688

Morgan Stewart Huntertown 5

10:00.9

10:00/M

 

73

(> 7)

669

Elena Bliznoff Huntertown 5

10:10.5

10:10/M

 

74

(< 5)

2118

Faith Hofman Parkview YMCA 5

10:17.7

10:17/M

 

75

(> 7)

1932

Lorelei Colby Cedar Canyon 5

10:20.6

10:20/M

 

76

42

627

Alexis Andress Arcola 5

10:23.5

10:23/M

 

77

(> 7)

2000

Kira Sullins Oak View 5

10:30.1

10:30/M

 

78

(> 7)

677

Laren Hitzeman Huntertown 5

10:32.6

10:32/M

 

79

(> 7)

686

Mia Russell Huntertown 5

10:34.8

10:34/M

 

80

43

629

Isabella Cohee Arcola 5

10:35.4

10:35/M

 

81

(> 7)

670

Emma Burns Huntertown 5

10:41.3

10:41/M

 

82

(> 7)

2090

Nandita Penugonda Oak View 5

10:42.3

10:42/M

 

83

(> 7)

2087

Lauren Esterline Oak View 5

10:45.7

10:45/M

 

84

(< 5)

95

Claire Meyer Homeschool 5

10:49.9

10:49/M

 

85

(> 7)

2209

Cassidy Smith Roanoke 5

10:59.4

10:59/M

 

86

(> 7)

1943

Ayriana Shenfeld Cedar Canyon 5

11:00.4

11:00/M

 

87

(> 7)

583

Allison Taube Hickory Center 5

11:04.5

11:04/M

 

88

(> 7)

2202

Emma Brewer Roanoke 5

11:15.3

11:15/M

 

89

44

2259

Rachel Greider Covington 5

11:17.6

11:17/M

 

90

(> 7)

1937

Alexis Harmon Cedar Canyon 5

11:33.5

11:33/M

 

91

45

626

Lauren Dicke Arcola 5

11:38.1

11:38/M

 

92

46

628

Amber Noles Arcola 5

11:38.7

11:38/M

 

93

(< 5)

2269

Ava Hodge South Adams 5

11:48.2

11:48/M

 

94

47

625

Megan Swygart Arcola 5

13:25.7

13:25/M

 

95

(< 5)

2169

Gwyneth Cook Eel River 5

13:51.5

13:51/M

 

Team Summary Report - Girls

3rd Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams 3

69

8

11

12

17

21

39

46

 

 

Top 5 Times: 40:42.6

 

2

Hickory Center 3

74

1

2

20

22

29

30

31

 

 

Top 5 Times: 40:40.4

 

3

Eel River 3

86

3

4

24

27

28

36

51

 

 

Top 5 Times: 41:26.3

 

4

Perry Hill 3

91

7

14

15

18

37

38

43

 

 

Top 5 Times: 41:53.5

 

5

Parkview YMCA 3

101

9

10

16

32

34

41

 

 

Top 5 Times: 42:23.9

 

6

Oak View 3

108

6

13

19

23

47

52

54

 

 

Top 5 Times: 42:40.4

 

7

Cedar Canyon 3

169

5

33

40

42

49

50

53

 

 

Top 5 Times: 45:46.1

 

8

Huntertown 3

175

25

26

35

44

45

48

55

 

 

Top 5 Times: 46:01.2

 

Inc.

Homeschool 3

1 finishers

 

 

 

Inc.

Arcola 3

2 finishers

 

 

 

Inc.

Covington 3

3 finishers

 

 

 

Inc.

Riverdale 3

1 finishers

 

 

 

Inc.

St Jude 3

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

4th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Perry Hill 4

49

1

6

11

13

18

22

24

 

 

Top 5 Times: 39:26.5

 

1

Huntertown 4

49

3

4

7

10

25

30

37

 

 

Top 5 Times: 39:09.6

 

3

Eel River 4

64

5

8

9

19

23

27

36

 

 

Top 5 Times: 40:18.2

 

4

Oak View 4

87

2

15

16

26

28

31

42

 

 

Top 5 Times: 41:25.1

 

5

Cedar Canyon 4

112

12

17

20

29

34

38

40

 

 

Top 5 Times: 42:51.2

 

6

Hickory Center 4

135

14

21

32

33

35

39

41

 

 

Top 5 Times: 43:54.2

 

Inc.

Parkview YMCA 4

2 finishers

 

 

 

Inc.

Arcola 4

4 finishers

 

 

 

Inc.

Little Turtle 4

1 finishers

 

 

 

Inc.

Covington 4

4 finishers

 

 

 

Inc.

Roanoke 4

3 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams 4

4 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble 4

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

5th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Oak View 5

24

1

3

5

6

9

11

18

 

 

Top 5 Times: 35:23.6

 

2

Huntertown 5

71

2

12

17

19

21

23

24

 

 

Top 5 Times: 37:26.3

 

3

Roanoke 5

90

7

8

10

28

37

38

41

 

 

Top 5 Times: 39:17.2

 

4

Cedar Canyon 5

92

4

15

16

27

30

32

33

 

 

Top 5 Times: 39:07.1

 

5

Covington 5

107

13

14

25

26

29

35

44

 

 

Top 5 Times: 39:48.5

 

6

Hickory Center 5

143

20

22

31

34

36

39

40

 

 

Top 5 Times: 41:44.7

 

7

Arcola 5

223

42

43

45

46

47

 

 

Top 5 Times: 57:41.6

 

Inc.

Parkview YMCA 5

2 finishers

 

 

 

Inc.

Homeschool 5

1 finishers

 

 

 

Inc.

North Webster 5

1 finishers

 

 

 

Inc.

Eel River 5

4 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams 5

3 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble 5

2 finishers