Dekalb Classic X Country 2013

August 31, 2013


Results By Time to Run www.timetorun.net

Overall Finish List - Girls

Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

407

Madison Fruchey 1-Carroll

19:19.52

3:52/K

10

 

2

2

532

Alexia Zawadzke 4-East Noble

19:22.19

3:52/K

12

 

3

3

414

Stacey Metzgar 1-Carroll

19:30.34

3:54/K

11

 

4

4

563

Marina Konow 5-Concordia Lutheran

19:39.34

3:56/K

12

 

5

5

426

Londyn Wise 1-Carroll

19:50.89

3:58/K

12

 

6

6

717

Mckenzie Love 10-Northridge

19:50.90

3:58/K

9

 

7

7

562

Michaela Harrison 5-Concordia Lutheran

19:54.75

3:59/K

12

 

8

8

406

Megan Doty 1-Carroll

19:55.82

3:59/K

11

 

9

9

422

Allison Thomas 1-Carroll

19:57.00

3:59/K

9

 

10

10

511

Krista McCormick 3-Dekalb

19:58.61

4:00/K

10

 

11

11

479

Samantha Roush 2-Columbia City

20:00.50

4:00/K

12

 

12

12

750

Miller Allison 11-Warsaw

20:03.90

4:01/K

9

 

13

13

707

Hannah Stoffel 9-Huntington North

20:09.46

4:02/K

9

 

14

14

708

Olivia Golden 10-Northridge

20:19.47

4:04/K

12

 

15

15

713

Morgan Blyly 10-Northridge

20:19.89

4:04/K

10

 

16

16

415

Kate Morris 1-Carroll

20:21.45

4:04/K

12

 

17

17

565

Anna Greene 5-Concordia Lutheran

20:31.73

4:06/K

11

 

18

18

424

Coral Whaley 1-Carroll

20:57.97

4:11/K

12

 

19

19

714

Katelyn Kilmer 10-Northridge

21:02.88

4:12/K

10

 

20

20

697

Cadee Harmon 9-Huntington North

21:05.92

4:13/K

12

 

21

(> 7)

403

Caitlyn Chastain 1-Carroll

21:07.31

4:13/K

12

 

22

21

711

Nikki Willey 10-Northridge

21:10.67

4:14/K

11

 

23

22

601

Tori McCuiston 6-FW Northrop

21:19.42

4:16/K

12

 

24

23

636

Jalyn Radziminski 7-FW Northside

21:19.72

4:16/K

12

 

25

24

668

Abby Grider 8-FW Southside

21:21.44

4:16/K

11

 

26

25

597

Patricia Bolton 6-FW Northrop

21:22.29

4:16/K

12

 

27

26

743

Hooks Madeline 11-Warsaw

21:22.50

4:16/K

12

 

28

27

716

Molly Campbell 10-Northridge

21:32.05

4:18/K

10

 

29

28

700

Cassidy Johnson 9-Huntington North

21:41.33

4:20/K

11

 

30

29

529

Courtney Casselman 4-East Noble

21:48.08

4:22/K

12

 

31

30

703

Emily Eherenman 9-Huntington North

21:51.24

4:22/K

10

 

32

31

641

Lakeisha Thieme 7-FW Northside

21:52.00

4:22/K

12

 

33

32

503

Kara Robinett 3-Dekalb

21:55.48

4:23/K

12

 

34

33

705

Stephanie McElhaney 9-Huntington North

21:57.03

4:23/K

10

 

35

34

564

Erin Adair 5-Concordia Lutheran

21:57.21

4:23/K

11

 

36

35

571

Hannah Martin 5-Concordia Lutheran

21:57.24

4:23/K

9

 

37

36

755

Rhodes Brooke 11-Warsaw

22:03.88

4:25/K

10

 

38

37

735

Burritt Aletheia 11-Warsaw

22:06.45

4:25/K

12

 

39

(> 7)

409

Grace Hess 1-Carroll

22:09.10

4:26/K

10

 

40

(> 7)

410

Kaleen Hobbs 1-Carroll

22:12.88

4:26/K

11

 

41

38

758

Thompson Hannah 11-Warsaw

22:13.34

4:27/K

11

 

42

39

706

Marissa Jamison 9-Huntington North

22:14.79

4:27/K

9

 

43

40

611

Kyara Muhammad 6-FW Northrop

22:14.87

4:27/K

9

 

44

41

709

Carly Spirito 10-Northridge

22:22.03

4:28/K

12

 

45

42

702

Taryn Doering 9-Huntington North

22:23.98

4:29/K

10

 

46

(> 7)

401

Gracie Bassett 1-Carroll

22:26.56

4:29/K

9

 

47

43

604

Jessica Elward 6-FW Northrop

22:29.22

4:30/K

11

 

48

44

480

Brooke Werstler 2-Columbia City

22:29.88

4:30/K

12

 

49

45

505

Taylor Beachy 3-Dekalb

22:32.29

4:30/K

11

 

50

(> 7)

719

Mariah King 10-Northridge

22:32.40

4:30/K

9

 

51

46

506

Ashlyn Teders 3-Dekalb

22:38.72

4:32/K

11

 

52

47

482

Samina Qureshi 2-Columbia City

22:38.73

4:32/K

11

 

53

(> 7)

405

Mia Depillo 1-Carroll

22:41.53

4:32/K

10

 

54

(> 7)

412

Anne Lietzke 1-Carroll

22:42.43

4:32/K

12

 

55

48

637

Brianna Koester 7-FW Northside

22:43.13

4:33/K

12

 

56

49

481

Shelby Allison 2-Columbia City

22:47.90

4:33/K

11

 

57

(> 7)

715

Megan Campbell 10-Northridge

22:58.91

4:36/K

10

 

58

50

573

Aliana Stellwagen 5-Concordia Lutheran

22:59.04

4:36/K

9

 

59

51

512

Sidney Jones 3-Dekalb

23:02.92

4:36/K

9

 

60

(> 7)

413

Elizabeth Lohman 1-Carroll

23:07.17

4:37/K

9

 

61

52

751

Orr Lauren 11-Warsaw

23:07.99

4:37/K

9

 

62

53

642

Janaya Woehnker 7-FW Northside

23:11.74

4:38/K

12

 

63

54

501

Kendall Kelley 3-Dekalb

23:12.67

4:38/K

12

 

64

55

669

Alyssa Grider 8-FW Southside

23:13.41

4:39/K

12

 

65

56

745

Kehler Claire 11-Warsaw

23:14.43

4:39/K

10

 

66

57

534

Chandler Jones 4-East Noble

23:15.36

4:39/K

10

 

67

58

513

Madie Miazgowicz 3-Dekalb

23:18.82

4:40/K

9

 

68

59

484

Natalia Johnson 2-Columbia City

23:21.34

4:40/K

10

 

69

60

478

Erin Knepple 2-Columbia City

23:21.87

4:40/K

12

 

70

(> 7)

752

Orr Charlene 11-Warsaw

23:21.96

4:40/K

9

 

71

(> 7)

744

Hooks Mallory 11-Warsaw

23:22.68

4:40/K

9

 

72

(> 7)

747

Lemon Emma 11-Warsaw

23:23.31

4:41/K

11

 

73

61

662

Eva Lewellen 8-FW Southside

23:31.55

4:42/K

12

 

74

62

572

Brianna Baughman 5-Concordia Lutheran

23:32.38

4:42/K

9

 

75

63

537

Megan Hardiek 4-East Noble

23:36.81

4:43/K

9

 

76

(> 7)

740

Hernandez Liliana 11-Warsaw

23:37.50

4:43/K

10

 

77

(> 7)

753

Paton Kendra 11-Warsaw

23:38.85

4:44/K

11

 

78

(> 7)

718

Rylee Dahlman 10-Northridge

23:41.31

4:44/K

9

 

79

64

538

Lanie Allen 4-East Noble

23:45.40

4:45/K

9

 

80

65

528

Morgan Allen 4-East Noble

23:45.43

4:45/K

12

 

81

(> 7)

502

Makayla Rieke 3-Dekalb

23:54.51

4:47/K

12

 

82

66

661

Heather Richardson 8-FW Southside

23:56.84

4:47/K

12

 

83

(> 7)

695

Rachel Nalliah 9-Huntington North

23:58.32

4:48/K

12

 

84

67

639

Elly Rutkowski 7-FW Northside

23:59.60

4:48/K

12

 

85

68

539

Jessica Vandiver 4-East Noble

24:01.39

4:48/K

9

 

86

69

666

Tracey Andrews 8-FW Southside

24:05.50

4:49/K

10

 

87

70

602

Shelby Nave 6-FW Northrop

24:08.99

4:50/K

12

 

88

(> 7)

423

Brianna Van 1-Carroll

24:16.18

4:51/K

11

 

89

(> 7)

742

Himes Alexis 11-Warsaw

24:17.88

4:51/K

11

 

90

(> 7)

419

Rachel Schwartz 1-Carroll

24:21.28

4:52/K

11

 

91

(> 7)

566

Kayla Stellwagen 5-Concordia Lutheran

24:23.61

4:53/K

11

 

92

71

664

Alisa Robinson 8-FW Southside

24:26.13

4:53/K

11

 

93

(> 7)

417

Cassie Pontius 1-Carroll

24:30.49

4:54/K

9

 

94

(> 7)

704

Kayla Farrell 9-Huntington North

24:31.84

4:54/K

10

 

95

72

665

Liliana Moreno-Calderon 8-FW Southside

24:42.87

4:56/K

10

 

96

(> 7)

425

Carly Wilkins 1-Carroll

24:49.50

4:58/K

10

 

97

(> 7)

402

Mya Binkley 1-Carroll

24:52.19

4:58/K

10

 

98

(> 7)

408

Victoria Hedges 1-Carroll

24:57.16

4:59/K

11

 

99

(> 7)

720

Hanna Durbin 10-Northridge

25:12.00

5:02/K

9

 

100

(> 7)

699

Abby Henderson 9-Huntington North

25:16.07

5:03/K

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

508

Alyssa Imus 3-Dekalb

25:18.47

5:04/K

10

 

102

(> 7)

698

Allyson Faurote 9-Huntington North

25:30.77

5:06/K

11

 

103

(> 7)

504

Xena Williams 3-Dekalb

25:36.41

5:07/K

12

 

104

(> 7)

535

Tori Foster 4-East Noble

25:45.29

5:09/K

9

 

105

(> 7)

696

Kelsey Coles 9-Huntington North

25:58.61

5:12/K

12

 

106

73

610

Patricia Giraldo 6-FW Northrop

26:14.35

5:15/K

9

 

107

74

485

Karina Rubrake 2-Columbia City

26:14.39

5:15/K

10

 

108

75

638

Kali Cooper 7-FW Northside

26:22.79

5:16/K

12

 

109

76

643

Grace Figel 7-FW Northside

26:27.27

5:17/K

12

 

110

(> 7)

759

Winters Alexis 11-Warsaw

26:34.30

5:19/K

11

 

111

(> 7)

757

Roark Michaela 11-Warsaw

26:36.72

5:19/K

9

 

112

(> 7)

421

Taylor Terrell 1-Carroll

26:45.53

5:21/K

11

 

113

(> 7)

570

Shilo Kurato 5-Concordia Lutheran

26:48.67

5:22/K

11

 

114

77

598

Lauren Glasper 6-FW Northrop

26:55.55

5:23/K

12

 

115

(> 7)

605

Brandi McDonald 6-FW Northrop

27:04.63

5:25/K

11

 

116

(> 7)

603

Kala Ramos 6-FW Northrop

27:09.78

5:26/K

12

 

117

(> 7)

738

Gilbert Conner 11-Warsaw

27:28.46

5:30/K

9

 

118

(> 7)

608

Yegee Kim 6-FW Northrop

27:34.45

5:31/K

10

 

119

(> 7)

507

Dani Esterline 3-Dekalb

27:52.67

5:34/K

10

 

120

(> 7)

754

Poe Daisie 11-Warsaw

27:57.73

5:35/K

9

 

121

(> 7)

569

Caroline Booth 5-Concordia Lutheran

28:00.89

5:36/K

11

 

122

(> 7)

749

Mcfadden Shyanne 11-Warsaw

28:24.87

5:41/K

9

 

123

(> 7)

510

Makayla Lilly 3-Dekalb

29:06.17

5:49/K

10

 

124

(> 7)

536

Zoey Heffley 4-East Noble

29:20.78

5:52/K

9

 

125

(> 7)

734

Brown Lauren 11-Warsaw

29:29.77

5:54/K

11

 

126

(> 7)

568

Erin Kuker 5-Concordia Lutheran

29:57.38

5:59/K

11

 

127

(> 7)

746

Lehman Emma 11-Warsaw

31:11.56

6:14/K

10

 

128

(> 7)

420

Rebecca Soto 1-Carroll

31:33.74

6:19/K

12

 

129

(> 7)

533

Devon Capps 4-East Noble

34:59.73

7:00/K

11

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

575

Zach Panning 5-Concordia Lutheran

15:50.38

3:10/K

12

 

2

2

517

Mark Beckmann 3-Dekalb

16:09.78

3:14/K

11

 

3

3

432

Cameron Clements 1-Carroll

16:29.91

3:18/K

10

 

4

4

722

Blake O'Dell 10-Northridge

16:44.65

3:21/K

12

 

5

5

727

Conner Sandt 10-Northridge

16:47.50

3:21/K

10

 

6

6

725

James Bradberry 10-Northridge

17:01.08

3:24/K

11

 

7

7

486

Evan Harney 2-Columbia City

17:08.68

3:26/K

12

 

8

8

473

Brett Unger 1-Carroll

17:10.68

3:26/K

12

 

9

9

463

Ben Schwartz 1-Carroll

17:10.70

3:26/K

10

 

10

10

462

Jacob Schmeling 1-Carroll

17:15.10

3:27/K

11

 

11

11

554

Joe Vandiver 4-East Noble

17:17.69

3:27/K

10

 

12

12

519

Clay Travis 3-Dekalb

17:25.04

3:29/K

11

 

13

13

634

Dustin Starnes 6-FW Northrop

17:26.55

3:29/K

9

 

14

14

645

Emmanuel Ratliff 7-FW Northside

17:27.32

3:29/K

12

 

15

15

444

Adam Kelty 1-Carroll

17:33.15

3:31/K

12

 

16

16

459

Kevin Salter 1-Carroll

17:39.90

3:32/K

11

 

17

17

578

Jon Adair 5-Concordia Lutheran

17:40.44

3:32/K

11

 

18

18

576

Nathan Sutaphong 5-Concordia Lutheran

17:42.62

3:32/K

12

 

19

19

440

Trevor Hamilton 1-Carroll

17:43.13

3:33/K

11

 

20

(> 7)

436

Wesley Garrison 1-Carroll

17:45.64

3:33/K

10

 

21

(> 7)

474

Kurt Unger 1-Carroll

17:45.75

3:33/K

12

 

22

20

613

Dylan Wagner 6-FW Northrop

17:45.94

3:33/K

12

 

23

(> 7)

458

Jacob Redding 1-Carroll

17:46.60

3:33/K

9

 

24

(> 7)

471

Isaiah Swain 1-Carroll

17:46.64

3:33/K

9

 

25

21

646

Rigel Jaquish 7-FW Northside

17:47.89

3:33/K

11

 

26

22

644

Valentin Emmanuel 7-FW Northside

17:49.44

3:34/K

11

 

27

23

543

Jonathon Kane 4-East Noble

17:49.59

3:34/K

12

 

28

24

723

Neel Patel 10-Northridge

17:49.76

3:34/K

12

 

29

25

579

Jimmie Mallers 5-Concordia Lutheran

17:51.84

3:34/K

11

 

30

(> 7)

454

Will Ottenweller 1-Carroll

17:54.48

3:35/K

12

 

31

26

729

Mitchell Schrock 10-Northridge

17:55.75

3:35/K

10

 

32

27

726

Nolan Rhodes 10-Northridge

17:57.00

3:35/K

11

 

33

28

724

Phil Kilmer 10-Northridge

18:02.48

3:36/K

12

 

34

(> 7)

430

Isaac Carpenter 1-Carroll

18:02.56

3:36/K

11

 

35

29

493

Andrew McFarland 2-Columbia City

18:02.71

3:36/K

10

 

36

30

683

Michael Barrera 8-FW Southside

18:05.14

3:37/K

12

 

37

(> 7)

447

Alex Lewis 1-Carroll

18:14.15

3:39/K

11

 

38

31

620

Justice Goodwell 6-FW Northrop

18:16.82

3:39/K

10

 

39

(> 7)

475

Connor Wheeler 1-Carroll

18:17.78

3:39/K

12

 

40

32

520

Scotty Beckmann 3-Dekalb

18:22.70

3:40/K

10

 

41

33

670

Myron Trowell 8-FW Southside

18:23.87

3:41/K

12

 

42

34

588

Ben Strasen 5-Concordia Lutheran

18:25.83

3:41/K

10

 

43

35

585

Jacob Panning 5-Concordia Lutheran

18:28.26

3:42/K

10

 

44

36

552

Tyler Klinger 4-East Noble

18:29.29

3:42/K

10

 

45

(> 7)

431

Braden Clements 1-Carroll

18:33.02

3:43/K

9

 

46

37

518

Kyle Baldwin 3-Dekalb

18:34.76

3:43/K

11

 

47

(> 7)

429

Austin Carpenter 1-Carroll

18:36.63

3:43/K

11

 

48

38

487

Seth Kissinger 2-Columbia City

18:38.90

3:44/K

12

 

49

(> 7)

443

Brendan Holland 1-Carroll

18:42.61

3:44/K

10

 

50

39

492

Gage Emrick 2-Columbia City

18:45.60

3:45/K

10

 

51

40

549

Frank Herrera 4-East Noble

18:48.88

3:46/K

11

 

52

41

612

Andrew Distelrath 6-FW Northrop

18:49.55

3:46/K

12

 

53

42

584

Mitchell Imler 5-Concordia Lutheran

18:51.22

3:46/K

10

 

54

43

524

Jack Beakas 3-Dekalb

18:52.32

3:46/K

9

 

55

44

616

Ryan Swanson 6-FW Northrop

18:52.68

3:46/K

12

 

56

45

621

Ryan Elward 6-FW Northrop

18:53.90

3:47/K

10

 

57

(> 7)

428

Logan Caldwell 1-Carroll

18:57.03

3:47/K

11

 

58

46

553

Phillip Phan 4-East Noble

18:58.33

3:48/K

10

 

59

47

516

Bradley McBride 3-Dekalb

18:58.86

3:48/K

12

 

60

48

488

Dallas Piotrowski 2-Columbia City

19:00.44

3:48/K

12

 

61

(> 7)

730

Nathan Wiliams 10-Northridge

19:00.48

3:48/K

9

 

62

(> 7)

469

Ben Smith 1-Carroll

19:05.57

3:49/K

11

 

63

49

614

Nick Jones 6-FW Northrop

19:06.45

3:49/K

12

 

64

(> 7)

582

Jack Adair 5-Concordia Lutheran

19:09.28

3:50/K

10

 

65

(> 7)

470

Grant Smith 1-Carroll

19:13.90

3:51/K

9

 

66

50

497

Jake Matteson 2-Columbia City

19:19.24

3:52/K

9

 

67

51

648

Dalton Sanders 7-FW Northside

19:20.54

3:52/K

12

 

68

52

550

Paul Shull 4-East Noble

19:21.04

3:52/K

11

 

69

(> 7)

464

Brandon Scott 1-Carroll

19:21.85

3:52/K

12

 

70

53

672

Cameron Cooper-Foster 8-FW Southside

19:23.52

3:53/K

12

 

71

(> 7)

451

Corey Miller 1-Carroll

19:23.75

3:53/K

10

 

72

54

522

Cameron Stokes 3-Dekalb

19:23.75

3:53/K

10

 

73

(> 7)

453

Jackson Miller 1-Carroll

19:23.76

3:53/K

12

 

74

55

496

Tim Hearld 2-Columbia City

19:24.30

3:53/K

9

 

75

(> 7)

450

Stone Miguel 1-Carroll

19:24.96

3:53/K

11

 

76

(> 7)

490

Evan Sauers 2-Columbia City

19:27.76

3:53/K

11

 

77

56

557

Seth Gorski 4-East Noble

19:29.03

3:54/K

9

 

78

(> 7)

460

John Scaer 1-Carroll

19:30.05

3:54/K

12

 

79

(> 7)

441

Matthew Hathaway 1-Carroll

19:30.33

3:54/K

12

 

80

(> 7)

617

Martin Muigai 6-FW Northrop

19:31.90

3:54/K

12

 

81

(> 7)

477

Andrew Zehr 1-Carroll

19:33.31

3:55/K

9

 

82

(> 7)

542

Keegan Gura 4-East Noble

19:33.87

3:55/K

12

 

83

(> 7)

468

Justin Smethers 1-Carroll

19:34.61

3:55/K

10

 

84

(> 7)

494

Nick Compton 2-Columbia City

19:38.84

3:56/K

9

 

85

(> 7)

439

Conner Gynn 1-Carroll

19:39.76

3:56/K

9

 

86

(> 7)

527

Kody Rice 3-Dekalb

19:40.24

3:56/K

9

 

87

(> 7)

472

Hayden Turnbow 1-Carroll

19:41.63

3:56/K

10

 

88

(> 7)

630

Josh Prochaska 6-FW Northrop

19:42.50

3:56/K

9

 

89

(> 7)

583

Andrew Bower 5-Concordia Lutheran

19:47.84

3:57/K

10

 

90

(> 7)

728

Riley Gorden 10-Northridge

19:49.44

3:58/K

10

 

91

57

680

Cayler Miner 8-FW Southside

19:52.98

3:58/K

9

 

92

(> 7)

489

Austin Beachy 2-Columbia City

19:54.65

3:59/K

11

 

93

(> 7)

500

Daniel Watts 2-Columbia City

19:56.60

3:59/K

9

 

94

58

650

Austin Keesler 7-FW Northside

19:56.92

3:59/K

12

 

95

(> 7)

466

Jacob Sliger 1-Carroll

19:58.56

4:00/K

12

 

96

(> 7)

622

Nick Luc 6-FW Northrop

20:00.79

4:00/K

10

 

97

(> 7)

449

Chris Meyer 1-Carroll

20:03.06

4:01/K

10

 

98

(> 7)

626

Quin Guingrich 6-FW Northrop

20:03.14

4:01/K

10

 

99

(> 7)

427

Ryan Bussen 1-Carroll

20:06.64

4:01/K

9

 

100

(> 7)

456

Jordan Price 1-Carroll

20:08.94

4:02/K

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

580

Kyle Zelt 5-Concordia Lutheran

20:11.38

4:02/K

11

 

102

59

679

Latrell Copeland 8-FW Southside

20:22.69

4:04/K

11

 

103

(> 7)

435

Alex Fleckinger 1-Carroll

20:22.87

4:04/K

9

 

104

(> 7)

476

Jorge Zazueta 1-Carroll

20:36.54

4:07/K

9

 

105

(> 7)

731

Blake Mawhorter 10-Northridge

20:37.14

4:07/K

9

 

106

60

647

Austin Campbell 7-FW Northside

20:40.48

4:08/K

11

 

107

61

678

Gary Schimmels 8-FW Southside

20:44.40

4:09/K

9

 

108

(> 7)

448

Ben Melendez 1-Carroll

20:44.98

4:09/K

10

 

109

(> 7)

467

Travis Sloffer 1-Carroll

20:46.49

4:09/K

9

 

110

(> 7)

618

Brandan Bystrom 6-FW Northrop

20:48.74

4:10/K

11

 

111

62

651

Alex Leto 7-FW Northside

20:49.40

4:10/K

10

 

112

63

681

Sam Lallow 8-FW Southside

20:50.34

4:10/K

9

 

113

(> 7)

544

Braven Lavigne 4-East Noble

20:51.90

4:10/K

12

 

114

(> 7)

595

Alex Amaro 5-Concordia Lutheran

20:52.24

4:10/K

9

 

115

(> 7)

499

Holden Schaefer 2-Columbia City

20:56.54

4:11/K

9

 

116

(> 7)

625

Kennedy Ly 6-FW Northrop

21:01.66

4:12/K

10

 

117

(> 7)

547

Shea Targgart 4-East Noble

21:02.26

4:12/K

12

 

118

(> 7)

633

John Miller 6-FW Northrop

21:02.60

4:12/K

9

 

119

(> 7)

526

Denver Bonecutter 3-Dekalb

21:02.82

4:12/K

9

 

120

(> 7)

675

Cameron Fyfe 8-FW Southside

21:03.29

4:13/K

9

 

121

(> 7)

457

Colfax Putt 1-Carroll

21:07.43

4:13/K

11

 

122

(> 7)

461

Turner Schaab 1-Carroll

21:09.94

4:14/K

12

 

123

(> 7)

433

Andrew Duff 1-Carroll

21:12.27

4:14/K

11

 

124

(> 7)

541

Travis Gordon 4-East Noble

21:13.82

4:15/K

12

 

125

(> 7)

676

Terence Lightning 8-FW Southside

21:14.44

4:15/K

11

 

126

(> 7)

649

Terrence Davis 7-FW Northside

21:14.57

4:15/K

11

 

127

(> 7)

682

Braxton Davis 8-FW Southside

21:15.03

4:15/K

11

 

128

(> 7)

577

Danial Massucci 5-Concordia Lutheran

21:15.98

4:15/K

12

 

129

(> 7)

760

Jasper Bassett 3-Dekalb

21:29.71

4:18/K

11

 

130

(> 7)

525

Trevor Bell 3-Dekalb

21:33.38

4:19/K

9

 

131

(> 7)

623

Ian Brubaker 6-FW Northrop

21:39.86

4:20/K

10

 

132

(> 7)

761

Noah Bowers 3-Dekalb

21:43.83

4:21/K

9

 

133

(> 7)

498

Nathan Oilar 2-Columbia City

21:52.85

4:22/K

9

 

134

(> 7)

659

Steven Newman 7-FW Northside

22:00.71

4:24/K

11

 

135

(> 7)

442

Ben Hippensteel 1-Carroll

22:13.07

4:27/K

11

 

136

(> 7)

671

Nick Adams 8-FW Southside

22:17.48

4:27/K

12

 

137

(> 7)

591

Josiah Krueger 5-Concordia Lutheran

22:25.84

4:29/K

9

 

138

(> 7)

592

Kasey Miller 5-Concordia Lutheran

22:27.01

4:29/K

9

 

139

(> 7)

593

Jarod Bates 5-Concordia Lutheran

22:30.13

4:30/K

9

 

140

(> 7)

586

Mitchell Scott 5-Concordia Lutheran

22:30.28

4:30/K

10

 

141

(> 7)

631

Dawson Jensen 6-FW Northrop

22:30.38

4:30/K

9

 

142

(> 7)

652

Anthony Reinhart 7-FW Northside

22:41.39

4:32/K

10

 

143

(> 7)

619

Sam Hudson 6-FW Northrop

22:51.43

4:34/K

11

 

144

(> 7)

635

Aj Cambron 6-FW Northrop

22:56.15

4:35/K

9

 

145

(> 7)

556

Joe Hand 4-East Noble

23:00.02

4:36/K

9

 

146

(> 7)

558

Kaden Lavigne 4-East Noble

23:01.35

4:36/K

9

 

147

(> 7)

559

Austin McCulloch 4-East Noble

23:04.08

4:37/K

9

 

148

(> 7)

655

Htaw Chan 7-FW Northside

23:06.44

4:37/K

11

 

149

(> 7)

548

Sean Bowers 4-East Noble

23:09.90

4:38/K

11

 

150

(> 7)

594

Skylar Wendell 5-Concordia Lutheran

23:10.11

4:38/K

9

 

151

(> 7)

438

Austen Gumpp 1-Carroll

23:10.25

4:38/K

12

 

152

(> 7)

560

Justin Ramsay 4-East Noble

23:13.72

4:39/K

9

 

153

(> 7)

581

Gavin Johnston 5-Concordia Lutheran

23:16.04

4:39/K

11

 

154

(> 7)

624

Luke Salisbury 6-FW Northrop

23:17.70

4:39/K

10

 

155

(> 7)

615

Sean Rizvic 6-FW Northrop

23:18.21

4:40/K

12

 

156

(> 7)

654

Evan Schaffer 7-FW Northside

23:46.23

4:45/K

10

 

157

(> 7)

523

Aaron Albright 3-Dekalb

23:59.29

4:48/K

9

 

158

(> 7)

656

Mathew Magana 7-FW Northside

24:00.71

4:48/K

10

 

159

(> 7)

495

Ashtin Green 2-Columbia City

24:03.90

4:49/K

9

 

160

(> 7)

632

Victor Banks 6-FW Northrop

24:05.18

4:49/K

9

 

161

(> 7)

658

Joseph Nelson 7-FW Northside

24:15.48

4:51/K

10

 

162

(> 7)

629

Michael Distelrath 6-FW Northrop

24:33.69

4:55/K

9

 

163

(> 7)

687

Ivan Mora 8-FW Southside

24:48.42

4:58/K

10

 

164

(> 7)

732

Nathan Koslowski 10-Northridge

25:46.87

5:09/K

9

 

165

(> 7)

684

Roy Barrera 8-FW Southside

25:50.67

5:10/K

12

 

166

(> 7)

587

Andy Ahlersmeyer 5-Concordia Lutheran

26:17.43

5:15/K

10

 

167

(> 7)

521

Max Green 3-Dekalb

26:19.73

5:16/K

10

 

168

(> 7)

437

Nick Gephart 1-Carroll

26:20.20

5:16/K

9

 

169

(> 7)

686

Armonte Hall 8-FW Southside

28:15.79

5:39/K

9

 

170

(> 7)

628

Brandon Hudson 6-FW Northrop

28:19.73

5:40/K

9

 

171

(> 7)

545

Reid McNamara 4-East Noble

28:28.62

5:42/K

12

 

172

(> 7)

555

Nate Deetz 4-East Noble

30:51.08

6:10/K

9