Indian Springs 2013 X Country Invite

September 14, 2013


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

428

Eduardo Calderon Lakeview

9:52.69

5:18/M

8

 

2

2

879

Matthew Yoder Westview

10:07.04

5:26/M

8

 

3

3

794

Griner Luke Wawasee

10:11.64

5:28/M

7

 

4

4

543

Conner Goetz Maple Creek

10:12.55

5:29/M

8

 

5

5

880

Richmond Stoltzfus Westview

10:22.67

5:34/M

8

 

6

6

852

Fernando Luevano West Noble

10:29.34

5:38/M

8

 

7

7

539

Hunter Wallace Maple Creek

10:30.03

5:39/M

7

 

8

8

590

Jaimeson King Northridge

10:31.63

5:39/M

8

 

9

9

654

J. J. Whicker Riverview

10:33.08

5:40/M

8

 

10

10

806

Robinson Brady Wawasee

10:35.02

5:41/M

8

 

11

11

871

Kolten Lewton Westview

10:35.86

5:41/M

7

 

12

12

537

Draven Thompson Maple Creek

10:38.60

5:43/M

7

 

13

13

776

James Swinehart Summit MS

10:40.82

5:44/M

8

 

14

14

643

Brock Spahr Riverview

10:49.84

5:49/M

7

 

15

15

881

Carson Eash Westview

10:50.23

5:49/M

8

 

16

16

225

Lucas Magaldi ECA

10:50.69

5:49/M

8

 

17

17

695

Matt Kochanski St. Charles/Jude

10:52.22

5:51/M

7

 

18

18

592

Austin Clark Northridge

10:55.46

5:52/M

8

 

19

19

257

Marc Motter Edgewood

10:58.05

5:54/M

8

 

20

20

796

Alexander Braxton Wawasee

10:58.67

5:54/M

7

 

21

21

798

Hare Spencer Wawasee

11:00.24

5:55/M

7

 

22

22

797

Hoffert Ben Wawasee

11:00.46

5:55/M

7

 

23

23

420

William Robison Lakeview

11:01.06

5:55/M

7

 

24

24

319

Micah Malcolm Garrett Middle School

11:02.21

5:56/M

8

 

25

25

728

Chris Raines St. Vincent's

11:03.37

5:56/M

7

 

26

26

873

Kent Yoder Westview

11:03.85

5:56/M

7

 

27

27

882

Mason Jones Westview

11:04.31

5:57/M

8

 

28

28

706

Collin Cahill St. Charles/Jude

11:10.70

6:00/M

8

 

29

29

549

Ethan McCall Maple Creek

11:11.77

6:01/M

8

 

30

30

304

Xander Lerch Fairfield JH

11:12.37

6:01/M

8

 

31

31

582

Micah Cross Northridge

11:13.25

6:02/M

7

 

32

32

807

Lecount Joe Wawasee

11:13.81

6:02/M

8

 

33

33

485

Shane Pursch Lincoln

11:14.21

6:02/M

8

 

34

34

534

Chase Miguel Maple Creek

11:14.63

6:02/M

7

 

35

35

611

Josh Davenport PHMS

11:15.25

6:03/M

7

 

36

36

765

Zac Bradtmiller Summit MS

11:15.89

6:03/M

7

 

37

37

521

Michael Frank Maple Creek

11:17.13

6:04/M

6

 

38

38

593

Christian Kauffman Northridge

11:18.54

6:05/M

8

 

39

39

872

Benjamin Miller Westview

11:19.81

6:05/M

7

 

40

40

538

Cory Waldron Maple Creek

11:21.13

6:06/M

7

 

41

41

704

Isaiah Wiseman St. Charles/Jude

11:22.65

6:07/M

7

 

42

42

108

Ingermann Zachary Carroll MS

11:23.45

6:07/M

8

 

43

43

430

Nathaniel Gottschalk Lakeview

11:23.71

6:07/M

8

 

44

44

774

Peyton Mankey Summit MS

11:26.63

6:09/M

8

 

45

45

255

Lucas Howett Edgewood

11:30.79

6:11/M

8

 

46

46

591

Andrew Royer Northridge

11:32.78

6:12/M

8

 

47

47

256

Taylor Mills Edgewood

11:33.85

6:13/M

8

 

48

48

646

Auden Eckert Riverview

11:35.83

6:14/M

8

 

49

49

843

Dakota Thompson West Noble

11:36.47

6:14/M

7

 

50

50

102

Miser Weston Carroll MS

11:36.55

6:14/M

7

 

51

51

401

Kent Eagleson Lakeland

11:42.35

6:17/M

8

 

52

52

250

Kennis Dye Edgewood

11:44.97

6:18/M

8

 

53

53

482

Jeffrey Oliver Lincoln

11:46.59

6:20/M

8

 

54

54

703

Emmett Delaney St. Charles/Jude

11:46.67

6:20/M

7

 

55

55

650

Andrew Kaylor Riverview

11:47.23

6:20/M

8

 

56

56

689

Jason Kochanski St. Charles/Jude

11:47.95

6:20/M

6

 

57

57

594

Tyler Overmyer Northridge

11:48.99

6:21/M

8

 

58

58

251

Justin Fleming Edgewood

11:51.70

6:22/M

8

 

59

59

583

Evan Beasley Northridge

11:52.55

6:23/M

7

 

60

(< 5)

662

Stephen Busch SJSE

11:53.21

6:23/M

7

 

61

60

400

Cameron Fitzgerald Lakeland

11:55.86

6:24/M

8

 

62

61

842

Jordan Shoemaker West Noble

11:57.80

6:25/M

7

 

63

62

637

Nathan Sizmore Riverview

11:57.96

6:25/M

6

 

64

63

252

Lucas Harvey Edgewood

12:00.95

6:27/M

8

 

65

64

727

Matthias Post St. Vincent's

12:02.68

6:28/M

7

 

66

65

201

Marshall Beard DeKalb

12:04.17

6:29/M

8

 

67

66

372

Jordan Keuneke ISMS

12:05.66

6:30/M

8

 

68

67

452

Graham Calhoun Lincoln

12:06.18

6:30/M

6

 

69

68

468

Brady Hissong Lincoln

12:07.45

6:31/M

6

 

70

69

361

Seth Schaper ISMS

12:07.49

6:31/M

6

 

71

70

282

Adam Dills ENMS

12:09.69

6:32/M

8

 

72

71

396

Christian Keller Lakeland

12:10.72

6:32/M

7

 

73

72

777

Addison White Summit MS

12:12.02

6:34/M

8

 

74

73

79

Derose Timothy Carroll MS

12:13.81

6:34/M

6

 

75

74

759

Zach Leslie Summit MS

12:14.39

6:35/M

6

 

76

75

373

Braden Baker ISMS

12:14.84

6:35/M

8

 

77

76

227

Samuel Newland ECA

12:15.69

6:35/M

8

 

78

77

195

Juan Carlos Vazquez DeKalb

12:15.83

6:35/M

7

 

79

78

648

Brady Johnson Riverview

12:16.11

6:36/M

8

 

80

79

613

Allan Steele PHMS

12:17.74

6:36/M

7

 

81

80

835

Nathan Mast West Noble

12:17.86

6:36/M

6

 

82

81

183

Colton Gaier DeKalb

12:18.51

6:37/M

6

 

83

82

13

Ryan Boyle Bellmont

12:18.83

6:37/M

8

 

84

83

649

Matt Karst Riverview

12:18.92

6:37/M

8

 

85

84

281

James Moore ENMS

12:20.29

6:38/M

8

 

86

85

153

Reid Dillion Crestview Middle School

12:20.51

6:38/M

8

 

87

86

154

Jacob Foster Crestview Middle School

12:20.53

6:38/M

8

 

88

87

834

Abraham Longoria West Noble

12:20.86

6:38/M

6

 

89

88

362

Landon Wakeman ISMS

12:22.37

6:39/M

6

 

90

89

81

Gerken Christopher Carroll MS

12:22.94

6:39/M

6

 

91

90

203

Kobe Hopkins DeKalb

12:23.87

6:39/M

8

 

92

91

24

Drew Arnold Canterbury

12:23.87

6:39/M

6

 

93

92

760

Griffin Leslie Summit MS

12:24.05

6:40/M

6

 

94

93

303

Carlos Espinosa Fairfield JH

12:24.29

6:40/M

8

 

95

94

701

Jonah Getty St. Charles/Jude

12:24.91

6:40/M

7

 

96

95

120

Jaydrian Clouse Churubusco

12:25.00

6:41/M

8

 

97

96

296

Colten Cripe Fairfield JH

12:26.61

6:41/M

6

 

98

97

359

Nathan Mills ISMS

12:27.42

6:42/M

6

 

99

98

11

Emerson Brown Bellmont

12:27.55

6:42/M

7

 

100

99

151

Jacob Wust Crestview Middle School

12:28.54

6:42/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

100

157

Nolan Young Crestview Middle School

12:28.80

6:42/M

8

 

102

101

360

Nicholas Mills ISMS

12:28.81

6:42/M

6

 

103

102

854

Felix Murillo West Noble

12:29.41

6:43/M

8

 

104

103

12

Justin Gephart Bellmont

12:31.47

6:44/M

8

 

105

104

204

Jackson Norton DeKalb

12:32.75

6:44/M

8

 

106

105

96

Schroeder Wyatt Carroll MS

12:33.46

6:45/M

6

 

107

106

302

Bentley Miller Fairfield JH

12:34.99

6:45/M

7

 

108

107

184

Kaleb Garcia DeKalb

12:36.19

6:46/M

6

 

109

108

429

Colton Wottring Lakeview

12:37.36

6:47/M

8

 

110

109

27

Vincent Scavo Canterbury

12:40.56

6:49/M

8

 

111

110

614

Matt Dyer PHMS

12:41.16

6:49/M

8

 

112

111

421

Jose Leyva Lakeview

12:42.77

6:50/M

7

 

113

112

119

Cordell Thomas Churubusco

12:42.85

6:50/M

7

 

114

113

732

John Weilbaker St. Vincent's

12:44.06

6:51/M

8

 

115

114

731

Ryan McArdle St. Vincent's

12:44.38

6:51/M

8

 

116

115

277

Brock Kerst ENMS

12:45.47

6:51/M

7

 

117

116

702

Andy Myers St. Charles/Jude

12:45.48

6:51/M

7

 

118

117

465

Konnor Ray Lincoln

12:48.27

6:53/M

6

 

119

118

85

Hartzog Chase Carroll MS

12:48.55

6:53/M

6

 

120

119

226

Dain Wyngarden ECA

12:49.11

6:53/M

8

 

121

120

467

Harold Niones Lincoln

12:50.06

6:54/M

6

 

122

121

258

Dane Stookey Edgewood

12:55.59

6:57/M

8

 

123

122

106

Gieseking Bradley Carroll MS

12:55.93

6:57/M

8

 

124

123

366

Reece Baron ISMS

12:57.35

6:58/M

7

 

125

124

228

Samuel Nolan ECA

12:58.89

6:58/M

8

 

126

125

202

Andrew Hill DeKalb

13:02.64

7:00/M

8

 

127

126

118

Mason Gray Churubusco

13:04.19

7:02/M

7

 

128

127

316

Chance Hinkle Garrett Middle School

13:04.41

7:02/M

7

 

129

128

615

Ethan German PHMS

13:04.91

7:02/M

8

 

130

129

612

Matt McClanahan PHMS

13:07.67

7:03/M

7

 

131

(< 5)

665

Ben Falloon SJSE

13:08.24

7:04/M

8

 

132

130

775

Nathan Merz Summit MS

13:08.43

7:04/M

8

 

133

131

392

Gabe Haines Lakeland

13:08.59

7:04/M

6

 

134

132

298

Isaac Bontrager Fairfield JH

13:09.79

7:04/M

7

 

135

133

297

Seth Yoder Fairfield JH

13:12.86

7:06/M

6

 

136

134

301

Drew Martin Fairfield JH

13:13.71

7:06/M

7

 

137

135

5

Ryne Norby Bellmont

13:13.89

7:06/M

6

 

138

136

315

Owen Walter Garrett Middle School

13:14.52

7:07/M

7

 

139

137

6

Ethan Corral Bellmont

13:16.17

7:08/M

6

 

140

138

616

Ashton Reed PHMS

13:16.51

7:08/M

8

 

141

139

122

Cameron Crick Churubusco

13:19.40

7:10/M

8

 

142

140

853

Aj MacIas West Noble

13:20.24

7:10/M

8

 

143

141

272

Lucas Denton ENMS

13:22.94

7:11/M

6

 

144

142

156

Jack Young Crestview Middle School

13:26.63

7:13/M

8

 

145

143

459

Adam Hunter Lincoln

13:27.54

7:14/M

6

 

146

144

155

Mitchell McElhaney Crestview Middle School

13:28.05

7:14/M

8

 

147

145

398

Lewis Mullen Lakeland

13:33.44

7:17/M

7

 

148

146

152

Adam Zahn Crestview Middle School

13:34.68

7:18/M

7

 

149

147

606

Skyler Cummings PHMS

13:34.93

7:18/M

6

 

150

148

26

Levi McClure Canterbury

13:46.97

7:24/M

7

 

151

149

730

Joe Straley St. Vincent's

13:50.80

7:26/M

7

 

152

150

275

Michael Bender ENMS

13:50.93

7:26/M

7

 

153

151

7

Blaine Johnson Bellmont

13:51.07

7:27/M

6

 

154

(< 5)

666

Charlie Burton SJSE

13:53.88

7:28/M

8

 

155

152

276

Keeton Honaker ENMS

14:03.09

7:33/M

7

 

156

153

426

Victor Mejia Lakeview

14:04.00

7:34/M

7

 

157

154

314

Turk Taylor Garrett Middle School

14:04.01

7:34/M

7

 

158

(< 5)

663

Noah Brown SJSE

14:08.31

7:36/M

8

 

159

155

283

Jordan Hall ENMS

14:30.78

7:48/M

8

 

160

156

394

Luke Nelson Lakeland

14:40.41

7:53/M

6

 

161

157

393

Blake Krahulec Lakeland

15:00.33

8:04/M

6

 

162

158

29

Kyle Gilbert Canterbury

15:02.00

8:05/M

8

 

163

159

229

Jon Dean ECA

15:07.23

8:08/M

8

 

164

160

28

Jasper Housman Canterbury

15:07.62

8:08/M

8

 

165

161

223

Michael Cox ECA

15:08.92

8:08/M

7

 

166

162

317

Josh Blessinger Garrett Middle School

15:09.89

8:09/M

7

 

167

163

123

Ben Geise Churubusco

15:37.48

8:24/M

8

 

168

164

117

Klayton Brown Churubusco

15:46.37

8:29/M

6

 

169

165

14

Quinton Swenski Bellmont

15:55.86

8:33/M

8

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

530

Cooper Green Maple Creek

11:13.81

6:02/M

7

 

2

2

875

Matthew Jones Westview

11:22.69

6:07/M

7

 

3

3

874

Andrew Hostetler Westview

11:24.16

6:08/M

7

 

4

4

536

Nate Steensma Maple Creek

11:29.09

6:10/M

7

 

5

5

799

Bame Parker Wawasee

11:33.44

6:13/M

7

 

6

6

883

Abraham Jones Westview

11:36.82

6:14/M

8

 

7

7

547

Austin Kresl Maple Creek

11:37.42

6:15/M

8

 

8

8

544

Nic Hoy Maple Creek

11:38.56

6:15/M

8

 

9

9

595

Trevor Salee Northridge

11:40.57

6:16/M

8

 

10

10

542

Sam Burchett Maple Creek

11:43.94

6:18/M

8

 

11

11

540

Cooper Young Maple Creek

11:45.47

6:19/M

7

 

12

12

800

Pritchard Jared Wawasee

11:56.16

6:25/M

7

 

13

13

206

Matt Lamson DeKalb

11:57.80

6:25/M

8

 

14

14

546

Joe Just Maple Creek

11:58.59

6:26/M

8

 

15

15

801

Schlabach Braeden Wawasee

11:59.76

6:27/M

7

 

16

(> 7)

531

Evan Kreilach Maple Creek

12:01.84

6:28/M

7

 

17

(> 7)

545

Jack Just Maple Creek

12:02.43

6:28/M

8

 

18

16

877

Gavin Stutzman Westview

12:08.81

6:31/M

7

 

19

17

851

Daniel Hernandez West Noble

12:12.93

6:34/M

8

 

20

(> 7)

525

Hayden Mullett Maple Creek

12:13.85

6:34/M

6

 

21

18

850

Frank Gutierrez West Noble

12:14.66

6:35/M

8

 

22

(> 7)

533

Logan Meyer Maple Creek

12:20.19

6:38/M

7

 

23

19

808

Powell Dalin Wawasee

12:23.34

6:39/M

8

 

24

(> 7)

541

Sebastian Zazueta Maple Creek

12:24.52

6:40/M

7

 

25

20

645

Hale Bowen Riverview

12:26.93

6:41/M

8

 

26

21

802

Rager Cameron Wawasee

12:29.50

6:43/M

7

 

27

22

884

Josh Miller Westview

12:30.25

6:43/M

8

 

28

23

792

Conley Thomas Wawasee

12:30.99

6:43/M

6

 

29

24

647

Mitchell Geller Riverview

12:32.05

6:44/M

8

 

30

25

109

Shoaf Caleb Carroll MS

12:32.97

6:44/M

8

 

31

(> 7)

551

Will Terry Maple Creek

12:33.98

6:45/M

8

 

32

26

370

Brenden Roberts ISMS

12:34.20

6:45/M

7

 

33

(> 7)

518

Grant Badgley Maple Creek

12:35.47

6:46/M

6

 

34

27

705

Ron Record St. Charles/Jude

12:36.03

6:46/M

7

 

35

28

80

Geller Jacob Carroll MS

12:36.27

6:46/M

6

 

36

29

584

Michael Dugle Northridge

12:37.34

6:47/M

7

 

37

30

576

Isaac Zmuda Northridge

12:42.20

6:50/M

6

 

38

31

585

Bradley Petrofskey Northridge

12:43.51

6:50/M

7

 

39

(> 7)

532

Brendan Menor Maple Creek

12:46.08

6:52/M

7

 

40

32

697

Josh Schipper St. Charles/Jude

12:46.58

6:52/M

7

 

41

(> 7)

517

Jeremy Ashton Maple Creek

12:51.71

6:55/M

6

 

42

33

691

Atticus Wiseman St. Charles/Jude

12:53.13

6:56/M

6

 

43

34

575

Tanner Salee Northridge

12:55.19

6:57/M

6

 

44

35

793

Yoder Benson Wawasee

12:56.08

6:57/M

6

 

45

36

89

Melcher Dylan Carroll MS

12:56.98

6:57/M

6

 

46

(> 7)

529

Andrew Chester Maple Creek

12:56.99

6:57/M

7

 

47

37

770

Nathan Neuenschwander Summit MS

12:57.07

6:58/M

7

 

48

38

586

Alex Cranston Northridge

13:00.96

6:59/M

7

 

49

(> 7)

520

Peyton Fosnough Maple Creek

13:01.33

7:00/M

6

 

50

39

100

Flick Christopher Carroll MS

13:03.08

7:01/M

7

 

51

40

374

Colton Coeffelt ISMS

13:04.29

7:02/M

8

 

52

41

876

Ethan Troyer Westview

13:04.52

7:02/M

7

 

53

42

587

Jonathan Dugle Northridge

13:05.04

7:02/M

7

 

54

(> 7)

580

Jonathan Eickstadt Northridge

13:08.25

7:04/M

6

 

55

(> 7)

526

Nick Smith Maple Creek

13:11.84

7:05/M

6

 

56

(> 7)

522

Groeling Micah Maple Creek

13:12.71

7:06/M

6

 

57

43

696

Andrew Reiling St. Charles/Jude

13:14.46

7:07/M

7

 

58

44

104

Burns Stephen Carroll MS

13:15.62

7:07/M

8

 

59

45

634

Clayton Johnson Riverview

13:15.70

7:07/M

6

 

60

46

200

Harrison Beard DeKalb

13:18.65

7:09/M

7

 

61

(> 7)

548

Bailor Lazoff Maple Creek

13:19.52

7:10/M

8

 

62

47

248

Caleb Warner Edgewood

13:19.68

7:10/M

7

 

63

48

95

Scholz Connor Carroll MS

13:22.53

7:11/M

6

 

64

49

91

Mills Ayden Carroll MS

13:23.93

7:12/M

6

 

65

50

198

Evan Turner DeKalb

13:24.25

7:12/M

7

 

66

51

431

Leytan Perry Lakeview

13:24.43

7:12/M

8

 

67

(< 5)

305

Ethan Wesseler Fairfield JH

13:24.49

7:12/M

8

 

68

52

474

Tyler Voreis Lincoln

13:24.85

7:12/M

7

 

69

53

188

Gabe Hefty DeKalb

13:26.13

7:13/M

6

 

70

54

710

Carson Pocock St. Charles/Jude

13:27.14

7:14/M

8

 

71

(> 7)

577

Zack Smaka Northridge

13:27.76

7:14/M

6

 

72

55

143

Isaiah Clampitt Crestview Middle School

13:28.21

7:14/M

6

 

73

(> 7)

803

Krugman Jared Wawasee

13:29.52

7:15/M

7

 

74

56

149

Drew Davis Crestview Middle School

13:30.26

7:15/M

7

 

75

57

246

Ethan Prescott Edgewood

13:30.50

7:15/M

7

 

76

58

693

Noah Maskal St. Charles/Jude

13:31.04

7:16/M

6

 

77

59

363

Colyn Iden ISMS

13:32.55

7:17/M

6

 

78

(> 7)

524

Allen Mason Maple Creek

13:32.80

7:17/M

6

 

79

60

692

Daniel Cava St. Charles/Jude

13:32.81

7:17/M

6

 

80

(> 7)

694

Aaron Schall St. Charles/Jude

13:32.92

7:17/M

7

 

81

(> 7)

795

Slabaugh Josh Wawasee

13:32.94

7:17/M

7

 

82

(> 7)

87

Kirk Micah Carroll MS

13:35.17

7:18/M

6

 

83

(> 7)

98

Wellman Henry Carroll MS

13:35.24

7:18/M

6

 

84

(> 7)

578

Joey Garberick Northridge

13:36.16

7:19/M

6

 

85

(> 7)

805

Kelsheimer Clay Wawasee

13:38.90

7:20/M

7

 

86

(> 7)

103

Sayre Bradlee Carroll MS

13:39.10

7:20/M

7

 

87

61

142

Isaac Brown Crestview Middle School

13:39.92

7:20/M

6

 

88

62

207

Evan Theis DeKalb

13:40.53

7:21/M

8

 

89

(> 7)

101

Haraguchi Anthony Carroll MS

13:41.24

7:21/M

7

 

90

63

869

Avery Niccum Westview

13:41.74

7:21/M

6

 

91

(> 7)

94

Sayre Branden Carroll MS

13:42.93

7:22/M

6

 

92

(> 7)

579

Wyatt Simmons Northridge

13:43.19

7:22/M

6

 

93

64

640

Ben Clickner Riverview

13:43.20

7:22/M

7

 

94

65

247

Landon Roark Edgewood

13:46.39

7:24/M

7

 

95

66

761

Jackson McClain Summit MS

13:48.19

7:25/M

6

 

96

(> 7)

535

Tommy Molter Maple Creek

13:48.19

7:25/M

7

 

97

(> 7)

588

Nick Buzzard Northridge

13:49.54

7:26/M

7

 

98

67

642

Jarid Miller Riverview

13:50.62

7:26/M

7

 

99

68

767

Reese Crowell Summit MS

13:51.01

7:27/M

7

 

100

69

483

Jonathon Warren Lincoln

13:51.11

7:27/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

699

Jeremiah Jauch St. Charles/Jude

13:51.12

7:27/M

7

 

102

70

756

Andrew Conarty Summit MS

13:51.28

7:27/M

6

 

103

(> 7)

870

Andr? Stutzman Westview

13:51.65

7:27/M

6

 

104

71

249

Jacob Dachenhaus Edgewood

13:51.95

7:27/M

8

 

105

72

192

Hunter Taylor DeKalb

13:52.70

7:27/M

6

 

106

73

451

Caden Grove Lincoln

13:54.30

7:28/M

6

 

107

74

772

Ryan Busse Summit MS

13:56.28

7:29/M

8

 

108

75

855

Rodolpho Munoz West Noble

14:02.58

7:33/M

8

 

109

76

466

Bo Meadors Lincoln

14:03.38

7:33/M

6

 

110

77

460

Austin Delee Lincoln

14:07.02

7:35/M

6

 

111

78

846

Aden Burke West Noble

14:07.34

7:35/M

8

 

112

79

254

Austin Hollowell Edgewood

14:08.69

7:36/M

8

 

113

80

422

Alex Cook Lakeview

14:09.21

7:36/M

7

 

114

81

367

Jackson Longebaugh ISMS

14:09.48

7:36/M

7

 

115

82

479

Rylan Clark Lincoln

14:09.53

7:36/M

7

 

116

(> 7)

589

Shrey Patel Northridge

14:11.34

7:38/M

7

 

117

83

187

Corbin Davis DeKalb

14:13.94

7:39/M

6

 

118

(> 7)

709

Patrick McMasters St. Charles/Jude

14:14.02

7:39/M

8

 

119

(> 7)

700

Luke Elsasser St. Charles/Jude

14:14.66

7:39/M

7

 

120

(> 7)

205

Seth Knepper DeKalb

14:14.67

7:39/M

8

 

121

(< 5)

724

Jackson Schuhmacher St. Vincent's

14:17.90

7:41/M

6

 

122

(> 7)

690

Chris Bookmyer St. Charles/Jude

14:18.04

7:41/M

6

 

123

(> 7)

82

Goff Kyle Carroll MS

14:19.00

7:42/M

6

 

124

(> 7)

523

Zayaan Habib Maple Creek

14:19.80

7:42/M

6

 

125

(> 7)

83

Hall Braeden Carroll MS

14:21.82

7:43/M

6

 

126

(< 5)

608

Darrion Thornburg PHMS

14:23.79

7:44/M

6

 

127

(> 7)

97

Sustek Tyler Carroll MS

14:24.47

7:45/M

6

 

128

84

368

Eli Fudge ISMS

14:25.33

7:45/M

7

 

129

85

766

Broderick Clapper Summit MS

14:26.04

7:46/M

7

 

130

86

148

Chris Barrett Crestview Middle School

14:27.56

7:46/M

7

 

131

(> 7)

84

Harmon Carson Carroll MS

14:28.23

7:47/M

6

 

132

(> 7)

190

Spencer Kenens DeKalb

14:29.34

7:47/M

6

 

133

(< 5)

729

Cameron Wilder St. Vincent's

14:30.41

7:48/M

7

 

134

87

757

Caleb Fritsch Summit MS

14:32.58

7:49/M

6

 

135

88

845

Jesus Aguilar West Noble

14:32.75

7:49/M

8

 

136

89

476

Osvaldo Arias Lincoln

14:35.03

7:50/M

7

 

137

(< 5)

609

Chase Townsend PHMS

14:35.70

7:50/M

6

 

138

(< 5)

397

Logan Hoerl Lakeland

14:36.75

7:51/M

7

 

139

(< 5)

725

Noah Wilder St. Vincent's

14:37.76

7:52/M

6

 

140

(> 7)

462

Cam Riddle Lincoln

14:38.07

7:52/M

6

 

141

(> 7)

698

Eric Blackwell St. Charles/Jude

14:38.64

7:52/M

7

 

142

90

365

Randy Timms ISMS

14:39.60

7:53/M

6

 

143

91

259

Eric Williamson Edgewood

14:40.68

7:53/M

8

 

144

(< 5)

10

Alexander Kelley Bellmont

14:41.47

7:54/M

6

 

145

(> 7)

480

Luke Walters Lincoln

14:42.32

7:54/M

7

 

146

(> 7)

458

Ian McVicker Lincoln

14:42.56

7:54/M

6

 

147

(> 7)

469

Hamza Yasin Lincoln

14:43.06

7:55/M

7

 

148

(> 7)

453

Tolman Mills Lincoln

14:43.19

7:55/M

6

 

149

92

145

Jordan Hollowell Crestview Middle School

14:43.51

7:55/M

6

 

150

93

245

Chase Byron Edgewood

14:44.69

7:55/M

7

 

151

(> 7)

707

Luke Maskal St. Charles/Jude

14:44.98

7:55/M

8

 

152

94

639

Riley Bercik Riverview

14:46.26

7:56/M

7

 

153

(> 7)

688

Sam Horine St. Charles/Jude

14:46.44

7:56/M

6

 

154

(> 7)

484

Aidan Burkins Lincoln

14:47.17

7:57/M

8

 

155

(< 5)

220

Reese Morehead ECA

14:48.86

7:57/M

6

 

156

(> 7)

456

Keagan Lairid Lincoln

14:49.46

7:58/M

6

 

157

95

653

Michael Schweller Riverview

14:51.02

7:59/M

8

 

158

(< 5)

399

Gage Anderson Lakeland

14:51.68

7:59/M

7

 

159

96

425

Nate Leach Lakeview

14:54.20

8:01/M

7

 

160

97

833

Allen Abad West Noble

14:54.69

8:01/M

6

 

161

(> 7)

472

Evan Pritchard Lincoln

14:55.48

8:01/M

7

 

162

98

839

Derrick Powell West Noble

14:55.72

8:01/M

6

 

163

(< 5)

274

Draike Rouch ENMS

14:56.03

8:02/M

6

 

164

(> 7)

519

Cory Bussen Maple Creek

14:56.62

8:02/M

6

 

165

(> 7)

763

Carson Truesdale Summit MS

14:58.54

8:03/M

6

 

166

(> 7)

550

Levi Steele Maple Creek

14:58.71

8:03/M

8

 

167

(< 5)

285

Kj Kramer ENMS

15:05.08

8:07/M

8

 

168

99

364

Michael Johnson ISMS

15:08.50

8:08/M

6

 

169

(> 7)

470

Luke Mikesell Lincoln

15:09.92

8:09/M

7

 

170

(< 5)

280

Scott Zizelman ENMS

15:10.70

8:09/M

7

 

171

(> 7)

475

Colin Burkins Lincoln

15:11.17

8:10/M

7

 

172

(< 5)

607

Holden Frazier PHMS

15:11.43

8:10/M

6

 

173

(< 5)

278

Nathan Clouse ENMS

15:12.70

8:10/M

7

 

174

(> 7)

762

Matthew Rapson Summit MS

15:13.04

8:11/M

6

 

175

(> 7)

581

Avery Mantyla Northridge

15:13.27

8:11/M

6

 

176

(> 7)

463

James Miller Lincoln

15:24.49

8:17/M

6

 

177

(> 7)

454

Matthew Gerard Lincoln

15:28.50

8:19/M

6

 

178

(> 7)

856

Fernando Ruvalcaba West Noble

15:28.85

8:19/M

8

 

179

(< 5)

299

Eric Gaby Fairfield JH

15:28.91

8:19/M

7

 

180

100

423

Ethan Thompson Lakeview

15:33.19

8:22/M

7

 

181

(> 7)

457

Andy Rostron Lincoln

15:33.96

8:22/M

6

 

182

(> 7)

199

Clayton Adas DeKalb

15:37.82

8:24/M

7

 

183

(> 7)

836

Dan Moreno West Noble

15:37.85

8:24/M

6

 

184

(> 7)

655

Jackson Wright Riverview

15:39.64

8:25/M

8

 

185

(> 7)

844

Andrew Tom West Noble

15:43.72

8:27/M

7

 

186

(> 7)

804

Sidwell Gabe Wawasee

15:49.70

8:30/M

7

 

187

(> 7)

450

Roman Finnegan Lincoln

15:51.36

8:31/M

6

 

188

(> 7)

528

Kevin Wang Maple Creek

15:53.87

8:32/M

6

 

189

(> 7)

191

Preston Rigby DeKalb

15:55.72

8:33/M

6

 

190

(> 7)

838

Ryan Reyes West Noble

16:00.25

8:36/M

6

 

191

(> 7)

369

David Kyler ISMS

16:01.58

8:37/M

7

 

192

(> 7)

527

Zach Thomas Maple Creek

16:02.76

8:37/M

6

 

193

(> 7)

771

Jake Scott Summit MS

16:05.44

8:39/M

7

 

194

101

424

Keller Swartzentruber Lakeview

16:07.26

8:40/M

7

 

195

(> 7)

88

Krauskopf Alexander Carroll MS

16:09.43

8:41/M

6

 

196

(> 7)

481

Dakota Hall Lincoln

16:10.52

8:42/M

8

 

197

(< 5)

9

Devin Stetler Bellmont

16:13.64

8:43/M

6

 

198

(> 7)

837

Juan Ramirez West Noble

16:24.87

8:49/M

6

 

199

(> 7)

78

Delagrange Tyler Carroll MS

16:27.66

8:51/M

6

 

200

(> 7)

92

Pensinger Alexander Carroll MS

16:32.23

8:53/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

840

Yonek Fernandez West Noble

16:35.03

8:55/M

7

 

202

(> 7)

464

Sam Keiser Lincoln

16:39.32

8:57/M

6

 

203

(> 7)

764

Philip Waldorf Summit MS

16:41.10

8:58/M

6

 

204

(> 7)

477

Cody Filson Lincoln

16:41.65

8:58/M

7

 

205

(> 7)

769

Matt Lovinger Summit MS

16:42.74

8:59/M

7

 

206

(> 7)

75

Bracken Alexander Carroll MS

16:50.83

9:03/M

6

 

207

(> 7)

189

Devin Hickman DeKalb

16:51.23

9:04/M

6

 

208

(> 7)

461

Hardy Chapman Lincoln

16:59.36

9:08/M

6

 

209

(< 5)

224

Abraham Murillo ECA

16:59.66

9:08/M

7

 

210

(> 7)

77

Chmiel Alexander Carroll MS

17:02.59

9:09/M

6

 

211

(> 7)

651

Michael Kibellas Riverview

17:06.98

9:12/M

8

 

212

102

146

Aidan Hosler Crestview Middle School

17:09.56

9:13/M

6

 

213

103

418

Timothy Farner Lakeview

17:17.90

9:18/M

7

 

214

(> 7)

768

Caleb Lenardson Summit MS

17:25.21

9:22/M

7

 

215

(< 5)

667

Joseph Klinger SJSE

17:28.34

9:23/M

8

 

216

(> 7)

194

Adam Utnage DeKalb

17:32.03

9:26/M

6

 

217

(< 5)

402

Dominick Wood Lakeland

17:59.64

9:40/M

8

 

218

(> 7)

371

Brody Taylor ISMS

18:13.64

9:48/M

7

 

219

(> 7)

90

Merriman Bastian Carroll MS

18:21.12

9:52/M

6

 

220

(> 7)

244

Kurt Benedict Edgewood

18:30.06

9:57/M

7

 

221

(> 7)

636

Payne Prilaman Riverview

18:33.52

9:58/M

6

 

222

(> 7)

196

Preston McCrory DeKalb

18:35.45

9:59/M

7

 

223

(> 7)

635

Greg Kelsey Riverview

19:25.10

10:26/M

6

 

224

(> 7)

847

Julio Castaneda West Noble

19:35.79

10:32/M

8

 

225

(> 7)

848

Xavier Flores West Noble

19:38.77

10:33/M

8

 

226

(> 7)

631

Jack Britten Riverview

22:46.90

12:14/M

6

 

227

(> 7)

758

Carson Grover Summit MS

25:05.77

13:29/M

6

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Westview

59

2

5

11

15

26

27

39

 

 

Top 5 Times: 52:59.65

 

2

Wawasee

76

3

10

20

21

22

32

 

 

Top 5 Times: 53:46.03

 

3

Maple Creek

86

4

7

12

29

34

37

40

 

 

Top 5 Times: 53:47.58

 

4

Northridge

141

8

18

31

38

46

57

59

 

 

Top 5 Times: 55:31.66

 

5

Riverview

188

9

14

48

55

62

78

83

 

 

Top 5 Times: 56:43.94

 

6

St. Charles/Jude

196

17

28

41

54

56

94

116

 

 

Top 5 Times: 57:00.19

 

7

Edgewood

221

19

45

47

52

58

63

121

 

 

Top 5 Times: 57:39.36

 

8

Summit MS

239

13

36

44

72

74

92

130

 

 

Top 5 Times: 57:49.75

 

9

West Noble

283

6

49

61

80

87

102

140

 

 

Top 5 Times: 58:42.33

 

10

Lakeview

286

1

23

43

108

111

153

 

 

Top 5 Times: 57:37.59

 

11

Lincoln

338

33

53

67

68

117

120

143

 

 

Top 5 Times: 1:00:02.70

 

12

Carroll MS

359

42

50

73

89

105

118

122

 

 

Top 5 Times: 1:00:10.21

 

13

ISMS

395

66

69

75

88

97

101

123

 

 

Top 5 Times: 1:01:17.78

 

14

DeKalb

417

65

77

81

90

104

107

125

 

 

Top 5 Times: 1:01:35.13

 

15

Fairfield JH

457

30

93

96

106

132

133

134

 

 

Top 5 Times: 1:01:48.05

 

16

Lakeland

458

51

60

71

131

145

156

157

 

 

Top 5 Times: 1:02:30.96

 

17

St. Vincent's

465

25

64

113

114

149

 

 

Top 5 Times: 1:02:25.29

 

18

PHMS

481

35

79

110

128

129

138

147

 

 

Top 5 Times: 1:02:26.73

 

19

ECA

494

16

76

119

124

159

161

 

 

Top 5 Times: 1:04:01.61

 

20

Crestview Middle School

512

85

86

99

100

142

144

146

 

 

Top 5 Times: 1:03:05.01

 

21

Bellmont

555

82

98

103

135

137

151

165

 

 

Top 5 Times: 1:03:47.91

 

22

ENMS

560

70

84

115

141

150

152

155

 

 

Top 5 Times: 1:04:29.32

 

23

Garrett Middle School

603

24

127

136

154

162

 

 

Top 5 Times: 1:06:35.04

 

24

Churubusco

635

95

112

126

139

163

164

 

 

Top 5 Times: 1:07:08.92

 

25

Canterbury

666

91

109

148

158

160

 

 

Top 5 Times: 1:09:01.02

 

Inc.

SJSE

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

30

1

4

7

8

10

11

14

 

 

Top 5 Times: 57:42.82

 

2

Westview

49

2

3

6

16

22

41

63

 

 

Top 5 Times: 59:02.73

 

3

Wawasee

72

5

12

15

19

21

23

35

 

 

Top 5 Times: 1:00:22.20

 

4

Northridge

133

9

29

30

31

34

38

42

 

 

Top 5 Times: 1:02:38.81

 

5

Carroll MS

172

25

28

36

39

44

48

49

 

 

Top 5 Times: 1:04:24.92

 

6

St. Charles/Jude

189

27

32

33

43

54

58

60

 

 

Top 5 Times: 1:04:57.34

 

7

Riverview

220

20

24

45

64

67

94

95

 

 

Top 5 Times: 1:05:48.50

 

8

DeKalb

224

13

46

50

53

62

72

83

 

 

Top 5 Times: 1:05:47.36

 

9

West Noble

276

17

18

75

78

88

97

98

 

 

Top 5 Times: 1:07:10.26

 

10

ISMS

290

26

40

59

81

84

90

99

 

 

Top 5 Times: 1:07:45.85

 

11

Summit MS

315

37

66

68

70

74

85

87

 

 

Top 5 Times: 1:08:23.83

 

12

Edgewood

319

47

57

65

71

79

91

93

 

 

Top 5 Times: 1:08:37.21

 

13

Lincoln

347

52

69

73

76

77

82

89

 

 

Top 5 Times: 1:09:20.66

 

14

Crestview Middle School

350

55

56

61

86

92

102

 

 

Top 5 Times: 1:09:49.46

 

15

Lakeview

428

51

80

96

100

101

103

 

 

Top 5 Times: 1:14:08.29

 

Inc.

Bellmont

2 finishers

 

 

 

Inc.

ECA

2 finishers

 

 

 

Inc.

ENMS

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeland

3 finishers

 

 

 

Inc.

PHMS

3 finishers

 

 

 

Inc.

SJSE

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent's

3 finishers

 

 

 

Inc.

Fairfield JH

2 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

348

Ashley Johnson ISMS

10:59.70

5:54/M

8

 

2

2

500

Cali Geiger Maple Creek

11:07.98

5:59/M

7

 

3

3

858

Emily Stutzman Westview

11:10.54

6:00/M

7

 

4

4

782

Carmen Yoder Wawasee

11:15.02

6:03/M

7

 

5

5

501

Meagan Hathaway Maple Creek

11:23.37

6:07/M

7

 

6

6

69

Margaret Falater Carroll MS

11:36.07

6:14/M

8

 

7

7

787

Aubrey Kuhn Wawasee

11:39.84

6:16/M

8

 

8

8

567

Jenna Miller Northridge

11:41.32

6:17/M

8

 

9

9

514

Leah Metzger Maple Creek

11:46.39

6:20/M

8

 

10

10

338

Shay Trump ISMS

11:49.99

6:21/M

7

 

11

11

349

Lauren Keller ISMS

11:50.13

6:22/M

8

 

12

12

490

Rayna Fruchey Maple Creek

11:52.87

6:23/M

6

 

13

13

177

Tyler Schwartz DeKalb

11:57.01

6:25/M

8

 

14

14

786

Yanelly Pizana Wawasee

11:59.39

6:27/M

8

 

15

15

320

Jasmine Early ISMS

12:00.91

6:27/M

6

 

16

16

510

Leslie Eckereley Maple Creek

12:01.24

6:28/M

8

 

17

17

788

Reagan Atwood Wawasee

12:02.13

6:28/M

8

 

18

18

568

Mckenzie Adams Northridge

12:04.53

6:29/M

8

 

19

19

309

Sydney Weaver Garrett Middle School

12:08.46

6:31/M

7

 

20

20

553

Caitlin Clark Northridge

12:08.56

6:31/M

6

 

21

21

351

Bailie Brown ISMS

12:09.31

6:32/M

8

 

22

22

499

Molly Duffner Maple Creek

12:11.58

6:33/M

7

 

23

23

350

Alissa Jaggar ISMS

12:13.51

6:34/M

8

 

24

24

440

Caitlyn Carothers Lincoln

12:14.74

6:35/M

7

 

25

25

678

Alex Ebitino St. Charles/Jude

12:16.27

6:36/M

7

 

26

26

503

Clara Lietzke Maple Creek

12:17.36

6:36/M

7

 

27

27

748

Jennie Reinking Summit MS

12:19.68

6:37/M

7

 

28

28

569

Molly Campbell Northridge

12:20.61

6:38/M

8

 

29

29

561

Jenna Bradberry Northridge

12:23.61

6:39/M

7

 

30

30

717

Marisa Eberle St. Vincent's

12:27.33

6:42/M

7

 

31

31

783

Mckenzie Smith Wawasee

12:29.00

6:43/M

7

 

32

32

669

Julia Eckrich St. Charles/Jude

12:30.01

6:43/M

6

 

33

33

863

Lydia Rang Westview

12:32.27

6:44/M

8

 

34

34

826

Morgan Plank West Noble

12:37.75

6:47/M

7

 

35

35

352

Whitney Shelton ISMS

12:40.47

6:49/M

8

 

36

36

753

Saige Norris Summit MS

12:41.83

6:49/M

8

 

37

37

292

Whitney Mast Fairfield

12:43.90

6:50/M

7

 

38

38

441

Tia Freshour Lincoln

12:44.00

6:51/M

7

 

39

39

831

Casey Wallen West Noble

12:48.17

6:53/M

8

 

40

40

217

Bryden Deardorff ECA

12:49.68

6:53/M

8

 

41

41

570

Jalyn Smith Northridge

12:50.33

6:54/M

8

 

42

42

862

Erica Fry Westview

12:54.77

6:56/M

8

 

43

43

137

Emma Melcher Crestview

12:55.74

6:57/M

8

 

44

44

63

Sydney Shaffer Carroll MS

12:56.15

6:57/M

7

 

45

45

71

Sophia Kamler Carroll MS

12:56.96

6:57/M

8

 

46

46

235

Mia Beckham Edgewood

12:56.98

6:57/M

8

 

47

47

754

Madison Pengelly Summit MS

12:57.56

6:58/M

8

 

48

48

55

Kathleen Ellingson Carroll MS

12:58.11

6:58/M

7

 

49

49

739

Kaitlyn Peters Summit MS

12:59.91

6:59/M

6

 

50

50

73

Emma Lubbehusen Carroll MS

13:00.65

6:59/M

8

 

51

51

178

Madysen Snyder DeKalb

13:01.64

7:00/M

8

 

52

(> 7)

331

Eden Oddou ISMS

13:01.65

7:00/M

6

 

53

52

554

Bessie Buzzard Northridge

13:01.72

7:00/M

6

 

54

53

230

Megan Dawson Edgewood

13:03.07

7:01/M

7

 

55

54

67

Danni Chitwood Carroll MS

13:06.37

7:03/M

8

 

56

55

270

Krista Boese ENMS

13:07.17

7:03/M

8

 

57

56

625

Macy Lange Riverview

13:07.33

7:03/M

7

 

58

57

857

Lindsay Stoltzfus Westview

13:08.29

7:04/M

6

 

59

58

674

Hannah Ewing St. Charles/Jude

13:09.19

7:04/M

7

 

60

59

179

Alyssa Wells DeKalb

13:10.83

7:05/M

8

 

61

60

623

Kyler Hoopingarner Riverview

13:11.53

7:05/M

7

 

62

61

293

Maddie Miller Fairfield

13:12.58

7:06/M

7

 

63

62

751

Kaitlyn Klinepeter-Persing Summit MS

13:13.38

7:06/M

8

 

64

(< 5)

659

Angela Bougher SJSE

13:13.43

7:06/M

7

 

65

63

629

Erica Bolding Riverview

13:14.31

7:07/M

8

 

66

64

238

Liza Lewis Edgewood

13:14.45

7:07/M

8

 

67

65

744

Kayla Detrick Summit MS

13:15.91

7:07/M

7

 

68

66

214

Natalie Kautzman ECA

13:16.49

7:08/M

7

 

69

(< 5)

661

Emily McManus SJSE

13:18.85

7:09/M

8

 

70

(< 5)

660

Leah Hall SJSE

13:20.31

7:10/M

7

 

71

67

167

Bethany Kelley DeKalb

13:21.21

7:11/M

7

 

72

68

218

Ariana Barben ECA

13:21.41

7:11/M

8

 

73

69

622

Amara Eckert Riverview

13:21.73

7:11/M

7

 

74

70

243

Savannah Taylor Edgewood

13:22.74

7:11/M

8

 

75

71

821

Lydia Lowe West Noble

13:26.68

7:13/M

7

 

76

72

168

Sarah Fetter DeKalb

13:26.96

7:13/M

7

 

77

73

864

Alyssa Miller Westview

13:28.67

7:14/M

8

 

78

74

626

Madeleine Laymon Riverview

13:30.93

7:15/M

7

 

79

75

601

Bristol Bailer PHMS

13:32.34

7:17/M

7

 

80

76

711

Susie Beeber St. Vincent's

13:34.69

7:18/M

6

 

81

77

141

Meagan Thomas Crestview

13:35.49

7:18/M

8

 

82

78

140

Chloe Scheiber Crestview

13:37.03

7:19/M

8

 

83

79

62

Mackenzie Norris Carroll MS

13:37.59

7:19/M

7

 

84

80

169

Claire Comfort DeKalb

13:38.63

7:20/M

7

 

85

81

817

Matti Plank West Noble

13:39.63

7:20/M

6

 

86

82

295

Carlee Howell Fairfield

13:39.91

7:20/M

8

 

87

83

115

Heidi Zeigler Churubusco

13:40.22

7:21/M

8

 

88

84

683

Maggie Schroeder St. Charles/Jude

13:41.84

7:21/M

8

 

89

85

265

Hannah Henning ENMS

13:42.33

7:22/M

7

 

90

86

240

Meredith Phipps Edgewood

13:42.37

7:22/M

8

 

91

87

241

Claire Rich Edgewood

13:44.19

7:23/M

8

 

92

88

237

Alex Koontz Edgewood

13:44.41

7:23/M

8

 

93

89

446

Lexi Ramirez Lincoln

13:48.02

7:25/M

8

 

94

90

158

Katie Bainbridge DeKalb

13:48.33

7:25/M

6

 

95

91

133

Alena Miller Crestview

13:50.23

7:26/M

7

 

96

92

813

Yasmin Mendoza West Noble

13:50.36

7:26/M

6

 

97

93

267

Kayla McCulloch ENMS

13:54.45

7:28/M

7

 

98

94

413

Diamond Dove Lakeview

13:55.44

7:29/M

8

 

99

95

114

Kyre Mercer Churubusco

13:57.59

7:30/M

8

 

100

96

268

Kyra Warren ENMS

13:57.61

7:30/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

97

619

Aleah Eckert Riverview

13:58.54

7:31/M

6

 

102

98

617

Kendyl Coles Riverview

13:58.93

7:31/M

6

 

103

99

721

Maria Klingenberger St. Vincent's

13:59.14

7:31/M

7

 

104

100

865

Olivia Hibbs Westview

13:59.30

7:31/M

8

 

105

101

670

Katie Nix St. Charles/Jude

14:02.30

7:33/M

6

 

106

102

447

Alyssa Solis Lincoln

14:02.79

7:33/M

8

 

107

103

113

Ashley Uecker Churubusco

14:06.31

7:35/M

8

 

108

104

820

Kirstin Knox West Noble

14:08.11

7:36/M

7

 

109

105

599

Kyler Hall PHMS

14:10.85

7:37/M

6

 

110

106

408

Reallity Lawson Lakeview

14:12.76

7:38/M

7

 

111

107

209

Angela Pavlenko ECA

14:14.02

7:39/M

6

 

112

108

387

Olivia Mullen Lakeland

14:16.90

7:40/M

8

 

113

109

743

Hannah Zimmerman Summit MS

14:18.70

7:41/M

6

 

114

(< 5)

2

Autum Myers Bellmont

14:21.53

7:43/M

7

 

115

110

405

Caitlin Kehler Lakeview

14:24.47

7:45/M

7

 

116

111

714

Skyler Charleston St. Vincent's

14:24.70

7:45/M

7

 

117

112

866

Ashley Brown Westview

14:27.98

7:46/M

8

 

118

113

819

Alondra Ibarra West Noble

14:29.11

7:47/M

7

 

119

114

598

Amy German PHMS

14:29.45

7:47/M

6

 

120

115

215

Bridget Deardorff ECA

14:31.35

7:48/M

7

 

121

116

311

Ravyn Beckner Garrett Middle School

14:31.91

7:48/M

8

 

122

117

680

Lauryn Federspiel St. Charles/Jude

14:34.07

7:50/M

8

 

123

118

308

Madison Evans Garrett Middle School

14:35.21

7:50/M

7

 

124

119

445

Isabel Nunez Lincoln

14:35.82

7:50/M

8

 

125

120

266

Olivia Smolinske ENMS

14:36.73

7:51/M

7

 

126

121

286

Carol Haldeman Fairfield

14:36.79

7:51/M

6

 

127

122

219

Lily Reynolds ECA

14:37.49

7:52/M

8

 

128

123

130

Katie Melcher Crestview

14:38.37

7:52/M

6

 

129

(< 5)

1

Grace Nelson Bellmont

14:38.39

7:52/M

6

 

130

124

112

Isabelle Hogeston Churubusco

14:41.45

7:54/M

8

 

131

125

438

Lily Wallace Lincoln

14:41.52

7:54/M

7

 

132

126

385

Cheyanne Metcalf Lakeland

14:42.38

7:54/M

8

 

133

127

605

Kelsi Cook PHMS

14:43.25

7:55/M

8

 

134

128

110

Kaitlynne Gaerte Churubusco

14:43.28

7:55/M

6

 

135

129

126

Grace Brown Crestview

14:45.21

7:56/M

6

 

136

130

406

Lex Desenberg Lakeview

14:46.89

7:56/M

7

 

137

131

132

Olivia White Crestview

14:47.08

7:57/M

6

 

138

132

290

Olivia Elledge Fairfield

14:47.66

7:57/M

7

 

139

133

604

Kerstin Cook PHMS

14:52.14

8:00/M

7

 

140

134

269

Hannah Denton ENMS

14:54.75

8:01/M

8

 

141

135

288

Kiley Miller Fairfield

14:56.16

8:02/M

6

 

142

136

722

Nikki Gloudemans St. Vincent's

14:57.71

8:02/M

8

 

143

137

407

Kennedy Brumfield Lakeview

15:00.30

8:04/M

7

 

144

138

596

Brooke Dirr PHMS

15:07.06

8:08/M

6

 

145

139

383

Gabrielle Larimer Lakeland

15:09.66

8:09/M

7

 

146

140

414

Abby Fruth Lakeview

15:16.80

8:12/M

8

 

147

141

887

Chloe Hinkle Garrett Middle School

15:19.12

8:14/M

 

148

142

384

April Chrisman Lakeland

15:21.73

8:15/M

7

 

149

143

21

Rachel Larue Canterbury

15:24.05

8:17/M

8

 

150

144

375

Ali Sines Lakeland

15:29.67

8:19/M

6

 

151

145

271

Pahge Kline ENMS

15:31.75

8:21/M

8

 

152

146

409

Julia Hildebrand Lakeview

15:32.61

8:21/M

7

 

153

147

216

Heather Koehl ECA

15:36.95

8:23/M

7

 

154

(< 5)

4

Tierra Bowling Bellmont

15:45.30

8:28/M

8

 

155

148

386

Noelle Davenport Lakeland

15:51.39

8:31/M

8

 

156

149

376

Elijah Moran Lakeland

15:53.85

8:32/M

6

 

157

(< 5)

3

Savannah Coonrod Bellmont

15:56.01

8:34/M

8

 

158

150

444

Ally Dolan Lincoln

16:00.55

8:36/M

8

 

159

151

307

Natalee Garrison Garrett Middle School

16:01.43

8:37/M

7

 

160

152

111

Myah Bear Churubusco

16:01.67

8:37/M

6

 

161

153

116

Isabelle Hille Churubusco

16:02.15

8:37/M

8

 

162

154

720

Meg Howe St. Vincent's

16:15.61

8:44/M

7

 

163

155

603

Allison Brown PHMS

16:18.14

8:46/M

7

 

164

156

18

Jiwon Kim Canterbury

16:20.61

8:47/M

7

 

165

157

16

Olivia Rorick Canterbury

16:23.38

8:48/M

7

 

166

158

23

Kelsey Booth Canterbury

16:23.71

8:48/M

8

 

167

159

306

Samantha Dewitt Garrett Middle School

16:28.68

8:51/M

6

 

168

160

312

Brandi Harvey Garrett Middle School

16:34.39

8:54/M

8

 

169

161

719

Rebecca Weber St. Vincent's

16:36.64

8:55/M

7

 

170

162

20

Maria Teel Canterbury

16:44.71

9:00/M

8

 

171

163

17

Mary Neuman Canterbury

16:59.63

9:08/M

7

 

172

164

22

Gabby Hamilton Canterbury

17:01.73

9:09/M

8

 

173

165

287

Kara Kitson Fairfield

17:07.10

9:12/M

6

 

174

166

684

Becca Schroeder St. Charles/Jude

17:36.01

9:28/M

8

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

489

Caitlyn Fisher Maple Creek

12:19.43

6:37/M

6

 

2

2

498

Zoe Davis Maple Creek

12:23.61

6:39/M

7

 

3

3

516

Julia Till Maple Creek

12:30.05

6:43/M

8

 

4

4

504

Hannah Loeffler Maple Creek

12:51.35

6:55/M

7

 

5

5

513

Alyssa Kimes Maple Creek

12:54.15

6:56/M

8

 

6

6

673

Natalie Vogan St. Charles/Jude

13:00.62

6:59/M

6

 

7

7

778

Kaia Manning Wawasee

13:06.75

7:03/M

6

 

8

8

671

Aileen Delaney St. Charles/Jude

13:10.04

7:05/M

6

 

9

9

779

Lila Gregory Wawasee

13:10.57

7:05/M

6

 

10

10

828

Adriana Belmares West Noble

13:15.41

7:07/M

8

 

11

11

555

Kayla Pippinger Northridge

13:16.49

7:08/M

6

 

12

12

672

Julia Broerman St. Charles/Jude

13:17.36

7:08/M

6

 

13

13

496

Raegan Tippey Maple Creek

13:18.05

7:09/M

6

 

14

14

557

Alison Bache Northridge

13:20.13

7:10/M

6

 

15

15

780

Valeria Pizanna Wawasee

13:22.01

7:11/M

6

 

16

16

339

Megan Oilar ISMS

13:29.88

7:15/M

7

 

17

17

860

Samantha Kohlheim Westview

13:30.16

7:15/M

7

 

18

18

556

Julia Stuckey Northridge

13:34.37

7:18/M

6

 

19

19

502

Jess Jeffries Maple Creek

13:39.29

7:20/M

7

 

20

20

342

Presley Walter ISMS

13:42.12

7:22/M

7

 

21

21

324

Emma Sowders ISMS

13:43.53

7:22/M

6

 

22

22

172

Nataliea Martin DeKalb

13:43.72

7:22/M

7

 

23

23

327

Gabby Fry ISMS

13:44.50

7:23/M

6

 

24

24

571

Melissa Bailey Northridge

13:47.06

7:25/M

8

 

25

25

562

Maycie Gibson Northridge

13:47.19

7:25/M

7

 

26

(> 7)

515

Emily Sullins Maple Creek

13:47.88

7:25/M

8

 

27

26

322

Olivia Shearer ISMS

13:56.53

7:29/M

6

 

28

27

859

Kim Chupp Westview

14:02.99

7:33/M

7

 

29

28

176

Sarah Williams DeKalb

14:05.83

7:34/M

7

 

30

(> 7)

508

Sydney Carpenter Maple Creek

14:05.92

7:34/M

8

 

31

29

353

Kylee Longebaugh ISMS

14:06.35

7:35/M

8

 

32

30

234

Alyssa Madden Edgewood

14:07.63

7:35/M

7

 

33

31

323

Ally Willson ISMS

14:07.92

7:35/M

6

 

34

32

734

Dezirae Fritz Summit MS

14:10.57

7:37/M

6

 

35

(> 7)

325

Lauren Lee ISMS

14:11.28

7:38/M

6

 

36

33

231

Dayle Harvey Edgewood

14:14.54

7:39/M

7

 

37

34

620

Katie McQuinn Riverview

14:21.04

7:43/M

6

 

38

35

789

Keyanna Clevenger Wawasee

14:21.21

7:43/M

8

 

39

36

162

Nickels. Jessie DeKalb

14:22.45

7:43/M

6

 

40

37

45

Olivia Sloffer Carroll MS

14:22.65

7:43/M

6

 

41

(< 5)

658

Dori Javins SJSE

14:23.67

7:44/M

6

 

42

(> 7)

340

Mykaela Crowell ISMS

14:24.74

7:45/M

7

 

43

(> 7)

347

Ava Winters ISMS

14:26.25

7:46/M

7

 

44

38

627

Macy Niswander Riverview

14:27.01

7:46/M

7

 

45

(> 7)

345

Mariah Schaefer ISMS

14:27.31

7:46/M

7

 

46

(> 7)

506

Madalyn Slone Maple Creek

14:27.94

7:46/M

7

 

47

39

558

Betsey Wertman Northridge

14:28.71

7:47/M

6

 

48

40

164

Kalie Rice DeKalb

14:29.43

7:47/M

6

 

49

41

679

Mary Horine St. Charles/Jude

14:30.14

7:48/M

7

 

50

42

563

Jaden McClane Northridge

14:30.57

7:48/M

7

 

51

(> 7)

321

Allie Hearld ISMS

14:31.21

7:48/M

6

 

52

43

58

Jadynn Kable Carroll MS

14:31.31

7:48/M

7

 

53

44

64

Makayla Shirey Carroll MS

14:31.56

7:48/M

7

 

54

(> 7)

565

Natalie Kyle Northridge

14:33.09

7:49/M

7

 

55

45

161

Bailee Halmer DeKalb

14:34.38

7:50/M

6

 

56

(> 7)

329

Bridget Rorick ISMS

14:35.57

7:50/M

6

 

57

(> 7)

332

Lillie Oddou ISMS

14:37.20

7:52/M

6

 

58

46

790

Katyn Baker Wawasee

14:37.53

7:52/M

8

 

59

47

630

Jennifer Leonard Riverview

14:41.13

7:54/M

8

 

60

48

40

Micah Long Carroll MS

14:43.52

7:55/M

6

 

61

49

791

Morgan Jones Wawasee

14:44.61

7:55/M

8

 

62

50

163

Hailey Poff DeKalb

14:48.28

7:57/M

6

 

63

(> 7)

341

Hannah Willger ISMS

14:49.09

7:58/M

7

 

64

51

621

Jayden Swihart Riverview

14:50.68

7:58/M

6

 

65

(> 7)

488

Kaylee Evans Maple Creek

14:50.98

7:58/M

6

 

66

(> 7)

509

Zoe Depillo Maple Creek

14:51.13

7:59/M

8

 

67

52

170

Sydney Graber DeKalb

14:53.97

8:00/M

7

 

68

53

867

Carman Draves Westview

14:53.98

8:00/M

8

 

69

54

33

Maria Casiano Carroll MS

14:54.67

8:01/M

6

 

70

(> 7)

354

Erin Wight ISMS

14:56.23

8:02/M

8

 

71

(> 7)

160

Rhiannon Haley DeKalb

14:58.08

8:03/M

6

 

72

(> 7)

507

Madison Wells Maple Creek

14:59.71

8:03/M

7

 

73

55

755

Kendall Sagear Summit MS

15:00.20

8:04/M

8

 

74

56

785

Lesley Tayauga Wawasee

15:00.99

8:04/M

7

 

75

57

812

Hannah Harper West Noble

15:01.99

8:04/M

6

 

76

(> 7)

356

Brooklyn Dittmer ISMS

15:03.80

8:05/M

8

 

77

58

131

Callie Stetzel Crestview

15:09.18

8:09/M

6

 

78

(> 7)

572

Madilyn Kilmer Northridge

15:09.99

8:09/M

8

 

79

(> 7)

487

Courtney Brown Maple Creek

15:10.83

8:09/M

6

 

80

59

432

Maddie Wright Lincoln

15:13.19

8:11/M

6

 

81

(> 7)

497

Maya Wilkins Maple Creek

15:13.37

8:11/M

6

 

82

60

741

Sophie Sellers Summit MS

15:15.66

8:12/M

6

 

83

(> 7)

343

Jessica McFarland ISMS

15:15.86

8:12/M

7

 

84

(> 7)

559

Madelyne Kauffman Northridge

15:16.70

8:12/M

6

 

85

(> 7)

357

Isabel Hunter ISMS

15:20.73

8:15/M

8

 

86

(> 7)

492

Eleanor Miller Maple Creek

15:21.42

8:15/M

6

 

87

(> 7)

326

Vanessa Darley ISMS

15:21.84

8:15/M

6

 

88

61

733

Ava Beauchamp Summit MS

15:23.62

8:16/M

6

 

89

62

242

Katiana Rodriguez Edgewood

15:25.04

8:17/M

8

 

90

63

735

Rhyah Jones Summit MS

15:25.48

8:17/M

6

 

91

64

682

Caroline Obergfell St. Charles/Jude

15:26.10

8:18/M

8

 

92

65

745

Wren Niedzwiecki Summit MS

15:26.96

8:18/M

7

 

93

66

68

Lorel Clark Carroll MS

15:27.69

8:18/M

8

 

94

67

814

Mykaela Miller West Noble

15:28.57

8:19/M

6

 

95

(> 7)

784

Genivieve Cierpilowski Wawasee

15:30.01

8:20/M

7

 

96

68

822

Aryel Landeros West Noble

15:30.98

8:20/M

7

 

97

69

42

Aubrey McCoy Carroll MS

15:31.07

8:21/M

6

 

98

(> 7)

574

Chloe Thompson Northridge

15:31.27

8:21/M

8

 

99

(> 7)

495

Emily Stopher Maple Creek

15:32.48

8:21/M

6

 

100

70

675

Caroline Miller St. Charles/Jude

15:34.82

8:22/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

174

Iris Norton DeKalb

15:35.81

8:23/M

7

 

102

71

824

Judy Munoz West Noble

15:38.59

8:24/M

7

 

103

(> 7)

493

Emily Miller Maple Creek

15:40.86

8:25/M

6

 

104

(> 7)

328

Jaslyn Cook ISMS

15:41.49

8:26/M

6

 

105

(> 7)

330

Emma Nicodemus ISMS

15:41.68

8:26/M

6

 

106

(> 7)

51

Hannah Brown Carroll MS

15:43.29

8:27/M

7

 

107

72

825

Gabby Najera West Noble

15:43.37

8:27/M

7

 

108

(> 7)

70

Isabella Haraguchi Carroll MS

15:43.75

8:27/M

8

 

109

(> 7)

50

Allison Bornkamp Carroll MS

15:44.45

8:28/M

7

 

110

(> 7)

344

Izzy Bishep ISMS

15:46.91

8:29/M

7

 

111

73

868

Jade Baugh Westview

15:47.75

8:29/M

8

 

112

(> 7)

49

Gwyneth Badger Carroll MS

15:48.62

8:30/M

7

 

113

(> 7)

166

Autumn Rungee DeKalb

15:49.65

8:30/M

6

 

114

(> 7)

171

Melissa Jauregui DeKalb

15:50.57

8:31/M

7

 

115

74

136

Megan Gilpin Crestview

15:50.90

8:31/M

8

 

116

(> 7)

560

Emily McQueen Northridge

15:51.67

8:31/M

6

 

117

75

687

Anna Getty St. Charles/Jude

15:52.27

8:32/M

8

 

118

(> 7)

41

Danielle Longenberger Carroll MS

15:53.21

8:32/M

6

 

119

76

377

Kaeden Barker Lakeland

15:53.63

8:32/M

6

 

120

(> 7)

511

Angela Ibe Maple Creek

15:57.56

8:35/M

8

 

121

77

830

Liz Hernandez West Noble

15:57.72

8:35/M

8

 

122

78

434

Tiffany McVicker Lincoln

15:58.89

8:35/M

7

 

123

79

436

Tiffiney Dewitt Lincoln

15:59.24

8:36/M

7

 

124

80

713

Amanda Weber St. Vincent's

16:02.34

8:37/M

6

 

125

(> 7)

832

Melanie Barrientos West Noble

16:02.44

8:37/M

8

 

126

(> 7)

811

Hannah Godfrey West Noble

16:02.54

8:37/M

6

 

127

(> 7)

52

Hailey Byall Carroll MS

16:02.61

8:37/M

7

 

128

(> 7)

676

Lanie Pocock St. Charles/Jude

16:02.99

8:37/M

7

 

129

81

618

Emily Daas Riverview

16:04.33

8:38/M

6

 

130

(> 7)

175

Sasha Norton DeKalb

16:07.21

8:40/M

7

 

131

(> 7)

781

Laura Scott Wawasee

16:07.71

8:40/M

6

 

132

82

443

Hattie Myers Lincoln

16:08.71

8:40/M

8

 

133

83

716

Helen Didier St. Vincent's

16:11.25

8:42/M

7

 

134

(< 5)

264

Erin Bloom ENMS

16:11.31

8:42/M

7

 

135

(> 7)

486

Courtney Baker Maple Creek

16:11.39

8:42/M

6

 

136

(> 7)

159

Mackenzie Cox DeKalb

16:12.39

8:43/M

6

 

137

(> 7)

74

Haley Sorg Carroll MS

16:12.53

8:43/M

8

 

138

(> 7)

491

Olivia Miles Maple Creek

16:19.56

8:46/M

6

 

139

(> 7)

686

Mary Johnson St. Charles/Jude

16:19.67

8:46/M

8

 

140

84

233

Morgan Hooks Edgewood

16:21.54

8:47/M

7

 

141

85

723

Lizzy Roy St. Vincent's

16:23.31

8:48/M

8

 

142

(> 7)

564

Sydney Stephens Northridge

16:24.11

8:49/M

7

 

143

86

740

Rachel Pictor Summit MS

16:24.57

8:49/M

6

 

144

(> 7)

815

Yarency Murillo West Noble

16:28.15

8:51/M

6

 

145

(> 7)

333

Ryleigh Compton ISMS

16:28.93

8:51/M

6

 

146

87

139

Rachel Moore Crestview

16:33.31

8:54/M

8

 

147

(> 7)

736

Rhylee Jones Summit MS

16:41.75

8:58/M

6

 

148

(> 7)

355

Twyla Herron ISMS

16:42.04

8:59/M

8

 

149

88

718

Alyssa Hall St. Vincent's

16:50.46

9:03/M

7

 

150

(> 7)

38

Madeline Gerig Carroll MS

16:51.23

9:04/M

6

 

151

(> 7)

573

Rowan Hatfield Northridge

16:55.24

9:06/M

8

 

152

(> 7)

737

Lydia Majewski Summit MS

16:57.24

9:07/M

6

 

153

(> 7)

810

Gabby Foreman West Noble

16:57.74

9:07/M

6

 

154

89

628

Rebecca Short Riverview

16:58.43

9:07/M

7

 

155

(> 7)

53

Arielle Caldwell Carroll MS

16:58.75

9:07/M

7

 

156

(> 7)

61

Jennifer Ngo Carroll MS

17:03.28

9:10/M

7

 

157

90

232

Louisa Hertel Edgewood

17:03.47

9:10/M

7

 

158

(> 7)

742

Siara Youkey Summit MS

17:05.29

9:11/M

6

 

159

(> 7)

54

Kaitlyn Clibon Carroll MS

17:06.79

9:12/M

7

 

160

(> 7)

35

Alexandria Dove Carroll MS

17:07.01

9:12/M

6

 

161

91

378

Caitlynn Johnson Lakeland

17:08.05

9:13/M

6

 

162

(> 7)

752

Olivia Krizon Summit MS

17:08.10

9:13/M

8

 

163

(> 7)

34

Faith Crowell Carroll MS

17:08.79

9:13/M

6

 

164

(< 5)

210

Anna Coffman ECA

17:08.83

9:13/M

6

 

165

92

379

Courtney Smith Lakeland

17:09.22

9:13/M

6

 

166

(> 7)

43

Kierra Richards Carroll MS

17:09.51

9:13/M

6

 

167

(< 5)

211

Keely Cox ECA

17:14.41

9:16/M

6

 

168

93

135

Natasha Herring Crestview

17:14.90

9:16/M

8

 

169

(< 5)

657

Tyler Tebben SJSE

17:17.24

9:18/M

6

 

170

94

124

Kaitlin Angle Crestview

17:18.01

9:18/M

6

 

171

95

715

Alyssa Dempsey St. Vincent's

17:20.33

9:19/M

7

 

172

(> 7)

738

Megan Merz Summit MS

17:21.68

9:20/M

6

 

173

(> 7)

346

Alexis Deutter ISMS

17:23.52

9:21/M

7

 

174

96

129

Meg McDonald Crestview

17:24.91

9:21/M

6

 

175

97

449

Kailey Filson Lincoln

17:25.68

9:22/M

8

 

176

(< 5)

294

Cheyenne Emmons Fairfield

17:25.72

9:22/M

8

 

177

98

127

Mairin Ellsworth Crestview

17:27.94

9:23/M

6

 

178

(< 5)

212

Alexis Weldy ECA

17:30.74

9:25/M

6

 

179

(> 7)

746

Caroline Pennington Summit MS

17:31.21

9:25/M

7

 

180

(> 7)

36

Amelia Ellenberger Carroll MS

17:33.35

9:26/M

6

 

181

(< 5)

411

Lillian Campos Lakeview

17:36.25

9:28/M

7

 

182

(< 5)

310

Kaitline Cook Garrett Middle School

17:37.70

9:28/M

7

 

183

(< 5)

412

Kyla Smith Lakeview

17:37.82

9:28/M

7

 

184

(> 7)

46

Mackenzie Sloffer Carroll MS

17:40.56

9:30/M

6

 

185

(> 7)

31

Emily Andrews Carroll MS

17:43.30

9:32/M

6

 

186

(> 7)

138

Jennifer Meyer Crestview

17:43.78

9:32/M

8

 

187

(> 7)

37

Riley Garner Carroll MS

17:47.41

9:34/M

6

 

188

(> 7)

56

Haley Gorman Carroll MS

17:51.06

9:36/M

7

 

189

(> 7)

750

Caitland Holtmeyer Summit MS

17:54.06

9:37/M

8

 

190

(> 7)

336

Mackenzie Wineland ISMS

17:56.00

9:38/M

6

 

191

(> 7)

677

Lily Donias St. Charles/Jude

18:02.45

9:42/M

7

 

192

(> 7)

60

Natalie Miller Carroll MS

18:06.15

9:44/M

7

 

193

(> 7)

173

Bianca Nichols DeKalb

18:10.17

9:46/M

7

 

194

(> 7)

165

Mariah Roller DeKalb

18:12.47

9:47/M

6

 

195

(> 7)

809

Payton Bolding West Noble

18:12.72

9:47/M

6

 

196

(> 7)

685

Claire Schroeder St. Charles/Jude

18:17.29

9:50/M

8

 

197

(> 7)

72

Emily Larson Carroll MS

18:19.97

9:51/M

8

 

198

(< 5)

263

Keely Savage ENMS

18:20.30

9:51/M

7

 

199

(> 7)

128

Claire Ludlow Crestview

18:20.53

9:51/M

6

 

200

(> 7)

44

Taylor Shoaf Carroll MS

18:23.11

9:53/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

59

Madelynn McIntosh Carroll MS

18:25.16

9:54/M

7

 

202

99

433

Elizabeth Bacon Lincoln

18:28.73

9:56/M

6

 

203

(> 7)

65

Eliza Skaggs Carroll MS

18:29.75

9:56/M

7

 

204

(> 7)

829

Selena Fausnaugh West Noble

18:32.26

9:58/M

8

 

205

100

448

Vanessa Baca Lincoln

18:32.80

9:58/M

8

 

206

(< 5)

410

Makaela Whitfield Lakeview

18:33.62

9:58/M

7

 

207

(< 5)

885

Sophie Marshall SJSE

18:33.87

9:58/M

6

 

208

101

712

Catie Hamrick St. Vincent's

18:36.11

10:00/M

6

 

209

(< 5)

262

Emma McNamara ENMS

18:39.02

10:02/M

7

 

210

102

861

Kalei Bollinger Westview

18:39.38

10:02/M

7

 

211

(< 5)

313

Emily Conn Garrett Middle School

18:40.17

10:02/M

8

 

212

(> 7)

335

Emily Korus ISMS

18:41.83

10:03/M

6

 

213

(< 5)

289

Faith Adam Fairfield

18:43.84

10:04/M

7

 

214

(> 7)

134

Lauren Farrell Crestview

18:49.21

10:07/M

8

 

215

(> 7)

437

Sam Zechiel Lincoln

18:53.01

10:09/M

7

 

216

(< 5)

213

Melody Shimba ECA

18:54.08

10:10/M

6

 

217

(> 7)

125

Audrey Bischoff Crestview

19:06.87

10:16/M

6

 

218

103

380

Alexia Minnick Lakeland

19:12.86

10:19/M

6

 

219

104

381

Allison Pohlman Lakeland

19:14.87

10:20/M

6

 

220

(> 7)

681

Emma Pflueger St. Charles/Jude

19:17.67

10:22/M

8

 

221

(> 7)

180

Kaitlyn Carnahan DeKalb

19:20.57

10:24/M

8

 

222

(< 5)

15

Sophia Ahmad Canterbury

19:22.08

10:25/M

6

 

223

105

390

Jade Hall Lakeland

19:36.45

10:32/M

8

 

224

106

382

Miranda Storms Lakeland

19:44.24

10:37/M

6

 

225

(> 7)

442

Morgan Espich Lincoln

19:44.37

10:37/M

7

 

226

(> 7)

334

Anne Ball ISMS

19:55.58

10:42/M

6

 

227

(> 7)

182

Elissha Sadlon DeKalb

20:02.12

10:46/M

8

 

228

(> 7)

337

Megan Beck ISMS

20:12.84

10:52/M

6

 

229

(< 5)

261

Angel Moore ENMS

20:53.88

11:14/M

6

 

230

(> 7)

181

Vanessa Garcia DeKalb

21:18.04

11:27/M

8

 

231

(> 7)

747

Drew Penrod Summit MS

21:41.43

11:39/M

7

 

232

(< 5)

291

Kaylie Gaby Fairfield

22:38.51

12:10/M

7

 

233

(< 5)

19

Esha Dhawan Canterbury

22:43.07

12:13/M

7

 

234

(> 7)

32

Jessica Bermudez Carroll MS

23:01.62

12:22/M

6

 

235

(> 7)

48

Danielle Storm Carroll MS

23:06.47

12:25/M

6

 

236

(> 7)

39

Kendra Hyvirnan Carroll MS

23:36.71

12:41/M

6

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

44

2

5

9

12

16

22

26

 

 

Top 5 Times: 58:11.85

 

2

ISMS

58

1

10

11

15

21

23

35

 

 

Top 5 Times: 58:50.04

 

3

Wawasee

73

4

7

14

17

31

 

 

Top 5 Times: 59:25.38

 

4

Northridge

103

8

18

20

28

29

41

52

 

 

Top 5 Times: 1:00:38.63

 

5

Carroll MS

193

6

44

45

48

50

54

79

 

 

Top 5 Times: 1:03:27.94

 

6

Westview

208

3

33

42

57

73

100

112

 

 

Top 5 Times: 1:03:14.54

 

7

Summit MS

221

27

36

47

49

62

65

109

 

 

Top 5 Times: 1:04:12.36

 

8

DeKalb

262

13

51

59

67

72

80

90

 

 

Top 5 Times: 1:04:57.65

 

9

St. Charles/Jude

300

25

32

58

84

101

117

166

 

 

Top 5 Times: 1:05:39.61

 

10

West Noble

317

34

39

71

81

92

104

113

 

 

Top 5 Times: 1:06:22.59

 

11

Edgewood

319

46

53

64

70

86

87

88

 

 

Top 5 Times: 1:06:19.61

 

12

Riverview

322

56

60

63

69

74

97

98

 

 

Top 5 Times: 1:06:25.83

 

13

Lincoln

372

24

38

89

102

119

125

150

 

 

Top 5 Times: 1:07:25.37

 

14

ECA

396

40

66

68

107

115

122

147

 

 

Top 5 Times: 1:08:12.95

 

15

Crestview

412

43

77

78

91

123

129

131

 

 

Top 5 Times: 1:08:36.86

 

16

Fairfield

433

37

61

82

121

132

135

165

 

 

Top 5 Times: 1:09:00.84

 

17

ENMS

449

55

85

93

96

120

134

145

 

 

Top 5 Times: 1:09:18.29

 

18

St. Vincent's

452

30

76

99

111

136

154

161

 

 

Top 5 Times: 1:09:23.57

 

19

Churubusco

533

83

95

103

124

128

152

153

 

 

Top 5 Times: 1:11:08.85

 

20

Garrett Middle School

545

19

116

118

141

151

159

160

 

 

Top 5 Times: 1:12:36.13

 

21

PHMS

554

75

105

114

127

133

138

155

 

 

Top 5 Times: 1:11:48.03

 

22

Lakeview

577

94

106

110

130

137

140

146

 

 

Top 5 Times: 1:12:19.86

 

23

Lakeland

659

108

126

139

142

144

148

149

 

 

Top 5 Times: 1:15:00.34

 

24

Canterbury

776

143

156

157

158

162

163

164

 

 

Top 5 Times: 1:21:16.46

 

Inc.

Bellmont

4 finishers

 

 

 

Inc.

SJSE

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

15

1

2

3

4

5

13

19

 

 

Top 5 Times: 1:02:58.59

 

2

Northridge

92

11

14

18

24

25

39

42

 

 

Top 5 Times: 1:07:45.24

 

3

ISMS

106

16

20

21

23

26

29

31

 

 

Top 5 Times: 1:08:36.56

 

4

Wawasee

112

7

9

15

35

46

49

56

 

 

Top 5 Times: 1:08:38.07

 

5

St. Charles/Jude

131

6

8

12

41

64

70

75

 

 

Top 5 Times: 1:09:24.26

 

6

DeKalb

171

22

28

36

40

45

50

52

 

 

Top 5 Times: 1:11:15.81

 

7

Carroll MS

226

37

43

44

48

54

66

69

 

 

Top 5 Times: 1:13:03.71

 

8

Riverview

251

34

38

47

51

81

89

 

 

Top 5 Times: 1:14:24.19

 

9

Summit MS

271

32

55

60

61

63

65

86

 

 

Top 5 Times: 1:15:15.53

 

10

Westview

272

17

27

53

73

102

 

 

Top 5 Times: 1:16:54.26

 

11

West Noble

273

10

57

67

68

71

72

77

 

 

Top 5 Times: 1:14:55.54

 

12

Edgewood

299

30

33

62

84

90

 

 

Top 5 Times: 1:17:12.22

 

13

Lincoln

395

59

78

79

82

97

99

100

 

 

Top 5 Times: 1:20:45.71

 

14

Crestview

406

58

74

87

93

94

96

98

 

 

Top 5 Times: 1:22:06.30

 

15

St. Vincent's

431

80

83

85

88

95

101

 

 

Top 5 Times: 1:22:47.69

 

16

Lakeland

466

76

91

92

103

104

105

106

 

 

Top 5 Times: 1:28:38.63

 

Inc.

Canterbury

2 finishers

 

 

 

Inc.

ECA

4 finishers

 

 

 

Inc.

ENMS

4 finishers

 

 

 

Inc.

Fairfield

3 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett Middle School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeview

3 finishers

 

 

 

Inc.

SJSE

3 finishers