New Haven Classic X Country 2013

September 28, 2013


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

HS Boys A

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

167

Ryan Mitchell Blackhawk Christian

17:09.15

5:32/M

 

2

2

980

Kessler Fisher Northeastern

17:17.54

5:35/M

 

3

3

1261

Mitch Perkins Prairie Heights

17:17.87

5:35/M

 

4

4

1132

Bradey Newhouse Oak Hill

17:20.83

5:35/M

 

5

5

576

Dylan Doan Frankton

17:21.27

5:36/M

 

6

6

1507

Daniel Flores Westview

17:22.06

5:36/M

 

7

7

1411

Taylor Thompson Southern Wells

17:37.36

5:41/M

 

8

8

1129

Riley Jones Oak Hill

17:39.50

5:42/M

 

9

9

170

Jonathon Roth Blackhawk Christian

17:40.46

5:42/M

 

10

10

1258

Jason Perkins Prairie Heights

17:42.97

5:43/M

 

11

11

575

Garrett Allen Frankton

17:43.19

5:43/M

 

12

12

1510

Derek Miller Westview

17:45.17

5:44/M

 

13

13

1077

Zach Duranto Northwestern

17:45.60

5:44/M

 

14

14

9

Gavin Kaehr Adams Central

17:48.63

5:45/M

 

15

15

1082

Shad Jakes Northwestern

17:51.76

5:45/M

 

16

16

1128

David Horner Oak Hill

17:54.92

5:46/M

 

17

17

291

Jacob Eyer Churubusco

17:56.93

5:47/M

 

18

18

169

Logan Nygaard Blackhawk Christian

17:57.54

5:47/M

 

19

19

1130

Chandler Julius Oak Hill

17:58.82

5:48/M

 

20

20

8

Calvin Isch Adams Central

17:59.55

5:48/M

 

21

21

293

Blake Gross Churubusco

18:00.24

5:48/M

 

22

22

1259

Josh Perkins Prairie Heights

18:00.45

5:48/M

 

23

23

1131

Ryan Miller Oak Hill

18:02.56

5:49/M

 

24

24

494

Steve Weaver Elkhart Christian

18:05.39

5:50/M

 

25

25

492

Austin Springer Elkhart Christian

18:10.53

5:52/M

 

26

26

1516

Derek Miller Whitko

18:14.21

5:53/M

 

27

(< 5)

444

Keagan Biddle Eastside

18:21.25

5:55/M

 

28

27

280

Aarronn Steele Central Noble

18:22.86

5:55/M

 

29

28

1519

Josh Wright Whitko

18:26.42

5:57/M

 

30

29

976

Jake Austerman Northeastern

18:28.17

5:57/M

 

31

30

1123

Beau Clouser Oak Hill

18:28.39

5:57/M

 

32

31

1255

Evan Gunthorp Prairie Heights

18:29.64

5:58/M

 

33

32

288

Ty Backman Churubusco

18:30.82

5:58/M

 

34

33

241

Leland Nelson Canterbury

18:32.24

5:59/M

 

35

34

13

Tucker Miller Adams Central

18:34.51

5:59/M

 

36

35

1127

Zach Gunter Oak Hill

18:35.38

6:00/M

 

37

36

168

Jacob Nygaard Blackhawk Christian

18:36.47

6:00/M

 

38

37

1256

Riley Lewis Prairie Heights

18:38.22

6:01/M

 

39

38

1086

Charlie Neher Northwestern

18:38.27

6:01/M

 

40

(> 7)

1133

Kurtis Rangel Oak Hill

18:42.50

6:02/M

 

41

39

1433

Michael Lengel Southwood

18:45.73

6:03/M

 

42

40

1512

Spencer Shank Westview

18:47.61

6:04/M

 

43

41

1513

Devin Sharick Westview

18:49.41

6:04/M

 

44

42

490

Garrett McKey Elkhart Christian

18:56.53

6:06/M

 

45

43

1408

Daniel Mossburg Southern Wells

18:57.19

6:07/M

 

46

44

151

Steve Moore Bishop Luers

18:58.69

6:07/M

 

47

(< 5)

445

Tre Roose Eastside

19:02.34

6:08/M

 

48

(> 7)

1125

Korbin Cruea Oak Hill

19:03.51

6:09/M

 

49

45

1437

Brenden Schleining Southwood

19:05.20

6:09/M

 

50

(> 7)

1121

Peyton Byrd Oak Hill

19:06.66

6:10/M

 

51

46

1083

Taylor McLain Northwestern

19:12.48

6:12/M

 

52

47

1509

Brock Miller Westview

19:15.71

6:13/M

 

53

48

484

Michael Brown Elkhart Christian

19:17.51

6:13/M

 

54

49

578

Nate Gollmer Frankton

19:19.17

6:14/M

 

55

50

165

Alex Kraft Blackhawk Christian

19:20.11

6:14/M

 

56

51

988

Robert Smith Northeastern

19:20.99

6:14/M

 

57

52

989

Quinton West Northeastern

19:22.75

6:15/M

 

58

53

580

Patrick Spillman Frankton

19:23.69

6:15/M

 

59

54

1518

Lane Wolfe Whitko

19:27.49

6:16/M

 

60

55

239

Bryon Ko Canterbury

19:29.81

6:17/M

 

61

56

234

Austin Candor Canterbury

19:29.89

6:17/M

 

62

57

1436

Aaron Ross Southwood

19:31.80

6:18/M

 

63

58

150

Seamus Fazio Bishop Luers

19:32.56

6:18/M

 

64

59

10

Ben Lehman Adams Central

19:33.95

6:18/M

 

65

60

292

Reed Geiger Churubusco

19:37.21

6:20/M

 

66

61

277

Aaron Jordan Central Noble

19:41.46

6:21/M

 

67

62

488

Trent Kautzmann Elkhart Christian

19:41.70

6:21/M

 

68

63

148

Patrick Rorick Bishop Luers

19:45.10

6:22/M

 

69

64

298

Trey Springer Churubusco

19:45.81

6:22/M

 

70

65

171

Joel Shellabarger Blackhawk Christian

19:48.90

6:23/M

 

71

66

981

Mason Fisher Northeastern

19:52.83

6:25/M

 

72

67

1405

Nick Childers Southern Wells

19:54.59

6:25/M

 

73

(< 5)

1532

Ben Gruber Woodlan

19:55.40

6:25/M

 

74

(< 5)

1530

Zach Barrett Woodlan

19:56.59

6:26/M

 

75

68

1508

Coby Knowles Westview

19:59.12

6:27/M

 

76

69

1087

Josh Perry Northwestern

20:00.65

6:27/M

 

77

70

1263

Alex Steele Prairie Heights

20:01.02

6:27/M

 

78

71

1430

Jonathan Collins Southwood

20:03.09

6:28/M

 

79

72

495

Mac White Elkhart Christian

20:05.11

6:29/M

 

80

(> 7)

1122

Jesse Clement Oak Hill

20:06.36

6:29/M

 

81

(< 5)

1533

Jay Knepp Woodlan

20:08.60

6:30/M

 

82

73

299

Noah Stucker Churubusco

20:12.15

6:31/M

 

83

74

278

Conner Lundquist Central Noble

20:13.87

6:31/M

 

84

75

485

Lucas Casaletto Elkhart Christian

20:14.15

6:32/M

 

85

76

975

Garrett Anderson Northeastern

20:15.03

6:32/M

 

86

77

147

Kenny Greenlee Bishop Luers

20:16.33

6:32/M

 

87

78

146

Jordan Ness Bishop Luers

20:16.76

6:32/M

 

88

79

145

Gus Serrani Bishop Luers

20:17.29

6:33/M

 

89

80

1432

Justin Lawson Southwood

20:18.39

6:33/M

 

90

81

1076

Jake Duranto Northwestern

20:19.22

6:33/M

 

91

(> 7)

493

Kris Waycaster Elkhart Christian

20:21.88

6:34/M

 

92

(> 7)

1135

Nate Saylors Oak Hill

20:25.67

6:35/M

 

93

82

232

Nikhil Aggarwal Canterbury

20:37.82

6:39/M

 

94

83

1080

Spencer Hutchins Northwestern

20:39.69

6:40/M

 

95

(> 7)

1084

Corey Menning Northwestern

20:42.44

6:41/M

 

96

84

295

Cole Lybarger Churubusco

20:47.87

6:42/M

 

97

85

1254

Kyle Garman Prairie Heights

20:51.74

6:44/M

 

98

(> 7)

1126

Brandon Dubois Oak Hill

20:55.78

6:45/M

 

99

(> 7)

1085

Owen Munson Northwestern

20:56.54

6:45/M

 

100

86

1514

Nicolas Crosson Whitko

20:58.08

6:46/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

87

11

Kaine Luginbill Adams Central

20:58.40

6:46/M

 

102

88

579

Keegan Planalp Frankton

21:00.46

6:46/M

 

103

89

979

Dylan Degraw Northeastern

21:02.47

6:47/M

 

104

(> 7)

1262

Tanner Perkins Prairie Heights

21:05.16

6:48/M

 

105

(> 7)

985

Brayden Reece Northeastern

21:08.71

6:49/M

 

106

90

1407

Josh Markley Southern Wells

21:09.53

6:49/M

 

107

91

7

Dillon Hartman Adams Central

21:10.03

6:50/M

 

108

92

1515

Cole Eberly Whitko

21:10.51

6:50/M

 

109

(> 7)

289

Robbie Burita Churubusco

21:12.98

6:50/M

 

110

93

152

Tyler Gosche Bishop Luers

21:13.40

6:51/M

 

111

94

12

Jacob McAfee Adams Central

21:14.76

6:51/M

 

112

(> 7)

978

Dominic Dargie Northeastern

21:19.64

6:53/M

 

113

(> 7)

14

Chance Reynolds Adams Central

21:21.43

6:53/M

 

114

95

233

Austin Ash Canterbury

21:31.22

6:56/M

 

115

96

172

Timothy Van De Leur Blackhawk Christian

21:33.70

6:57/M

 

116

(> 7)

486

Gabe Helmuth Elkhart Christian

21:38.05

6:59/M

 

117

(> 7)

297

Rj Sonnenberg Churubusco

21:39.73

6:59/M

 

118

97

238

Riley Killen Canterbury

21:40.89

6:59/M

 

119

98

1409

Bryce Paxson Southern Wells

21:43.32

7:00/M

 

120

(> 7)

1078

Josh Garner Northwestern

21:43.80

7:00/M

 

121

(> 7)

1088

Logan Redman Northwestern

21:43.85

7:00/M

 

122

(> 7)

1089

Sean Witter Northwestern

21:43.88

7:00/M

 

123

(< 5)

78

Joel Plank Bethany Christian

21:51.78

7:03/M

 

124

(> 7)

1118

Sam Bettegnies Oak Hill

21:53.97

7:04/M

 

125

(> 7)

984

Kaleb Mikesell Northeastern

22:04.83

7:07/M

 

126

(> 7)

489

Jake Kersey Elkhart Christian

22:13.41

7:10/M

 

127

99

235

Robert Greene Canterbury

22:23.02

7:13/M

 

128

100

1410

Blade Reinhart Southern Wells

22:31.83

7:16/M

 

129

(< 5)

1531

Daniel Bradtmueller Woodlan

22:42.42

7:19/M

 

130

(> 7)

149

Patrick Mattingly Bishop Luers

22:45.64

7:20/M

 

131

(> 7)

144

Alex Maldeney Bishop Luers

22:47.53

7:21/M

 

132

(> 7)

983

Evan Manning Northeastern

22:51.59

7:22/M

 

133

(> 7)

1075

Noah Dowden Northwestern

22:52.73

7:23/M

 

134

(< 5)

77

Austin Hooley Bethany Christian

22:53.74

7:23/M

 

135

(> 7)

237

Andrew Killen Canterbury

23:01.43

7:25/M

 

136

101

1406

Nick Ledig Southern Wells

23:08.12

7:28/M

 

137

(> 7)

1081

Jeremy Jakes Northwestern

23:16.36

7:30/M

 

138

102

1438

Jordan Taylor Southwood

23:17.21

7:31/M

 

139

(> 7)

1134

Braden Renbarger Oak Hill

23:25.26

7:33/M

 

140

103

276

Connor Blevins Central Noble

23:55.57

7:43/M

 

141

(> 7)

1260

Kendall Perkins Prairie Heights

24:06.46

7:46/M

 

142

(> 7)

487

Noah Hibshman Elkhart Christian

24:06.68

7:46/M

 

143

104

282

Dakota Wolf Central Noble

24:24.78

7:52/M

 

144

105

1434

Stevie Metz Southwood

25:14.05

8:08/M

 

145

(> 7)

491

Johannes Menbere Elkhart Christian

25:26.10

8:12/M

 

146

(> 7)

166

Jai McKean Blackhawk Christian

25:39.87

8:16/M

 

147

(> 7)

1257

Sutera Michael Prairie Heights

26:31.40

8:33/M

 

148

106

1506

Braden Dunlap Westview

26:47.04

8:38/M

 

149

(> 7)

294

Grant Huelsenbeck Churubusco

27:00.59

8:43/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

HS Boys AA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

270

Cole Mertz Celina

16:31.18

5:20/M

 

2

2

1091

Brent Bales Norwell

16:38.98

5:22/M

 

3

3

1543

Chris Lowry Yorktown

16:47.77

5:25/M

 

4

4

1021

Devin Tracy Northfield

16:49.40

5:25/M

 

5

5

44

Isaiah Mortorff Angola

16:53.42

5:27/M

 

6

6

843

Joseph Trost Lakeland

17:05.75

5:31/M

 

7

7

922

Deric Laurent New Haven

17:07.67

5:31/M

 

8

8

1537

Blake Collins Yorktown

17:08.10

5:32/M

 

9

9

600

Alex Beams Fremont

17:14.75

5:34/M

 

10

10

47

Nate Roe Angola

17:16.37

5:34/M

 

11

11

1013

Joe Burcroff Northfield

17:19.03

5:35/M

 

12

12

57

Thomas McNamara Bellmont

17:21.74

5:36/M

 

13

13

840

Eric Herber Lakeland

17:23.37

5:36/M

 

14

14

838

Kyle Bur Lakeland

17:30.06

5:39/M

 

15

(< 5)

912

Chance Tracy Muncie Southside

17:33.04

5:40/M

 

16

15

260

Drew Donovan Celina

17:33.37

5:40/M

 

17

16

59

Josh Porter Bellmont

17:35.84

5:40/M

 

18

17

861

Will Emery Leo

17:39.90

5:42/M

 

19

18

1101

Colyn Torson Norwell

17:42.55

5:43/M

 

20

19

58

Mason Mendez Bellmont

17:43.65

5:43/M

 

21

20

921

Josh Hiatt New Haven

17:47.84

5:44/M

 

22

21

862

Mariano Flores Leo

17:48.96

5:45/M

 

23

22

1010

Austin Andrews Northfield

17:50.77

5:45/M

 

24

23

1098

Drew Rinehart Norwell

17:51.82

5:45/M

 

25

24

1095

Corben Havener Norwell

17:54.55

5:46/M

 

26

25

310

Gage Emrick Columbia City

17:57.60

5:47/M

 

27

26

923

Armando Luja New Haven

18:02.07

5:49/M

 

28

27

54

Adam Garner Bellmont

18:02.33

5:49/M

 

29

28

1093

Nathan Garver Norwell

18:04.60

5:50/M

 

30

29

46

Zach Orn Angola

18:05.26

5:50/M

 

31

30

596

David Schmucker Fremont

18:05.67

5:50/M

 

32

31

1018

Austin Frye Northfield

18:05.80

5:50/M

 

33

32

925

Brayan Pizano New Haven

18:06.55

5:50/M

 

34

33

316

Andrew McFarland Columbia City

18:10.55

5:52/M

 

35

34

839

Garett Chrisman Lakeland

18:11.24

5:52/M

 

36

35

1100

Noah Steffen Norwell

18:15.42

5:53/M

 

37

36

1444

Brandon Maull Tippecanoe Valley

18:16.59

5:54/M

 

38

37

318

Dallas Piotrowski Columbia City

18:20.25

5:55/M

 

39

38

319

Evan Sauers Columbia City

18:21.66

5:55/M

 

40

39

1441

Jesse Floor Tippecanoe Valley

18:21.72

5:55/M

 

41

(< 5)

725

Will Young Guerin Catholic

18:22.74

5:55/M

 

42

40

268

Roman Mitchell Celina

18:23.24

5:56/M

 

43

41

314

Seth Kissinger Columbia City

18:30.47

5:58/M

 

44

42

864

John Hawley Leo

18:31.83

5:58/M

 

45

43

309

Nick Compton Columbia City

18:31.83

5:58/M

 

46

44

313

Tim Hearld Columbia City

18:31.91

5:58/M

 

47

45

259

Michael Cron Celina

18:32.69

5:59/M

 

48

(> 7)

322

Daniel Watts Columbia City

18:32.90

5:59/M

 

49

46

1096

Quentin Middleton Norwell

18:35.10

6:00/M

 

50

47

602

Conner Foster Garrett

18:37.75

6:00/M

 

51

48

264

Jacob Gilstrap Celina

18:38.86

6:01/M

 

52

49

866

Chris Lauer Leo

18:40.84

6:01/M

 

53

(> 7)

308

Austin Beachy Columbia City

18:42.97

6:02/M

 

54

50

262

Chad Downey Celina

18:45.56

6:03/M

 

55

51

42

Jacob Holst Angola

18:52.06

6:05/M

 

56

52

1540

Scott Heavilon Yorktown

18:53.60

6:05/M

 

57

53

1542

Kevin Kratz Yorktown

18:56.04

6:06/M

 

58

54

1539

Blaine Harvey Yorktown

18:59.66

6:07/M

 

59

55

872

Brian Szymanski Leo

19:02.22

6:08/M

 

60

56

841

Dustin Riehl Lakeland

19:02.99

6:08/M

 

61

(> 7)

1090

Kody Ahrens Norwell

19:03.07

6:09/M

 

62

57

870

Taylor Plattner Leo

19:03.41

6:09/M

 

63

58

856

Garrett Burns Leo

19:04.73

6:09/M

 

64

59

48

Charlie Thompson Angola

19:06.93

6:10/M

 

65

60

422

Brad Burchell Eastbrook

19:07.95

6:10/M

 

66

61

51

Tyler Fenwick Bellmont

19:08.48

6:10/M

 

67

62

267

Nick Marks Celina

19:13.11

6:12/M

 

68

63

842

Mishael Theis Lakeland

19:21.94

6:15/M

 

69

(> 7)

857

Jacob Cooper Leo

19:22.51

6:15/M

 

70

64

1011

Noah Augustus Northfield

19:22.56

6:15/M

 

71

65

1019

Keegan Knepp Northfield

19:25.58

6:16/M

 

72

(> 7)

1099

Reilly Stauffer Norwell

19:25.81

6:16/M

 

73

66

423

Mark Flanagin Eastbrook

19:26.49

6:16/M

 

74

67

61

Clayton Sheehan Bellmont

19:27.99

6:16/M

 

75

68

1535

Landon Belcher Yorktown

19:31.39

6:18/M

 

76

69

599

Cooper Wall Fremont

19:32.05

6:18/M

 

77

(> 7)

266

John Hoenie Celina

19:33.13

6:18/M

 

78

(> 7)

867

Steven Leburg Leo

19:33.81

6:18/M

 

79

70

603

Dawson Furnish Garrett

19:36.80

6:19/M

 

80

71

924

Michael Meyer New Haven

19:39.89

6:20/M

 

81

72

1012

Brad Bever Northfield

19:40.31

6:21/M

 

82

73

425

Trevor Hix Eastbrook

19:41.75

6:21/M

 

83

74

601

Daniel Baker Garrett

19:43.16

6:22/M

 

84

75

918

Isaac Day New Haven

19:44.23

6:22/M

 

85

76

592

Christian Barrow Fremont

19:48.02

6:23/M

 

86

77

1440

Noah Clampitt Tippecanoe Valley

19:54.28

6:25/M

 

87

(> 7)

315

Jake Matteson Columbia City

19:54.29

6:25/M

 

88

(> 7)

1016

Caleb Coe Northfield

19:54.37

6:25/M

 

89

78

837

Daniel Arseneau Lakeland

19:56.51

6:26/M

 

90

79

50

Jacob Corral Bellmont

19:58.29

6:26/M

 

91

(> 7)

269

Nathan Robinson Celina

20:12.28

6:31/M

 

92

80

39

Nathan Bourne Angola

20:12.86

6:31/M

 

93

81

1544

Luke Robinson Yorktown

20:13.05

6:31/M

 

94

82

427

Tobey Manning Eastbrook

20:14.00

6:32/M

 

95

(> 7)

1097

Grant Mohler Norwell

20:17.50

6:33/M

 

96

83

597

Sam Stukey Fremont

20:17.57

6:33/M

 

97

84

604

Matt Mix Garrett

20:18.57

6:33/M

 

98

(> 7)

1014

Matt Carey Northfield

20:22.26

6:34/M

 

99

85

429

Braden Walker Eastbrook

20:22.84

6:34/M

 

100

86

606

Evan Weaver Garrett

20:23.51

6:35/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

855

Josh Adams Leo

20:27.05

6:36/M

 

102

(> 7)

258

Aaron Crites Celina

20:28.03

6:36/M

 

103

87

430

Cameron Yeakle Eastbrook

20:33.30

6:38/M

 

104

88

1448

Tom Solano Tippecanoe Valley

20:40.18

6:40/M

 

105

89

920

Caleb Felger New Haven

20:43.25

6:41/M

 

106

(> 7)

865

John Just Leo

20:43.43

6:41/M

 

107

(> 7)

320

Holden Schaefer Columbia City

20:47.68

6:42/M

 

108

(< 5)

908

Tariq Bell Muncie Southside

20:48.14

6:43/M

 

109

(> 7)

52

Connor Gallogly Bellmont

20:51.19

6:44/M

 

110

90

43

Logan McManus Angola

20:51.39

6:44/M

 

111

91

736

Joshua Rothenbush Heritage

20:52.66

6:44/M

 

112

92

595

Hunter Price Fremont

20:53.82

6:44/M

 

113

(> 7)

1017

Brandon Frank Northfield

20:53.85

6:44/M

 

114

(> 7)

55

Austin Heckert Bellmont

20:54.69

6:45/M

 

115

(> 7)

1541

Wally Kern Yorktown

20:56.09

6:45/M

 

116

(> 7)

1022

Mason Zolman Northfield

20:57.18

6:45/M

 

117

93

605

Drake Stafford Garrett

21:00.37

6:46/M

 

118

94

738

Chet Voglewede Heritage

21:03.24

6:47/M

 

119

(> 7)

919

Clarence Donahue New Haven

21:05.26

6:48/M

 

120

(> 7)

257

Luke Bowsher Celina

21:10.52

6:50/M

 

121

(> 7)

49

Cole Yagodinski Angola

21:17.71

6:52/M

 

122

(> 7)

40

Zack Chard Angola

21:19.05

6:53/M

 

123

(> 7)

859

Chance Dolsen Leo

21:20.26

6:53/M

 

124

(> 7)

311

Ashtin Green Columbia City

21:24.80

6:54/M

 

125

95

1445

Jarred Mikel Tippecanoe Valley

21:27.60

6:55/M

 

126

(> 7)

263

Dylan Gibbons Celina

21:29.58

6:56/M

 

127

96

1447

Tyler Ross Tippecanoe Valley

21:30.91

6:56/M

 

128

97

732

Robert Anderson Heritage

21:31.98

6:56/M

 

129

98

598

Spencer Stukey Fremont

21:36.09

6:58/M

 

130

(> 7)

1545

Isaac Smith Yorktown

21:42.08

7:00/M

 

131

(> 7)

1546

Ryan Tucker Yorktown

21:47.64

7:02/M

 

132

(< 5)

911

Blayde Tocci Muncie Southside

21:48.97

7:02/M

 

133

(> 7)

1547

Brandon Zwickl Yorktown

21:52.55

7:03/M

 

134

99

737

Heath Selking Heritage

21:56.29

7:05/M

 

135

(> 7)

265

Nathan Higgins Celina

22:09.17

7:09/M

 

136

100

424

Josh Hall Eastbrook

22:11.91

7:09/M

 

137

(> 7)

1536

Cole Bischoff Yorktown

22:21.97

7:13/M

 

138

(> 7)

2395

Josh White New Haven

22:23.28

7:13/M

 

139

101

1439

Devin Childers Tippecanoe Valley

22:27.93

7:15/M

 

140

(< 5)

910

Seth Pickett Muncie Southside

22:37.23

7:18/M

 

141

(> 7)

60

Carson Ross Bellmont

22:42.64

7:19/M

 

142

(> 7)

1442

Andy Herrera Tippecanoe Valley

22:46.96

7:21/M

 

143

(> 7)

321

Lucas Walker Columbia City

23:10.00

7:28/M

 

144

(> 7)

1092

Ben Caylor Norwell

23:28.36

7:34/M

 

145

(> 7)

871

Chris Snyder Leo

23:41.41

7:38/M

 

146

(> 7)

873

Michael Witte Leo

23:57.14

7:44/M

 

147

(> 7)

1538

Jack Harber Yorktown

25:22.08

8:11/M

 

148

102

733

Connor Dager Heritage

25:33.57

8:15/M

 

149

103

735

Joseph Meske-Arnos Heritage

25:37.65

8:16/M

 

150

(> 7)

593

Tristan McDowell Fremont

25:40.40

8:17/M

 

151

(> 7)

1446

Tarek Moussa Tippecanoe Valley

31:34.20

10:11/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

HS Boys AAA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

552

Calvin Kraft Fishers

15:41.19

5:04/M

 

2

2

177

Kyle Burks Bloomington South

15:42.23

5:04/M

 

3

3

188

Anthony Williams Bloomington South

15:47.27

5:05/M

 

4

4

1329

Jacob Timmons SB Adams

15:58.06

5:09/M

 

5

5

1328

Andy Timmons SB Adams

15:58.08

5:09/M

 

6

6

375

Mark Beckmann DeKalb

16:11.20

5:13/M

 

7

7

1461

Damon Horn Warren Central

16:23.07

5:17/M

 

8

8

92

Matt Klein Bishop Dwenger

16:23.59

5:17/M

 

9

9

179

Evan Franklin Bloomington South

16:23.96

5:17/M

 

10

10

720

Joseph Taylor Guerin Catholic

16:24.68

5:17/M

 

11

11

937

Jacob Overton Noblesville

16:28.68

5:19/M

 

12

12

951

Valentin Emmanuel North Side

16:30.28

5:19/M

 

13

13

1459

Matthew Egan Warren Central

16:32.37

5:20/M

 

14

(< 5)

421

Josh Neideck Eastbrook

16:38.76

5:22/M

 

15

14

80

Tyler Adgalanis Bishop Dwenger

16:39.17

5:22/M

 

16

15

183

Xavier Martinez Bloomington South

16:40.28

5:23/M

 

17

16

639

Gerardo Abad Goshen

16:42.62

5:23/M

 

18

17

1348

Travis Kulczar SB Riley

16:44.86

5:24/M

 

19

18

815

Charles Mettler Huntington North

16:46.40

5:25/M

 

20

19

1467

Brandon Arnold West Noble

16:50.44

5:26/M

 

21

20

109

Greg Tippmann Bishop Dwenger

16:50.90

5:26/M

 

22

21

1464

Tyler Lowhorn Warren Central

16:51.67

5:26/M

 

23

22

174

David Benton Bloomington South

16:52.62

5:26/M

 

24

23

958

Manny Ratliff North Side

16:53.68

5:27/M

 

25

24

1198

Taylor Neff Penn

16:57.54

5:28/M

 

26

25

945

Jordan Warne Noblesville

16:57.84

5:28/M

 

27

26

724

Nick Young Guerin Catholic

16:58.76

5:28/M

 

28

27

184

Jacob Oeding Bloomington South

17:01.33

5:29/M

 

29

28

186

Peter Voskuil Bloomington South

17:03.76

5:30/M

 

30

29

693

Andrew Bentivoglio Guerin Catholic

17:04.58

5:30/M

 

31

30

1390

Michael Barrera South Side

17:04.80

5:30/M

 

32

31

656

Shawn Graves Goshen

17:05.27

5:31/M

 

33

32

692

Jack Anderson Guerin Catholic

17:05.66

5:31/M

 

34

33

407

Joe Vandiver East Noble

17:05.97

5:31/M

 

35

34

806

Matt Dewitt Huntington North

17:07.09

5:31/M

 

36

35

1368

Matt Waweru SB Riley

17:09.27

5:32/M

 

37

36

648

Ricardo Castillo Goshen

17:09.96

5:32/M

 

38

37

1194

Jack Mader Penn

17:10.89

5:32/M

 

39

38

1482

Brad Pyle West Noble

17:11.15

5:33/M

 

40

39

932

Kyle Marowski Noblesville

17:16.82

5:34/M

 

41

40

102

Zach McIntyre Bishop Dwenger

17:17.41

5:35/M

 

42

41

512

Spencer Dibley Elkhart Memorial

17:17.81

5:35/M

 

43

42

813

Austin Lange Huntington North

17:19.00

5:35/M

 

44

(> 7)

175

Ethan Briggs Bloomington South

17:19.51

5:35/M

 

45

43

1354

Joey McGrew SB Riley

17:21.50

5:36/M

 

46

44

1043

Dustin Starnes Northrop

17:23.03

5:36/M

 

47

45

1176

Thomas Gales Penn

17:24.41

5:37/M

 

48

46

551

Jake Kleist Fishers

17:25.25

5:37/M

 

49

(> 7)

181

Joseph Heinrich Bloomington South

17:25.56

5:37/M

 

50

(> 7)

173

Connor Abram Bloomington South

17:25.79

5:37/M

 

51

47

570

Shinya Wai Fishers

17:26.38

5:37/M

 

52

48

807

Luke Doughty Huntington North

17:27.49

5:38/M

 

53

49

380

Dante' Graham DeKalb

17:27.60

5:38/M

 

54

50

110

Bryson Tretter Bishop Dwenger

17:29.80

5:38/M

 

55

51

938

Zach Phillips Noblesville

17:29.86

5:38/M

 

56

52

929

Eric Hoffman Noblesville

17:30.78

5:39/M

 

57

53

334

Dominic Proffitt Concord

17:31.08

5:39/M

 

58

54

554

Ashton Murray Fishers

17:33.45

5:40/M

 

59

55

111

Kevin Wuest Bishop Dwenger

17:34.18

5:40/M

 

60

56

1174

Collin Elek Penn

17:34.24

5:40/M

 

61

57

550

Jake Jensen Fishers

17:37.03

5:41/M

 

62

58

385

Clay Travis DeKalb

17:38.29

5:41/M

 

63

59

84

Derek Gloudemans Bishop Dwenger

17:40.62

5:42/M

 

64

(> 7)

180

Jeremy Gornall Bloomington South

17:41.30

5:42/M

 

65

60

1484

Logan Weimer West Noble

17:41.43

5:42/M

 

66

61

655

Lane Graves Goshen

17:42.19

5:43/M

 

67

62

1175

Matthew Evans Penn

17:42.28

5:43/M

 

68

63

571

Tyler Warren Fishers

17:43.00

5:43/M

 

69

64

1470

Salvador Campos West Noble

17:45.70

5:44/M

 

70

65

517

Blake Kramer Elkhart Memorial

17:46.92

5:44/M

 

71

66

1188

Tyler Krathwohl Penn

17:48.18

5:45/M

 

72

67

1474

Alex Deluna West Noble

17:50.22

5:45/M

 

73

68

814

Kyler McVoy Huntington North

17:50.37

5:45/M

 

74

69

745

Sam Dvorak Homestead

17:50.48

5:45/M

 

75

70

1360

Steven Siade SB Riley

17:51.65

5:45/M

 

76

(> 7)

187

Grayson Weidner Bloomington South

17:52.34

5:46/M

 

77

71

336

Ryan Shank Concord

17:52.69

5:46/M

 

78

72

805

Cam Dewitt Huntington North

17:53.41

5:46/M

 

79

73

744

Ben Dvorak Homestead

17:54.08

5:46/M

 

80

74

941

Maxwell Runningen Noblesville

17:54.24

5:46/M

 

81

75

800

Tyler Brown Huntington North

17:54.35

5:46/M

 

82

76

1473

Justin Contreras West Noble

17:55.08

5:47/M

 

83

77

393

Jonathon Kane East Noble

17:55.63

5:47/M

 

84

(> 7)

90

Tyler Johnson Bishop Dwenger

17:56.52

5:47/M

 

85

78

952

Rigel Jaquish North Side

17:57.95

5:47/M

 

86

79

721

Cole Thompson Guerin Catholic

17:58.21

5:48/M

 

87

80

532

Zach Brown Fishers

17:58.29

5:48/M

 

88

81

935

Levi Neuzerling Noblesville

17:58.72

5:48/M

 

89

82

658

Abe Medellin Goshen

18:00.05

5:48/M

 

90

83

755

Patrick Rittenhouse Homestead

18:00.11

5:48/M

 

91

84

743

Michael Conte Homestead

18:00.60

5:48/M

 

92

85

742

Jake Davis Homestead

18:01.44

5:49/M

 

93

86

524

Mytch Sellers Elkhart Memorial

18:01.86

5:49/M

 

94

87

453

Chet Samuels Elkhart Central

18:04.68

5:50/M

 

95

88

1359

David Salmon SB Riley

18:04.69

5:50/M

 

96

(> 7)

556

Josh Puccinelli Fishers

18:06.94

5:50/M

 

97

(> 7)

99

Blake Malone Bishop Dwenger

18:08.95

5:51/M

 

98

89

1184

Reis Kennedy Penn

18:09.17

5:51/M

 

99

(> 7)

574

Aaron Worley Fishers

18:09.44

5:51/M

 

100

(> 7)

802

Dustin Campbell Huntington North

18:09.56

5:51/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

90

374

Jack Beakas DeKalb

18:09.85

5:51/M

 

102

91

1369

Alex Wieczorek SB Riley

18:10.12

5:52/M

 

103

92

382

Bradley McBride DeKalb

18:11.03

5:52/M

 

104

(> 7)

176

Evan Bruce Bloomington South

18:12.37

5:52/M

 

105

93

392

Frank Herrera East Noble

18:12.81

5:52/M

 

106

94

324

Jacob Camacho Concord

18:12.82

5:52/M

 

107

(> 7)

572

Evan Wehmeyer Fishers

18:13.09

5:53/M

 

108

(> 7)

86

Austin Hillman Bishop Dwenger

18:13.51

5:53/M

 

109

(> 7)

81

Alex Barton Bishop Dwenger

18:14.98

5:53/M

 

110

95

395

Tyler Klinger East Noble

18:16.83

5:54/M

 

111

96

1355

Wesley Pehling SB Riley

18:17.33

5:54/M

 

112

97

1472

Erick Contreras West Noble

18:17.65

5:54/M

 

113

(> 7)

182

Dawson Hood Bloomington South

18:17.67

5:54/M

 

114

98

906

Noah Shigley Marion

18:17.85

5:54/M

 

115

(> 7)

569

Drew Urban Fishers

18:18.74

5:54/M

 

116

(> 7)

1166

Spencer Blackmer Penn

18:18.91

5:54/M

 

117

99

376

Scotty Beckmann DeKalb

18:19.51

5:55/M

 

118

(> 7)

95

Caleb Kruse Bishop Dwenger

18:20.74

5:55/M

 

119

100

372

Kyle Baldwin DeKalb

18:21.19

5:55/M

 

120

101

1466

Chance Thompson Warren Central

18:21.68

5:55/M

 

121

102

1462

Lawrence Ingram Warren Central

18:23.63

5:56/M

 

122

(> 7)

1356

Andrew Peterson SB Riley

18:24.12

5:56/M

 

123

(> 7)

105

Thomas Roesler Bishop Dwenger

18:25.51

5:56/M

 

124

(> 7)

927

Taylor Burns Noblesville

18:25.95

5:56/M

 

125

103

1027

Andrew Distelrath Northrop

18:27.52

5:57/M

 

126

104

523

Justin Sellers Elkhart Memorial

18:29.01

5:58/M

 

127

(> 7)

1478

Jaden Kreft West Noble

18:29.69

5:58/M

 

128

(> 7)

1346

Mason Kendall SB Riley

18:30.45

5:58/M

 

129

105

513

Cory Edwards Elkhart Memorial

18:31.95

5:58/M

 

130

(> 7)

1477

Cris Ibanez West Noble

18:32.45

5:59/M

 

131

(> 7)

573

Peter Werling Fishers

18:33.04

5:59/M

 

132

106

451

Hunter Miemzyk Elkhart Central

18:34.62

5:59/M

 

133

107

452

Nate Munet Elkhart Central

18:34.88

5:59/M

 

134

(> 7)

1209

Tom Varner Penn

18:34.89

5:59/M

 

135

(> 7)

934

Andrew Needler Noblesville

18:35.48

6:00/M

 

136

108

1029

Ryan Elward Northrop

18:35.53

6:00/M

 

137

(> 7)

1186

Luke Knaggs Penn

18:35.57

6:00/M

 

138

(> 7)

560

Adam Schmidt Fishers

18:36.14

6:00/M

 

139

109

448

Evan Herr-Knispel Elkhart Central

18:37.73

6:00/M

 

140

110

389

Seth Gorski East Noble

18:37.91

6:00/M

 

141

(> 7)

103

Nick Miles Bishop Dwenger

18:38.55

6:01/M

 

142

(> 7)

93

Josh Koehl Bishop Dwenger

18:38.55

6:01/M

 

143

111

516

Angel Gomez Elkhart Memorial

18:39.19

6:01/M

 

144

(> 7)

107

Luke Severinac Bishop Dwenger

18:40.07

6:01/M

 

145

(> 7)

540

Jack D'Amico Fishers

18:40.26

6:01/M

 

146

112

520

Hunter Moore Elkhart Memorial

18:41.00

6:02/M

 

147

113

646

Jaime Castillo Goshen

18:41.19

6:02/M

 

148

114

904

Zach Richardson Marion

18:41.97

6:02/M

 

149

(> 7)

930

Hunter Ingle Noblesville

18:42.65

6:02/M

 

150

115

332

Roberto Ortiz Concord

18:43.45

6:02/M

 

151

(> 7)

812

Christian Jones Huntington North

18:43.89

6:02/M

 

152

116

757

Luke Rose Homestead

18:44.22

6:03/M

 

153

(> 7)

100

Michael Manning Bishop Dwenger

18:44.41

6:03/M

 

154

117

1035

Nick Jones Northrop

18:44.43

6:03/M

 

155

118

672

Erik Villegas Goshen

18:47.25

6:04/M

 

156

(> 7)

185

Josse Smith Bloomington South

18:48.03

6:04/M

 

157

(> 7)

568

Alex Todd Fishers

18:48.46

6:04/M

 

158

119

454

Max Schleining Elkhart Central

18:48.79

6:04/M

 

159

120

1320

Gabe Meyer-Lee SB Adams

18:49.30

6:04/M

 

160

(> 7)

555

Robert Okuszki Fishers

18:50.26

6:05/M

 

161

(> 7)

819

Dillon Valenti Huntington North

18:51.43

6:05/M

 

162

121

1392

Cameron Cooper-Foster South Side

18:52.08

6:05/M

 

163

122

897

Jordan Bledsoe Marion

18:53.25

6:05/M

 

164

123

750

Joshua Haddox Homestead

18:53.30

6:05/M

 

165

124

706

David Jones Guerin Catholic

18:55.19

6:06/M

 

166

(> 7)

1349

Alex Leisring SB Riley

18:55.33

6:06/M

 

167

(> 7)

1357

Yoshua Reed SB Riley

18:56.01

6:06/M

 

168

(> 7)

1178

Daniel Hardman Penn

18:56.82

6:06/M

 

169

(> 7)

89

Scotty Jauch Bishop Dwenger

18:57.58

6:07/M

 

170

(> 7)

1183

Colin Kennedy Penn

18:58.65

6:07/M

 

171

(> 7)

1215

Jason Zhang Penn

18:58.81

6:07/M

 

172

(> 7)

559

Andrew Runion Fishers

18:59.19

6:07/M

 

173

(> 7)

816

Garrett Smith Huntington North

19:00.16

6:08/M

 

174

125

953

Austin Keesler North Side

19:00.20

6:08/M

 

175

(> 7)

936

Clay Obergfell Noblesville

19:00.86

6:08/M

 

176

(> 7)

542

Seth Farmer Fishers

19:02.06

6:08/M

 

177

(> 7)

1190

Zach Lapehn Penn

19:02.13

6:08/M

 

178

(> 7)

645

Joel Byler Goshen

19:02.16

6:08/M

 

179

(> 7)

944

Hunter Thompson Noblesville

19:04.57

6:09/M

 

180

126

1389

Aden Akers South Side

19:04.68

6:09/M

 

181

(> 7)

1195

Rocco Mammolenti Penn

19:05.66

6:09/M

 

182

127

1404

Myron Trowell South Side

19:05.79

6:09/M

 

183

(> 7)

538

Aaron Cook Fishers

19:06.36

6:10/M

 

184

128

900

Austin Hendricks Marion

19:06.41

6:10/M

 

185

(> 7)

1468

Zach Becker West Noble

19:08.30

6:10/M

 

186

(> 7)

563

Tyler Steppe Fishers

19:08.50

6:10/M

 

187

(> 7)

1213

Jake Wirth Penn

19:09.23

6:11/M

 

188

129

1031

Quin Guingrich Northrop

19:09.27

6:11/M

 

189

(> 7)

546

Jared Grillo Fishers

19:09.39

6:11/M

 

190

(> 7)

933

Gavin Miller Noblesville

19:13.49

6:12/M

 

191

(> 7)

762

Jake Zelt Homestead

19:13.82

6:12/M

 

192

130

960

Dalton Sanders North Side

19:17.03

6:13/M

 

193

(> 7)

760

Liam Schoff Homestead

19:20.08

6:14/M

 

194

131

404

Paul Shull East Noble

19:20.65

6:14/M

 

195

132

1044

Ryan Swanson Northrop

19:21.89

6:15/M

 

196

(> 7)

1191

Brandon Lazarczyk Penn

19:24.15

6:15/M

 

197

(> 7)

383

Kody Rice DeKalb

19:24.68

6:15/M

 

198

133

390

Keegan Gura East Noble

19:25.14

6:16/M

 

199

(> 7)

1192

Tim Liu Penn

19:27.79

6:16/M

 

200

134

1457

Shane Brown Warren Central

19:29.73

6:17/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

201

(> 7)

101

Jack Marketos Bishop Dwenger

19:30.22

6:17/M

 

202

(> 7)

400

Phillip Phan East Noble

19:30.27

6:17/M

 

203

(> 7)

1476

Taylor Grim West Noble

19:30.29

6:17/M

 

204

(> 7)

1365

Josh Toppen SB Riley

19:30.52

6:17/M

 

205

(> 7)

522

Juan Paez Elkhart Memorial

19:31.97

6:18/M

 

206

135

1313

Andrew Henderson SB Adams

19:32.31

6:18/M

 

207

136

950

Terrence Davis North Side

19:32.39

6:18/M

 

208

137

1393

Latrell Copeland South Side

19:33.39

6:18/M

 

209

(> 7)

518

Alvaro Lopez Elkhart Memorial

19:33.70

6:18/M

 

210

(> 7)

808

Aaron Ebert Huntington North

19:34.22

6:19/M

 

211

138

1040

Joshua Prochaska Northrop

19:34.36

6:19/M

 

212

(> 7)

670

Christian Soto Goshen

19:34.52

6:19/M

 

213

(> 7)

671

Irving Suarez Goshen

19:35.69

6:19/M

 

214

139

1330

Hunter Tousignant SB Adams

19:38.12

6:20/M

 

215

140

1400

Cayler Miner South Side

19:39.21

6:20/M

 

216

(> 7)

557

Josh Roth Fishers

19:39.87

6:20/M

 

217

141

456

Kyle Tengelitsch Elkhart Central

19:41.98

6:21/M

 

218

(> 7)

1479

Grant Krider West Noble

19:44.99

6:22/M

 

219

(> 7)

820

Collin Wesco Huntington North

19:45.79

6:22/M

 

220

(> 7)

1210

Riley Vreeke Penn

19:47.37

6:23/M

 

221

142

902

Adrien Howard Marion

19:47.96

6:23/M

 

222

(> 7)

561

Tanner Smith Fishers

19:48.89

6:23/M

 

223

(> 7)

1169

Cameron Castleman Penn

19:49.77

6:24/M

 

224

(> 7)

82

Tim Brunner Bishop Dwenger

19:50.34

6:24/M

 

225

(> 7)

178

Alex Burt Bloomington South

19:50.72

6:24/M

 

226

143

899

Justus Elliott Marion

19:51.86

6:24/M

 

227

(> 7)

659

Jose Ortiz Goshen

19:52.06

6:25/M

 

228

(> 7)

543

Owen Fleming Fishers

19:52.75

6:25/M

 

229

(> 7)

818

Jordan Utter Huntington North

19:52.78

6:25/M

 

230

(> 7)

104

Adam Millhouse Bishop Dwenger

19:52.92

6:25/M

 

231

(> 7)

669

Grant Simpson Goshen

19:53.37

6:25/M

 

232

(> 7)

666

Josh Schirch Goshen

19:53.93

6:25/M

 

233

(> 7)

539

Riley Craig Fishers

19:55.29

6:25/M

 

234

144

898

Athan Circle Marion

19:56.41

6:26/M

 

235

(> 7)

91

Nick Kacprowicz Bishop Dwenger

19:57.66

6:26/M

 

236

(> 7)

378

Denver Bonecutter DeKalb

19:58.33

6:26/M

 

237

(> 7)

1185

Ryan Kennedy Penn

19:58.87

6:26/M

 

238

145

1317

Brennon Koelher SB Adams

19:59.85

6:27/M

 

239

(> 7)

1182

Chad Kavas Penn

20:00.60

6:27/M

 

240

146

1322

David Santiago SB Adams

20:01.65

6:27/M

 

241

147

1403

Gary Schimmels South Side

20:04.23

6:28/M

 

242

(> 7)

527

Liam Wilcox Elkhart Memorial

20:04.55

6:28/M

 

243

(> 7)

1038

John Miller Northrop

20:04.85

6:28/M

 

244

(> 7)

811

Matt Hunt Huntington North

20:05.24

6:29/M

 

245

(> 7)

1205

Zach Stabrowski Penn

20:06.44

6:29/M

 

246

(> 7)

661

Zach Oyer Goshen

20:07.29

6:29/M

 

247

(> 7)

746

Jack Ferguson Homestead

20:07.38

6:29/M

 

248

(> 7)

547

Eli Hagedorn Fishers

20:07.88

6:29/M

 

249

(> 7)

1321

Niall O'Regan SB Adams

20:09.61

6:30/M

 

250

(> 7)

1352

Ben Mawhorr SB Riley

20:10.69

6:30/M

 

251

(> 7)

564

Nathan Stewart Fishers

20:12.15

6:31/M

 

252

148

959

Anthony Reinhart North Side

20:12.62

6:31/M

 

253

(> 7)

1343

Mike Dowd SB Riley

20:14.45

6:32/M

 

254

(> 7)

406

Shea Targgart East Noble

20:14.79

6:32/M

 

255

(> 7)

1200

Christian Pottschmidt Penn

20:17.48

6:33/M

 

256

(> 7)

558

Gavin Rue Fishers

20:18.17

6:33/M

 

257

(> 7)

533

Alex Brown Fishers

20:18.88

6:33/M

 

258

(> 7)

1036

Nick Luc Northrop

20:20.88

6:34/M

 

259

(> 7)

1204

Cole Shearer Penn

20:21.08

6:34/M

 

260

(> 7)

748

Bailey Green Homestead

20:21.71

6:34/M

 

261

(> 7)

747

Brennon Fry Homestead

20:23.25

6:35/M

 

262

(> 7)

1300

Jonathan Alsip SB Adams

20:23.46

6:35/M

 

263

(> 7)

544

David Graham Fishers

20:24.31

6:35/M

 

264

149

338

Dylan Westfall Concord

20:27.23

6:36/M

 

265

(> 7)

1347

Brandon Kole SB Riley

20:27.36

6:36/M

 

266

(> 7)

1337

Skyler Zenisek SB Adams

20:27.75

6:36/M

 

267

(> 7)

1302

Phillip Bigger SB Adams

20:28.65

6:36/M

 

268

(> 7)

652

Nate Ganger Goshen

20:28.70

6:36/M

 

269

(> 7)

384

Cameron Stokes DeKalb

20:30.42

6:37/M

 

270

(> 7)

1333

Jack Wheeler SB Adams

20:31.05

6:37/M

 

271

(> 7)

644

Josh Bustos Goshen

20:32.91

6:37/M

 

272

(> 7)

665

Kevin Rivera Goshen

20:32.99

6:37/M

 

273

(> 7)

534

Zach Bryan Fishers

20:35.47

6:38/M

 

274

(> 7)

1351

James Malone SB Riley

20:36.44

6:39/M

 

275

(> 7)

1340

Cory Charles SB Riley

20:37.28

6:39/M

 

276

150

335

Tyler Schwartz Concord

20:38.21

6:39/M

 

277

(> 7)

1164

Joey Bartus Penn

20:38.24

6:39/M

 

278

(> 7)

1167

Garrett Bralick Penn

20:39.16

6:40/M

 

279

(> 7)

1208

Jeff Turner Penn

20:39.22

6:40/M

 

280

(> 7)

801

Logan Boyer Huntington North

20:39.77

6:40/M

 

281

(> 7)

756

Vince Rosales Homestead

20:40.23

6:40/M

 

282

(> 7)

108

Nick Thelen Bishop Dwenger

20:41.77

6:40/M

 

283

(> 7)

1471

Brayan Contreras West Noble

20:42.53

6:41/M

 

284

(> 7)

1399

Terence Lightning South Side

20:43.44

6:41/M

 

285

(> 7)

535

Nicholas Burkett Fishers

20:43.80

6:41/M

 

286

(> 7)

1037

Kennedy Ly Northrop

20:44.24

6:41/M

 

287

(> 7)

759

Eric Shlutz Homestead

20:45.15

6:42/M

 

288

(> 7)

954

Alex Leto North Side

20:45.67

6:42/M

 

289

(> 7)

1395

Cameron Fyfe South Side

20:47.22

6:42/M

 

290

(> 7)

1363

Jacob Tobalski SB Riley

20:49.08

6:43/M

 

291

(> 7)

85

Jacob Gloudemans Bishop Dwenger

20:51.31

6:44/M

 

292

(> 7)

1212

Kevin Wang Penn

20:52.01

6:44/M

 

293

(> 7)

88

Teddy Hudson Bishop Dwenger

20:53.52

6:44/M

 

294

(> 7)

651

Sergei Culp Goshen

20:54.08

6:45/M

 

295

(> 7)

1398

Sam Lallow South Side

20:54.11

6:45/M

 

296

(> 7)

761

Connor Smith Homestead

20:54.20

6:45/M

 

297

(> 7)

957

Steve Newman North Side

20:55.19

6:45/M

 

298

151

326

Alejandro Cortes Concord

20:55.29

6:45/M

 

299

(> 7)

405

Nick Sibert East Noble

20:56.04

6:45/M

 

300

(> 7)

804

Arley Carey Huntington North

20:56.81

6:45/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

301

(> 7)

1366

Mark Wallace SB Riley

20:58.46

6:46/M

 

302

(> 7)

955

Mathew Magana North Side

20:58.47

6:46/M

 

303

(> 7)

1203

Jarrett Selis Penn

21:00.29

6:46/M

 

304

(> 7)

388

Travis Gordon East Noble

21:01.16

6:47/M

 

305

(> 7)

1394

Braxton Davis South Side

21:02.41

6:47/M

 

306

(> 7)

562

Trent Snyder Fishers

21:02.65

6:47/M

 

307

(> 7)

821

Alex Wiedenhoft Huntington North

21:03.24

6:47/M

 

308

(> 7)

537

Craig Chandler Fishers

21:04.00

6:48/M

 

309

(> 7)

1397

Sam Horton South Side

21:04.45

6:48/M

 

310

(> 7)

664

Alex Pressler Goshen

21:05.22

6:48/M

 

311

(> 7)

548

Lucas Hoffman Fishers

21:06.03

6:48/M

 

312

(> 7)

948

Austin Campbell North Side

21:06.94

6:48/M

 

313

(> 7)

1481

Raul Moreno West Noble

21:09.44

6:49/M

 

314

(> 7)

525

Lucas Spray Elkhart Memorial

21:12.95

6:50/M

 

315

(> 7)

323

Brandon Alley Concord

21:14.05

6:51/M

 

316

(> 7)

1026

Aj Cambron Northrop

21:15.25

6:51/M

 

317

(> 7)

519

Hayden Ludlow Elkhart Memorial

21:18.00

6:52/M

 

318

(> 7)

749

Cameron Haberly Homestead

21:23.60

6:54/M

 

319

(> 7)

373

Jasper Bassett DeKalb

21:25.32

6:55/M

 

320

(> 7)

803

Adam Carey Huntington North

21:25.46

6:55/M

 

321

(> 7)

1350

Chris Leisring SB Riley

21:26.46

6:55/M

 

322

(> 7)

377

Trevor Bell DeKalb

21:27.65

6:55/M

 

323

(> 7)

660

Dustin Otto Goshen

21:28.99

6:55/M

 

324

(> 7)

1303

Stephen Bigger SB Adams

21:31.56

6:56/M

 

325

(> 7)

330

Gavin Longbrake Concord

21:32.13

6:57/M

 

326

(> 7)

654

Jonathan Gonzalez Goshen

21:33.63

6:57/M

 

327

(> 7)

1202

Nicholas Scheel Penn

21:33.93

6:57/M

 

328

(> 7)

333

Kyle Osbon Concord

21:34.27

6:57/M

 

329

(> 7)

758

Jacob Rulli Homestead

21:35.46

6:58/M

 

330

(> 7)

1032

Sam Hudson Northrop

21:36.70

6:58/M

 

331

(> 7)

530

Justin Ban Fishers

21:39.60

6:59/M

 

332

(> 7)

947

Andre Britten North Side

21:41.65

7:00/M

 

333

(> 7)

515

Micah Gilbert Elkhart Memorial

21:41.67

7:00/M

 

334

(> 7)

327

Ben Current Concord

21:43.99

7:00/M

 

335

(> 7)

1342

Ben Dowd SB Riley

21:44.34

7:01/M

 

336

(> 7)

391

Joe Hand East Noble

21:46.05

7:01/M

 

337

(> 7)

649

Jordan Charles Goshen

21:46.73

7:01/M

 

338

(> 7)

1364

Lucas Tobalski SB Riley

21:48.92

7:02/M

 

339

(> 7)

1206

Ben Tadevich Penn

21:49.10

7:02/M

 

340

(> 7)

1173

Tyler Davis Penn

21:49.53

7:02/M

 

341

(> 7)

1367

Alex Walters SB Riley

21:50.14

7:03/M

 

342

(> 7)

663

Michael Pinarski Goshen

21:50.97

7:03/M

 

343

(> 7)

905

Diego Rodriquez Marion

21:52.98

7:03/M

 

344

(> 7)

1177

Zac Hall Penn

21:53.24

7:04/M

 

345

(> 7)

1197

Jake Molloy Penn

21:55.54

7:04/M

 

346

(> 7)

397

Caden Lavigne East Noble

21:56.86

7:05/M

 

347

(> 7)

1196

Eric Middlestadt Penn

21:57.87

7:05/M

 

348

152

447

Daniel Guttierez Elkhart Central

21:58.56

7:05/M

 

349

(> 7)

668

Abram Schwinn Goshen

22:03.86

7:07/M

 

350

(> 7)

1042

Luke Salisbury Northrop

22:04.14

7:07/M

 

351

(> 7)

96

Kevin Lamaster Bishop Dwenger

22:11.60

7:09/M

 

352

(> 7)

553

Will McLaren Fishers

22:15.29

7:11/M

 

353

(> 7)

94

Matt Krach Bishop Dwenger

22:16.29

7:11/M

 

354

(> 7)

961

Evan Schafer North Side

22:19.72

7:12/M

 

355

(> 7)

1304

Sam Brockman SB Adams

22:22.18

7:13/M

 

356

(> 7)

1041

Sean Rizvic Northrop

22:22.57

7:13/M

 

357

(> 7)

1315

Josh Isaacson SB Adams

22:25.76

7:14/M

 

358

(> 7)

901

Jc Herring Marion

22:26.31

7:14/M

 

359

(> 7)

328

Jonathan Gomez Concord

22:28.51

7:15/M

 

360

(> 7)

1353

Chris McCormick SB Riley

22:28.68

7:15/M

 

361

(> 7)

1401

Ivan Mora South Side

22:31.40

7:16/M

 

362

(> 7)

754

Jack Parisi Homestead

22:32.30

7:16/M

 

363

(> 7)

398

Austin McCulloch East Noble

22:34.47

7:17/M

 

364

(> 7)

1165

Maxwell Berstein Penn

22:35.72

7:17/M

 

365

(> 7)

325

Mark Cisneros Concord

22:36.25

7:17/M

 

366

(> 7)

402

Justin Ramsay East Noble

22:40.43

7:19/M

 

367

(> 7)

907

Garrett Summers Marion

22:42.68

7:19/M

 

368

(> 7)

386

Sean Bowers East Noble

22:43.06

7:20/M

 

369

(> 7)

83

Zach Campbell Bishop Dwenger

22:46.92

7:21/M

 

370

(> 7)

1301

Sean Armet SB Adams

22:48.24

7:21/M

 

371

(> 7)

1326

Alexander Summers-Effler SB Adams

22:48.68

7:21/M

 

372

(> 7)

956

Joseph Nelson North Side

22:49.82

7:22/M

 

373

(> 7)

1207

Jonah Toppen Penn

22:53.23

7:23/M

 

374

(> 7)

1358

Tommy Rogers SB Riley

22:53.30

7:23/M

 

375

(> 7)

449

Nick Ivangnillo Elkhart Central

22:55.63

7:24/M

 

376

(> 7)

1201

Jacob Powell Penn

22:56.37

7:24/M

 

377

(> 7)

1034

Dawson Jensen Northrop

22:59.32

7:25/M

 

378

(> 7)

1327

Patrick Sweeney SB Adams

22:59.64

7:25/M

 

379

(> 7)

751

Geoff Koteskey Homestead

23:01.36

7:25/M

 

380

(> 7)

1324

Carston Stolz SB Adams

23:02.41

7:26/M

 

381

(> 7)

1480

Evan McCullough West Noble

23:14.40

7:30/M

 

382

(> 7)

1023

Victor Banks Northrop

23:16.62

7:30/M

 

383

(> 7)

949

Htaw Chan North Side

23:22.12

7:32/M

 

384

(> 7)

565

Canyon Stockton Fishers

23:23.37

7:33/M

 

385

(> 7)

1168

Cameron Carpenter Penn

23:25.44

7:33/M

 

386

(> 7)

521

Shivam Nathu Elkhart Memorial

23:26.22

7:34/M

 

387

(> 7)

403

Tyler Riddle East Noble

23:26.55

7:34/M

 

388

(> 7)

450

Ethan Maack Elkhart Central

23:33.75

7:36/M

 

389

(> 7)

531

Leshawn Bocot Fishers

23:50.46

7:41/M

 

390

(> 7)

387

Nate Deetz East Noble

23:58.25

7:44/M

 

391

(> 7)

1339

Miles Blaksley SB Riley

24:07.04

7:47/M

 

392

(> 7)

98

Zach Malmstrom Bishop Dwenger

24:07.89

7:47/M

 

393

(> 7)

381

Max Green DeKalb

24:09.97

7:47/M

 

394

(> 7)

1181

Josh Jurgensen Penn

24:20.09

7:51/M

 

395

(> 7)

529

Caleb Anders Fishers

24:27.97

7:53/M

 

396

(> 7)

641

Edgar Arroyo Goshen

24:38.59

7:57/M

 

397

(> 7)

642

Hunter Bowling Goshen

25:00.21

8:04/M

 

398

(> 7)

753

Ben Mumma Homestead

25:00.93

8:04/M

 

399

(> 7)

1033

Brandon Hudson Northrop

25:32.17

8:14/M

 

400

(> 7)

903

,noah Lagerkvist Marion

25:32.62

8:14/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

401

(> 7)

1323

Nick Steinhiser SB Adams

25:42.81

8:17/M

 

402

(> 7)

514

Tanner Faus Elkhart Memorial

26:03.67

8:24/M

 

403

(> 7)

87

Ben Howe Bishop Dwenger

26:13.09

8:27/M

 

404

(> 7)

1199

Erik Pfrender Penn

26:36.02

8:35/M

 

405

(> 7)

455

Devin Tapia Elkhart Central

27:42.93

8:56/M

 

406

(> 7)

526

Jon Ulmer Elkhart Memorial

28:19.52

9:08/M

 

407

(> 7)

399

Reid McNamara East Noble

29:13.43

9:25/M

 

408

(> 7)

763

Nash Zelt Homestead

31:00.36

10:00/M

 

409

(> 7)

106

Alec Schleinkofer Bishop Dwenger

31:46.40

10:15/M

 

Team Summary Report - Boys

HS Boys A

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Oak Hill

70

4

8

16

19

23

30

35

 

 

Top 5 Times: 1:28:56.63

 

2

Prairie Heights

103

3

10

22

31

37

70

85

 

 

Top 5 Times: 1:30:09.15

 

3

Blackhawk Christian

114

1

9

18

36

50

65

96

 

 

Top 5 Times: 1:30:43.73

 

4

Westview

146

6

12

40

41

47

68

106

 

 

Top 5 Times: 1:31:59.96

 

5

Northwestern

181

13

15

38

46

69

81

83

 

 

Top 5 Times: 1:33:28.76

 

6

Churubusco

194

17

21

32

60

64

73

84

 

 

Top 5 Times: 1:33:51.01

 

7

Northeastern

200

2

29

51

52

66

76

89

 

 

Top 5 Times: 1:34:22.28

 

8

Elkhart Christian

201

24

25

42

48

62

72

75

 

 

Top 5 Times: 1:34:11.66

 

9

Frankton

206

5

11

49

53

88

 

 

Top 5 Times: 1:34:47.78

 

10

Adams Central

214

14

20

34

59

87

91

94

 

 

Top 5 Times: 1:34:55.04

 

11

Whitko

286

26

28

54

86

92

 

 

Top 5 Times: 1:38:16.71

 

12

Southwood

292

39

45

57

71

80

102

105

 

 

Top 5 Times: 1:37:44.21

 

13

Southern Wells

305

7

43

67

90

98

100

101

 

 

Top 5 Times: 1:39:21.99

 

14

Bishop Luers

320

44

58

63

77

78

79

93

 

 

Top 5 Times: 1:38:49.44

 

15

Canterbury

321

33

55

56

82

95

97

99

 

 

Top 5 Times: 1:39:40.98

 

16

Central Noble

369

27

61

74

103

104

 

 

Top 5 Times: 1:46:38.54

 

Inc.

Bethany Christian

2 finishers

 

 

 

Inc.

Eastside

2 finishers

 

 

 

Inc.

Woodlan

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

HS Boys AA

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Norwell

95

2

18

23

24

28

35

46

 

 

Top 5 Times: 1:28:12.50

 

2

Lakeland

123

6

13

14

34

56

63

78

 

 

Top 5 Times: 1:29:13.41

 

3

Northfield

132

4

11

22

31

64

65

72

 

 

Top 5 Times: 1:29:27.56

 

4

Bellmont

135

12

16

19

27

61

67

79

 

 

Top 5 Times: 1:29:52.04

 

5

Celina

149

1

15

40

45

48

50

62

 

 

Top 5 Times: 1:29:39.34

 

6

Angola

154

5

10

29

51

59

80

90

 

 

Top 5 Times: 1:30:14.04

 

7

New Haven

156

7

20

26

32

71

75

89

 

 

Top 5 Times: 1:30:44.02

 

8

Yorktown

170

3

8

52

53

54

68

81

 

 

Top 5 Times: 1:30:45.17

 

9

Columbia City

174

25

33

37

38

41

43

44

 

 

Top 5 Times: 1:31:20.53

 

10

Leo

184

17

21

42

49

55

57

58

 

 

Top 5 Times: 1:31:43.75

 

11

Fremont

267

9

30

69

76

83

92

98

 

 

Top 5 Times: 1:34:58.06

 

12

Tippecanoe Valley

335

36

39

77

88

95

96

101

 

 

Top 5 Times: 1:38:40.37

 

13

Garrett

361

47

70

74

84

86

93

 

 

Top 5 Times: 1:38:39.79

 

14

Eastbrook

366

60

66

73

82

85

87

100

 

 

Top 5 Times: 1:38:53.03

 

15

Heritage

483

91

94

97

99

102

103

 

 

Top 5 Times: 1:50:57.74

 

Inc.

Guerin Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

Muncie Southside

4 finishers

 

 

 

Inc.

Guerin Catholic NS

DNS Team

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

HS Boys AAA

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Bloomington South

51

2

3

9

15

22

27

28

 

 

Top 5 Times: 1:21:26.36

 

2

Bishop Dwenger

132

8

14

20

40

50

55

59

 

 

Top 5 Times: 1:24:40.87

 

3

Guerin Catholic

176

10

26

29

32

79

124

 

 

Top 5 Times: 1:25:31.89

 

4

Noblesville

178

11

25

39

51

52

74

81

 

 

Top 5 Times: 1:25:43.98

 

5

Fishers

205

1

46

47

54

57

63

80

 

 

Top 5 Times: 1:25:43.30

 

6

Huntington North

210

18

34

42

48

68

72

75

 

 

Top 5 Times: 1:26:30.35

 

7

Penn

224

24

37

45

56

62

66

89

 

 

Top 5 Times: 1:26:49.36

 

8

Goshen

226

16

31

36

61

82

113

118

 

 

Top 5 Times: 1:26:40.09

 

9

Warren Central

244

7

13

21

101

102

134

 

 

Top 5 Times: 1:26:32.42

 

10

West Noble

248

19

38

60

64

67

76

97

 

 

Top 5 Times: 1:27:18.94

 

11

SB Riley

253

17

35

43

70

88

91

96

 

 

Top 5 Times: 1:27:11.97

 

12

DeKalb

295

6

49

58

90

92

99

100

 

 

Top 5 Times: 1:27:37.97

 

13

North Side

368

12

23

78

125

130

136

148

 

 

Top 5 Times: 1:29:39.14

 

14

Homestead

394

69

73

83

84

85

116

123

 

 

Top 5 Times: 1:29:46.71

 

15

Elkhart Memorial

401

41

65

86

104

105

111

112

 

 

Top 5 Times: 1:30:07.55

 

16

SB Adams

403

4

5

120

135

139

145

146

 

 

Top 5 Times: 1:29:55.87

 

17

East Noble

408

33

77

93

95

110

131

133

 

 

Top 5 Times: 1:30:09.15

 

18

Concord

482

53

71

94

115

149

150

151

 

 

Top 5 Times: 1:32:47.27

 

19

Northrop

501

44

103

108

117

129

132

138

 

 

Top 5 Times: 1:32:19.78

 

20

Elkhart Central

528

87

106

107

109

119

141

152

 

 

Top 5 Times: 1:32:40.70

 

21

South Side

541

30

121

126

127

137

140

147

 

 

Top 5 Times: 1:33:40.74

 

22

Marion

604

98

114

122

128

142

143

144

 

 

Top 5 Times: 1:34:47.44

 

Inc.

Eastbrook

1 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Boys

HS Boys A

HS Teams

Team - Oak Hill Finish Position - 1
Team Score (places): 70 Team Score (times):1:28:56.63 Ave Time:17:47.33
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1132

Bradey Newhouse

 

4

4

17:20.83

17:20.83

0:00.00

2

1129

Riley Jones

 

8

12

17:39.50

35:00.33

0:18.67

3

1128

David Horner

 

16

28

17:54.92

52:55.25

0:34.09

4

1130

Chandler Julius

 

19

47

17:58.82

1:10:54.07

0:37.99

5

1131

Ryan Miller

 

23

70

18:02.56

1:28:56.63

0:41.73

6

1123

Beau Clouser

 

30

100

18:28.39

1:47:25.02

1:07.56

7

1127

Zach Gunter

 

35

135

18:35.38

2:06:00.40

1:14.55

8

1133

Kurtis Rangel

 

More Than 7

 

18:42.50

2:24:42.90

1:21.67

9

1125

Korbin Cruea

 

More Than 7

 

19:03.51

2:43:46.41

1:42.68

10

1121

Peyton Byrd

 

More Than 7

 

19:06.66

3:02:53.07

1:45.83

11

1122

Jesse Clement

 

More Than 7

 

20:06.36

3:22:59.43

2:45.53

12

1135

Nate Saylors

 

More Than 7

 

20:25.67

3:43:25.10

3:04.84

13

1126

Brandon Dubois

 

More Than 7

 

20:55.78

4:04:20.88

3:34.95

14

1118

Sam Bettegnies

 

More Than 7

 

21:53.97

4:26:14.85

4:33.14

15

1134

Braden Renbarger

 

More Than 7

 

23:25.26

4:49:40.11

6:04.43

 
Team - Prairie Heights Finish Position - 2
Team Score (places): 103 Team Score (times):1:30:09.15 Ave Time:18:01.83
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1261

Mitch Perkins

 

3

3

17:17.87

17:17.87

0:00.00

2

1258

Jason Perkins

 

10

13

17:42.97

35:00.84

0:25.10

3

1259

Josh Perkins

 

22

35

18:00.45

53:01.29

0:42.58

4

1255

Evan Gunthorp

 

31

66

18:29.64

1:11:30.93

1:11.77

5

1256

Riley Lewis

 

37

103

18:38.22

1:30:09.15

1:20.35

6

1263

Alex Steele

 

70

173

20:01.02

1:50:10.17

2:43.15

7

1254

Kyle Garman

 

85

258

20:51.74

2:11:01.91

3:33.87

8

1262

Tanner Perkins

 

More Than 7

 

21:05.16

2:32:07.07

3:47.29

9

1260

Kendall Perkins

 

More Than 7

 

24:06.46

2:56:13.53

6:48.59

10

1257

Sutera Michael

 

More Than 7

 

26:31.40

3:22:44.93

9:13.53

 
Team - Blackhawk Christian Finish Position - 3
Team Score (places): 114 Team Score (times):1:30:43.73 Ave Time:18:08.75
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

167

Ryan Mitchell

 

1

1

17:09.15

17:09.15

0:00.00

2

170

Jonathon Roth

 

9

10

17:40.46

34:49.61

0:31.31

3

169

Logan Nygaard

 

18

28

17:57.54

52:47.15

0:48.39

4

168

Jacob Nygaard

 

36

64

18:36.47

1:11:23.62

1:27.32

5

165

Alex Kraft

 

50

114

19:20.11

1:30:43.73

2:10.96

6

171

Joel Shellabarger

 

65

179

19:48.90

1:50:32.63

2:39.75

7

172

Timothy Van De Leur

 

96

275

21:33.70

2:12:06.33

4:24.55

8

166

Jai McKean

 

More Than 7

 

25:39.87

2:37:46.20

8:30.72

 
Team - Westview Finish Position - 4
Team Score (places): 146 Team Score (times):1:31:59.96 Ave Time:18:23.99
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1507

Daniel Flores

 

6

6

17:22.06

17:22.06

0:00.00

2

1510

Derek Miller

 

12

18

17:45.17

35:07.23

0:23.11

3

1512

Spencer Shank

 

40

58

18:47.61

53:54.84

1:25.55

4

1513

Devin Sharick

 

41

99

18:49.41

1:12:44.25

1:27.35

5

1509

Brock Miller

 

47

146

19:15.71

1:31:59.96

1:53.65

6

1508

Coby Knowles

 

68

214

19:59.12

1:51:59.08

2:37.06

7

1506

Braden Dunlap

 

106

320

26:47.04

2:18:46.12

9:24.98

 
Team - Northwestern Finish Position - 5
Team Score (places): 181 Team Score (times):1:33:28.76 Ave Time:18:41.75
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1077

Zach Duranto

 

13

13

17:45.60

17:45.60

0:00.00

2

1082

Shad Jakes

 

15

28

17:51.76

35:37.36

0:06.16

3

1086

Charlie Neher

 

38

66

18:38.27

54:15.63

0:52.67

4

1083

Taylor McLain

 

46

112

19:12.48

1:13:28.11

1:26.88

5

1087

Josh Perry

 

69

181

20:00.65

1:33:28.76

2:15.05

6

1076

Jake Duranto

 

81

262

20:19.22

1:53:47.98

2:33.62

7

1080

Spencer Hutchins

 

83

345

20:39.69

2:14:27.67

2:54.09

8

1084

Corey Menning

 

More Than 7

 

20:42.44

2:35:10.11

2:56.84

9

1085

Owen Munson

 

More Than 7

 

20:56.54

2:56:06.65

3:10.94

10

1078

Josh Garner

 

More Than 7

 

21:43.80

3:17:50.45

3:58.20

11

1088

Logan Redman

 

More Than 7

 

21:43.85

3:39:34.30

3:58.25

12

1089

Sean Witter

 

More Than 7

 

21:43.88

4:01:18.18

3:58.28

13

1075

Noah Dowden

 

More Than 7

 

22:52.73

4:24:10.91

5:07.13

14

1081

Jeremy Jakes

 

More Than 7

 

23:16.36

4:47:27.27

5:30.76

 
Team - Churubusco Finish Position - 6
Team Score (places): 194 Team Score (times):1:33:51.01 Ave Time:18:46.20
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

291

Jacob Eyer

 

17

17

17:56.93

17:56.93

0:00.00

2

293

Blake Gross

 

21

38

18:00.24

35:57.17

0:03.31

3

288

Ty Backman

 

32

70

18:30.82

54:27.99

0:33.89

4

292

Reed Geiger

 

60

130

19:37.21

1:14:05.20

1:40.28

5

298

Trey Springer

 

64

194

19:45.81

1:33:51.01

1:48.88

6

299

Noah Stucker

 

73

267

20:12.15

1:54:03.16

2:15.22

7

295

Cole Lybarger

 

84

351

20:47.87

2:14:51.03

2:50.94

8

289

Robbie Burita

 

More Than 7

 

21:12.98

2:36:04.01

3:16.05

9

297

Rj Sonnenberg

 

More Than 7

 

21:39.73

2:57:43.74

3:42.80

10

294

Grant Huelsenbeck

 

More Than 7

 

27:00.59

3:24:44.33

9:03.66

 
Team - Northeastern Finish Position - 7
Team Score (places): 200 Team Score (times):1:34:22.28 Ave Time:18:52.46
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

980

Kessler Fisher

 

2

2

17:17.54

17:17.54

0:00.00

2

976

Jake Austerman

 

29

31

18:28.17

35:45.71

1:10.63

3

988

Robert Smith

 

51

82

19:20.99

55:06.70

2:03.45

4

989

Quinton West

 

52

134

19:22.75

1:14:29.45

2:05.21

5

981

Mason Fisher

 

66

200

19:52.83

1:34:22.28

2:35.29

6

975

Garrett Anderson

 

76

276

20:15.03

1:54:37.31

2:57.49

7

979

Dylan Degraw

 

89

365

21:02.47

2:15:39.78

3:44.93

8

985

Brayden Reece

 

More Than 7

 

21:08.71

2:36:48.49

3:51.17

9

978

Dominic Dargie

 

More Than 7

 

21:19.64

2:58:08.13

4:02.10

10

984

Kaleb Mikesell

 

More Than 7

 

22:04.83

3:20:12.96

4:47.29

11

983

Evan Manning

 

More Than 7

 

22:51.59

3:43:04.55

5:34.05

 
Team - Elkhart Christian Finish Position - 8
Team Score (places): 201 Team Score (times):1:34:11.66 Ave Time:18:50.33
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

494

Steve Weaver

 

24

24

18:05.39

18:05.39

0:00.00

2

492

Austin Springer

 

25

49

18:10.53

36:15.92

0:05.14

3

490

Garrett McKey

 

42

91

18:56.53

55:12.45

0:51.14

4

484

Michael Brown

 

48

139

19:17.51

1:14:29.96

1:12.12

5

488

Trent Kautzmann

 

62

201

19:41.70

1:34:11.66

1:36.31

6

495

Mac White

 

72

273

20:05.11

1:54:16.77

1:59.72

7

485

Lucas Casaletto

 

75

348

20:14.15

2:14:30.92

2:08.76

8

493

Kris Waycaster

 

More Than 7

 

20:21.88

2:34:52.80

2:16.49

9

486

Gabe Helmuth

 

More Than 7

 

21:38.05

2:56:30.85

3:32.66

10

489

Jake Kersey

 

More Than 7

 

22:13.41

3:18:44.26

4:08.02

11

487

Noah Hibshman

 

More Than 7

 

24:06.68

3:42:50.94

6:01.29

12

491

Johannes Menbere

 

More Than 7

 

25:26.10

4:08:17.04

7:20.71

 
Team - Frankton Finish Position - 9
Team Score (places): 206 Team Score (times):1:34:47.78 Ave Time:18:57.56
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

576

Dylan Doan

 

5

5

17:21.27

17:21.27

0:00.00

2

575

Garrett Allen

 

11

16

17:43.19

35:04.46

0:21.92

3

578

Nate Gollmer

 

49

65

19:19.17

54:23.63

1:57.90

4

580

Patrick Spillman

 

53

118

19:23.69

1:13:47.32

2:02.42

5

579

Keegan Planalp

 

88

206

21:00.46

1:34:47.78

3:39.19

 
Team - Adams Central Finish Position - 10
Team Score (places): 214 Team Score (times):1:34:55.04 Ave Time:18:59.01
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

9

Gavin Kaehr

 

14

14

17:48.63

17:48.63

0:00.00

2

8

Calvin Isch

 

20

34

17:59.55

35:48.18

0:10.92

3

13

Tucker Miller

 

34

68

18:34.51

54:22.69

0:45.88

4

10

Ben Lehman

 

59

127

19:33.95

1:13:56.64

1:45.32

5

11

Kaine Luginbill

 

87

214

20:58.40

1:34:55.04

3:09.77

6

7

Dillon Hartman

 

91

305

21:10.03

1:56:05.07

3:21.40

7

12

Jacob McAfee

 

94

399

21:14.76

2:17:19.83

3:26.13

8

14

Chance Reynolds

 

More Than 7

 

21:21.43

2:38:41.26

3:32.80

 
Team - Whitko Finish Position - 11
Team Score (places): 286 Team Score (times):1:38:16.71 Ave Time:19:39.34
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1516

Derek Miller

 

26

26

18:14.21

18:14.21

0:00.00

2

1519

Josh Wright

 

28

54

18:26.42

36:40.63

0:12.21

3

1518

Lane Wolfe

 

54

108

19:27.49

56:08.12

1:13.28

4

1514

Nicolas Crosson

 

86

194

20:58.08

1:17:06.20

2:43.87

5

1515

Cole Eberly

 

92

286

21:10.51

1:38:16.71

2:56.30

 
Team - Southwood Finish Position - 12
Team Score (places): 292 Team Score (times):1:37:44.21 Ave Time:19:32.84
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1433

Michael Lengel

 

39

39

18:45.73

18:45.73

0:00.00

2

1437

Brenden Schleining

 

45

84

19:05.20

37:50.93

0:19.47

3

1436

Aaron Ross

 

57

141

19:31.80

57:22.73

0:46.07

4

1430

Jonathan Collins

 

71

212

20:03.09

1:17:25.82

1:17.36

5

1432

Justin Lawson

 

80

292

20:18.39

1:37:44.21

1:32.66

6

1438

Jordan Taylor

 

102

394

23:17.21

2:01:01.42

4:31.48

7

1434

Stevie Metz

 

105

499

25:14.05

2:26:15.47

6:28.32

 
Team - Southern Wells Finish Position - 13
Team Score (places): 305 Team Score (times):1:39:21.99 Ave Time:19:52.40
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1411

Taylor Thompson

 

7

7

17:37.36

17:37.36

0:00.00

2

1408

Daniel Mossburg

 

43

50

18:57.19

36:34.55

1:19.83

3

1405

Nick Childers

 

67

117

19:54.59

56:29.14

2:17.23

4

1407

Josh Markley

 

90

207

21:09.53

1:17:38.67

3:32.17

5

1409

Bryce Paxson

 

98

305

21:43.32

1:39:21.99

4:05.96

6

1410

Blade Reinhart

 

100

405

22:31.83

2:01:53.82

4:54.47

7

1406

Nick Ledig

 

101

506

23:08.12

2:25:01.94

5:30.76

 
Team - Bishop Luers Finish Position - 14
Team Score (places): 320 Team Score (times):1:38:49.44 Ave Time:19:45.89
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

151

Steve Moore

 

44

44

18:58.69

18:58.69

0:00.00

2

150

Seamus Fazio

 

58

102

19:32.56

38:31.25

0:33.87

3

148

Patrick Rorick

 

63

165

19:45.10

58:16.35

0:46.41

4

147

Kenny Greenlee

 

77

242

20:16.33

1:18:32.68

1:17.64

5

146

Jordan Ness

 

78

320

20:16.76

1:38:49.44

1:18.07

6

145

Gus Serrani

 

79

399

20:17.29

1:59:06.73

1:18.60

7

152

Tyler Gosche

 

93

492

21:13.40

2:20:20.13

2:14.71

8

149

Patrick Mattingly

 

More Than 7

 

22:45.64

2:43:05.77

3:46.95

9

144

Alex Maldeney

 

More Than 7

 

22:47.53

3:05:53.30

3:48.84

 
Team - Canterbury Finish Position - 15
Team Score (places): 321 Team Score (times):1:39:40.98 Ave Time:19:56.20
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

241

Leland Nelson

 

33

33

18:32.24

18:32.24

0:00.00

2

239

Bryon Ko

 

55

88

19:29.81

38:02.05

0:57.57

3

234

Austin Candor

 

56

144

19:29.89

57:31.94

0:57.65

4

232

Nikhil Aggarwal

 

82

226

20:37.82

1:18:09.76

2:05.58

5

233

Austin Ash

 

95

321

21:31.22

1:39:40.98

2:58.98

6

238

Riley Killen

 

97

418

21:40.89

2:01:21.87

3:08.65

7

235

Robert Greene

 

99

517

22:23.02

2:23:44.89

3:50.78

8

237

Andrew Killen

 

More Than 7

 

23:01.43

2:46:46.32

4:29.19

 
Team - Central Noble Finish Position - 16
Team Score (places): 369 Team Score (times):1:46:38.54 Ave Time:21:19.71
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

280

Aarronn Steele

 

27

27

18:22.86

18:22.86

0:00.00

2

277

Aaron Jordan

 

61

88

19:41.46

38:04.32

1:18.60

3

278

Conner Lundquist

 

74

162

20:13.87

58:18.19

1:51.01

4

276

Connor Blevins

 

103

265

23:55.57

1:22:13.76

5:32.71

5

282

Dakota Wolf

 

104

369

24:24.78

1:46:38.54

6:01.92

 
Team - Bethany Christian Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

78

Joel Plank

 

Less Than 5

 

21:51.78

21:51.78

0:00.00

2

77

Austin Hooley

 

Less Than 5

 

22:53.74

44:45.52

1:01.96

 
Team - Eastside Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

444

Keagan Biddle

 

Less Than 5

 

18:21.25

18:21.25

0:00.00

2

445

Tre Roose

 

Less Than 5

 

19:02.34

37:23.59

0:41.09

 
Team - Woodlan Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1532

Ben Gruber

 

Less Than 5

 

19:55.40

19:55.40

0:00.00

2

1530

Zach Barrett

 

Less Than 5

 

19:56.59

39:51.99

0:01.19

3

1533

Jay Knepp

 

Less Than 5

 

20:08.60

1:00:00.59

0:13.20

4

1531

Daniel Bradtmueller

 

Less Than 5

 

22:42.42

1:22:43.01

2:47.02

 

Final Team Results - Boys

 

HS Boys AA

 

HS Teams

 
Team - Norwell Finish Position - 1
Team Score (places): 95 Team Score (times):1:28:12.50 Ave Time:17:38.50
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1091

Brent Bales

 

2

2

16:38.98

16:38.98

0:00.00

2

1101

Colyn Torson

 

18

20

17:42.55

34:21.53

1:03.57

3

1098