South Adams 2013 Cross Country Invitational

October 05, 2013


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

HS Boys

High School Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

915

Sawyer Miller South Adams HS

16:31.52

5:20/M

 

2

2

920

Bailey McIntire South Adams HS

16:31.56

5:20/M

 

3

3

911

Brody Shane South Adams HS

16:38.34

5:22/M

 

4

4

882

Solomon Heffernan Rossville HS

16:41.46

5:23/M

 

5

5

783

Devin Tracy Northfield HS

16:55.97

5:27/M

 

6

6

959

Seth Fowler Union City HS

17:01.03

5:29/M

 

7

7

761

Lucas Clay Muncie Burris HS

17:03.98

5:30/M

 

8

8

438

Ryan Mitchell Blackhawk HS

17:12.75

5:33/M

 

9

9

440

Jon Roth Blackhawk HS

17:13.19

5:33/M

 

10

10

784

Joe Burcroff Northfield HS

17:14.02

5:34/M

 

11

11

881

Austin Meyers Rossville HS

17:16.20

5:34/M

 

12

12

912

Daniel Velasco South Adams HS

17:17.35

5:35/M

 

13

13

762

Chris Soliday Muncie Burris HS

17:19.66

5:35/M

 

14

14

685

Dylan Doan Frankton HS

17:22.70

5:36/M

 

15

15

995

Sam Hall Wabash HS

17:26.20

5:37/M

 

16

16

634

Blake Brooks Cowan HS

17:29.61

5:38/M

 

17

17

749

Chase Bly Monroe Central HS

17:33.59

5:40/M

 

18

18

573

Cameron Conn Carroll HS

17:34.38

5:40/M

 

19

19

383

Gavin Kaehr Adams Central HS

17:37.26

5:41/M

 

20

20

949

Taylor Thompson Southern Wells HS

17:38.05

5:41/M

 

21

21

786

Austin Frye Northfield HS

17:38.52

5:41/M

 

22

22

483

Kevin Moser Bluffton HS

17:41.14

5:42/M

 

23

23

381

Calvin Isch Adams Central HS

17:42.74

5:43/M

 

24

24

484

Jacoby Raugh Bluffton HS

17:44.26

5:43/M

 

25

25

1708

Randy Beer Winchester HS

17:44.97

5:43/M

 

26

26

910

Clayton Rhoades South Adams HS

17:52.04

5:46/M

 

27

27

916

Daniel Steffen South Adams HS

18:01.61

5:49/M

 

28

28

437

Logan Nygaard Blackhawk HS

18:06.80

5:50/M

 

29

29

442

Jacob Nygaard Blackhawk HS

18:12.54

5:52/M

 

30

30

1701

Aries Reza Wabash HS

18:17.34

5:54/M

 

31

31

683

Garrett Allen Frankton HS

18:27.36

5:57/M

 

32

32

1705

Brandon Edwards Winchester HS

18:29.81

5:58/M

 

33

33

996

Kyle Kelsheimer Wabash HS

18:33.96

5:59/M

 

34

34

752

Jordan Grant Monroe Central HS

18:36.45

6:00/M

 

35

35

946

Daniel Mossburg Southern Wells HS

18:39.20

6:01/M

 

36

36

763

Sean Andrews Muncie Burris HS

18:40.01

6:01/M

 

37

37

485

Colton Anderson Bluffton HS

18:40.63

6:01/M

 

38

(< 5)

593

Austin Biery Clinton Prairie HS

18:45.92

6:03/M

 

39

38

544

Leland Nelson Canterbury HS

18:46.56

6:03/M

 

40

39

388

Tucker Miller Adams Central HS

18:50.31

6:05/M

 

41

40

886

Grant Clark Rossville HS

18:50.31

6:05/M

 

42

41

785

Austin Andrews Northfield HS

18:53.73

6:05/M

 

43

42

758

Frederick Wilson Monroe Central HS

18:57.23

6:07/M

 

44

43

914

Cole Litwiller South Adams HS

18:59.04

6:07/M

 

45

44

997

Brodie Hough Wabash HS

19:02.24

6:08/M

 

46

45

575

Ethan Reinke Carroll HS

19:03.20

6:09/M

 

47

46

636

Cody Skinner Cowan HS

19:04.50

6:09/M

 

48

47

751

Jeremiah Clouse Monroe Central HS

19:08.40

6:10/M

 

49

48

789

Keegan Knepp Northfield HS

19:09.71

6:11/M

 

50

49

885

Jayden Rosen Rossville HS

19:12.72

6:12/M

 

51

50

887

Bailey Spear Rossville HS

19:13.27

6:12/M

 

52

51

1706

Alexi Greens Winchester HS

19:14.33

6:12/M

 

53

52

486

Eli Kitt Bluffton HS

19:15.04

6:13/M

 

54

53

688

Patrick Spillman Frankton HS

19:18.15

6:14/M

 

55

54

754

Evan Roberts Monroe Central HS

19:19.52

6:14/M

 

56

(> 7)

918

Kadin Gerber South Adams HS

19:21.69

6:15/M

 

57

55

760

Joshua Wilson Monroe Central HS

19:24.35

6:15/M

 

58

56

764

Logan Sharp Muncie Burris HS

19:26.86

6:16/M

 

59

(< 5)

703

Daniel Baker Garrett HS

19:26.98

6:16/M

 

60

57

441

Alex Kraft Blackhawk HS

19:28.13

6:17/M

 

61

58

578

John Cooper Carroll HS

19:32.61

6:18/M

 

62

59

635

Calvin Furniss Cowan HS

19:32.74

6:18/M

 

63

60

632

Dylan Ayers Cowan HS

19:34.91

6:19/M

 

64

61

958

Seth Timmerman Union City HS

19:36.09

6:19/M

 

65

62

547

Bryan Ko Canterbury HS

19:36.10

6:19/M

 

66

63

787

Caleb Coe Northfield HS

19:38.51

6:20/M

 

67

64

759

Jacob Wilson Monroe Central HS

19:40.03

6:21/M

 

68

65

487

Chance Anderson Bluffton HS

19:41.17

6:21/M

 

69

66

788

Noah Augustus Northfield HS

19:44.41

6:22/M

 

70

67

384

Ben Lehman Adams Central HS

19:45.70

6:22/M

 

71

(< 5)

852

Aaron Pearson Randolph Southern HS

19:46.72

6:23/M

 

72

(> 7)

919

Briar Goodwin South Adams HS

19:49.64

6:24/M

 

73

68

580

Bradley Brummett Carroll HS

19:54.63

6:25/M

 

74

69

434

Joel Shellabarger Blackhawk HS

19:57.40

6:26/M

 

75

(> 7)

750

Justin Brown Monroe Central HS

19:59.90

6:27/M

 

76

70

943

Nick Childers Southern Wells HS

20:01.03

6:27/M

 

77

71

1707

Jordan Yaryan Winchester HS

20:01.75

6:27/M

 

78

72

637

Stuart Brand Cowan HS

20:02.27

6:28/M

 

79

73

1703

Adam Driscoll Wabash HS

20:04.07

6:28/M

 

80

(> 7)

792

Heath Miller Northfield HS

20:04.22

6:28/M

 

81

(> 7)

793

Matt Carey Northfield HS

20:06.63

6:29/M

 

82

74

963

Dawson Roberts Union City HS

20:07.97

6:29/M

 

83

75

766

Calvin Heintzelman Muncie Burris HS

20:23.83

6:35/M

 

84

76

686

Nate Gollmer Frankton HS

20:26.12

6:35/M

 

85

77

957

Evan Sowinski Union City HS

20:31.24

6:37/M

 

86

78

767

Isaac Miller Muncie Burris HS

20:34.68

6:38/M

 

87

(> 7)

913

Rydge Cook South Adams HS

20:36.08

6:39/M

 

88

79

576

Morgen Underwood Carroll HS

20:40.70

6:40/M

 

89

80

489

Sam Dedrick Bluffton HS

20:42.29

6:41/M

 

90

81

390

Chance Reynolds Adams Central HS

20:44.28

6:41/M

 

91

82

549

Austin Ash Canterbury HS

20:45.90

6:42/M

 

92

83

548

Nikhil Aggarwal Canterbury HS

20:47.19

6:42/M

 

93

(> 7)

790

Brandon Frank Northfield HS

20:47.49

6:42/M

 

94

84

579

Colton Veach Carroll HS

20:47.51

6:42/M

 

95

(< 5)

708

Weaver Evan Garrett HS

20:47.75

6:42/M

 

96

85

387

Jacob McAfee Adams Central HS

20:52.51

6:44/M

 

97

(> 7)

795

Zack Clouse Northfield HS

20:53.03

6:44/M

 

98

86

945

Josh Markley Southern Wells HS

20:54.19

6:45/M

 

99

87

577

Ben Will Carroll HS

20:55.63

6:45/M

 

100

88

1712

Taylan Phillips Winchester HS

21:05.38

6:48/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

89

687

Keegan Planalp Frankton HS

21:06.61

6:48/M

 

102

90

555

Jan Lange Canterbury HS

21:07.88

6:49/M

 

103

91

1709

Jacob Gant Winchester HS

21:12.50

6:50/M

 

104

92

962

Tevin Marshall Union City HS

21:17.92

6:52/M

 

105

93

947

Bryce Paxson Southern Wells HS

21:17.95

6:52/M

 

106

94

488

Tad Makowski Bluffton HS

21:23.20

6:54/M

 

107

(< 5)

594

Jakub Wallsmith Clinton Prairie HS

21:24.86

6:54/M

 

108

95

379

Dillon Hartman Adams Central HS

21:43.47

7:00/M

 

109

96

639

Will Wright Cowan HS

21:45.91

7:01/M

 

110

97

1702

Anusorne Chanthachak Wabash HS

21:47.25

7:02/M

 

111

(> 7)

755

Isaac Smithson Monroe Central HS

21:47.39

7:02/M

 

112

98

999

Tyler Evans Wabash HS

21:49.22

7:02/M

 

113

(> 7)

1704

Jose Delgado Wabash HS

21:52.27

7:03/M

 

114

99

633

Ryan Ayers Cowan HS

21:52.77

7:03/M

 

115

100

960

Dylan Burge Union City HS

21:54.23

7:04/M

 

116

101

1711

Lee Owens Winchester HS

21:54.59

7:04/M

 

117

(> 7)

756

Rhett Snyder Monroe Central HS

21:56.24

7:05/M

 

118

(> 7)

757

Mathew Wallin Monroe Central HS

22:00.56

7:06/M

 

119

(< 5)

853

Cody Brown Randolph Southern HS

22:08.83

7:08/M

 

120

102

768

Jacob Evans Muncie Burris HS

22:10.05

7:09/M

 

121

(> 7)

638

Jacob Wann Cowan HS

22:10.69

7:09/M

 

122

(> 7)

490

Andrew Hunter Bluffton HS

22:12.92

7:10/M

 

123

103

944

Nick Leidig Southern Wells HS

22:17.84

7:11/M

 

124

104

436

Tim Van De Leur Blackhawk HS

22:19.90

7:12/M

 

125

(< 5)

595

Nick Stephens Clinton Prairie HS

22:26.94

7:14/M

 

126

(> 7)

765

Noah Underhill Muncie Burris HS

22:35.34

7:17/M

 

127

105

552

Robert Greene Canterbury HS

22:48.08

7:21/M

 

128

106

551

Nick Pavelec Canterbury HS

22:52.21

7:23/M

 

129

(< 5)

854

Chris Keister Randolph Southern HS

22:54.01

7:23/M

 

130

(> 7)

581

Brice Brewington Carroll HS

22:55.89

7:24/M

 

131

(> 7)

386

Kaine Luginbill Adams Central HS

23:07.70

7:27/M

 

132

(< 5)

707

Drake Stafford Garrett HS

23:09.69

7:28/M

 

133

(> 7)

391

Leo Sousa Adams Central HS

23:23.46

7:33/M

 

134

(> 7)

771

Vaughn Johnson Muncie Burris HS

23:36.93

7:37/M

 

135

107

948

Blade Reinhart Southern Wells HS

23:44.77

7:39/M

 

136

108

884

Billy Dotson Rossville HS

24:31.40

7:55/M

 

137

(> 7)

439

Jai McKean Blackhawk HS

24:45.47

7:59/M

 

138

(> 7)

770

Aiden McBride Muncie Burris HS

25:26.14

8:12/M

 

139

(> 7)

753

Cameron Newton Monroe Central HS

26:11.87

8:27/M

 

140

(> 7)

1710

Levi Baldridge Winchester HS

29:32.17

9:32/M

 

141

(< 5)

855

Garrett Alka Randolph Southern HS

29:35.86

9:33/M

 

142

(> 7)

1713

Tanner Stacnley Winchester HS

30:46.18

9:55/M

 

143

(> 7)

554

Owen Sanders Canterbury HS

30:46.86

9:55/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

MS Boys

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

690

Micah Malcolm Garrett MS

10:49.44

5:49/M

 

2

(< 5)

894

Wyatt Miller South Adams MS

11:02.47

5:56/M

 

3

1

722

Conner Miller Monroe Central MS

11:03.77

5:56/M

 

4

2

972

Dereck Vogel Wabash MS

11:11.89

6:01/M

 

5

3

971

Luke Mattern Wabash MS

11:17.57

6:04/M

 

6

4

937

Mason Stevens Southern Wells MS

11:22.97

6:07/M

 

7

5

858

Ben Devaney Rossville MS

11:28.41

6:10/M

 

8

6

973

John Stewart Wabash MS

11:32.37

6:12/M

 

9

7

323

Tristan Anderson Adams Central MS

11:34.57

6:13/M

 

10

8

974

Koby Prater Wabash MS

11:34.62

6:13/M

 

11

9

731

Dalton Winans Monroe Central MS

11:42.71

6:17/M

 

12

10

421

Victor Fink Blackhawk MS

11:43.09

6:18/M

 

13

11

370

Corey Oliver Adams Central MS

11:46.90

6:20/M

 

14

12

617

Daniel Wright Cowan MS

11:49.81

6:21/M

 

15

13

975

Jacob Bruss Wabash MS

11:52.31

6:23/M

 

16

14

602

Seth Combs Cowan MS

11:53.55

6:23/M

 

17

15

425

Austin McIntosh Blackhawk MS

11:55.57

6:24/M

 

18

16

612

Evan Galbraith Cowan MS

12:03.58

6:29/M

 

19

17

467

Logan Baumgardner Bluffton MS

12:03.86

6:29/M

 

20

18

468

Evan Kitt Bluffton MS

12:04.40

6:29/M

 

21

19

860

Noah Spear Rossville MS

12:07.53

6:31/M

 

22

20

532

Camdyn Cobler Canterbury MS

12:10.30

6:32/M

 

23

21

977

Drake Sluss Wabash MS

12:11.26

6:33/M

 

24

22

422

Jesse Harris Blackhawk MS

12:12.28

6:34/M

 

25

23

414

Josh Carlson Blackhawk MS

12:12.74

6:34/M

 

26

24

530

Drew Arnold Canterbury MS

12:13.13

6:34/M

 

27

25

427

Matthew Rumple Blackhawk MS

12:13.45

6:34/M

 

28

26

534

Vincent Scavo Canterbury MS

12:14.07

6:35/M

 

29

27

564

Alec Smith Carroll MS

12:15.69

6:35/M

 

30

28

399

Justin Gephart Bellmont MS

12:16.13

6:36/M

 

31

29

941

Carson Harris Southern Wells MS

12:16.95

6:36/M

 

32

30

976

Jonathan King Wabash MS

12:17.78

6:36/M

 

33

31

936

Ian Klowetter Southern Wells MS

12:22.23

6:39/M

 

34

32

397

Emerson Brown Bellmont MS

12:26.01

6:41/M

 

35

33

726

Caden Shumaker Monroe Central MS

12:26.11

6:41/M

 

36

34

372

Cayden Shaffer Adams Central MS

12:27.07

6:42/M

 

37

(< 5)

896

Luke Gerber South Adams MS

12:28.50

6:42/M

 

38

(> 7)

978

Tyler Shepherd Wabash MS

12:29.61

6:43/M

 

39

35

721

Zane Kear Monroe Central MS

12:30.48

6:43/M

 

40

36

400

Ethan Corral Bellmont MS

12:31.57

6:44/M

 

41

37

719

Coen Formanek Monroe Central MS

12:35.51

6:46/M

 

42

38

838

Jordan Smith Randolph Southern MS

12:40.01

6:49/M

 

43

39

806

Peyton Frye Northfield MS

12:40.25

6:49/M

 

44

40

859

Eric Alling Rossville MS

12:42.07

6:50/M

 

45

41

718

Jeremiah Deffendall Monroe Central MS

12:43.12

6:50/M

 

46

42

605

Colin Kear Cowan MS

12:45.89

6:51/M

 

47

43

398

Ryan Boyle Bellmont MS

12:49.08

6:53/M

 

48

44

862

Carson Mills Rossville MS

12:49.90

6:53/M

 

49

(> 7)

982

Michael Cordes Wabash MS

12:52.00

6:55/M

 

50

45

870

Dave Devaney Rossville MS

12:54.48

6:56/M

 

51

(> 7)

983

Tyler Black Wabash MS

12:55.18

6:57/M

 

52

(< 5)

692

Chance Hinkle Garrett MS

12:56.92

6:57/M

 

53

46

656

Tayler Smeltzer East Jay MS

12:57.36

6:58/M

 

54

47

725

Gavin Sampley Monroe Central MS

12:58.77

6:58/M

 

55

48

940

Nathan Lozoya Southern Wells MS

13:02.93

7:00/M

 

56

49

863

Bryce Oliver Rossville MS

13:05.07

7:02/M

 

57

50

856

Dexter Porsi Rossville MS

13:06.15

7:03/M

 

58

(> 7)

720

Griffin Heckman Monroe Central MS

13:07.00

7:03/M

 

59

(> 7)

730

Caleb Winans Monroe Central MS

13:07.33

7:03/M

 

60

51

614

Declan Gill Cowan MS

13:09.90

7:04/M

 

61

(> 7)

729

Tj Thompson Monroe Central MS

13:18.01

7:09/M

 

62

52

938

Jay Garrett Southern Wells MS

13:21.59

7:11/M

 

63

(> 7)

980

Robert King Wabash MS

13:24.23

7:12/M

 

64

(> 7)

857

Conner Kell Rossville MS

13:24.42

7:12/M

 

65

53

606

Jack Mace Cowan MS

13:27.89

7:14/M

 

66

54

842

Colton Fisher Randolph Southern MS

13:28.71

7:14/M

 

67

55

615

Braxton Davis Cowan MS

13:29.89

7:15/M

 

68

56

531

Levi McClure Canterbury MS

13:30.24

7:15/M

 

69

57

377

Val Tijerina Adams Central MS

13:30.69

7:15/M

 

70

58

423

Derek Klinker Blackhawk MS

13:30.79

7:15/M

 

71

59

405

Ryne Norby Bellmont MS

13:31.61

7:16/M

 

72

(> 7)

723

Riley Moulton Monroe Central MS

13:32.38

7:17/M

 

73

60

655

Josh Ortiz East Jay MS

13:32.69

7:17/M

 

74

61

659

Matthew Minnich East Jay MS

13:36.06

7:19/M

 

75

(> 7)

865

Nathan Price Rossville MS

13:40.27

7:21/M

 

76

(> 7)

981

Caleb Callahan Wabash MS

13:42.15

7:22/M

 

77

(< 5)

693

Juan Arambula Garrett MS

13:46.67

7:24/M

 

78

(> 7)

604

Julian Jones Cowan MS

13:52.63

7:27/M

 

79

(> 7)

985

Kyle Parson Wabash MS

13:56.75

7:29/M

 

80

(< 5)

897

Trey Lehman South Adams MS

13:57.36

7:30/M

 

81

(> 7)

609

Evan Davis Cowan MS

13:58.08

7:31/M

 

82

62

424

Britt Lewis Blackhawk MS

14:02.13

7:33/M

 

83

(> 7)

869

Noah Clark Rossville MS

14:04.73

7:34/M

 

84

63

312

Tyler Affolder Adams Central MS

14:06.70

7:35/M

 

85

64

346

Kyler Green Adams Central MS

14:07.03

7:35/M

 

86

65

406

Blaine Johnson Bellmont MS

14:07.11

7:35/M

 

87

(> 7)

864

Hayden Kincaid Rossville MS

14:11.63

7:38/M

 

88

66

556

Malachi Sewell Carroll MS

14:15.35

7:40/M

 

89

67

939

Kevin Haigh Southern Wells MS

14:19.89

7:42/M

 

90

68

661

Brian Newman East Jay MS

14:21.55

7:43/M

 

91

69

652

Jason Minnich East Jay MS

14:21.75

7:43/M

 

92

70

942

Blain Tonner Southern Wells MS

14:25.39

7:45/M

 

93

71

410

Alexander Kelley Bellmont MS

14:25.57

7:45/M

 

94

(< 5)

691

Turk Taylor Garrett MS

14:25.79

7:45/M

 

95

72

845

Joe Hostbrook Randolph Southern MS

14:26.53

7:46/M

 

96

(> 7)

984

Trace Goodwin Wabash MS

14:27.00

7:46/M

 

97

(> 7)

419

Donovan Connelly Blackhawk MS

14:27.85

7:46/M

 

98

73

808

Ian Knoble Northfield MS

14:31.22

7:48/M

 

99

74

470

Logan Kinsey Bluffton MS

14:34.31

7:50/M

 

100

(> 7)

986

Ben Hewitt Wabash MS

14:35.43

7:50/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

613

Luke Galbraith Cowan MS

14:37.99

7:52/M

 

102

(> 7)

717

Jaden Campbell Monroe Central MS

14:41.19

7:54/M

 

103

75

472

Jacob Geisman Bluffton MS

14:42.30

7:54/M

 

104

(> 7)

861

Braxton Good Rossville MS

14:43.81

7:55/M

 

105

76

473

Tyler Reed Bluffton MS

14:44.45

7:55/M

 

106

(> 7)

603

Dylan Gaskill Cowan MS

14:44.75

7:55/M

 

107

77

347

Lucas Harvey Adams Central MS

14:45.79

7:56/M

 

108

78

528

Kyle Gilbert Canterbury MS

14:48.64

7:57/M

 

109

(> 7)

407

Quinton Swenski Bellmont MS

14:49.63

7:58/M

 

110

79

814

Robert Durden Northfield MS

14:52.93

8:00/M

 

111

(> 7)

608

Lance Creviston Cowan MS

14:54.37

8:01/M

 

112

(> 7)

408

Kellen Boyle Bellmont MS

14:59.47

8:03/M

 

113

80

469

Dalton Craig Bluffton MS

15:04.99

8:06/M

 

114

(> 7)

607

Dayden Burch Cowan MS

15:05.97

8:07/M

 

115

(> 7)

345

Jackson Foudrey Adams Central MS

15:16.74

8:12/M

 

116

81

840

Tyler Knotts Randolph Southern MS

15:22.13

8:16/M

 

117

82

839

Caleb Tomey Randolph Southern MS

15:24.73

8:17/M

 

118

83

844

Dan Waed Randolph Southern MS

15:28.78

8:19/M

 

119

84

810

Evan Eckelbarger Northfield MS

15:37.25

8:24/M

 

120

(> 7)

866

Jacob Butcher Rossville MS

15:37.49

8:24/M

 

121

85

843

Caden Phenis Randolph Southern MS

15:42.64

8:26/M

 

122

(> 7)

611

Dayton Flaurr Cowan MS

15:52.91

8:32/M

 

123

86

562

Clark Rich Carroll MS

16:04.95

8:38/M

 

124

(> 7)

988

Ryan Davis Wabash MS

16:13.79

8:43/M

 

125

(> 7)

727

Landon Taylor Monroe Central MS

16:19.84

8:46/M

 

126

87

559

Gavin Johnson Carroll MS

16:20.19

8:47/M

 

127

88

653

Joey Hall East Jay MS

16:20.71

8:47/M

 

128

89

807

Taylor Coffman Northfield MS

16:21.71

8:47/M

 

129

90

812

Treyvor Lehman Northfield MS

16:22.70

8:48/M

 

130

(> 7)

409

Devin Stetler Bellmont MS

16:22.90

8:48/M

 

131

91

561

Collin Peterson Carroll MS

16:28.98

8:51/M

 

132

92

662

Dylan Racster East Jay MS

16:37.54

8:56/M

 

133

(< 5)

895

Nick Stutzman South Adams MS

16:42.11

8:59/M

 

134

93

811

Quentin Dale Northfield MS

17:16.42

9:17/M

 

135

(> 7)

813

Blake Wynn Northfield MS

17:26.07

9:22/M

 

136

(> 7)

657

Tait Longsworth East Jay MS

17:37.78

9:28/M

 

137

(> 7)

846

Josh Good Randolph Southern MS

18:15.40

9:49/M

 

138

(> 7)

724

Shawn Roderick Monroe Central MS

18:27.82

9:55/M

 

139

(> 7)

610

Addison Delk Cowan MS

19:57.51

10:44/M

 

140

(> 7)

616

Jeremiah Wann Cowan MS

26:01.73

13:59/M

 

Team Summary Report - Boys

HS Boys

 

High School Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams HS

44

1

2

3

12

26

27

43

 

 

Top 5 Times: 1:24:50.81

 

2

Northfield HS

125

5

10

21

41

48

63

66

 

 

Top 5 Times: 1:29:51.95

 

3

Blackhawk HS

131

8

9

28

29

57

69

104

 

 

Top 5 Times: 1:30:13.41

 

4

Rossville HS

154

4

11

40

49

50

108

 

 

Top 5 Times: 1:31:13.96

 

5

Muncie Burris HS

187

7

13

36

56

75

78

102

 

 

Top 5 Times: 1:32:54.34

 

6

Monroe Central HS

194

17

34

42

47

54

55

64

 

 

Top 5 Times: 1:33:35.19

 

7

Wabash HS

195

15

30

33

44

73

97

98

 

 

Top 5 Times: 1:33:23.81

 

8

Bluffton HS

200

22

24

37

52

65

80

94

 

 

Top 5 Times: 1:33:02.24

 

9

Adams Central HS

229

19

23

39

67

81

85

95

 

 

Top 5 Times: 1:34:40.29

 

10

Cowan HS

253

16

46

59

60

72

96

99

 

 

Top 5 Times: 1:35:44.03

 

11

Frankton HS

263

14

31

53

76

89

 

 

Top 5 Times: 1:36:40.94

 

12

Winchester HS

267

25

32

51

71

88

91

101

 

 

Top 5 Times: 1:36:36.24

 

13

Carroll HS

268

18

45

58

68

79

84

87

 

 

Top 5 Times: 1:36:45.52

 

14

Southern Wells HS

304

20

35

70

86

93

103

107

 

 

Top 5 Times: 1:38:30.42

 

15

Union City HS

310

6

61

74

77

92

100

 

 

Top 5 Times: 1:38:34.25

 

16

Canterbury HS

355

38

62

82

83

90

105

106

 

 

Top 5 Times: 1:41:03.63

 

Inc.

Clinton Prairie HS

3 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett HS

3 finishers

 

 

 

Inc.

Randolph Southern HS

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

MS Boys

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Wabash MS

32

2

3

6

8

13

21

30

 

 

Top 5 Times: 57:28.76

 

2

Blackhawk MS

95

10

15

22

23

25

58

62

 

 

Top 5 Times: 1:00:17.13

 

3

Monroe Central MS

115

1

9

33

35

37

41

47

 

 

Top 5 Times: 1:00:18.58

 

4

Cowan MS

135

12

14

16

42

51

53

55

 

 

Top 5 Times: 1:01:42.73

 

5

Rossville MS

153

5

19

40

44

45

49

50

 

 

Top 5 Times: 1:02:02.39

 

6

Southern Wells MS

164

4

29

31

48

52

67

70

 

 

Top 5 Times: 1:02:26.67

 

7

Adams Central MS

172

7

11

34

57

63

64

77

 

 

Top 5 Times: 1:03:25.93

 

8

Bellmont MS

198

28

32

36

43

59

65

71

 

 

Top 5 Times: 1:03:34.40

 

9

Canterbury MS

204

20

24

26

56

78

 

 

Top 5 Times: 1:04:56.38

 

10

Bluffton MS

260

17

18

74

75

76

80

 

 

Top 5 Times: 1:08:09.32

 

11

East Jay MS

304

46

60

61

68

69

88

92

 

 

Top 5 Times: 1:08:49.41

 

12

Randolph Southern MS

327

38

54

72

81

82

83

85

 

 

Top 5 Times: 1:11:22.11

 

13

Carroll MS

357

27

66

86

87

91

 

 

Top 5 Times: 1:15:25.16

 

14

Northfield MS

364

39

73

79

84

89

90

93

 

 

Top 5 Times: 1:14:03.36

 

Inc.

Garrett MS

4 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams MS

4 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

HS Girls

High School Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

796

Jenna Halderman Northfield HS

18:29.97

5:58/M

 

2

2

773

Michelle Kent Muncie Burris HS

18:48.82

6:04/M

 

3

3

798

Brittany Sloan Northfield HS

19:50.53

6:24/M

 

4

4

797

Karla Singer Northfield HS

19:55.87

6:25/M

 

5

5

537

Kate White Canterbury HS

20:02.54

6:28/M

 

6

6

774

Jessica Bryzek Muncie Burris HS

20:04.39

6:28/M

 

7

7

712

Maranda Malcolm Garrett HS

20:07.74

6:29/M

 

8

8

929

Kara Seffernick South Adams HS

20:12.73

6:31/M

 

9

9

890

Lauren Bright Rossville HS

20:16.91

6:32/M

 

10

10

536

Jessie Faron Canterbury HS

20:19.06

6:33/M

 

11

11

775

Marikate Murphy Muncie Burris HS

20:22.39

6:34/M

 

12

12

952

Ivy Maddox Southern Wells HS

20:23.65

6:35/M

 

13

13

746

Makenzie Norris Monroe Central HS

20:37.80

6:39/M

 

14

14

535

Sophia Joseph Canterbury HS

20:41.28

6:40/M

 

15

15

921

Aleesha Goodwin South Adams HS

20:53.48

6:44/M

 

16

16

953

Brooke Penrod Southern Wells HS

20:59.87

6:46/M

 

17

17

966

Alexi Bocanegra Union City HS

21:00.25

6:46/M

 

18

18

847

Tess Wise Randolph Southern HS

21:06.01

6:48/M

 

19

19

968

Emma Baron Union City HS

21:25.27

6:55/M

 

20

20

586

Shari Bowers Carroll HS

21:26.67

6:55/M

 

21

21

714

Amanda Stump Garrett HS

21:29.46

6:56/M

 

22

22

479

Zoey Smith Bluffton HS

21:32.45

6:57/M

 

23

23

951

Chloe Maddox Southern Wells HS

21:49.18

7:02/M

 

24

24

583

Alivia Seward Carroll HS

21:59.28

7:05/M

 

25

25

923

Katelin Hawbaker South Adams HS

22:00.73

7:06/M

 

26

26

645

Carli Skinner Cowan HS

22:01.60

7:06/M

 

27

27

799

Caitlin Eltzroth Northfield HS

22:03.00

7:07/M

 

28

28

715

Danielle Stump Garrett HS

22:04.21

7:07/M

 

29

29

967

Ashley Waddups Union City HS

22:19.67

7:12/M

 

30

30

778

Lindsay Hagadorn Muncie Burris HS

22:19.98

7:12/M

 

31

31

710

Rachel Hood Garrett HS

22:25.95

7:14/M

 

32

32

744

Abrea Gaddis Monroe Central HS

22:26.26

7:14/M

 

33

33

926

Lily Shane South Adams HS

22:29.77

7:15/M

 

34

34

956

Meghan Yencer Southern Wells HS

22:33.23

7:16/M

 

35

35

745

Kaylie Johnston Monroe Central HS

22:34.37

7:17/M

 

36

36

389

Karly Prichard Adams Central HS

22:34.89

7:17/M

 

37

37

642

Pressley England Cowan HS

22:35.17

7:17/M

 

38

38

445

Brittany Van De Leur Blackhawk HS

22:35.40

7:17/M

 

39

39

922

Sydne Zuber South Adams HS

22:39.68

7:18/M

 

40

40

538

Ginesha Robinson Canterbury HS

22:41.17

7:19/M

 

41

41

711

Raistlyn Lehman Garrett HS

22:45.24

7:20/M

 

42

42

682

Sherrie Riser Frankton HS

22:46.36

7:21/M

 

43

43

378

Whitney Baller Adams Central HS

22:49.24

7:22/M

 

44

44

742

Katilyn Clifford Monroe Central HS

22:58.39

7:25/M

 

45

45

965

Sarah Gray Union City HS

22:59.00

7:25/M

 

46

46

589

Samantha Dreadfulwater Carroll HS

23:01.92

7:25/M

 

47

47

924

Lauren Klaehn South Adams HS

23:04.00

7:26/M

 

48

48

591

Macy Wright Carroll HS

23:04.88

7:26/M

 

49

49

800

Olivia Thompson Northfield HS

23:05.09

7:27/M

 

50

50

450

Alivia Lengacher Blackhawk HS

23:07.35

7:27/M

 

51

(< 5)

1719

Brittany Thornbury Winchester HS

23:08.59

7:28/M

 

52

51

681

Shania Ray Frankton HS

23:11.44

7:29/M

 

53

52

587

Madison Rinehart Carroll HS

23:15.45

7:30/M

 

54

53

950

Lindsey Aker Southern Wells HS

23:21.24

7:32/M

 

55

54

382

Kayla Isch Adams Central HS

23:22.59

7:32/M

 

56

55

925

Makenna Neuenschwander South Adams HS

23:24.42

7:33/M

 

57

(> 7)

928

Makinzi Peace South Adams HS

23:25.82

7:33/M

 

58

56

588

Jordyn Romanski Carroll HS

23:26.53

7:34/M

 

59

57

776

Allison Hunt Muncie Burris HS

23:35.72

7:36/M

 

60

58

475

Mackenzie Park Bluffton HS

23:38.16

7:37/M

 

61

59

1731

Tori Wiese Southern Wells HS

23:40.73

7:38/M

 

62

60

590

Molly McGill Carroll HS

23:41.86

7:38/M

 

63

61

448

Claire Meuter Blackhawk HS

23:52.60

7:42/M

 

64

(< 5)

1728

Carli Henderson Wabash HS

23:53.00

7:42/M

 

65

62

451

Jaci Harry Blackhawk HS

23:56.08

7:43/M

 

66

63

747

Holly Silvers Monroe Central HS

23:58.06

7:44/M

 

67

64

385

Bailey Liter Adams Central HS

24:04.11

7:46/M

 

68

65

380

Summer Harvey Adams Central HS

24:06.92

7:46/M

 

69

66

748

Quincy Thompson Monroe Central HS

24:08.56

7:47/M

 

70

67

803

Taylor Kock Northfield HS

24:13.15

7:49/M

 

71

68

743

Hannah Deffendall Monroe Central HS

24:15.19

7:49/M

 

72

69

447

Michaela Rumple Blackhawk HS

24:15.32

7:49/M

 

73

70

542

Jaida Smith Canterbury HS

24:19.18

7:51/M

 

74

71

449

Angelica Farrell Blackhawk HS

24:22.08

7:52/M

 

75

72

891

Katelyn Mills Rossville HS

24:25.06

7:53/M

 

76

73

954

Shelby Skidmore Southern Wells HS

24:25.54

7:53/M

 

77

(> 7)

955

Autumn Stevens Southern Wells HS

24:26.35

7:53/M

 

78

74

541

Morgan Rolland Canterbury HS

24:29.22

7:54/M

 

79

75

888

Candace Waldron Rossville HS

24:31.31

7:55/M

 

80

76

802

Catherine Tracy Northfield HS

24:36.40

7:56/M

 

81

(> 7)

805

Tori Givens Northfield HS

24:37.11

7:56/M

 

82

77

452

Elizabeth Zolman Blackhawk HS

24:38.28

7:57/M

 

83

(> 7)

592

Shelby Forrest Carroll HS

24:46.76

7:59/M

 

84

78

679

Sammie Kilgore Frankton HS

24:55.35

8:02/M

 

85

79

540

Katie Pavelec Canterbury HS

24:56.68

8:03/M

 

86

80

889

Brooke Hughes Rossville HS

24:56.98

8:03/M

 

87

81

781

Caroline Pfluegar Muncie Burris HS

24:59.01

8:04/M

 

88

(< 5)

1718

Paigs Fisher Winchester HS

24:59.28

8:04/M

 

89

(> 7)

804

Kalanu Watson-Dunn Northfield HS

25:00.08

8:04/M

 

90

82

892

Sarah Hendrickson Rossville HS

25:10.17

8:07/M

 

91

83

969

Elizabeth Sowinski Union City HS

25:15.54

8:09/M

 

92

84

848

Natalie Wissel Randolph Southern HS

25:18.18

8:10/M

 

93

(< 5)

1717

Becca Neville Winchester HS

25:25.73

8:12/M

 

94

85

597

Morgan Shields Clinton Prairie HS

25:31.41

8:14/M

 

95

(> 7)

446

Dani Rees Evans Blackhawk HS

25:37.63

8:16/M

 

96

86

849

Alexis Hurda Randolph Southern HS

25:45.79

8:18/M

 

97

87

678

Naomi Gollmer Frankton HS

25:51.97

8:20/M

 

98

88

477

Payton Davidson Bluffton HS

25:57.09

8:22/M

 

99

(> 7)

543

Hannah Babcock Canterbury HS

25:58.34

8:23/M

 

100

89

970

Allison Conklin Union City HS

26:07.94

8:25/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

90

481

Danielle Biberstein Bluffton HS

26:12.90

8:27/M

 

102

91

641

Lizzie Davis Cowan HS

26:21.07

8:30/M

 

103

92

680

Katie Quick Frankton HS

26:23.50

8:31/M

 

104

93

392

Marissa Tupai Adams Central HS

26:27.04

8:32/M

 

105

94

643

Kailyn Jones Cowan HS

26:27.99

8:32/M

 

106

(< 5)

1715

Christy Casperson Winchester HS

26:32.56

8:34/M

 

107

(> 7)

582

Sarah Collins Carroll HS

26:44.70

8:37/M

 

108

(< 5)

1726

Brie Culver Wabash HS

26:45.42

8:38/M

 

109

(> 7)

1732

Kennedy Rhodes Southern Wells HS

27:12.52

8:46/M

 

110

(< 5)

1729

Hailey Nance Wabash HS

27:27.18

8:51/M

 

111

(> 7)

1733

Alexis Skidmore Southern Wells HS

27:30.39

8:52/M

 

112

95

851

Morgan Retter Randolph Southern HS

27:40.79

8:55/M

 

113

96

1724

Hayley Jackson Clinton Prairie HS

27:41.57

8:56/M

 

114

97

640

Chelsea Berg Cowan HS

27:49.08

8:58/M

 

115

98

850

Mackenzie Bales Randolph Southern HS

27:55.70

9:00/M

 

116

(> 7)

585

Anna Decker Carroll HS

28:48.24

9:17/M

 

117

99

600

Paige Schoonveld Clinton Prairie HS

29:08.70

9:24/M

 

118

100

598

Miranda Robertson Clinton Prairie HS

29:10.92

9:25/M

 

119

101

476

Kaitlyn Lovell Bluffton HS

29:25.11

9:29/M

 

120

102

601

Abbigial Gingerich Clinton Prairie HS

30:43.52

9:55/M

 

121

103

644

Morgan Jones Cowan HS

30:45.62

9:55/M

 

122

104

478

Chelsea Dove Bluffton HS

32:56.56

10:37/M

 

123

105

599

Morghann Hiedle Clinton Prairie HS

33:22.89

10:46/M

 

124

106

1725

Pace McKillia Clinton Prairie HS

35:11.29

11:21/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

MS Girls

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

900

Olivia Von Gunten South Adams MS

11:41.19

6:17/M

 

2

2

902

Eliza Harruff South Adams MS

12:00.73

6:27/M

 

3

3

428

Zoe Duffus Blackhawk MS

12:05.60

6:30/M

 

4

4

696

Sydney Weaver Garrett MS

12:14.95

6:35/M

 

5

5

909

Isabel Von Gunten South Adams MS

12:45.78

6:51/M

 

6

6

815

Natasha Leland Northfield MS

12:57.08

6:58/M

 

7

7

737

Aubrey Norris Monroe Central MS

12:57.26

6:58/M

 

8

8

816

Michelle Hunt Northfield MS

12:59.84

6:59/M

 

9

9

993

Whitney Working Wabash MS

13:02.51

7:00/M

 

10

10

898

Hadi Hawbaker South Adams MS

13:02.54

7:00/M

 

11

11

817

Alyssa McKillip Northfield MS

13:07.39

7:03/M

 

12

12

930

Erin White Southern Wells MS

13:12.89

7:06/M

 

13

13

831

Makenzie Phenis Randolph Southern MS

13:17.03

7:08/M

 

14

14

373

Ally Shoaf Adams Central MS

13:20.57

7:10/M

 

15

15

904

Ashley Lefever South Adams MS

13:23.69

7:12/M

 

16

16

832

Zoe Fisher Randolph Southern MS

13:24.53

7:12/M

 

17

(< 5)

393

Autum Meyers Bellmont MS

13:31.05

7:16/M

 

18

(< 5)

394

Grace Nelson Bellmont MS

13:31.43

7:16/M

 

19

17

989

Kennedy Brackett Wabash MS

13:33.48

7:17/M

 

20

18

350

Maggie Luginbill Adams Central MS

13:34.23

7:18/M

 

21

19

908

Lydia Loshe South Adams MS

13:35.29

7:18/M

 

22

20

932

Mallory Aker Southern Wells MS

13:36.01

7:19/M

 

23

21

699

Madison Evans Garrett MS

13:36.53

7:19/M

 

24

22

818

Eric Proebstle Northfield MS

13:36.85

7:19/M

 

25

23

991

Kendyl Mullett Wabash MS

13:38.54

7:20/M

 

26

24

903

Kaitlyn Hawkins South Adams MS

13:41.07

7:21/M

 

27

25

733

Gabby Beckham Monroe Central MS

13:43.65

7:22/M

 

28

26

824

Bailey Burcroff Northfield MS

13:48.66

7:25/M

 

29

27

343

Zoe Egly Adams Central MS

13:50.49

7:26/M

 

30

(> 7)

906

Katelyn Hamrick South Adams MS

13:50.49

7:26/M

 

31

28

990

Claire Hipskind Wabash MS

13:53.22

7:28/M

 

32

29

734

Bailey Duncan Monroe Central MS

13:54.80

7:28/M

 

33

30

453

Autumn Davis Bluffton MS

13:56.56

7:29/M

 

34

31

624

Sharon Howell Cowan MS

14:00.74

7:32/M

 

35

32

877

Ella Marley Rossville MS

14:05.68

7:34/M

 

36

33

833

Payton Benner Randolph Southern MS

14:10.40

7:37/M

 

37

34

569

Tayler Brewington Carroll MS

14:11.11

7:38/M

 

38

35

349

Lauren Isch Adams Central MS

14:11.52

7:38/M

 

39

36

623

Elizabeth Clevenger Cowan MS

14:12.38

7:38/M

 

40

(> 7)

901

Acacia Anderson South Adams MS

14:14.21

7:39/M

 

41

37

935

Juniper Tucker Southern Wells MS

14:14.34

7:39/M

 

42

38

567

Lauren Spraker Carroll MS

14:14.80

7:39/M

 

43

39

619

Elizabeth Brand Cowan MS

14:18.67

7:41/M

 

44

40

820

Attie Schuler Northfield MS

14:18.69

7:41/M

 

45

41

823

Mariah Kirtlan Northfield MS

14:20.17

7:42/M

 

46

42

454

Bailli Stuller Bluffton MS

14:21.03

7:43/M

 

47

43

494

Brynn Sigler Canterbury MS

14:33.27

7:49/M

 

48

44

348

Caitlin Heyerly Adams Central MS

14:35.54

7:50/M

 

49

(> 7)

825

Liz Moore Northfield MS

14:36.47

7:51/M

 

50

(> 7)

821

Abby Ross Northfield MS

14:37.32

7:52/M

 

51

45

873

Julia Malson Rossville MS

14:37.87

7:52/M

 

52

(> 7)

899

Kaitlyn Muselman South Adams MS

14:38.02

7:52/M

 

53

46

565

Sadie Dreadfulwater Carroll MS

14:38.19

7:52/M

 

54

47

566

Sydney Dreadfulwater Carroll MS

14:38.82

7:52/M

 

55

48

455

Kaelonie Correa Bluffton MS

14:39.92

7:53/M

 

56

49

568

Isabela Ropes Carroll MS

14:42.68

7:54/M

 

57

(> 7)

819

Indi Shear Northfield MS

14:44.00

7:55/M

 

58

50

631

Kaily Smith Cowan MS

14:44.25

7:55/M

 

59

51

671

Sara Schwieterman East Jay MS

14:45.44

7:56/M

 

60

52

570

Jade Jackson Carroll MS

14:47.20

7:57/M

 

61

53

361

Haleigh Mosser Adams Central MS

14:47.77

7:57/M

 

62

54

879

Lauren Mohler Rossville MS

14:59.93

8:03/M

 

63

55

880

Hailey Sanders Rossville MS

15:04.14

8:06/M

 

64

56

1721

Ashleigh Marcus Southern Wells MS

15:07.80

8:08/M

 

65

57

339

Madison Call Adams Central MS

15:07.96

8:08/M

 

66

58

458

Olivia Johnson Bluffton MS

15:09.91

8:09/M

 

67

(> 7)

338

Ryan Burris Adams Central MS

15:11.10

8:10/M

 

68

(> 7)

340

Makenna Call Adams Central MS

15:14.00

8:11/M

 

69

59

618

Shayna Barton Cowan MS

15:17.79

8:13/M

 

70

(> 7)

905

Kate Buckingham South Adams MS

15:18.07

8:14/M

 

71

(> 7)

826

Sarah Johnston Northfield MS

15:21.38

8:15/M

 

72

60

630

Reanne Brinker Cowan MS

15:24.41

8:17/M

 

73

(> 7)

324

Lauren Averill Adams Central MS

15:25.86

8:17/M

 

74

61

934

Jena Eltzroth Southern Wells MS

15:26.82

8:18/M

 

75

62

456

Abbey Redick Bluffton MS

15:28.18

8:19/M

 

76

(> 7)

828

Allyssa Haupert Northfield MS

15:29.44

8:19/M

 

77

(> 7)

376

Laurel Tijerina Adams Central MS

15:33.01

8:22/M

 

78

63

431

Aubree Kline Blackhawk MS

15:35.19

8:23/M

 

79

(> 7)

822

Maddie Snyder Northfield MS

15:35.47

8:23/M

 

80

64

1722

Hannah Roush Southern Wells MS

15:36.26

8:23/M

 

81

65

700

Chloe Hinkle Garrett MS

15:39.32

8:25/M

 

82

66

992

Angel Wehrly Wabash MS

15:41.16

8:26/M

 

83

67

457

Macenzie Suman Bluffton MS

15:42.58

8:26/M

 

84

68

668

Rebecca Bruce East Jay MS

15:45.10

8:28/M

 

85

69

677

Jocelynn Reed East Jay MS

15:47.05

8:29/M

 

86

(< 5)

395

Tierra Bowling Bellmont MS

15:52.21

8:32/M

 

87

(> 7)

830

Fayth Leming Northfield MS

15:54.38

8:33/M

 

88

70

994

Maya Benysh Wabash MS

15:55.87

8:33/M

 

89

71

433

Abby Norton Blackhawk MS

15:56.82

8:34/M

 

90

72

672

Payton Bailey East Jay MS

15:58.56

8:35/M

 

91

73

1723

Kyla Caffel Southern Wells MS

15:58.60

8:35/M

 

92

74

738

Saij Sampley Monroe Central MS

15:59.06

8:36/M

 

93

75

625

Payton Maher Cowan MS

16:03.69

8:38/M

 

94

76

463

Sierra Vaughn Bluffton MS

16:05.20

8:39/M

 

95

77

739

Hannah Stonerock Monroe Central MS

16:05.79

8:39/M

 

96

(> 7)

827

Karlie Poland Northfield MS

16:08.36

8:40/M

 

97

78

499

Olivia Rorick Canterbury MS

16:12.86

8:43/M

 

98

79

875

Macy Oliver Rossville MS

16:14.72

8:44/M

 

99

(> 7)

369

Alana Nussbaum Adams Central MS

16:27.64

8:51/M

 

100

80

497

Mary Neuman Canterbury MS

16:28.62

8:51/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

(> 7)

367

Lexi Murray Adams Central MS

16:28.88

8:51/M

 

102

(< 5)

396

Savannah Coonrod Bellmont MS

16:32.88

8:53/M

 

103

81

835

Alexis Martin Randolph Southern MS

16:35.17

8:55/M

 

104

(> 7)

629

Hailey Bonshire-Thomas Cowan MS

16:38.16

8:57/M

 

105

(> 7)

462

Myah Gephart Bluffton MS

16:39.02

8:57/M

 

106

(> 7)

907

Hannah Hinshaw South Adams MS

16:46.13

9:01/M

 

107

(> 7)

459

Aubrey Wenger Bluffton MS

16:52.78

9:04/M

 

108

82

702

Natalee Garrison Garrett MS

16:56.67

9:06/M

 

109

83

736

Ruthie Moulton Monroe Central MS

16:56.74

9:06/M

 

110

84

571

Cambree Roland Carroll MS

16:57.06

9:07/M

 

111

(> 7)

374

Grace Shoaf Adams Central MS

17:06.44

9:12/M

 

112

(> 7)

622

Leah Berg Cowan MS

17:08.62

9:13/M

 

113

85

697

Samantha Dewitt Garrett MS

17:15.80

9:16/M

 

114

(> 7)

572

Bailey Simpson Carroll MS

17:24.65

9:21/M

 

115

(> 7)

829

Emma Wynn Northfield MS

17:44.93

9:32/M

 

116

86

674

Santina Hutchens East Jay MS

17:46.40

9:33/M

 

117

(> 7)

627

Rebekah Shadoan Cowan MS

17:47.28

9:34/M

 

118

87

701

Kaitline Cook Garrett MS

17:51.08

9:36/M

 

119

(> 7)

460

Trista Schoeff Bluffton MS

18:08.33

9:45/M

 

120

(> 7)

464

Kenya Cole Bluffton MS

18:11.64

9:47/M

 

121

88

741

Madalynn Crawford Monroe Central MS

18:22.12

9:52/M

 

122

89

834

Macey Hooker Randolph Southern MS

18:33.39

9:58/M

 

123

(> 7)

620

Skyla Orebaugh Cowan MS

18:36.59

10:00/M

 

124

(> 7)

342

Rendi Degitz Adams Central MS

18:38.42

10:01/M

 

125

(> 7)

740

Hannah Taylor Monroe Central MS

18:49.68

10:07/M

 

126

90

429

Lydia Flegge Blackhawk MS

19:02.88

10:14/M

 

127

(> 7)

735

Claudia Lambert Monroe Central MS

19:33.54

10:31/M

 

128

91

495

Sophia Ahmad Canterbury MS

19:51.14

10:40/M

 

129

(> 7)

626

Olivia McCreery Cowan MS

19:51.95

10:40/M

 

130

92

432

Devon Miller Blackhawk MS

20:04.95

10:47/M

 

131

93

496

Esha Dhawan Canterbury MS

20:09.14

10:50/M

 

132

(> 7)

375

Jaeilyn Strong Adams Central MS

21:21.81

11:29/M

 

133

94

836

Ashton Hooker Randolph Southern MS

22:03.15

11:51/M

 

134

(> 7)

628

Gabrielle Belcher Cowan MS

22:41.19

12:12/M

 

135

(> 7)

344

Felicity Fosnaugh Adams Central MS

23:21.97

12:33/M

 

Team Summary Report - Girls

HS Girls

 

High School Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Northfield HS

84

1

3

4

27

49

67

76

 

 

Top 5 Times: 1:43:24.46

 

2

Muncie Burris HS

106

2

6

11

30

57

81

 

 

Top 5 Times: 1:45:11.30

 

3

South Adams HS

120

8

15

25

33

39

47

55

 

 

Top 5 Times: 1:48:16.39

 

4

Garrett HS

128

7

21

28

31

41

 

 

Top 5 Times: 1:48:52.60

 

5

Southern Wells HS

138

12

16

23

34

53

59

73

 

 

Top 5 Times: 1:49:07.17

 

6

Canterbury HS

139

5

10

14

40

70

74

79

 

 

Top 5 Times: 1:48:03.23

 

7

Monroe Central HS

187

13

32

35

44

63

66

68

 

 

Top 5 Times: 1:52:34.88

 

8

Carroll HS

190

20

24

46

48

52

56

60

 

 

Top 5 Times: 1:52:48.20

 

9

Union City HS

193

17

19

29

45

83

89

 

 

Top 5 Times: 1:52:59.73

 

10

Adams Central HS

262

36

43

54

64

65

93

 

 

Top 5 Times: 1:56:57.75

 

11

Blackhawk HS

280

38

50

61

62

69

71

77

 

 

Top 5 Times: 1:57:46.75

 

12

Rossville HS

318

9

72

75

80

82

 

 

Top 5 Times: 1:59:20.43

 

13

Cowan HS

345

26

37

91

94

97

103

 

 

Top 5 Times: 2:05:14.91

 

14

Frankton HS

350

42

51

78

87

92

 

 

Top 5 Times: 2:03:08.62

 

15

Bluffton HS

359

22

58

88

90

101

104

 

 

Top 5 Times: 2:06:45.71

 

16

Randolph Southern HS

381

18

84

86

95

98

 

 

Top 5 Times: 2:07:46.47

 

17

Clinton Prairie HS

482

85

96

99

100

102

105

106

 

 

Top 5 Times: 2:22:16.12

 

Inc.

Wabash HS

3 finishers

 

 

 

Inc.

Winchester HS

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

MS Girls

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams MS

33

1

2

5

10

15

19

24

 

 

Top 5 Times: 1:02:53.93

 

2

Northfield MS

73

6

8

11

22

26

40

41

 

 

Top 5 Times: 1:06:29.82

 

3

Adams Central MS

138

14

18

27

35

44

53

57

 

 

Top 5 Times: 1:09:32.35

 

4

Wabash MS

143

9

17

23

28

66

70

 

 

Top 5 Times: 1:09:48.91

 

5

Southern Wells MS

186

12

20

37

56

61

64

73

 

 

Top 5 Times: 1:11:37.86

 

6

Monroe Central MS

212

7

25

29

74

77

83

88

 

 

Top 5 Times: 1:12:40.56

 

7

Carroll MS

214

34

38

46

47

49

52

84

 

 

Top 5 Times: 1:12:25.60

 

8

Cowan MS

215

31

36

39

50

59

60

75

 

 

Top 5 Times: 1:12:33.83

 

9

Randolph Southern MS

232

13

16

33

81

89

94

 

 

Top 5 Times: 1:16:00.52

 

10

Bluffton MS

240

30

42

48

58

62

67

76

 

 

Top 5 Times: 1:13:35.60

 

11

Garrett MS

257

4

21

65

82

85

87

 

 

Top 5 Times: 1:15:43.27

 

12

Rossville MS

265

32

45

54

55

79

 

 

Top 5 Times: 1:15:02.34

 

13

Blackhawk MS

319

3

63

71

90

92

 

 

Top 5 Times: 1:22:45.44

 

14

East Jay MS

346

51

68

69

72

86

 

 

Top 5 Times: 1:20:02.55

 

15

Canterbury MS

385

43

78

80

91

93

 

 

Top 5 Times: 1:27:15.03

 

Inc.

Bellmont MS

4 finishers