Indian Springs X Country Invite

September 13, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

893

Kevin Yoder Westview

10:05.83

5:25/M

8

 

2

2

820

Luke Griner Wawasee

10:11.58

5:28/M

8

 

3

3

434

William Robison Lakeview

10:12.31

5:29/M

8

 

4

4

545

Hunter Wallace Maple Creek

10:13.41

5:30/M

8

 

5

5

544

Draven Thompson Maple Creek

10:20.64

5:33/M

8

 

6

6

652

Brock Spahr Riverview MS

10:22.90

5:34/M

8

 

7

7

866

Dakota Thompson West Noble

10:33.92

5:40/M

8

 

8

8

892

Kent Yoder Westview

10:34.36

5:41/M

8

 

9

9

815

Braxton Alxander Wawasee

10:35.73

5:41/M

8

 

10

10

883

Ben Miller Westview

10:40.54

5:44/M

8

 

11

11

894

Marcus Yoder Westview

10:45.80

5:47/M

8

 

12

12

895

Martin Yoder Westview

10:47.94

5:48/M

8

 

13

13

865

Jordan Shoemaker West Noble

10:51.18

5:50/M

8

 

14

14

823

Bennett Hoffert Wawasee

10:52.72

5:51/M

8

 

15

15

822

Spencer Hare Wawasee

10:52.91

5:51/M

8

 

16

16

390

Landon Wakeman ISMS

10:52.99

5:51/M

7

 

17

17

698

Emmett Delaney St Charles/St Jude

10:53.00

5:51/M

8

 

18

18

525

Cooper Green Maple Creek

10:53.55

5:51/M

8

 

19

19

384

Nathan Mills ISMS

10:57.62

5:53/M

7

 

20

20

704

Matt Kochanski St Charles/St Jude

10:59.54

5:54/M

8

 

21

21

653

Wilson Whicker Riverview MS

10:59.58

5:54/M

7

 

22

22

765

Zachrey Bradtmiller Summit MS

11:06.59

5:58/M

8

 

23

23

715

Isaiah Wiseman St Charles/St Jude

11:07.65

5:59/M

8

 

24

24

535

Chase Miguel Maple Creek

11:08.15

5:59/M

8

 

25

25

881

Matthew Jones Westview

11:09.81

6:00/M

8

 

26

26

573

Micah Cross Northridge

11:11.75

6:01/M

8

 

27

27

814

Jace Alexander Wawasee

11:14.45

6:02/M

6

 

28

(< 5)

660

Stephen Busch SJSE

11:15.54

6:03/M

8

 

29

28

319

Colten Cripe Fairfield

11:16.64

6:03/M

7

 

30

29

696

Keaton Broerman St Charles/St Jude

11:17.36

6:04/M

8

 

31

30

650

Jarid Miller Riverview MS

11:17.64

6:04/M

8

 

32

31

168

Jacob Wust Crestview

11:18.28

6:05/M

8

 

33

32

778

Donald McArdle Summit MS

11:18.62

6:05/M

6

 

34

33

566

Evan Beasley Northridge

11:18.82

6:05/M

8

 

35

34

547

Cooper Young Maple Creek

11:19.55

6:05/M

8

 

36

35

534

Logan Meyer Maple Creek

11:19.74

6:05/M

8

 

37

36

196

Matt Anderson DeKalb Middle

11:20.76

6:06/M

8

 

38

37

111

Weston Miser Carroll

11:22.37

6:07/M

8

 

39

38

890

Lamar Schrock Westview

11:24.50

6:08/M

8

 

40

39

709

Drew Reiling St Charles/St Jude

11:25.00

6:08/M

8

 

41

40

789

Aiden Sheppard Summit MS

11:26.82

6:09/M

6

 

42

41

528

Collin Jester Maple Creek

11:26.93

6:09/M

8

 

43

42

223

Evan Turner DeKalb Middle

11:30.15

6:11/M

8

 

44

43

97

Timothy Derose Carroll

11:32.27

6:12/M

7

 

45

44

323

Bentley Miller Fairfield

11:32.88

6:12/M

8

 

46

45

702

Jonah Getty St Charles/St Jude

11:34.13

6:13/M

8

 

47

46

385

Nick Mills ISMS

11:35.24

6:14/M

7

 

48

47

615

Steele Allan Prairie Heights

11:35.90

6:14/M

8

 

49

48

162

Isaiah Clampitt Crestview

11:36.80

6:14/M

7

 

50

49

707

Andy Myers St Charles/St Jude

11:38.17

6:15/M

8

 

51

50

467

Brady Hissong Lincoln

11:38.49

6:15/M

7

 

52

51

782

Joe Moore Summit MS

11:39.43

6:16/M

8

 

53

52

651

Nathan Sizmore Riverview MS

11:40.05

6:16/M

7

 

54

53

816

Parker Bame Wawasee

11:41.79

6:17/M

8

 

55

54

859

Abraham Longoria West Noble

11:44.17

6:18/M

7

 

56

55

576

Michael Dugle Northridge

11:45.28

6:19/M

8

 

57

56

575

Jonathon Dugle Northridge

11:45.68

6:19/M

8

 

58

57

238

Brock Kerst East Noble

11:46.02

6:20/M

8

 

59

58

279

Jacob Bass Edgewood

11:46.25

6:20/M

7

 

60

59

577

Jon Eichstadt Northridge

11:47.04

6:20/M

7

 

61

60

125

Henry Wellman Carroll

11:47.96

6:20/M

7

 

62

61

623

Perkins Mike Prairie Heights

11:49.65

6:21/M

7

 

63

62

574

Marcus Drolet Northridge

11:50.20

6:22/M

8

 

64

63

283

Gary Keyes Edgewood

11:53.98

6:23/M

8

 

65

64

116

Bradlee Sayre Carroll

11:54.09

6:24/M

8

 

66

65

164

Drew Davis Crestview

11:54.68

6:24/M

8

 

67

66

197

Harrison Beard DeKalb Middle

11:55.02

6:24/M

7

 

68

67

781

Jakob Moore Summit MS

11:56.89

6:25/M

8

 

69

68

373

Reece Baron ISMS

12:01.07

6:28/M

8

 

70

69

428

Jose Leyva Lakeview

12:01.36

6:28/M

8

 

71

70

729

Joseph Straley St. Vincent

12:01.43

6:28/M

8

 

72

71

377

Cameron Jagger ISMS

12:02.51

6:28/M

6

 

73

72

860

Nathan Mast West Noble

12:02.61

6:28/M

7

 

74

73

435

Dominic Smith Lakeview

12:04.50

6:29/M

8

 

75

74

642

Alex Bishop Riverview MS

12:05.00

6:30/M

8

 

76

75

203

Seth Gramling DeKalb Middle

12:07.50

6:31/M

7

 

77

76

102

Anthony Haraguchi Carroll

12:07.70

6:31/M

8

 

78

77

104

Carson Harmon Carroll

12:09.04

6:32/M

7

 

79

78

418

Nicholas Bazzoni Lakeview

12:09.79

6:32/M

7

 

80

79

15

Emerson Brown Bellmont

12:11.31

6:33/M

8

 

81

80

480

Daniel Stauffer Lincoln

12:11.62

6:33/M

8

 

82

81

726

Joseph Didier St. Vincent

12:12.03

6:34/M

6

 

83

82

225

Carlos Vasquez DeKalb Middle

12:12.04

6:34/M

8

 

84

83

200

Colton Gaier DeKalb Middle

12:12.27

6:34/M

7

 

85

84

100

Jacob Geller Carroll

12:13.34

6:34/M

7

 

86

85

40

Camdyn Cobler Canterbury

12:14.27

6:35/M

8

 

87

86

857

Isaac Flora West Noble

12:15.28

6:35/M

6

 

88

87

138

Mason Gray Churubusco

12:15.38

6:35/M

8

 

89

88

285

Blake Marsh Edgewood

12:15.78

6:35/M

8

 

90

89

586

Tanner Sallee Northridge

12:16.08

6:36/M

7

 

91

90

622

Mcclanahan Matt Prairie Heights

12:16.45

6:36/M

8

 

92

91

477

Cameron Riddle Lincoln

12:19.05

6:37/M

7

 

93

92

239

Austin Liepe East Noble

12:19.40

6:37/M

7

 

94

93

324

Matthew Miller Fairfield

12:19.86

6:37/M

6

 

95

94

244

Cordell Thomas East Noble

12:20.65

6:38/M

8

 

96

95

439

Jonathan Venegas Lakeview

12:23.16

6:39/M

7

 

97

96

783

Nathan Neuenschwander Summit MS

12:23.83

6:39/M

8

 

98

97

476

Konnor Ray Lincoln

12:25.46

6:41/M

7

 

99

98

216

Caleb Nixon DeKalb Middle

12:26.92

6:41/M

7

 

100

99

39

Drew Arnold Canterbury

12:27.41

6:42/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

100

298

Carlos Corona Elkhart Christian

12:28.71

6:42/M

8

 

102

101

867

Michael Weaver West Noble

12:30.95

6:43/M

7

 

103

102

618

Thornburgh Darrion Prairie Heights

12:33.03

6:45/M

7

 

104

103

375

Doug Hill ISMS

12:35.04

6:46/M

8

 

105

104

646

Clayton Johnson Riverview MS

12:36.12

6:46/M

7

 

106

105

289

Cal Zeigler Edgewood

12:36.26

6:46/M

7

 

107

106

728

Matthias Post St. Vincent

12:38.22

6:48/M

8

 

108

107

426

Luke Howard Lakeview

12:39.78

6:48/M

7

 

109

108

420

Alex Cook Lakeview

12:40.22

6:49/M

8

 

110

109

170

Noah Zahn Crestview

12:42.50

6:50/M

6

 

111

110

169

Adam Zahn Crestview

12:43.30

6:50/M

8

 

112

111

322

Aj Miller Fairfield

12:43.32

6:50/M

6

 

113

112

290

Cy Zeigler Edgewood

12:43.65

6:50/M

7

 

114

113

320

Lance Martin Fairfield

12:43.76

6:50/M

6

 

115

(< 5)

662

Christopher Svitek SJSE

12:45.80

6:51/M

6

 

116

114

278

Anthony Bass Edgewood

12:45.87

6:51/M

8

 

117

115

318

Isaac Bontrager Fairfield

12:45.88

6:51/M

8

 

118

116

376

Colyn Iden ISMS

12:49.79

6:53/M

7

 

119

117

772

Griffin Leslie Summit MS

12:49.86

6:53/M

7

 

120

118

336

Hinkle Chance Garrett Middle School

12:51.54

6:55/M

8

 

121

119

234

Kyler Corbin East Noble

12:54.01

6:56/M

6

 

122

120

21

Blaine Johnson Bellmont

12:54.88

6:56/M

7

 

123

121

16

Ethan Corral Bellmont

12:56.29

6:57/M

7

 

124

122

461

Rylan Clark Lincoln

12:56.76

6:57/M

8

 

125

123

339

Taylor Turk Garrett Middle School

13:00.64

6:59/M

8

 

126

124

297

Chance Biddle Elkhart Christian

13:01.12

7:00/M

7

 

127

125

731

Daniel Villegas St. Vincent

13:06.81

7:03/M

8

 

128

126

325

Seth Yoder Fairfield

13:08.17

7:04/M

7

 

129

127

654

Sam Williams Riverview MS

13:08.80

7:04/M

7

 

130

128

727

Thomas Koehl St. Vincent

13:09.81

7:04/M

8

 

131

129

243

Tyler Stinson East Noble

13:10.11

7:05/M

7

 

132

130

288

Murphy Stewart Edgewood

13:10.33

7:05/M

7

 

133

131

338

Walter Owen Garrett Middle School

13:10.78

7:05/M

8

 

134

132

140

Levi Skinner Churubusco

13:12.97

7:06/M

6

 

135

133

468

Adam Hunter Lincoln

13:15.85

7:07/M

7

 

136

134

165

Carter Mertz Crestview

13:16.56

7:08/M

7

 

137

135

471

Bo Meadors Lincoln

13:16.93

7:08/M

7

 

138

136

13

Kellen Boyle Bellmont

13:28.82

7:14/M

7

 

139

137

41

Levi McClure Canterbury

13:31.34

7:16/M

8

 

140

138

624

Cummings Skyler Prairie Heights

13:31.52

7:16/M

7

 

141

139

617

Rickie Bailer Prairie Heights

13:35.82

7:18/M

6

 

142

140

242

Sam Sibert East Noble

13:37.25

7:19/M

7

 

143

141

233

Nathan Clouse East Noble

13:39.41

7:20/M

8

 

144

142

139

Tyler Knight Churubusco

13:41.04

7:21/M

8

 

145

143

137

Cody Graft Churubusco

13:41.16

7:21/M

7

 

146

144

135

Kyler Brown Churubusco

13:42.99

7:22/M

6

 

147

145

725

Frank Baumgartner St. Vincent

13:52.65

7:27/M

6

 

148

146

337

Blessinger Josh Garrett Middle School

13:54.49

7:28/M

8

 

149

147

861

Erik Medina West Noble

13:59.98

7:31/M

6

 

150

148

400

Gabe Haines Lakeland

14:03.70

7:33/M

7

 

151

149

299

Michael Cox Elkhart Christian

14:15.70

7:40/M

8

 

152

150

301

Sam Irick Elkhart Christian

14:25.51

7:45/M

7

 

153

151

18

Isaac Fuelling Bellmont

14:26.97

7:46/M

6

 

154

152

20

Tanner Hirn Bellmont

14:34.72

7:50/M

6

 

155

153

399

Luke Franke Lakeland

14:38.84

7:52/M

6

 

156

154

23

Zacariah Obringer Bellmont

14:53.92

8:00/M

7

 

157

155

397

Zachary Adams Lakeland

15:05.76

8:07/M

7

 

158

156

398

Gage Anderson Lakeland

15:06.34

8:07/M

8

 

159

157

302

Reese Morehead Elkhart Christian

15:07.14

8:08/M

7

 

160

(< 5)

661

Joseph Klinger SJSE

15:16.08

8:12/M

8

 

161

158

403

Jordan Schambers Lakeland

15:19.85

8:14/M

7

 

162

159

732

Cameron Wilder St. Vincent

15:23.27

8:16/M

8

 

163

160

134

Klayton Brown Churubusco

15:24.24

8:17/M

7

 

164

161

402

Lewis Mullen Lakeland

15:38.78

8:24/M

8

 

165

162

616

Wells Austin Prairie Heights

15:44.50

8:28/M

7

 

166

163

44

Sam Witwer Canterbury

15:58.79

8:35/M

8

 

167

164

132

Blake Andis Churubusco

16:12.27

8:43/M

7

 

168

165

42

Weston Story Canterbury

16:12.48

8:43/M

7

 

169

166

340

Stafford Wesley Garrett Middle School

16:22.84

8:48/M

6

 

170

167

163

Gavin Covey Crestview

17:09.18

9:13/M

6

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

878

Spencer Carpenter Westview

11:05.25

5:58/M

6

 

2

2

548

Sebastian Zazueta Maple Creek

11:08.99

5:59/M

8

 

3

3

529

Trent Koning Maple Creek

11:16.21

6:03/M

6

 

4

4

537

Hayden Mullett Maple Creek

11:17.39

6:04/M

7

 

5

5

523

Waldron Cory Maple Creek

11:31.43

6:12/M

8

 

6

6

533

Brendon Menor Maple Creek

11:37.33

6:15/M

8

 

7

7

825

Cameron Rager Wawasee

11:44.89

6:18/M

8

 

8

8

524

Riley Gardner Maple Creek

11:49.76

6:21/M

6

 

9

9

120

Wyatt Schroeder Carroll

11:51.98

6:22/M

7

 

10

10

888

Payton Oliver Westview

11:52.90

6:23/M

6

 

11

11

885

Marcus Miller Westview

11:53.17

6:23/M

8

 

12

12

877

Remington Carpenter Westview

11:58.55

6:26/M

6

 

13

13

583

Shrey Patel Northridge

11:59.43

6:27/M

8

 

14

14

572

Alex Cranston Northridge

11:59.52

6:27/M

8

 

15

15

703

Jason Kochanski St Charles/St Jude

11:59.85

6:27/M

7

 

16

16

195

Clayton Adams DeKalb Middle

12:03.98

6:29/M

7

 

17

17

712

Josh Schipper St Charles/St Jude

12:04.06

6:29/M

8

 

18

18

519

Grant Badgley Maple Creek

12:04.34

6:29/M

7

 

19

19

591

Isaac Zmuda Northridge

12:07.20

6:31/M

7

 

20

20

708

Ron Record St Charles/St Jude

12:07.26

6:31/M

8

 

21

21

827

Benson Yoder Wawasee

12:09.11

6:32/M

7

 

22

22

887

Dylan Nowicki Westview

12:10.39

6:32/M

7

 

23

23

222

Jaret Thompson DeKalb Middle

12:10.54

6:32/M

8

 

24

24

817

Ethan Carey Wawasee

12:13.55

6:34/M

6

 

25

(> 7)

518

Jeremy Ashton Maple Creek

12:14.63

6:35/M

7

 

26

25

779

Jackson McClain Summit MS

12:15.30

6:35/M

7

 

27

26

891

Gavin Stutzman Westview

12:17.33

6:36/M

8

 

28

27

714

Atticus Wiseman St Charles/St Jude

12:21.92

6:38/M

6

 

29

(> 7)

530

Evan Kreilach Maple Creek

12:22.08

6:39/M

8

 

30

28

819

Isiah Faurote Wawasee

12:23.65

6:39/M

7

 

31

29

271

Darryn Kuhl Edgewood

12:27.45

6:42/M

7

 

32

30

462

Austin Delee Lincoln

12:31.12

6:44/M

7

 

33

31

117

Bryce Sayre Carroll

12:31.89

6:44/M

6

 

34

32

884

Jeremy Miller Westview

12:31.95

6:44/M

7

 

35

33

587

Wyatt Simmons Northridge

12:32.64

6:44/M

7

 

36

34

582

Andrew Miller Northridge

12:33.13

6:45/M

6

 

37

35

565

Vincent Baltazar Northridge

12:33.64

6:45/M

6

 

38

(> 7)

886

Avery Niccum Westview

12:33.67

6:45/M

7

 

39

36

818

Evan Coblentz Wawasee

12:38.05

6:48/M

7

 

40

37

824

Jared Pritchard Wawasee

12:39.71

6:48/M

8

 

41

(> 7)

531

Allen Mason Maple Creek

12:41.19

6:49/M

7

 

42

(> 7)

541

Jackson Stenger Maple Creek

12:41.29

6:49/M

6

 

43

38

588

Zack Smaka Northridge

12:42.93

6:50/M

7

 

44

39

705

Noah Maskal St Charles/St Jude

12:44.33

6:51/M

6

 

45

40

101

Braeden Hall Carroll

12:45.23

6:51/M

7

 

46

41

422

Joshua Fisher Lakeview

12:45.36

6:51/M

7

 

47

42

287

Mick Stewart Edgewood

12:50.36

6:54/M

7

 

48

(> 7)

567

Andrew Berger Northridge

12:51.99

6:55/M

6

 

49

43

790

Luke Sheppard Summit MS

12:53.23

6:56/M

6

 

50

44

220

Hunter Taylor DeKalb Middle

12:53.63

6:56/M

7

 

51

45

701

Henry Getty St Charles/St Jude

12:55.91

6:57/M

6

 

52

46

700

Luke Elsasser St Charles/St Jude

12:56.05

6:57/M

8

 

53

47

417

Kaden Atkins Lakeview

12:57.53

6:58/M

8

 

54

48

784

Matthew Quintos Summit MS

12:58.23

6:58/M

6

 

55

49

388

Brendon Roberts ISMS

12:58.81

6:58/M

8

 

56

(> 7)

585

Brad Petrofskey Northridge

12:59.34

6:59/M

8

 

57

(> 7)

527

Nate Holzhauser Maple Creek

12:59.55

6:59/M

6

 

58

50

115

Alex Pranger Carroll

12:59.95

6:59/M

8

 

59

(> 7)

521

Jacob Butler Maple Creek

13:00.31

6:59/M

6

 

60

51

218

Zach Seiler DeKalb Middle

13:01.27

7:00/M

8

 

61

(> 7)

543

Peter Swift Maple Creek

13:01.41

7:00/M

6

 

62

(> 7)

880

Dominic Hostetler Westview

13:02.01

7:00/M

6

 

63

52

432

Diego Niebbia Lakeview

13:02.03

7:00/M

7

 

64

53

429

Noah Marshall Lakeview

13:02.15

7:00/M

8

 

65

(> 7)

542

Logan Swain Maple Creek

13:03.23

7:01/M

6

 

66

54

776

Jacob Maggart Summit MS

13:03.88

7:01/M

8

 

67

55

119

Connor Scholz Carroll

13:04.91

7:02/M

7

 

68

(> 7)

522

Andrew Chester Maple Creek

13:05.80

7:02/M

8

 

69

56

773

Zach Leslie Summit MS

13:09.02

7:04/M

7

 

70

57

215

Trevor Murray DeKalb Middle

13:09.40

7:04/M

6

 

71

(> 7)

570

Aaron Cary Northridge

13:10.01

7:05/M

6

 

72

58

769

Reese Crowell Summit MS

13:10.20

7:05/M

8

 

73

(> 7)

532

Seth Maxwell Maple Creek

13:10.45

7:05/M

6

 

74

59

423

Will Graney Lakeview

13:10.67

7:05/M

7

 

75

60

282

Justin Heinsman Edgewood

13:12.29

7:06/M

8

 

76

61

108

Seth Lubbehuse Carroll

13:13.01

7:06/M

6

 

77

62

430

Victor Mejia Lakeview

13:13.80

7:06/M

8

 

78

63

465

Caden Grove Lincoln

13:14.97

7:07/M

7

 

79

64

228

Isaac Wimer DeKalb Middle

13:15.51

7:07/M

6

 

80

65

121

Tyler Sustek Carroll

13:16.79

7:08/M

7

 

81

(< 5)

321

Cody Maust Fairfield

13:16.81

7:08/M

7

 

82

66

766

Broderick Clapper Summit MS

13:17.76

7:08/M

8

 

83

67

425

Jack Horoho Lakeview

13:18.04

7:09/M

8

 

84

68

478

Andy Rostron Lincoln

13:21.91

7:11/M

7

 

85

(> 7)

118

Luke Schlatter Carroll

13:22.35

7:11/M

6

 

86

(> 7)

526

Chas Hall Maple Creek

13:23.31

7:12/M

6

 

87

69

379

Michael Johnson ISMS

13:25.79

7:13/M

7

 

88

(> 7)

106

Tyler Korn Carroll

13:29.33

7:15/M

6

 

89

70

459

Nick Anders Lincoln

13:30.65

7:15/M

6

 

90

(> 7)

98

Corbin Ellenberger Carroll

13:30.87

7:15/M

6

 

91

(> 7)

787

Nathan Schlutz Summit MS

13:31.32

7:16/M

6

 

92

71

214

Brendan Miazgowicz DeKalb Middle

13:34.55

7:18/M

7

 

93

72

383

Jackson Longenbaugh ISMS

13:34.88

7:18/M

8

 

94

(> 7)

777

Blake Mast Summit MS

13:37.82

7:19/M

7

 

95

(> 7)

437

Ethan Thompson Lakeview

13:38.18

7:20/M

8

 

96

73

281

Chase Bryon Edgewood

13:39.26

7:20/M

8

 

97

(> 7)

791

Matt Swinehart Summit MS

13:41.48

7:21/M

6

 

98

(> 7)

105

Bryson Hertenstein Carroll

13:42.58

7:22/M

8

 

99

(> 7)

697

Daniel Cava St Charles/St Jude

13:43.21

7:22/M

6

 

100

(> 7)

898

Bailey Olson Northridge

13:43.58

7:22/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

74

286

Landon Roark Edgewood

13:44.05

7:23/M

8

 

102

(> 7)

775

Calvin Madsen Summit MS

13:44.19

7:23/M

6

 

103

75

284

Lennon Long Edgewood

13:44.98

7:23/M

7

 

104

(> 7)

770

Max Heisler Summit MS

13:45.68

7:24/M

6

 

105

(> 7)

206

Gabe Hefty DeKalb Middle

13:46.55

7:24/M

7

 

106

(> 7)

416

Anthony Aguillon Lakeview

13:51.27

7:27/M

8

 

107

(> 7)

520

Alex Barb Maple Creek

13:52.24

7:27/M

6

 

108

76

464

Matthew Gerard Lincoln

13:52.80

7:27/M

7

 

109

(> 7)

767

Andrew Conarty Summit MS

13:53.20

7:28/M

7

 

110

77

473

Luke Mikesell Lincoln

13:56.20

7:29/M

8

 

111

(> 7)

438

Isaiah Vanpuffelen Lakeview

14:01.07

7:32/M

8

 

112

(> 7)

93

Zachary Castator Carroll

14:01.10

7:32/M

6

 

113

78

474

Evan Pritchard Lincoln

14:01.95

7:32/M

8

 

114

(> 7)

201

Derik Gaier DeKalb Middle

14:02.33

7:33/M

6

 

115

(> 7)

431

Brian Netzley Lakeview

14:02.34

7:33/M

8

 

116

79

648

Cole Little Riverview MS

14:04.12

7:34/M

6

 

117

(> 7)

92

Hayden Byall Carroll

14:06.45

7:35/M

6

 

118

(> 7)

785

Jayden Robinson Summit MS

14:07.98

7:35/M

6

 

119

(> 7)

879

Andrew Cupp Westview

14:08.87

7:36/M

6

 

120

80

821

Karlson Hand Wawasee

14:11.76

7:38/M

6

 

121

81

232

Hudson Burke East Noble

14:14.35

7:39/M

6

 

122

(> 7)

198

Cale Beer DeKalb Middle

14:15.43

7:40/M

7

 

123

82

381

David Kyler ISMS

14:15.95

7:40/M

8

 

124

(> 7)

589

Parker Stahly Northridge

14:16.17

7:40/M

6

 

125

(> 7)

711

Joe Schipper St Charles/St Jude

14:16.83

7:40/M

6

 

126

(> 7)

579

Chandos Hickman Northridge

14:17.17

7:41/M

6

 

127

(> 7)

710

Aaron Schall St Charles/St Jude

14:17.54

7:41/M

8

 

128

(> 7)

204

Isaac Green DeKalb Middle

14:20.59

7:42/M

6

 

129

(> 7)

221

Edwin Thomas DeKalb Middle

14:21.79

7:43/M

7

 

130

83

649

Jacob Miller Riverview MS

14:22.17

7:43/M

7

 

131

84

245

Aaron Wagner East Noble

14:24.73

7:45/M

7

 

132

(> 7)

568

Drey'On Blea Northridge

14:29.14

7:47/M

6

 

133

(> 7)

571

Landon Cawood Northridge

14:30.49

7:48/M

6

 

134

(< 5)

858

Bailey Kilgore West Noble

14:32.40

7:49/M

6

 

135

(> 7)

213

Alex McCrory DeKalb Middle

14:32.67

7:49/M

6

 

136

(> 7)

479

Hugh Smith Lincoln

14:36.79

7:51/M

7

 

137

85

378

Kale Johnson ISMS

14:40.72

7:53/M

7

 

138

(> 7)

211

Camden Kuntz DeKalb Middle

14:49.48

7:58/M

8

 

139

(> 7)

217

Nick Salsbury DeKalb Middle

14:52.33

8:00/M

8

 

140

(> 7)

539

Logan Parker Maple Creek

14:52.59

8:00/M

7

 

141

86

237

Ben Hand East Noble

14:53.11

8:00/M

6

 

142

(> 7)

212

Austyan Marquardt DeKalb Middle

14:53.55

8:00/M

8

 

143

87

235

Deandre Cordero East Noble

14:54.19

8:01/M

7

 

144

(< 5)

862

Dan Moreno West Noble

14:54.69

8:01/M

7

 

145

(> 7)

540

Christian Partaker Maple Creek

14:55.54

8:01/M

6

 

146

(> 7)

694

Eric Blackwell St Charles/St Jude

14:55.84

8:01/M

8

 

147

88

380

Andrew Korus ISMS

14:58.03

8:03/M

6

 

148

(> 7)

788

Jake Scott Summit MS

14:59.79

8:03/M

8

 

149

89

231

Jaden Beard East Noble

15:00.47

8:04/M

7

 

150

(> 7)

699

Jude Donias St Charles/St Jude

15:00.90

8:04/M

6

 

151

90

643

Jack Britten Riverview MS

15:03.12

8:05/M

7

 

152

91

17

Karson Everett Bellmont

15:04.91

8:06/M

6

 

153

(> 7)

483

Luke Walters Lincoln

15:06.70

8:07/M

8

 

154

92

241

Austin McDougall East Noble

15:07.28

8:08/M

6

 

155

(> 7)

460

Hardy Chapman Lincoln

15:07.74

8:08/M

7

 

156

93

236

Jose Dominguez East Noble

15:08.97

8:08/M

6

 

157

(> 7)

889

Chandler Pushman Westview

15:09.41

8:09/M

6

 

158

(> 7)

470

Kyle Johnson Lincoln

15:09.79

8:09/M

6

 

159

(> 7)

107

Zachary Larson Carroll

15:14.77

8:11/M

6

 

160

(> 7)

794

Paul Ward Summit MS

15:18.40

8:14/M

7

 

161

(> 7)

768

Kaleb Crawford Summit MS

15:19.91

8:14/M

6

 

162

(> 7)

230

Cesar Argueta East Noble

15:22.28

8:16/M

6

 

163

(> 7)

517

Merrick Adams Maple Creek

15:22.91

8:16/M

6

 

164

(> 7)

792

Tyler Veit Summit MS

15:25.39

8:17/M

6

 

165

(> 7)

208

Jacob Kelly DeKalb Middle

15:30.09

8:20/M

7

 

166

(> 7)

481

Michael Stauffer Lincoln

15:30.60

8:20/M

6

 

167

(> 7)

433

Noah Pequignot Lakeview

15:34.60

8:22/M

8

 

168

(> 7)

546

Ayden Williams Maple Creek

15:35.91

8:23/M

6

 

169

94

387

Blake Ream ISMS

15:38.40

8:24/M

6

 

170

(> 7)

227

Cade Williamson DeKalb Middle

15:39.07

8:25/M

6

 

171

(> 7)

114

Alexander Pensinger Carroll

15:39.97

8:25/M

7

 

172

(> 7)

436

Keller Swartzentruber Lakeview

15:40.26

8:25/M

8

 

173

(< 5)

863

Ubaldo Moreno West Noble

15:41.55

8:26/M

6

 

174

(> 7)

382

Nick Lehman ISMS

15:42.79

8:26/M

6

 

175

(> 7)

780

Parker Mitchell Summit MS

15:46.86

8:29/M

6

 

176

95

12

Maddox Bird Bellmont

15:49.50

8:30/M

6

 

177

(> 7)

536

Conner Miller Maple Creek

15:49.79

8:30/M

6

 

178

(> 7)

122

Collin Sutton Carroll

15:50.45

8:31/M

7

 

179

(> 7)

421

Timothy Farner Lakeview

15:51.01

8:31/M

8

 

180

96

19

Patrick Gunsett Bellmont

15:52.82

8:32/M

6

 

181

(> 7)

581

Brandon McCraner Northridge

15:54.99

8:33/M

6

 

182

(> 7)

469

Andrew Jacobs Lincoln

15:55.54

8:33/M

8

 

183

(> 7)

95

Donald Deatrick Carroll

15:58.65

8:35/M

6

 

184

(> 7)

226

Nick Watson DeKalb Middle

15:59.17

8:36/M

8

 

185

(> 7)

793

Philip Waldorf Summit MS

15:59.80

8:36/M

7

 

186

(> 7)

96

Tyler Delagrange Carroll

16:00.29

8:36/M

7

 

187

(> 7)

103

Alexander Harmon Carroll

16:00.97

8:36/M

6

 

188

(< 5)

730

Alex Trahin St. Vincent

16:02.50

8:37/M

8

 

189

(< 5)

733

Noah Wilder St. Vincent

16:05.85

8:39/M

7

 

190

(< 5)

855

Adam Abad West Noble

16:07.13

8:40/M

6

 

191

(> 7)

419

Kevin Cardona Lakeview

16:08.82

8:40/M

8

 

192

97

645

Jared Jamison Riverview MS

16:10.67

8:42/M

6

 

193

(> 7)

538

John Owen Maple Creek

16:11.70

8:42/M

6

 

194

(> 7)

224

Adam Utnage DeKalb Middle

16:12.81

8:43/M

7

 

195

(> 7)

774

Matthew Lovinger Summit MS

16:14.05

8:44/M

8

 

196

(< 5)

133

Alex Brown Churubusco

16:14.49

8:44/M

6

 

197

98

280

Kurt Benedict Edgewood

16:15.26

8:44/M

8

 

198

(> 7)

389

Tyson Urban ISMS

16:19.41

8:46/M

7

 

199

(> 7)

786

Ellis Rogers Summit MS

16:21.83

8:47/M

7

 

200

99

655

Lane Wright Riverview MS

16:35.87

8:55/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

210

Treston Kern DeKalb Middle

16:36.71

8:55/M

6

 

202

(> 7)

706

Tim McMasters St Charles/St Jude

16:37.70

8:56/M

6

 

203

(> 7)

771

Caleb Lendardson Summit MS

16:39.69

8:57/M

8

 

204

(< 5)

43

Teddy Tsai Canterbury

16:48.34

9:02/M

7

 

205

(> 7)

205

Jacob Hanes DeKalb Middle

16:51.71

9:04/M

6

 

206

(> 7)

584

Chris Peters Northridge

16:53.15

9:05/M

6

 

207

(> 7)

475

Ryan Puglisi Lincoln

17:16.07

9:17/M

6

 

208

(> 7)

569

Austin Brown Northridge

17:17.86

9:18/M

6

 

209

(> 7)

94

Alexander Chmiel Carroll

17:26.62

9:22/M

7

 

210

100

25

Isacc Wheeler Bellmont

17:27.00

9:23/M

6

 

211

(< 5)

296

Caleb Baccus Elkhart Christian

17:29.65

9:24/M

6

 

212

(> 7)

240

Carson Maag East Noble

17:31.82

9:25/M

6

 

213

(< 5)

136

Ian Fleming Churubusco

17:34.59

9:27/M

7

 

214

101

24

Devin Stetler Bellmont

17:37.19

9:28/M

7

 

215

(> 7)

466

Jack Hedger Lincoln

17:41.33

9:30/M

7

 

216

102

647

Andrew Kiracofe Riverview MS

17:48.66

9:34/M

6

 

217

(< 5)

619

Quarrels Edwan Prairie Heights

17:50.84

9:35/M

6

 

218

(< 5)

161

Jamie Blackstone Crestview

17:55.15

9:38/M

6

 

219

(< 5)

300

Ty Gourtney Elkhart Christian

18:01.03

9:41/M

7

 

220

(> 7)

578

Nathan Gibson Northridge

18:17.13

9:50/M

6

 

221

(> 7)

124

Gabriel Vosmeier Carroll

18:57.59

10:11/M

6

 

222

(> 7)

109

Lance Martin Carroll

19:02.82

10:14/M

6

 

223

(> 7)

795

Quinn Waybright Summit MS

19:02.92

10:14/M

6

 

224

(> 7)

713

Jon Schroeder St Charles/St Jude

19:11.05

10:19/M

6

 

225

(> 7)

882

Bryant King Westview

20:12.97

10:52/M

6

 

226

(< 5)

167

Schweller Thomas Crestview

20:21.97

10:56/M

6

 

227

(> 7)

246

Carter Woodford East Noble

21:04.32

11:20/M

6

 

228

(< 5)

38

Mihir Agnihotri Canterbury

21:14.97

11:25/M

7

 

229

(> 7)

482

Rhodes Talaga Lincoln

23:42.49

12:45/M

6

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Westview

42

1

8

10

11

12

25

38

 

 

Top 5 Times: 52:54.47

 

2

Wawasee

67

2

9

14

15

27

53

 

 

Top 5 Times: 53:47.39

 

3

Maple Creek

85

4

5

18

24

34

35

41

 

 

Top 5 Times: 53:55.30

 

4

St Charles/St Jude

128

17

20

23

29

39

45

49

 

 

Top 5 Times: 55:42.55

 

5

Riverview MS

183

6

21

30

52

74

104

127

 

 

Top 5 Times: 56:25.17

 

6

Summit MS

212

22

32

40

51

67

96

117

 

 

Top 5 Times: 57:28.35

 

7

ISMS

220

16

19

46

68

71

103

116

 

 

Top 5 Times: 57:29.43

 

8

Northridge

229

26

33

55

56

59

62

89

 

 

Top 5 Times: 57:48.57

 

9

West Noble

232

7

13

54

72

86

101

147

 

 

Top 5 Times: 57:27.16

 

10

Carroll

280

37

43

60

64

76

77

84

 

 

Top 5 Times: 58:44.39

 

11

DeKalb Middle

301

36

42

66

75

82

83

98

 

 

Top 5 Times: 59:05.47

 

12

Lakeview

318

3

69

73

78

95

107

108

 

 

Top 5 Times: 58:51.12

 

13

Crestview

363

31

48

65

109

110

134

167

 

 

Top 5 Times: 1:00:15.56

 

14

Fairfield

389

28

44

93

111

113

115

126

 

 

Top 5 Times: 1:00:36.46

 

15

Edgewood

426

58

63

88

105

112

114

130

 

 

Top 5 Times: 1:01:15.92

 

16

Prairie Heights

438

47

61

90

102

138

139

162

 

 

Top 5 Times: 1:01:46.55

 

17

Lincoln

440

50

80

91

97

122

133

135

 

 

Top 5 Times: 1:01:31.38

 

18

East Noble

491

57

92

94

119

129

140

141

 

 

Top 5 Times: 1:02:30.19

 

19

St. Vincent

510

70

81

106

125

128

145

159

 

 

Top 5 Times: 1:03:08.30

 

20

Bellmont

607

79

120

121

136

151

152

154

 

 

Top 5 Times: 1:05:58.27

 

21

Churubusco

648

87

132

142

143

144

160

164

 

 

Top 5 Times: 1:06:33.54

 

22

Canterbury

649

85

99

137

163

165

 

 

Top 5 Times: 1:10:24.29

 

23

Elkhart Christian

680

100

124

149

150

157

 

 

Top 5 Times: 1:09:18.18

 

24

Garrett Middle School

684

118

123

131

146

166

 

 

Top 5 Times: 1:09:20.29

 

25

Lakeland

770

148

153

155

156

158

161

 

 

Top 5 Times: 1:14:14.49

 

Inc.

SJSE

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

20

2

3

4

5

6

8

18

 

 

Top 5 Times: 56:51.35

 

2

Westview

56

1

10

11

12

22

26

32

 

 

Top 5 Times: 59:00.26

 

3

Northridge

113

13

14

19

33

34

35

38

 

 

Top 5 Times: 1:01:11.92

 

4

Wawasee

116

7

21

24

28

36

37

80

 

 

Top 5 Times: 1:01:09.25

 

5

St Charles/St Jude

118

15

17

20

27

39

45

46

 

 

Top 5 Times: 1:01:17.42

 

6

Carroll

185

9

31

40

50

55

61

65

 

 

Top 5 Times: 1:03:13.96

 

7

DeKalb Middle

191

16

23

44

51

57

64

71

 

 

Top 5 Times: 1:03:18.82

 

8

Summit MS

226

25

43

48

54

56

58

66

 

 

Top 5 Times: 1:04:19.66

 

9

Lakeview

252

41

47

52

53

59

62

67

 

 

Top 5 Times: 1:04:57.74

 

10

Edgewood

278

29

42

60

73

74

75

98

 

 

Top 5 Times: 1:05:53.41

 

11

Lincoln

307

30

63

68

70

76

77

78

 

 

Top 5 Times: 1:06:31.45

 

12

ISMS

357

49

69

72

82

85

88

94

 

 

Top 5 Times: 1:08:56.15

 

13

East Noble

427

81

84

86

87

89

92

93

 

 

Top 5 Times: 1:13:26.85

 

14

Riverview MS

448

79

83

90

97

99

102

 

 

Top 5 Times: 1:16:15.95

 

15

Bellmont

483

91

95

96

100

101

 

 

Top 5 Times: 1:21:51.42

 

Inc.

Canterbury

2 finishers

 

 

 

Inc.

Churubusco

2 finishers

 

 

 

Inc.

Crestview

2 finishers

 

 

 

Inc.

Elkhart Christian

2 finishers

 

 

 

Inc.

Fairfield

1 finishers

 

 

 

Inc.

Prairie Heights

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent

2 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble

4 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

491

Zoe Duffus Maple Creek

11:02.11

5:56/M

6

 

2

2

346

Jasmine Early ISMS

11:10.59

6:00/M

7

 

3

3

875

Emily Stutzman Westview

11:13.56

6:02/M

8

 

4

4

497

Cali Geiger Maple Creek

11:36.16

6:14/M

8

 

5

5

495

Rayna Fruchey Maple Creek

11:47.76

6:20/M

7

 

6

6

441

Kaitlyn Carothers Lincoln

11:49.48

6:21/M

8

 

7

7

808

Mckenzie Smith Wawasee

11:56.53

6:25/M

8

 

8

8

175

Sarah Fetter DeKalb Middle

11:57.23

6:25/M

8

 

9

9

847

Morgan Plank West Noble

11:58.17

6:26/M

8

 

10

10

813

Carmen Yoder Wawasee

12:01.15

6:28/M

8

 

11

11

333

Weaver Sydney Garrett Middle School

12:02.04

6:28/M

8

 

12

12

670

Alex Ebetino St Charles/St Jude

12:09.02

6:32/M

8

 

13

13

552

Caitlin Clark Northridge

12:10.97

6:32/M

7

 

14

14

514

Raegan Tippey Maple Creek

12:12.95

6:34/M

7

 

15

15

667

Aileen Delaney St Charles/St Jude

12:17.31

6:36/M

6

 

16

16

257

Kayla McCuloch East Noble

12:23.79

6:39/M

8

 

17

17

801

Katie Haines Wawasee

12:27.07

6:42/M

7

 

18

18

550

Jenna Bradberry Northridge

12:27.48

6:42/M

8

 

19

19

560

Sami Moore Northridge

12:27.58

6:42/M

7

 

20

20

485

Courtney Brown Maple Creek

12:27.61

6:42/M

7

 

21

21

90

Jamie Zeigler Carroll

12:29.07

6:43/M

8

 

22

22

800

Lila Gregory Wawasee

12:29.73

6:43/M

7

 

23

23

180

Bethany Kelley DeKalb Middle

12:33.28

6:45/M

8

 

24

24

681

Caroline Miller St Charles/St Jude

12:33.29

6:45/M

8

 

25

25

490

Molly Duffner Maple Creek

12:37.60

6:47/M

8

 

26

26

805

Valeria Pizana Wawasee

12:37.91

6:47/M

7

 

27

27

504

Hannah Loeffler Maple Creek

12:39.51

6:48/M

8

 

28

28

843

Yarency Murillo West Noble

12:41.82

6:49/M

7

 

29

29

871

Samantha Kohlheim Westview

12:42.54

6:50/M

8

 

30

30

359

Lillian Oddou ISMS

12:46.69

6:52/M

7

 

31

31

874

Lindsay Stoltzfus Westview

12:48.50

6:53/M

7

 

32

32

671

Julia Eckrich St Charles/St Jude

12:49.11

6:53/M

7

 

33

33

343

Olivia Campbell ISMS

12:49.27

6:53/M

8

 

34

34

849

Erin Shoemaker West Noble

12:54.91

6:56/M

6

 

35

35

562

Kayla Pippenger Northridge

12:55.11

6:57/M

7

 

36

36

347

Gabrielle Fry ISMS

12:57.51

6:58/M

7

 

37

37

344

Jaslyn Cook ISMS

12:59.90

6:59/M

7

 

38

38

174

Claire Comfort DeKalb Middle

13:01.87

7:00/M

8

 

39

39

407

Lex Desenberg Lakeview

13:02.42

7:00/M

8

 

40

40

554

Maycie Gibson Northridge

13:03.85

7:01/M

8

 

41

41

152

Alena Miller Crestview

13:04.96

7:02/M

8

 

42

42

87

Olivia Sloffer Carroll

13:05.71

7:02/M

7

 

43

43

673

Hannah Ewing St Charles/St Jude

13:05.91

7:02/M

8

 

44

44

317

Maddy Yoder Fairfield

13:06.12

7:03/M

6

 

45

45

308

Carol Haldeman Fairfield

13:06.33

7:03/M

7

 

46

46

335

Placencia Valencia Garrett Middle School

13:07.70

7:03/M

6

 

47

47

549

Alison Bache Northridge

13:09.24

7:04/M

7

 

48

48

722

Maria Klingenberger St. Vincent

13:10.49

7:05/M

8

 

49

49

85

Alex Shaw Carroll

13:10.61

7:05/M

6

 

50

50

734

Mackenzie Anderson Summit MS

13:12.15

7:06/M

7

 

51

51

663

Julia Broerman St Charles/St Jude

13:12.40

7:06/M

6

 

52

52

444

Tia Freshour Lincoln

13:13.29

7:06/M

8

 

53

53

837

America Ibanez West Noble

13:13.79

7:06/M

6

 

54

54

294

Natalie Kautzmann Elkhart Christian

13:15.73

7:07/M

8

 

55

55

609

Hall Kyler Prairie Heights

13:18.36

7:09/M

7

 

56

56

629

Kendyl Coles Riverview MS

13:20.07

7:10/M

7

 

57

57

329

Evans Madison Garrett Middle School

13:20.57

7:10/M

8

 

58

58

868

Ashley Fry Westview

13:20.67

7:10/M

8

 

59

59

828

Allison Baker West Noble

13:24.13

7:12/M

6

 

60

60

811

Caitlyn Wortinger Wawasee

13:24.35

7:12/M

8

 

61

61

741

Rhyah Jones Summit MS

13:24.74

7:12/M

7

 

62

62

312

Madelyn Miller Fairfield

13:25.07

7:13/M

8

 

63

63

172

Abby Carey DeKalb Middle

13:26.37

7:13/M

8

 

64

64

328

Malcolm Madilyn Garrett Middle School

13:27.03

7:14/M

6

 

65

65

59

Kathleen Ellingson Carroll

13:27.30

7:14/M

8

 

66

(< 5)

656

Angela Bougher SJSE

13:27.37

7:14/M

8

 

67

66

839

Lydia Lowe West Noble

13:28.33

7:14/M

8

 

68

67

194

Riley Winebrenner DeKalb Middle

13:28.43

7:14/M

6

 

69

68

84

Sydney Shaffer Carroll

13:28.71

7:14/M

8

 

70

69

261

Olivia Smolinske East Noble

13:29.50

7:15/M

8

 

71

70

176

Rhiannon Haley DeKalb Middle

13:30.03

7:15/M

7

 

72

71

369

Ally Wilson ISMS

13:30.67

7:15/M

7

 

73

72

188

Kalie Rice DeKalb Middle

13:30.71

7:15/M

8

 

74

73

738

Kayla Detrick Summit MS

13:31.75

7:16/M

8

 

75

74

310

Whitney Mast Fairfield

13:36.16

7:19/M

8

 

76

75

716

Susie Beeber St. Vincent

13:36.97

7:19/M

7

 

77

76

446

Kyla Heckaman Lincoln

13:40.77

7:21/M

7

 

78

77

603

Burkholder Emily Prairie Heights

13:41.29

7:21/M

8

 

79

78

876

Katherine Stutzman Westview

13:42.86

7:22/M

6

 

80

79

598

Brewster Brandie Prairie Heights

13:43.42

7:22/M

8

 

81

80

683

Katie Nix St Charles/St Jude

13:43.52

7:22/M

7

 

82

81

409

Caitlin Kehler Lakeview

13:44.09

7:23/M

8

 

83

82

599

Bailer Bristol Prairie Heights

13:44.45

7:23/M

8

 

84

83

592

Kiana Allshouse Prairie Heights

13:44.99

7:23/M

6

 

85

84

405

Hanna Bloemendaal Lakeview

13:44.99

7:23/M

7

 

86

85

69

Jadynn Kable Carroll

13:45.31

7:24/M

8

 

87

86

361

Olivia Shearer ISMS

13:45.86

7:24/M

7

 

88

87

292

Bridget Deardorff Elkhart Christian

13:50.30

7:26/M

8

 

89

88

551

Bessie Buzzard Northridge

13:52.50

7:27/M

7

 

90

89

6

Mackenzie McMahon Bellmont

13:53.73

7:28/M

7

 

91

90

627

Alyssa Brinkman Riverview MS

13:54.63

7:28/M

7

 

92

91

315

Mackayla Stutsman Fairfield

13:55.18

7:29/M

6

 

93

92

10

Grace Nelson Bellmont

13:55.50

7:29/M

7

 

94

93

393

April Chrisman Lakeland

13:57.29

7:30/M

8

 

95

94

636

Macy Lange Riverview MS

13:57.85

7:30/M

8

 

96

95

126

Maggie Burita Churubusco

13:58.60

7:31/M

7

 

97

96

633

Kyler Hoopingarner Riverview MS

13:59.08

7:31/M

8

 

98

97

264

Megan Dawson Edgewood

13:59.21

7:31/M

8

 

99

98

641

Lesley Zook Riverview MS

14:00.11

7:32/M

6

 

100

99

127

Kaitlynne Gaerte Churubusco

14:00.45

7:32/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

100

8

Autumn Meyers Bellmont

14:00.49

7:32/M

8

 

102

101

307

Halee Fisher Fairfield

14:00.92

7:32/M

8

 

103

102

608

Cook Kerstin Prairie Heights

14:03.13

7:33/M

8

 

104

103

255

Hannah Henning East Noble

14:04.40

7:34/M

8

 

105

104

157

Olivia White Crestview

14:05.60

7:34/M

7

 

106

105

276

Audrey Turley Edgewood

14:05.61

7:34/M

7

 

107

106

158

Hanna Whitney Crestview

14:06.15

7:35/M

6

 

108

107

146

Mairin Ellsworth Crestview

14:08.61

7:36/M

7

 

109

108

151

Katie Melcher Crestview

14:09.05

7:36/M

7

 

110

109

258

Hannah Payne East Noble

14:10.30

7:37/M

7

 

111

110

743

Gwen Krizon Summit MS

14:10.51

7:37/M

7

 

112

111

256

Emma Larson East Noble

14:14.18

7:39/M

6

 

113

112

625

Allie Aschliman Riverview MS

14:14.43

7:39/M

7

 

114

113

415

Abby Wilson Lakeview

14:15.07

7:40/M

8

 

115

114

295

Angela Pavlenko Elkhart Christian

14:16.79

7:40/M

7

 

116

115

248

Avan Beiswanger East Noble

14:17.05

7:41/M

6

 

117

116

143

Grace Brown Crestview

14:17.34

7:41/M

7

 

118

117

153

Lisa Nalliah Crestview

14:17.85

7:41/M

8

 

119

118

67

Kelsi Hoot Carroll

14:17.90

7:41/M

6

 

120

119

755

Sophie Sellers Summit MS

14:18.15

7:41/M

7

 

121

120

269

Amslie Howett Edgewood

14:18.61

7:41/M

7

 

122

121

742

Rhylee Jones Summit MS

14:19.53

7:42/M

7

 

123

122

5

Halle Manis Bellmont

14:22.56

7:43/M

6

 

124

123

873

Melissa Miller Westview

14:25.28

7:45/M

6

 

125

124

458

Maddie Wright Lincoln

14:26.73

7:46/M

7

 

126

125

273

Leah Reinholt Edgewood

14:26.97

7:46/M

7

 

127

126

607

Myers Kennedy Prairie Heights

14:28.57

7:47/M

6

 

128

127

845

Thalia Parson West Noble

14:28.65

7:47/M

6

 

129

(< 5)

658

Leah Hall SJSE

14:32.37

7:49/M

8

 

130

128

454

Morgan Reed Lincoln

14:33.15

7:49/M

6

 

131

129

896

Reality Lawson Lakeview

14:34.19

7:50/M

8

 

132

130

872

Deborah Miller Westview

14:34.23

7:50/M

7

 

133

131

270

Alyssa Hurley Edgewood

14:35.91

7:50/M

7

 

134

132

442

Hailey Casper Lincoln

14:39.59

7:53/M

7

 

135

133

27

Natalie Caffray Canterbury

14:42.64

7:54/M

6

 

136

134

406

Michaela Buriff Lakeview

14:49.43

7:58/M

8

 

137

135

291

Keely Cox Elkhart Christian

14:50.87

7:58/M

7

 

138

136

131

Audrey Zeigler Churubusco

14:53.23

8:00/M

6

 

139

137

394

Gabrielle Larimer Lakeland

14:54.73

8:01/M

8

 

140

138

33

Emma Nadjeski Canterbury

14:56.26

8:02/M

6

 

141

139

750

Aneka Moore Summit MS

14:57.35

8:02/M

7

 

142

140

391

Katie Bainbridge Lakeland

15:00.83

8:04/M

7

 

143

141

306

Olivia Elledge Fairfield

15:02.79

8:05/M

8

 

144

142

266

Ashlyn Hepler Edgewood

15:05.01

8:07/M

8

 

145

143

9

Faith Morris Bellmont

15:09.07

8:09/M

6

 

146

144

413

Angie Sanchez Lakeview

15:19.29

8:14/M

8

 

147

145

327

Goodwin Keiora Garrett Middle School

15:21.01

8:15/M

6

 

148

146

392

Kaeden Barker Lakeland

15:22.28

8:16/M

7

 

149

147

717

Skyler Charleston St. Vincent

15:25.64

8:17/M

8

 

150

148

262

Delaney Streb East Noble

15:26.18

8:18/M

7

 

151

149

331

Dewitt Samantha Garrett Middle School

15:27.85

8:18/M

7

 

152

150

631

Aleah Eckert Riverview MS

15:32.60

8:21/M

7

 

153

151

11

Kaitlyn Roth Bellmont

15:56.21

8:34/M

6

 

154

152

293

Sabrina Dyck Elkhart Christian

16:02.35

8:37/M

8

 

155

153

719

Helen Didier St. Vincent

16:09.43

8:41/M

8

 

156

(< 5)

657

Claire Burton SJSE

16:12.27

8:43/M

7

 

157

154

7

Aubreigh Meyers Bellmont

16:12.69

8:43/M

6

 

158

155

440

Elizabeth Bacon Lincoln

16:13.38

8:43/M

7

 

159

156

396

Alaina Trost Lakeland

16:17.57

8:45/M

6

 

160

157

34

Kaya Ray Canterbury

16:17.91

8:45/M

6

 

161

158

274

Angelica Rodriguez Edgewood

16:21.53

8:47/M

8

 

162

159

28

Alia Davis Canterbury

16:31.72

8:53/M

8

 

163

160

330

Garrison Natalee Garrett Middle School

16:34.16

8:54/M

8

 

164

161

128

Molly Geiger Churubusco

16:41.27

8:58/M

6

 

165

(< 5)

659

Sarah Podzielinski SJSE

16:43.21

8:59/M

7

 

166

162

130

Katelynn Schuman Churubusco

16:48.32

9:02/M

6

 

167

163

31

Samantha Ko Canterbury

16:51.17

9:04/M

6

 

168

164

30

Nisha Jude-Karamnam Canterbury

16:52.21

9:04/M

7

 

169

165

721

Gracie Hite St. Vincent

17:02.05

9:09/M

8

 

170

166

718

Alyssa Dempsey St. Vincent

17:07.87

9:12/M

8

 

171

167

723

Amanda Weber St. Vincent

17:07.89

9:12/M

7

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

487

Shelby Christman Maple Creek

12:22.10

6:39/M

6

 

2

2

516

Maya Wilkins Maple Creek

12:31.95

6:44/M

7

 

3

3

513

Kiana Thurber Maple Creek

12:35.16

6:46/M

7

 

4

4

488

Mallory Clements Maple Creek

12:36.68

6:46/M

7

 

5

5

690

Natalie Vogan St Charles/St Jude

12:43.70

6:50/M

6

 

6

6

502

Cobi Landwehr Maple Creek

12:44.40

6:51/M

6

 

7

7

498

Georgia Givens Maple Creek

12:56.66

6:57/M

8

 

8

8

509

Sarah Mullins Maple Creek

12:58.82

6:58/M

6

 

9

(> 7)

489

Zoe Davis Maple Creek

13:01.12

7:00/M

8

 

10

(> 7)

494

Laney Fosnaugh Maple Creek

13:08.18

7:04/M

6

 

11

(> 7)

501

Ava Kreilach Maple Creek

13:14.56

7:07/M

6

 

12

(> 7)

508

Ashlyn Minton Maple Creek

13:14.79

7:07/M

6

 

13

9

757

Scarlett-Ann Sheaffer Summit MS

13:24.97

7:12/M

6

 

14

(> 7)

512

Dahlia Slater Maple Creek

13:27.37

7:14/M

8

 

15

10

692

Katie Woods St Charles/St Jude

13:29.08

7:15/M

6

 

16

11

358

Eden Oddou ISMS

13:29.68

7:15/M

7

 

17

(> 7)

511

Rylee Shotts Maple Creek

13:38.44

7:20/M

6

 

18

(> 7)

492

Kaylee Evans Maple Creek

13:41.32

7:21/M

7

 

19

12

365

Hayley Urban ISMS

13:43.01

7:22/M

6

 

20

13

836

Hannah Harper West Noble

13:43.50

7:22/M

7

 

21

14

51

Hailey Byall Carroll

13:45.28

7:24/M

8

 

22

(< 5)

334

Spiece Tia Garrett Middle School

13:49.64

7:26/M

6

 

23

15

77

Mackenzie Norris Carroll

13:51.41

7:27/M

8

 

24

16

682

Krista Moore St Charles/St Jude

13:54.22

7:28/M

8

 

25

17

846

Madeline Plank West Noble

13:55.33

7:29/M

7

 

26

18

363

Emma Sowders ISMS

13:58.90

7:31/M

7

 

27

19

193

Penelope Swift DeKalb Middle

14:02.56

7:33/M

6

 

28

20

676

Elise Huhn St Charles/St Jude

14:03.12

7:33/M

6

 

29

(> 7)

500

Jess Jeffries Maple Creek

14:04.39

7:34/M

8

 

30

21

142

Makayla Braun Crestview

14:04.47

7:34/M

6

 

31

22

171

Sarah Baumgartner DeKalb Middle

14:05.06

7:34/M

7

 

32

23

364

Shay Trump ISMS

14:07.53

7:35/M

8

 

33

24

350

Macey Hill ISMS

14:09.68

7:36/M

6

 

34

25

72

Micah Long Carroll

14:11.64

7:38/M

7

 

35

26

191

Joy Seigel DeKalb Middle

14:12.43

7:38/M

6

 

36

27

798

Genevieve Cierpilowski Wawasee

14:14.35

7:39/M

7

 

37

28

833

Gabby Foreman West Noble

14:14.62

7:39/M

7

 

38

29

86

Makayla Shirey Carroll

14:17.81

7:41/M

8

 

39

30

356

Kendall Longenbaugh ISMS

14:18.57

7:41/M

6

 

40

(> 7)

506

Rayna McNeilly Maple Creek

14:18.76

7:41/M

6

 

41

31

352

Kaitlyn Hoag ISMS

14:19.15

7:42/M

6

 

42

(> 7)

345

Mykaela Crowell ISMS

14:20.07

7:42/M

8

 

43

(> 7)

353

Caroline Klimek ISMS

14:20.79

7:42/M

6

 

44

32

835

Stephanie Haro West Noble

14:21.68

7:43/M

8

 

45

(> 7)

360

Alex Platt ISMS

14:22.02

7:43/M

8

 

46

33

594

Hicks Angel Prairie Heights

14:22.60

7:43/M

6

 

47

(> 7)

366

Presley Walter ISMS

14:22.98

7:43/M

8

 

48

(> 7)

355

Laureen Lee ISMS

14:24.17

7:45/M

7

 

49

34

812

Casey Yankosky Wawasee

14:27.96

7:46/M

6

 

50

35

632

Adalyn Harvey Riverview MS

14:29.80

7:47/M

6

 

51

36

311

Kiley Miller Fairfield

14:30.60

7:48/M

7

 

52

37

63

Madeline Gerig Carroll

14:30.74

7:48/M

7

 

53

38

177

Bailee Helmer DeKalb Middle

14:31.97

7:48/M

7

 

54

(> 7)

486

Lauren Caldwell Maple Creek

14:32.07

7:49/M

6

 

55

39

853

Megan Wallen West Noble

14:32.66

7:49/M

6

 

56

40

65

Annalisa Haraguchi Carroll

14:34.17

7:50/M

8

 

57

41

810

Autumn Turner Wawasee

14:35.23

7:50/M

6

 

58

(> 7)

507

Allison McQueen Maple Creek

14:36.15

7:51/M

6

 

59

42

190

Autumn Runge DeKalb Middle

14:37.59

7:52/M

7

 

60

43

83

Madyson Saylor Carroll

14:38.91

7:52/M

6

 

61

(> 7)

357

Jessica McFarland ISMS

14:41.64

7:54/M

8

 

62

44

277

Amanda West Edgewood

14:42.28

7:54/M

7

 

63

(> 7)

50

Breanna Button Carroll

14:43.42

7:55/M

6

 

64

(> 7)

496

Maddison Gearhart Maple Creek

14:44.21

7:55/M

6

 

65

45

314

Paige Simmons Fairfield

14:44.67

7:55/M

6

 

66

46

184

Jessie Nickles DeKalb Middle

14:44.80

7:55/M

7

 

67

47

842

Yuith Munoz West Noble

14:46.12

7:56/M

8

 

68

48

830

Payton Bolding West Noble

14:46.66

7:56/M

7

 

69

49

559

Nicole Miller Northridge

14:47.20

7:57/M

6

 

70

(> 7)

64

Natalie Hall Carroll

14:47.54

7:57/M

6

 

71

50

179

Missy Jauregui DeKalb Middle

14:47.57

7:57/M

8

 

72

(> 7)

186

Hailey Poff DeKalb Middle

14:49.22

7:58/M

8

 

73

51

150

Meg McDonald Crestview

14:50.62

7:58/M

7

 

74

52

760

Kate Ward Summit MS

14:50.67

7:58/M

7

 

75

53

605

Scofield Jodi Prairie Heights

14:51.02

7:59/M

6

 

76

(> 7)

493

Josie Fedele Maple Creek

14:51.67

7:59/M

6

 

77

(> 7)

841

Mykaela Miller West Noble

14:51.81

7:59/M

7

 

78

54

555

Madelyn Kauffman Northridge

14:53.04

8:00/M

7

 

79

55

688

Sophia Talarico St Charles/St Jude

14:55.52

8:01/M

8

 

80

(> 7)

173

Jala Collins DeKalb Middle

14:56.56

8:02/M

6

 

81

56

807

Laura Scott Wawasee

14:56.68

8:02/M

7

 

82

57

613

Roberts Samantha Prairie Heights

14:58.29

8:03/M

6

 

83

(> 7)

834

Hannah Godfrey West Noble

15:03.11

8:05/M

7

 

84

(> 7)

45

Savannah Ahmad Carroll

15:03.99

8:05/M

6

 

85

(> 7)

49

Hannah Brown Carroll

15:04.35

8:06/M

8

 

86

58

156

Callie Stetzel Crestview

15:04.37

8:06/M

7

 

87

59

141

Katlin Angle Crestview

15:05.83

8:07/M

7

 

88

(< 5)

870

Mikayla King Westview

15:07.14

8:08/M

8

 

89

60

553

Hayley Dillon Northridge

15:07.89

8:08/M

6

 

90

(> 7)

371

Ava Winters ISMS

15:08.26

8:08/M

8

 

91

61

630

Emily Daas Riverview MS

15:08.71

8:08/M

7

 

92

62

680

Josie McIntyre St Charles/St Jude

15:08.80

8:08/M

6

 

93

63

448

Ella Hissong Lincoln

15:10.67

8:09/M

6

 

94

(> 7)

367

Cortney Weigel ISMS

15:11.35

8:10/M

6

 

95

64

796

Rileigh Atwood Wawasee

15:11.38

8:10/M

6

 

96

(> 7)

55

Baylee Craig Carroll

15:11.70

8:10/M

8

 

97

65

799

Rhian Galloway Wawasee

15:12.14

8:10/M

7

 

98

(> 7)

368

Hannah Wilger ISMS

15:14.32

8:11/M

8

 

99

66

803

Aryel Landeros Wawasee

15:14.46

8:11/M

8

 

100

(> 7)

484

Aleah Amstutz Maple Creek

15:15.02

8:12/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

67

449

Ava Lomagro Lincoln

15:15.89

8:12/M

6

 

102

68

612

Meek Renae Prairie Heights

15:16.03

8:12/M

6

 

103

69

639

Alexa Spahr Riverview MS

15:17.61

8:13/M

6

 

104

(> 7)

348

Kurstyn Gilbert ISMS

15:18.54

8:14/M

6

 

105

(> 7)

58

Amelia Ellenberger Carroll

15:19.35

8:14/M

7

 

106

(> 7)

52

Maria Casiano Carroll

15:19.93

8:14/M

7

 

107

70

747

Megan Merz Summit MS

15:20.47

8:15/M

7

 

108

(> 7)

66

Brooke Hoekema Carroll

15:21.63

8:15/M

6

 

109

71

634

Megan Hoopingarner Riverview MS

15:21.87

8:15/M

7

 

110

(< 5)

869

Deann Fry Westview

15:21.91

8:15/M

6

 

111

72

749

Madelynn Monroe Summit MS

15:21.92

8:15/M

7

 

112

73

737

Kara Davis Summit MS

15:23.20

8:16/M

8

 

113

74

761

Heidi Warner Summit MS

15:23.82

8:16/M

6

 

114

75

754

Annie Rose Rondot Summit MS

15:25.39

8:17/M

6

 

115

76

309

Lydia Holsopple Fairfield

15:25.89

8:17/M

8

 

116

(> 7)

342

Isabelle Bishop ISMS

15:30.90

8:20/M

8

 

117

77

305

Anna Coffman Fairfield

15:33.07

8:22/M

7

 

118

78

443

Tiffany Dewitt Lincoln

15:36.57

8:23/M

8

 

119

79

675

Lareesa Gough St Charles/St Jude

15:37.80

8:24/M

7

 

120

(> 7)

687

Julia Schroeder St Charles/St Jude

15:38.70

8:24/M

6

 

121

80

265

Ella Doyle Edgewood

15:40.18

8:25/M

7

 

122

(> 7)

62

Sadie Gerber Carroll

15:41.64

8:26/M

6

 

123

81

154

Naomi Richison Crestview

15:42.49

8:26/M

6

 

124

82

304

Lyndsey Bradley Fairfield

15:45.22

8:28/M

8

 

125

(> 7)

81

Faith Ruch Carroll

15:45.30

8:28/M

8

 

126

83

147

Makenzie Fishbaugh Crestview

15:46.51

8:29/M

6

 

127

84

316

Emily Yoder Fairfield

15:48.36

8:30/M

7

 

128

(> 7)

48

Gwyneth Badger Carroll

15:48.39

8:30/M

8

 

129

(> 7)

756

Summer Shaffer Summit MS

15:48.83

8:30/M

7

 

130

(> 7)

54

Katelyn Cooper Carroll

15:50.01

8:31/M

8

 

131

(> 7)

850

Adamaris Silva West Noble

15:50.93

8:31/M

6

 

132

85

640

Jayden Swihart Riverview MS

15:52.43

8:32/M

6

 

133

(> 7)

351

Hailey Hinen ISMS

15:53.91

8:32/M

6

 

134

(< 5)

412

Aaliyah Quinn-Pesina Lakeview

15:54.28

8:33/M

7

 

135

86

564

Alyssa Strahm Northridge

15:56.67

8:34/M

6

 

136

(> 7)

854

Kelsey Weigold West Noble

15:57.88

8:35/M

6

 

137

87

303

Faith Adam Fairfield

15:58.08

8:35/M

8

 

138

(> 7)

185

Sarah Platt DeKalb Middle

15:58.54

8:35/M

6

 

139

(> 7)

192

Mackenzie Stoppenhagen DeKalb Middle

15:59.55

8:36/M

6

 

140

(> 7)

746

Lydia Majewski Summit MS

16:00.23

8:36/M

7

 

141

(> 7)

851

Taylor Smith West Noble

16:01.71

8:37/M

7

 

142

(> 7)

829

Morgan Blackshire West Noble

16:04.14

8:38/M

6

 

143

(> 7)

71

Alyssa Lehman Carroll

16:04.43

8:38/M

6

 

144

(> 7)

75

Emma Neher Carroll

16:06.75

8:39/M

8

 

145

(> 7)

668

Sophia Dickerson St Charles/St Jude

16:07.43

8:40/M

6

 

146

(> 7)

759

Harlee Walczak Summit MS

16:07.84

8:40/M

6

 

147

88

148

Mia Garner Crestview

16:07.97

8:40/M

6

 

148

89

272

Alyssa Madden Edgewood

16:08.00

8:40/M

8

 

149

(> 7)

736

Shelby Cook Summit MS

16:08.86

8:40/M

6

 

150

(> 7)

672

Olivia Eisaman St Charles/St Jude

16:09.20

8:41/M

7

 

151

(> 7)

515

Madison Wells Maple Creek

16:09.29

8:41/M

8

 

152

(> 7)

181

Morgan Leslie DeKalb Middle

16:11.22

8:42/M

6

 

153

(> 7)

76

Jennifer Ngo Carroll

16:11.27

8:42/M

8

 

154

(> 7)

178

Gabby Howley DeKalb Middle

16:13.71

8:43/M

6

 

155

90

635

Sara Lacey Riverview MS

16:14.48

8:44/M

6

 

156

(> 7)

187

Ashlyn Reese DeKalb Middle

16:17.35

8:45/M

7

 

157

91

453

Breana Poirier Lincoln

16:18.04

8:46/M

8

 

158

92

252

Amalia Ferreyra East Noble

16:18.86

8:46/M

6

 

159

(> 7)

665

Sarah Cisz St Charles/St Jude

16:22.89

8:48/M

6

 

160

(> 7)

53

Kaitlin Clibon Carroll

16:23.47

8:48/M

8

 

161

93

450

Tiffany McVicker Lincoln

16:23.63

8:48/M

8

 

162

94

263

Katie Benedict Edgewood

16:25.21

8:50/M

8

 

163

(> 7)

349

Ella Harris ISMS

16:27.92

8:51/M

6

 

164

95

36

Brynn Sigler Canterbury

16:29.01

8:52/M

6

 

165

(> 7)

510

Ally Pentsos Maple Creek

16:30.57

8:52/M

6

 

166

(> 7)

762

Claire Weidler Summit MS

16:31.21

8:53/M

6

 

167

(< 5)

3

Veronica Frantz Bellmont

16:35.52

8:55/M

6

 

168

(> 7)

674

Julienna Gough St Charles/St Jude

16:35.60

8:55/M

7

 

169

(> 7)

73

Danielle Longenberger Carroll

16:36.65

8:55/M

7

 

170

(> 7)

691

Aly Woenker St Charles/St Jude

16:37.19

8:56/M

6

 

171

(> 7)

144

Reiley Brown Crestview

16:37.25

8:56/M

8

 

172

96

249

Faith Darland East Noble

16:37.55

8:56/M

6

 

173

(> 7)

80

Kierra Richards Carroll

16:38.30

8:57/M

7

 

174

(> 7)

686

Lucy Pflueger St Charles/St Jude

16:38.61

8:57/M

6

 

175

(> 7)

806

Kait Rose Wawasee

16:38.83

8:57/M

6

 

176

(> 7)

189

Mariah Roller DeKalb Middle

16:40.54

8:58/M

7

 

177

(> 7)

57

Madaline Currington Carroll

16:42.84

8:59/M

6

 

178

97

250

Kallie Davies East Noble

16:43.01

8:59/M

6

 

179

(> 7)

685

Emma Perkins St Charles/St Jude

16:43.37

8:59/M

6

 

180

(> 7)

70

Alexandria Kaiser Carroll

16:43.53

8:59/M

7

 

181

(> 7)

844

Lizbeth Pablo West Noble

16:48.03

9:02/M

8

 

182

(< 5)

414

Makaela Whitfield Lakeview

16:48.65

9:02/M

8

 

183

(> 7)

739

Kate Hargan Summit MS

16:53.86

9:05/M

6

 

184

(> 7)

61

Riley Garner Carroll

16:54.42

9:05/M

7

 

185

98

557

Emily McQueen Northridge

17:02.38

9:09/M

7

 

186

99

561

Kiersten Phillips Northridge

17:03.70

9:10/M

6

 

187

(< 5)

720

Jillian Gregory St. Vincent

17:03.76

9:10/M

8

 

188

(> 7)

678

Molly Lothamer St Charles/St Jude

17:05.33

9:11/M

6

 

189

(> 7)

745

Katie Londini Summit MS

17:05.45

9:11/M

7

 

190

(< 5)

332

Boucher Sheri Garrett Middle School

17:05.69

9:11/M

6

 

191

(> 7)

313

Alexis Musselman Fairfield

17:06.59

9:12/M

6

 

192

(> 7)

74

Madelynn McIntosh Carroll

17:07.37

9:12/M

8

 

193

100

638

Maddison Levy Riverview MS

17:08.73

9:13/M

6

 

194

(> 7)

56

Faith Crowell Carroll

17:10.76

9:14/M

7

 

195

(> 7)

145

Grace Driscoll Crestview

17:12.93

9:15/M

6

 

196

(> 7)

505

Williams Mady Maple Creek

17:14.06

9:16/M

6

 

197

101

610

Bartley Makayla Prairie Heights

17:15.21

9:16/M

7

 

198

(> 7)

78

Jessica Proch Carroll

17:17.77

9:18/M

6

 

199

102

451

Monze Menjibar Lincoln

17:20.65

9:19/M

6

 

200

(> 7)

735

Emma Bartley Summit MS

17:23.46

9:21/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(< 5)

2

Hanna Coonrod Bellmont

17:24.27

9:21/M

6

 

202

(> 7)

82

Mia Russell Carroll

17:27.75

9:23/M

6

 

203

103

259

Liliiana Pita East Noble

17:31.50

9:25/M

6

 

204

104

452

Sydney Morrow Lincoln

17:35.11

9:27/M

7

 

205

(> 7)

372

Madison Woodward ISMS

17:37.27

9:28/M

6

 

206

105

253

Neomi Gonzalez East Noble

17:38.49

9:29/M

6

 

207

106

254

Grace Hardiek East Noble

17:39.44

9:29/M

6

 

208

(> 7)

341

Anne Ball ISMS

17:40.02

9:30/M

7

 

209

107

260

Isis Short East Noble

17:44.00

9:32/M

6

 

210

(> 7)

666

Anna Crick St Charles/St Jude

17:46.07

9:33/M

6

 

211

(> 7)

740

Sadey Hibiske Summit MS

17:50.49

9:35/M

7

 

212

108

267

Louisa Hertel Edgewood

17:52.78

9:36/M

8

 

213

109

35

Olivia Rorick Canterbury

17:54.94

9:37/M

8

 

214

(> 7)

445

Heidi Hardel Lincoln

17:57.66

9:39/M

8

 

215

110

268

Morgan Hooks Edgewood

17:57.71

9:39/M

8

 

216

(> 7)

693

Mary Kate Zehr St Charles/St Jude

18:02.47

9:42/M

7

 

217

(> 7)

752

Cara Nutter Summit MS

18:03.61

9:42/M

6

 

218

111

29

Esha Dhawan Canterbury

18:05.24

9:43/M

8

 

219

(< 5)

410

Brook McFadden Lakeview

18:10.44

9:46/M

7

 

220

112

596

Owens Autumn Prairie Heights

18:11.34

9:47/M

6

 

221

113

37

Susannah Watson Canterbury

18:12.11

9:47/M

7

 

222

(> 7)

628

Lily Clanin Riverview MS

18:12.27

9:47/M

6

 

223

(> 7)

809

Lesley Tayagua Wawasee

18:14.91

9:48/M

8

 

224

(> 7)

677

Avery Jackson St Charles/St Jude

18:15.26

9:49/M

6

 

225

(> 7)

251

Cassidy Estridge East Noble

18:17.66

9:50/M

6

 

226

(< 5)

408

Julia Hildebrand Lakeview

18:27.23

9:55/M

8

 

227

(> 7)

447

Grace Hinderlider Lincoln

18:30.13

9:57/M

6

 

228

(> 7)

758

Annelise Siffer Summit MS

18:34.99

9:59/M

7

 

229

(> 7)

46

Sydni Amick Carroll

18:35.54

9:59/M

6

 

230

(> 7)

79

Abigail Ratliff Carroll

18:36.95

10:00/M

6

 

231

(< 5)

724

Rebecca Weber St. Vincent

18:42.34

10:03/M

8

 

232

(> 7)

354

Emily Korus ISMS

18:43.34

10:04/M

7

 

233

(> 7)

47

Alexis Andress Carroll

18:46.31

10:05/M

6

 

234

114

26

Sophia Ahmad Canterbury

18:58.24

10:12/M

7

 

235

115

606

Harter Justice Prairie Heights

19:01.17

10:13/M

6

 

236

(< 5)

1

Megan Baczynski Bellmont

19:02.70

10:14/M

6

 

237

(> 7)

455

Rose Sherwood Lincoln

19:03.53

10:15/M

6

 

238

(> 7)

89

Allison Taube Carroll

19:28.34

10:28/M

6

 

239

(> 7)

763

Carly Yenser Summit MS

19:55.59

10:42/M

8

 

240

(> 7)

848

Zulia Reyes West Noble

19:56.93

10:43/M

6

 

241

(> 7)

751

Eliot Moore Summit MS

19:57.17

10:44/M

6

 

242

(> 7)

149

Kaylee Levy Crestview

20:05.70

10:48/M

6

 

243

116

32

Morgan McArdle Canterbury

20:11.32

10:51/M

7

 

244

(> 7)

669

Lily Donias St Charles/St Jude

20:18.90

10:55/M

8

 

245

(> 7)

637

Hailey Larkin Riverview MS

20:35.00

11:04/M

7

 

246

(> 7)

457

Hannah Talaga Lincoln

20:50.79

11:12/M

7

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

44

1

4

5

14

20

25

27

 

 

Top 5 Times: 59:06.59

 

2

Wawasee

82

7

10

17

22

26

60

 

 

Top 5 Times: 1:01:32.39

 

3

Northridge

125

13

18

19

35

40

47

88

 

 

Top 5 Times: 1:03:04.99

 

4

St Charles/St Jude

126

12

15

24

32

43

51

80

 

 

Top 5 Times: 1:02:54.64

 

5

ISMS

138

2

30

33

36

37

71

86

 

 

Top 5 Times: 1:02:43.96

 

6

West Noble

183

9

28

34

53

59

66

127

 

 

Top 5 Times: 1:04:12.82

 

7

DeKalb Middle

199

8

23

38

63

67

70

72

 

 

Top 5 Times: 1:04:27.18

 

8

Westview

199

3

29

31

58

78

123

130

 

 

Top 5 Times: 1:03:48.13

 

9

Carroll

245

21

42

49

65

68

85

118

 

 

Top 5 Times: 1:05:41.40

 

10

Fairfield

316

44

45

62

74

91

101

141

 

 

Top 5 Times: 1:07:08.86

 

11

Garrett Middle School

323

11

46

57

64

145

149

160

 

 

Top 5 Times: 1:07:18.35

 

12

Prairie Heights

376

55

77

79

82

83

102

126

 

 

Top 5 Times: 1:08:12.51

 

13

Lincoln

386

6

52

76

124

128

132

155

 

 

Top 5 Times: 1:07:43.42

 

14

East Noble

408

16

69

103

109

111

115

148

 

 

Top 5 Times: 1:08:22.17

 

15

Summit MS

413

50

61

73

110

119

121

139

 

 

Top 5 Times: 1:08:37.30

 

16

Riverview MS

434

56

90

94

96

98

112

150

 

 

Top 5 Times: 1:09:11.74

 

17

Lakeview

446

39

81

84

113

129

134

144

 

 

Top 5 Times: 1:09:20.76

 

18

Crestview

466

41

104

106

107

108

116

117

 

 

Top 5 Times: 1:09:34.37

 

19

Elkhart Christian

542

54

87

114

135

152

 

 

Top 5 Times: 1:12:16.04

 

20

Bellmont

546

89

92

100

122

143

151

154

 

 

Top 5 Times: 1:11:21.35

 

21

Edgewood

578

97

105

120

125

131

142

158

 

 

Top 5 Times: 1:11:26.31

 

22

St. Vincent

588

48

75

147

153

165

166

167

 

 

Top 5 Times: 1:15:24.58

 

23

Churubusco

653

95

99

136

161

162

 

 

Top 5 Times: 1:16:21.87

 

24

Lakeland

672

93

137

140

146

156

 

 

Top 5 Times: 1:15:32.70

 

25

Canterbury

750

133

138

157

159

163

164

 

 

Top 5 Times: 1:19:19.70

 

Inc.

SJSE

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

16

1

2

3

4

6

7

8

 

 

Top 5 Times: 1:02:50.29

 

2

ISMS

88

11

12

18

23

24

30

31

 

 

Top 5 Times: 1:09:28.80

 

3

St Charles/St Jude

106

5

10

16

20

55

62

79

 

 

Top 5 Times: 1:09:05.64

 

4

Carroll

120

14

15

25

29

37

40

43

 

 

Top 5 Times: 1:10:36.88

 

5

West Noble

129

13

17

28

32

39

47

48

 

 

Top 5 Times: 1:10:47.79

 

6

DeKalb Middle

147

19

22

26

38

42

46

50

 

 

Top 5 Times: 1:11:29.61

 

7

Wawasee

222

27

34

41

56

64

65

66

 

 

Top 5 Times: 1:13:25.60

 

8

Crestview

270

21

51

58

59

81

83

88

 

 

Top 5 Times: 1:14:47.78

 

9

Summit MS

276

9

52

70

72

73

74

75

 

 

Top 5 Times: 1:14:21.23

 

10

Prairie Heights

312

33

53

57

68

101

112

115

 

 

Top 5 Times: 1:16:43.15

 

11

Fairfield

316

36

45

76

77

82

84

87

 

 

Top 5 Times: 1:15:59.45

 

12

Riverview MS

321

35

61

69

71

85

90

100

 

 

Top 5 Times: 1:16:10.42

 

13

Northridge

347

49

54

60

86

98

99

 

 

Top 5 Times: 1:17:47.18

 

14

Lincoln

392

63

67

78

91

93

102

104

 

 

Top 5 Times: 1:18:44.80

 

15

Edgewood

415

44

80

89

94

108

110

 

 

Top 5 Times: 1:20:48.45

 

16

East Noble

493

92

96

97

103

105

106

107

 

 

Top 5 Times: 1:24:49.41

 

17

Canterbury

542

95

109

111

113

114

116

 

 

Top 5 Times: 1:29:39.54

 

Inc.

Bellmont

3 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett Middle School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeview

4 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent

2 finishers

 

 

 

Inc.

Westview

2 finishers