4rd Annual Lightning Mile Elementary Championship

October 10, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

3rd Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

1157

Owen Wanner South Adams

6:23.5

6:23/M

 

2

1

1755

Ethan Springer Perry Hill

6:37.2

6:37/M

 

3

2

1356

Derek Lanning Eel River

6:39.4

6:39/M

 

4

3

1563

Hansen Haffner Oak View

6:47.9

6:47/M

 

5

4

1566

Cannen Houser Oak View

6:52.8

6:52/M

 

6

5

1763

Trey Theard Perry Hill

6:59.0

6:59/M

 

7

6

1370

Parker Allen Hickory Center

7:01.4

7:01/M

 

8

7

1373

Tyler Beuchel Hickory Center

7:01.7

7:01/M

 

9

8

1387

Conyer Wilson Hickory Center

7:01.8

7:01/M

 

10

9

1052

Christian Stenger Cedar Canyon

7:05.4

7:05/M

 

11

10

1489

Dawson Pranger Huntertown

7:05.4

7:05/M

 

12

(< 5)

1125

Andrew Fender Covington

7:06.4

7:06/M

 

13

11

1490

Andrew Sustek Huntertown

7:07.6

7:07/M

 

14

12

1062

Locke Hemsoth Cedar Canyon

7:08.0

7:08/M

 

15

13

1372

Gregory Beuchel Hickory Center

7:11.2

7:11/M

 

16

14

1048

Braden Steely Cedar Canyon

7:11.9

7:11/M

 

17

15

1059

Grant Peters Cedar Canyon

7:13.2

7:13/M

 

18

16

1746

William Rudolph Perry Hill

7:14.0

7:14/M

 

19

17

1047

Gavin Rice Cedar Canyon

7:16.6

7:16/M

 

20

18

1143

Ayden Cooper Deer Ridge

7:19.6

7:19/M

 

21

19

1375

Aidan Church Hickory Center

7:19.6

7:19/M

 

22

20

1589

Zach Hess Oak View

7:20.7

7:20/M

 

23

21

1371

Kole Bennett Hickory Center

7:20.7

7:20/M

 

24

22

1573

Joe Nuttle Oak View

7:21.4

7:21/M

 

25

23

1358

Josh Brown Eel River

7:21.7

7:21/M

 

26

(< 5)

1007

Jacob Knitter Arcola

7:25.0

7:25/M

 

27

24

1386

Nate Troyer Hickory Center

7:29.4

7:29/M

 

28

25

1560

Pierce Smith Oak View

7:30.3

7:30/M

 

29

26

1486

Talon Glasper Huntertown

7:36.7

7:36/M

 

30

27

1359

Isaac Sanderson Eel River

7:40.0

7:40/M

 

31

28

1676

Riley Baird Perry Hill

7:41.4

7:41/M

 

32

29

1141

Thomas Sidel Deer Ridge

7:41.7

7:41/M

 

33

30

1060

Victor Barreto Cedar Canyon

7:44.3

7:44/M

 

34

31

1587

Logan Palermo Oak View

7:49.9

7:49/M

 

35

32

1056

Nolan Glassley Cedar Canyon

7:50.4

7:50/M

 

36

33

1568

Evan Bushong Oak View

7:50.7

7:50/M

 

37

(> 7)

1064

Nathan Klingenberger Cedar Canyon

7:51.3

7:51/M

 

38

34

1483

Ryan Byall Huntertown

7:53.7

7:53/M

 

39

(< 5)

1122

Austin Byall Coesse

7:56.5

7:56/M

 

40

35

1148

Brady Minnick Deer Ridge

7:57.1

7:57/M

 

41

(> 7)

1562

Todd Huynh Oak View

7:59.0

7:59/M

 

42

(> 7)

1054

Seth Evans Cedar Canyon

8:00.0

8:00/M

 

43

36

1719

Colton Hungerford Perry Hill

8:00.1

8:00/M

 

44

(> 7)

1565

Joshua Schwarzer Oak View

8:02.6

8:02/M

 

45

(> 7)

1385

Sam Stucko Hickory Center

8:09.3

8:09/M

 

46

37

1142

Owen Lindsay Deer Ridge

8:10.3

8:10/M

 

47

(> 7)

1055

Jack Garton Cedar Canyon

8:11.3

8:11/M

 

48

(> 7)

1065

Andrew Potter Cedar Canyon

8:11.4

8:11/M

 

49

38

1488

Cooper Leming Huntertown

8:11.9

8:11/M

 

50

39

1738

Ashton Pesetski Perry Hill

8:12.9

8:12/M

 

51

(< 5)

1661

Aaron Kubiak Parkview YMCA

8:13.1

8:13/M

 

52

(> 7)

1051

Aiden Smith Cedar Canyon

8:14.5

8:14/M

 

53

(> 7)

1066

Rowan Smith Cedar Canyon

8:14.6

8:14/M

 

54

40

1355

Caleb Smith Eel River

8:15.3

8:15/M

 

55

41

1691

Sam Dinius Perry Hill

8:16.5

8:16/M

 

56

(> 7)

1672

Spencer Adams Perry Hill

8:16.7

8:16/M

 

57

(> 7)

1682

Ty Burkey Perry Hill

8:19.0

8:19/M

 

58

(> 7)

1380

Kaden Mast Hickory Center

8:19.3

8:19/M

 

59

(> 7)

1593

Jake McCormick Oak View

8:20.6

8:20/M

 

60

(< 5)

1005

Josh Cohee Arcola

8:24.1

8:24/M

 

61

(> 7)

1774

Cole Washburn Perry Hill

8:34.6

8:34/M

 

62

(> 7)

1046

Brenden Fannin Cedar Canyon

8:36.3

8:36/M

 

63

(> 7)

1585

Noah Beadner Oak View

8:37.4

8:37/M

 

64

42

1314

Geoffrey Smith Eel River

8:38.0

8:38/M

 

65

(> 7)

1782

Gavin Worrel Perry Hill

8:39.1

8:39/M

 

66

(> 7)

1061

Joseph Heaton Cedar Canyon

8:39.4

8:39/M

 

67

43

1357

Parker Capps Eel River

8:40.1

8:40/M

 

68

(< 5)

1135

Chase Jernigan Covington

8:42.1

8:42/M

 

69

44

1481

Sam Allen Huntertown

8:43.9

8:43/M

 

70

(> 7)

1384

Andrew Stanford Hickory Center

8:44.3

8:44/M

 

71

(> 7)

1588

Jack Toboran Oak View

8:46.0

8:46/M

 

72

(> 7)

1379

Adam Farnsworth Hickory Center

8:47.5

8:47/M

 

73

(> 7)

1377

Jackson Dressler Hickory Center

8:51.0

8:51/M

 

74

(> 7)

1686

Landon Cook Perry Hill

8:51.1

8:51/M

 

75

(< 5)

1004

Mason Johnson Arcola

8:52.7

8:52/M

 

76

45

1482

Brian Anderson Huntertown

9:03.4

9:03/M

 

77

(> 7)

1376

Nathan Couch Hickory Center

9:06.5

9:06/M

 

78

(> 7)

1378

Nicholas Drummer Hickory Center

9:07.5

9:07/M

 

79

(> 7)

1594

Jonathan Partaker Oak View

9:09.4

9:09/M

 

80

(> 7)

1382

Brayden Scherer Hickory Center

9:11.6

9:11/M

 

81

(> 7)

1374

Christian Bornkamp Hickory Center

9:13.9

9:13/M

 

82

(> 7)

1583

Zach Novell Oak View

9:16.0

9:16/M

 

83

(> 7)

1063

Spencer Kessler Cedar Canyon

9:20.1

9:20/M

 

84

(> 7)

1383

Corbin Smith Hickory Center

9:21.3

9:21/M

 

85

(> 7)

1058

Canyon Parker Cedar Canyon

9:30.4

9:30/M

 

86

(> 7)

1592

Ethan Baker Oak View

9:35.3

9:35/M

 

87

(> 7)

1699

Aj Follrod Perry Hill

9:54.8

9:54/M

 

88

(< 5)

1124

Zachary Byall Coesse

10:01.2

10:01/M

 

89

46

1176

Matthew Otten Deer Ridge

10:02.2

10:02/M

 

90

(> 7)

1484

Davis Cline Huntertown

10:36.2

10:36/M

 

91

(> 7)

1576

Dahute Peters Oak View

11:06.6

11:06/M

 

92

(> 7)

1732

Ian Martinez Perry Hill

11:06.6

11:06/M

 

93

(> 7)

1485

Hayden Crowell Huntertown

11:09.1

11:09/M

 

94

(< 5)

1001

Luke Price Arcola

11:17.4

11:17/M

 

95

(> 7)

1049

Matthan Deogracias Cedar Canyon

11:24.9

11:24/M

 

96

(> 7)

1770

Avery Tubbs Perry Hill

11:33.6

11:33/M

 

97

(> 7)

1053

Ethan Curry Cedar Canyon

11:42.3

11:42/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

4th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

1670

Luke Shappell Parkview YMCA

6:18.9

6:18/M

 

2

1

1313

Logan Parrett Eel River

6:22.9

6:22/M

 

3

2

1322

Jacob Kieffer Eel River

6:29.9

6:29/M

 

4

3

1406

Aaron Lyons Hickory Center

6:31.0

6:31/M

 

5

4

1549

Peyton Sheare Little Turtle

6:36.7

6:36/M

 

6

5

1542

Eli Hochstetler Little Turtle

6:37.2

6:37/M

 

7

6

1145

Kyle Andersen Deer Ridge

6:40.0

6:40/M

 

8

7

1312

Blake Anspach Deer Ridge

6:40.5

6:40/M

 

9

8

1090

Andrew Sinish Cedar Canyon

6:42.2

6:42/M

 

10

9

1541

Dominic Early Little Turtle

6:43.1

6:43/M

 

11

10

1085

Camden Herschberger Cedar Canyon

6:48.3

6:48/M

 

12

(< 5)

1463

Jude Rhinesmith Holland

6:52.9

6:52/M

 

13

11

1083

Will Bridgwater Cedar Canyon

6:53.6

6:53/M

 

14

12

1499

Deonis Blash Huntertown

6:55.8

6:55/M

 

15

13

1550

Jaxson Martz Little Turtle

6:57.9

6:57/M

 

16

14

1405

Daniel Kirk Hickory Center

7:01.9

7:01/M

 

17

15

1147

Anthony Gery Deer Ridge

7:03.2

7:03/M

 

18

16

1133

Keihland Haft Covington

7:05.7

7:05/M

 

19

17

1508

Ben Sloffer Huntertown

7:06.0

7:06/M

 

20

18

1086

Blake Nietert Cedar Canyon

7:06.1

7:06/M

 

21

19

1301

Jackson Davis Deer Ridge

7:09.7

7:09/M

 

22

20

1084

Jacob Carmody Cedar Canyon

7:09.8

7:09/M

 

23

21

1501

Brayden Macy Huntertown

7:10.6

7:10/M

 

24

22

1087

Evan White Cedar Canyon

7:11.4

7:11/M

 

25

23

1543

Carter Nicolai Little Turtle

7:15.3

7:15/M

 

26

(< 5)

1553

Andrew Hedrick Northern Heights

7:16.3

7:16/M

 

27

24

1546

Landyn Iden Little Turtle

7:18.6

7:18/M

 

28

25

1613

Andy Oaks Oak View

7:19.0

7:19/M

 

29

26

1137

Andrew Angel Covington

7:19.2

7:19/M

 

30

27

1321

Ryan Bernard Eel River

7:21.0

7:21/M

 

31

28

1617

George Sell Oak View

7:21.4

7:21/M

 

32

29

1605

Sam Robbins Oak View

7:21.4

7:21/M

 

33

30

1505

Isaac Perlich Huntertown

7:22.5

7:22/M

 

34

31

1551

Conner Lemmon Little Turtle

7:28.1

7:28/M

 

35

(< 5)

1160

Nathan Muselman South Adams

7:30.1

7:30/M

 

36

32

1130

Noah Johanningsmeier Covington

7:31.6

7:31/M

 

37

33

1131

Carter Perez Covington

7:32.1

7:32/M

 

38

34

1500

Bradyn Glasper Huntertown

7:32.2

7:32/M

 

39

35

1139

Cooper Hunt Covington

7:32.7

7:32/M

 

40

(< 5)

1159

Hunter Kongar South Adams

7:35.0

7:35/M

 

41

36

1316

Aiden Windsor Eel River

7:35.2

7:35/M

 

42

37

1507

Ari Segovia Huntertown

7:36.2

7:36/M

 

43

(< 5)

1552

Alex Collins McKenney-Harrison

7:36.4

7:36/M

 

44

38

1138

Luke Gilham Covington

7:37.0

7:37/M

 

45

(> 7)

1545

Ethan Sievers Little Turtle

7:39.4

7:39/M

 

46

39

1015

Drew Dafforn Arcola

7:42.7

7:42/M

 

47

40

1509

Alejandro Toress Huntertown

7:43.2

7:43/M

 

48

(> 7)

1547

Dylan Johnson Little Turtle

7:46.7

7:46/M

 

49

(< 5)

1668

Holden Lumpcik Parkview YMCA

7:47.1

7:47/M

 

50

(< 5)

1652

Dylan Keister Parkview YMCA

7:47.2

7:47/M

 

51

41

1600

Andrew Minton Oak View

7:47.9

7:47/M

 

52

42

1088

Colin Buchanan Cedar Canyon

7:49.5

7:49/M

 

53

43

1134

Eiji Minobe Covington

7:53.0

7:53/M

 

54

(> 7)

1132

Nicholas Geren Covington

7:56.0

7:56/M

 

55

(> 7)

1544

Rhet Wilson Little Turtle

7:56.5

7:56/M

 

56

44

1017

Jace Snyder Arcola

8:00.4

8:00/M

 

57

45

1011

Cameron Saunders Arcola

8:03.4

8:03/M

 

58

46

1724

Seth Layman Perry Hill

8:03.4

8:03/M

 

59

(> 7)

1082

Paul Swift Cedar Canyon

8:05.9

8:05/M

 

60

47

1409

Noah Tholen Hickory Center

8:09.2

8:09/M

 

61

48

1747

Harrison Rudolph Perry Hill

8:11.9

8:11/M

 

62

(> 7)

1502

Sawyer Mattocks Huntertown

8:24.1

8:24/M

 

63

49

1606

Sam Hupe Oak View

8:26.6

8:26/M

 

64

50

1013

Andrew Fuhrman Arcola

8:31.0

8:31/M

 

65

(> 7)

1503

Tyler Miller Huntertown

8:33.2

8:33/M

 

66

51

1309

Tony Swift Deer Ridge

8:36.7

8:36/M

 

67

(> 7)

1117

Mason Vancleave Cedar Canyon

8:37.1

8:37/M

 

68

52

1777

Branden Winger Perry Hill

8:40.3

8:40/M

 

69

53

1307

Michael Davis Deer Ridge

8:40.3

8:40/M

 

70

(> 7)

1089

Devin Maroney Cedar Canyon

8:49.9

8:49/M

 

71

54

1404

Jon Cuningham Hickory Center

9:02.0

9:02/M

 

72

55

1407

Leo Murphy Hickory Center

9:07.1

9:07/M

 

73

(> 7)

1081

William Jamison Cedar Canyon

9:07.5

9:07/M

 

74

56

1752

Dean Slater Perry Hill

9:18.7

9:18/M

 

75

(< 5)

1158

Manuel Sotelo South Adams

9:40.4

9:40/M

 

76

(> 7)

1504

Trevor Mills Huntertown

9:57.5

9:57/M

 

77

57

1362

Ryan Keays Eel River

9:58.6

9:58/M

 

78

58

1709

Randin Gross Perry Hill

10:04.5

10:04/M

 

79

(> 7)

1126

Joel McChesney Covington

10:10.6

10:10/M

 

80

59

1019

Aron Beyhan Arcola

10:12.8

10:12/M

 

81

60

1750

Evan Shotts Perry Hill

10:28.2

10:28/M

 

82

61

1723

Hayden Klaehn Perry Hill

10:38.9

10:38/M

 

83

62

1611

Wyatt Gray Oak View

11:10.5

11:10/M

 

84

(> 7)

1731

Antonio Martinez Perry Hill

11:13.7

11:13/M

 

85

63

1180

Adriano Cardenas Eel River

29:55.0

29:55/M

 

86

(> 7)

1182

Armaund Jones Covington

32:17.4

32:17/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

5th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

1162

Race Anderson South Adams

6:14.7

6:14/M

 

2

1

1320

Robert Lohman Eel River

6:16.7

6:16/M

 

3

2

1537

Bradyn Shultz Huntertown

6:26.5

6:26/M

 

4

3

1110

Spencer Williams Cedar Canyon

6:29.7

6:29/M

 

5

4

1106

Josh Miller Cedar Canyon

6:36.3

6:36/M

 

6

5

1100

Jeffrey Becker Cedar Canyon

6:37.9

6:37/M

 

7

6

1360

Jaxon Zollinger Eel River

6:39.5

6:39/M

 

8

7

1527

Devin Coburn Huntertown

6:40.5

6:40/M

 

9

8

1105

Abel Donaldson Cedar Canyon

6:41.4

6:41/M

 

10

9

1538

Preston Sloffer Huntertown

6:42.6

6:42/M

 

11

(< 5)

1783

Gavin Byerly Roanoke

6:44.7

6:44/M

 

12

10

1743

Evan Roberts Perry Hill

6:44.8

6:44/M

 

13

11

1428

Frankie Marra Hickory Center

6:45.2

6:45/M

 

14

12

1420

Julien Antu Hickory Center

6:48.1

6:48/M

 

15

13

1423

Ryan Church Hickory Center

6:49.2

6:49/M

 

16

14

1107

Max Moehle Cedar Canyon

6:50.9

6:50/M

 

17

15

1754

Alex Smith Perry Hill

6:51.6

6:51/M

 

18

16

1768

Jackson Todor Perry Hill

6:54.5

6:54/M

 

19

17

1315

Noah Edgar Eel River

6:57.7

6:57/M

 

20

18

1630

Brad Ogle Oak View

6:59.1

6:59/M

 

21

19

1526

Lucas Brown Huntertown

6:59.7

6:59/M

 

22

20

1432

Ian Riecke Hickory Center

7:01.4

7:01/M

 

23

21

1108

Sam Schlotterback Cedar Canyon

7:02.5

7:02/M

 

24

22

1101

Nathan Coray Cedar Canyon

7:03.9

7:03/M

 

25

23

1632

Jake McGrath Oak View

7:04.1

7:04/M

 

26

24

1720

Jacob Jones Perry Hill

7:08.8

7:08/M

 

27

25

1539

Benjamin Tuckey Huntertown

7:12.0

7:12/M

 

28

26

1424

Jaydan Duba Hickory Center

7:12.2

7:12/M

 

29

27

1531

Christopher Hobbs Huntertown

7:18.0

7:18/M

 

30

28

1430

David Momoh Hickory Center

7:20.9

7:20/M

 

31

29

1528

Blake Demland Huntertown

7:23.1

7:23/M

 

32

30

1435

Marcus Winfree Hickory Center

7:25.2

7:25/M

 

33

(> 7)

1429

Wyatt Messer Hickory Center

7:27.1

7:27/M

 

34

(> 7)

1431

Louie Perl Hickory Center

7:27.5

7:27/M

 

35

31

1626

Jackson Million Oak View

7:28.0

7:28/M

 

36

32

1718

Kyle Horwitz Perry Hill

7:30.4

7:30/M

 

37

(> 7)

1532

Nicholas McKinley Huntertown

7:33.1

7:33/M

 

38

(< 5)

1161

Isaac Gorrell South Adams

7:33.5

7:33/M

 

39

33

1622

Corbin Pelz Oak View

7:35.4

7:35/M

 

40

34

1694

Parker Evans Perry Hill

7:35.5

7:35/M

 

41

35

1029

Hunter Strack Arcola

7:35.6

7:35/M

 

42

(> 7)

1104

Logan Zuber Cedar Canyon

7:35.8

7:35/M

 

43

(> 7)

1113

Seth Kasey Cedar Canyon

7:39.9

7:39/M

 

44

(> 7)

1522

Elliot Allen Huntertown

7:42.8

7:42/M

 

45

(> 7)

1114

Nate Miller Cedar Canyon

7:44.0

7:44/M

 

46

36

1640

Evan Weisenburger Oak View

7:44.2

7:44/M

 

47

37

1648

Justin McCormick Oak View

7:48.0

7:48/M

 

48

38

1025

Gage Wilhelm Arcola

7:50.4

7:50/M

 

49

(< 5)

1669

Gabriel Minnich Parkview YMCA

7:53.6

7:53/M

 

50

39

1621

Nicholas Kiplinger Oak View

7:55.9

7:55/M

 

51

(< 5)

1163

Evan Walker South Adams

7:57.7

7:57/M

 

52

(> 7)

1639

Joshua Groeling Oak View

7:59.3

7:59/M

 

53

(< 5)

1166

Brett Christian St John Lutheran

8:01.8

8:01/M

 

54

(> 7)

1533

Tommy O'Neil Huntertown

8:02.0

8:02/M

 

55

(> 7)

1116

Nolan Shaw Cedar Canyon

8:02.6

8:02/M

 

56

40

1023

Micah Hess Arcola

8:07.0

8:07/M

 

57

41

1024

Elijah Andress Arcola

8:07.8

8:07/M

 

58

(> 7)

1433

Dalton Stinson Hickory Center

8:10.9

8:10/M

 

59

42

1735

Arron Parr Perry Hill

8:13.6

8:13/M

 

60

(> 7)

1680

Nathan Borland Perry Hill

8:13.7

8:13/M

 

61

(< 5)

1304

Corbin Adams Deer Ridge

8:14.5

8:14/M

 

62

(> 7)

1529

Jonathan Fisher Huntertown

8:16.8

8:16/M

 

63

(> 7)

1773

Patrick Wargo Perry Hill

8:17.8

8:17/M

 

64

(> 7)

1427

Mitchell Hoover Hickory Center

8:20.0

8:20/M

 

65

(> 7)

1421

Aj Bane Hickory Center

8:23.9

8:23/M

 

66

(> 7)

1619

Zach Williams Oak View

8:25.4

8:25/M

 

67

(> 7)

1778

Zarren Witte Perry Hill

8:26.8

8:26/M

 

68

(> 7)

1103

Tucker Steely Cedar Canyon

8:27.2

8:27/M

 

69

(> 7)

1688

Collin Cronk Perry Hill

8:27.7

8:27/M

 

70

(> 7)

1642

Abraham Beadner Oak View

8:27.7

8:27/M

 

71

(> 7)

1679

Jagger Boggs Perry Hill

8:31.1

8:31/M

 

72

43

1181

Dominic Cardenas Eel River

8:36.5

8:36/M

 

73

(> 7)

1422

Evan Buschman Hickory Center

8:37.6

8:37/M

 

74

(> 7)

1757

Chandler Swain Perry Hill

8:46.6

8:46/M

 

75

(> 7)

1426

Nathan Geller Hickory Center

8:50.9

8:50/M

 

76

(> 7)

1636

Ethan Koeneman Oak View

8:53.1

8:53/M

 

77

44

1361

Jj Swanson Eel River

8:54.8

8:54/M

 

78

45

1021

Kurtis Schneider Arcola

8:58.8

8:58/M

 

79

(> 7)

1524

Landon Bowersock Huntertown

9:00.5

9:00/M

 

80

(> 7)

1434

Jared Voigt Hickory Center

9:00.7

9:00/M

 

81

(> 7)

1525

Ed Boxell Huntertown

9:00.7

9:00/M

 

82

(> 7)

1704

Adrian Gerhardt Perry Hill

9:04.8

9:04/M

 

83

(> 7)

1623

Tom Huynh Oak View

9:05.6

9:05/M

 

84

(> 7)

1111

Simon Carpenter Cedar Canyon

9:06.9

9:06/M

 

85

(> 7)

1534

Ryan Robinson Huntertown

9:22.6

9:22/M

 

86

(> 7)

1530

Kolten Grabner Huntertown

9:23.8

9:23/M

 

87

(> 7)

1678

Jackson Beers Perry Hill

9:25.0

9:25/M

 

88

(> 7)

1683

Henry Carroll Perry Hill

9:26.4

9:26/M

 

89

(> 7)

1624

Colin Parker Oak View

9:30.1

9:30/M

 

90

(> 7)

1115

Luke Scheffer Cedar Canyon

9:35.6

9:35/M

 

91

(> 7)

1644

John Grose Oak View

9:52.9

9:52/M

 

92

46

1319

Alex Becker Eel River

10:11.9

10:11/M

 

93

(> 7)

1717

Andrew Hilaski Perry Hill

10:22.5

10:22/M

 

Team Summary Report - Boys

3rd Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Hickory Center

53

6

7

8

13

19

21

24

 

 

Top 5 Times: 35:35.9

 

2

Cedar Canyon

67

9

12

14

15

17

30

32

 

 

Top 5 Times: 35:55.1

 

3

Oak View

74

3

4

20

22

25

31

33

 

 

Top 5 Times: 35:53.2

 

4

Perry Hill

86

1

5

16

28

36

39

41

 

 

Top 5 Times: 36:31.9

 

5

Huntertown

119

10

11

26

34

38

44

45

 

 

Top 5 Times: 37:55.5

 

6

Eel River

134

2

23

27

40

42

43

 

 

Top 5 Times: 38:34.6

 

7

Deer Ridge

165

18

29

35

37

46

 

 

Top 5 Times: 41:11.0

 

Inc.

Arcola

4 finishers

 

 

 

Inc.

Coesse

2 finishers

 

 

 

Inc.

Covington

2 finishers

 

 

 

Inc.

Parkview YMCA

1 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

4th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Little Turtle

54

4

5

9

13

23

24

31

 

 

Top 5 Times: 34:10.4

 

2

Cedar Canyon

67

8

10

11

18

20

22

42

 

 

Top 5 Times: 34:40.2

 

3

Deer Ridge

98

6

7

15

19

51

53

 

 

Top 5 Times: 36:10.3

 

4

Huntertown

114

12

17

21

30

34

37

40

 

 

Top 5 Times: 36:07.3

 

5

Eel River

123

1

2

27

36

57

63

 

 

Top 5 Times: 37:47.7

 

6

Covington

142

16

26

32

33

35

38

43

 

 

Top 5 Times: 37:01.4

 

7

Oak View

172

25

28

29

41

49

62

 

 

Top 5 Times: 38:16.6

 

8

Hickory Center

173

3

14

47

54

55

 

 

Top 5 Times: 39:51.4

 

9

Arcola

237

39

44

45

50

59

 

 

Top 5 Times: 42:30.4

 

10

Perry Hill

260

46

48

52

56

58

60

61

 

 

Top 5 Times: 44:19.0

 

Inc.

Holland

1 finishers

 

 

 

Inc.

McKenney-Harrison

1 finishers

 

 

 

Inc.

Northern Heights

1 finishers

 

 

 

Inc.

Parkview YMCA

3 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

5th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Cedar Canyon

34

3

4

5

8

14

21

22

 

 

Top 5 Times: 33:16.5

 

2

Huntertown

62

2

7

9

19

25

27

29

 

 

Top 5 Times: 34:01.4

 

3

Hickory Center

82

11

12

13

20

26

28

30

 

 

Top 5 Times: 34:36.3

 

4

Perry Hill

97

10

15

16

24

32

34

42

 

 

Top 5 Times: 35:10.3

 

5

Eel River

111

1

6

17

43

44

46

 

 

Top 5 Times: 37:25.2

 

6

Oak View

141

18

23

31

33

36

37

39

 

 

Top 5 Times: 36:51.1

 

7

Arcola

199

35

38

40

41

45

 

 

Top 5 Times: 40:39.8

 

Inc.

Deer Ridge

1 finishers

 

 

 

Inc.

Parkview YMCA

1 finishers

 

 

 

Inc.

Roanoke

1 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

3 finishers

 

 

 

Inc.

St John Lutheran

1 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

3rd Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

1040

Jordyn Fuller Cedar Canyon

7:08.6

7:08/M

 

2

2

1478

Maura Sloffer Huntertown

7:09.2

7:09/M

 

3

3

1330

Danielle Fey Eel River

7:09.9

7:09/M

 

4

4

1039

Jaidyn Fuller Cedar Canyon

7:10.3

7:10/M

 

5

5

1795

Macy Pries South Adams

7:16.2

7:16/M

 

6

(< 5)

1119

Janelle Albrecht Cedarville

7:16.5

7:16/M

 

7

6

1328

Marlee Brimner Eel River

7:21.7

7:21/M

 

8

(< 5)

1120

Maya Norris Cedarville

7:24.7

7:24/M

 

9

7

1675

Saige Arnold Perry Hill

7:24.9

7:24/M

 

10

8

1045

Alexandra Hemsoth Cedar Canyon

7:32.1

7:32/M

 

11

9

1796

Zayley Bombolewicz South Adams

7:34.5

7:34/M

 

12

10

1792

Elizabeth Gerber South Adams

7:39.5

7:39/M

 

13

11

1363

Alexis Castator Hickory Center

7:40.3

7:40/M

 

14

12

1317

Addison Windsor Eel River

7:41.4

7:41/M

 

15

(< 5)

1302

Marin Shurtz Deer Ridge

7:43.3

7:43/M

 

16

13

1710

Marybeth Hall Perry Hill

7:44.7

7:44/M

 

17

(< 5)

1655

Taylor Aselage Parkview YMCA

7:48.8

7:48/M

 

18

14

1467

Elizabeth Ellingson Huntertown

7:49.3

7:49/M

 

19

15

1042

Regan Konow Cedar Canyon

7:54.7

7:54/M

 

20

16

1471

Kailey Hall Huntertown

7:56.4

7:56/M

 

21

17

1776

Reese Wilkins Perry Hill

7:57.5

7:57/M

 

22

18

1775

Paige Wilkins Perry Hill

7:57.9

7:57/M

 

23

(< 5)

1149

Lauren Heltzel Deer Ridge

7:58.3

7:58/M

 

24

19

1561

Ashley Zent Oak View

8:01.1

8:01/M

 

25

(< 5)

1651

Anna Heath Parkview YMCA

8:02.8

8:02/M

 

26

20

1793

Madalyn Blomeke South Adams

8:06.2

8:06/M

 

27

21

1579

Olivia Weisenburger Oak View

8:09.6

8:09/M

 

28

22

1043

Abbye Williams Cedar Canyon

8:10.9

8:10/M

 

29

23

1580

Addi Hupe Oak View

8:11.2

8:11/M

 

30

24

1367

Isabelle Paonessa Hickory Center

8:13.8

8:13/M

 

31

25

1711

Taylor Hansen Perry Hill

8:16.0

8:16/M

 

32

26

1751

Sierra Slater Perry Hill

8:16.0

8:16/M

 

33

27

1368

Jorja Quinn Hickory Center

8:17.8

8:17/M

 

34

28

1474

Bella Monnett Huntertown

8:18.8

8:18/M

 

35

29

1364

Maggie Deturk Hickory Center

8:23.4

8:23/M

 

36

30

1033

Abigail Linder Cedar Canyon

8:24.5

8:24/M

 

37

31

1337

Kendyl Zabolotney Eel River

8:24.6

8:24/M

 

38

32

1569

Julia Kissinger Oak View

8:25.4

8:25/M

 

39

33

1336

Sydney Hursey-Powell Eel River

8:28.3

8:28/M

 

40

34

1470

Kenley Garman Huntertown

8:30.3

8:30/M

 

41

35

1365

Edith Mendoza Hickory Center

8:32.3

8:32/M

 

42

36

1744

Lillian Roberts Perry Hill

8:33.6

8:33/M

 

43

37

1338

Mia Moore Eel River

8:33.7

8:33/M

 

44

38

1331

Jayden Souther Eel River

8:34.1

8:34/M

 

45

39

1036

Ashley Pentsos Cedar Canyon

8:35.7

8:35/M

 

46

40

1791

Audra Fox South Adams

8:36.9

8:36/M

 

47

(> 7)

1037

Alexis Snyder Cedar Canyon

8:43.0

8:43/M

 

48

(> 7)

1725

Abbie Leach Perry Hill

8:46.7

8:46/M

 

49

(> 7)

1715

Bailey Herndon Perry Hill

8:50.5

8:50/M

 

50

(> 7)

1034

Lily Vaughan Cedar Canyon

8:52.2

8:52/M

 

51

(> 7)

1340

Aubrey McCain Eel River

8:53.4

8:53/M

 

52

41

1578

Emmersyn Hunter Oak View

8:57.1

8:57/M

 

53

42

1570

Maddy Knapke Oak View

8:59.4

8:59/M

 

54

43

1794

Hailey Wendel South Adams

9:02.0

9:02/M

 

55

(< 5)

1006

Sophie Lovell Arcola

9:05.8

9:05/M

 

56

44

1571

Mallory Leimkuhler Oak View

9:10.6

9:10/M

 

57

(> 7)

1333

Dakota Hudson Eel River

9:11.4

9:11/M

 

58

(> 7)

1591

Tiana Swedzinski Oak View

9:12.7

9:12/M

 

59

45

1465

Nadia Baugh Huntertown

9:17.5

9:17/M

 

60

(> 7)

1574

Alexa Nuttle Oak View

9:19.6

9:19/M

 

61

46

1468

Bailey Fluke Huntertown

9:27.9

9:27/M

 

62

(> 7)

1582

Olivia McClurg Oak View

9:33.8

9:33/M

 

63

(< 5)

1002

Greta Schneider Arcola

9:37.3

9:37/M

 

64

(> 7)

1339

Olivia Kuhns Eel River

9:40.1

9:40/M

 

65

(> 7)

1476

Ella Rutherford Huntertown

9:45.8

9:45/M

 

66

(> 7)

1473

Chloe Meeks Huntertown

9:50.3

9:50/M

 

67

(> 7)

1329

Haven Eastman Eel River

9:54.9

9:54/M

 

68

(< 5)

1008

Maddie Loveday Arcola

9:59.5

9:59/M

 

69

(> 7)

1693

Anna Ealing Perry Hill

10:03.8

10:03/M

 

70

47

1369

Emily Reece Hickory Center

10:04.8

10:04/M

 

71

(> 7)

1035

Morgan Moehle Cedar Canyon

10:10.3

10:10/M

 

72

(> 7)

1475

Skylar Parks Huntertown

10:11.9

10:11/M

 

73

(> 7)

1477

Sasha Scott Huntertown

10:12.9

10:12/M

 

74

(> 7)

1044

Faith Donaldson Cedar Canyon

10:15.5

10:15/M

 

75

(> 7)

1766

Savina Tippman Perry Hill

10:21.4

10:21/M

 

76

(> 7)

1572

Grace Peterson Oak View

10:22.5

10:22/M

 

77

(> 7)

1031

Elzabeth Allen Cedar Canyon

10:28.5

10:28/M

 

78

(> 7)

1479

Jade Studle Huntertown

10:29.0

10:29/M

 

79

(< 5)

1003

Lydia Young Arcola

10:29.5

10:29/M

 

80

48

1366

Kelly Ngo Hickory Center

10:32.4

10:32/M

 

81

(> 7)

1567

Christina Barranda Oak View

10:42.6

10:42/M

 

82

(> 7)

1480

Reese Workman Huntertown

10:59.3

10:59/M

 

83

(> 7)

1581

Kylie Felger Oak View

11:01.8

11:01/M

 

84

(> 7)

1779

Alyah Witte Perry Hill

11:06.2

11:06/M

 

85

(> 7)

1730

Elena Marcom Perry Hill

11:10.5

11:10/M

 

86

(> 7)

1714

Molly Hendrickson Perry Hill

11:10.6

11:10/M

 

87

(> 7)

1575

Isabella Tappy Oak View

11:22.9

11:22/M

 

88

(> 7)

1577

Taylor Swinehart Oak View

11:36.6

11:36/M

 

89

(> 7)

1469

Jordyn Freed Huntertown

11:41.9

11:41/M

 

90

(> 7)

1729

Ashlynd Madden Perry Hill

12:03.5

12:03/M

 

91

(> 7)

1472

Brooklynn Hedges Huntertown

12:21.4

12:21/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

4th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

1394

Summer Hendershot Hickory Center

7:04.9

7:04/M

 

2

2

1599

Grace Thomas Oak View

7:11.4

7:11/M

 

3

3

1345

Kayla Gibbs Eel River

7:17.7

7:17/M

 

4

4

1174

Molly Stock Deer Ridge

7:22.7

7:22/M

 

5

5

1150

Audrey Gardner Deer Ridge

7:24.2

7:24/M

 

6

6

1079

Jessica Till Cedar Canyon

7:24.8

7:24/M

 

7

7

1342

Carly Minnick Eel River

7:25.9

7:25/M

 

8

8

1326

Laney Conner Eel River

7:25.9

7:25/M

 

9

(< 5)

1663

Sally Kissner Parkview YMCA

7:29.2

7:29/M

 

10

(< 5)

1799

Peyton Pries South Adams

7:30.4

7:30/M

 

11

(< 5)

1127

Hilary Adams Covington

7:32.2

7:32/M

 

12

9

1597

Haley Hardcastle Oak View

7:33.6

7:33/M

 

13

(< 5)

1658

Kesed Picazo Parkview YMCA

7:33.9

7:33/M

 

14

10

1177

Emma Coolidge Deer Ridge

7:35.8

7:35/M

 

15

11

1595

Lily Jaeger Oak View

7:40.0

7:40/M

 

16

12

1392

Bree Butler Hickory Center

7:48.7

7:48/M

 

17

13

1391

Madison Brimhall Hickory Center

7:50.2

7:50/M

 

18

14

1492

London Cupp Huntertown

7:50.2

7:50/M

 

19

15

1327

Dylainey Floyd Eel River

7:53.9

7:53/M

 

20

16

1395

Kylee McGinnis Hickory Center

7:54.5

7:54/M

 

21

(< 5)

1800

Madisyn Tankersley South Adams

7:55.2

7:55/M

 

22

17

1398

Paige Nichols Hickory Center

7:56.1

7:56/M

 

23

18

1687

Paige Cronk Perry Hill

7:59.8

7:59/M

 

24

19

1677

Aubrey Barb Perry Hill

8:04.7

8:04/M

 

25

20

1496

Alyssa Ritter Huntertown

8:06.3

8:06/M

 

26

21

1071

Alaina Brooks Cedar Canyon

8:07.2

8:07/M

 

27

(< 5)

1151

Addisyn Hunley South Adams

8:07.3

8:07/M

 

28

22

1707

Victoria Gloyd Perry Hill

8:07.3

8:07/M

 

29

23

1615

Megan Guild Oak View

8:07.4

8:07/M

 

30

24

1308

Tyrah Stillman Deer Ridge

8:08.3

8:08/M

 

31

25

1178

Gia Bedwell Deer Ridge

8:09.8

8:09/M

 

32

26

1140

Madelene Walters Deer Ridge

8:12.8

8:12/M

 

33

27

1303

Hayden Shurtz Deer Ridge

8:15.2

8:15/M

 

34

28

1068

Riley Davidson Cedar Canyon

8:16.5

8:16/M

 

35

29

1716

Isabella Hilaski Perry Hill

8:16.6

8:16/M

 

36

30

1346

Ava West Eel River

8:20.0

8:20/M

 

37

31

1077

Madison Ohman Cedar Canyon

8:22.1

8:22/M

 

38

32

1758

Aubrie Swain Perry Hill

8:22.8

8:22/M

 

39

33

1348

Abigail Menefee Eel River

8:23.3

8:23/M

 

40

34

1402

Abbie Troyer Hickory Center

8:28.8

8:28/M

 

41

35

1403

Adelyn Walker Hickory Center

8:34.2

8:34/M

 

42

(< 5)

1179

Lyli Steele Covington

8:34.8

8:34/M

 

43

36

1491

Gwen Brubaker Huntertown

8:35.0

8:35/M

 

44

37

1601

Katy Barnes Oak View

8:38.5

8:38/M

 

45

38

1078

Miah Schweitzer Cedar Canyon

8:41.6

8:41/M

 

46

39

1616

Avah Crane Oak View

8:43.7

8:43/M

 

47

40

1604

Peyton Holsworth Oak View

8:44.0

8:44/M

 

48

(> 7)

1399

Breah Potter Hickory Center

8:45.4

8:45/M

 

49

41

1347

Lindsey Franklin Eel River

8:53.4

8:53/M

 

50

(< 5)

1012

Alison Reith Arcola

8:54.6

8:54/M

 

51

(> 7)

1393

Lydia Gillespie Hickory Center

8:57.3

8:57/M

 

52

(> 7)

1401

Allison Stankiewicz Hickory Center

9:01.2

9:01/M

 

53

42

1702

Sydney Gandolfo Perry Hill

9:01.3

9:01/M

 

54

(< 5)

1798

Andreana Steuart South Adams

9:02.4

9:02/M

 

55

43

1741

Allison Reilly Perry Hill

9:02.9

9:02/M

 

56

44

1497

Emma Stewart Huntertown

9:03.1

9:03/M

 

57

(> 7)

1311

Elle McClain Deer Ridge

9:04.7

9:04/M

 

58

(< 5)

1462

Salem Rhinesmith Holland

9:06.3

9:06/M

 

59

(> 7)

1341

Evelyn Salazar Eel River

9:08.0

9:08/M

 

60

(> 7)

1705

Haley Gerhardt Perry Hill

9:09.0

9:09/M

 

61

(> 7)

1388

Bara'Ah Abu-Mulaweh Hickory Center

9:13.1

9:13/M

 

62

45

1073

Ella Etter Cedar Canyon

9:16.1

9:16/M

 

63

(> 7)

1603

Aubree Page Oak View

9:20.7

9:20/M

 

64

46

1498

Brielle Thielke Huntertown

9:22.2

9:22/M

 

65

47

1074

Ashli Heaton Cedar Canyon

9:22.6

9:22/M

 

66

(> 7)

1700

Demery Fosnaugh Perry Hill

9:27.5

9:27/M

 

67

(> 7)

1397

Eva Misserbiev Hickory Center

9:31.9

9:31/M

 

68

(> 7)

1772

Riley Ward Perry Hill

9:32.2

9:32/M

 

69

(> 7)

1305

Kayla Knuth Deer Ridge

9:32.3

9:32/M

 

70

48

1495

Lauren O'Neil Huntertown

9:33.1

9:33/M

 

71

49

1493

Lilly Evans Huntertown

9:33.2

9:33/M

 

72

(> 7)

1733

Melanie Miller Perry Hill

9:34.4

9:34/M

 

73

(> 7)

1745

Sophia Roberts Perry Hill

9:37.4

9:37/M

 

74

(> 7)

1673

Ava Allen Perry Hill

9:37.4

9:37/M

 

75

(> 7)

1748

Alia Saleh Perry Hill

9:41.8

9:41/M

 

76

(> 7)

1389

Vanshika Bangad Hickory Center

9:45.6

9:45/M

 

77

(> 7)

1695

Molly Evans Perry Hill

9:46.2

9:46/M

 

78

(> 7)

1390

Jaina Berry Hickory Center

9:49.5

9:49/M

 

79

(> 7)

1540

Kaidance Powell Huntertown

9:52.8

9:52/M

 

80

(> 7)

1608

Bayan Yunis Oak View

9:54.3

9:54/M

 

81

(< 5)

1010

Hanna Fox Arcola

9:57.6

9:57/M

 

82

(> 7)

1696

Lillie Evans Perry Hill

10:05.2

10:05/M

 

83

(> 7)

1396

Morgan Mills Hickory Center

10:12.0

10:12/M

 

84

(> 7)

1344

Kiya Tichenor Eel River

10:14.4

10:14/M

 

85

(> 7)

1069

Darla Jeffries Cedar Canyon

10:15.1

10:15/M

 

86

(< 5)

1009

Arwen Sparks Arcola

10:18.7

10:18/M

 

87

(> 7)

1596

Kennedie Hammond Oak View

10:25.9

10:25/M

 

88

(> 7)

1072

Landyn Clouse Cedar Canyon

10:36.5

10:36/M

 

89

(> 7)

1610

Makena Tucker Oak View

10:43.3

10:43/M

 

90

(> 7)

1067

Maggie Collins Cedar Canyon

10:50.2

10:50/M

 

91

(> 7)

1494

Bianca Foust Huntertown

10:51.6

10:51/M

 

92

(> 7)

1075

Matea Doxsee Cedar Canyon

10:53.1

10:53/M

 

93

(> 7)

1612

Corinne Ringrose Oak View

10:59.6

10:59/M

 

94

(< 5)

1016

Bre Hess Arcola

11:01.4

11:01/M

 

95

(> 7)

1721

Grace Kadziolka Perry Hill

11:01.5

11:01/M

 

96

(> 7)

1736

Victoria Parrish Perry Hill

11:03.7

11:03/M

 

97

(> 7)

1602

Sanskruti Lakhe Oak View

11:04.8

11:04/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

5th Grade

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

1153

Jocelyn Willis South Adams

6:19.6

6:19/M

 

2

1

1168

Christine Yoder Westview

6:29.7

6:29/M

 

3

(< 5)

1121

Eden Norris Cedarville

6:29.9

6:29/M

 

4

(< 5)

1656

Paige Aselage Parkview YMCA

6:41.6

6:41/M

 

5

2

1628

Danielle Brennan Oak View

6:42.5

6:42/M

 

6

3

1325

Karissa Llamas Eel River

7:02.6

7:02/M

 

7

4

1767

Fiona Tippman Perry Hill

7:04.2

7:04/M

 

8

5

1170

Abby Bontrager Westview

7:09.5

7:09/M

 

9

6

1674

Grace Arnold Perry Hill

7:09.6

7:09/M

 

10

7

1518

Madalyn Ruch Huntertown

7:10.0

7:10/M

 

11

8

1692

Hannah Dinius Perry Hill

7:11.0

7:11/M

 

12

9

1353

Rachel Uchtman Eel River

7:15.6

7:15/M

 

13

10

1510

Hailey Baron Huntertown

7:17.4

7:17/M

 

14

11

1323

Madison Brimner Eel River

7:18.5

7:18/M

 

15

12

1627

Caroline Brennan Oak View

7:23.9

7:23/M

 

16

13

1169

Penelope Eash Westview

7:24.0

7:24/M

 

17

14

1172

Elaine Troyer Westview

7:27.3

7:27/M

 

18

15

1099

Courtney Thomas Cedar Canyon

7:27.7

7:27/M

 

19

16

1097

Yianna Rongos Cedar Canyon

7:28.6

7:28/M

 

20

17

1618

Kendal Schrock Oak View

7:28.7

7:28/M

 

21

18

1517

Lena Reelsen Huntertown

7:29.5

7:29/M

 

22

19

1514

Emily McIntosh Huntertown

7:29.5

7:29/M

 

23

20

1335

Mya Dewitt Eel River

7:30.2

7:30/M

 

24

21

1414

Kiana Minch Hickory Center

7:31.5

7:31/M

 

25

22

1762

Ella Theard Perry Hill

7:32.8

7:32/M

 

26

(< 5)

1028

Bree Felger Arcola

7:33.7

7:33/M

 

27

(< 5)

1146

Maya Hans Deer Ridge

7:34.6

7:34/M

 

28

(< 5)

1154

Mckenzie Sturwold South Adams

7:36.4

7:36/M

 

29

23

1712

Brooke Hansen Perry Hill

7:36.5

7:36/M

 

30

(< 5)

1152

Macie Hirschy South Adams

7:38.6

7:38/M

 

31

24

1098

Katelyn Novotny Cedar Canyon

7:41.8

7:41/M

 

32

(< 5)

1660

Josie Kubiak Parkview YMCA

7:42.3

7:42/M

 

33

25

1417

Abby Scholz Hickory Center

7:44.7

7:44/M

 

34

26

1690

Lillian Dechert Perry Hill

7:52.7

7:52/M

 

35

27

1094

Dyllan Evans Cedar Canyon

7:54.1

7:54/M

 

36

28

1167

Grace Miller Westview

7:56.2

7:56/M

 

37

(< 5)

1671

Liyah Burton-Taylor Parkview YMCA

7:57.0

7:57/M

 

38

29

1740

Brooke Pocock Perry Hill

7:58.1

7:58/M

 

39

30

1625

Audrey Lemley Oak View

8:04.3

8:04/M

 

40

31

1349

Katrina Brown Eel River

8:04.8

8:04/M

 

41

(> 7)

1761

Francesca Talarica Perry Hill

8:06.7

8:06/M

 

42

32

1635

Ava Leimkuhler Oak View

8:07.4

8:07/M

 

43

(< 5)

1144

Fiona Wehrle Deer Ridge

8:13.2

8:13/M

 

44

(< 5)

1306

Anna Denice Deer Ridge

8:13.7

8:13/M

 

45

(> 7)

1749

Lauren Sharp Perry Hill

8:19.0

8:19/M

 

46

33

1521

Chloe Sweazey Huntertown

8:21.3

8:21/M

 

47

34

1352

Amelia Ohneck Eel River

8:22.3

8:22/M

 

48

35

1354

Leah Richeal Eel River

8:23.1

8:23/M

 

49

(> 7)

1350

Jacaline Brown Eel River

8:23.3

8:23/M

 

50

(< 5)

1128

Emma Moellering Covington

8:26.3

8:26/M

 

51

(> 7)

1713

Mackenziie Hathaway Perry Hill

8:28.7

8:28/M

 

52

36

1413

Claire Irvine Hickory Center

8:32.4

8:32/M

 

53

37

1418

Sabrina Stucko Hickory Center

8:32.4

8:32/M

 

54

38

1649

Grace Lane Oak View

8:32.9

8:32/M

 

55

(< 5)

1173

Vanessa Weiss Deer Ridge

8:33.0

8:33/M

 

56

(> 7)

1684

Claire Chaille Perry Hill

8:34.5

8:34/M

 

57

39

1513

Zaeda Knudson Huntertown

8:43.0

8:43/M

 

58

40

1511

Hayley Hirsh Huntertown

8:47.9

8:47/M

 

59

(> 7)

1324

Madelyn Helmkamp Eel River

8:48.9

8:48/M

 

60

41

1631

Lia Wirges Oak View

8:49.4

8:49/M

 

61

42

1171

Julia Miller Westview

8:50.2

8:50/M

 

62

43

1093

Natalie Rice Cedar Canyon

8:51.5

8:51/M

 

63

(> 7)

1681

Mckenzie Bright Perry Hill

8:54.3

8:54/M

 

64

(> 7)

1646

Rebekah Spieth Oak View

8:55.4

8:55/M

 

65

(> 7)

1334

Arianna Lee Eel River

8:57.1

8:57/M

 

66

44

1096

Reagan Rolf Cedar Canyon

8:57.7

8:57/M

 

67

(> 7)

1734

Jenna Miller Perry Hill

8:58.9

8:58/M

 

68

(> 7)

1516

Mckenzie Raatz Huntertown

9:01.5

9:01/M

 

69

(> 7)

1519

Summer Salomon Huntertown

9:01.7

9:01/M

 

70

45

1091

Raina Fleischer Cedar Canyon

9:07.1

9:07/M

 

71

46

1411

Jordan Bennett Hickory Center

9:07.8

9:07/M

 

72

(> 7)

1637

Grayce Tappy Oak View

9:08.2

9:08/M

 

73

47

1419

Emma Walker Hickory Center

9:08.8

9:08/M

 

74

(> 7)

1634

Katian Hornbostel Oak View

9:13.6

9:13/M

 

75

(> 7)

1706

Kaitlyn Gloyd Perry Hill

9:17.9

9:17/M

 

76

48

1416

Madelyn Rommel Hickory Center

9:18.8

9:18/M

 

77

(> 7)

1643

Victoria Straley Oak View

9:19.8

9:19/M

 

78

(> 7)

1780

Emily Witte Perry Hill

9:25.7

9:25/M

 

79

(> 7)

1629

Gracie Rose Oak View

9:35.7

9:35/M

 

80

(> 7)

1095

Claire Miles Cedar Canyon

9:38.8

9:38/M

 

81

(> 7)

1092

Mackenzee Gearhart Cedar Canyon

9:39.4

9:39/M

 

82

(> 7)

1412

Madelyn Bracken Hickory Center

9:43.3

9:43/M

 

83

(> 7)

1753

Riley Smith Perry Hill

9:43.9

9:43/M

 

84

(> 7)

1645

Leah Flenar Oak View

9:44.6

9:44/M

 

85

(> 7)

1415

Tori Noble Hickory Center

10:03.2

10:03/M

 

86

(> 7)

1647

Emily Baker Oak View

10:04.9

10:04/M

 

87

(> 7)

1620

Megan Wendt Oak View

10:13.6

10:13/M

 

88

(> 7)

1520

Courtney Scott Huntertown

10:22.8

10:22/M

 

89

(< 5)

1022

Sophia Young Arcola

11:13.3

11:13/M

 

90

(> 7)

1515

Caitlyn Newmark Huntertown

11:19.9

11:19/M

 

91

(> 7)

1633

Rhiannon Bear Oak View

11:27.2

11:27/M

 

92

(> 7)

1638

Yashika Gupta Oak View

11:27.3

11:27/M

 

Team Summary Report - Girls

3rd Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Cedar Canyon

50

1

4

8

15

22

30

39

 

 

Top 5 Times: 37:56.7

 

2

Perry Hill

80

7

13

17

18

25

26

36

 

 

Top 5 Times: 39:21.1

 

3

South Adams

84

5

9

10

20

40

43

 

 

Top 5 Times: 39:13.4

 

4

Eel River

85

3

6

12

31

33

37

38

 

 

Top 5 Times: 39:06.1

 

5

Huntertown

94

2

14

16

28

34

45

46

 

 

Top 5 Times: 39:44.2

 

6

Hickory Center

126

11

24

27

29

35

47

48

 

 

Top 5 Times: 41:07.9

 

7

Oak View

136

19

21

23

32

41

42

44

 

 

Top 5 Times: 41:44.6

 

Inc.

Arcola

4 finishers

 

 

 

Inc.

Cedarville

2 finishers

 

 

 

Inc.

Deer Ridge

2 finishers

 

 

 

Inc.

Parkview YMCA

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

4th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Hickory Center

59

1

12

13

16

17

34

35

 

 

Top 5 Times: 38:34.5

 

2

Eel River

63

3

7

8

15

30

33

41

 

 

Top 5 Times: 38:23.6

 

3

Deer Ridge

68

4

5

10

24

25

26

27

 

 

Top 5 Times: 38:40.9

 

4

Oak View

82

2

9

11

23

37

39

40

 

 

Top 5 Times: 39:11.0

 

5

Perry Hill

120

18

19

22

29

32

42

43

 

 

Top 5 Times: 40:51.4

 

6

Cedar Canyon

124

6

21

28

31

38

45

47

 

 

Top 5 Times: 40:52.4

 

7

Huntertown

160

14

20

36

44

46

48

49

 

 

Top 5 Times: 42:57.0

 

Inc.

Arcola

4 finishers

 

 

 

Inc.

Covington

2 finishers

 

 

 

Inc.

Holland

1 finishers

 

 

 

Inc.

Parkview YMCA

2 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

5th Grade

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Westview

61

1

5

13

14

28

42

 

 

Top 5 Times: 36:26.9

 

2

Perry Hill

63

4

6

8

22

23

26

29

 

 

Top 5 Times: 36:34.3

 

3

Eel River

74

3

9

11

20

31

34

35

 

 

Top 5 Times: 37:11.8

 

4

Huntertown

87

7

10

18

19

33

39

40

 

 

Top 5 Times: 37:48.0

 

5

Oak View

93

2

12

17

30

32

38

41

 

 

Top 5 Times: 37:47.0

 

6

Cedar Canyon

125

15

16

24

27

43

44

45

 

 

Top 5 Times: 39:23.9

 

7

Hickory Center

165

21

25

36

37

46

47

48

 

 

Top 5 Times: 41:29.0

 

Inc.

Arcola

2 finishers

 

 

 

Inc.

Cedarville

1 finishers

 

 

 

Inc.

Covington

1 finishers

 

 

 

Inc.

Deer Ridge

4 finishers

 

 

 

Inc.

Parkview YMCA

3 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

3 finishers