New Haven Classic X Country

September 27, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Table of Contents

Finish List - Girls - HS Girls A - HS Teams
Finish List - Girls - HS Girls AA - HS Teams
Finish List - Girls - HS Girls AAA - HS Teams
Team Summary - Girls - HS Girls A - HS Teams
Team Summary - Girls - HS Girls AA - HS Teams
Team Summary - Girls - HS Girls AAA - HS Teams
Finish List - Boys - HS Boys A - HS Teams
Finish List - Boys - HS Boys AA - HS Teams
Finish List - Boys - HS Boys AAA - HS Teams
Team Summary - Boys - HS Boys A - HS Teams
Team Summary - Boys - HS Boys AA - HS Teams
Team Summary - Boys - HS Boys AAA - HS Teams
Top

Overall Finish List - Boys

HS Boys A

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1286

Mitch Perkins Prairie Heights

16:40.57

5:23/M

11

 

2

2

229

Kris Wickens Bremen

16:46.73

5:25/M

12

 

3

3

1248

Chandler Julius Oak Hill

16:53.67

5:27/M

11

 

4

4

1284

Josh Perkins Prairie Heights

16:55.74

5:27/M

11

 

5

5

2265

Kevin Moser Bluffton

16:59.78

5:29/M

12

 

6

6

177

Jonathon Roth Blackhawk Christian

17:05.35

5:31/M

10

 

7

7

470

Kris Waycaster Elkhart Christian

17:12.15

5:33/M

10

 

8

8

593

Nathan Thomas Fremont

17:12.47

5:33/M

10

 

9

9

2267

Jared Reckard Bluffton

17:15.17

5:34/M

11

 

10

10

227

Clayton Thornton Bremen

17:23.11

5:36/M

12

 

11

11

1250

Bradey Newhouse Oak Hill

17:24.82

5:37/M

12

 

12

12

298

Jacob Eyer Churubusco

17:26.68

5:37/M

10

 

13

13

1147

Kessler Fisher Northeastern

17:38.23

5:41/M

12

 

14

14

301

Blake Gross Churubusco

17:40.63

5:42/M

12

 

15

15

1144

Gabe Beatty Northeastern

17:44.66

5:43/M

9

 

16

16

444

Keagan Biddle Eastside

17:47.10

5:44/M

11

 

17

17

1142

Jacob Austerman Northeastern

17:49.60

5:45/M

12

 

18

18

176

Logan Nygaard Blackhawk Christian

17:50.13

5:45/M

12

 

19

19

469

Austin Springer Elkhart Christian

17:52.32

5:46/M

11

 

20

20

1439

Kyle Whelpley Whitko

17:53.19

5:46/M

10

 

21

21

1154

Quinton West Northeastern

17:53.62

5:46/M

10

 

22

22

1253

Silas Vermilya Oak Hill

17:54.07

5:46/M

10

 

23

23

2266

Jacoby Raugh Bluffton

17:55.39

5:47/M

12

 

24

24

1440

Joshua Wright Whitko

17:56.55

5:47/M

10

 

25

25

13

Calvin Isch Adams Central

17:58.31

5:48/M

11

 

26

26

16

Tucker Miller Adams Central

18:05.11

5:50/M

11

 

27

27

1437

Jonathan Johnson Whitko

18:06.26

5:50/M

12

 

28

28

175

Jacob Nygaard Blackhawk Christian

18:09.21

5:51/M

10

 

29

29

1244

Beau Clouser Oak Hill

18:09.38

5:51/M

11

 

30

30

85

Trevor Miller Bethany Christian

18:10.72

5:52/M

9

 

31

31

1283

Evan Gunthorp Prairie Heights

18:12.61

5:52/M

12

 

32

32

576

Colin Coryell Frankton

18:13.16

5:53/M

11

 

33

33

577

Evan Doan Frankton

18:18.51

5:54/M

9

 

34

34

464

Garrett McKee Elkhart Christian

18:22.55

5:55/M

10

 

35

35

581

Patrick Spillman Frankton

18:26.06

5:57/M

10

 

36

36

2259

Colton Anderson Bluffton

18:26.38

5:57/M

10

 

37

37

1148

Mason Fisher Northeastern

18:27.70

5:57/M

10

 

38

38

14

Gavin Kaehr Adams Central

18:29.91

5:58/M

12

 

39

39

1203

Josh Perry Northwestern

18:31.47

5:58/M

12

 

40

40

471

Steve Weaver Elkhart Christian

18:33.19

5:59/M

12

 

41

41

1252

Nate Saylors Oak Hill

18:35.36

6:00/M

12

 

42

42

594

Cooper Wall Fremont

18:37.49

6:00/M

10

 

43

43

281

Aarronn Steele Central Noble

18:38.87

6:01/M

10

 

44

44

1351

Nick Childers Southern Wells

18:44.60

6:03/M

10

 

45

45

1143

Jacob Bartram Northeastern

18:46.02

6:03/M

9

 

46

46

2260

Logan Baumgartner Bluffton

18:47.61

6:04/M

9

 

47

47

590

Colton Howe Fremont

18:53.21

6:05/M

12

 

48

48

1247

Zach Gunter Oak Hill

18:54.93

6:06/M

11

 

49

49

458

Lucas Casaletto Elkhart Christian

18:58.45

6:07/M

10

 

50

50

173

Alex Kraft Blackhawk Christian

18:59.00

6:07/M

10

 

51

51

2268

Eli Kitt Bluffton

19:00.12

6:08/M

10

 

52

52

472

Mac White Elkhart Christian

19:00.15

6:08/M

11

 

53

53

226

Bryan Starcevich Bremen

19:03.24

6:09/M

12

 

54

54

279

Lundquist Connor Central Noble

19:03.69

6:09/M

10

 

55

55

299

Reed Geiger Churubusco

19:04.13

6:09/M

11

 

56

56

295

Ty Backman Churubusco

19:04.52

6:09/M

12

 

57

57

1152

Keith Rose Northeastern

19:06.77

6:10/M

11

 

58

58

246

Danial Mohammed Canterbury

19:07.62

6:10/M

10

 

59

59

1245

Brandon Dubois Oak Hill

19:08.29

6:10/M

11

 

60

60

447

Tre Roose Eastside

19:08.53

6:10/M

12

 

61

61

1287

Tanner Perkins Prairie Heights

19:10.34

6:11/M

12

 

62

62

463

Lucas Magaldi Elkhart Christian

19:11.16

6:11/M

9

 

63

63

280

Kaleb Smith Central Noble

19:19.35

6:14/M

11

 

64

64

1354

Mason Stevens Southern Wells

19:20.10

6:14/M

9

 

65

65

303

Jacob Skinner Churubusco

19:20.57

6:14/M

10

 

66

66

578

Nate Gollmer Frankton

19:24.49

6:15/M

12

 

67

67

1196

Spencer Hutchins Northwestern

19:26.43

6:16/M

10

 

68

68

17

Juwan Peralez Adams Central

19:30.80

6:17/M

11

 

69

69

1435

Collin Bross Whitko

19:33.72

6:18/M

9

 

70

70

2258

Chance Anderson Bluffton

19:39.03

6:20/M

10

 

71

(> 7)

1243

Luke Buckler Oak Hill

19:40.70

6:21/M

11

 

72

71

1436

Logan Busz Whitko

19:42.19

6:21/M

9

 

73

72

178

Matthew Rumple Blackhawk Christian

19:45.35

6:22/M

9

 

74

(> 7)

2264

Gabe Martinez Bluffton

19:52.49

6:25/M

12

 

75

(> 7)

1141

Garrett Anderson Northeastern

19:52.79

6:25/M

10

 

76

73

224

Jacob Nykial Bremen

19:55.87

6:25/M

9

 

77

74

1200

Corey Menning Northwestern

19:55.99

6:25/M

10

 

78

75

579

Caleb Lewis Frankton

19:57.06

6:26/M

12

 

79

76

448

Ethan Strong Eastside

19:57.16

6:26/M

9

 

80

77

589

Christian Barrow Fremont

19:57.85

6:26/M

12

 

81

78

446

Brock Munsey Eastside

19:58.77

6:26/M

11

 

82

79

443

Steven Adkins Eastside

20:00.09

6:27/M

12

 

83

80

1353

Bryce Paxson Southern Wells

20:04.34

6:28/M

10

 

84

(> 7)

460

Gabe Helmuth Elkhart Christian

20:07.07

6:29/M

12

 

85

(> 7)

1242

Grant Brown Oak Hill

20:10.34

6:30/M

12

 

86

81

239

Nikhil Aggarwal Canterbury

20:12.95

6:31/M

11

 

87

82

228

Bryce Tolle Bremen

20:14.10

6:32/M

9

 

88

(> 7)

2262

Sam Dedrick Bluffton

20:16.01

6:32/M

12

 

89

83

302

Cole Lybarger Churubusco

20:16.07

6:32/M

10

 

90

84

83

Jonah Hochstetler Bethany Christian

20:16.96

6:32/M

9

 

91

85

1352

Ian Klowetter Southern Wells

20:20.57

6:34/M

9

 

92

(< 5)

1446

Daniel Bradtmueller Woodlan

20:23.97

6:35/M

12

 

93

86

1199

Taylor McLain Northwestern

20:34.83

6:38/M

12

 

94

87

180

Tim Van De Leur Blackhawk Christian

20:37.07

6:39/M

12

 

95

88

1202

Owen Munson Northwestern

20:37.23

6:39/M

11

 

96

89

296

Robbie Burita Churubusco

20:41.38

6:40/M

10

 

97

90

225

Luck Snyder Bremen

20:45.13

6:42/M

10

 

98

91

15

Jacob McAfee Adams Central

20:46.53

6:42/M

11

 

99

92

1438

Ezra Miller Whitko

20:49.09

6:43/M

9

 

100

93

179

Harrison Sutphin Blackhawk Christian

20:54.61

6:45/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

473

Dain Wyngarden Elkhart Christian

20:55.29

6:45/M

9

 

102

94

580

Keegan Planalp Frankton

20:57.59

6:45/M

10

 

103

(> 7)

1246

Isaac Gillett Oak Hill

21:06.67

6:48/M

9

 

104

(> 7)

468

Cole Puster Elkhart Christian

21:06.80

6:48/M

9

 

105

(< 5)

1447

Eric Fuller Woodlan

21:11.65

6:50/M

9

 

106

(> 7)

297

Nathan Downing Churubusco

21:12.51

6:50/M

10

 

107

(> 7)

2263

Andrew Hunter Bluffton

21:20.42

6:53/M

12

 

108

95

242

Robert Greene Canterbury

21:25.92

6:55/M

10

 

109

96

591

Hunter Price Fremont

21:28.96

6:55/M

12

 

110

(> 7)

306

Jeff Wallace Churubusco

21:29.36

6:56/M

11

 

111

97

1201

Aden Merchant Northwestern

21:31.08

6:56/M

12

 

112

98

241

Austin Ash Canterbury

21:34.08

6:57/M

11

 

113

99

283

Dakota Wolf Central Noble

21:35.60

6:58/M

10

 

114

100

248

Jack Steffy Canterbury

21:36.35

6:58/M

10

 

115

(> 7)

305

Noah Stucker Churubusco

21:37.91

6:58/M

11

 

116

101

592

Ben Sherbondy Fremont

21:39.50

6:59/M

9

 

117

102

84

Austin Hooley Bethany Christian

21:46.98

7:01/M

12

 

118

(> 7)

1149

Evan Manning Northeastern

21:48.49

7:02/M

10

 

119

103

1282

Matthew Dyer Prairie Heights

21:49.09

7:02/M

9

 

120

104

223

Cole George Bremen

21:50.87

7:03/M

10

 

121

105

244

Riley Killen Canterbury

21:52.18

7:03/M

12

 

122

(> 7)

467

Sam Newland Elkhart Christian

21:52.47

7:03/M

9

 

123

106

1194

Drew Harris Northwestern

21:57.46

7:05/M

12

 

124

(> 7)

1241

Sam Bettegnies Oak Hill

21:58.43

7:05/M

10

 

125

(> 7)

174

Jai McKean Blackhawk Christian

21:58.90

7:05/M

12

 

126

(> 7)

1197

Jeremy Jakes Northwestern

22:00.32

7:06/M

10

 

127

(> 7)

1146

Lee Coryea Northeastern

22:03.87

7:07/M

12

 

128

107

82

Ronit Goswami Bethany Christian

22:04.85

7:07/M

9

 

129

(> 7)

1192

Jake Duranto Northwestern

22:17.36

7:11/M

10

 

130

(> 7)

1155

Hwan Yoon Northeastern

22:20.23

7:12/M

11

 

131

(> 7)

2261

Dalton Craig Bluffton

22:38.87

7:18/M

9

 

132

108

247

Nick Pavelec Canterbury

22:42.69

7:19/M

10

 

133

(> 7)

1193

Austin Foster Northwestern

22:43.86

7:20/M

12

 

134

(> 7)

1151

Nathanael Monaghan Northeastern

22:55.55

7:24/M

12

 

135

(> 7)

1153

Eyp Swaengkit Northeastern

22:55.81

7:24/M

11

 

136

(> 7)

461

Noah Hibshman Elkhart Christian

23:03.53

7:26/M

10

 

137

(> 7)

1191

Michael Bolyard Northwestern

23:06.87

7:27/M

9

 

138

109

282

Peters Tim Central Noble

23:08.98

7:28/M

9

 

139

(> 7)

1195

Camden Hochgesang Northwestern

23:11.12

7:29/M

10

 

140

110

86

Ivan Rodriguez Bethany Christian

23:13.59

7:29/M

9

 

141

(> 7)

245

Ricky Lou Canterbury

23:19.15

7:31/M

10

 

142

(> 7)

1249

Kevin Mathias Oak Hill

23:51.30

7:42/M

9

 

143

111

1285

Kendall Perkins Prairie Heights

24:33.04

7:55/M

10

 

144

(> 7)

1198

Austin Jarvis Northwestern

24:56.62

8:03/M

12

 

145

(> 7)

1150

Allen Miller Northeastern

24:58.05

8:03/M

12

 

146

112

1288

Joel Smith Prairie Heights

25:11.11

8:07/M

12

 

147

(> 7)

300

Ben Geise Churubusco

25:16.11

8:09/M

9

 

148

113

12

Tyler Brown Adams Central

25:16.16

8:09/M

11

 

149

114

278

Micheal Closson Central Noble

25:18.82

8:10/M

11

 

150

115

1355

Will Westfall Southern Wells

25:21.01

8:11/M

11

 

151

(> 7)

1204

Jaden Pratt Northwestern

25:21.04

8:11/M

9

 

152

116

18

Noah Quinones Adams Central

25:27.16

8:13/M

12

 

153

(> 7)

240

Mark Alvarez Canterbury

27:12.72

8:46/M

9

 

154

(> 7)

459

Jon Dean Elkhart Christian

32:05.90

10:21/M

9

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

HS Boys AA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1071

Deric Laurent New Haven

16:29.53

5:19/M

11

 

2

2

1223

Noah Steffen Norwell

16:40.39

5:23/M

10

 

3

3

45

Nate Roe Angola

16:59.10

5:29/M

12

 

4

4

1069

Josh Hiatt New Haven

17:03.96

5:30/M

11

 

5

5

67

Thomas McNamara Bellmont

17:06.42

5:31/M

11

 

6

6

959

Kyle Burchett Lakeland

17:09.05

5:32/M

11

 

7

7

986

Will Emery Leo

17:13.48

5:33/M

10

 

8

8

36

Sam Bradley Angola

17:23.96

5:36/M

10

 

9

9

266

Drew Donovan Celina

17:26.82

5:37/M

11

 

10

10

988

Mariano Flores Leo

17:32.44

5:39/M

11

 

11

11

437

Michael Neideck Eastbrook

17:34.65

5:40/M

11

 

12

12

1382

Jesse Floor Tippecanoe Valley

17:39.38

5:42/M

11

 

13

13

965

Kaleb Wadsworth Lakeland

17:44.41

5:43/M

10

 

14

14

1074

Brayan Pizano New Haven

17:46.32

5:44/M

11

 

15

15

982

Garrett Burns Leo

17:48.67

5:45/M

12

 

16

16

325

Andrew McFarland Columbia City

17:48.83

5:45/M

11

 

17

17

685

Craig Schildmeier Hamilton Heights

17:49.20

5:45/M

12

 

18

18

271

Roman Mitchell Celina

17:53.71

5:46/M

11

 

19

19

320

Gage Emrick Columbia City

17:53.75

5:46/M

11

 

20

20

684

Tyler Rickman Hamilton Heights

17:55.85

5:47/M

10

 

21

21

432

Brett Holder Eastbrook

17:56.77

5:47/M

11

 

22

22

1225

Tyler Weirick Norwell

17:58.25

5:48/M

11

 

23

23

1464

Blaine Harvey Yorktown

17:59.10

5:48/M

11

 

24

24

687

Dylan Young Hamilton Heights

18:00.36

5:48/M

10

 

25

25

1217

Kody Ahrens Norwell

18:00.75

5:48/M

10

 

26

26

1070

Jordan Lahr New Haven

18:01.26

5:49/M

9

 

27

27

326

Evan Sauers Columbia City

18:03.27

5:49/M

12

 

28

28

265

Michael Cron Celina

18:04.91

5:50/M

12

 

29

29

991

Chris Lauer Leo

18:07.40

5:51/M

11

 

30

30

1027

Noah Shigley Marion

18:08.61

5:51/M

10

 

31

31

1224

Rielly Stuaffer Norwell

18:09.79

5:51/M

10

 

32

32

70

Clayton Sheehan Bellmont

18:10.43

5:52/M

10

 

33

33

1226

Luke Zeddis Norwell

18:11.75

5:52/M

9

 

34

34

267

Chad Downey Celina

18:12.69

5:52/M

12

 

35

35

989

John Hawely Leo

18:13.11

5:53/M

12

 

36

36

270

Stetson Miller Celina

18:13.39

5:53/M

11

 

37

37

992

Steven Leburg Leo

18:15.09

5:53/M

12

 

38

38

59

Jacob Corral Bellmont

18:15.67

5:53/M

10

 

39

39

63

Adam Garner Bellmont

18:20.11

5:55/M

12

 

40

40

1017

Morgan Bounds Marion

18:21.34

5:55/M

12

 

41

41

1370

Aaron Ross Southwood

18:22.24

5:55/M

11

 

42

42

426

Brad Burchell Eastbrook

18:24.49

5:56/M

12

 

43

43

319

Nick Compton Columbia City

18:25.14

5:56/M

9

 

44

44

603

Dawson Furnish Garrett

18:26.81

5:57/M

10

 

45

45

161

Steve Moore Bishop Luers

18:27.73

5:57/M

11

 

46

46

1072

Michael Meyer New Haven

18:29.48

5:58/M

12

 

47

47

60

Connor Gallogly Bellmont

18:29.59

5:58/M

12

 

48

48

328

Daniel Watts Columbia City

18:30.30

5:58/M

10

 

49

49

605

Micah Malcolm Garrett

18:32.53

5:59/M

9

 

50

50

1369

Michael Lengel Southwood

18:33.45

5:59/M

12

 

51

51

1000

Nathan Werling Leo

18:36.21

6:00/M

11

 

52

(> 7)

997

Brian Szymanski Leo

18:39.79

6:01/M

12

 

53

52

438

Connor White Eastbrook

18:40.77

6:01/M

9

 

54

53

678

John Farley Hamilton Heights

18:41.81

6:02/M

11

 

55

54

1018

Athan Circle Marion

18:49.19

6:04/M

11

 

56

55

1028

Jalen Springer Marion

18:52.53

6:05/M

9

 

57

56

269

Adrian Hurley Celina

18:53.61

6:05/M

9

 

58

57

963

Cameron Fitzgerald Lakeland

18:54.66

6:06/M

9

 

59

58

434

Ethan Keller Eastbrook

18:55.64

6:06/M

9

 

60

59

961

Garett Chrisman Lakeland

18:56.85

6:06/M

12

 

61

60

264

Aaron Crites Celina

18:57.41

6:07/M

12

 

62

(> 7)

994

Kienan Miller Leo

18:57.56

6:07/M

10

 

63

61

68

Mason Mendez Bellmont

19:00.54

6:08/M

11

 

64

62

1366

Josiah Friedersdorf Southwood

19:00.92

6:08/M

11

 

65

63

321

Tim Hearld Columbia City

19:01.76

6:08/M

10

 

66

64

431

Trevor Hix Eastbrook

19:02.62

6:08/M

12

 

67

65

1065

Grant Atkinson New Haven

19:02.91

6:08/M

9

 

68

66

66

Kole Kelley Bellmont

19:03.08

6:09/M

10

 

69

(> 7)

993

Zach Love Leo

19:04.91

6:09/M

9

 

70

(> 7)

64

Justin Gephart Bellmont

19:05.44

6:09/M

9

 

71

(> 7)

981

Grant Arbuckle Leo

19:05.84

6:09/M

11

 

72

67

1466

Kevin Kratz Yorktown

19:05.86

6:09/M

10

 

73

68

428

Mark Flanagin Eastbrook

19:07.20

6:10/M

11

 

74

69

962

Kent Eagleson Lakeland

19:08.04

6:10/M

9

 

75

70

1021

James Hovermale Marion

19:10.24

6:11/M

10

 

76

71

1222

Grant Mohler Norwell

19:11.69

6:11/M

10

 

77

(> 7)

65

Austin Heckert Bellmont

19:12.63

6:12/M

10

 

78

72

1471

Colt Rutter Yorktown

19:13.77

6:12/M

9

 

79

73

1019

Austin Hendricks Marion

19:15.39

6:13/M

11

 

80

(> 7)

62

Nick Garcia Bellmont

19:17.83

6:13/M

9

 

81

(> 7)

272

Nathan Robinson Celina

19:18.31

6:14/M

10

 

82

(> 7)

996

Braeden Sumney Leo

19:19.90

6:14/M

9

 

83

(> 7)

69

Carson Ross Bellmont

19:20.41

6:14/M

10

 

84

(> 7)

433

Jd Kay Eastbrook

19:21.86

6:15/M

10

 

85

74

39

Noah Davison Angola

19:21.96

6:15/M

9

 

86

75

964

Joshua Grogg Lakeland

19:25.67

6:16/M

9

 

87

76

1463

Jack Harber Yorktown

19:26.96

6:16/M

10

 

88

77

327

Holden Schaefer Columbia City

19:28.19

6:17/M

10

 

89

78

37

Zack Chard Angola

19:32.75

6:18/M

11

 

90

(> 7)

427

Channing Cook Eastbrook

19:35.39

6:19/M

10

 

91

(> 7)

436

Tobey Manning Eastbrook

19:35.80

6:19/M

11

 

92

(> 7)

58

Ryan Boyle Bellmont

19:36.41

6:19/M

9

 

93

79

775

Heath Selking Heritage

19:38.44

6:20/M

11

 

94

DNS

1067

Kyle Charles New Haven Purple

19:38.88

6:20/M

10

 

95

(> 7)

73

Quinton Swenski Bellmont

19:39.21

6:20/M

9

 

96

80

1367

Chase Guenin Southwood

19:40.63

6:21/M

9

 

97

81

35

Nathan Bourne Angola

19:41.35

6:21/M

10

 

98

(> 7)

435

Micah Kochanek Eastbrook

19:41.69

6:21/M

12

 

99

82

1368

Justin Lawson Southwood

19:44.36

6:22/M

11

 

100

83

681

Luke Lapinski Hamilton Heights

19:48.09

6:23/M

10

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

84

162

Jordan Ness Bishop Luers

19:48.75

6:23/M

10

 

102

DNS

1076

Bailey Yoder New Haven Purple

19:50.41

6:24/M

12

 

103

85

1468

Athi Mlungwana Yorktown

19:50.51

6:24/M

9

 

104

86

1365

Jonathan Collins Southwood

19:53.59

6:25/M

11

 

105

(> 7)

61

Gonzalo Garcia Bellmont

19:55.07

6:25/M

10

 

106

87

163

Patrick Rorick Bishop Luers

19:56.61

6:26/M

11

 

107

DNS

1068

Caleb Felger New Haven Purple

20:00.62

6:27/M

11

 

108

88

1220

Dustin Haiflich Norwell

20:01.02

6:27/M

10

 

109

89

606

Matt Mix Garrett

20:07.45

6:29/M

11

 

110

(> 7)

72

Riley Stetler Bellmont

20:14.51

6:32/M

10

 

111

90

609

Evan Weaver Garrett

20:17.05

6:33/M

10

 

112

91

1066

Jonathan Boatright New Haven

20:17.79

6:33/M

9

 

113

92

1473

Isaac Smith Yorktown

20:19.14

6:33/M

10

 

114

(> 7)

317

Garrett Anspach Columbia City

20:20.13

6:34/M

9

 

115

(> 7)

987

Erik Fawerbaught Leo

20:21.78

6:34/M

9

 

116

93

1462

Cole Bischoff Yorktown

20:22.04

6:34/M

11

 

117

94

1385

Shay Merley Tippecanoe Valley

20:27.59

6:36/M

11

 

118

95

680

Josh Lapinski Hamilton Heights

20:33.70

6:38/M

10

 

119

96

771

Robert Anderson Heritage

20:35.50

6:38/M

11

 

120

(> 7)

990

John Just Leo

20:38.22

6:39/M

11

 

121

97

1029

Garrett Summers Marion

20:41.31

6:40/M

11

 

122

98

607

Jonathan Simmons Garrett

20:48.04

6:43/M

11

 

123

99

43

Nick O'Connor Angola

20:48.94

6:43/M

12

 

124

100

1388

Tom Solano Tippecanoe Valley

20:49.78

6:43/M

10

 

125

(> 7)

323

Ashtin Lee Columbia City

20:50.92

6:43/M

10

 

126

(> 7)

324

Jake Matteson Columbia City

20:52.31

6:44/M

10

 

127

(> 7)

1221

Geoff Kotesky Norwell

20:54.50

6:45/M

11

 

128

(> 7)

1015

Korey Barber Marion

20:56.64

6:45/M

12

 

129

101

1381

Devin Childers Tippecanoe Valley

20:58.02

6:46/M

12

 

130

(> 7)

268

Nathan Higgins Celina

20:59.56

6:46/M

12

 

131

102

776

Chet Voglewede Heritage

21:02.05

6:47/M

11

 

132

103

1387

Tyler Ross Tippecanoe Valley

21:02.67

6:47/M

11

 

133

(> 7)

980

Josh Adams Leo

21:07.52

6:49/M

11

 

134

(> 7)

984

Chance Dolsen Leo

21:09.12

6:49/M

12

 

135

(> 7)

1020

Micah Hoeksema Marion

21:22.17

6:54/M

10

 

136

(> 7)

998

Nathaniel Thompson Leo

21:23.65

6:54/M

9

 

137

104

602

Sam Boger Garrett

21:25.15

6:55/M

11

 

138

105

773

Andy Kohrman Heritage

21:27.46

6:55/M

9

 

139

(> 7)

1474

Brandon Zwickl Yorktown

21:28.03

6:55/M

11

 

140

106

159

Noah Johnson Bishop Luers

21:28.60

6:55/M

11

 

141

107

38

Cody Close Angola

21:32.15

6:57/M

9

 

142

108

1383

Andy Herrera Tippecanoe Valley

21:32.87

6:57/M

11

 

143

(> 7)

1470

John Perry Yorktown

21:33.88

6:57/M

9

 

144

109

158

Tyler Gosche Bishop Luers

21:36.01

6:58/M

11

 

145

110

683

Ryan Olson Hamilton Heights

21:45.97

7:01/M

11

 

146

(> 7)

318

Colten Colfelt Columbia City

21:46.92

7:01/M

9

 

147

(> 7)

1469

Conner Narramore Yorktown

21:50.67

7:03/M

9

 

148

(> 7)

1026

Thomas Schenck Marion

21:52.03

7:03/M

9

 

149

(> 7)

679

Sam Justice Hamilton Heights

21:53.15

7:04/M

11

 

150

111

1384

Gary Long Tippecanoe Valley

21:58.21

7:05/M

12

 

151

112

160

Alex Maldoney Bishop Luers

22:01.65

7:06/M

11

 

152

(> 7)

41

Tristin Houck Angola

22:01.85

7:06/M

11

 

153

113

155

Noah Brown Bishop Luers

22:11.96

7:09/M

9

 

154

(> 7)

40

Jonathan Garrison Angola

22:20.34

7:12/M

9

 

155

(> 7)

983

Michael Christner Leo

22:21.06

7:13/M

9

 

156

(> 7)

439

Austin Yeakle Eastbrook

22:21.90

7:13/M

9

 

157

(> 7)

682

Spencer Lybrook Hamilton Heights

22:21.94

7:13/M

11

 

158

(> 7)

999

Jackson Werling Leo

22:23.55

7:13/M

9

 

159

(> 7)

430

Josh Hall Eastbrook

22:28.17

7:15/M

11

 

160

(> 7)

1467

Paul Lee Yorktown

22:36.22

7:17/M

9

 

161

(> 7)

1073

Kaleb Myers New Haven

22:37.73

7:18/M

9

 

162

(> 7)

429

Aaron Hall Eastbrook

22:38.10

7:18/M

10

 

163

114

772

Connor Dager Heritage

22:43.43

7:20/M

10

 

164

115

774

Josh Rothenbush Heritage

22:44.41

7:20/M

10

 

165

(> 7)

156

Clay Ealey Bishop Luers

22:44.86

7:20/M

9

 

166

116

604

Collin Ice Garrett

22:53.51

7:23/M

9

 

167

(> 7)

322

Jake Hinen Columbia City

23:01.01

7:25/M

9

 

168

117

960

Andrew Carter Lakeland

23:07.95

7:27/M

9

 

169

(> 7)

686

Nathan Watson Hamilton Heights

23:19.92

7:31/M

12

 

170

(> 7)

1218

Ben Caylor Norwell

23:39.39

7:38/M

11

 

171

118

1371

Lucas Topliff Southwood

23:45.23

7:40/M

9

 

172

(> 7)

1023

Noah Lagerkvist Marion

23:45.90

7:40/M

11

 

173

(> 7)

440

Cam Yeakle Eastbrook

24:08.80

7:47/M

12

 

174

(> 7)

1014

Wyatt Ancil Marion

24:55.56

8:02/M

11

 

175

119

770

Jacob Anderson Heritage

24:55.60

8:02/M

9

 

176

(> 7)

995

Brady Scheumann Leo

25:14.37

8:08/M

9

 

177

(> 7)

46

Dalton Staley Angola

25:55.36

8:22/M

12

 

178

(> 7)

1001

Michael Witte Leo

26:44.89

8:37/M

10

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

HS Boys AAA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

214

Anthony Williams Bloomington South

15:32.88

5:01/M

12

 

2

2

376

Mark Beckmann DeKalb

15:36.19

5:02/M

12

 

3

3

203

Evan Franklin Bloomington South

15:53.11

5:07/M

11

 

4

4

1398

Brandon Arnold West Noble

15:57.78

5:09/M

12

 

5

5

1050

Christian Noble Mt. Vernon

15:59.85

5:09/M

11

 

6

6

1052

Aaron Rush Mt. Vernon

16:08.95

5:12/M

11

 

7

7

136

Greg Tippmann Bishop Dwenger

16:17.85

5:15/M

12

 

8

8

1314

Travis Kulczar Riley

16:20.39

5:16/M

12

 

9

9

526

Nick Butler Fishers

16:21.09

5:16/M

12

 

10

10

840

Spencer Scholl Homestead

16:24.20

5:17/M

11

 

11

11

1082

Eric Hoffman Noblesville

16:26.87

5:18/M

10

 

12

12

1400

Salvador Campos West Noble

16:29.69

5:19/M

11

 

13

13

205

Xavier Martinez Bloomington South

16:30.49

5:19/M

12

 

14

14

411

Joe Vandiver East Noble

16:31.65

5:20/M

11

 

15

15

649

Shawn Graves Goshen

16:34.73

5:21/M

12

 

16

16

1178

Dustin Starnes Northrop

16:35.23

5:21/M

10

 

17

17

635

Gerardo Abad Goshen

16:36.53

5:21/M

12

 

18

18

564

Trevor Thompson Fishers

16:38.53

5:22/M

11

 

19

19

566

Shinya Wai Fishers

16:40.51

5:23/M

11

 

20

20

545

Jake Kleist Fishers

16:41.19

5:23/M

12

 

21

21

1086

Levi Neuzerling Noblesville

16:41.33

5:23/M

10

 

22

22

199

David Benton Bloomington South

16:42.64

5:23/M

12

 

23

23

1092

Jordan Warne Noblesville

16:42.95

5:23/M

12

 

24

24

1081

Zach Freeman Noblesville

16:43.65

5:24/M

9

 

25

25

1083

Hunter Ingle Noblesville

16:44.57

5:24/M

11

 

26

26

1425

Richmond Stoltzfus Westview

16:48.41

5:25/M

9

 

27

27

1053

Jake Russell Mt. Vernon

16:52.30

5:26/M

12

 

28

28

212

Peter Voskuil Bloomington South

16:53.86

5:27/M

12

 

29

29

527

Jimmy Cerone Fishers

16:54.96

5:27/M

11

 

30

30

749

Alex Moriarty Hamilton Southeastern

16:55.70

5:27/M

10

 

31

31

1417

Daniel Flores Westview

16:56.57

5:28/M

12

 

32

32

208

Jacob Oeding Bloomington South

16:57.92

5:28/M

11

 

33

33

213

Grayson Weidner Bloomington South

16:59.45

5:29/M

12

 

34

34

1321

David Salmon Riley

17:00.21

5:29/M

12

 

35

35

541

J Horn Fishers

17:00.23

5:29/M

11

 

36

36

1421

Derek Miller Westview

17:01.74

5:29/M

10

 

37

37

563

Tristan Strobel Fishers

17:01.88

5:29/M

11

 

38

(> 7)

204

Dawson Hood Bloomington South

17:03.01

5:30/M

10

 

39

38

384

Clay Travis DeKalb

17:04.43

5:30/M

12

 

40

(> 7)

550

Ashton Murray Fishers

17:06.33

5:31/M

10

 

41

(> 7)

567

Evan Wehmeyer Fishers

17:06.75

5:31/M

11

 

42

39

730

John Burkert Hamilton Southeastern

17:07.31

5:31/M

12

 

43

40

403

Tyler Klinger East Noble

17:07.74

5:31/M

11

 

44

41

394

Noah Acker East Noble

17:08.90

5:32/M

10

 

45

(> 7)

553

Josh Roth Fishers

17:09.88

5:32/M

10

 

46

(> 7)

537

Daniel Greiwe Fishers

17:10.70

5:32/M

11

 

47

42

137

Bryson Tretter Bishop Dwenger

17:11.27

5:33/M

11

 

48

43

493

Spencer Dibley Elkhart Memorial

17:12.45

5:33/M

12

 

49

44

1085

Gavin Miller Noblesville

17:13.17

5:33/M

11

 

50

45

873

Dustin Campbell Huntington North

17:14.21

5:34/M

12

 

51

46

1084

Cole Martin Noblesville

17:14.40

5:34/M

11

 

52

47

1403

Alex Deluna West Noble

17:15.92

5:34/M

11

 

53

(> 7)

546

Sam Kuhn Fishers

17:16.91

5:34/M

9

 

54

48

375

Jack Beakas DeKalb

17:19.93

5:35/M

10

 

55

49

397

Seth Gorski East Noble

17:20.66

5:35/M

10

 

56

50

743

Josh Lecount Hamilton Southeastern

17:21.46

5:36/M

11

 

57

51

757

Eric Steinmetz Hamilton Southeastern

17:22.43

5:36/M

10

 

58

52

1168

Quinn Guingrich Northrop

17:24.16

5:37/M

11

 

59

(> 7)

1089

Max Runningen Noblesville

17:24.56

5:37/M

11

 

60

53

947

Chad Williams John Adams

17:24.94

5:37/M

12

 

61

54

1406

Fernando Luevano West Noble

17:25.20

5:37/M

9

 

62

55

812

Michael Conte Homestead

17:26.54

5:37/M

11

 

63

56

648

Lane Graves Goshen

17:27.80

5:38/M

12

 

64

57

818

Sam Dvorak Homestead

17:29.19

5:38/M

10

 

65

(> 7)

1078

Jason Argo Noblesville

17:29.75

5:38/M

12

 

66

58

1054

Brandt True Mt. Vernon

17:30.90

5:39/M

11

 

67

59

844

James Swinehart Homestead

17:34.55

5:40/M

9

 

68

60

739

Brendan Huckabee Hamilton Southeastern

17:35.67

5:40/M

10

 

69

61

658

Juan Perez Goshen

17:36.79

5:41/M

11

 

70

(> 7)

1087

Clay Obergfell Noblesville

17:36.87

5:41/M

10

 

71

(> 7)

523

Zach Brown Fishers

17:39.29

5:42/M

11

 

72

62

377

Scotty Beckmann DeKalb

17:40.61

5:42/M

11

 

73

63

636

Jason Barahona Goshen

17:40.92

5:42/M

9

 

74

64

746

Curtis Maves Hamilton Southeastern

17:41.46

5:42/M

12

 

75

(< 5)

1340

Cayler Miner South Side

17:41.55

5:42/M

10

 

76

65

126

Michael Manning Bishop Dwenger

17:41.58

5:42/M

10

 

77

66

1041

Brian Bozymski Mt. Vernon

17:41.79

5:42/M

11

 

78

67

1051

Brendan O'Bryhim Mt. Vernon

17:42.93

5:43/M

11

 

79

68

1401

Eric Contreras West Noble

17:43.83

5:43/M

10

 

80

69

1426

Matthew Yoder Westview

17:45.19

5:44/M

9

 

81

70

125

Blake Malone Bishop Dwenger

17:45.49

5:44/M

11

 

82

71

744

Forrest Long Hamilton Southeastern

17:47.03

5:44/M

11

 

83

72

1165

Nick Derickson Northrop

17:47.50

5:44/M

9

 

84

73

512

Justin Sellers Elkhart Memorial

17:48.21

5:45/M

12

 

85

74

874

Cam Dewitt Huntington North

17:48.80

5:45/M

12

 

86

(> 7)

200

Aero Bosley Bloomington South

17:49.83

5:45/M

10

 

87

75

1402

Justin Contreras West Noble

17:52.77

5:46/M

10

 

88

76

836

Luke Rose Homestead

17:52.80

5:46/M

11

 

89

(> 7)

555

Andrew Runion Fishers

17:53.51

5:46/M

10

 

90

77

139

Kevin Wuest Bishop Dwenger

17:54.69

5:46/M

12

 

91

(> 7)

725

Joe Bergin Hamilton Southeastern

17:54.77

5:46/M

9

 

92

(> 7)

211

Max Richter Bloomington South

17:56.09

5:47/M

11

 

93

(> 7)

522

Matt Brown Fishers

17:56.38

5:47/M

9

 

94

78

504

Hunter Moore Elkhart Memorial

17:56.91

5:47/M

10

 

95

79

1179

Dane Stevenson Northrop

17:58.89

5:48/M

10

 

96

(> 7)

1091

Hunter Thompson Noblesville

17:59.49

5:48/M

11

 

97

80

1164

Aj Cambron Northrop

17:59.62

5:48/M

10

 

98

81

120

Josh Koehl Bishop Dwenger

17:59.85

5:48/M

12

 

99

82

1045

Ashton Jordan Mt. Vernon

18:01.35

5:49/M

11

 

100

(> 7)

733

James Conway Hamilton Southeastern

18:02.61

5:49/M

10

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

543

Daniel King Fishers

18:02.72

5:49/M

9

 

102

83

400

Frank Herrera East Noble

18:04.02

5:50/M

12

 

103

84

1420

Brock Miller Westview

18:04.79

5:50/M

11

 

104

85

1325

Josh Toppen Riley

18:04.87

5:50/M

10

 

105

86

112

Alex Barton Bishop Dwenger

18:05.17

5:50/M

11

 

106

(> 7)

529

Aaron Cook Fishers

18:05.69

5:50/M

10

 

107

(> 7)

562

Julian Strobel Fishers

18:07.49

5:51/M

11

 

108

87

513

Mytchell Sellers Elkhart Memorial

18:07.83

5:51/M

11

 

109

(> 7)

114

Collin Cahill Bishop Dwenger

18:07.86

5:51/M

9

 

110

(> 7)

131

Thomas Roesler Bishop Dwenger

18:07.92

5:51/M

12

 

111

88

1405

Cris Ibanez West Noble

18:08.43

5:51/M

12

 

112

(> 7)

201

Evan Bruce Bloomington South

18:09.40

5:51/M

12

 

113

(> 7)

731

Nathanael Cho Hamilton Southeastern

18:10.06

5:52/M

9

 

114

(> 7)

1093

Alex Westervelt Noblesville

18:10.07

5:52/M

10

 

115

(> 7)

568

Peter Werling Fishers

18:10.61

5:52/M

10

 

116

89

928

Brock Easley John Adams

18:11.77

5:52/M

11

 

117

(> 7)

559

Tyler Steppe Fishers

18:12.07

5:52/M

12

 

118

90

356

Dominic Proffitt Concord

18:13.83

5:53/M

12

 

119

91

814

Jake Davis Homestead

18:14.89

5:53/M

10

 

120

92

355

Lui Ortiz Concord

18:15.61

5:53/M

9

 

121

(> 7)

728

Zane Brenner Hamilton Southeastern

18:17.48

5:54/M

10

 

122

(> 7)

1408

Diego Tayahua West Noble

18:18.57

5:54/M

12

 

123

(> 7)

1049

Ayden Millspaugh Mt. Vernon

18:19.09

5:55/M

11

 

124

93

659

Andrew Pillow Goshen

18:19.35

5:55/M

12

 

125

94

637

Joel Byler Goshen

18:20.28

5:55/M

12

 

126

(> 7)

209

Codie Pullon Bloomington South

18:21.62

5:55/M

9

 

127

(> 7)

1077

Will Anderson Noblesville

18:22.36

5:55/M

10

 

128

95

402

Matt Kline East Noble

18:22.62

5:55/M

11

 

129

96

1319

Andrew Peterson Riley

18:24.01

5:56/M

11

 

130

97

358

Nikolas Schraw Concord

18:24.35

5:56/M

9

 

131

98

817

Ben Dvorak Homestead

18:25.11

5:56/M

12

 

132

(> 7)

747

Will McNabb Hamilton Southeastern

18:26.63

5:57/M

12

 

133

(> 7)

1094

Evan White Noblesville

18:27.18

5:57/M

11

 

134

99

926

Santiago David John Adams

18:27.50

5:57/M

11

 

135

(> 7)

569

Aaron Worley Fishers

18:28.09

5:57/M

10

 

136

100

1167

Ryan Elward Northrop

18:28.88

5:57/M

11

 

137

(> 7)

202

Lucas Coniaris Bloomington South

18:29.62

5:58/M

9

 

138

101

1419

Mason Jones Westview

18:29.94

5:58/M

9

 

139

102

1176

Josh Prochaska Northrop

18:35.86

6:00/M

10

 

140

(> 7)

1079

Luke Balciunas Noblesville

18:36.72

6:00/M

9

 

141

103

945

Jack Wheeler John Adams

18:37.39

6:00/M

10

 

142

104

1129

Emmanuel Valentin North Side

18:37.52

6:00/M

12

 

143

105

1418

Abe Jones Westview

18:37.67

6:00/M

9

 

144

(> 7)

542

Tj Jackson Fishers

18:38.01

6:01/M

9

 

145

(> 7)

848

Jake Zelt Homestead

18:38.16

6:01/M

11

 

146

106

936

Gabriel Meyer-Lee John Adams

18:38.90

6:01/M

12

 

147

107

360

Dylan Troyer Concord

18:39.18

6:01/M

12

 

148

(> 7)

536

David Graham Fishers

18:39.70

6:01/M

10

 

149

108

408

Phillip Phan East Noble

18:39.88

6:01/M

11

 

150

109

1122

Ahmed Guhat North Side

18:40.56

6:01/M

9

 

151

(> 7)

535

Nicolas Fransen Fishers

18:41.11

6:02/M

9

 

152

(> 7)

534

Seth Foutty Fishers

18:44.19

6:03/M

10

 

153

(> 7)

727

Andy Bowman Hamilton Southeastern

18:45.15

6:03/M

9

 

154

(> 7)

666

Erik Villegas Goshen

18:45.63

6:03/M

11

 

155

110

871

Hale Bowen Huntington North

18:46.13

6:03/M

9

 

156

(> 7)

1039

Drew Bluethmann Mt. Vernon

18:46.41

6:03/M

9

 

157

(> 7)

206

Caleb Miller Bloomington South

18:46.84

6:03/M

9

 

158

(> 7)

1175

John Miller Northrop

18:48.38

6:04/M

10

 

159

(> 7)

740

Ian Johnson Hamilton Southeastern

18:49.77

6:04/M

11

 

160

(> 7)

560

Nathan Stewart Fishers

18:50.24

6:05/M

11

 

161

(> 7)

828

Ben McGuire Homestead

18:50.25

6:05/M

11

 

162

111

944

Hunter Tousignant John Adams

18:50.74

6:05/M

12

 

163

(> 7)

745

Braden Lubrani Hamilton Southeastern

18:52.59

6:05/M

11

 

164

112

349

Salvador Escamilla Concord

18:53.34

6:05/M

10

 

165

(> 7)

829

Ethan McWilliams Homestead

18:53.39

6:05/M

12

 

166

(> 7)

827

Peyton Mankey Homestead

18:53.51

6:05/M

9

 

167

(< 5)

1336

Latrell Copeland South Side

18:53.95

6:05/M

12

 

168

113

359

Tyler Schwartz Concord

18:55.59

6:06/M

10

 

169

(> 7)

1080

Jack Commeville Noblesville

18:56.44

6:06/M

9

 

170

114

381

Ryan Olsen DeKalb

18:56.80

6:06/M

12

 

171

(> 7)

831

Jarrett Miller Homestead

18:57.46

6:07/M

10

 

172

(> 7)

113

Tim Brunner Bishop Dwenger

18:58.23

6:07/M

12

 

173

(> 7)

639

Jaime Castillo Goshen

18:59.14

6:07/M

12

 

174

115

879

Cody Jones Huntington North

18:59.58

6:07/M

10

 

175

(> 7)

525

Nicholas Burkett Fishers

18:59.94

6:07/M

10

 

176

(> 7)

544

Jack Kinsel Fishers

19:01.39

6:08/M

9

 

177

116

1304

Ricardo Carbajal Riley

19:02.28

6:08/M

10

 

178

(> 7)

752

Shahin Saberi Hamilton Southeastern

19:02.93

6:08/M

11

 

179

117

1305

Cory Charles Riley

19:03.45

6:09/M

10

 

180

(> 7)

540

Eli Hagedorn Fishers

19:03.84

6:09/M

10

 

181

(> 7)

734

Nathan Eckhart Hamilton Southeastern

19:05.14

6:09/M

11

 

182

(> 7)

1166

Michael Distelrath Northrop

19:05.98

6:09/M

10

 

183

(> 7)

521

Alex Brown Fishers

19:06.07

6:10/M

11

 

184

(> 7)

657

Zach Oyer Goshen

19:07.46

6:10/M

10

 

185

(> 7)

655

Jose Ortiz Goshen

19:07.80

6:10/M

12

 

186

118

1116

Joshua Boyle North Side

19:07.85

6:10/M

10

 

187

119

922

Samuel Brockman John Adams

19:08.24

6:10/M

11

 

188

(> 7)

1047

Jimmy McDonald Mt. Vernon

19:10.27

6:11/M

12

 

189

(> 7)

1404

Taylor Grim West Noble

19:10.53

6:11/M

12

 

190

(> 7)

946

Campbell White John Adams

19:11.20

6:11/M

12

 

191

(> 7)

532

Jack D'Amico Fishers

19:11.44

6:11/M

10

 

192

120

1316

Chris McCormick Riley

19:12.16

6:12/M

11

 

193

(> 7)

1318

Nolan O'Rourke Riley

19:12.63

6:12/M

9

 

194

(> 7)

410

Paul Shull East Noble

19:12.68

6:12/M

12

 

195

(> 7)

548

Chris Laplante Fishers

19:14.78

6:12/M

9

 

196

(> 7)

1174

Kennedy Ly Northrop

19:15.21

6:13/M

11

 

197

(> 7)

1090

Aj Snyder Noblesville

19:15.34

6:13/M

10

 

198

(> 7)

1055

Brisco Wood Mt. Vernon

19:17.36

6:13/M

11

 

199

(< 5)

1334

Brian Aguilera South Side

19:18.99

6:14/M

10

 

200

(> 7)

1326

Mark Wallace Riley

19:19.50

6:14/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

809

Eric Breneman Homestead

19:21.60

6:15/M

12

 

202

(> 7)

128

Adam Millhouse Bishop Dwenger

19:21.91

6:15/M

12

 

203

(> 7)

643

Sergei Culp Goshen

19:22.57

6:15/M

10

 

204

121

350

Jonathan Gomez Concord

19:23.63

6:15/M

10

 

205

(> 7)

665

Irving Suarez Goshen

19:23.95

6:15/M

10

 

206

(> 7)

1042

Tim Broaders Mt. Vernon

19:25.80

6:16/M

9

 

207

(> 7)

808

Kolin Behrens Homestead

19:27.97

6:16/M

11

 

208

(> 7)

1308

Aaron Denzer Riley

19:28.27

6:17/M

10

 

209

122

887

Nolan Young Huntington North

19:30.08

6:17/M

9

 

210

(> 7)

1315

Ben Mawhorr Riley

19:30.32

6:17/M

11

 

211

123

1124

Rigel Jaquish North Side

19:30.57

6:17/M

12

 

212

(> 7)

1323

Jacob Tobalski Riley

19:31.31

6:18/M

10

 

213

(> 7)

528

Craig Chandler Fishers

19:32.22

6:18/M

10

 

214

(> 7)

407

Dusty Moore East Noble

19:32.68

6:18/M

9

 

215

(> 7)

554

Gavin Rue Fishers

19:36.75

6:19/M

10

 

216

(> 7)

524

Zach Bryan Fishers

19:37.77

6:20/M

10

 

217

(> 7)

642

Jose Chiquito Goshen

19:39.30

6:20/M

11

 

218

124

378

Trevor Bell DeKalb

19:41.26

6:21/M

10

 

219

125

1117

Austin Campbell North Side

19:42.84

6:21/M

12

 

220

(> 7)

134

Nick Thelen Bishop Dwenger

19:44.30

6:22/M

11

 

221

(> 7)

1407

Felix Murillo West Noble

19:46.01

6:23/M

9

 

222

126

1128

Anthony Reinhart North Side

19:46.25

6:23/M

11

 

223

(> 7)

826

Kyle Leland Homestead

19:46.32

6:23/M

12

 

224

(> 7)

552

Brandon Reyes Fishers

19:46.49

6:23/M

9

 

225

(> 7)

518

Christian Baldwin Fishers

19:46.59

6:23/M

11

 

226

(> 7)

663

Grant Simpson Goshen

19:48.10

6:23/M

12

 

227

(> 7)

1040

Matt Boyle Mt. Vernon

19:48.82

6:23/M

9

 

228

(> 7)

1173

Nick Luc Northrop

19:49.24

6:24/M

11

 

229

(> 7)

347

Brandon Alley Concord

19:49.46

6:24/M

10

 

230

(> 7)

846

Robert Thatcher Homestead

19:49.61

6:24/M

10

 

231

(> 7)

941

Carsten Stoltz John Adams

19:50.29

6:24/M

11

 

232

(> 7)

726

Mason Biehl Hamilton Southeastern

19:51.92

6:24/M

12

 

233

(> 7)

729

Connor Bryant Hamilton Southeastern

19:52.25

6:25/M

9

 

234

(> 7)

741

Ryan Jordan Hamilton Southeastern

19:52.46

6:25/M

12

 

235

(> 7)

919

Phillip Bigger John Adams

19:52.53

6:25/M

12

 

236

(> 7)

135

David Tippmann Bishop Dwenger

19:53.07

6:25/M

11

 

237

(> 7)

357

Garrett Roberts Concord

19:53.28

6:25/M

9

 

238

(> 7)

842

John Smith Homestead

19:53.57

6:25/M

10

 

239

127

872

Logan Boyer Huntington North

19:53.61

6:25/M

12

 

240

(> 7)

660

Alex Pressler Goshen

19:54.05

6:25/M

10

 

241

128

490

Braden Baer Elkhart Memorial

19:54.39

6:25/M

9

 

242

(> 7)

756

Sam Starnes Hamilton Southeastern

19:54.66

6:25/M

11

 

243

129

876

Aaron Hendryx Huntington North

19:54.87

6:25/M

9

 

244

130

506

Juan Paez Elkhart Memorial

19:55.15

6:25/M

11

 

245

(> 7)

1399

Aden Burke West Noble

19:55.56

6:25/M

9

 

246

(> 7)

398

Joe Hand East Noble

19:56.01

6:26/M

10

 

247

(> 7)

938

Logan Reindbold John Adams

19:57.92

6:26/M

9

 

248

(> 7)

399

Fernando Herrera East Noble

19:59.91

6:27/M

9

 

249

(> 7)

1311

Emery Harris Riley

20:01.74

6:27/M

10

 

250

(> 7)

1322

Truman Spalding Riley

20:01.93

6:27/M

10

 

251

(> 7)

661

Kevin Rivera Goshen

20:02.19

6:28/M

11

 

252

(> 7)

1046

Eric Larson Mt. Vernon

20:02.97

6:28/M

11

 

253

(> 7)

405

Tyark Lemkuhler East Noble

20:03.51

6:28/M

12

 

254

(> 7)

118

Teddy Hudson Bishop Dwenger

20:03.70

6:28/M

12

 

255

(> 7)

816

Matt Dunn Homestead

20:05.13

6:29/M

11

 

256

(> 7)

759

Noah Talbot Hamilton Southeastern

20:07.90

6:29/M

12

 

257

(> 7)

838

Eric Schlutz Homestead

20:09.37

6:30/M

10

 

258

(> 7)

645

Nate Ganger Goshen

20:09.58

6:30/M

10

 

259

(> 7)

918

Jonathan Alsip John Adams

20:10.27

6:30/M

12

 

260

131

497

Ryan Lawlor Elkhart Memorial

20:11.96

6:31/M

11

 

261

132

1127

Steven Newman North Side

20:12.10

6:31/M

12

 

262

(> 7)

735

Nicolas Epperson Hamilton Southeastern

20:12.11

6:31/M

9

 

263

(> 7)

495

Micah Gilbert Elkhart Memorial

20:13.02

6:31/M

11

 

264

(> 7)

1313

Brandon Kole Riley

20:16.01

6:32/M

12

 

265

(> 7)

820

Ben Falloon Homestead

20:19.72

6:33/M

9

 

266

(> 7)

882

Einar Midthun Huntington North

20:21.44

6:34/M

12

 

267

(> 7)

503

Darious Moore Elkhart Memorial

20:22.47

6:34/M

10

 

268

(> 7)

823

Cameron Haberly Homestead

20:22.52

6:34/M

11

 

269

(> 7)

1170

Sam Hudson Northrop

20:23.17

6:35/M

12

 

270

(> 7)

348

Ben Current Concord

20:24.96

6:35/M

10

 

271

(> 7)

841

Connor Smith Homestead

20:25.69

6:35/M

10

 

272

(> 7)

1171

Dawson Jensen Northrop

20:25.80

6:35/M

10

 

273

(> 7)

723

Joseph Alcala Hamilton Southeastern

20:27.45

6:36/M

10

 

274

(> 7)

519

Justin Ban Fishers

20:28.28

6:36/M

11

 

275

(> 7)

932

Agustine Hurley John Adams

20:30.00

6:37/M

9

 

276

(> 7)

843

Ezra Suozzi Homestead

20:30.46

6:37/M

9

 

277

(> 7)

531

Joel Crull Fishers

20:30.80

6:37/M

9

 

278

(> 7)

758

Drew Switzer Hamilton Southeastern

20:32.01

6:37/M

9

 

279

(> 7)

656

Dustin Otto Goshen

20:32.55

6:37/M

12

 

280

(> 7)

520

Leshawn Bocot Fishers

20:33.11

6:38/M

10

 

281

(> 7)

837

Jacob Rulli Homestead

20:35.48

6:38/M

10

 

282

(> 7)

886

Jackson Wright Huntington North

20:45.15

6:42/M

9

 

283

(> 7)

754

Brady Southern Hamilton Southeastern

20:47.27

6:42/M

9

 

284

(> 7)

662

Josh Schirch Goshen

20:48.15

6:43/M

11

 

285

(> 7)

1324

Lucas Tobalski Riley

20:49.40

6:43/M

10

 

286

(> 7)

885

Trentin Worsham Huntington North

20:50.15

6:43/M

9

 

287

(> 7)

815

Jake Dunn Homestead

20:51.96

6:44/M

9

 

288

(> 7)

667

Jeremy Welling Goshen

20:54.08

6:45/M

11

 

289

(> 7)

878

Christian Jones Huntington North

20:56.22

6:45/M

12

 

290

(> 7)

835

Vince Rosales Homestead

20:57.77

6:45/M

10

 

291

(> 7)

514

Luke Spray Elkhart Memorial

21:03.58

6:47/M

12

 

292

(> 7)

738

Yoichiro Furukawa Hamilton Southeastern

21:05.12

6:48/M

11

 

293

(> 7)

644

Emanuel Favila Goshen

21:05.92

6:48/M

10

 

294

(> 7)

1423

Matt Miller Westview

21:10.47

6:50/M

12

 

295

(> 7)

1327

Alex Walters Riley

21:11.45

6:50/M

10

 

296

(> 7)

539

Daniel Hagedorn Fishers

21:11.94

6:50/M

9

 

297

(> 7)

353

Noah Nisen Concord

21:12.86

6:50/M

10

 

298

(> 7)

122

John Landrigan Bishop Dwenger

21:12.89

6:50/M

9

 

299

(> 7)

732

Noah Clayman Hamilton Southeastern

21:15.37

6:51/M

9

 

300

(> 7)

664

Christian Soto Goshen

21:16.04

6:52/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

(> 7)

119

Nick Kacprowicz Bishop Dwenger

21:18.09

6:52/M

10

 

302

(> 7)

551

Robert Okuszki Fishers

21:19.48

6:53/M

11

 

303

(> 7)

1177

Luke Salisbury Northrop

21:19.91

6:53/M

11

 

304

(> 7)

1307

Will Davis Riley

21:21.77

6:53/M

9

 

305

(> 7)

352

Aaron Lopez Concord

21:22.81

6:54/M

9

 

306

(> 7)

821

Brennon Fry Homestead

21:23.65

6:54/M

11

 

307

(> 7)

409

Justin Ramsay East Noble

21:23.91

6:54/M

10

 

308

(> 7)

515

Michael Thomas Elkhart Memorial

21:26.01

6:55/M

11

 

309

(> 7)

406

Austin McCulloch East Noble

21:26.25

6:55/M

10

 

310

(> 7)

404

Caden Lavigne East Noble

21:26.34

6:55/M

10

 

311

(> 7)

401

Ben Kline East Noble

21:27.01

6:55/M

10

 

312

(> 7)

117

Ben Howe Bishop Dwenger

21:28.88

6:55/M

10

 

313

(> 7)

935

Ryan McCann John Adams

21:30.19

6:56/M

10

 

314

(> 7)

930

Michael Garcia John Adams

21:31.24

6:56/M

9

 

315

(> 7)

813

Nate Dauterman Homestead

21:31.34

6:56/M

10

 

316

(> 7)

507

Kevin Pineda Elkhart Memorial

21:31.34

6:56/M

9

 

317

(> 7)

508

Coy Price Elkhart Memorial

21:31.54

6:56/M

10

 

318

(> 7)

1163

Victor Banks Northrop

21:35.99

6:58/M

10

 

319

(> 7)

127

Pat McMasters Bishop Dwenger

21:37.07

6:58/M

9

 

320

(> 7)

834

Alec Ramos Homestead

21:38.18

6:59/M

11

 

321

(> 7)

845

Phil Thain Homestead

21:40.14

6:59/M

12

 

322

(> 7)

824

Cameron Kruger Homestead

21:41.12

7:00/M

9

 

323

(> 7)

652

Jacob Isnogle Goshen

21:44.87

7:01/M

12

 

324

(> 7)

1126

Parker McCard North Side

21:46.27

7:01/M

11

 

325

(> 7)

669

Rafael Zuniga Goshen

21:49.30

7:02/M

10

 

326

(> 7)

819

Andrew Dykstra Homestead

21:52.99

7:03/M

9

 

327

(> 7)

396

Nate Deetz East Noble

21:54.16

7:04/M

10

 

328

133

383

Evan Theis DeKalb

21:56.94

7:05/M

9

 

329

(> 7)

547

Sean Kurtock Fishers

21:58.95

7:05/M

9

 

330

(> 7)

1310

Mike Dowd Riley

21:59.99

7:05/M

11

 

331

(> 7)

549

Will McLaren Fishers

22:01.43

7:06/M

10

 

332

(> 7)

123

Sam Lyon Bishop Dwenger

22:06.27

7:08/M

12

 

333

(> 7)

1320

Tommy Rodgers Riley

22:07.12

7:08/M

10

 

334

(> 7)

651

Matt Herrmann Goshen

22:07.63

7:08/M

9

 

335

(> 7)

934

Jack Lloyd John Adams

22:09.26

7:09/M

10

 

336

(> 7)

641

Jordan Charles Goshen

22:11.15

7:09/M

10

 

337

(> 7)

929

Ben Fecher John Adams

22:19.11

7:12/M

9

 

338

(> 7)

920

Stephen Bigger John Adams

22:32.20

7:16/M

12

 

339

(> 7)

382

Cameron Stokes DeKalb

22:34.57

7:17/M

11

 

340

(> 7)

133

Joshua Smith-Goheen Bishop Dwenger

22:42.77

7:19/M

9

 

341

(> 7)

647

Ben Good-Elliot Goshen

22:43.06

7:20/M

9

 

342

(> 7)

561

Canyon Stockton Fishers

22:43.66

7:20/M

11

 

343

(> 7)

505

Shivam Nathu Elkhart Memorial

22:48.24

7:21/M

11

 

344

(> 7)

351

Luis Ledezma Concord

22:48.71

7:21/M

11

 

345

(> 7)

558

Trent Snyder Fishers

22:49.07

7:22/M

10

 

346

(> 7)

491

Kyle Cart Elkhart Memorial

22:50.33

7:22/M

9

 

347

(> 7)

939

Steven Richards John Adams

22:59.08

7:25/M

10

 

348

(> 7)

498

Zach Lehman Elkhart Memorial

23:02.01

7:26/M

10

 

349

(> 7)

638

Walfre Calderon Goshen

23:12.08

7:29/M

9

 

350

(> 7)

830

Jordan Meintel Homestead

23:23.29

7:33/M

10

 

351

(> 7)

517

Caleb Anders Fishers

23:33.35

7:36/M

12

 

352

(> 7)

115

Zach Campbell Bishop Dwenger

23:43.29

7:39/M

11

 

353

(> 7)

883

Alex Weidenhoft Huntington North

23:45.61

7:40/M

10

 

354

(> 7)

511

Kyle Richards Elkhart Memorial

23:52.98

7:42/M

12

 

355

(> 7)

737

Otez Fryer Hamilton Southeastern

23:57.11

7:44/M

10

 

356

(> 7)

395

Sean Bowers East Noble

24:00.00

7:45/M

12

 

357

(> 7)

124

Zach Malmstrom Bishop Dwenger

24:12.87

7:48/M

11

 

358

(> 7)

121

Kevin Lamaster Bishop Dwenger

24:19.77

7:51/M

10

 

359

(> 7)

653

Nate Mann Goshen

24:21.94

7:51/M

9

 

360

(> 7)

832

Ben Mumma Homestead

24:22.29

7:52/M

10

 

361

(> 7)

509

Diego Puga Elkhart Memorial

24:40.76

7:57/M

9

 

362

(> 7)

556

Xavier Semona Fishers

24:42.74

7:58/M

9

 

363

(> 7)

129

Ben Otto Bishop Dwenger

24:51.35

8:01/M

9

 

364

(> 7)

494

Tanner Faus Elkhart Memorial

24:52.46

8:01/M

12

 

365

(> 7)

500

Cruz Medrano Elkhart Memorial

24:53.12

8:02/M

12

 

366

(> 7)

502

Steven Mittadam Elkhart Memorial

24:56.27

8:03/M

11

 

367

(> 7)

940

Nicholas Steinhiser John Adams

25:05.98

8:05/M

11

 

368

(> 7)

1169

Brandon Hudson Northrop

25:11.71

8:07/M

10

 

369

(> 7)

1125

Willie Maung North Side

25:13.77

8:08/M

10

 

370

(> 7)

1121

Demitri Gonzalez North Side

25:59.95

8:23/M

10

 

371

(> 7)

354

Jared Nowak Concord

26:39.23

8:36/M

9

 

372

(> 7)

138

Joshua Wolfe Bishop Dwenger

26:41.22

8:36/M

9

 

373

(> 7)

881

Corbin Martin Huntington North

27:55.53

9:00/M

12

 

374

(> 7)

646

Frank Gonzalez Goshen

28:13.14

9:06/M

11

 

375

(> 7)

849

Nash Zelt Homestead

28:30.87

9:12/M

12

 

376

(> 7)

132

Alec Schleinkofer Bishop Dwenger

31:15.34

10:05/M

11

 

Top

Team Summary Report - Boys

HS Boys A

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Northeastern

103

13

15

17

21

37

45

57

 

 

Top 5 Times: 1:29:33.81

 

2

Oak Hill

106

3

11

22

29

41

48

59

 

 

Top 5 Times: 1:28:57.30

 

3

Bluffton

119

5

9

23

36

46

51

70

 

 

Top 5 Times: 1:29:24.33

 

4

Elkhart Christian

149

7

19

34

40

49

52

62

 

 

Top 5 Times: 1:30:58.66

 

5

Blackhawk Christian

174

6

18

28

50

72

87

93

 

 

Top 5 Times: 1:31:49.04

 

6

Prairie Heights

200

1

4

31

61

103

111

112

 

 

Top 5 Times: 1:32:48.35

 

7

Churubusco

202

12

14

55

56

65

83

89

 

 

Top 5 Times: 1:32:36.53

 

8

Whitko

211

20

24

27

69

71

92

 

 

Top 5 Times: 1:33:11.91

 

9

Bremen

220

2

10

53

73

82

90

104

 

 

Top 5 Times: 1:33:23.05

 

10

Frankton

241

32

33

35

66

75

94

 

 

Top 5 Times: 1:34:19.28

 

11

Adams Central

248

25

26

38

68

91

113

116

 

 

Top 5 Times: 1:34:50.66

 

12

Fremont

270

8

42

47

77

96

101

 

 

Top 5 Times: 1:36:09.98

 

13

Eastside

309

16

60

76

78

79

 

 

Top 5 Times: 1:36:51.65

 

14

Northwestern

354

39

67

74

86

88

97

106

 

 

Top 5 Times: 1:39:05.95

 

15

Central Noble

368

43

54

63

99

109

114

 

 

Top 5 Times: 1:41:46.49

 

16

Southern Wells

388

44

64

80

85

115

 

 

Top 5 Times: 1:43:50.62

 

17

Canterbury

432

58

81

95

98

100

105

108

 

 

Top 5 Times: 1:43:56.92

 

18

Bethany Christian

433

30

84

102

107

110

 

 

Top 5 Times: 1:45:33.10

 

Inc.

Woodlan

2 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

HS Boys AA

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

New Haven

91

1

4

14

26

46

65

91

 

 

Top 5 Times: 1:27:50.55

 

2

Leo

96

7

10

15

29

35

37

51

 

 

Top 5 Times: 1:28:55.10

 

3

Norwell

113

2

22

25

31

33

71

88

 

 

Top 5 Times: 1:29:00.93

 

4

Celina

125

9

18

28

34

36

56

60

 

 

Top 5 Times: 1:29:51.52

 

5

Columbia City

153

16

19

27

43

48

63

77

 

 

Top 5 Times: 1:30:41.29

 

6

Bellmont

161

5

32

38

39

47

61

66

 

 

Top 5 Times: 1:30:22.22

 

7

Eastbrook

184

11

21

42

52

58

64

68

 

 

Top 5 Times: 1:31:32.32

 

8

Hamilton Heights

197

17

20

24

53

83

95

110

 

 

Top 5 Times: 1:32:15.31

 

9

Lakeland

204

6

13

57

59

69

75

117

 

 

Top 5 Times: 1:31:53.01

 

10

Angola

244

3

8

74

78

81

99

107

 

 

Top 5 Times: 1:32:59.12

 

11

Marion

249

30

40

54

55

70

73

97

 

 

Top 5 Times: 1:33:21.91

 

12

Southwood

315

41

50

62

80

82

86

118

 

 

Top 5 Times: 1:35:21.60

 

13

Yorktown

323

23

67

72

76

85

92

93

 

 

Top 5 Times: 1:35:36.20

 

14

Garrett

370

44

49

89

90

98

104

116

 

 

Top 5 Times: 1:38:11.88

 

15

Tippecanoe Valley

410

12

94

100

101

103

108

111

 

 

Top 5 Times: 1:40:57.44

 

16

Bishop Luers

431

45

84

87

106

109

112

113

 

 

Top 5 Times: 1:41:17.70

 

17

Heritage

496

79

96

102

105

114

115

119

 

 

Top 5 Times: 1:45:26.88

 

Inc.

New Haven Purple

DNS Team

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

HS Boys AAA

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Bloomington South

67

1

3

13

22

28

32

33

 

 

Top 5 Times: 1:21:32.98

 

2

Fishers

95

9

18

19

20

29

35

37

 

 

Top 5 Times: 1:23:16.28

 

3

Noblesville

104

11

21

23

24

25

44

46

 

 

Top 5 Times: 1:23:19.37

 

4

Mt. Vernon

162

5

6

27

58

66

67

82

 

 

Top 5 Times: 1:24:13.79

 

5

West Noble

185

4

12

47

54

68

75

88

 

 

Top 5 Times: 1:24:52.42

 

6

Goshen

212

15

17

56

61

63

93

94

 

 

Top 5 Times: 1:25:56.77

 

7

East Noble

227

14

40

41

49

83

95

108

 

 

Top 5 Times: 1:26:12.97

 

8

Hamilton Southeastern

230

30

39

50

51

60

64

71

 

 

Top 5 Times: 1:26:22.57

 

9

Westview

246

26

31

36

69

84

101

105

 

 

Top 5 Times: 1:26:36.70

 

10

Homestead

257

10

55

57

59

76

91

98

 

 

Top 5 Times: 1:26:47.28

 

11

Bishop Dwenger

261

7

42

65

70

77

81

86

 

 

Top 5 Times: 1:26:50.88

 

12

DeKalb

264

2

38

48

62

114

124

133

 

 

Top 5 Times: 1:26:37.96

 

13

Northrop

299

16

52

72

79

80

100

102

 

 

Top 5 Times: 1:27:45.40

 

14

Riley

339

8

34

85

96

116

117

120

 

 

Top 5 Times: 1:28:51.76

 

15

Elkhart Memorial

409

43

73

78

87

128

130

131

 

 

Top 5 Times: 1:30:59.79

 

16

John Adams

450

53

89

99

103

106

111

119

 

 

Top 5 Times: 1:31:20.50

 

17

Huntington North

466

45

74

110

115

122

127

129

 

 

Top 5 Times: 1:32:18.80

 

18

Concord

498

90

92

97

107

112

113

121

 

 

Top 5 Times: 1:32:26.31

 

19

North Side

579

104

109

118

123

125

126

132

 

 

Top 5 Times: 1:35:39.34

 

Inc.

South Side

3 finishers

 

 

 
 
Top

Overall Finish List - Girls

HS Girls A

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1279

Aspen Dirr Prairie Heights

19:13.87

6:12/M

12

 

2

2

571

Caylene Cole Frankton

19:45.17

6:22/M

9

 

3

3

238

Kate White Canterbury

20:27.22

6:36/M

11

 

4

(< 5)

1430

Brigit Nemitz Whitko

20:46.04

6:42/M

11

 

5

4

1414

Kaitlyn Warren Westview

21:04.88

6:48/M

12

 

6

5

1350

Meghan Yencer Southern Wells

21:14.48

6:51/M

12

 

7

6

288

Julia Folland Churubusco

21:16.40

6:52/M

11

 

8

7

1413

Lydia Rang Westview

21:22.88

6:54/M

9

 

9

(< 5)

1428

Michelle Kelsey Whitko

21:25.72

6:55/M

12

 

10

8

574

Katie Quick Frankton

21:32.26

6:57/M

11

 

11

9

216

Brooke Bahr Bremen

21:47.35

7:02/M

12

 

12

10

1135

Ashley Jay Northeastern

21:59.57

7:05/M

11

 

13

(< 5)

2257

Zoey Smith Bluffton

22:02.24

7:06/M

10

 

14

11

1415

Sierra Weaver Westview

22:03.52

7:07/M

11

 

15

(< 5)

1443

Ellie Kayser Woodlan

22:12.81

7:10/M

10

 

16

12

1343

Brooke Penrod Southern Wells

22:15.31

7:11/M

12

 

17

13

284

Darby Allen Churubusco

22:16.59

7:11/M

12

 

18

14

1346

Shelby Skidmore Southern Wells

22:20.14

7:12/M

12

 

19

15

168

Claire Meuter Blackhawk Christian

22:23.66

7:13/M

11

 

20

16

1281

Christie Scott Prairie Heights

22:30.03

7:15/M

10

 

21

17

1342

Chloe Maddox Southern Wells

22:32.04

7:16/M

11

 

22

18

1278

Katie Cooper Prairie Heights

22:32.56

7:16/M

10

 

23

19

218

Ellen Fox Bremen

22:33.88

7:16/M

10

 

24

20

220

Emma Hundt Bremen

22:36.01

7:17/M

9

 

25

21

231

Jessie Faron Canterbury

22:44.98

7:20/M

12

 

26

22

1181

Kate Bilkey Northwestern

22:47.54

7:21/M

9

 

27

23

9

Ally Shoaf Adams Central

22:50.84

7:22/M

9

 

28

24

1186

Jensen Freeman Northwestern

22:57.78

7:24/M

11

 

29

25

570

Madelyn Baker Frankton

23:05.03

7:27/M

10

 

30

26

1341

Lindsey Aker Southern Wells

23:05.90

7:27/M

10

 

31

27

81

Elaina Youngberg Bethany Christian

23:18.67

7:31/M

9

 

32

28

1140

Hannah Young Northeastern

23:20.21

7:32/M

11

 

33

29

1185

Nicole Crocker Northwestern

23:20.25

7:32/M

10

 

34

30

170

Michaela Rumple Blackhawk Christian

23:21.98

7:32/M

11

 

35

31

1411

Madison Burton Westview

23:30.14

7:35/M

10

 

36

32

1133

Hailey Coyle Northeastern

23:32.46

7:35/M

11

 

37

33

1410

Hope Brandenberger Westview

23:33.76

7:36/M

11

 

38

34

236

Jaida Smith Canterbury

23:36.55

7:37/M

11

 

39

35

294

Heidi Zeigler Churubusco

23:38.01

7:37/M

9

 

40

36

1348

Tori Weise Southern Wells

23:41.08

7:38/M

11

 

41

37

1409

Jeannie Bontrager Westview

23:55.79

7:43/M

11

 

42

38

235

Ginesha Robinson Canterbury

23:59.63

7:44/M

10

 

43

39

1349

Erin White Southern Wells

24:08.46

7:47/M

9

 

44

40

1412

Elaine Mullet Westview

24:16.64

7:50/M

12

 

45

(< 5)

2255

Yajing Ni Bluffton

24:18.69

7:50/M

10

 

46

41

277

Abby Stonebreaker Central Noble

24:23.76

7:52/M

10

 

47

42

171

Brittany Van De Leur Blackhawk Christian

24:29.07

7:54/M

11

 

48

43

1136

Kaitlyn Koch Northeastern

24:36.20

7:56/M

12

 

49

44

1183

Megan Bunch Northwestern

24:38.04

7:57/M

12

 

50

45

1182

Elizabeth Bolyard Northwestern

24:38.59

7:57/M

11

 

51

46

233

Lily Kenesey Canterbury

24:39.68

7:57/M

12

 

52

47

237

Ava Vanhlfteren Canterbury

24:40.31

7:57/M

11

 

53

48

1277

Kelsi Cook Prairie Heights

24:44.37

7:59/M

9

 

54

49

167

Alivia Lengacher Blackhawk Christian

24:45.36

7:59/M

10

 

55

50

74

Elizabeth Eby Bethany Christian

24:47.45

8:00/M

9

 

56

(< 5)

442

Sarah Strong Eastside

24:48.73

8:00/M

12

 

57

51

4

Caitlin Heyerly Adams Central

24:48.99

8:00/M

9

 

58

52

6

Hannah Mosser Adams Central

24:49.16

8:00/M

9

 

59

53

234

Katie Pavelec Canterbury

24:51.78

8:01/M

12

 

60

54

293

Ashley Uecker Churubusco

24:54.73

8:02/M

9

 

61

55

276

Annetta Stangland Central Noble

24:55.55

8:02/M

11

 

62

56

575

Sherrie Riser Frankton

24:56.13

8:03/M

10

 

63

57

275

Abbey Pilnock Central Noble

25:01.56

8:04/M

11

 

64

58

5

Bailey Liter Adams Central

25:02.04

8:05/M

10

 

65

(> 7)

1347

Autumn Stevens Southern Wells

25:12.77

8:08/M

11

 

66

59

1188

Rachel Johns Northwestern

25:18.67

8:10/M

12

 

67

60

222

Jazlyn Richards Bremen

25:23.54

8:11/M

10

 

68

61

169

Daniella Rees Evans Blackhawk Christian

25:34.18

8:15/M

11

 

69

62

1180

Emma Bailey Northwestern

25:38.22

8:16/M

10

 

70

63

1280

Alexis King Prairie Heights

25:44.93

8:18/M

10

 

71

64

573

Sammie Kilgore Frankton

25:50.44

8:20/M

12

 

72

65

274

Gonzalez Cassie Central Noble

25:58.66

8:23/M

11

 

73

66

289

Brein Gross Churubusco

26:02.28

8:24/M

9

 

74

(< 5)

1429

Angel Moyer Whitko

26:08.10

8:26/M

9

 

75

67

2

Madison Call Adams Central

26:16.09

8:28/M

9

 

76

(> 7)

1345

Alexis Skidmore Southern Wells

26:16.75

8:28/M

10

 

77

68

76

Hyein Kwon Bethany Christian

26:17.59

8:29/M

11

 

78

(< 5)

441

Faith Schlie Eastside

26:18.71

8:29/M

10

 

79

69

273

Felix Autumn Central Noble

26:21.95

8:30/M

10

 

80

70

572

Naomi Gollmer Frankton

26:23.93

8:31/M

10

 

81

(> 7)

1187

Holly Hall Northwestern

26:24.33

8:31/M

9

 

82

(> 7)

1189

Josie Marcum Northwestern

26:28.24

8:32/M

9

 

83

71

75

Abby Hochstetler Bethany Christian

26:29.51

8:33/M

10

 

84

72

291

Paige Long Churubusco

26:42.49

8:37/M

12

 

85

73

1

Macy Byerly Adams Central

26:50.83

8:39/M

12

 

86

(< 5)

1442

Jayda Dallich Woodlan

27:00.74

8:43/M

9

 

87

74

78

Jiwoo Wi Bethany Christian

27:15.53

8:47/M

10

 

88

(> 7)

1344

Kennedy Rhodes Southern Wells

27:29.33

8:52/M

10

 

89

(< 5)

1444

Allie Knepp Woodlan

27:30.57

8:52/M

10

 

90

75

219

Nadalie Gutierrez Bremen

27:41.05

8:56/M

9

 

91

76

77

Olivia Lapadat Bethany Christian

27:47.23

8:58/M

9

 

92

77

1137

Maddie May Northeastern

27:51.79

8:59/M

10

 

93

78

1131

Morgan Bartram Northeastern

27:53.93

9:00/M

12

 

94

79

10

Marissa Tupai Adams Central

28:10.14

9:05/M

11

 

95

80

290

Isabelle Hogeston Churubusco

28:12.29

9:06/M

9

 

96

81

80

Lena Yeakey Bethany Christian

28:15.44

9:07/M

12

 

97

(> 7)

1190

Rebecca Sims Northwestern

28:25.57

9:10/M

11

 

98

82

217

Allison Divine Bremen

29:00.12

9:21/M

10

 

99

83

221

Aracelie Jimenez Bremen

30:06.23

9:43/M

9

 

100

(> 7)

1184

Tory Combs Northwestern

30:26.89

9:49/M

10

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

3

Lexi Harkless Adams Central

30:46.41

9:55/M

12

 

102

(> 7)

286

Anna Bulmahn Churubusco

31:22.90

10:07/M

11

 

103

(> 7)

292

Julia Pasko Churubusco

31:41.36

10:13/M

12

 

104

84

1134

Sarah Gaytan Northeastern

32:28.95

10:28/M

12

 

105

(> 7)

1138

Nicole Quisenberry Northeastern

32:55.48

10:37/M

11

 

106

(> 7)

1132

Rebekah Chasteen Northeastern

32:55.57

10:37/M

9

 

107

(> 7)

8

Morgann Ross Adams Central

34:14.70

11:03/M

11

 

108

(< 5)

1445

Kaylee Shand Woodlan

38:15.89

12:20/M

9

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

HS Girls AA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

49

Bailey Beery Bellmont

18:24.58

5:56/M

11

 

2

2

973

Lindsey Marriott Leo

18:40.59

6:01/M

10

 

3

3

587

Riley Welch Fremont

19:02.66

6:08/M

10

 

4

4

1205

Hannah Aschliman Norwell

19:22.29

6:15/M

12

 

5

5

26

Josey Korte Angola

19:27.21

6:16/M

10

 

6

6

1390

Amairany Cruz West Noble

19:38.81

6:20/M

12

 

7

7

307

Bailie Brown Columbia City

19:43.56

6:22/M

9

 

8

8

316

Hannah Wappes Columbia City

19:56.31

6:26/M

11

 

9

9

598

Maranda Malcolm Garrett

20:02.87

6:28/M

10

 

10

10

1216

Megan Theismann Norwell

20:08.94

6:30/M

10

 

11

11

1056

Paige Boatright New Haven

20:12.42

6:31/M

10

 

12

12

53

Emily Fuelling Bellmont

20:17.93

6:33/M

9

 

13

13

588

Courtney Woosley Fremont

20:20.36

6:34/M

10

 

14

14

1061

Hayley Newman New Haven

20:28.56

6:36/M

11

 

15

15

309

Alyssa Jagger Columbia City

20:29.41

6:36/M

9

 

16

16

1394

Yvette Rojas West Noble

20:31.78

6:37/M

11

 

17

17

1209

Sara Devoe Norwell

20:39.85

6:40/M

12

 

18

18

676

Kat Williams Hamilton Heights

20:43.71

6:41/M

10

 

19

19

311

Lauren Keller Columbia City

20:44.07

6:41/M

9

 

20

20

1012

Sabrina Porter Marion

20:55.23

6:45/M

11

 

21

21

258

Lauren McDonough Celina

20:58.80

6:46/M

10

 

22

22

1361

Emily Lehner Southwood

21:00.80

6:46/M

12

 

23

23

1449

Madeline Aul Yorktown

21:02.19

6:47/M

9

 

24

24

950

Michaella Burchett Lakeland

21:03.73

6:47/M

10

 

25

25

1059

Brooke Feipel New Haven

21:10.89

6:50/M

11

 

26

26

971

Katie Hamilton Leo

21:14.54

6:51/M

11

 

27

27

252

Jenna Coon Celina

21:15.23

6:51/M

12

 

28

28

1397

Casey Wallen West Noble

21:26.95

6:55/M

9

 

29

29

1364

Ellie White Southwood

21:28.12

6:55/M

10

 

30

30

1359

Haley Heath Southwood

21:28.51

6:55/M

12

 

31

31

22

Kaitlyn Ditmars Angola

21:33.01

6:57/M

9

 

32

32

143

Madison Busch Bishop Luers

21:39.63

6:59/M

11

 

33

33

21

Laura Cubillas Angola

21:40.07

6:59/M

11

 

34

34

955

Ashyln Maksow Lakeland

21:42.65

7:00/M

11

 

35

35

1063

Ariel Stier New Haven

21:44.55

7:01/M

11

 

36

36

600

Amanda Stump Garrett

21:48.59

7:02/M

12

 

37

37

1393

Cassie Ratliff West Noble

21:50.77

7:03/M

12

 

38

38

250

Nicole Bowsher Celina

21:50.99

7:03/M

10

 

39

39

956

Massie Maskow Lakeland

21:51.67

7:03/M

11

 

40

40

54

Emily Gunsett Bellmont

21:52.58

7:03/M

11

 

41

41

1461

Ava Zachary Yorktown

21:54.16

7:04/M

10

 

42

42

1391

Arecely Flores West Noble

21:55.26

7:04/M

10

 

43

43

1450

Indira Brown Yorktown

21:58.29

7:05/M

9

 

44

44

1215

Abby Springer Norwell

22:01.15

7:06/M

12

 

45

45

20

Maria Clemens Angola

22:01.66

7:06/M

12

 

46

46

259

Megan Muhlenkamp Celina

22:02.63

7:06/M

12

 

47

47

972

Jael Jones Leo

22:04.95

7:07/M

11

 

48

48

422

Hannah Seward Eastbrook

22:05.90

7:07/M

11

 

49

49

261

Ashley Robinson Celina

22:06.08

7:08/M

9

 

50

50

1060

Ally Holcomb New Haven

22:06.35

7:08/M

9

 

51

51

55

Amberly Gutierrez Bellmont

22:06.79

7:08/M

12

 

52

52

313

Samina Qureshi Columbia City

22:07.17

7:08/M

12

 

53

53

262

Renee Robinson Celina

22:07.55

7:08/M

12

 

54

54

1210

Grace Eastom Norwell

22:09.09

7:09/M

11

 

55

55

1460

Suzanne Scanameo Yorktown

22:09.97

7:09/M

12

 

56

56

1005

Allison Durben Marion

22:12.04

7:10/M

12

 

57

57

1057

Kaylee Covella New Haven

22:21.08

7:13/M

11

 

58

58

1211

Monica Frauhiger Norwell

22:26.50

7:14/M

12

 

59

59

256

Beth Garwood Celina

22:28.63

7:15/M

11

 

60

60

56

Allyson Norby Bellmont

22:31.98

7:16/M

12

 

61

61

140

Dana Baldus Bishop Luers

22:35.23

7:17/M

11

 

62

62

1058

Brianna Dishong New Haven

22:38.63

7:18/M

10

 

63

63

968

Lauren Goldman Leo

22:40.77

7:19/M

11

 

64

64

978

Amanda Wilder Leo

22:45.17

7:20/M

12

 

65

DNS

1075

Bridgette Yoder New Haven Purple

22:45.41

7:20/M

10

 

66

65

51

Grace Fisher Bellmont

22:46.92

7:21/M

10

 

67

66

597

Raistlyn Lehman Garrett

22:47.59

7:21/M

11

 

68

67

416

Sierra Colvin Eastbrook

22:49.57

7:22/M

11

 

69

68

1207

Molly Burton Norwell

22:56.74

7:24/M

9

 

70

69

144

Kaitlin Emmett Bishop Luers

22:57.20

7:24/M

11

 

71

70

142

Josie Burton Bishop Luers

22:57.31

7:24/M

11

 

72

71

1008

Hailey Gandee Marion

22:57.56

7:24/M

12

 

73

72

1002

Isabelle Case Marion

22:58.83

7:25/M

12

 

74

73

50

Bailey Christlieb Bellmont

23:00.46

7:25/M

12

 

75

(> 7)

257

Emma Keeling Celina

23:01.51

7:25/M

9

 

76

74

1360

Taylor Heath Southwood

23:05.17

7:27/M

10

 

77

75

1458

Taylor Phillips Yorktown

23:15.89

7:30/M

10

 

78

76

1451

Mekayla Cooper Yorktown

23:22.26

7:32/M

12

 

79

77

147

Maria Lill Bishop Luers

23:22.45

7:32/M

11

 

80

78

310

Natalia Johnson Columbia City

23:23.10

7:33/M

11

 

81