New Haven Classic X Country

September 27, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Girls

MS Girls A

MS Large

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1592

Jasmine Early Indian Springs MS

15:34.10

6:17/M

7

 

2

2

1803

Sydney Lambert Norwell MS

15:50.20

6:23/M

7

 

3

3

1671

Rayna Fruchey Maple Creek MS

15:56.02

6:25/M

7

 

4

4

1673

Cali Geiger Maple Creek MS

15:58.45

6:26/M

8

 

5

5

1533

Sarah Fetter DeKalb MS

16:13.43

6:32/M

8

 

6

6

1689

Raegan Tippey Maple Creek MS

16:30.78

6:39/M

7

 

7

7

1605

Lillian Oddou Indian Springs MS

16:32.78

6:40/M

7

 

8

8

1661

Courtney Brown Maple Creek MS

16:35.67

6:41/M

7

 

9

9

1663

Shelby Christman Maple Creek MS

16:37.88

6:42/M

6

 

10

10

1675

Meagan Hathaway Maple Creek MS

16:40.56

6:43/M

8

 

11

11

1593

Gabrielle Fry Indian Springs MS

16:42.62

6:44/M

7

 

12

12

1691

Maya Wilkins Maple Creek MS

16:43.62

6:44/M

7

 

13

13

1835

Aileen Delaney St. Charles-St.Jude MS

16:47.00

6:46/M

6

 

14

(> 7)

1688

Kiana Thurber Maple Creek MS

16:47.16

6:46/M

7

 

15

(> 7)

1664

Mallory Clements Maple Creek MS

16:50.92

6:47/M

7

 

16

14

1810

Ashley Vandenboom Norwell MS

16:57.90

6:50/M

8

 

17

15

1838

Alex Ebetino St. Charles-St.Jude MS

16:59.45

6:51/M

8

 

18

16

1538

Bethany Kelley DeKalb MS

17:00.24

6:51/M

8

 

19

17

2031

Abby Smith Woodside MS

17:00.78

6:51/M

8

 

20

18

1800

Chloe Jolloff Norwell MS

17:03.18

6:53/M

6

 

21

19

1589

Olivia Campbell Indian Springs MS

17:05.66

6:53/M

8

 

22

20

1850

Caroline Miller St. Charles-St.Jude MS

17:08.24

6:55/M

8

 

23

21

1805

Sarah Mahnensmith Norwell MS

17:10.26

6:55/M

6

 

24

22

1479

Taylor Clemens Angola MS

17:13.36

6:57/M

7

 

25

23

1590

Jaslyn Cook Indian Springs MS

17:13.42

6:57/M

7

 

26

24

1792

Lauren Bales Norwell MS

17:15.94

6:57/M

6

 

27

25

1500

Sydney Sheehan Angola MS

17:21.48

7:00/M

7

 

28

26

2015

Skylar Kiess Woodside MS

17:22.42

7:00/M

7

 

29

27

2012

Izabella Henschen Woodside MS

17:26.33

7:02/M

8

 

30

28

1990

Kyra Anderson Woodside MS

17:28.12

7:03/M

7

 

31

29

1638

Megan Fuchs Leo MS

17:30.76

7:03/M

7

 

32

(> 7)

1684

Sarah Mullins Maple Creek MS

17:32.34

7:04/M

6

 

33

(> 7)

1677

Ava Kreilach Maple Creek MS

17:32.62

7:04/M

6

 

34

30

1737

Makayla Wilchar Memorial Park MS

17:33.92

7:05/M

8

 

35

(> 7)

1674

Georgia Givens Maple Creek MS

17:34.30

7:05/M

8

 

36

31

1859

Natalie Vogan St. Charles-St.Jude MS

17:36.17

7:06/M

6

 

37

32

1496

Madalynn Mendez Angola MS

17:45.34

7:09/M

8

 

38

33

1608

Caroline Shelton Indian Springs MS

17:45.53

7:09/M

6

 

39

(> 7)

1680

Hannah Loeffler Maple Creek MS

17:45.84

7:09/M

8

 

40

34

2003

Julia Dvorak Woodside MS

17:47.50

7:10/M

7

 

41

35

1831

Julia Broerman St. Charles-St.Jude MS

17:48.28

7:11/M

6

 

42

36

1892

Kayla Detrick Summit MS

17:48.92

7:11/M

8

 

43

37

2023

Grace McGuire Woodside MS

17:57.93

7:14/M

8

 

44

(> 7)

1687

Dahlia Slater Maple Creek MS

17:58.01

7:15/M

8

 

45

38

1809

Rachel Spangler Norwell MS

18:00.10

7:15/M

6

 

46

39

1895

Rhyah Jones Summit MS

18:00.26

7:15/M

7

 

47

40

1839

Julia Eckrich St. Charles-St.Jude MS

18:00.72

7:15/M

7

 

48

(> 7)

1665

Zoe Davis Maple Creek MS

18:09.20

7:19/M

8

 

49

41

1806

Addison Misch Norwell MS

18:10.90

7:20/M

7

 

50

42

1646

Niomia Newhard Leo MS

18:13.12

7:21/M

7

 

51

43

1547

Kalie Rice DeKalb MS

18:15.20

7:22/M

8

 

52

44

1637

Marisa Eberle Leo MS

18:16.04

7:22/M

8

 

53

(> 7)

1793

Paige Cox Norwell MS

18:16.20

7:22/M

6

 

54

45

1841

Hannah Ewing St. Charles-St.Jude MS

18:17.06

7:22/M

8

 

55

46

1994

Kaitlyn Arivett Woodside MS

18:17.08

7:22/M

8

 

56

(> 7)

2032

Maggie Stock Woodside MS

18:17.28

7:22/M

6

 

57

47

1615

Ally Willson Indian Springs MS

18:19.61

7:23/M

7

 

58

(> 7)

1807

Macy Morgan Norwell MS

18:21.77

7:24/M

7

 

59

(> 7)

1604

Eden Oddou Indian Springs MS

18:23.88

7:25/M

7

 

60

48

1534

Rhiannon Haley DeKalb MS

18:23.92

7:25/M

7

 

61

49

1647

Elisabeth Robinson Leo MS

18:24.54

7:25/M

7

 

62

50

1953

Taylor Gunter Tippecanoe Valley MS

18:25.12

7:26/M

7

 

63

(> 7)

1683

Ashlyn Minton Maple Creek MS

18:25.52

7:26/M

6

 

64

51

1641

Lily Kissner Leo MS

18:28.85

7:27/M

6

 

65

(> 7)

1607

Olivia Shearer Indian Springs MS

18:29.02

7:27/M

7

 

66

(> 7)

1852

Katie Nix St. Charles-St.Jude MS

18:30.58

7:28/M

7

 

67

(> 7)

2018

Sasha Kunkle Woodside MS

18:31.83

7:28/M

7

 

68

52

1481

Jadyn Davis Angola MS

18:31.95

7:28/M

7

 

69

(> 7)

1851

Krista Moore St. Charles-St.Jude MS

18:32.68

7:28/M

8

 

70

53

1897

Gwen Krizon Summit MS

18:44.28

7:33/M

7

 

71

(> 7)

1596

Macey Hill Indian Springs MS

18:49.04

7:35/M

6

 

72

(> 7)

1602

Kendall Longenbaugh Indian Springs MS

18:52.00

7:36/M

6

 

73

54

1954

Haley Hover Tippecanoe Valley MS

18:55.60

7:38/M

8

 

74

55

1777

Savannah Weekly New Haven MS

18:55.86

7:38/M

6

 

75

56

1649

Morgan Stuckey Leo MS

18:58.14

7:39/M

7

 

76

57

1736

Chae-Lynn Wilchar Memorial Park MS

19:00.73

7:40/M

8

 

77

58

1530

Abby Carey DeKalb MS

19:00.95

7:40/M

8

 

78

59

1529

Sarah Baumgartner DeKalb MS

19:00.98

7:40/M

7

 

79

60

1501

Brooklynn Shively Angola MS

19:02.68

7:40/M

7

 

80

61

1903

Aneka Moore Summit MS

19:04.81

7:41/M

7

 

81

62

1505

Bailey Temple Angola MS

19:05.09

7:42/M

8

 

82

(> 7)

1668

Kaylee Evans Maple Creek MS

19:08.36

7:43/M

7

 

83

63

1483

Janna Fee Angola MS

19:13.16

7:45/M

7

 

84

(> 7)

2022

Gracie Martin Woodside MS

19:15.21

7:46/M

7

 

85

(> 7)

1845

Elise Huhn St. Charles-St.Jude MS

19:15.50

7:46/M

6

 

86

64

1771

Rebekah McCagg New Haven MS

19:16.17

7:46/M

7

 

87

65

1896

Rhylee Jones Summit MS

19:17.53

7:47/M

7

 

88

(> 7)

2009

Lauren Hans Woodside MS

19:18.93

7:47/M

6

 

89

(> 7)

1861

Katie Woods St. Charles-St.Jude MS

19:20.65

7:48/M

6

 

90

(> 7)

1796

Lauren Griner Norwell MS

19:21.34

7:48/M

7

 

91

66

1543

Jessie Nickles DeKalb MS

19:22.92

7:49/M

7

 

92

(> 7)

1611

Hayley Urban Indian Springs MS

19:27.32

7:51/M

6

 

93

(> 7)

1686

Rylee Shotts Maple Creek MS

19:28.72

7:51/M

6

 

94

(> 7)

2028

Riley Park Woodside MS

19:29.08

7:51/M

6

 

95

(> 7)

2030

Sydney Ruppert Woodside MS

19:29.61

7:51/M

7

 

96

(> 7)

1609

Emma Sowders Indian Springs MS

19:31.10

7:52/M

7

 

97

(> 7)

2013

Khira Hickbottom Woodside MS

19:31.30

7:52/M

8

 

98

(> 7)

2019

Lizzie Landrigan Woodside MS

19:31.87

7:52/M

7

 

99

67

1640

Mary Kate Hissong Leo MS

19:33.50

7:53/M

7

 

100

(> 7)

1477

Samantha Biernat Angola MS

19:37.43

7:55/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

68

1761

Olivia Arnos New Haven MS

19:40.51

7:56/M

6

 

102

(> 7)

1676

Jess Jeffries Maple Creek MS

19:40.99

7:56/M

8

 

103

69

1914

Heidi Warner Summit MS

19:41.68

7:56/M

6

 

104

(> 7)

1802

Molly Koteskey Norwell MS

19:42.18

7:57/M

6

 

105

70

1723

Merly Barrios Memorial Park MS

19:43.26

7:57/M

6

 

106

(> 7)

2024

Emily McLaughlin Woodside MS

19:43.65

7:57/M

7

 

107

(> 7)

1682

Allison McQueen Maple Creek MS

19:44.07

7:57/M

6

 

108

(> 7)

1591

Mykaela Crowell Indian Springs MS

19:44.46

7:57/M

8

 

109

71

1908

Sophie Sellers Summit MS

19:44.83

7:57/M

7

 

110

(> 7)

1907

Annie Rose Rondot Summit MS

19:44.84

7:57/M

6

 

111

(> 7)

1598

Kaitlyn Hoag Indian Springs MS

19:48.48

7:59/M

6

 

112

(> 7)

1910

Scarlett-Ann Sheaffer Summit MS

19:50.58

8:00/M

6

 

113

(> 7)

1662

Lauren Caldwell Maple Creek MS

19:52.16

8:01/M

6

 

114

(> 7)

1842

Karly Ewing St. Charles-St.Jude MS

19:52.73

8:01/M

6

 

115

(> 7)

1797

Hannah Hawkins Norwell MS

19:53.50

8:01/M

6

 

116

(> 7)

1849

Josie McIntyre St. Charles-St.Jude MS

19:58.99

8:03/M

6

 

117

(> 7)

1603

Jessica McFarland Indian Springs MS

20:09.54

8:08/M

8

 

118

(> 7)

1606

Alex Platt Indian Springs MS

20:13.13

8:09/M

8

 

119

(> 7)

1794

Kiley Crow Norwell MS

20:16.53

8:10/M

6

 

120

(> 7)

1901

Emmalyn Meyer Summit MS

20:17.97

8:11/M

6

 

121

(> 7)

1863

Veronica Zehr St. Charles-St.Jude MS

20:19.84

8:12/M

6

 

122

(> 7)

1482

Sydney Dilts Angola MS

20:20.71

8:12/M

6

 

123

(> 7)

1992

Paige Archbold Woodside MS

20:21.36

8:12/M

6

 

124

(> 7)

1617

Ava Winters Indian Springs MS

20:26.87

8:14/M

8

 

125

(> 7)

1594

Kurstyn Gilbert Indian Springs MS

20:28.16

8:15/M

6

 

126

(> 7)

1890

Shelby Cook Summit MS

20:29.42

8:16/M

6

 

127

(> 7)

1808

Jaci Prough Norwell MS

20:38.99

8:19/M

6

 

128

(> 7)

1681

Rayna McNeilly Maple Creek MS

20:43.39

8:21/M

6

 

129

(> 7)

1833

Sarah Cisz St. Charles-St.Jude MS

20:43.58

8:21/M

6

 

130

(> 7)

1550

Joy Seigle DeKalb MS

20:48.54

8:23/M

6

 

131

(> 7)

1476

Lauren Baker Angola MS

20:51.97

8:24/M

7

 

132

72

1724

Makailah Govan Memorial Park MS

20:53.23

8:25/M

8

 

133

(> 7)

1535

Bailey Helmer DeKalb MS

20:54.23

8:26/M

7

 

134

(> 7)

1690

Madison Wells Maple Creek MS

20:54.84

8:26/M

8

 

135

(> 7)

1599

Caroline Klimek Indian Springs MS

20:57.21

8:27/M

6

 

136

(> 7)

1857

Sophia Talarico St. Charles-St.Jude MS

20:58.26

8:27/M

8

 

137

73

1763

Felicia Carney New Haven MS

20:58.32

8:27/M

8

 

138

(> 7)

1612

Presley Walter Indian Springs MS

20:59.34

8:28/M

8

 

139

(> 7)

2008

Kate Hans Woodside MS

21:01.02

8:28/M

6

 

140

(> 7)

1545

Hailey Poff DeKalb MS

21:02.07

8:29/M

8

 

141

(> 7)

1639

Jessica Hamilton Leo MS

21:02.88

8:29/M

7

 

142

74

1959

Lauren Sponseller Tippecanoe Valley MS

21:03.94

8:29/M

8

 

143

(> 7)

1672

Maddison Gearhart Maple Creek MS

21:05.14

8:30/M

6

 

144

(> 7)

1489

Haley Hart Angola MS

21:06.34

8:30/M

7

 

145

(> 7)

1549

Autumn Runge DeKalb MS

21:06.56

8:30/M

7

 

146

(> 7)

1853

Alexa Patrick St. Charles-St.Jude MS

21:07.46

8:31/M

6

 

147

(> 7)

1616

Mackenzie Wineland Indian Springs MS

21:08.83

8:31/M

7

 

148

(> 7)

1485

Summer Gilbert Angola MS

21:09.73

8:32/M

7

 

149

(> 7)

1601

Lauren Lee Indian Springs MS

21:10.19

8:32/M

7

 

150

(> 7)

1669

Josie Fedele Maple Creek MS

21:11.44

8:33/M

6

 

151

(> 7)

1490

Chloe Hutchins Angola MS

21:11.87

8:33/M

8

 

152

75

1956

Gabby Olson Tippecanoe Valley MS

21:12.21

8:33/M

8

 

153

(> 7)

1858

Bailey Tetil St. Charles-St.Jude MS

21:12.55

8:33/M

8

 

154

(> 7)

1848

Natalie Martin St. Charles-St.Jude MS

21:13.73

8:33/M

6

 

155

(> 7)

1502

Courtney Simmons Angola MS

21:15.08

8:34/M

6

 

156

(> 7)

1642

Karysa Knoblauch Leo MS

21:16.77

8:35/M

6

 

157

(> 7)

1493

Hannah Martinez Angola MS

21:21.71

8:37/M

6

 

158

(> 7)

1537

Missy Jauregui DeKalb MS

21:21.77

8:37/M

8

 

159

(> 7)

1613

Cortney Weigel Indian Springs MS

21:23.40

8:37/M

6

 

160

76

1776

Angelina Wallace New Haven MS

21:24.66

8:38/M

6

 

161

77

1728

Elizabeth Kolkman Memorial Park MS

21:24.81

8:38/M

8

 

162

(> 7)

1913

Kate Ward Summit MS

21:30.68

8:40/M

7

 

163

(> 7)

2004

Grace Engelhart Woodside MS

21:30.76

8:40/M

8

 

164

78

1729

Anna Lane Memorial Park MS

21:32.42

8:41/M

7

 

165

(> 7)

1902

Madelynn Monroe Summit MS

21:33.66

8:41/M

7

 

166

79

1734

Emily Robinson Memorial Park MS

21:36.60

8:43/M

6

 

167

(> 7)

1726

Shira Hansen Memorial Park MS

21:37.59

8:43/M

7

 

168

(> 7)

1551

Mackenzie Stoppenhagen DeKalb MS

21:41.65

8:45/M

6

 

169

(> 7)

1735

Annah Rusk Memorial Park MS

21:43.21

8:45/M

8

 

170

(> 7)

1730

Alexis McCowin Memorial Park MS

21:43.23

8:45/M

7

 

171

80

1955

Bethany Johnson Tippecanoe Valley MS

21:49.14

8:48/M

7

 

172

(> 7)

1799

Bailey Johnson Norwell MS

21:49.25

8:48/M

6

 

173

(> 7)

1900

Megan Merz Summit MS

21:50.90

8:48/M

7

 

174

(> 7)

1862

Mary Kate Zehr St. Charles-St.Jude MS

21:52.55

8:49/M

7

 

175

(> 7)

1660

Aleah Amstutz Maple Creek MS

21:52.81

8:49/M

6

 

176

(> 7)

1685

Ally Pentsos Maple Creek MS

21:57.83

8:51/M

6

 

177

(> 7)

1912

Harlee Walczak Summit MS

22:01.86

8:53/M

6

 

178

(> 7)

1636

Alexis Christlieb Leo MS

22:02.25

8:53/M

7

 

179

(> 7)

1898

Katie Londini Summit MS

22:03.65

8:53/M

7

 

180

(> 7)

1993

Taylor Archbold Woodside MS

22:03.90

8:53/M

6

 

181

(> 7)

1860

Aly Woenker St. Charles-St.Jude MS

22:04.93

8:54/M

6

 

182

(> 7)

1915

Claire Weidler Summit MS

22:05.84

8:54/M

6

 

183

(> 7)

1840

Olivia Eisaman St. Charles-St.Jude MS

22:06.64

8:55/M

7

 

184

81

1767

Lauren Harris New Haven MS

22:15.88

8:58/M

6

 

185

(> 7)

1531

Jala Collins DeKalb MS

22:19.79

9:00/M

6

 

186

(> 7)

1891

Kara Davis Summit MS

22:21.16

9:01/M

8

 

187

(> 7)

1804

Tapanga Lesley Norwell MS

22:25.60

9:02/M

6

 

188

(> 7)

1491

Colleen Jones Angola MS

22:27.23

9:03/M

6

 

189

(> 7)

1856

Julia Schroeder St. Charles-St.Jude MS

22:31.81

9:05/M

6

 

190

(> 7)

1836

Sophia Dickerson St. Charles-St.Jude MS

22:37.58

9:07/M

6

 

191

82

1769

Mackenzie Igney New Haven MS

22:40.81

9:08/M

8

 

192

(> 7)

1498

Sabrina Phibbs Angola MS

22:40.90

9:08/M

6

 

193

(> 7)

1766

Madison Hammond New Haven MS

22:40.96

9:08/M

6

 

194

(> 7)

1648

Rachel Scheumann Leo MS

22:42.49

9:09/M

7

 

195

(> 7)

1643

Lexy Lauer Leo MS

22:43.27

9:10/M

6

 

196

(> 7)

2006

Allison Frazier Woodside MS

22:44.22

9:10/M

7

 

197

(> 7)

1486

Paige Grady Angola MS

22:46.23

9:11/M

6

 

198

(> 7)

1504

Kaitlin Snellenberger Angola MS

22:51.26

9:13/M

7

 

199

(> 7)

1855

Lucy Pflueger St. Charles-St.Jude MS

22:51.78

9:13/M

6

 

200

(> 7)

1546

Ashlyn Reese DeKalb MS

22:54.76

9:14/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1540

Morgan Leslie DeKalb MS

23:04.80

9:18/M

6

 

202

(> 7)

1731

Anna McGinnis Memorial Park MS

23:07.80

9:19/M

8

 

203

83

1960

Karma Stiles Tippecanoe Valley MS

23:08.05

9:20/M

8

 

204

(> 7)

1774

Yazmeine Minton New Haven MS

23:10.94

9:20/M

6

 

205

(> 7)

1548

Mariah Roller DeKalb MS

23:11.24

9:21/M

7

 

206

(> 7)

1844

Lareesa Gough St. Charles-St.Jude MS

23:11.60

9:21/M

7

 

207

(> 7)

1998

Cate Clark Woodside MS

23:15.77

9:23/M

7

 

208

(> 7)

2034

Emily Trouten Woodside MS

23:20.20

9:25/M

6

 

209

(> 7)

2033

Anna Towner Woodside MS

23:21.20

9:25/M

6

 

210

(> 7)

1893

Kate Hargan Summit MS

23:28.61

9:28/M

6

 

211

(> 7)

1894

Sadey Hibiske Summit MS

23:39.41

9:32/M

7

 

212

(> 7)

1541

Anahy Martinez DeKalb MS

23:45.40

9:35/M

6

 

213

(> 7)

1645

Baylee McMaken Leo MS

23:45.78

9:35/M

7

 

214

(> 7)

1843

Julienna Gough St. Charles-St.Jude MS

23:49.40

9:36/M

7

 

215

(> 7)

1889

Emma Bartley Summit MS

23:53.04

9:38/M

6

 

216

(> 7)

1854

Emma Perkins St. Charles-St.Jude MS

23:54.70

9:38/M

6

 

217

(> 7)

2007

Ashley Griffin Woodside MS

23:55.71

9:39/M

8

 

218

(> 7)

1768

Schivana Hazard New Haven MS

24:09.51

9:44/M

6

 

219

84

1951

Justice Clingerman Tippecanoe Valley MS

24:26.07

9:51/M

8

 

220

(> 7)

1497

Zoie Pearson Angola MS

24:29.67

9:52/M

6

 

221

(> 7)

1778

Sara Zimmerman New Haven MS

24:30.58

9:53/M

8

 

222

(> 7)

1478

Hunter Brandon Angola MS

24:34.58

9:54/M

6

 

223

(> 7)

1904

Eliot Moore Summit MS

24:34.60

9:54/M

6

 

224

(> 7)

2002

Mackenzie Cunningham Woodside MS

24:39.61

9:56/M

8

 

225

(> 7)

2000

Samantha Crowel Woodside MS

24:41.44

9:57/M

8

 

226

(> 7)

1834

Anna Crick St. Charles-St.Jude MS

24:50.89

10:01/M

6

 

227

(> 7)

1911

Annelise Siffer Summit MS

24:54.96

10:02/M

7

 

228

(> 7)

1905

Cara Nutter Summit MS

24:55.67

10:03/M

6

 

229

(> 7)

1847

Molly Lothamer St. Charles-St.Jude MS

24:57.69

10:04/M

6

 

230

(> 7)

1795

Addison Dirig Norwell MS

25:18.00

10:12/M

6

 

231

(> 7)

2020

Delanie Lorenz Woodside MS

25:39.80

10:21/M

7

 

232

(> 7)

1773

Faith Meyer New Haven MS

26:28.57

10:40/M

7

 

233

(> 7)

1487

Hannah Hagerty Angola MS

26:47.03

10:48/M

6

 

234

(> 7)

2001

Avery Cunningham Woodside MS

27:14.88

10:59/M

6

 

235

(> 7)

1916

Carly Yenser Summit MS

27:17.96

11:00/M

8

 

236

(> 7)

1999

Eliza Clegg Woodside MS

27:29.48

11:05/M

6

 

237

(> 7)

1798

Hailey Henschen Norwell MS

27:45.01

11:11/M

6

 

238

(> 7)

1484

Sarah Franklin Angola MS

27:47.84

11:12/M

6

 

239

(> 7)

1837

Lily Donias St. Charles-St.Jude MS

27:48.54

11:13/M

8

 

240

(> 7)

1762

Makayla Blair New Haven MS

27:59.28

11:17/M

6

 

241

(> 7)

1488

Molly Hammel Angola MS

28:09.72

11:21/M

8

 

242

(> 7)

1503

Katie Smith Angola MS

28:54.20

11:39/M

6

 

243

(> 7)

1770

Akira Marks New Haven MS

30:08.60

12:09/M

6

 

244

(> 7)

1775

Angell Villeclase New Haven MS

30:48.82

12:25/M

6

 

245

(> 7)

1495

Breanna Mendez Angola MS

31:52.90

12:51/M

6

 

 

Overall Finish List - Girls

 

MS Girls A

 

MS Small

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

2241

Emily Stutzman Westview MS Girls

15:22.80

6:12/M

8

 

2

2

2150

Grace Schmucker Fremont MS

16:22.96

6:36/M

7

 

3

3

2161

Lauryn Fackler Northwestern MS

17:28.52

7:03/M

8

 

4

4

2240

Lindsay Stoltzfus Westview MS Girls

17:40.76

7:07/M

7

 

5

5

2147

Samantha Kuhn Fremont MS

17:49.48

7:11/M

7

 

6

6

2184

Mollie Gamble Oak Hill MS

17:50.41

7:11/M

7

 

7

7

2237

Samantha Kohlheim Westview MS Girls

17:59.01

7:15/M

8

 

8

8

2189

Kinzie Robey Oak Hill MS

18:01.47

7:16/M

6

 

9

9

2221

Maria Klingenberger St. Vincent MS

18:06.28

7:18/M

8

 

10

10

2190

Abby Strange Oak Hill MS

18:18.73

7:23/M

7

 

11

11

2242

Katherine Stutzman Westview MS Girls

18:27.32

7:26/M

6

 

12

12

2146

Miah Del Vecchio Fremont MS

18:30.34

7:28/M

8

 

13

13

2163

Adriana Freeman Northwestern MS

18:36.99

7:30/M

7

 

14

14

2185

Jenessa Hasty Oak Hill MS

18:37.74

7:30/M

8

 

15

15

2213

Susie Beeber St. Vincent MS

18:42.80

7:32/M

7

 

16

16

2170

Sophia Yager-Motl Northwestern MS

18:44.89

7:33/M

8

 

17

17

2234

Ashley Fry Westview MS Girls

18:50.24

7:36/M

8

 

18

18

2077

Maggie Luginbill Adams Central MS

18:51.19

7:36/M

8

 

19

19

2211

Paige Aselage St. Vincent MS

18:54.26

7:37/M

5

 

20

20

2133

Sarah Ragan Eastbrook MS

19:08.60

7:43/M

8

 

21

21

2201

Angela Bougher St. Joseph - St. Elizabeth MS

19:11.02

7:44/M

8

 

22

22

2132

Jowen McKim Eastbrook MS

19:14.37

7:45/M

5

 

23

23

2186

Kate Hornocker Oak Hill MS

19:16.88

7:46/M

6

 

24

24

2131

Rachel Manning Eastbrook MS

19:20.26

7:48/M

6

 

25

25

2082

Saige Rinkenberger Adams Central MS

19:24.60

7:49/M

6

 

26

26

2244

Jordan Lawson Woodlan MS

19:28.28

7:51/M

8

 

27

27

2134

Jade Stuber Eastbrook MS

19:29.60

7:51/M

8

 

28

28

2112

Maggie Burita Churubusco MS

19:36.51

7:54/M

7

 

29

29

2113

Kaitlynne Gaerte Churubusco MS

19:37.16

7:55/M

7

 

30

30

2183

Ireland Dodson Oak Hill MS

19:39.27

7:55/M

7

 

31

31

2135

Erica Walker Eastbrook MS

19:41.53

7:56/M

8

 

32

32

2097

Aubree Kline Blackhawk Christian MS

19:50.78

8:00/M

7

 

33

33

2081

Olivia Reynolds Adams Central MS

19:52.60

8:01/M

6

 

34

34

2127

Kaylene Cox Eastbrook MS

19:58.16

8:03/M

8

 

35

35

2168

Addie Price Northwestern MS

20:00.50

8:04/M

8

 

36

36

2078

Haleigh Mosser Adams Central MS

20:02.50

8:05/M

7

 

37

37

2245

Zariah Meador Woodlan MS

20:03.97

8:05/M

8

 

38

38

2247

Ashleigh Vanhorn Woodlan MS

20:05.62

8:06/M

6

 

39

39

2187

Selah Jackson Oak Hill MS

20:07.34

8:07/M

6

 

40

(> 7)

2191

Sarah Wing Oak Hill MS

20:10.28

8:08/M

8

 

41

40

2076

Lauren Isch Adams Central MS

20:10.97

8:08/M

8

 

42

41

2080

Breia Newland Adams Central MS

20:35.78

8:18/M

7

 

43

42

2204

Alexis Miguel St. Joseph - St. Elizabeth MS

20:38.26

8:19/M

5

 

44

43

2238

Deborah Miller Westview MS Girls

20:47.29

8:23/M

7

 

45

44

2162

Kaylynne Fernandes Northwestern MS

20:51.21

8:24/M

7

 

46

45

2203

Leah Hall St. Joseph - St. Elizabeth MS

20:58.55

8:27/M

8

 

47

(> 7)

2188

Audrey Leak Oak Hill MS

20:59.56

8:28/M

6

 

48

46

2075

Makaylah Hamm Adams Central MS

20:59.76

8:28/M

6

 

49

(> 7)

2079

Lexi Murray Adams Central MS

21:04.91

8:30/M

7

 

50

47

2117

Audrey Zeigler Churubusco MS

21:09.25

8:32/M

6

 

51

48

2116

Katelynn Schuman Churubusco MS

21:09.35

8:32/M

6

 

52

49

2236

Mikayla King Westview MS Girls

21:10.72

8:32/M

8

 

53

50

2114

Molly Geiger Churubusco MS

21:15.50

8:34/M

6

 

54

(> 7)

2239

Melissa Miller Westview MS Girls

21:19.23

8:36/M

6

 

55

51

2095

Lydia Flegge Blackhawk Christian MS

21:37.76

8:43/M

8

 

56

52

2223

Amanda Weber St. Vincent MS

21:39.28

8:44/M

7

 

57

53

2149

Lexi Rosado Fremont MS

21:39.64

8:44/M

8

 

58

(> 7)

2235

Deann Fry Westview MS Girls

21:39.84

8:44/M

6

 

59

54

2102

Abby Norton Blackhawk Christian MS

21:42.76

8:45/M

7

 

60

55

2094

Chloe Cummins Blackhawk Christian MS

21:55.58

8:50/M

8

 

61

56

2246

Savannah Peconge Woodlan MS

22:03.00

8:53/M

7

 

62

57

2169

Grace Wallace Northwestern MS

22:03.50

8:53/M

7

 

63

58

2202

Claire Burton St. Joseph - St. Elizabeth MS

22:16.48

8:59/M

7

 

64

(> 7)

2083

Laurel Tijerina Adams Central MS

22:17.74

8:59/M

7

 

65

59

2166

Mikayla Phillips Northwestern MS

22:22.71

9:01/M

7

 

66

60

2214

Skyler Charleston St. Vincent MS

22:24.71

9:02/M

8

 

67

61

2148

Lexi McCracken Fremont MS

22:26.98

9:03/M

7

 

68

(> 7)

2074

Makenna Call Adams Central MS

22:32.36

9:05/M

7

 

69

62

2219

Jillian Gregory St. Vincent MS

22:33.11

9:06/M

8

 

70

63

2205

Sarah Podzielinski St. Joseph - St. Elizabeth MS

22:34.12

9:06/M

7

 

71

64

2217

Helen Didier St. Vincent MS

22:35.20

9:06/M

8

 

72

(> 7)

2073

Avree Armes Adams Central MS

22:44.00

9:10/M

6

 

73

65

2100

Regan Miller Blackhawk Christian MS

22:47.48

9:11/M

5

 

74

66

2115

Maddie Richards Churubusco MS

23:05.91

9:18/M

6

 

75

67

2098

Halle Kramer Blackhawk Christian MS

23:06.02

9:19/M

5

 

76

68

2243

Madi Koos Woodlan MS

23:06.03

9:19/M

8

 

77

69

2101

Sammy Miller Blackhawk Christian MS

23:09.23

9:20/M

7

 

78

(> 7)

2216

Alyssa Dempsey St. Vincent MS

23:13.58

9:22/M

8

 

79

70

2126

Callie Cox Eastbrook MS

23:24.44

9:26/M

7

 

80

(> 7)

2128

Savanna Hancock Eastbrook MS

23:26.09

9:27/M

7

 

81

(> 7)

2218

Ella Grashoff St. Vincent MS

23:29.84

9:28/M

5

 

82

(> 7)

2224

Rebecca Weber St. Vincent MS

25:23.27

10:14/M

8

 

83

(> 7)

2165

Lana Lupini Northwestern MS

26:43.44

10:46/M

8

 

84

71

2145

Natalie Brewbaker Fremont MS

31:29.78

12:42/M

6

 

 

Overall Finish List - Boys

 

MS Boys A

 

MS Large

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1986

Kevin Yoder Westview MS

14:00.70

5:39/M

8

 

2

2

1719

Hunter Wallace Maple Creek MS

14:11.68

5:43/M

8

 

3

3

1717

Draven Thompson Maple Creek MS

14:17.21

5:46/M

8

 

4

4

1985

Kent Yoder Westview MS

14:18.25

5:46/M

8

 

5

5

1814

Logan House Norwell MS

14:20.13

5:47/M

7

 

6

6

1825

Conner Torson Norwell MS

14:35.10

5:53/M

7

 

7

7

1976

Ben Miller Westview MS

14:39.79

5:54/M

8

 

8

8

1987

Marcus Yoder Westview MS

14:40.25

5:55/M

8

 

9

9

1988

Martin Yoder Westview MS

14:43.85

5:56/M

8

 

10

10

1868

Emmett Delaney St. Charles-St.Jude MS

14:45.76

5:57/M

8

 

11

11

1507

Kyler Bourne Angola MS

14:48.62

5:58/M

8

 

12

12

1699

Cooper Green Maple Creek MS

14:52.11

6:00/M

8

 

13

13

1702

Trenton Koning Maple Creek MS

14:54.70

6:00/M

6

 

14

14

1523

Josiah Mortorff Angola MS

14:55.79

6:01/M

8

 

15

15

1635

Landon Wakeman Indian Springs MS

14:56.46

6:01/M

7

 

16

16

1971

Spencer Carpenter Westview MS

14:56.51

6:01/M

6

 

17

17

1875

Matt Kochanski St. Charles-St.Jude MS

14:59.43

6:03/M

8

 

18

18

1710

Hayden Mullett Maple Creek MS

14:59.54

6:03/M

7

 

19

19

1866

Keaton Broerman St. Charles-St.Jude MS

15:04.27

6:05/M

8

 

20

20

1918

Zachrey Bradtmiller Summit MS

15:07.11

6:06/M

8

 

21

21

1983

Lamar Schrock Westview MS

15:08.80

6:06/M

8

 

22

22

1708

Chase Miguel Maple Creek MS

15:10.41

6:07/M

7

 

23

(> 7)

1974

Matthew Jones Westview MS

15:14.74

6:09/M

8

 

24

23

1630

Nathan Mills Indian Springs MS

15:21.65

6:11/M

7

 

25

24

1555

Matt Anderson DeKalb MS

15:24.77

6:13/M

8

 

26

25

1707

Logan Meyer Maple Creek MS

15:27.37

6:14/M

8

 

27

(> 7)

1978

Marcus Miller Westview MS

15:28.59

6:14/M

8

 

28

26

2037

Reed Burton Woodside MS

15:30.51

6:15/M

8

 

29

27

1522

Grant Korte Angola MS

15:33.50

6:16/M

8

 

30

28

1931

Donald McArdle Summit MS

15:34.54

6:17/M

6

 

31

29

1942

Aiden Sheppard Summit MS

15:37.07

6:18/M

6

 

32

(> 7)

1706

Brendan Menor Maple Creek MS

15:39.67

6:19/M

8

 

33

(> 7)

1980

Dylan Nowicki Westview MS

15:39.73

6:19/M

7

 

34

(> 7)

1981

Payton Oliver Westview MS

15:42.03

6:20/M

6

 

35

30

1581

Evan Turner DeKalb MS

15:47.20

6:22/M

8

 

36

31

1631

Nick Mills Indian Springs MS

15:48.06

6:22/M

7

 

37

32

1556

Harrison Beard DeKalb MS

15:48.42

6:22/M

7

 

38

33

1887

Isaiah Wiseman St. Charles-St.Jude MS

15:49.28

6:23/M

8

 

39

34

1935

Joe Moore Summit MS

15:50.91

6:23/M

8

 

40

35

1743

Simon Derloshon Memorial Park MS

15:51.61

6:23/M

8

 

41

(> 7)

1721

Cooper Young Maple Creek MS

15:53.19

6:24/M

8

 

42

36

2068

Jack Schoff Woodside MS

15:53.92

6:24/M

8

 

43

(> 7)

1970

Remington Carpenter Westview MS

15:56.34

6:25/M

6

 

44

37

1934

Jakob Moore Summit MS

16:00.05

6:27/M

8

 

45

38

1880

Drew Reiling St. Charles-St.Jude MS

16:03.26

6:28/M

8

 

46

39

1562

Seth Gramling DeKalb MS

16:03.63

6:28/M

7

 

47

40

1878

Andy Myers St. Charles-St.Jude MS

16:04.03

6:29/M

8

 

48

41

1520

Konnor Knoll Angola MS

16:09.82

6:31/M

7

 

49

42

2066

Eduardo Santoscoy Woodside MS

16:12.06

6:32/M

8

 

50

43

1873

Jonah Getty St. Charles-St.Jude MS

16:12.84

6:32/M

8

 

51

44

1819

Nevin Ryan Norwell MS

16:13.43

6:32/M

8

 

52

45

1554

Clayton Adams DeKalb MS

16:13.95

6:32/M

7

 

53

46

1619

Reece Baron Indian Springs MS

16:14.44

6:33/M

8

 

54

(> 7)

1874

Jason Kochanski St. Charles-St.Jude MS

16:18.40

6:34/M

7

 

55

(> 7)

1718

Cory Waldron Maple Creek MS

16:18.86

6:34/M

8

 

56

47

1783

Cyrus Felger New Haven MS

16:22.66

6:36/M

8

 

57

(> 7)

1879

Ron Record St. Charles-St.Jude MS

16:24.25

6:37/M

8

 

58

48

2065

Ryan Ruppert Woodside MS

16:25.19

6:37/M

8

 

59

49

1583

Carlos Vasquez DeKalb MS

16:25.33

6:37/M

8

 

60

(> 7)

1984

Gavin Stutzman Westview MS

16:27.45

6:38/M

8

 

61

50

1830

Evan Zimmer Norwell MS

16:29.00

6:39/M

6

 

62

51

1566

Taylor Hunter DeKalb MS

16:29.26

6:39/M

7

 

63

(> 7)

1703

Evan Kreilach Maple Creek MS

16:30.97

6:39/M

8

 

64

52

2044

Will Ferguson Woodside MS

16:33.14

6:40/M

8

 

65

53

1516

Chase Harris Angola MS

16:34.46

6:41/M

7

 

66

(> 7)

1979

Avery Niccum Westview MS

16:37.69

6:42/M

7

 

67

54

1820

Kaiden Slater Norwell MS

16:42.90

6:44/M

7

 

68

55

2071

Logan Weaver Woodside MS

16:45.01

6:45/M

7

 

69

56

1925

Griffin Leslie Summit MS

16:45.82

6:45/M

7

 

70

57

2047

Dominic Gery Woodside MS

16:46.22

6:46/M

7

 

71

(> 7)

1693

Jeremy Ashton Maple Creek MS

16:47.25

6:46/M

7

 

72

58

1790

Caleb Spencer New Haven MS

16:48.92

6:46/M

8

 

73

(> 7)

1977

Jeremy Miller Westview MS

16:49.25

6:47/M

7

 

74

59

1623

Cameron Jagger Indian Springs MS

16:50.33

6:47/M

6

 

75

60

1936

Nathan Neuenschwander Summit MS

16:51.75

6:48/M

8

 

76

61

1759

Evan Walda Memorial Park MS

16:53.61

6:48/M

7

 

77

(> 7)

2039

Cooper Crist Woodside MS

16:56.66

6:50/M

8

 

78

(> 7)

2055

Jake Jenkins Woodside MS

16:59.60

6:51/M

8

 

79

62

1621

Doug Hill Indian Springs MS

17:00.63

6:51/M

8

 

80

(> 7)

1694

Grant Badgley Maple Creek MS

17:02.38

6:52/M

7

 

81

(> 7)

2046

Jack Gardner Woodside MS

17:04.19

6:53/M

6

 

82

63

1816

Cam Lamons Norwell MS

17:09.42

6:55/M

7

 

83

64

1653

Joel Fowerbaugh Leo MS

17:13.26

6:57/M

7

 

84

(> 7)

1704

Allen Mason Maple Creek MS

17:16.25

6:58/M

7

 

85

65

1514

Mason Gaerte Angola MS

17:17.83

6:58/M

8

 

86

(> 7)

2064

Austin Richards Woodside MS

17:18.67

6:59/M

7

 

87

66

1509

Nick Buchanan Angola MS

17:19.01

6:59/M

7

 

88

67

1822

Lucas Stauffer Norwell MS

17:19.36

6:59/M

7

 

89

(> 7)

1883

Josh Schipper St. Charles-St.Jude MS

17:22.74

7:00/M

8

 

90

(> 7)

1926

Zach Leslie Summit MS

17:23.11

7:01/M

7

 

91

(> 7)

1575

Caleb Nixon DeKalb MS

17:24.75

7:01/M

7

 

92

(> 7)

1580

Jaret Thompson DeKalb MS

17:25.43

7:01/M

8

 

93

(> 7)

1932

Jackson McClain Summit MS

17:28.11

7:03/M

7

 

94

68

1740

Luke Borror Memorial Park MS

17:28.65

7:03/M

8

 

95

69

1633

Brendon Roberts Indian Springs MS

17:30.11

7:03/M

8

 

96

(> 7)

1812

Levi Dirig Norwell MS

17:30.91

7:03/M

8

 

97

70

1651

Chad Drudge Leo MS

17:32.60

7:04/M

7

 

98

71

1752

Erick MacIas Memorial Park MS

17:33.33

7:05/M

7

 

99

(> 7)

1870

Luke Elsasser St. Charles-St.Jude MS

17:34.30

7:05/M

8

 

100

72

1654

Aj Harding Leo MS

17:35.20

7:05/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

1701

Nate Holzhauser Maple Creek MS

17:39.11

7:07/M

6

 

102

73

1961

Colt Demske Tippecanoe Valley MS

17:39.46

7:07/M

7

 

103

(> 7)

1622

Colyn Iden Indian Springs MS

17:40.23

7:07/M

7

 

104

(> 7)

1714

Jackson Stenger Maple Creek MS

17:41.21

7:08/M

6

 

105

(> 7)

1824

Tyler Strothman Norwell MS

17:42.96

7:08/M

6

 

106

74

1781

Chasen Dibattiste New Haven MS

17:45.38

7:09/M

8

 

107

(> 7)

1521

Joel Knox Angola MS

17:48.11

7:11/M

6

 

108

(> 7)

1697

Andrew Chester Maple Creek MS

17:50.66

7:11/M

8

 

109

(> 7)

1876

Noah Maskal St. Charles-St.Jude MS

17:51.16

7:12/M

6

 

110

75

1760

Cameron Woehnker Memorial Park MS

17:52.21

7:12/M

7

 

111

(> 7)

1715

Logan Swain Maple Creek MS

17:54.44

7:13/M

6

 

112

(> 7)

1811

Cole Carpenter Norwell MS

17:57.06

7:14/M

6

 

113

(> 7)

1573

Brendan Miazgowicz DeKalb MS

18:00.93

7:15/M

7

 

114

(> 7)

1525

Jayden Pearson Angola MS

18:01.35

7:16/M

7

 

115

(> 7)

1872

Henry Getty St. Charles-St.Jude MS

18:01.46

7:16/M

6

 

116

(> 7)

1943

Luke Sheppard Summit MS

18:05.67

7:18/M

6

 

117

(> 7)

1696

Jacob Butler Maple Creek MS

18:06.17

7:18/M

6

 

118

(> 7)

1716

Peter Swift Maple Creek MS

18:08.49

7:19/M

6

 

119

(> 7)

1940

Nathan Schlutz Summit MS

18:09.77

7:19/M

6

 

120

76

1652

Brayden Fahl Leo MS

18:10.46

7:20/M

7

 

121

(> 7)

1512

Collin Chard Angola MS

18:10.78

7:20/M

8

 

122

(> 7)

1867

Daniel Cava St. Charles-St.Jude MS

18:12.14

7:20/M

6

 

123

(> 7)

2057

Eli MacDonald Woodside MS

18:13.12

7:21/M

7

 

124

(> 7)

1527

Gavin Schade Angola MS

18:15.87

7:22/M

8

 

125

77

1650

Kaleb Berghoff Leo MS

18:16.83

7:22/M

7

 

126

(> 7)

1886

Atticus Wiseman St. Charles-St.Jude MS

18:17.45

7:22/M

6

 

127

(> 7)

1700

Chas Hall Maple Creek MS

18:18.29

7:23/M

6

 

128

(> 7)

1827

Mason Werling Norwell MS

18:19.84

7:23/M

6

 

129

(> 7)

1973

Dominic Hostetler Westview MS

18:22.37

7:24/M

6

 

130

(> 7)

1568

Spencer Kennens DeKalb MS

18:22.55

7:24/M

8

 

131

(> 7)

1919

Broderick Clapper Summit MS

18:24.37

7:25/M

8

 

132

78

1755

Brian Pantoja Memorial Park MS

18:27.95

7:26/M

7

 

133

(> 7)

1519

Calin Kent Angola MS

18:28.22

7:27/M

6

 

134

(> 7)

1518

Robert Howard Angola MS

18:30.90

7:28/M

6

 

135

79

1965

Evan Lowman Tippecanoe Valley MS

18:32.74

7:28/M

8

 

136

(> 7)

1524

Devon Ostrander Angola MS

18:39.20

7:31/M

8

 

137

(> 7)

1815

Michael Jenkins Norwell MS

18:42.56

7:32/M

6

 

138

(> 7)

1510

Zane Butler Angola MS

18:46.27

7:34/M

6

 

139

80

1655

Chance McMaken Leo MS

18:52.00

7:36/M

8

 

140

81

1758

Alec Vanderwall Memorial Park MS

18:53.44

7:37/M

8

 

141

(> 7)

1705

Seth Maxwell Maple Creek MS

18:54.66

7:37/M

6

 

142

(> 7)

1922

Reese Crowell Summit MS

18:56.29

7:38/M

8

 

143

(> 7)

1944

Matt Swinehart Summit MS

18:57.09

7:38/M

6

 

144

(> 7)

1625

Michael Johnson Indian Springs MS

18:58.22

7:39/M

7

 

145

(> 7)

1750

Jacob Johns Memorial Park MS

18:59.21

7:39/M

7

 

146

(> 7)

1829

Nathan Zeddis Norwell MS

18:59.59

7:39/M

7

 

147

82

1657

Isaac Schwieterman Leo MS

19:03.14

7:41/M

8

 

148

(> 7)

1570

Camden Kuntz DeKalb MS

19:03.31

7:41/M

8

 

149

(> 7)

1557

Cale Beer DeKalb MS

19:03.49

7:41/M

7

 

150

(> 7)

1695

Alex Barb Maple Creek MS

19:04.21

7:41/M

6

 

151

(> 7)

2042

Joe Dugan Woodside MS

19:06.97

7:42/M

6

 

152

(> 7)

1928

Calvin Madsen Summit MS

19:07.15

7:43/M

6

 

153

(> 7)

1756

Hunter Rupert Memorial Park MS

19:09.95

7:43/M

8

 

154

(> 7)

2054

Isaac Hunter Woodside MS

19:10.84

7:44/M

7

 

155

(> 7)

1742

Isaac Combs Memorial Park MS

19:11.46

7:44/M

6

 

156

(> 7)

1881

Aaron Schall St. Charles-St.Jude MS

19:11.85

7:44/M

8

 

157

(> 7)

1513

Michael Fischer Angola MS

19:12.91

7:45/M

7

 

158

(> 7)

1656

Cordell Neuhouser Leo MS

19:13.36

7:45/M

7

 

159

(> 7)

1565

Gabe Hefty DeKalb MS

19:13.73

7:45/M

7

 

160

(> 7)

1738

Rowan Aikers Memorial Park MS

19:16.25

7:46/M

8

 

161

83

1966

Payton Mills Tippecanoe Valley MS

19:21.91

7:48/M

6

 

162

(> 7)

1624

Khale Johnson Indian Springs MS

19:22.56

7:49/M

7

 

163

(> 7)

1577

Zack Seiler DeKalb MS

19:25.26

7:50/M

8

 

164

(> 7)

1748

Jereme Hoover Memorial Park MS

19:26.71

7:50/M

8

 

165

(> 7)

1938

Jayden Robinson Summit MS

19:28.37

7:51/M

6

 

166

(> 7)

1627

David Kyler Indian Springs MS

19:28.66

7:51/M

8

 

167

84

1968

Layne Prater Tippecanoe Valley MS

19:30.65

7:52/M

6

 

168

(> 7)

1586

Isaac Wimer DeKalb MS

19:35.66

7:54/M

6

 

169

(> 7)

1508

Ted Brandon Angola MS

19:37.03

7:55/M

7

 

170

(> 7)

1563

Isaac Green DeKalb MS

19:42.69

7:57/M

6

 

171

(> 7)

1930

Blake Mast Summit MS

19:46.10

7:58/M

7

 

172

85

1969

Dakota Snap Tippecanoe Valley MS

19:47.80

7:59/M

8

 

173

(> 7)

1972

Andrew Cupp Westview MS

19:49.22

7:59/M

6

 

174

(> 7)

1658

Luke Schwieterman Leo MS

19:49.32

7:59/M

6

 

175

(> 7)

1711

John Owen Maple Creek MS

19:51.81

8:00/M

6

 

176

(> 7)

1739

Asian Aye Memorial Park MS

19:54.19

8:01/M

7

 

177

(> 7)

1720

Ayden Williams Maple Creek MS

19:55.23

8:02/M

6

 

178

(> 7)

2038

Josh Clark Woodside MS

19:57.73

8:03/M

7

 

179

(> 7)

1864

Eric Blackwell St. Charles-St.Jude MS

19:58.88

8:03/M

8

 

180

(> 7)

1746

Keaton Grider Memorial Park MS

19:59.02

8:03/M

6

 

181

(> 7)

1818

Kobie Puckett Norwell MS

19:59.79

8:03/M

7

 

182

(> 7)

1571

Austyan Marquardt DeKalb MS

19:59.81

8:03/M

8

 

183

(> 7)

1813

Spencer Griner Norwell MS

20:01.29

8:04/M

6

 

184

(> 7)

1659

Masen Zeisloft Leo MS

20:02.04

8:05/M

7

 

185

86

1786

Ross Howey New Haven MS

20:02.35

8:05/M

8

 

186

(> 7)

2056

Christian Lehman Woodside MS

20:05.99

8:06/M

8

 

187

(> 7)

1882

Joe Schipper St. Charles-St.Jude MS

20:07.94

8:07/M

6

 

188

(> 7)

2036

Jacob Burton Woodside MS

20:11.12

8:08/M

7

 

189

(> 7)

1751

Jeremy Lopez Memorial Park MS

20:14.45

8:10/M

6

 

190

(> 7)

1757

Tucker Thompson Memorial Park MS

20:15.75

8:10/M

6

 

191

(> 7)

1515

Jordan Greenamyer Angola MS

20:17.03

8:11/M

6

 

192

(> 7)

1941

Jake Scott Summit MS

20:26.86

8:14/M

8

 

193

(> 7)

1747

Michael High Memorial Park MS

20:31.59

8:16/M

8

 

194

(> 7)

1921

Kaleb Crawford Summit MS

20:35.69

8:18/M

6

 

195

(> 7)

2063

Aiden Ramos Woodside MS

20:36.63

8:18/M

8

 

196

(> 7)

1712

Ben Oxtoby Maple Creek MS

20:37.42

8:19/M

6

 

197

(> 7)

2043

Justin Engelhart Woodside MS

20:38.11

8:19/M

6

 

198

(> 7)

1576

Nick Salsbury DeKalb MS

20:42.36

8:21/M

8

 

199

(> 7)

1869

Jude Donias St. Charles-St.Jude MS

20:44.48

8:22/M

6

 

200

(> 7)

1692

Merrick Adam Maple Creek MS

20:45.01

8:22/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1821

Gabe Smith Norwell MS

20:47.50

8:23/M

8

 

202

(> 7)

1572

Alex McCrory DeKalb MS

20:47.51

8:23/M

6

 

203

(> 7)

1585

Cade Williamson DeKalb MS

20:50.50

8:24/M

6

 

204

87

1787

Nicholas Knippen New Haven MS

21:05.18

8:30/M

6

 

205

(> 7)

1885

Evan Smith St. Charles-St.Jude MS

21:10.82

8:32/M

6

 

206

(> 7)

1579

Edwin Thomas DeKalb MS

21:11.35

8:33/M

7

 

207

(> 7)

1528

Hayden Seeman Angola MS

21:12.49

8:33/M

8

 

208

(> 7)

1709

Conner Miller Maple Creek MS

21:14.27

8:34/M

6

 

209

(> 7)

1939

Ellis Rogers Summit MS

21:16.19

8:35/M

7

 

210

(> 7)

1511

Trefle Chantelios Angola MS

21:25.94

8:38/M

8

 

211

(> 7)

1945

Tyler Veit Summit MS

21:34.36

8:42/M

6

 

212

88

1963

Chris Hurd Tippecanoe Valley MS

21:37.25

8:43/M

6

 

213

(> 7)

2048

Elliot Hanni Woodside MS

21:40.10

8:44/M

8

 

214

(> 7)

2059

Christian Mireles Woodside MS

21:40.93

8:44/M

6

 

215

(> 7)

1713

Logan Parker Maple Creek MS

21:44.61

8:46/M

7

 

216

(> 7)

1564

Jacob Hanes DeKalb MS

21:49.04

8:48/M

6

 

217

89

1784

Isaac Franco New Haven MS

21:54.63

8:50/M

6

 

218

(> 7)

1582

Adam Utnage DeKalb MS

22:06.06

8:55/M

7

 

219

(> 7)

1578

Tyler Stuckey DeKalb MS

22:10.58

8:56/M

8

 

220

(> 7)

1946

Philip Waldorf Summit MS

22:16.36

8:59/M

7

 

221

(> 7)

1947

Paul Ward Summit MS

22:25.27

9:02/M

7

 

222

90

1785

Coby Grunden New Haven MS

22:40.73

9:08/M

6

 

223

(> 7)

1634

Tyson Urban Indian Springs MS

22:50.86

9:12/M

7

 

224

(> 7)

1877

Tim McMasters St. Charles-St.Jude MS

22:51.81

9:13/M

6

 

225

(> 7)

1927

Matthew Lovinger Summit MS

22:53.41

9:14/M

8

 

226

(> 7)

1560

Derik Gaier DeKalb MS

22:56.21

9:15/M

6

 

227

(> 7)

1567

Jacob Kelly DeKalb MS

23:00.98

9:16/M

7

 

228

(> 7)

1584

Nick Watson DeKalb MS

23:02.27

9:17/M

8

 

229

(> 7)

1782

Lucas Didion New Haven MS

23:05.24

9:18/M

7

 

230

(> 7)

1826

Jacob Warner Norwell MS

23:21.84

9:25/M

6

 

231

(> 7)

1884

Jon Schroeder St. Charles-St.Jude MS

23:32.79

9:29/M

6

 

232

(> 7)

1823

Preston Steele Norwell MS

23:43.18

9:34/M

6

 

233

(> 7)

1526

Josh Pontorno Angola MS

24:07.08

9:43/M

6

 

234

(> 7)

2040

Johathan Dauterman Woodside MS

24:29.81

9:52/M

6

 

235

(> 7)

1517

Griffin Hosek Angola MS

25:05.29

10:07/M

6

 

236

(> 7)

1924

Caleb Lendardson Summit MS

25:31.05

10:17/M

8

 

237

(> 7)

1975

Bryant King Westview MS

25:47.79

10:24/M

6

 

238

(> 7)

1788

John Schrader New Haven MS

25:56.70

10:27/M

8

 

239

(> 7)

1948

Quinn Waybright Summit MS

26:30.64

10:41/M

6

 

 

Overall Finish List - Boys

 

MS Boys A

 

MS Small

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

2155

Hayden McLatcher Fremont MS

14:52.95

6:00/M

8

 

2

2

2090

Corey Oliver Adams Central MS

15:16.15

6:09/M

8

 

3

(< 5)

2208

Joseph Klinger St. Joseph - St. Elizabeth MS

15:27.36

6:14/M

8

 

4

3

2199

Sammy Sommers Oak Hill MS

15:45.46

6:21/M

8

 

5

4

2140

Simon Foulk Eastbrook MS

15:48.98

6:22/M

8

 

6

5

2172

Logan Bowser Northwestern MS

15:53.95

6:24/M

8

 

7

6

2196

Isaiah Henry Oak Hill MS

15:55.33

6:25/M

8

 

8

(< 5)

2158

Caylor Fisher Northeastern MS

16:00.62

6:27/M

8

 

9

7

2144

Eli Seward Eastbrook MS

16:04.35

6:29/M

8

 

10

8

2195

Colin Harts Oak Hill MS

16:16.87

6:34/M

8

 

11

9

2108

Austin McIntosh Blackhawk Christian MS

16:20.19

6:35/M

8

 

12

10

2087

Nick Dague Adams Central MS

16:25.72

6:37/M

7

 

13

11

2118

Mason Gray Churubusco MS

16:40.68

6:43/M

8

 

14

12

2143

Ben Neideck Eastbrook MS

16:41.10

6:44/M

7

 

15

13

2091

Cayden Shaffer Adams Central MS

16:43.32

6:44/M

7

 

16

14

2229

Joe Straley St. Vincent MS

16:51.10

6:48/M

8

 

17

15

2226

Joseph Didier St. Vincent MS

16:54.27

6:49/M

6

 

18

16

2193

Macallister Cheek Oak Hill MS

17:11.17

6:56/M

7

 

19

17

2141

Garrett Holder Eastbrook MS

17:26.14

7:02/M

8

 

20

18

2154

Jacob Hull Fremont MS

17:27.65

7:02/M

7

 

21

19

2177

Drew Feazel Northwestern MS

17:29.21

7:03/M

7

 

22

20

2104

Donovan Connelly Blackhawk Christian MS

17:29.32

7:03/M

7

 

23

21

2105

Gabriel Connelly Blackhawk Christian MS

17:34.03

7:05/M

5

 

24

22

2110

Christian Steveson Blackhawk Christian MS

17:34.90

7:05/M

8

 

25

23

2125

Levi Skinner Churubusco MS

17:35.65

7:05/M

6

 

26

24

2176

Jalen Diskey Northwestern MS

17:36.36

7:06/M

8

 

27

25

2228

Matthias Post St. Vincent MS

17:52.83

7:12/M

8

 

28

26

2138

Zane Callison Eastbrook MS

17:54.94

7:13/M

7

 

29

27

2142

Jake McKim Eastbrook MS

18:01.52

7:16/M

6

 

30

28

2178

Mitchell Harrell Northwestern MS

18:06.63

7:18/M

8

 

31

29

2227

Thommy Koehl St. Vincent MS

18:07.43

7:18/M

8

 

32

30

2192

Braxton Camden Oak Hill MS

18:08.31

7:19/M

8

 

33

31

2181

Brady Lovelace Northwestern MS

18:10.44

7:20/M

7

 

34

(< 5)

2209

Christoper Svitek St. Joseph - St. Elizabeth MS

18:13.16

7:21/M

6

 

35

32

2152

Spencer Castillo Fremont MS

18:15.45

7:22/M

8

 

36

33

2180

Hunter King Northwestern MS

18:21.30

7:24/M

8

 

37

34

2093

Val Tijerina Adams Central MS

18:24.03

7:25/M

7

 

38

35

2197

Tahj Johnson Oak Hill MS

18:25.54

7:26/M

7

 

39

36

2156

Brady Warner Fremont MS

18:27.91

7:26/M

8

 

40

37

2124

Tyler Knight Churubusco MS

18:31.93

7:28/M

8

 

41

38

2198

Danny Nally Oak Hill MS

18:34.21

7:29/M

7

 

42

39

2092

Gabe Tijerina Adams Central MS

18:36.70

7:30/M

6

 

43

(> 7)

2194

Kody Dubois Oak Hill MS

18:39.09

7:31/M

7

 

44

40

2173

Tristan Clemans Northwestern MS

18:48.45

7:35/M

8

 

45

41

2111

Kelsen Volkert Blackhawk Christian MS

18:51.07

7:36/M

6

 

46

(> 7)

2174

Mason Correll Northwestern MS

18:51.45

7:36/M

7

 

47

(> 7)

2179

A J Hobson Northwestern MS

19:02.94

7:40/M

7

 

48

42

2137

Joe Bertsch Eastbrook MS

19:04.51

7:41/M

8

 

49

43

2088

Jackson Foudray Adams Central MS

19:11.89

7:44/M

7

 

50

44

2121

Kylar Brown Churubusco MS

19:13.47

7:45/M

6

 

51

45

2103

Trenton Clay Blackhawk Christian MS

19:23.63

7:49/M

8

 

52

46

2086

Korbin Connelley Adams Central MS

19:24.64

7:49/M

6

 

53

(> 7)

2200

Sam Stevens Oak Hill MS

19:24.68

7:49/M

6

 

54

47

2251

Keegan Walton Woodlan MS

19:26.20

7:50/M

8

 

55

48

2107

Andrew McIntosh Blackhawk Christian MS

19:28.99

7:51/M

6

 

56

49

2123

Cody Graft Churubusco MS

19:50.95

8:00/M

7

 

57

50

2250

Tim Schaber Woodlan MS

19:52.75

8:01/M

8

 

58

(> 7)

2089

Lucas Harvey Adams Central MS

20:05.68

8:06/M

7

 

59

51

2252

Gus Wyss Woodlan MS

20:33.27

8:17/M

7

 

60

52

2119

Alex Brown Churubusco MS

20:33.64

8:17/M

6

 

61

(> 7)

2175

Jace Cournoyer Northwestern MS

20:39.24

8:20/M

7

 

62

53

2151

Caleb Brewbaker Fremont MS

20:41.57

8:20/M

7

 

63

54

2225

Frank Baumgartner St. Vincent MS

20:52.65

8:25/M

6

 

64

55

2248

Michael Bemus Woodlan MS

21:03.61

8:29/M

6

 

65

(> 7)

2182

Adam Schaeffer Northwestern MS

21:06.65

8:30/M

7

 

66

56

2120

Klayton Brown Churubusco MS

21:18.80

8:35/M

7

 

67

57

2249

Brady Livingston Woodlan MS

21:47.02

8:47/M

7

 

68

(> 7)

2106

Zach Koepp Blackhawk Christian MS

21:54.86

8:50/M

5

 

69

58

2153

Callum Howe Fremont MS

21:55.30

8:50/M

6

 

70

59

2232

Cameron Wilder St. Vincent MS

22:08.69

8:55/M

8

 

71

60

2233

Noah Wilder St. Vincent MS

22:18.07

9:00/M

7

 

72

(< 5)

2206

Stephen Busch St. Joseph - St. Elizabeth MS

22:42.96

9:09/M

8

 

73

(> 7)

2230

Alex Trahin St. Vincent MS

22:44.05

9:10/M

8

 

74

(> 7)

2139

Conner Childs Eastbrook MS

22:44.69

9:10/M

7

 

75

(> 7)

2171

Mitchell Bollnow Northwestern MS

22:53.00

9:14/M

7

 

76

(> 7)

2122

Ian Fleming Churubusco MS

25:09.99

10:08/M

7