South Adams Cross Country Invitational

September 20, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

HS Boys

High School Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

448

Bailey McIntire South Adams

16:28.94

5:19/M

10

 

2

2

444

Sawyer Miller South Adams

16:59.58

5:29/M

12

 

3

3

354

Kevin Moser Bluffton

17:26.76

5:37/M

12

 

4

4

445

David Steffen South Adams

17:41.56

5:42/M

11

 

5

5

527

Sam Hall Wabash

17:43.60

5:43/M

12

 

6

6

528

Domicick Hubbard Wabash

17:47.14

5:44/M

11

 

7

7

404

Michael Neideck Eastbrook

17:50.52

5:45/M

11

 

8

8

252

Calvin Isch Adams Central

17:53.98

5:46/M

11

 

9

9

399

Brett Holder Eastbrook

17:59.21

5:48/M

11

 

10

10

587

Randy Beer Winchester

17:59.38

5:48/M

11

 

11

11

355

Jared Reckard Bluffton

18:13.41

5:53/M

11

 

12

12

356

Jacoby Raugh Bluffton

18:22.33

5:55/M

12

 

13

13

443

Cole Litwiller South Adams

18:38.24

6:01/M

12

 

14

14

594

Jamison Parker Winchester

18:45.66

6:03/M

9

 

15

15

253

Gavin Kaehr Adams Central

18:47.61

6:04/M

12

 

16

16

405

Connor White Eastbrook

18:50.18

6:05/M

9

 

17

17

357

Colton Anderson Bluffton

18:53.54

6:05/M

10

 

18

18

393

Brad Burchell Eastbrook

18:55.73

6:06/M

12

 

19

19

529

Kyle Kelsheimer Wabash

19:01.82

6:08/M

12

 

20

20

255

Tucker Miller Adams Central

19:11.19

6:11/M

11

 

21

(< 5)

295

Leyton Peavler Alexandria

19:13.21

6:12/M

12

 

22

21

531

Aries Reza Wabash

19:13.92

6:12/M

11

 

23

22

483

Nick Childers Southern Wells

19:14.41

6:12/M

10

 

24

23

447

Briar Goodwin South Adams

19:16.01

6:13/M

10

 

25

24

358

Eli Kitt Bluffton

19:21.96

6:15/M

10

 

26

25

588

Todd Solomon Winchester

19:27.07

6:16/M

11

 

27

26

250

Tristan Anderson Adams Central

19:31.17

6:18/M

9

 

28

27

395

Mark Flanagin Eastbrook

19:43.28

6:22/M

11

 

29

28

486

Mason Stevens Southern Wells

19:44.78

6:22/M

9

 

30

(< 5)

520

Dawson Roberts Union City

19:45.00

6:22/M

10

 

31

29

584

Jordan Yaryan Winchester

19:49.67

6:24/M

12

 

32

(< 5)

517

Charles Baron Union City

19:51.38

6:24/M

12

 

33

30

398

Trevor Hix Eastbrook

19:53.61

6:25/M

12

 

34

31

446

Kadin Gerber South Adams

19:55.83

6:25/M

10

 

35

32

451

Wyatt Miller South Adams

20:01.58

6:27/M

9

 

36

33

401

Ethan Keller Eastbrook

20:01.84

6:27/M

9

 

37

34

360

Logan Baumgartner Bluffton

20:03.55

6:28/M

9

 

38

(< 5)

294

Chet Maynard Alexandria

20:07.07

6:29/M

11

 

39

35

533

John Stewart Wabash

20:07.20

6:29/M

9

 

40

(> 7)

402

Micah Kochanek Eastbrook

20:11.69

6:31/M

12

 

41

36

422

Aaron Pearson Randolph Southern

20:18.07

6:33/M

10

 

42

(> 7)

400

Jd Kay Eastbrook

20:20.73

6:34/M

10

 

43

37

256

Juwan Peralez Adams Central

20:25.38

6:35/M

11

 

44

(> 7)

394

Channing Cook Eastbrook

20:32.15

6:37/M

10

 

45

38

532

Brodie Hough Wabash

20:36.69

6:39/M

12

 

46

39

485

Bryce Paxson Southern Wells

20:40.75

6:40/M

10

 

47

40

535

Jacob Bruss Wabash

20:42.59

6:41/M

9

 

48

41

362

Sam Dedrick Bluffton

20:44.47

6:41/M

12

 

49

(> 7)

403

Tobey Manning Eastbrook

20:46.32

6:42/M

11

 

50

(< 5)

521

Max Harris Union City

20:46.41

6:42/M

9

 

51

(> 7)

359

Chance Anderson Bluffton

20:48.39

6:43/M

10

 

52

42

484

Ian Klowetter Southern Wells

21:00.19

6:46/M

9

 

53

43

597

Jordan Smith Randolph Southern

21:00.63

6:46/M

9

 

54

(< 5)

519

Reece Wymer Union City

21:17.35

6:52/M

11

 

55

(> 7)

534

Anusorne Chanthachak Wabash

21:20.29

6:53/M

11

 

56

44

591

Stetson Luster Winchester

21:28.06

6:55/M

10

 

57

(> 7)

450

Jake Hreha South Adams

21:36.01

6:58/M

9

 

58

45

585

Jacob Gant Winchester

21:39.41

6:59/M

12

 

59

46

589

Lee Owens Winchester

21:53.97

7:04/M

10

 

60

(> 7)

592

Jordan Key Winchester

22:16.63

7:11/M

9

 

61

47

598

Caleb Tomey Randolph Southern

22:17.35

7:11/M

9

 

62

(> 7)

537

James Dolmanet Wabash

22:23.69

7:13/M

12

 

63

48

423

Cody Brown Randolph Southern

22:36.17

7:17/M

10

 

64

49

254

Jacob McAfee Adams Central

22:46.21

7:21/M

11

 

65

(> 7)

397

Josh Hall Eastbrook

22:57.27

7:24/M

11

 

66

(> 7)

586

Alan Brutchen Winchester

22:58.34

7:25/M

12

 

67

(> 7)

593

Clay Stanley Winchester

22:58.97

7:25/M

9

 

68

(> 7)

364

Dalton Craig Bluffton

23:01.93

7:25/M

9

 

69

(> 7)

407

Austin Yeakle Eastbrook

23:16.31

7:30/M

9

 

70

50

487

Will Westfall Southern Wells

23:27.58

7:34/M

11

 

71

(> 7)

363

Andrew Hunter Bluffton

23:28.95

7:34/M

12

 

72

(> 7)

449

Nick Gerber South Adams

24:04.29

7:46/M

9

 

73

(> 7)

365

Tad Makowski Bluffton

24:04.33

7:46/M

12

 

74

(< 5)

296

Dj Rambo Alexandria

24:10.51

7:48/M

9

 

75

(> 7)

406

Cam Yeakle Eastbrook

24:23.49

7:52/M

12

 

76

(> 7)

396

Aaron Hall Eastbrook

24:26.31

7:53/M

10

 

77

(> 7)

595

Avery Walker Winchester

24:53.51

8:02/M

12

 

78

51

251

Tyler Brown Adams Central

25:43.97

8:18/M

11

 

79

52

424

David Fisher Randolph Southern

25:48.65

8:19/M

10

 

80

(> 7)

257

Noah Quinones Adams Central

26:10.87

8:26/M

12

 

81

(> 7)

590

Tanner Stanley Winchester

29:00.02

9:21/M

11

 

82

53

425

Garrett Alka Randolph Southern

29:07.34

9:24/M

10

 

83

54

596

Sam Hosbrook Randolph Southern

29:39.53

9:34/M

10

 

 

Overall Finish List - Boys

 

MS Boys

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

546

Dereck Vogel Wabash MS

10:49.20

5:49/M

7

 

2

2

547

Koby Prater Wabash MS

11:19.93

6:05/M

8

 

3

3

468

Luke Gerber South Adams MS

11:40.71

6:16/M

7

 

4

4

378

Aaron Carnall Bluffton MS

11:46.88

6:20/M

7

 

5

5

548

Zack Reed Wabash MS

11:48.01

6:21/M

6

 

6

6

274

Corey Oliver Adams Central MS

11:52.00

6:23/M

8

 

7

7

549

Kyle Parson Wabash MS

11:53.56

6:23/M

8

 

8

8

505

Carson Harris Southern Wells MS

11:54.42

6:24/M

7

 

9

9

466

Kamden Yoder South Adams MS

12:12.42

6:34/M

8

 

10

10

550

Tyler Shepherd Wabash MS

12:13.32

6:34/M

8

 

11

11

331

Emerson Brown Bellmont MS

12:20.47

6:38/M

8

 

12

12

275

Cayden Shaffer Adams Central MS

12:24.26

6:40/M

7

 

13

13

271

Nick Dague Adams Central MS

12:27.04

6:42/M

7

 

14

14

555

Tre Lopez Wabash MS

12:32.58

6:44/M

7

 

15

15

433

Caden Phenis Randolph Southern MS

12:34.15

6:45/M

7

 

16

16

554

James Wolfe Wabash MS

12:35.66

6:46/M

8

 

17

17

439

Colton Fisher Randolph Southern MS

12:39.15

6:48/M

7

 

18

(> 7)

553

Tyler Black Wabash MS

12:40.29

6:49/M

8

 

19

18

506

Nathan Lozoya Southern Wells MS

12:45.98

6:51/M

7

 

20

19

469

Trey Lehman South Adams MS

12:47.83

6:52/M

7

 

21

20

336

Blaine Johnson Bellmont MS

12:50.93

6:54/M

7

 

22

(> 7)

552

Michael Cordes Wabash MS

12:54.08

6:56/M

7

 

23

(> 7)

556

Caleb Callahan Wabash MS

12:55.62

6:57/M

7

 

24

21

332

Ethan Corral Bellmont MS

12:56.97

6:57/M

7

 

25

22

276

Gabe Tijerina Adams Central MS

13:12.74

7:06/M

6

 

26

23

438

Kyle Allen Randolph Southern MS

13:16.28

7:08/M

8

 

27

24

472

Clancy McIntire South Adams MS

13:16.58

7:08/M

6

 

28

25

473

Aidan Von Gunten South Adams MS

13:18.01

7:09/M

6

 

29

(> 7)

560

Aj Price Wabash MS

13:18.23

7:09/M

8

 

30

26

314

Kole Stewart Alexandria MS

13:20.00

7:10/M

6

 

31

27

329

Kellen Boyle Bellmont MS

13:25.48

7:13/M

7

 

32

28

498

Jay Garrett Southern Wells MS

13:27.80

7:14/M

8

 

33

(> 7)

557

Zeke Cochran Wabash MS

13:32.95

7:17/M

8

 

34

29

501

Caleb Woodward Southern Wells MS

14:01.42

7:32/M

8

 

35

30

277

Val Tijerina Adams Central MS

14:13.91

7:39/M

7

 

36

31

341

Tanner Hirn Bellmont MS

14:14.74

7:39/M

6

 

37

32

499

Logan Coffel Southern Wells MS

14:16.18

7:40/M

8

 

38

33

467

Travis Clingenpeel South Adams MS

14:16.57

7:40/M

7

 

39

34

504

Reid Shaffer Southern Wells MS

14:26.22

7:46/M

8

 

40

35

334

Isaac Fuelling Bellmont MS

14:30.34

7:48/M

6

 

41

36

272

Jackson Foudray Adams Central MS

14:36.84

7:51/M

7

 

42

37

269

Kaidenn Arnold Adams Central MS

14:41.68

7:54/M

6

 

43

38

380

Logan Kinsey Bluffton MS

14:42.61

7:54/M

8

 

44

39

431

Tc Decker Randolph Southern MS

14:45.87

7:56/M

8

 

45

40

503

Thomas Biadle Southern Wells MS

14:53.64

8:00/M

8

 

46

41

333

Karson Everett Bellmont MS

15:01.08

8:04/M

6

 

47

(> 7)

507

Blaine Tonner Southern Wells MS

15:01.28

8:04/M

6

 

48

42

432

Joe Hosbrook Randolph Southern MS

15:05.65

8:07/M

7

 

49

(> 7)

564

Anthony Long Wabash MS

15:08.62

8:08/M

6

 

50

(> 7)

338

Zacariah Obringer Bellmont MS

15:19.97

8:14/M

7

 

51

43

309

Jayden Davis Alexandria MS

15:21.49

8:15/M

7

 

52

(> 7)

561

Brendon Richey Wabash MS

15:23.80

8:16/M

6

 

53

(> 7)

563

Brady Black Wabash MS

15:24.87

8:17/M

6

 

54

44

379

Lance Clark Bluffton MS

15:27.92

8:18/M

8

 

55

(> 7)

268

Alex Anderson Adams Central MS

15:32.58

8:21/M

6

 

56

45

434

Daniel Ward Randolph Southern MS

15:35.39

8:23/M

7

 

57

(> 7)

273

Lucas Harvey Adams Central MS

15:49.48

8:30/M

7

 

58

46

465

Nick Stutzman South Adams MS

15:52.88

8:32/M

8

 

59

(> 7)

270

Korbin Connelley Adams Central MS

16:03.37

8:38/M

6

 

60

(> 7)

471

Blaine Harruff South Adams MS

16:08.02

8:40/M

6

 

61

47

376

Grayson Christal Bluffton MS

16:08.51

8:40/M

6

 

62

48

377

Jack Ringger Bluffton MS

16:11.25

8:42/M

6

 

63

(> 7)

335

Patrick Gunsett Bellmont MS

16:16.75

8:45/M

6

 

64

(> 7)

470

Kaleb Peace South Adams MS

16:16.96

8:45/M

7

 

65

(> 7)

340

Isaac Wheeler Bellmont MS

16:34.52

8:54/M

6

 

66

(> 7)

342

Maddox Bird Bellmont MS

16:48.96

9:02/M

6

 

67

49

312

Thomas Metzger Alexandria MS

16:57.66

9:07/M

6

 

68

50

310

Mj Hosier Alexandria MS

17:06.45

9:12/M

8

 

69

51

313

Conner Russell Alexandria MS

17:08.26

9:13/M

6

 

70

(> 7)

562

Ben Hewitt Wabash MS

17:28.86

9:23/M

8

 

71

(> 7)

339

Devin Stetler Bellmont MS

18:54.33

10:10/M

7

 

72

52

436

Tyler Holguin Randolph Southern MS

19:26.37

10:27/M

7

 

73

(> 7)

435

Josh Good Randolph Southern MS

20:46.65

11:10/M

7

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Non Scoring MS Boys

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

559

Raice Martin Wabash MS

13:57.75

7:30/M

5

 

2

2

558

Chase Lopez Wabash MS

14:08.28

7:36/M

5

 

Team Summary Report - Boys

HS Boys

 

High School Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams

43

1

2

4

13

23

31

32

 

 

Top 5 Times: 1:29:04.33

 

2

Bluffton

67

3

11

12

17

24

34

41

 

 

Top 5 Times: 1:32:18.00

 

3

Eastbrook

77

7

9

16

18

27

30

33

 

 

Top 5 Times: 1:33:18.92

 

4

Wabash

86

5

6

19

21

35

38

40

 

 

Top 5 Times: 1:33:53.68

 

5

Adams Central

106

8

15

20

26

37

49

51

 

 

Top 5 Times: 1:35:49.33

 

6

Winchester

122

10

14

25

29

44

45

46

 

 

Top 5 Times: 1:37:29.84

 

7

Southern Wells

181

22

28

39

42

50

 

 

Top 5 Times: 1:44:07.71

 

8

Randolph Southern

226

36

43

47

48

52

53

54

 

 

Top 5 Times: 1:52:00.87

 

Inc.

Alexandria

3 finishers

 

 

 

Inc.

Union City

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

MS Boys

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Wabash MS

25

1

2

5

7

10

14

16

 

 

Top 5 Times: 58:04.02

 

2

South Adams MS

80

3

9

19

24

25

33

46

 

 

Top 5 Times: 1:03:15.55

 

3

Adams Central MS

83

6

12

13

22

30

36

37

 

 

Top 5 Times: 1:04:09.95

 

4

Bellmont MS

110

11

20

21

27

31

35

41

 

 

Top 5 Times: 1:05:48.59

 

5

Southern Wells MS

115

8

18

28

29

32

34

40

 

 

Top 5 Times: 1:06:25.80

 

6

Randolph Southern MS

136

15

17

23

39

42

45

52

 

 

Top 5 Times: 1:08:21.10

 

7

Bluffton MS

181

4

38

44

47

48

 

 

Top 5 Times: 1:14:17.17

 

8

Alexandria MS

219

26

43

49

50

51

 

 

Top 5 Times: 1:19:53.86

 
 

Team Summary Report - Boys

Non Scoring MS Boys

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

Inc.

Wabash MS

2 finishers

1

2

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

HS Girls

High School Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

464

Olivia Von Gunten South Adams

20:15.94

6:32/M

9

 

2

2

525

Kora Kerns Union City

20:45.36

6:42/M

10

 

3

3

461

Kara Seffernick South Adams

21:33.21

6:57/M

10

 

4

4

497

Meghan Yencer Southern Wells

21:44.87

7:01/M

12

 

5

5

426

Tess Wise Randolph Southern

21:49.68

7:02/M

11

 

6

6

452

Aleesha Goodwin South Adams

22:02.32

7:06/M

12

 

7

7

522

Alexis Bocanegra Union City

22:13.69

7:10/M

12

 

8

8

524

Emma Baron Union City

22:15.36

7:11/M

10

 

9

9

369

Zoey Smith Bluffton

22:31.51

7:16/M

10

 

10

10

488

Lindsey Aker Southern Wells

22:41.58

7:19/M

10

 

11

11

544

Makenzie Phenis Randolph Southern

22:45.10

7:20/M

9

 

12

12

582

Kelly Graft Winchester

22:52.96

7:23/M

11

 

13

13

462

Hadi Hawbaker South Adams

22:54.63

7:23/M

9

 

14

14

454

Katelin Hawbaker South Adams

22:58.66

7:25/M

11

 

15

15

577

Sophia Wickersham Winchester

23:09.61

7:28/M

12

 

16

16

428

Kennedy Kramer Randolph Southern

23:11.53

7:29/M

10

 

17

17

489

Chloe Maddox Southern Wells

23:13.65

7:29/M

11

 

18

18

545

Zoe Fisher Randolph Southern

23:15.58

7:30/M

9

 

19

19

266

Ally Shoaf Adams Central

23:18.04

7:31/M

9

 

20

20

412

Sierra Colvin Eastbrook

23:20.15

7:32/M

11

 

21

21

493

Shelby Skidmore Southern Wells

23:47.76

7:40/M

12

 

22

22

490

Brooke Penrod Southern Wells

24:01.33

7:45/M

12

 

23

23

495

Tori Weise Southern Wells

24:21.89

7:51/M

11

 

24

24

458

Lily Shane South Adams

24:25.53

7:53/M

11

 

25

25

300

Macy Hood Alexandria

24:29.51

7:54/M

11

 

26

26

366

Mackenzie Park Bluffton

24:44.92

7:59/M

12

 

27

27

420

Leah Trevino Eastbrook

24:48.87

8:00/M

11

 

28

28

456

Lauren Klaehn South Adams

24:55.28

8:02/M

11

 

29

29

411

Megan Cly Eastbrook

25:00.05

8:04/M

12

 

30

30

427

Natalie Wissel Randolph Southern

25:07.50

8:06/M

11

 

31

31

418

Hannah Seward Eastbrook

25:09.23

8:07/M

11

 

32

32

415

Dana Kay Eastbrook

25:12.96

8:08/M

10

 

33

33

542

Cameron Whitesel Randolph Southern

25:13.74

8:08/M

10

 

34

(> 7)

453

Sydne Zuber South Adams

25:18.68

8:10/M

12

 

35

34

523

Ashley Waddups Union City

25:25.14

8:12/M

11

 

36

35

263

Hannah Mosser Adams Central

25:25.39

8:12/M

9

 

37

36

264

Megan Mosser Adams Central

25:25.89

8:12/M

11

 

38

37

374

Yajing Ni Bluffton

25:29.60

8:13/M

10

 

39

38

496

Erin White Southern Wells

25:30.61

8:14/M

9

 

40

39

262

Caitlyn Heyerly Adams Central

25:35.38

8:15/M

9

 

41

40

413

Aurora Follis Eastbrook

25:36.76

8:15/M

9

 

42

(< 5)

538

Carli Henderson Wabash

25:42.77

8:17/M

11

 

43

(< 5)

539

Chelsea Archer Wabash

25:43.44

8:18/M

10

 

44

(> 7)

457

Makenna Neuenschwander South Adams

25:45.00

8:18/M

11

 

45

41

581

Jenna Lawrence Winchester

25:47.48

8:19/M

9

 

46

42

578

Paige Fisher Winchester

25:56.33

8:22/M

12

 

47

43

375

Amanda Thompson Bluffton

25:56.39

8:22/M

9

 

48

44

543

Elizabeth Deckard Randolph Southern

26:08.96

8:26/M

10

 

49

(< 5)

541

Courtney Davis Wabash

26:13.79

8:27/M

12

 

50

(> 7)

460

Makinzi Peace South Adams

26:34.95

8:34/M

10

 

51

(> 7)

494

Autumn Stevens Southern Wells

26:35.24

8:35/M

11

 

52

(> 7)

459

Olivia Mason South Adams

26:47.63

8:38/M

10

 

53

45

261

Bailey Liter Adams Central

26:54.46

8:41/M

10

 

54

46

367

Ashley Smith Bluffton

27:02.52

8:43/M

11

 

55

47

370

Cassidy Hiday Bluffton

27:12.82

8:46/M

10

 

56

(> 7)

492

Alexis Skidmore Southern Wells

27:18.72

8:48/M

10

 

57

48

305

Cailyn Vernetti Alexandria

27:23.72

8:50/M

10

 

58

49

409

Abby Braswell Eastbrook

27:25.50

8:51/M

10

 

59

50

583

Maddie Greenan Winchester

27:29.86

8:52/M

 

60

51

258

Madison Call Adams Central

27:42.34

8:56/M

9

 

61

(> 7)

491

Kenndy Rhodes Southern Wells

27:45.15

8:57/M

10

 

62

52

526

Elizabeth Sowinksi Union City

27:46.01

8:57/M

10

 

63

53

368

Payton Davidson Bluffton

27:56.68

9:01/M

11

 

64

(> 7)

416

Kinlee Oliver Eastbrook

28:20.64

9:08/M

9

 

65

(> 7)

430

Morgan Retter Randolph Southern

28:27.15

9:11/M

10

 

66

54

259

Macy Byerly Adams Central

28:40.66

9:15/M

12

 

67

(> 7)

419

Katie Studebaker Eastbrook

28:53.14

9:19/M

11

 

68

55

298

Alexis Crum Alexandria

28:57.58

9:20/M

11

 

69

(> 7)

371

Miranda Borgwardt Bluffton

29:01.07

9:22/M

10

 

70

56

579

Blakely Beckham Winchester

29:27.71

9:30/M

12

 

71

(> 7)

429

Mackenzie Bales Randolph Southern

29:51.71

9:38/M

10

 

72

(> 7)

373

Emily Henderson Bluffton

29:57.53

9:40/M

10

 

73

(> 7)

408

Kelsey Bastin Eastbrook

30:38.44

9:53/M

11

 

74

57

306

Lydia Woodruff Alexandria

31:11.89

10:04/M

11

 

75

58

301

Olivia Morrow Alexandria

31:56.93

10:18/M

11

 

76

59

307

Lexington Ziegler Alexandria

32:11.35

10:23/M

11

 

77

(> 7)

455

Saedie Hawbaker South Adams

32:53.27

10:36/M

11

 

78

(> 7)

410

Taylor Brumley Eastbrook

33:04.33

10:40/M

9

 

79

(< 5)

540

Angela Davis Wabash

33:12.56

10:43/M

12

 

80

(> 7)

260

Lexi Harkless Adams Central

34:01.77

10:58/M

12

 

81

(> 7)

372

Mariah Pinkerton Bluffton

34:03.79

10:59/M

10

 

82

60

303

Macy Tatman Alexandria

35:08.08

11:20/M

11

 

83

(> 7)

421

Corinne Walker Eastbrook

35:50.44

11:34/M

9

 

84

(> 7)

265

Morgann Ross Adams Central

38:48.10

12:31/M

11

 

85

(> 7)

417

Grace Pluimer Eastbrook

40:01.68

12:55/M

10

 

 

Overall Finish List - Girls

 

MS Girls

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

567

Whitney Working Wabash MS

12:21.33

6:38/M

8

 

2

2

479

Kallee Patch South Adams MS

12:21.36

6:38/M

7

 

3

3

481

Megan Miller South Adams MS

12:26.83

6:41/M

6

 

4

4

475

Eliza Harruff South Adams MS

12:47.04

6:52/M

8

 

5

5

480

Isabel Von Gunten South Adams MS

12:59.20

6:59/M

7

 

6

6

508

Mallory Aker Southern Wells MS

13:07.51

7:03/M

8

 

7

7

474

Acacia Anderson South Adams MS

13:21.72

7:11/M

8

 

8

8

477

Ashley Lefever South Adams MS

13:38.84

7:20/M

8

 

9

9

509

Juniper Tucker Southern Wells MS

13:51.86

7:27/M

7

 

10

10

281

Lauren Isch Adams Central MS

13:54.83

7:28/M

8

 

11

11

476

Kaitlyn Hawkins South Adams MS

14:06.75

7:35/M

8

 

12

12

347

Kenzie McMahon Bellmont MS

14:07.52

7:35/M

7

 

13

13

287

Saige Rinkenberger Adams Central MS

14:08.56

7:36/M

6

 

14

14

383

Keagan Cole Bluffton MS

14:12.09

7:38/M

6

 

15

15

568

Claire Hipskind Wabash MS

14:12.86

7:38/M

8

 

16

16

512

Breann Kratzer Southern Wells MS

14:14.00

7:39/M

6

 

17

17

511

Madison Watson Southern Wells MS

14:14.51

7:39/M

6

 

18

18

352

Grace Nelson Bellmont MS

14:15.87

7:40/M

7

 

19

19

349

Faith Morris Bellmont MS

14:16.47

7:40/M

6

 

20

20

351

Autumn Meyers Bellmont MS

14:20.52

7:42/M

8

 

21

21

348

Halle Manis Bellmont MS

14:22.52

7:43/M

6

 

22

22

386

Olivia Johnson Bluffton MS

14:23.00

7:44/M

7

 

23

23

282

Maggie Luginbill Adams Central MS

14:25.94

7:45/M

8

 

24

24

317

Jordan Bodie Alexandria MS

14:27.58

7:46/M

6

 

25

25

323

Harmony Hood Alexandria MS

14:29.78

7:47/M

7

 

26

26

569

Rebecca Bruss Wabash MS

14:31.11

7:48/M

6

 

27

27

286

Olivia Reynolds Adams Central MS

14:49.18

7:58/M

6

 

28

28

381

Elayna Kitt Bluffton MS

14:52.07

8:00/M

6

 

29

29

570

Maya Benysh Wabash MS

14:54.96

8:01/M

7

 

30

30

284

Lexi Murray Adams Central MS

14:55.66

8:01/M

7

 

31

31

283

Haleigh Mosser Adams Central MS

15:01.42

8:04/M

7

 

32

(> 7)

478

Kate Buckingham South Adams MS

15:10.07

8:09/M

7

 

33

32

285

Breia Newland Adams Central MS

15:19.24

8:14/M

7

 

34

(> 7)

280

Makaylah Hamm Adams Central MS

15:26.89

8:18/M

6

 

35

33

571

Angel Wehrly Wabash MS

15:28.72

8:19/M

7

 

36

34

391

Autumn Davis Bluffton MS

15:35.52

8:23/M

8

 

37

35

328

Madisen Zent Alexandria MS

15:49.02

8:30/M

7

 

38

36

350

Aubreigh Meyers Bellmont MS

15:52.56

8:32/M

6

 

39

(> 7)

279

Makenna Call Adams Central MS

16:00.38

8:36/M

7

 

40

37

384

Emily Hiday Bluffton MS

16:00.50

8:36/M

6

 

41

(> 7)

288

Laurel Tijerina Adams Central MS

16:06.76

8:39/M

7

 

42

(< 5)

441

Emma Slick Randolph Southern MS

16:10.67

8:42/M

6

 

43

38

327

Morgan Long Alexandria MS

16:26.84

8:50/M

6

 

44

(< 5)

440

Kirsten Martin Randolph Southern MS

16:40.77

8:58/M

7

 

45

39

387

Kaelonie Correa Bluffton MS

16:44.66

9:00/M

7

 

46

40

510

Kayla Coffel Southern Wells MS

16:59.68

9:08/M

6

 

47

41

515

Payton Plank Southern Wells MS

17:19.41

9:19/M

6

 

48

42

388

Trista Schoeff Bluffton MS

17:41.17

9:30/M

7

 

49

(> 7)

278

Avree Armes Adams Central MS

17:49.32

9:35/M

6

 

50

43

345

Veronica Frantz Bellmont MS

17:52.42

9:36/M

6

 

51

(> 7)

344

Hanna Coonrod Bellmont MS

18:09.37

9:45/M

6

 

52

(> 7)

382

Lauren Stout Bluffton MS

18:09.98

9:45/M

6

 

53

44

322

Gracie Hood Alexandria MS

19:05.58

10:16/M

6

 

54

45

320

Kylee Hartwell Alexandria MS

19:23.02

10:25/M

6

 

55

46

325

Icis Humes Alexandria MS

19:23.42

10:25/M

8

 

56

47

574

Sierra Hall Wabash MS

19:30.22

10:29/M

6

 

57

(> 7)

390

Kenya Cole Bluffton MS

19:32.28

10:30/M

8

 

58

(> 7)

343

Megan Baczynski Bellmont MS

19:34.42

10:31/M

6

 

59

(> 7)

319

Kassie Gonzalez Alexandria MS

20:09.24

10:50/M

8

 

60

48

576

Sabine Thomas Wabash MS

20:20.02

10:56/M

6

 

61

(> 7)

316

Megan Bailey Alexandria MS

20:45.05

11:09/M

8

 

62

49

513

Autumn Dollier Southern Wells MS

21:05.82

11:20/M

6

 

63

(> 7)

385

Victoria Valentine Bluffton MS

21:18.89

11:27/M

6

 

64

(> 7)

514

Katana Klowetter Southern Wells MS

21:40.45

11:39/M

6

 

65

(> 7)

326

Morgan Leemon Alexandria MS

21:40.64

11:39/M

6

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Non Scoring MS Girls

 

Middle Schools Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

572

Linda Cordes Wabash MS

16:00.54

8:36/M

5

 

2

2

573

Arielle Martin Wabash MS

16:46.24

9:01/M

5

 

3

3

575

Macy Niccum Wabash MS

18:23.86

9:53/M

5

 

Team Summary Report - Girls

HS Girls

 

High School Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams

37

1

3

6

13

14

24

28

 

 

Top 5 Times: 1:49:44.76

 

2

Southern Wells

74

4

10

17

21

22

23

38

 

 

Top 5 Times: 1:55:29.19

 

3

Randolph Southern

80

5

11

16

18

30

33

44

 

 

Top 5 Times: 1:56:09.39

 

4

Union City

103

2

7

8

34

52

 

 

Top 5 Times: 1:58:25.56

 

5

Eastbrook

139

20

27

29

31

32

40

49

 

 

Top 5 Times: 2:03:31.26

 

6

Winchester

160

12

15

41

42

50

56

 

 

Top 5 Times: 2:05:16.24

 

7

Bluffton

161

9

26

37

43

46

47

53

 

 

Top 5 Times: 2:05:44.94

 

8

Adams Central

174

19

35

36

39

45

51

54

 

 

Top 5 Times: 2:06:39.16

 

9

Alexandria

243

25

48

55

57

58

59

60

 

 

Top 5 Times: 2:23:59.63

 

Inc.

Wabash

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

MS Girls

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Adams MS

21

2

3

4

5

7

8

11

 

 

Top 5 Times: 1:03:56.15

 

2

Southern Wells MS

88

6

9

16

17

40

41

49

 

 

Top 5 Times: 1:12:27.56

 

3

Bellmont MS

90

12

18

19

20

21

36

43

 

 

Top 5 Times: 1:11:22.90

 

4

Adams Central MS

103

10

13

23

27

30

31

32

 

 

Top 5 Times: 1:12:14.17

 

5

Wabash MS

104

1

15

26

29

33

47

48

 

 

Top 5 Times: 1:11:28.98

 

6

Bluffton MS

135

14

22

28

34

37

39

42

 

 

Top 5 Times: 1:15:03.18

 

7

Alexandria MS

166

24

25

35

38

44

45

46

 

 

Top 5 Times: 1:20:18.80

 

Inc.

Randolph Southern MS

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Non Scoring MS Girls

 

Middle Schools Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

Inc.

Wabash MS

3 finishers

1

2

3