Wawasee XCountry

October 11, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

537

Isiah Faurote Wawasee

11:34.92

6:13/M

 

2

2

542

Benson Yoder Wawasee

11:41.80

6:17/M

 

3

3

540

Cameron Rager Wawasee

11:42.59

6:17/M

 

4

4

536

Evan Coblentz Wawasee

12:07.25

6:31/M

 

5

5

350

Anthony Bass Edgewood

12:07.86

6:31/M

 

6

6

425

Alex Cook Lakeview

12:10.72

6:32/M

 

7

7

539

Jared Pritchard Wawasee

12:20.32

6:38/M

 

8

8

355

Mick Stewart Edgewood

12:23.87

6:39/M

 

9

9

356

Cy Zeigler Edgewood

12:24.12

6:40/M

 

10

10

396

Colyn Iden Indian Springs

12:26.77

6:41/M

 

11

11

428

Will Graney Lakeview

12:29.27

6:43/M

 

12

12

423

Kaden Atkins Lakeview

12:29.42

6:43/M

 

13

13

352

Chase Bryon Edgewood

12:29.58

6:43/M

 

14

14

354

Landon Roark Edgewood

12:29.93

6:43/M

 

15

15

353

Lennon Long Edgewood

12:34.10

6:45/M

 

16

16

432

Victor Mejia Lakeview

12:36.36

6:46/M

 

17

17

397

Michael Johnson Indian Springs

12:36.94

6:46/M

 

18

18

437

Ethan Thompson Lakeview

12:38.63

6:48/M

 

19

19

473

Bo Meadors Lincoln (Plymouth)

12:47.86

6:52/M

 

20

20

431

Noah Marshall Lakeview

12:53.73

6:56/M

 

21

21

538

Karlson Hand Wawasee

12:56.23

6:57/M

 

22

22

468

Matthew Gerard Lincoln (Plymouth)

12:56.71

6:57/M

 

23

23

434

Diego Niebbia Lakeview

12:57.61

6:58/M

 

24

(> 7)

429

Jack Horoho Lakeview

12:57.89

6:58/M

 

25

24

508

Cole Little Riverview

13:16.14

7:08/M

 

26

25

475

Evan Pritchard Lincoln (Plymouth)

13:16.84

7:08/M

 

27

(> 7)

422

Tony Aguillon Lakeview

13:17.18

7:08/M

 

28

26

398

Khale Johnson Indian Springs

13:25.19

7:13/M

 

29

(> 7)

438

Isaiah Vanpuffelen Lakeview

13:26.07

7:13/M

 

30

27

509

Jacob Miller Riverview

13:26.25

7:13/M

 

31

(> 7)

433

Brian Netzley Lakeview

13:29.34

7:15/M

 

32

28

400

David Kyler Indian Springs

13:31.16

7:16/M

 

33

29

465

Nick Anders Lincoln (Plymouth)

13:39.38

7:20/M

 

34

30

480

Luke Walters Lincoln (Plymouth)

13:41.43

7:21/M

 

35

(> 7)

430

Graham Landwerlen Lakeview

13:44.34

7:23/M

 

36

31

477

Hugh Smith Lincoln (Plymouth)

13:47.47

7:25/M

 

37

32

401

Blake Ream Indian Springs

13:57.92

7:30/M

 

38

33

474

Luke Mikesell Lincoln (Plymouth)

14:04.81

7:34/M

 

39

34

504

Jack Britten Riverview

14:26.58

7:46/M

 

40

35

510

Lane Wright Riverview

14:31.11

7:48/M

 

41

(> 7)

471

Johnson Kyle Lincoln (Plymouth)

14:33.22

7:49/M

 

42

(> 7)

426

Timothy Farner Lakeview

14:34.42

7:50/M

 

43

(> 7)

478

Michael Stauffer Lincoln (Plymouth)

14:42.13

7:54/M

 

44

(> 7)

435

Noah Pequignot Lakeview

14:50.52

7:58/M

 

45

36

402

Tyson Urban Indian Springs

14:51.08

7:59/M

 

46

37

395

Dillion Fenker Indian Springs

14:51.69

7:59/M

 

47

(> 7)

472

Grayson Meadors Lincoln (Plymouth)

14:58.67

8:03/M

 

48

(> 7)

436

Keller Swartzentruber Lakeview

14:59.51

8:03/M

 

49

38

506

Jared Jamison Riverview

15:08.34

8:08/M

 

50

(> 7)

470

Andrew Jacobs Lincoln (Plymouth)

15:14.86

8:11/M

 

51

(> 7)

466

Hardy Chapman Lincoln (Plymouth)

15:18.12

8:14/M

 

52

39

351

Kurt Benedict Edgewood

15:45.66

8:28/M

 

53

(< 5)

327

Gavin Covey Crestview

16:02.78

8:37/M

 

54

(> 7)

469

Jack Hedger Lincoln (Plymouth)

16:15.99

8:44/M

 

55

(< 5)

326

Jamie Blackstone Crestview

16:31.38

8:53/M

 

56

(> 7)

476

Ryan Puglisi Lincoln (Plymouth)

17:00.09

9:08/M

 

57

(< 5)

328

Thomas Schweller Crestview

18:20.92

9:51/M

 

58

(> 7)

479

Rhodes Talaga Lincoln (Plymouth)

21:52.30

11:45/M

 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Wawasee

17

1

2

3

4

7

21

 

 

Top 5 Times: 59:26.88

 

2

Edgewood

49

5

8

9

13

14

15

39

 

 

Top 5 Times: 1:01:55.36

 

3

Lakeview

63

6

11

12

16

18

20

23

 

 

Top 5 Times: 1:02:24.40

 

4

Indian Springs

113

10

17

26

28

32

36

37

 

 

Top 5 Times: 1:05:57.98

 

5

Lincoln (Plymouth)

125

19

22

25

29

30

31

33

 

 

Top 5 Times: 1:06:22.22

 

6

Riverview

158

24

27

34

35

38

 

 

Top 5 Times: 1:10:48.42

 

Inc.

Crestview

3 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

385

Olivia Shearer Indian Springs

12:35.84

6:46/M

 

2

2

316

Makayla Braun Crestview

12:51.29

6:55/M

 

3

3

391

Ally Willson Indian Springs

13:02.54

7:00/M

 

4

4

376

Macey Hill Indian Springs

13:16.68

7:08/M

 

5

5

379

Caroline Klimek Indian Springs

13:26.05

7:13/M

 

6

6

378

Kaitlyn Hoag Indian Springs

13:27.89

7:14/M

 

7

7

382

Kendall Longenbaugh Indian Springs

13:31.99

7:16/M

 

8

8

533

Autumn Turner Wawasee

13:44.35

7:23/M

 

9

9

525

Genevieve Cierpilowski Wawasee

13:45.07

7:24/M

 

10

10

502

Alexa Spahr Riverview

13:46.94

7:24/M

 

11

11

384

Alex Platt Indian Springs

13:48.79

7:25/M

 

12

(> 7)

386

Emma Sowders Indian Springs

13:49.26

7:26/M

 

13

12

497

Aleah Eckert Riverview

13:50.09

7:26/M

 

14

13

531

Laura Scott Wawasee

13:52.99

7:27/M

 

15

(> 7)

383

Jessica McFarland Indian Springs

13:56.38

7:29/M

 

16

14

498

Megan Hoopingarner Riverview

13:56.83

7:29/M

 

17

(> 7)

381

Lauren Lee Indian Springs

13:58.37

7:31/M

 

18

(> 7)

390

Hannah Wilger Indian Springs

14:03.54

7:33/M

 

19

(> 7)

374

Kurstyn Gilbert Indian Springs

14:04.02

7:34/M

 

20

15

322

Meg McDonald Crestview

14:05.81

7:34/M

 

21

16

457

Ava Lomagro Lincoln (Plymouth)

14:06.62

7:35/M

 

22

(> 7)

392

Mackenzie Wineland Indian Springs

14:11.23

7:38/M

 

23

17

453

Elizabeth Bacon Lincoln (Plymouth)

14:11.64

7:38/M

 

24

18

534

Casey Yankosky Wawasee

14:16.75

7:40/M

 

25

19

528

Aryel Landeros Wawasee

14:17.31

7:41/M

 

26

20

499

Sara Lacey Riverview

14:18.34

7:41/M

 

27

21

523

Rileigh Atwood Wawasee

14:18.79

7:41/M

 

28

22

526

Rhian Galloway Wawasee

14:19.11

7:42/M

 

29

23

323

Naomi Richison Crestview

14:21.65

7:43/M

 

30

24

319

Makenzie Fishbaugh Crestview

14:22.36

7:43/M

 

31

(> 7)

377

Hailey Hinen Indian Springs

14:27.47

7:46/M

 

32

25

325

Callie Stetzel Crestview

14:30.85

7:48/M

 

33

(< 5)

344

Ella Doyl Edgewood

14:32.39

7:49/M

 

34

26

496

Emily Daas Riverview

14:32.55

7:49/M

 

35

(> 7)

389

Cortney Weigel Indian Springs

14:39.65

7:53/M

 

36

27

503

Jayden Swihart Riverview

14:42.12

7:54/M

 

37

(> 7)

372

Breyanna Barger Indian Springs

14:45.01

7:56/M

 

38

(< 5)

348

Angelica Rodriguez Edgewood

14:46.33

7:56/M

 

39

(< 5)

418

Reallity Lawson Lakeview

14:50.00

7:58/M

 

40

(< 5)

347

Alyssa Madden Edgewood

14:51.17

7:59/M

 

41

28

320

Mia Garner Crestview

14:52.24

8:00/M

 

42

29

317

Reiley Brown Crestview

14:56.95

8:02/M

 

43

(< 5)

343

Katie Benedict Edgewood

15:01.33

8:04/M

 

44

(< 5)

420

Aaliyah Quinn-Pesina Lakeview

15:07.02

8:08/M

 

45

(> 7)

315

Kaitlin Angle Crestview

15:13.83

8:11/M

 

46

(< 5)

421

Makaela Whitfield Lakeview

15:18.63

8:14/M

 

47

30

461

Breana Poirer Lincoln (Plymouth)

15:19.19

8:14/M

 

48

(> 7)

373

Isabelle Bishop Indian Springs

15:20.92

8:15/M

 

49

31

460

Sydney Morrow Lincoln (Plymouth)

15:27.37

8:18/M

 

50

32

501

Maddison Levy Riverview

15:34.75

8:22/M

 

51

(> 7)

375

Ella Harris Indian Springs

15:39.43

8:25/M

 

52

(> 7)

371

Anne Ball Indian Springs

15:40.08

8:25/M

 

53

(> 7)

524

Riley Bame Wawasee

15:56.55

8:34/M

 

54

(> 7)

318

Grace Driscoll Crestview

15:57.57

8:35/M

 

55

(> 7)

495

Lily Clanin Riverview

16:14.68

8:44/M

 

56

(> 7)

530

Kait Rose Wawasee

16:22.59

8:48/M

 

57

33

458

Tiffany McVicker Lincoln (Plymouth)

16:22.85

8:48/M

 

58

(< 5)

419

Brook McFadden Lakeview

16:25.95

8:50/M

 

59

(> 7)

532

Lesley Tayagua Wawasee

16:42.51

8:59/M

 

60

34

459

Monze Menjibar Lincoln (Plymouth)

16:48.74

9:02/M

 

61

35

455

Heidi Hardel Lincoln (Plymouth)

16:56.65

9:06/M

 

62

(> 7)

380

Emily Korus Indian Springs

17:22.89

9:20/M

 

63

(> 7)

456

Grace Hinderlider Lincoln (Plymouth)

18:09.63

9:45/M

 

64

(> 7)

462

Rose Sherwood Lincoln (Plymouth)

18:11.96

9:47/M

 

65

(> 7)

321

Kaylee Levy Crestview

18:17.05

9:50/M

 

66

(> 7)

464

Hannah Talaga Lincoln (Plymouth)

19:08.14

10:17/M

 

67

(> 7)

500

Hailey Larkin Riverview

19:25.51

10:26/M

 

Team Summary Report - Girls

Girls Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Indian Springs

19

1

3

4

5

6

7

11

 

 

Top 5 Times: 1:05:49.00

 

2

Wawasee

67

8

9

13

18

19

21

22

 

 

Top 5 Times: 1:09:56.47

 

3

Riverview

82

10

12

14

20

26

27

32

 

 

Top 5 Times: 1:10:24.75

 

4

Crestview

89

2

15

23

24

25

28

29

 

 

Top 5 Times: 1:10:11.96

 

5

Lincoln (Plymouth)

127

16

17

30

31

33

34

35

 

 

Top 5 Times: 1:15:27.67

 

Inc.

Edgewood

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeview

4 finishers