Wawasee XCountry

October 11, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

520

Luke Griner Wawasee

10:11.40

5:28/M

 

2

2

414

William Robison Lakeview

10:12.58

5:29/M

 

3

3

411

Zeb Hernandez Lakeview

10:18.25

5:32/M

 

4

4

492

Brock Spahr Riverview

10:23.00

5:35/M

 

5

5

518

Braxton Alexander Wawasee

10:32.26

5:40/M

 

6

6

522

Bennett Hoffert Wawasee

10:34.80

5:41/M

 

7

7

521

Spencer Hare Wawasee

10:36.31

5:42/M

 

8

8

493

Wilson Whicker Riverview

10:38.70

5:43/M

 

9

9

370

Landon Wakeman Indian Springs

10:41.92

5:45/M

 

10

10

312

Jacob Wust Crestview

10:52.03

5:51/M

 

11

11

367

Nathan Mills Indian Springs

10:52.56

5:51/M

 

12

12

448

Brady Hissong Lincoln (Plymouth)

11:10.79

6:00/M

 

13

13

517

Jace Alexander Wawasee

11:14.94

6:02/M

 

14

14

415

Dominic Smith Lakeview

11:15.36

6:03/M

 

15

15

336

Jacob Bass Edgewood

11:17.43

6:04/M

 

16

16

368

Nick Mills Indian Springs

11:19.07

6:05/M

 

17

17

340

Blake Marsh Edgewood

11:21.10

6:06/M

 

18

18

491

Nathan Sizmore Riverview

11:23.06

6:07/M

 

19

19

366

Cameron Jagger Indian Springs

11:24.12

6:08/M

 

20

20

552

Zach Freel Whitko

11:28.67

6:10/M

 

21

21

338

Gary Keyes Edgewood

11:32.01

6:12/M

 

22

22

308

Isaiah Clampitt Crestview

11:33.89

6:13/M

 

23

23

519

Ethan Carey Wawasee

11:38.11

6:15/M

 

24

24

410

Nicholas Bazzoni Lakeview

11:38.73

6:15/M

 

25

25

309

Drew Davis Crestview

11:39.08

6:16/M

 

26

26

413

Jose Leyva Lakeview

11:40.24

6:16/M

 

27

27

364

Reece Baron Indian Springs

11:42.34

6:17/M

 

28

28

488

Alex Bishop Riverview

11:53.42

6:23/M

 

29

29

339

Darryn Kuhl Edgewood

11:54.83

6:24/M

 

30

30

449

Konnor Ray Lincoln (Plymouth)

11:57.28

6:25/M

 

31

31

490

Jarid Miller Riverview

11:59.27

6:27/M

 

32

32

313

Adam Zahn Crestview

12:01.72

6:28/M

 

33

33

450

Cameron Riddle Lincoln (Plymouth)

12:02.15

6:28/M

 

34

34

416

Jonathan Venegas Lakeview

12:03.39

6:29/M

 

35

35

452

Daniel Stauffer Lincoln (Plymouth)

12:03.67

6:29/M

 

36

36

412

Luke Howard Lakeview

12:04.31

6:29/M

 

37

37

446

Austin Delee Lincoln (Plymouth)

12:05.95

6:30/M

 

38

38

341

Murphy Stewart Edgewood

12:10.65

6:32/M

 

39

39

342

Cal Zeigler Edgewood

12:12.18

6:34/M

 

40

40

451

Andy Rostron Lincoln (Plymouth)

12:13.18

6:34/M

 

41

41

369

Brendon Roberts Indian Springs

12:14.13

6:35/M

 

42

42

489

Clayton Johnson Riverview

12:17.44

6:36/M

 

43

43

365

Doug Hill Indian Springs

12:18.29

6:37/M

 

44

44

467

Rylan Clark Lincoln (Plymouth)

12:21.76

6:38/M

 

45

45

337

Justin Heinsman Edgewood

12:23.51

6:39/M

 

46

46

314

Noah Zahn Crestview

12:24.30

6:40/M

 

47

47

310

Carter Mertz Crestview

12:36.39

6:46/M

 

48

48

494

Sam Williams Riverview

12:40.35

6:49/M

 

49

49

550

Micah Cokl Whitko

13:41.11

7:21/M

 

50

50

311

Will Mettler Crestview

13:53.93

7:28/M

 

51

51

553

Logan Schmittler Whitko

14:31.82

7:48/M

 

52

52

554

Zack Stump Whitko

15:02.82

8:05/M

 

53

53

551

Caden Compton Whitko

16:58.63

9:07/M

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Wawasee

32

1

5

6

7

13

23

 

 

Top 5 Times: 53:09.71

 

2

Lakeview

69

2

3

14

24

26

34

36

 

 

Top 5 Times: 55:05.16

 

3

Indian Springs

82

9

11

16

19

27

41

43

 

 

Top 5 Times: 56:00.01

 

4

Riverview

89

4

8

18

28

31

42

48

 

 

Top 5 Times: 56:17.45

 

5

Edgewood

120

15

17

21

29

38

39

45

 

 

Top 5 Times: 58:16.02

 

6

Crestview

135

10

22

25

32

46

47

50

 

 

Top 5 Times: 58:31.02

 

7

Lincoln (Plymouth)

147

12

30

33

35

37

40

44

 

 

Top 5 Times: 59:19.84

 

8

Whitko

225

20

49

51

52

53

 

 

Top 5 Times: 1:11:43.05

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

359

Jasmine Early Indian Springs

11:20.39

6:06/M

 

2

2

439

Kaitlyn Carothers Lincoln (Plymouth)

11:29.62

6:10/M

 

3

3

516

Carmen Yoder Wawasee

11:44.50

6:18/M

 

4

4

360

Gabrielle Fry Indian Springs

11:52.31

6:23/M

 

5

5

514

Mckenzie Smith Wawasee

12:00.75

6:27/M

 

6

6

513

Valeria Pizana Wawasee

12:02.90

6:28/M

 

7

7

511

Lila Gregory Wawasee

12:04.62

6:29/M

 

8

8

361

Lillian Oddou Indian Springs

12:07.25

6:31/M

 

9

9

512

Katie Haines Wawasee

12:07.28

6:31/M

 

10

10

357

Olivia Campbell Indian Springs

12:17.95

6:36/M

 

11

11

358

Jaslyn Cook Indian Springs

12:33.37

6:45/M

 

12

12

515

Caitlyn Wortinger Wawasee

12:38.32

6:48/M

 

13

13

304

Alena Miller Crestview

12:42.18

6:50/M

 

14

14

483

Kendyl Coles Riverview

12:43.85

6:50/M

 

15

15

405

Lex Desenberg Lakeview

12:48.50

6:53/M

 

16

16

441

Tia Freshour Lincoln (Plymouth)

12:59.84

6:59/M

 

17

17

487

Lesley Zook Riverview

13:05.68

7:02/M

 

18

18

362

Eden Oddou Indian Springs

13:07.47

7:03/M

 

19

19

307

Hanna Whitney Crestview

13:07.69

7:03/M

 

20

20

481

Allie Aschliman Riverview

13:10.11

7:05/M

 

21

21

482

Alyssa Brinkman Riverview

13:10.44

7:05/M

 

22

22

485

Kyler Hoopingarner Riverview

13:11.18

7:05/M

 

23

23

363

Caroline Shelton Indian Springs

13:12.36

7:06/M

 

24

24

406

Caitlin Kehler Lakeview

13:16.18

7:08/M

 

25

25

442

Kyla Heckaman Lincoln (Plymouth)

13:17.22

7:08/M

 

26

26

403

Hanna Bloemendaal Lakeview

13:17.60

7:08/M

 

27

27

335

Audrey Turley Edgewood

13:18.61

7:09/M

 

28

28

486

Macy Lange Riverview

13:19.37

7:10/M

 

29

29

306

Oliva White Crestview

13:28.83

7:14/M

 

30

30

334

Maddie Ryman Edgewood

13:37.39

7:19/M

 

31

31

484

Adalyn Harvey Riverview

13:40.44

7:21/M

 

32

32

303

Katie Melcher Crestview

13:43.13

7:22/M

 

33

33

331

Amslie Howett Edgewood

13:43.36

7:22/M

 

34

34

445

Maddie Wright Lincoln (Plymouth)

13:45.47

7:24/M

 

35

35

302

Mairin Ellsworth Crestview

13:46.07

7:24/M

 

36

36

329

Megan Dawson Edgewood

13:48.24

7:25/M

 

37

37

333

Leah Reinholt Edgewood

13:49.46

7:26/M

 

38

38

440

Hailey Casper Lincoln (Plymouth)

13:52.02

7:27/M

 

39

39

444

Morgan Reed Lincoln (Plymouth)

13:52.55

7:27/M

 

40

40

305

Lisa Nalliah Crestview

13:53.52

7:28/M

 

41

41

301

Grace Brown Crestview

13:54.11

7:28/M

 

42

42

407

Daniela Ochoa Lakeview

13:59.40

7:31/M

 

43

43

443

Ella Hissong Lincoln (Plymouth)

14:00.22

7:32/M

 

44

44

409

Abby Wilson Lakeview

14:02.46

7:33/M

 

45

45

408

Angie Sanchez Lakeview

14:11.42

7:38/M

 

46

46

332

Alyssa Hurley Edgewood

14:12.85

7:38/M

 

47

47

330

Ashlynn Hepler Edgewood

14:18.96

7:41/M

 

48

48

546

Morgan Miller Whitko

14:21.44

7:43/M

 

49

49

545

Amanda Leppek Whitko

14:34.53

7:50/M

 

50

50

548

Kalaya Williams Whitko

16:19.26

8:46/M

 

51

51

549

Bailey Wright Whitko

16:58.52

9:07/M

 

52

52

543

Lizz Foutz Whitko

17:46.57

9:33/M

 

53

53

544

Gracie French Whitko

18:48.49

10:06/M

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Wawasee

30

3

5

6

7

9

12

 

 

Top 5 Times: 1:00:00.05

 

2

Indian Springs

34

1

4

8

10

11

18

23

 

 

Top 5 Times: 1:00:11.27

 

3

Riverview

94

14

17

20

21

22

28

31

 

 

Top 5 Times: 1:05:21.26

 

4

Lincoln (Plymouth)

115

2

16

25

34

38

39

43

 

 

Top 5 Times: 1:05:24.17

 

5

Crestview

128

13

19

29

32

35

40

41

 

 

Top 5 Times: 1:06:47.90

 

6

Lakeview

151

15

24

26

42

44

45

 

 

Top 5 Times: 1:07:24.14

 

7

Edgewood

163

27

30

33

36

37

46

47

 

 

Top 5 Times: 1:08:17.06

 

8

Whitko

250

48

49

50

51

52

53

 

 

Top 5 Times: 1:20:00.32