Elementary 1 Mile

September 18, 2015


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

K-2

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1244

Logan Heath Eel River

6:52.5

6:52/M

K2

 

2

(< 5)

2685

Zack Kryder North Webster

7:09.4

7:09/M

K2

 

3

2

1270

Alexi Harmon Eel River

7:12.1

7:12/M

K2

 

4

3

2167

Colton Franks Hickory Center

7:24.3

7:24/M

K2

 

5

(< 5)

763

Ethan Thorson Aboite

7:35.6

7:35/M

K2

 

6

4

1272

Jonathan Brimner Eel River

7:38.2

7:38/M

K2

 

7

5

1269

Kayden Bush Eel River

7:50.2

7:50/M

K2

 

8

(< 5)

952

Felix Bair Cedarville

7:53.2

7:53/M

K2

 

9

(< 5)

2839

Chase Wilson Weisser Park

7:59.2

7:59/M

K2

 

10

6

1273

Cooper Goss Eel River

7:59.4

7:59/M

K2

 

11

(< 5)

2661

Jaxson Johnson Little Turtle

8:07.2

8:07/M

K2

 

12

7

2212

Charlie Pack Hickory Center

8:28.4

8:28/M

K2

 

13

(< 5)

782

Grayson Nigg Blackhawk Christian

8:30.7

8:30/M

K2

 

14

8

2220

Jack Stanford Hickory Center

8:33.5

8:33/M

K2

 

15

(< 5)

2778

Ryan Baxter Pierceton

8:35.0

8:35/M

K2

 

16

9

2215

Logan Smith Hickory Center

8:37.7

8:37/M

K2

 

17

10

1274

Elijah Ledger Eel River

8:51.9

8:51/M

K2

 

18

11

2253

Troy Taylor Hickory Center

9:07.7

9:07/M

K2

 

19

12

1271

Alexander Helmkamp Eel River

9:20.6

9:20/M

K2

 

20

(< 5)

2670

Jacob Shidler Little Turtle

9:37.5

9:37/M

K2

 

21

(> 7)

1243

Ben Zern Eel River

9:39.1

9:39/M

K2

 

22

13

2210

Parker Larson Hickory Center

10:20.4

10:20/M

K2

 

23

(< 5)

2751

Eli Jones Perry HIll

10:26.1

10:26/M

K2

 

24

14

2207

Brenden Koons Hickory Center

10:37.9

10:37/M

K2

 

25

(< 5)

971

Chase Laliberte Coesse

10:39.7

10:39/M

K2

 

26

(< 5)

2834

Parker Miller St Vincent

10:42.3

10:42/M

K2

 

27

(< 5)

972

Tanner Miller Coesse

10:42.5

10:42/M

K2

 

28

(< 5)

974

Isaac Bloomfield Coesse

10:43.1

10:43/M

K2

 

29

(< 5)

2569

Mason Hanna Lafayette Meadows

11:15.5

11:15/M

K2

 

30

(< 5)

766

Everett Thorson Aboite

11:39.9

11:39/M

K2

 

31

(< 5)

973

Dean Jenkins Coesse

12:10.5

12:10/M

K2

 

 

Overall Finish List - Boys

 

3rd Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

2884

Noah Bontrager Westview

6:27.6

6:27/M

3

 

2

2

907

William Jeffries Cedar Canyon

6:30.2

6:30/M

3

 

3

3

909

Nathan Kruger Cedar Canyon

7:02.7

7:02/M

3

 

4

4

1339

Jacob Elsworth Flint Springs

7:06.8

7:06/M

3

 

5

(< 5)

2341

Phoenix Stepler Huntington Catholic

7:10.4

7:10/M

3

 

6

5

2882

Cole Bontrager Westview

7:13.2

7:13/M

3

 

7

6

2885

Brian Miller Westview

7:13.5

7:13/M

3

 

8

(< 5)

2299

Braylon McCoy Huntertown

7:13.9

7:13/M

3

 

9

(< 5)

2582

Josh McClain Lafayette Meadows

7:14.9

7:14/M

3

 

10

(< 5)

777

Kellen Pickett Blackhawk Christian

7:20.9

7:20/M

3

 

11

(< 5)

2570

James McClain Lafayette Meadows

7:22.9

7:22/M

3

 

12

7

2881

Brandon Schwartz Westview

7:23.4

7:23/M

3

 

13

(< 5)

2861

Landyn Champion West Noble

7:23.8

7:23/M

3

 

14

(< 5)

2300

Erick Ellingson Huntertown

7:24.0

7:24/M

3

 

15

(< 5)

2820

Kane Sturwold South Adams

7:24.5

7:24/M

3

 

16

8

905

Sam Frisinger Cedar Canyon

7:24.9

7:24/M

3

 

17

9

1376

Caleb Kauffman Flint Springs

7:27.8

7:27/M

3

 

18

10

903

Jonathon Buhr Cedar Canyon

7:36.0

7:36/M

3

 

19

(< 5)

2997

Owne Crawford Eel River

7:38.9

7:38/M

3

 

20

(< 5)

2560

Kaeden Benedict Lafayette Meadows

7:41.8

7:41/M

3

 

21

11

1378

Cameron Spencer Flint Springs

7:41.8

7:41/M

3

 

22

12

994

Owen Raber Deer Ridge

7:43.4

7:43/M

3

 

23

13

2883

Ian Bontrager Westview

7:43.5

7:43/M

3

 

24

(< 5)

2818

Noah Hunley South Adams

7:43.8

7:43/M

3

 

25

14

2256

Vinny Bane Hickory Center

7:44.9

7:44/M

3

 

26

(< 5)

2298

Kyle Unger Huntertown

7:45.4

7:45/M

3

 

27

(< 5)

2693

Jason Teusch Northwest

7:46.2

7:46/M

3

 

28

15

2254

Caden Austin Hickory Center

7:48.9

7:48/M

3

 

29

16

2999

Caedyn Hartwig Flint Springs

8:03.7

8:03/M

3

 

30

17

2270

Dylan Krupp Hickory Center

8:04.6

8:04/M

3

 

31

18

989

Timmy Smith Deer Ridge

8:05.9

8:05/M

3

 

32

19

2752

Nicholas Butler Perry HIll

8:12.6

8:12/M

3

 

33

20

1230

Nathan Paul Deer Ridge

8:15.0

8:15/M

3

 

34

21

988

Noah Trent Deer Ridge

8:15.9

8:15/M

3

 

35

22

2756

Reece Beer Perry HIll

8:18.2

8:18/M

3

 

36

(< 5)

2659

Cameron Nolan Lincoln

8:19.2

8:19/M

3

 

37

23

2880

Braidon Schwartz Westview

8:19.3

8:19/M

3

 

38

24

904

Braden Christlieb Cedar Canyon

8:20.7

8:20/M

3

 

39

25

910

Connor Lynch Cedar Canyon

8:28.0

8:28/M

3

 

40

26

995

Joe McGuire Deer Ridge

8:28.9

8:28/M

3

 

41

(< 5)

953

Parker Upton Cedarville

8:29.8

8:29/M

3

 

42

27

906

Gabe Gregory Cedar Canyon

8:30.5

8:30/M

3

 

43

(> 7)

908

Austin Klingenberger Cedar Canyon

8:30.8

8:30/M

3

 

44

28

986

Andrei Wallstrom Deer Ridge

8:31.6

8:31/M

3

 

45

(> 7)

915

Ricky Stroud Cedar Canyon

8:33.1

8:33/M

3

 

46

(< 5)

2695

Joshua McGrath Oak View

8:37.3

8:37/M

3

 

47

(> 7)

911

Lucas Mathias Cedar Canyon

8:45.8

8:45/M

3

 

48

29

1213

Ricky Swift Deer Ridge

8:46.6

8:46/M

3

 

49

30

2757

Carter Garman Perry HIll

8:47.4

8:47/M

3

 

50

(< 5)

2836

Cole Lake St. Mary of the Assumption Catholic School

8:50.7

8:50/M

3

 

51

(< 5)

1275

Dakota Webb Eel River

8:54.5

8:54/M

3

 

52

(< 5)

2829

Gabe Neuenschwander South Adams

8:57.7

8:57/M

3

 

53

(< 5)

975

Eli Patrick Coesse

8:59.0

8:59/M

3

 

54

31

2271

Trae Taylor Hickory Center

9:04.4

9:04/M

3

 

55

(< 5)

976

Teeghun Miller Coesse

9:07.9

9:07/M

3

 

56

(> 7)

1214

Nolan Evans Deer Ridge

9:09.3

9:09/M

3

 

57

(> 7)

1228

Jacob Felger Deer Ridge

9:20.6

9:20/M

3

 

58

32

2758

Braden Tubbs Perry HIll

9:24.4

9:24/M

3

 

59

33

2269

Ayden Hastings Hickory Center

9:25.5

9:25/M

3

 

60

(< 5)

2671

Kaleb Eiler Little Turtle

9:39.5

9:39/M

3

 

61

(< 5)

1276

Jackson Busse Eel River

9:53.9

9:53/M

3

 

62

34

1356

Aiden Graves Flint Springs

9:55.5

9:55/M

3

 

63

(< 5)

2819

Luke Foust South Adams

9:57.7

9:57/M

3

 

64

(< 5)

1245

Haydyn Wiegmann Eel River

10:05.1

10:05/M

3

 

65

35

2759

Jonathan Miller Perry HIll

10:14.4

10:14/M

3

 

66

(> 7)

913

Tyler Schweitzer Cedar Canyon

10:15.0

10:15/M

3

 

67

36

1338

Coleman Crone Flint Springs

10:19.4

10:19/M

3

 

68

(> 7)

912

Sam Nietert Cedar Canyon

10:20.4

10:20/M

3

 

69

37

2272

Evan Tracy Hickory Center

10:29.0

10:29/M

3

 

70

(> 7)

987

Hudson Mulhall Deer Ridge

10:44.0

10:44/M

3

 

71

38

2753

Andrew Shotts Perry HIll

11:07.4

11:07/M

3

 

 

Overall Finish List - Boys

 

4th Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

2822

Owen Wanner South Adams

6:06.9

6:06/M

4

 

2

2

2765

Ethan Springer Perry HIll

6:29.9

6:29/M

4

 

3

(< 5)

2840

Conyer Wilson Weisser Park

6:38.0

6:38/M

4

 

4

3

929

Grant Peters Cedar Canyon

6:39.8

6:39/M

4

 

5

4

2273

Parker Allen Hickory Center

6:46.1

6:46/M

4

 

6

(< 5)

2539

Leaf Vanover Huntington Catholic

6:48.8

6:48/M

4

 

7

5

2277

Tyler Beuchel Hickory Center

7:00.6

7:00/M

4

 

8

6

931

Gavin Rice Cedar Canyon

7:00.8

7:00/M

4

 

9

7

2762

William Rudolph Perry HIll

7:03.3

7:03/M

4

 

10

8

990

Ayden Cooper Deer Ridge

7:08.1

7:08/M

4

 

11

9

2276

Gregory Beuchel Hickory Center

7:08.1

7:08/M

4

 

12

10

935

Christian Stenger Cedar Canyon

7:10.3

7:10/M

4

 

13

11

2279

Aiden Church Hickory Center

7:12.9

7:12/M

4

 

14

12

928

Jaden Nguyen Cedar Canyon

7:15.6

7:15/M

4

 

15

13

1434

Averic Klausing Flint Springs

7:18.2

7:18/M

4

 

16

14

2797

Lawson Fairchild Roanoke

7:18.8

7:18/M

4

 

17

15

1246

Josh Brown Eel River

7:19.9

7:19/M

4

 

18

16

2796

Cooper Sloan Roanoke

7:23.0

7:23/M

4

 

19

17

2290

Lucas Worman Hickory Center

7:23.3

7:23/M

4

 

20

18

2761

Shaun Turney Perry HIll

7:24.9

7:24/M

4

 

21

19

996

Thomas Sidel Deer Ridge

7:26.2

7:26/M

4

 

22

20

934

Rowan Smith Cedar Canyon

7:28.4

7:28/M

4

 

23

21

2275

Kole Bennett Hickory Center

7:28.9

7:28/M

4

 

24

22

2283

Joey Pack Hickory Center

7:30.7

7:30/M

4

 

25

23

2768

Charles Basham Perry HIll

7:30.9

7:30/M

4

 

26

24

1232

Noah Beall Deer Ridge

7:34.3

7:34/M

4

 

27

(< 5)

969

Ethan Patrick Coesse

7:34.5

7:34/M

4

 

28

25

1431

Garrett Hart Flint Springs

7:37.6

7:37/M

4

 

29

(> 7)

2289

Nate Troyer Hickory Center

7:39.0

7:39/M

4

 

30

26

930

Andrew Potter Cedar Canyon

7:43.2

7:43/M

4

 

31

27

1233

Tim Ruppert Deer Ridge

7:46.6

7:46/M

4

 

32

28

927

Nolan Link Cedar Canyon

7:48.1

7:48/M

4

 

33

(> 7)

919

Brenden Fannin Cedar Canyon

7:49.9

7:49/M

4

 

34

(> 7)

920

Elijah Ford Cedar Canyon

7:50.5

7:50/M

4

 

35

29

1278

Aidan Thompson Eel River

7:51.4

7:51/M

4

 

36

(> 7)

932

Luke Ritzert Cedar Canyon

7:52.8

7:52/M

4

 

37

(> 7)

918

Seth Evans Cedar Canyon

7:52.8

7:52/M

4

 

38

30

997

Logan Barnhardt Deer Ridge

7:53.3

7:53/M

4

 

39

31

1448

Sullivan Marshall Flint Springs

7:55.3

7:55/M

4

 

40

(> 7)

926

Nathan Klingenberger Cedar Canyon

7:55.5

7:55/M

4

 

41

32

998

Brady Minnick Deer Ridge

7:56.8

7:56/M

4

 

42

(> 7)

2274

Bryce Beavers Hickory Center

7:59.1

7:59/M

4

 

43

(> 7)

922

Nolan Glassley Cedar Canyon

8:00.3

8:00/M

4

 

44

33

2981

Riley Baird Perry HIll

8:01.8

8:01/M

4

 

45

34

2989

Parker Capps Eel River

8:03.3

8:03/M

4

 

46

(< 5)

2837

Grant Lake St. Mary of the Assumption Catholic School

8:05.4

8:05/M

4

 

47

35

1279

Griffin Steel Eel River

8:07.4

8:07/M

4

 

48

(> 7)

916

Victor Barreto Cedar Canyon

8:08.5

8:08/M

4

 

49

36

1234

William Offutt Deer Ridge

8:15.3

8:15/M

4

 

50

(> 7)

2284

Javi Salazar Hickory Center

8:26.2

8:26/M

4

 

51

(> 7)

917

Matthan Deogracias Cedar Canyon

8:27.0

8:27/M

4

 

52

37

1424

Max Fusselman Flint Springs

8:28.1

8:28/M

4

 

53

38

1441

Kristian Kline Flint Springs

8:29.1

8:29/M

4

 

54

(> 7)

2285

Brayden Scherer Hickory Center

8:29.5

8:29/M

4

 

55

39

2763

Ashton Pesetski Perry HIll

8:34.0

8:34/M

4

 

56

40

1433

Sander Kennedy Flint Springs

8:36.8

8:36/M

4

 

57

(> 7)

2282

Kaden Mast Hickory Center

8:37.4

8:37/M

4

 

58

41

2823

Conner Hyman South Adams

8:46.0

8:46/M

4

 

59

(> 7)

933

Aiden Smith Cedar Canyon

8:49.8

8:49/M

4

 

60

42

1386

Solomon Barnum Flint Springs

8:52.4

8:52/M

4

 

61

(> 7)

2287

Andrew Stanford Hickory Center

8:58.3

8:58/M

4

 

62

(< 5)

1494

Cameron Elder Haverhill

9:06.9

9:06/M

4

 

63

(> 7)

2288

Sam Stucko Hickory Center

9:14.6

9:14/M

4

 

64

43

2825

Kaleb Smith South Adams

9:14.7

9:14/M

4

 

65

(> 7)

2281

Colin Kracium Hickory Center

9:17.9

9:17/M

4

 

66

44

2821

Oscar Vasquez South Adams

9:25.9

9:25/M

4

 

67

45

1247

Claysen Mabey Eel River

9:37.8

9:37/M

4

 

68

(> 7)

1422

Nicholaus Fine Flint Springs

9:43.0

9:43/M

4

 

69

(> 7)

2280

Nicholas Drummer Hickory Center

9:46.4

9:46/M

4

 

70

(> 7)

2278

Christian Bornkamp Hickory Center

9:46.4

9:46/M

4

 

71

(> 7)

2286

Corbin Smith Hickory Center

9:46.9

9:46/M

4

 

72

46

2760

Aj Follrod Perry HIll

9:49.6

9:49/M

4

 

73

47

2983

Sam Williams Roanoke

9:54.7

9:54/M

4

 

74

(> 7)

1427

Jase Gunn Flint Springs

10:09.4

10:09/M

4

 

75

(> 7)

1235

Sam Norwood Deer Ridge

10:22.6

10:22/M

4

 

76

(> 7)

1452

Nolan Williams Flint Springs

10:23.3

10:23/M

4

 

77

(> 7)

924

Jace Horn Cedar Canyon

10:35.5

10:35/M

4

 

78

(> 7)

1432

Shane Johnson Flint Springs

10:54.2

10:54/M

4

 

79

(> 7)

925

Spencer Kessler Cedar Canyon

10:59.5

10:59/M

4

 

80

48

2798

Ryan North Roanoke

11:02.2

11:02/M

4

 

81

(> 7)

2766

Reed Lewis Perry HIll

11:13.5

11:13/M

4

 

82

49

2824

Jeremiah Beeson South Adams

11:30.8

11:30/M

4

 

83

(> 7)

2764

Ian Martinez Perry HIll

11:33.5

11:33/M

4

 

84

50

1277

Adriano Cardenas Eel River

11:42.9

11:42/M

4

 

85

(> 7)

2767

Avery Tubbs Perry HIll

11:47.6

11:47/M

4

 

86

51

2799

Bram McCracken Roanoke

11:52.5

11:52/M

4

 

87

(> 7)

1396

Andrew Crider Flint Springs

11:56.5

11:56/M

4

 

 

Overall Finish List - Boys

 

5th Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1282

Logan Parrett Eel River

6:20.8

6:20/M

5

 

2

(< 5)

2658

Luke Shappell Leo

6:22.2

6:22/M

5

 

3

2

2871

Isaac Silva West Noble

6:31.6

6:31/M

5

 

4

3

2294

Aaron Lyons Hickory Center

6:33.5

6:33/M

5

 

5

(< 5)

1000

Blake Anspach Deer Ridge

6:34.0

6:34/M

5

 

6

(< 5)

2657

Gabe Steenman Leo

6:34.0

6:34/M

5

 

7

4

2677

Jaxson Martz Little Turtle

6:36.4

6:36/M

5

 

8

5

2865

Isaiah Lowe West Noble

6:38.1

6:38/M

5

 

9

(< 5)

2691

Tobey Krider Northern Heights

6:38.6

6:38/M

5

 

10

6

2665

Peyton Shearer Little Turtle

6:40.0

6:40/M

5

 

11

7

1248

Jacob Kieffer Eel River

6:44.4

6:44/M

5

 

12

8

2673

Elijah Hochstetler Little Turtle

6:46.7

6:46/M

5

 

13

9

2676

Conner Lemmon Little Turtle

6:48.1

6:48/M

5

 

14

(< 5)

724

Anthony Gery Aboite

6:48.9

6:48/M

5

 

15

10

2675

Zachary Pletcher Little Turtle

6:51.0

6:51/M

5

 

16

11

2864

Grant Flora West Noble

6:51.8

6:51/M

5

 

17

12

2803

Bryce Colclesser Roanoke

6:52.4

6:52/M

5

 

18

13

944

Blake Nietert Cedar Canyon

6:59.3

6:59/M

5

 

19

14

2870

Nate Shaw West Noble

7:02.4

7:02/M

5

 

20

15

2672

Jacob Parker Little Turtle

7:04.6

7:04/M

5

 

21

16

2680

Jason Hunter Little Turtle

7:06.1

7:06/M

5

 

22

(< 5)

794

Dominic Early Canterbury

7:06.3

7:06/M

5

 

23

(< 5)

2690

Andrew Hedrick Northern Heights

7:08.3

7:08/M

5

 

24

(< 5)

1237

Kyle Andersen Deer Ridge

7:09.0

7:09/M

5

 

25

(> 7)

2662

Dylan Johnson Little Turtle

7:09.4

7:09/M

5

 

26

17

2867

Daniel Medina West Noble

7:10.6

7:10/M

5

 

27

18

939

Jacob Douglas Cedar Canyon

7:13.6

7:13/M

5

 

28

(< 5)

992

Carter Anspach Deer Ridge

7:14.8

7:14/M

5

 

29

(> 7)

2678

Ethan Sievers Little Turtle

7:15.9

7:15/M

5

 

30

19

2863

Winston Deel West Noble

7:17.3

7:17/M

5

 

31

20

2293

Daniel Kirk Hickory Center

7:17.4

7:17/M

5

 

32

21

2292

Patrick Doak Hickory Center

7:21.2

7:21/M

5

 

33

22

2774

Jackson Handshoe Perry HIll

7:22.9

7:22/M

5

 

34

(< 5)

2686

Nate Kryder North Webster

7:25.1

7:25/M

5

 

35

(< 5)

2681

Preston Watkins Mary Raber

7:25.9

7:25/M

5

 

36

23

936

William Bridgwater Cedar Canyon

7:30.4

7:30/M

5

 

37

(> 7)

2674

Carter Nicolai Little Turtle

7:31.7

7:31/M

5

 

38

(> 7)

2663

Jesse Goshorn Little Turtle

7:32.6

7:32/M

5

 

39

(< 5)

2682

Brendan Cook Mary Raber

7:35.1

7:35/M

5

 

40

24

1280

Aiden Windsor Eel River

7:36.3

7:36/M

5

 

41

25

949

Evan White Cedar Canyon

7:37.8

7:37/M

5

 

42

(< 5)

2543

Brock Krumanaker Huntington Catholic

7:39.9

7:39/M

5

 

43

26

945

Henry Scruggs Cedar Canyon

7:40.9

7:40/M

5

 

44

27

1281

Gavin Slate Eel River

7:43.3

7:43/M

5

 

45

28

947

Paul Swift Cedar Canyon

7:44.3

7:44/M

5

 

46

29

943

Devin Maroney Cedar Canyon

7:44.9

7:44/M

5

 

47

30

2984

Grant Beckner Roanoke

7:45.0

7:45/M

5

 

48

(> 7)

938

Jacob Carmody Cedar Canyon

7:46.8

7:46/M

5

 

49

(> 7)

941

Daniel Jones Cedar Canyon

7:54.4

7:54/M

5

 

50

31

2801

Aric Hosler Roanoke

8:00.2

8:00/M

5

 

51

32

2779

Jeff Gross Roanoke

8:00.4

8:00/M

5

 

52

33

2982

Griffin Leach Roanoke

8:03.0

8:03/M

5

 

53

34

2802

Noah Ray Roanoke

8:07.9

8:07/M

5

 

54

35

2295

Noah Tholen Hickory Center

8:09.7

8:09/M

5

 

55

36

1456

Ethan Hubbart Flint Springs

8:12.8

8:12/M

5

 

56

37

3000

Tyler McNally Flint Springs

8:20.8

8:20/M

5

 

57

38

2291

Jonathan Cunningham Hickory Center

8:21.1

8:21/M

5

 

58

(> 7)

940

William Jamison Cedar Canyon

8:22.7

8:22/M

5

 

59

(< 5)

2827

Nathan Muselman South Adams

8:28.5

8:28/M

5

 

60

39

2868

Josh Ness West Noble

8:29.5

8:29/M

5

 

61

40

1480

Matthew Pharoah Flint Springs

8:36.0

8:36/M

5

 

62

41

2772

Porter Blosser Perry HIll

8:36.8

8:36/M

5

 

63

42

1465

Porter Kennedy Flint Springs

8:38.5

8:38/M

5

 

64

43

2804

Gabriel Sparkman Roanoke

8:40.1

8:40/M

5

 

65

(> 7)

2869

Luke Schermerhorn West Noble

8:40.3

8:40/M

5

 

66

44

1472

Kaile Lecount Flint Springs

8:41.9

8:41/M

5

 

67

45

2296

Max Wiard Hickory Center

8:43.3

8:43/M

5

 

68

(> 7)

946

Cory Shelton Cedar Canyon

8:49.6

8:49/M

5

 

69

46

1475

Jackson Lemar Flint Springs

8:50.2

8:50/M

5

 

70

47

2773

Kevin Weaver Perry HIll

8:50.6

8:50/M

5

 

71

(< 5)

2297

Cole Shafer Homeschool

9:03.5

9:03/M

5

 

72

(> 7)

948

Devan Verba Cedar Canyon

9:08.5

9:08/M

5

 

73

(> 7)

2679

Xavier Alarie Little Turtle

9:09.9

9:09/M

5

 

74

48

2770

Evan Shotts Perry HIll

9:12.8

9:12/M

5

 

75

(> 7)

2862

Art Barrera West Noble

9:26.2

9:26/M

5

 

76

(< 5)

1035

Tony Swift Deer Ridge

9:29.4

9:29/M

5

 

77

(> 7)

2805

Ashton Berghoff Roanoke

9:37.2

9:37/M

5

 

78

(> 7)

2866

Francisco Marin West Noble

10:04.0

10:04/M

5

 

79

(> 7)

2664

Nathan Hodges Little Turtle

10:53.1

10:53/M

5

 

80

49

2979

Adan Marquez Eel River

11:17.0

11:17/M

5

 

81

50

2771

Antonio Martinez Perry HIll

11:19.5

11:19/M

5

 

82

(< 5)

2826

Anthony Jeronimo South Adams

12:12.9

12:12/M

5

 

Team Summary Report - Boys

K-2

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Eel River

18

1

2

4

5

6

10

12

 

 

Top 5 Times: 37:32.5

 

2

Hickory Center

38

3

7

8

9

11

13

14

 

 

Top 5 Times: 42:11.7

 

Inc.

Aboite

2 finishers

 

 

 

Inc.

Blackhawk Christian

1 finishers

 

 

 

Inc.

Cedarville

1 finishers

 

 

 

Inc.

Coesse

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lafayette Meadows

1 finishers

 

 

 

Inc.

Little Turtle

2 finishers

 

 

 

Inc.

North Webster

1 finishers

 

 

 

Inc.

Perry HIll

1 finishers

 

 

 

Inc.

Pierceton

1 finishers

 

 

 

Inc.

St Vincent

1 finishers

 

 

 

Inc.

Weisser Park

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

3rd Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Westview

32

1

5

6

7

13

23

 

 

Top 5 Times: 36:01.4

 

2

Cedar Canyon

47

2

3

8

10

24

25

27

 

 

Top 5 Times: 36:54.8

 

3

Flint Springs

74

4

9

11

16

34

36

 

 

Top 5 Times: 40:15.9

 

4

Deer Ridge

97

12

18

20

21

26

28

29

 

 

Top 5 Times: 40:49.3

 

5

Hickory Center

110

14

15

17

31

33

37

 

 

Top 5 Times: 42:08.5

 

6

Perry HIll

138

19

22

30

32

35

38

 

 

Top 5 Times: 44:57.2

 

Inc.

Blackhawk Christian

1 finishers

 

 

 

Inc.

Cedarville

1 finishers

 

 

 

Inc.

Coesse

2 finishers

 

 

 

Inc.

Eel River

4 finishers

 

 

 

Inc.

Huntertown

3 finishers

 

 

 

Inc.

Huntington Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

Lafayette Meadows

3 finishers

 

 

 

Inc.

Lincoln

1 finishers

 

 

 

Inc.

Little Turtle

1 finishers

 

 

 

Inc.

Northwest

1 finishers

 

 

 

Inc.

Oak View

1 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

4 finishers

 

 

 

Inc.

St. Mary of the Assumption Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

4th Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Hickory Center

46

4

5

9

11

17

21

22

 

 

Top 5 Times: 35:31.2

 

2

Cedar Canyon

51

3

6

10

12

20

26

28

 

 

Top 5 Times: 35:35.0

 

3

Perry HIll

83

2

7

18

23

33

39

46

 

 

Top 5 Times: 36:30.9

 

4

Deer Ridge

108

8

19

24

27

30

32

36

 

 

Top 5 Times: 37:48.7

 

5

Flint Springs

144

13

25

31

37

38

40

42

 

 

Top 5 Times: 39:48.5

 

6

Eel River

158

15

29

34

35

45

50

 

 

Top 5 Times: 40:59.9

 

7

Roanoke

176

14

16

47

48

51

 

 

Top 5 Times: 47:31.4

 

8

South Adams

178

1

41

43

44

49

 

 

Top 5 Times: 45:04.4

 

Inc.

Coesse

1 finishers

 

 

 

Inc.

Haverhill

1 finishers

 

 

 

Inc.

Huntington Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Mary of the Assumption Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

Weisser Park

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

5th Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Little Turtle

37

4

6

8

9

10

15

16

 

 

Top 5 Times: 33:42.4

 

2

West Noble

49

2

5

11

14

17

19

39

 

 

Top 5 Times: 34:14.6

 

3

Cedar Canyon

105

13

18

23

25

26

28

29

 

 

Top 5 Times: 37:02.2

 

4

Eel River

108

1

7

24

27

49

 

 

Top 5 Times: 39:41.9

 

5

Hickory Center

117

3

20

21

35

38

45

 

 

Top 5 Times: 37:43.0

 

6

Roanoke

138

12

30

31

32

33

34

43

 

 

Top 5 Times: 38:41.1

 

7

Flint Springs

199

36

37

40

42

44

46

 

 

Top 5 Times: 42:30.2

 

8

Perry HIll

208

22

41

47

48

50

 

 

Top 5 Times: 45:22.8

 

Inc.

Aboite

1 finishers

 

 

 

Inc.

Canterbury

1 finishers

 

 

 

Inc.

Deer Ridge

4 finishers

 

 

 

Inc.

Homeschool

1 finishers

 

 

 

Inc.

Huntington Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

Leo

2 finishers

 

 

 

Inc.

Mary Raber

2 finishers

 

 

 

Inc.

North Webster

1 finishers

 

 

 

Inc.

Northern Heights

2 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

2 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

K-2

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

2830

Samantha Aselage St Vincent

7:12.2

7:12/M

K2

 

2

(< 5)

2838

Maren Wilson Weisser Park

7:24.7

7:24/M

K2

 

3

(< 5)

977

Carley Moellering Covington

7:40.9

7:40/M

K2

 

4

(< 5)

2546

Sarah Maple JR Watson

7:53.4

7:53/M

K2

 

5

(< 5)

950

Rowyn Norris Cedarville

8:00.2

8:00/M

K2

 

6

(< 5)

2806

Bria Akins South Adams

8:11.4

8:11/M

K2

 

7

(< 5)

2697

Addison Meyer Ossian

8:31.1

8:31/M

K2

 

8

(< 5)

2702

Karsen Walters Perry HIll

8:34.8

8:34/M

K2

 

9

(< 5)

955

Leah Shappell Cedarville

8:37.8

8:37/M

K2

 

10

1

1532

Avari James Hickory Center

8:40.0

8:40/M

K2

 

11

(< 5)

956

Kristina Petkova Chandler

8:51.8

8:51/M

K2

 

12

(< 5)

2660

Carson Goshorn Little Turtle

8:52.6

8:52/M

K2

 

13

(< 5)

2699

Haley Williamson Ossian

8:59.0

8:59/M

K2

 

14

2

1536

Lauren Nichter Hickory Center

8:59.4

8:59/M

K2

 

15

(< 5)

2698

Brooklyn Meyer Ossian

9:12.0

9:12/M

K2

 

16

(< 5)

2886

Leilany Pfister Cedarville

9:23.4

9:23/M

K2

 

17

(< 5)

954

Holly Howard Cedarville

9:44.7

9:44/M

K2

 

18

(< 5)

2666

Riley Neuenschwander Little Turtle

10:12.2

10:12/M

K2

 

19

3

1553

Madi Tholen Hickory Center

10:22.8

10:22/M

K2

 

20

(< 5)

966

Avery Laliberte Coesse

10:40.0

10:40/M

K2

 

21

(< 5)

967

Samantha Bloomfield Coesse

10:45.5

10:45/M

K2

 

22

4

1544

Eleanor Shipley Hickory Center

10:49.2

10:49/M

K2

 

23

(< 5)

2688

Amaya Hedrick Northern Heights

11:24.0

11:24/M

K2

 

24

(< 5)

2807

Lillian Tankersley South Adams

11:25.0

11:25/M

K2

 

25

(< 5)

2692

Claire Davenport Northern Heights

11:31.4

11:31/M

K2

 

26

5

1499

Reese Ardhuerumly Hickory Center

11:44.4

11:44/M

K2

 

27

6

1561

Bianca West Hickory Center

11:55.7

11:55/M

K2

 

28

7

1542

Keira Noble Hickory Center

11:57.7

11:57/M

K2

 

29

(> 7)

1558

Maybel Walker Hickory Center

12:02.2

12:02/M

K2

 

30

(< 5)

2687

Siri Zeigler Northern Heights

12:25.7

12:25/M

K2

 

31

(< 5)

767

Jaelyn Picket Blackhawk Christian

28:12.7

28:12/M

K2

 

32

(< 5)

1249

Kendyl Zabolotney Eel River

1:00:01.1

60:01/M

K2

 

 

Overall Finish List - Girls

 

3rd Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

957

Mak Kolvoord Churubusco

6:54.1

6:54/M

3

 

2

(< 5)

2776

Addison Baxter Pierceton

7:01.6

7:01/M

3

 

3

2

869

Adelle Schlotterback Cedar Canyon

7:21.2

7:21/M

3

 

4

3

2992

Alexis Stillman Deer Ridge

7:21.6

7:21/M

3

 

5

4

2717

Emily Fruth Perry HIll

7:25.0

7:25/M

3

 

6

(< 5)

2492

Samantha Stetzel Huntington Catholic

7:29.0

7:29/M

3

 

7

(< 5)

2384

Lillian Brumbaugh Huntington Catholic

7:31.8

7:31/M

3

 

8

5

1288

Emma Daughtery Flint Springs

7:33.1

7:33/M

3

 

9

6

1595

Sunny Hendershot Hickory Center

7:42.9

7:42/M

3

 

10

7

1569

Layla Antu Hickory Center

7:54.9

7:54/M

3

 

11

8

871

Evie Sunderlin Cedar Canyon

7:58.2

7:58/M

3

 

12

9

2706

Callie Mitchell Perry HIll

8:14.7

8:14/M

3

 

13

10

2707

Emilia Garcia Perry HIll

8:19.0

8:19/M

3

 

14

11

1289

Molly Daughtery Flint Springs

8:21.9

8:21/M

3

 

15

12

2828

Miku Yonezawa South Adams

8:22.2

8:22/M

3

 

16

13

1291

Serenidy Mitchem Flint Springs

8:28.6

8:28/M

3

 

17

14

859

Katie Bridgwater Cedar Canyon

8:32.2

8:32/M

3

 

18

15

983

Courtney Anspach Deer Ridge

8:39.2

8:39/M

3

 

19

16

864

Chloe Herschberger Cedar Canyon

8:45.2

8:45/M

3

 

20

17

870

Marley Sechrest Cedar Canyon

8:49.4

8:49/M

3

 

21

(< 5)

2835

Courtney Finney St. Bernard

8:54.0

8:54/M

3

 

22

18

860

Katherine Dingeldein Cedar Canyon

8:54.5

8:54/M

3

 

23

(< 5)

71

Emily Armstrong Aboite

9:00.7

9:00/M

3

 

24

19

1145

Kayla Brinley Deer Ridge

9:06.9

9:06/M

3

 

25

20

872

Tehya Vedder-Jones Cedar Canyon

9:12.3

9:12/M

3

 

26

21

2808

Piper Akins South Adams

9:12.4

9:12/M

3

 

27

(< 5)

1251

Rachel Kesterke Eel River

9:16.7

9:16/M

3

 

28

22

961

Astoria Smith Churubusco

9:24.4

9:24/M

3

 

29

23

1587

Layla Burkhart Hickory Center

9:24.5

9:24/M

3

 

30

24

1597

Lillie Hertenstein Hickory Center

9:24.8

9:24/M

3

 

31

(> 7)

865

Annabelle Hontz Cedar Canyon

9:28.0

9:28/M

3

 

32

(< 5)

1250

Makaylah Zimmerman Eel River

9:28.8

9:28/M

3

 

33

25

1574

Morgan Bract Hickory Center

9:31.9

9:31/M

3

 

34

26

1286

Cana Brown Flint Springs

9:35.5

9:35/M

3

 

35

27

1189

Payton Jester Deer Ridge

9:39.5

9:39/M

3

 

36

28

1745

Abagail Weaver Hickory Center

9:39.9

9:39/M

3

 

37

29

959

Ella Elias Churubusco

9:49.2

9:49/M

3

 

38

30

2810

Megan Yoder South Adams

9:52.3

9:52/M

3

 

39

31

2811

Bekah Patterson South Adams

9:53.2

9:53/M

3

 

40

32

2809

Gracie Childers South Adams

9:58.5

9:58/M

3

 

41

(> 7)

873

Brooke Young Cedar Canyon

9:58.6

9:58/M

3

 

42

(< 5)

2519

Violet Thornton Huntington Catholic

10:00.0

10:00/M

3

 

43

33

2703

Ella Jones Perry HIll

10:00.4

10:00/M

3

 

44

34

1287

Brooklyn Buzzard Flint Springs

10:03.7

10:03/M

3

 

45

35

2720

Hannah Hentgen Perry HIll

10:05.9

10:05/M

3

 

46

36

2705

Riley Herndon Perry HIll

10:06.0

10:06/M

3

 

47

37

2712

Georgia Evans Perry HIll

10:07.4

10:07/M

3

 

48

(> 7)

798

Lainey Allison Cedar Canyon

10:09.3

10:09/M

3

 

49

(> 7)

867

Zoe Marsden Cedar Canyon

10:09.5

10:09/M

3

 

50

(> 7)

2711

Lillian Sorg Perry HIll

10:09.8

10:09/M

3

 

51

(> 7)

2714

Alayna Byrd Perry HIll

10:14.8

10:14/M

3

 

52

(< 5)

1285

Taylor Bock Faith Christian Academy

10:17.7

10:17/M

3

 

53

38

1292

Madalynn Wellman Flint Springs

10:20.2

10:20/M

3

 

54

39

993

Reese Rhodehamel Deer Ridge

10:21.4

10:21/M

3

 

55

40

982

Alicia Risley Deer Ridge

10:38.7

10:38/M

3

 

56

(> 7)

866

Kennedy Hutton Cedar Canyon

10:47.4

10:47/M

3

 

57

41

1293

Aubrey Wiegmann Flint Springs

10:59.1

10:59/M

3

 

58

(> 7)

2709

Maizy O'Hara Perry HIll

11:02.1

11:02/M

3

 

59

(> 7)

868

Haley McQueen Cedar Canyon

11:04.6

11:04/M

3

 

60

42

1749

Delaney Wiard Hickory Center

11:14.7

11:14/M

3

 

61

43

965

Kiera Van Houten Churubusco

11:28.0

11:28/M

3

 

62

(> 7)

2775

Gabbby Goodwin Perry HIll

11:29.4

11:29/M

3

 

63

(< 5)

2322

Charleigh Rupert Huntington Catholic

11:30.3

11:30/M

3

 

64

(> 7)

2719

Abby Scheurich Perry HIll

11:42.4

11:42/M

3

 

65

(> 7)

861

Leah Goleeke Cedar Canyon

11:50.2

11:50/M

3

 

66

(> 7)

2718

Claire Eby Perry HIll

11:50.9

11:50/M

3

 

67

(< 5)

1239

Lilly Collette Eel River

11:55.8

11:55/M

3

 

68

(> 7)

2704

Hannah Saleh Perry HIll

11:59.7

11:59/M

3

 

69

44

2986

Sophie Mowey Deer Ridge

12:04.7

12:04/M

3

 

70

(> 7)

2713

Emily Wray Perry HIll

12:07.5

12:07/M

3

 

71

45

2995

Amalia Bulmahn Churubusco

12:24.9

12:24/M

3

 

72

46

964

Amelia Refeld Churubusco

12:31.9

12:31/M

3

 

73

47

960

Gabrielle Orth Churubusco

12:39.7

12:39/M

3

 

74

(> 7)

862

Josie Gosheff Cedar Canyon

12:49.2

12:49/M

3

 

75

(> 7)

1290

Hannah Johnson Flint Springs

12:59.0

12:59/M

3

 

76

(> 7)

2708

Gabriella Frick Perry HIll

13:11.7

13:11/M

3

 

77

(> 7)

2710

Breanna Kissinger Perry HIll

13:20.7

13:20/M

3

 

78

(> 7)

1588

Avarie Dart Hickory Center

13:33.5

13:33/M

3

 

79

(> 7)

1753

Ameerah Woods Hickory Center

13:51.7

13:51/M

3

 

80

(> 7)

958

Starla Summers Churubusco

14:43.2

14:43/M

3

 

81

(> 7)

2994

Aliyah Frye Churubusco

14:47.5

14:47/M

3

 

82

(> 7)

963

Jyllian Keener Churubusco

14:52.2

14:52/M

3

 

83

(> 7)

962

Briella Vasquez Churubusco

18:46.9

18:46/M

3

 

84

(> 7)

2716

Reagan Hewes Perry HIll

40:52.8

40:52/M

3

 

 

Overall Finish List - Girls

 

4th Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

878

Jaidyn Fuller Cedar Canyon

7:02.5

7:02/M

4

 

2

2

879

Jordyn Fuller Cedar Canyon

7:06.7

7:06/M

4

 

3

(< 5)

2655

Maya Norris Leo

7:08.5

7:08/M

4

 

4

(< 5)

968

Katie Bolinger Coesse

7:11.1

7:11/M

4

 

5

(< 5)

1765

Madison Meeks Hickory Center

7:12.1

7:12/M

4

 

6

(< 5)

2832

Taylor Aselage St Vincent

7:18.8

7:18/M

4

 

7

3

1260

Danielle Fey Eel River

7:19.3

7:19/M

4

 

8

4

2722

Saige Arnold Perry HIll

7:22.6

7:22/M

4

 

9

5

2726

Marybeth Hall Perry HIll

7:24.1

7:24/M

4

 

10

6

2783

Ella Colclesser Roanoke

7:25.6

7:25/M

4

 

11

(< 5)

2656

Janelle Albrecht Leo

7:26.4

7:26/M

4

 

12

(< 5)

2812

Macy Pries South Adams

7:32.4

7:32/M

4

 

13

7

1252

Addison Windsor Eel River

7:36.6

7:36/M

4

 

14

(< 5)

2536

Jadyn Stecher Huntington Catholic

7:39.5

7:39/M

4

 

15

(< 5)

2777

Megan Baxter Pierceton

7:42.4

7:42/M

4

 

16

(< 5)

2667

Jensyn Longenbaugh Little Turtle

7:43.0

7:43/M

4

 

17

8

1253

Aubrey McCain Eel River

7:43.8

7:43/M

4

 

18

9

2785

Emalee Kline Roanoke

7:45.8

7:45/M

4

 

19

10

1256

Marlee Brimner Eel River

7:46.5

7:46/M

4

 

20

11

1258

Josslyn Goss Eel River

7:48.4

7:48/M

4

 

21

12

2732

Sierra Slater Perry HIll

7:49.7

7:49/M

4

 

22

(< 5)

1754

Alexis Castator Hickory Center

7:52.2

7:52/M

4

 

23

13

883

Regan Konow Cedar Canyon

7:53.7

7:53/M

4

 

24

14

2780

Sophie Riggers Roanoke

7:59.4

7:59/M

4

 

25

15

881

Alexandra Hemsoth Cedar Canyon

8:00.0

8:00/M

4

 

26

(< 5)

1772

Isabelle Paonessa Hickory Center

8:00.5

8:00/M

4

 

27

(< 5)

984

Lauren Heltzel Deer Ridge

8:00.7

8:00/M

4

 

28

16

1261

Alaina O'Brien Eel River

8:01.1

8:01/M

4

 

29

17

2987

Morgan Wasulch Eel River

8:01.4

8:01/M

4

 

30

(> 7)

1257

Ryann Kierski Eel River

8:02.5

8:02/M

4

 

31

18

1303

Sydney McFarren Flint Springs

8:04.8

8:04/M

4

 

32

(< 5)

2833

Ashley Komrska St Vincent

8:06.9

8:06/M

4

 

33

(< 5)

1764

Maggie Deturk Hickory Center

8:08.8

8:08/M

4

 

34

19

884

Abigail Linder Cedar Canyon

8:12.5

8:12/M

4

 

35

20

875

Kendall Baker Cedar Canyon

8:16.4

8:16/M

4

 

36

21

2787

Eliza Wohlford Roanoke

8:18.8

8:18/M

4

 

37

22

1297

Lilly Glunt Flint Springs

8:23.2

8:23/M

4

 

38

23

880

Olivia Gisslen Cedar Canyon

8:26.3

8:26/M

4

 

39

(< 5)

2815

Hailey Wendel South Adams

8:27.6

8:27/M

4

 

40

(< 5)

2813

Alexis McKibben South Adams

8:29.0

8:29/M

4

 

41

(> 7)

2978

Shayla Anderson Eel River

8:35.6

8:35/M

4

 

42

(> 7)

1262

Sydney Hursey-Powell Eel River

8:41.1

8:41/M

4

 

43

24

2725

Lillian Roberts Perry HIll

8:44.3

8:44/M

4

 

44

25

2729

Sierra Thurber Perry HIll

8:45.6

8:45/M

4

 

45

26

1298

Kayla Gottfried Flint Springs

8:46.9

8:46/M

4

 

46

27

1295

Adison Camomile Flint Springs

8:51.8

8:51/M

4

 

47

28

1296

Sophia Falcone Flint Springs

8:54.2

8:54/M

4

 

48

29

1294

Easah Bartrom Flint Springs

8:54.2

8:54/M

4

 

49

30

1299

Layla Harmom Flint Springs

8:58.5

8:58/M

4

 

50

(> 7)

886

Angelina Marks Cedar Canyon

9:00.3

9:00/M

4

 

51

(> 7)

874

Elizabeth Allen Cedar Canyon

9:05.3

9:05/M

4

 

52

(< 5)

980

Eliza Saal Deer Ridge

9:06.7

9:06/M

4

 

53

(> 7)

1309

Naomi Vencenti Flint Springs

9:09.2

9:09/M

4

 

54

31

2728

Anna Ealing Perry HIll

9:09.4

9:09/M

4

 

55

(< 5)

2841

Ximena Guzman West Noble

9:11.5

9:11/M

4

 

56

(> 7)

1306

Kyleigh Nall Flint Springs

9:12.1

9:12/M

4

 

57

(> 7)

889

Abbye Williams Cedar Canyon

9:19.5

9:19/M

4

 

58

(> 7)

877

Olivia Fountain Cedar Canyon

9:20.0

9:20/M

4

 

59

32

2788

Gianna Kerby Roanoke

9:21.0

9:21/M

4

 

60

(< 5)

2553

Kate Land Lafayette Meadows

9:22.6

9:22/M

4

 

61

33

2781

Lara Steele Roanoke

9:23.5

9:23/M

4

 

62

(> 7)

882

Kendyl Kinsey Cedar Canyon

9:24.2

9:24/M

4

 

63

34

2730

Vinnie Talarico Perry HIll

9:37.1

9:37/M

4

 

64

(> 7)

2727

Abbie Leach Perry HIll

9:38.5

9:38/M

4

 

65

(> 7)

1254

Cidney Cornett Eel River

9:40.0

9:40/M

4

 

66

(> 7)

2721

Bailey Herndon Perry HIll

9:40.2

9:40/M

4

 

67

(< 5)

2831

Marie Beeber St Vincent

9:42.8

9:42/M

4

 

68

35

2786

Reece Bonewitz Roanoke

9:47.7

9:47/M

4

 

69

(> 7)

2724

Savina Tippmann Perry HIll

9:47.8

9:47/M

4

 

70

(> 7)

1255

Brianna Steinbrunner Eel River

9:55.7

9:55/M

4

 

71

(> 7)

1240

Olivia Kuhns Eel River

10:01.4

10:01/M

4

 

72

(> 7)

1300

Kali Larocque Flint Springs

10:08.0

10:08/M

4

 

73

(> 7)

1492

Alison Poff Flint Springs

10:09.1

10:09/M

4

 

74

(> 7)

888

Kammy Walker Cedar Canyon

10:14.6

10:14/M

4

 

75

(> 7)

2784

Amaya Smith Roanoke

10:38.2

10:38/M

4

 

76

(> 7)

2731

Brooklyn Holmes Perry HIll

10:45.0

10:45/M

4

 

77

(> 7)

2723

Anna Layden Perry HIll

10:58.1

10:58/M

4

 

78

(< 5)

2814

Ashlyn Everett South Adams

11:22.5

11:22/M

4

 

79

(> 7)

1259

Tegan Sites Eel River

11:26.0

11:26/M

4

 

80

(> 7)

2998

Elena Marcom Perry HIll

11:30.4

11:30/M

4

 

81

(> 7)

2733

Ashlynd Madden Perry HIll

11:40.7

11:40/M

4

 

82

(> 7)

2782

Sophia Shockney Roanoke

11:57.9

11:57/M

4

 

83

(> 7)

887

Mariah Stekier Cedar Canyon

12:29.6

12:29/M

4

 

 

Overall Finish List - Girls

 

5th Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1267

Kayla Gibbs Eel River

6:38.3

6:38/M

5

 

2

(< 5)

1283

Emily Bugg Eisenhower

6:47.8

6:47/M

5

 

3

2

2745

Taylor Fordyce Perry HIll

6:54.4

6:54/M

5

 

4

(< 5)

1284

Erika Bugg Eisenhower

6:55.8

6:55/M

5

 

5

3

1791

Summer Hendershot Hickory Center

6:59.0

6:59/M

5

 

6

(< 5)

985

Molly Stock Deer Ridge

7:01.9

7:01/M

5

 

7

(< 5)

2990

Grace Thomas Oak View

7:05.0

7:05/M

5

 

8

4

1242

Carly Minnick Eel River

7:07.3

7:07/M

5

 

9

5

2853

Roxana Lopez West Noble

7:11.0

7:11/M

5

 

10

(< 5)

2991

Audrey Gardner Deer Ridge

7:11.6

7:11/M

5

 

11

(< 5)

2689

Emily Judd Northern Heights

7:18.0

7:18/M

5

 

12

6

2876

Andrea Miller Westview

7:25.2

7:25/M

5

 

13

(< 5)

2654

Sally Kissner Leo

7:27.4

7:27/M

5

 

14

7

2793

Alyse Geiger Roanoke

7:28.3

7:28/M

5

 

15

8

2879

Jana Stutzman Westview

7:31.4

7:31/M

5

 

16

9

1264

Kata Harmon Eel River

7:31.7

7:31/M

5

 

17

10

1268

Laney Conner Eel River

7:35.5

7:35/M

5

 

18

11

2996

Ava West Eel River

7:37.4

7:37/M

5

 

19

12

2790

Emma Holzinger Roanoke

7:43.9

7:43/M

5

 

20

(< 5)

2669

Bailey Shidler Little Turtle

7:44.9

7:44/M

5

 

21

13

1266

Dylainey Floyd Eel River

7:47.8

7:47/M

5

 

22

14

2851

Areli Gutierrez West Noble

7:52.1

7:52/M

5

 

23

(< 5)

2684

Lillian Coffman New Paris

7:53.1

7:53/M

5

 

24

15

1789

Bree Butler Hickory Center

7:53.6

7:53/M

5

 

25

(< 5)

2817

Addisyn Hunley South Adams

7:56.5

7:56/M

5

 

26

16

1780

Madison Brimhall Hickory Center

7:57.8

7:57/M

5

 

27

17

2877

Eve Niccum Westview

8:01.0

8:01/M

5

 

28

18

2164

Adelyn Walker Hickory Center

8:03.0

8:03/M

5

 

29

19

2874

Jamee Housh Westview

8:04.6

8:04/M

5

 

30

20

2878

Emily Stutzman Westview

8:04.9

8:04/M

5

 

31

21

894

Riley Davidson Cedar Canyon

8:05.3

8:05/M

5

 

32

22

2744

Jillian Yoder Perry HIll

8:08.7

8:08/M

5

 

33

23

2795

Avery Bonewitz Roanoke

8:10.5

8:10/M

5

 

34

24

2742

Olivia Wallace Perry HIll

8:12.3

8:12/M

5

 

35

25

2096

Paige Nichols Hickory Center

8:14.1

8:14/M

5

 

36

26

2749

Aubrey Barb Perry HIll

8:14.1

8:14/M

5

 

37

27

2739

Molly Bail Perry HIll

8:14.1

8:14/M

5

 

38

28

2849

Charissa Diersing West Noble

8:17.3

8:17/M

5

 

39

29

1333

Vanessa Koughn Flint Springs

8:19.3

8:19/M

5

 

40

30

2985

Haley Kintter Eel River

8:23.0

8:23/M

5

 

41

31

2848

Valerie Diaz West Noble

8:23.4

8:23/M

5

 

42

32

2872

Alyssa Collier Westview

8:24.3

8:24/M

5

 

43

(< 5)

2683

Lauren Wuthrich New Paris

8:29.1

8:29/M

5

 

44

(< 5)

2993

Tyrah Stillman Deer Ridge

8:31.4

8:31/M

5

 

45

33

2843

Isabella Bartlett West Noble

8:32.8

8:32/M

5

 

46

34

892

Claire Cannon Cedar Canyon

8:34.8

8:34/M

5

 

47

35

2748

Sophia Roberts Perry HIll

8:35.2

8:35/M

5

 

48

36

2791

Kianna Jennings Roanoke

8:36.0

8:36/M

5

 

49

37

2160

Abbie Troyer Hickory Center

8:39.2

8:39/M

5

 

50

38

1312

Eden Brown Flint Springs

8:39.4

8:39/M

5

 

51

39

2854

Geraldine Lucero West Noble

8:39.8

8:39/M

5

 

52

40

2099

Breah Potter Hickory Center

8:40.5

8:40/M

5

 

53

(< 5)

2701

Samantha Garcez Peace Montessori

8:42.6

8:42/M

5

 

54

41

1337

Adrianna Nightenhelser Flint Springs

8:43.3

8:43/M

5

 

55

42

2875

Grace Iddings Westview

8:44.9

8:44/M

5

 

56

(< 5)

979

Kaitlin Newhard Croninger

8:44.9

8:44/M

5

 

57

(< 5)

978

Cassidy Newhard Croninger

8:51.4

8:51/M

5

 

58

43

2988

Laney Miller Flint Springs

8:53.0

8:53/M

5

 

59

(> 7)

2014

Kylee McGinnis Hickory Center

8:55.6

8:55/M

5

 

60

(> 7)

2109

Mariah Smith Hickory Center

8:56.3

8:56/M

5

 

61

44

2977

Mzdkdnid Adams Perry HIll

8:56.9

8:56/M

5

 

62

45

2859

Valeria Reyes West Noble

8:58.1

8:58/M

5

 

63

(> 7)

2873

Avery Hales Westview

8:59.0

8:59/M

5

 

64

46

1328

Rebeccah Kerlin Flint Springs

8:59.4

8:59/M

5

 

65

(> 7)

2847

Beth Christlieb West Noble

9:00.0

9:00/M

5

 

66

(> 7)

1265

Zoe Busse Eel River

9:05.0

9:05/M

5

 

67

(> 7)

2735

Alia Saleh Perry HIll

9:13.1

9:13/M

5

 

68

(> 7)

2850

Kennidy Doege West Noble

9:14.3

9:14/M

5

 

69

(> 7)

2852

Molly Jones West Noble

9:20.1

9:20/M

5

 

70

(> 7)

2857

Mateja Norman West Noble

9:23.1

9:23/M

5

 

71

(> 7)

2844

Rylee Bowlding West Noble

9:23.7

9:23/M

5

 

72

(> 7)

2980

Haley Gerhardt Perry HIll

9:26.5

9:26/M

5

 

73

(> 7)

2738

Emily Gerard Perry HIll

9:28.7

9:28/M

5

 

74

47

898

Vanessa McComb Cedar Canyon

9:31.0

9:31/M

5

 

75

48

890

Abigail Becker Cedar Canyon

9:31.6

9:31/M

5

 

76

(> 7)

2858

Giselle Pablo West Noble

9:32.7

9:32/M

5

 

77

(< 5)

2816

Madisyn Tankersley South Adams

9:36.4

9:36/M

5

 

78

49

895

Demery Fosnaugh Cedar Canyon

9:42.8

9:42/M

5

 

79

(> 7)

2750

Melanie Miller Perry HIll

9:44.8

9:44/M

5

 

80

(> 7)

2159

Allison Stankiewicz Hickory Center

9:48.0

9:48/M

5

 

81

50

1317

Madison Jones Flint Springs

10:00.6

10:00/M

5

 

82

(> 7)

2845

Chloe Brown West Noble

10:05.2

10:05/M

5

 

83

(> 7)

2856

Bella Nickolson West Noble

10:09.1

10:09/M

5

 

84

(> 7)

1779

Bara'Ah Abu-Mulaweh Hickory Center

10:17.4

10:17/M

5

 

85

51

2789

Lydia Thilmont Roanoke

10:17.8

10:17/M

5

 

86

52

896

Darla Jeffries Cedar Canyon

10:28.7

10:28/M

5

 

87

(> 7)

2736

Ava Allen Perry HIll

10:32.4

10:32/M

5

 

88

(> 7)

2740

Molly Evans Perry HIll

10:35.6

10:35/M

5

 

89

(> 7)

1801

Luann McConnell Hickory Center

10:39.4

10:39/M

5

 

90

53

893

Maggie Collins Cedar Canyon

10:52.8

10:52/M

5

 

91

(> 7)

2747

Ella Goodrich Perry HIll

10:58.0

10:58/M

5

 

92

54

2794

Victoria Quickery Roanoke

11:11.7

11:11/M

5

 

93

(> 7)

2741

Gianna Pineno Perry HIll

11:36.6

11:36/M

5

 

94

55

2792

Elisabeth Tallman Roanoke

11:43.1

11:43/M

5

 

95

(> 7)

2734

Lillie Evans Perry HIll

11:48.6

11:48/M

5

 

96

(> 7)

2846

Samantha Brown West Noble

12:57.0

12:57/M

5

 

97

(> 7)

2737

Tallula Garcia Perry HIll

13:25.9

13:25/M

5

 

98

(> 7)

2842

Jaelynn Arbogast West Noble

13:59.1

13:59/M

5

 

99

(> 7)

2855

Makenna Nichols West Noble

14:06.6

14:06/M

5

 

100

(< 5)

2668

Rhet Wilson Little Turtle

23:15.7

23:15/M

5

 

Team Summary Report - Girls

K-2

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Hickory Center

15

1

2

3

4

5

6

7

 

 

Top 5 Times: 50:36.1

 

Inc.

Blackhawk Christian

1 finishers

 

 

 

Inc.

Cedarville

4 finishers

 

 

 

Inc.

Chandler

1 finishers

 

 

 

Inc.

Coesse

2 finishers

 

 

 

Inc.

Covington

1 finishers

 

 

 

Inc.

Eel River

1 finishers

 

 

 

Inc.

JR Watson

1 finishers

 

 

 

Inc.

Little Turtle

2 finishers

 

 

 

Inc.

Northern Heights

3 finishers

 

 

 

Inc.

Ossian

3 finishers

 

 

 

Inc.

Perry HIll

1 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

2 finishers

 

 

 

Inc.

St Vincent

1 finishers

 

 

 

Inc.

Weisser Park

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

3rd Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Cedar Canyon

57

2

8

14

16

17

18

20

 

 

Top 5 Times: 41:26.3

 

2

Hickory Center

85

6

7

23

24

25

28

42

 

 

Top 5 Times: 43:59.2

 

3

Flint Springs

89

5

11

13

26

34

38

41

 

 

Top 5 Times: 44:02.9

 

4

Perry HIll

91

4

9

10

33

35

36

37

 

 

Top 5 Times: 44:05.2

 

5

Deer Ridge

103

3

15

19

27

39

40

44

 

 

Top 5 Times: 45:08.9

 

6

South Adams

126

12

21

30

31

32

 

 

Top 5 Times: 47:18.9

 

7

Churubusco

140

1

22

29

43

45

46

47

 

 

Top 5 Times: 50:00.6

 

Inc.

Aboite

1 finishers

 

 

 

Inc.

Eel River

3 finishers

 

 

 

Inc.

Faith Christian Academy

1 finishers

 

 

 

Inc.

Huntington Catholic

4 finishers

 

 

 

Inc.

Pierceton

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Bernard

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

4th Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Eel River

39

3

7

8

10

11

16

17

 

 

Top 5 Times: 38:14.8

 

2

Cedar Canyon

50

1

2

13

15

19

20

23

 

 

Top 5 Times: 38:15.5

 

3

Perry HIll

70

4

5

12

24

25

31

34

 

 

Top 5 Times: 40:06.5

 

4

Roanoke

82

6

9

14

21

32

33

35

 

 

Top 5 Times: 40:50.8

 

5

Flint Springs

121

18

22

26

27

28

29

30

 

 

Top 5 Times: 43:01.1

 

Inc.

Coesse

1 finishers

 

 

 

Inc.

Deer Ridge

2 finishers

 

 

 

Inc.

Hickory Center

4 finishers

 

 

 

Inc.

Huntington Catholic

1 finishers

 

 

 

Inc.

Lafayette Meadows

1 finishers

 

 

 

Inc.

Leo

2 finishers

 

 

 

Inc.

Little Turtle

1 finishers

 

 

 

Inc.

Pierceton

1 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

4 finishers

 

 

 

Inc.

St Vincent

3 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

5th Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Eel River

35

1

4

9

10

11

13

30

 

 

Top 5 Times: 36:30.4

 

2

Westview

70

6

8

17

19

20

32

42

 

 

Top 5 Times: 39:07.3

 

3

Hickory Center

77

3

15

16

18

25

37

40

 

 

Top 5 Times: 39:07.7

 

4

Perry HIll

101

2

22

24

26

27

35

44

 

 

Top 5 Times: 39:43.8

 

5

West Noble

111

5

14

28

31

33

39

45

 

 

Top 5 Times: 40:16.8

 

6

Roanoke

129

7

12

23

36

51

54

55

 

 

Top 5 Times: 42:16.6

 

7

Flint Springs

197

29

38

41

43

46

50

 

 

Top 5 Times: 43:34.6

 

8

Cedar Canyon

199

21

34

47

48

49

52

53

 

 

Top 5 Times: 45:25.7

 

Inc.

Croninger

2 finishers

 

 

 

Inc.

Deer Ridge

3 finishers

 

 

 

Inc.

Eisenhower

2 finishers

 

 

 

Inc.

Leo

1 finishers

 

 

 

Inc.

Little Turtle

2 finishers

 

 

 

Inc.

New Paris

2 finishers

 

 

 

Inc.

Northern Heights

1 finishers

 

 

 

Inc.

Oak View

1 finishers

 

 

 

Inc.

Peace Montessori

1 finishers

 

 

 

Inc.

South Adams

2 finishers