Indian Springs X Country Invite

September 12, 2015


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

584

Wilson Whicker Riverview MS

10:13.09

5:30/M

8

 

2

2

806

Anthony Schwartz Westview

10:14.06

5:30/M

8

 

3

3

296

Landon Wakeman isms

10:20.63

5:33/M

8

 

4

4

490

Hayden Mullett Maple Creek

10:33.56

5:40/M

8

 

5

5

299

Nathan Mills isms

10:38.24

5:43/M

8

 

6

6

811

Spencer Carpenter Westview

10:38.26

5:43/M

7

 

7

7

783

Abraham Longoria West Noble

10:42.47

5:45/M

8

 

8

8

220

David Schramm Elkhart Chr.

10:43.41

5:46/M

8

 

9

9

580

Nathan Sizmore Riverview MS

10:47.46

5:48/M

8

 

10

10

812

Remington Carpenter Westview

10:49.39

5:49/M

7

 

11

11

807

Dylan Nowicki Westview

10:51.11

5:50/M

8

 

12

12

237

Colten Cripe Fairfield

10:52.20

5:51/M

8

 

13

13

820

Austin Liepe East Noble

10:54.90

5:52/M

8

 

14

14

205

Blake Marsh Edgewood

10:59.33

5:54/M

7

 

15

15

496

Ryan Schneider Maple Creek

11:01.28

5:55/M

8

 

16

16

732

Donald McArdle Summit M.S.

11:02.87

5:56/M

7

 

17

17

741

Aidan Sheppard Summit M.S.

11:02.89

5:56/M

7

 

18

18

782

Michael Weaver West Noble

11:03.45

5:56/M

8

 

19

19

452

Manner Almalahi Maple Creek

11:03.72

5:56/M

8

 

20

20

68

Timothy Derose Carroll

11:06.61

5:58/M

8

 

21

21

366

Thompson Hunter Lakeview

11:08.61

5:59/M

7

 

22

22

145

Seth Gramling DeKalb

11:09.34

6:00/M

8

 

23

23

809

Jay Miller Westview

11:10.91

6:00/M

8

 

24

24

67

Robert Lohman Carroll

11:11.40

6:01/M

6

 

25

25

733

Jackson McClain Summit M.S.

11:13.24

6:02/M

8

 

26

26

467

Riley Gardner Maple Creek

11:14.52

6:02/M

7

 

27

27

73

Carson Harmon Carroll

11:14.83

6:02/M

8

 

28

28

146

Harrison Beard DeKalb

11:15.60

6:03/M

8

 

29

29

355

Bazzoni Nick Lakeview

11:16.18

6:03/M

8

 

30

30

70

Henry Wellman Carroll

11:17.62

6:04/M

8

 

31

31

298

Nick Mills isms

11:18.21

6:05/M

8

 

32

32

479

Seth Leininger Maple Creek

11:18.46

6:05/M

6

 

33

33

529

Isaac Zmuda NORTHRIDGE

11:19.55

6:05/M

8

 

34

34

198

Jacob Bass Edgewood

11:20.92

6:06/M

7

 

35

35

241

Aj Miller Fairfield

11:22.50

6:07/M

7

 

36

36

412

Brady Hissong Lincoln

11:23.07

6:07/M

8

 

37

37

527

Wyatt Simmons NORTHRIDGE

11:23.62

6:07/M

8

 

38

38

824

Lucas Diehm East Noble

11:25.09

6:08/M

7

 

39

39

784

Nathan Mast West Noble

11:25.22

6:08/M

8

 

40

40

788

Cam Dupuy West Noble

11:26.28

6:09/M

6

 

41

41

525

Vincent Baltazaar NORTHRIDGE

11:26.59

6:09/M

7

 

42

42

526

Jon Eichstadt NORTHRIDGE

11:27.57

6:09/M

8

 

43

43

69

Wyatt Schroeder Carroll

11:28.16

6:10/M

8

 

44

44

785

Isaac Flora West Noble

11:28.60

6:10/M

7

 

45

45

414

Konnor Ray Lincoln

11:29.38

6:10/M

8

 

46

46

810

Avery Niccum Westview

11:29.46

6:10/M

8

 

47

47

728

Zach Leslie Summit M.S.

11:32.32

6:12/M

8

 

48

48

813

Payton Oliver Westview

11:32.48

6:12/M

7

 

49

49

628

Jason Kochanski St. Charles/St. Jude

11:32.62

6:12/M

8

 

50

50

16

Blaine Johnson Bellmont

11:34.75

6:13/M

8

 

51

51

149

Jack Skidmore DeKalb

11:36.97

6:14/M

8

 

52

52

115

Elijah Eckert Crestview

11:37.27

6:15/M

8

 

53

53

413

Bo Meadors Lincoln

11:37.93

6:15/M

8

 

54

54

761

Faurote Isiah Wawasee

11:38.84

6:15/M

8

 

55

55

415

Cameron Riddle Lincoln

11:40.13

6:16/M

8

 

56

56

103

Connor Scholz Carroll

11:41.70

6:17/M

8

 

57

57

411

Caden Grove Lincoln

11:43.41

6:18/M

8

 

58

58

653

Carter Cook St. Elizabeth

11:43.78

6:18/M

8

 

59

59

203

Sam Lechlitner Edgewood

11:43.97

6:18/M

7

 

60

(< 5)

677

Joe Didier St. Vincent

11:44.05

6:18/M

7

 

61

60

486

Josh Miller Maple Creek

11:44.84

6:18/M

6

 

62

61

762

Yoder Benson Wawasee

11:45.14

6:19/M

8

 

63

62

150

Kirk Harig DeKalb

11:47.07

6:20/M

7

 

64

63

756

Powell Camden Wawasee

11:48.13

6:21/M

6

 

65

64

721

Andrew Conarty Summit M.S.

11:48.68

6:21/M

8

 

66

65

630

Atticus Wiseman St. Charles/St. Jude

11:49.29

6:21/M

7

 

67

66

71

Logan Kurtz Carroll

11:49.88

6:21/M

7

 

68

67

760

Coblentz Evan Wawasee

11:51.85

6:22/M

8

 

69

68

199

Tedious Berelsman Edgewood

11:52.18

6:23/M

7

 

70

69

822

Noah Roque East Noble

11:54.11

6:24/M

8

 

71

70

397

David Schadek Lincoln

11:54.30

6:24/M

6

 

72

71

148

Hunter Taylor DeKalb

11:54.58

6:24/M

8

 

73

(< 5)

678

Max Simcox St. Vincent

11:54.90

6:24/M

8

 

74

72

118

Gavin Byerly Crestview

11:57.92

6:25/M

6

 

75

73

825

Kyler Corbin East Noble

11:58.71

6:26/M

7

 

76

74

636

Daniel Cava St. Charles/St. Jude

11:59.14

6:27/M

7

 

77

75

240

Lance Martin Fairfield

11:59.72

6:27/M

7

 

78

76

823

Chandler Eggering East Noble

11:59.82

6:27/M

8

 

79

77

14

Ryne Norby Bellmont

12:01.44

6:28/M

8

 

80

78

151

Carter Van Gessel DeKalb

12:01.65

6:28/M

6

 

81

79

147

Clayton Adams DeKalb

12:02.99

6:28/M

8

 

82

80

13

Ethan Corral Bellmont

12:03.60

6:29/M

8

 

83

81

821

Tyler Stinson East Noble

12:06.05

6:30/M

8

 

84

82

656

Christopher Svitek St. Elizabeth

12:08.49

6:31/M

7

 

85

83

573

Clayton Johnson Riverview MS

12:09.20

6:32/M

8

 

86

84

729

Griffin Leslie Summit M.S.

12:09.41

6:32/M

8

 

87

85

643

Noah Thurber St. Charles/St. Jude

12:09.57

6:32/M

6

 

88

86

365

Stiver Tanner Lakeview

12:13.36

6:34/M

7

 

89

87

202

Darryn Kuhl Edgewood

12:15.50

6:35/M

7

 

90

88

295

Colyn Iden isms

12:16.02

6:36/M

8

 

91

89

361

Howard Luke Lakeview

12:16.87

6:36/M

8

 

92

90

826

Keegan Foster East Noble

12:17.62

6:36/M

6

 

93

91

759

Hand Karlson Wawasee

12:18.85

6:37/M

7

 

94

92

243

Matthew Miller Fairfield

12:21.36

6:38/M

7

 

95

93

314

Seth Mills isms

12:23.33

6:39/M

6

 

96

94

755

Brooks Grant Wawasee

12:23.94

6:39/M

6

 

97

95

213

Cal Zeigler Edgewood

12:24.12

6:40/M

7

 

98

96

726

Luke Keinsley Summit M.S.

12:25.43

6:41/M

8

 

99

97

530

Ethan (jack) Moore NORTHRIDGE

12:25.84

6:41/M

6

 

100

98

248

Jenson Long Fairfield

12:29.44

6:43/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

99

633

Henry Getty St. Charles/St. Jude

12:30.16

6:43/M

7

 

102

100

586

Sam Williams Riverview MS

12:30.70

6:43/M

8

 

103

101

528

Zach Smaka NORTHRIDGE

12:30.84

6:43/M

8

 

104

102

531

Aaron Cary NORTHRIDGE

12:34.62

6:45/M

7

 

105

103

416

Andrew Rostron Lincoln

12:36.06

6:46/M

8

 

106

104

210

Murphy Stewart Edgewood

12:38.02

6:48/M

7

 

107

105

251

Joey Senn Fairfield

12:40.56

6:49/M

6

 

108

106

305

Cam Jagger isms

12:42.24

6:50/M

7

 

109

107

18

Isaac Fuelling Bellmont

12:50.75

6:54/M

7

 

110

108

327

Mason Yoder Lakeland

12:50.88

6:54/M

6

 

111

109

575

Cole Little Riverview MS

12:51.67

6:55/M

7

 

112

110

362

Long Lennon Lakeview

12:51.77

6:55/M

8

 

113

111

223

Sam Frost Elkhart Chr.

12:53.49

6:56/M

7

 

114

112

119

Domonic Baker Crestview

12:58.34

6:58/M

8

 

115

113

637

Trevor Engelhaupt St. Charles/St. Jude

13:01.25

7:00/M

6

 

116

(< 5)

679

Luke Schwieterman St. Vincent

13:03.58

7:01/M

7

 

117

114

244

Chris Monroe Fairfield

13:04.42

7:02/M

7

 

118

115

658

Nathan Gosche St. Elizabeth

13:07.23

7:03/M

6

 

119

116

225

Josiah Dyck Elkhart Chr.

13:08.08

7:04/M

6

 

120

117

15

Kellen Boyle Bellmont

13:09.68

7:04/M

8

 

121

118

313

Jack Mills isms

13:11.10

7:05/M

6

 

122

119

23

Jordan Garlinger Bellmont

13:11.29

7:05/M

7

 

123

120

22

Tanner Hirn Bellmont

13:11.38

7:05/M

7

 

124

121

786

Brian Diaz West Noble

13:12.68

7:06/M

6

 

125

122

576

Connor Miller Riverview MS

13:13.26

7:06/M

7

 

126

123

638

Grant Gerbers St. Charles/St. Jude

13:16.49

7:08/M

6

 

127

124

657

Max Falloon St. Elizabeth

13:18.15

7:09/M

6

 

128

(< 5)

261

Tanner McMain Garrett

13:24.50

7:12/M

6

 

129

(< 5)

680

Frank Baumgartner St. Vincent

13:29.98

7:15/M

7

 

130

125

585

Nathan Willams Riverview MS

13:39.09

7:20/M

7

 

131

126

787

Yean-Carlo Carrizales West Noble

13:44.01

7:23/M

6

 

132

127

329

Luke Franke Lakeland

13:51.56

7:27/M

7

 

133

128

120

Dane Blackburn Crestview

13:53.43

7:28/M

6

 

134

129

222

Reese Morehead Elkhart Chr.

13:53.92

7:28/M

8

 

135

130

758

Ruff Kaiden Wawasee

13:54.04

7:28/M

7

 

136

131

328

Cole Schiffli Lakeland

14:00.94

7:32/M

6

 

137

132

332

Bryce Barton Lakeland

14:15.77

7:40/M

6

 

138

133

330

Dominick Wood Lakeland

14:47.40

7:57/M

8

 

139

134

224

Caleb Baccus Elkhart Chr.

15:03.55

8:05/M

7

 

140

135

333

Gabe Haines Lakeland

15:10.68

8:09/M

8

 

141

136

655

Peter Schroeder St. Elizabeth

15:16.02

8:12/M

7

 

142

137

116

Gavin Covey Crestview

15:18.02

8:14/M

7

 

143

(< 5)

41

Teddy Tsai Canterbury

16:25.67

8:50/M

8

 

144

(< 5)

43

Andrew Paparo Canterbury

16:56.84

9:06/M

6

 

145

(< 5)

42

Park Laffkas Canterbury

19:20.94

10:24/M

6

 

DQ

DQ

472

Zayaan Habib Maple Creek

11:00.75

5:55/M

8

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

808

Jeremy Miller Westview

11:42.26

6:17/M

8

 

2

2

454

Grant Badgley Maple Creek

11:42.49

6:17/M

8

 

3

3

498

Jackson Stenger Maple Creek

11:52.57

6:23/M

8

 

4

4

460

Cory Bussen Maple Creek

11:55.36

6:24/M

8

 

5

5

72

Mason Lingg Carroll

11:58.25

6:26/M

7

 

6

6

477

Alex Karber Maple Creek

11:59.50

6:27/M

8

 

7

7

453

Jeremy Ashton Maple Creek

12:04.96

6:29/M

8

 

8

8

814

Dominic Hostetler Westview

12:05.00

6:30/M

7

 

9

9

483

Allen Mason Maple Creek

12:06.37

6:30/M

8

 

10

10

474

Nate Holzhauser Maple Creek

12:08.16

6:31/M

7

 

11

(> 7)

461

Jacob Butler Maple Creek

12:10.40

6:32/M

7

 

12

(> 7)

497

Will Schneider Maple Creek

12:14.90

6:35/M

8

 

13

(> 7)

465

James Fillers Maple Creek

12:15.47

6:35/M

6

 

14

11

152

Cale Beer DeKalb

12:15.67

6:35/M

8

 

15

12

834

Weslie Potts East Noble

12:18.29

6:37/M

7

 

16

13

835

Ben Hand East Noble

12:19.99

6:37/M

7

 

17

14

720

Dawson Colwell Summit M.S.

12:22.10

6:39/M

6

 

18

(> 7)

473

Chas Hall Maple Creek

12:23.23

6:39/M

7

 

19

15

153

Kai Huffman DeKalb

12:24.06

6:40/M

8

 

20

16

742

Luke Sheppard Summit M.S.

12:27.75

6:42/M

7

 

21

(> 7)

505

Logan Zuber Maple Creek

12:28.26

6:42/M

6

 

22

17

106

Brandon Walker Carroll

12:30.59

6:43/M

8

 

23

18

212

Cy Zeigler Edgewood

12:30.74

6:43/M

7

 

24

19

408

Austin Delee Lincoln

12:33.15

6:45/M

8

 

25

20

541

Quinton Long NORTHRIDGE

12:33.88

6:45/M

6

 

26

21

387

Colin Chupp Lincoln

12:33.91

6:45/M

6

 

27

(> 7)

471

Micah Groeling Maple Creek

12:34.58

6:45/M

8

 

28

22

829

Ian Schowe East Noble

12:34.66

6:45/M

8

 

29

23

715

Ethan Baitz Summit M.S.

12:34.70

6:45/M

6

 

30

24

209

Mick Stewart Edgewood

12:36.53

6:46/M

7

 

31

25

399

Nick Anders Lincoln

12:39.91

6:48/M

7

 

32

26

723

Spencer Hoff Summit M.S.

12:40.65

6:49/M

8

 

33

27

730

Calvin Madsen Summit M.S.

12:40.65

6:49/M

7

 

34

28

105

Tyler Sustek Carroll

12:43.30

6:50/M

8

 

35

(> 7)

487

Nate Miller Maple Creek

12:44.11

6:51/M

6

 

36

29

631

Noah Maskal St. Charles/St. Jude

12:44.94

6:51/M

7

 

37

30

536

Andrew Eichstadt NORTHRIDGE

12:45.64

6:51/M

7

 

38

31

570

Isaiah Decker Riverview MS

12:46.19

6:52/M

6

 

39

(> 7)

491

Brad Ogle Maple Creek

12:46.32

6:52/M

6

 

40

32

827

Sam Sibert East Noble

12:46.62

6:52/M

8

 

41

33

238

Christopher Lehman Fairfield

12:47.02

6:52/M

8

 

42

34

98

Braeden Hall Carroll

12:48.65

6:53/M

8

 

43

(> 7)

458

Nathan Borland Maple Creek

12:54.55

6:56/M

6

 

44

35

402

Max Howard Lincoln

12:55.00

6:57/M

7

 

45

36

95

Luke Schlatter Carroll

12:59.42

6:59/M

7

 

46

37

739

Nathan Schlutz Summit M.S.

12:59.58

6:59/M

7

 

47

38

159

Wesley Bender DeKalb

13:00.40

6:59/M

7

 

48

(> 7)

484

Seth Maxwell Maple Creek

13:00.80

6:59/M

7

 

49

39

250

Norman Schrock Fairfield

13:02.74

7:00/M

6

 

50

(> 7)

501

Wayne Swing Maple Creek

13:03.04

7:01/M

6

 

51

40

302

Logan Campbell isms

13:04.69

7:02/M

7

 

52

41

157

Edwin Thomas DeKalb

13:06.37

7:03/M

8

 

53

42

155

Brendan Miazgowizg DeKalb

13:08.07

7:04/M

8

 

54

43

842

Evan Eggering East Noble

13:08.57

7:04/M

6

 

55

44

830

Leo Meza East Noble

13:10.91

7:05/M

8

 

56

45

632

Joe Schipper St. Charles/St. Jude

13:12.38

7:06/M

7

 

57

(> 7)

455

Alex Barb Maple Creek

13:13.18

7:06/M

7

 

58

46

315

Logan Trier isms

13:14.12

7:07/M

6

 

59

(> 7)

492

John Owen Maple Creek

13:14.17

7:07/M

7

 

60

47

20

Patrick Gunsett Bellmont

13:15.43

7:07/M

7

 

61

48

252

Hayden Yoder Fairfield

13:15.61

7:07/M

6

 

62

49

646

Brendan Nix St. Charles/St. Jude

13:15.91

7:07/M

6

 

63

50

88

Zachary Castator Carroll

13:17.00

7:08/M

7

 

64

51

569

Jacob Daugherty Riverview MS

13:17.93

7:08/M

6

 

65

(> 7)

485

Jacob McGrath Maple Creek

13:19.68

7:10/M

6

 

66

52

360

Graney Will Lakeview

13:19.70

7:10/M

8

 

67

53

393

William Kingston Lincoln

13:20.81

7:10/M

6

 

68

54

735

Parker Mitchell Summit M.S.

13:20.99

7:10/M

7

 

69

55

850

Dillon Yahne East Noble

13:21.51

7:11/M

6

 

70

(> 7)

740

Johnathan Sheets Summit M.S.

13:26.17

7:13/M

7

 

71

56

357

Cruz Francisco Lakeview

13:26.56

7:13/M

8

 

72

(> 7)

500

Peter Swift Maple Creek

13:26.69

7:13/M

7

 

73

57

166

Cade Williamson DeKalb

13:30.87

7:15/M

7

 

74

(> 7)

833

Mohamed Alasal East Noble

13:31.43

7:16/M

8

 

75

(> 7)

451

Merrick Adams Maple Creek

13:31.75

7:16/M

7

 

76

58

167

Preston Allen DeKalb

13:33.80

7:17/M

6

 

77

59

92

Seth Lubbehusen Carroll

13:34.57

7:18/M

7

 

78

(> 7)

161

Isaac Green DeKalb

13:34.91

7:18/M

7

 

79

(> 7)

466

Seth Fisher Maple Creek

13:35.47

7:18/M

6

 

80

(> 7)

173

Lucas Larowe DeKalb

13:36.58

7:19/M

6

 

81

60

538

Nicholas Gorden NORTHRIDGE

13:37.41

7:19/M

6

 

82

61

532

Ashton Bernth NORTHRIDGE

13:37.47

7:19/M

6

 

83

(> 7)

722

Kaleb Crawford Summit M.S.

13:37.61

7:19/M

7

 

84

62

579

Harrison Niswander Riverview MS

13:37.65

7:19/M

6

 

85

63

242

Dylan Miller Fairfield

13:39.10

7:20/M

7

 

86

64

390

Tanner Feece Lincoln

13:39.38

7:20/M

6

 

87

(> 7)

489

Brendan Mullett Maple Creek

13:39.72

7:20/M

6

 

88

(> 7)

488

Jackson Million Maple Creek

13:40.42

7:21/M

6

 

89

65

417

Hugh Smith Lincoln

13:41.09

7:21/M

8

 

90

(> 7)

175

Travers Mason DeKalb

13:41.33

7:21/M

6

 

91

(> 7)

831

Chase Grate East Noble

13:42.19

7:22/M

8

 

92

66

818

Landon Bennett Westview

13:44.54

7:23/M

6

 

93

67

817

Isaac Niccum Westview

13:45.15

7:24/M

6

 

94

(> 7)

832

Austin Fortman East Noble

13:45.18

7:24/M

8

 

95

(< 5)

794

Ryan Reyes West Noble

13:46.69

7:24/M

8

 

96

(> 7)

731

Blake Mast Summit M.S.

13:46.75

7:24/M

8

 

97

(> 7)

78

Noah Edgar Carroll

13:47.79

7:25/M

6

 

98

68

297

Michael Johnson isms

13:47.99

7:25/M

8

 

99

69

587

Tavin Wood Riverview MS

13:48.85

7:25/M

6

 

100

(> 7)

409

Hardy Chapman Lincoln

13:52.49

7:27/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(< 5)

789

Diego Flores West Noble

13:53.82

7:28/M

6

 

102

70

17

Karson Everett Bellmont

13:54.76

7:28/M

7

 

103

71

304

Adrew Korus isms

13:55.15

7:29/M

7

 

104

(> 7)

504

Ayden Williams Maple Creek

13:55.57

7:29/M

7

 

105

(> 7)

828

Aaron Wagner East Noble

13:56.60

7:29/M

8

 

106

(> 7)

407

Michael Stauffer Lincoln

13:58.14

7:31/M

7

 

107

72

27

Calvin Faurote Bellmont

13:59.01

7:31/M

6

 

108

73

246

Austin Custer Fairfield

14:00.11

7:32/M

6

 

109

74

566

Jack Britten Riverview MS

14:01.21

7:32/M

8

 

110

75

571

Wyatt Dohrman Riverview MS

14:02.21

7:33/M

6

 

111

76

544

Brenden Oden NORTHRIDGE

14:02.65

7:33/M

6

 

112

77

634

Jude Donias St. Charles/St. Jude

14:02.77

7:33/M

7

 

113

78

26

Logan Lengerich Bellmont

14:03.34

7:33/M

6

 

114

79

640

Evan Smith St. Charles/St. Jude

14:04.45

7:34/M

6

 

115

80

300

Kale Johnson isms

14:05.43

7:34/M

8

 

116

(> 7)

90

Donald Deatrick Carroll

14:06.05

7:35/M

7

 

117

(> 7)

404

Kyle Johnson Lincoln

14:06.11

7:35/M

7

 

118

81

547

Jacob Welker NORTHRIDGE

14:06.84

7:35/M

6

 

119

(> 7)

410

Mattthew Gerard Lincoln

14:07.43

7:35/M

8

 

120

(> 7)

182

Tyler Voigt DeKalb

14:10.68

7:37/M

6

 

121

(> 7)

394

Seth Mills Lincoln

14:11.69

7:38/M

6

 

122

82

567

Eades Bullock Riverview MS

14:11.74

7:38/M

6

 

123

(> 7)

99

Timothy Knepple Carroll

14:11.80

7:38/M

8

 

124

(> 7)

724

Aidan Houser Summit M.S.

14:12.75

7:38/M

6

 

125

(> 7)

395

Braiz Mitchell Lincoln

14:14.05

7:39/M

6

 

126

(> 7)

725

Ben Johnson Summit M.S.

14:15.77

7:40/M

6

 

127

83

629

Sam Horine St. Charles/St. Jude

14:18.13

7:41/M

8

 

128

(> 7)

494

Logan Parker Maple Creek

14:19.42

7:42/M

8

 

129

(> 7)

568

Jacob Clicker Riverview MS

14:20.94

7:42/M

6

 

130

(> 7)

589

J.t. York Riverview MS

14:23.15

7:44/M

6

 

131

(> 7)

80

Frankie Marra Carroll

14:24.29

7:45/M

6

 

132

84

318

Peyton Pope isms

14:24.58

7:45/M

6

 

133

85

367

Zamarripa Santos Lakeview

14:25.50

7:45/M

7

 

134

86

364

Rhodes Cole Lakeview

14:29.61

7:47/M

7

 

135

(> 7)

840

Carson Maag East Noble

14:30.29

7:48/M

7

 

136

(> 7)

849

Owen Fleck East Noble

14:33.81

7:49/M

6

 

137

87

816

Bill Compton Westview

14:34.32

7:50/M

7

 

138

(> 7)

843

Michael Deetz East Noble

14:34.79

7:50/M

6

 

139

(> 7)

176

Jacob Miller DeKalb

14:35.19

7:50/M

6

 

140

88

312

Corbin Copeland isms

14:37.23

7:52/M

6

 

141

89

635

Tim McMasters St. Charles/St. Jude

14:40.83

7:53/M

7

 

142

90

819

Riley Vliet Westview

14:41.00

7:54/M

6

 

143

(> 7)

101

Alexander Pensinger Carroll

14:42.98

7:54/M

8

 

144

91

200

Jonah Brinkerhuff Edgewood

14:44.26

7:55/M

7

 

145

(> 7)

87

Hayden Byall Carroll

14:44.64

7:55/M

7

 

146

(< 5)

793

Austin Coplin West Noble

14:44.85

7:55/M

6

 

147

(> 7)

478

Nicholas Kiplinger Maple Creek

14:46.98

7:56/M

6

 

148

92

533

Michael Canfield NORTHRIDGE

14:47.43

7:57/M

6

 

149

(> 7)

857

Jalen Belhumeur East Noble

14:47.49

7:57/M

6

 

150

(> 7)

545

Canyen Setser NORTHRIDGE

14:47.67

7:57/M

7

 

151

(> 7)

163

Jack Mahoney DeKalb

14:48.71

7:57/M

7

 

152

(> 7)

317

Sam Hunter isms

14:48.79

7:57/M

6

 

153

(< 5)

662

Teddy McComb St. Elizabeth

14:53.41

8:00/M

6

 

154

(> 7)

463

Josh Clark Maple Creek

14:56.01

8:02/M

6

 

155

(> 7)

403

Matthew Janus Lincoln

14:56.13

8:02/M

7

 

156

(> 7)

97

Tyler Delagrange Carroll

14:56.24

8:02/M

8

 

157

(> 7)

154

Jacob Kelley DeKalb

14:58.70

8:03/M

8

 

158

93

28

Brett Johnson Bellmont

14:59.02

8:03/M

6

 

159

(> 7)

172

Ryan Jauregui DeKalb

15:00.85

8:04/M

6

 

160

(> 7)

591

Zach Zehner Riverview MS

15:00.87

8:04/M

7

 

161

(> 7)

548

Dane Woodworth NORTHRIDGE

15:02.01

8:05/M

6

 

162

(> 7)

475

Tom Huynh Maple Creek

15:03.78

8:05/M

6

 

163

(> 7)

836

Cesar Argueta East Noble

15:05.01

8:07/M

7

 

164

(< 5)

659

Will Steigmeyer St. Elizabeth

15:05.41

8:07/M

7

 

165

(> 7)

91

Zachary Larson Carroll

15:05.91

8:07/M

7

 

166

(> 7)

81

Nicholas McKinley Carroll

15:05.95

8:07/M

6

 

167

(> 7)

307

Jackson Smith isms

15:07.61

8:08/M

6

 

168

(> 7)

457

Jagger Boggs Maple Creek

15:07.89

8:08/M

6

 

169

(> 7)

401

Blake Edwards Lincoln

15:08.15

8:08/M

7

 

170

(> 7)

480

Quinton Lewis Maple Creek

15:09.02

8:09/M

6

 

171

(> 7)

641

Peter Obergfell St. Charles/St. Jude

15:10.11

8:09/M

6

 

172

94

21

Jayden Brewster Bellmont

15:10.63

8:09/M

7

 

173

(> 7)

162

Jacob Hanes DeKalb

15:11.36

8:10/M

7

 

174

95

245

Landon Cosby Fairfield

15:11.64

8:10/M

6

 

175

(> 7)

309

Devin Wirick isms

15:12.16

8:10/M

6

 

176

(> 7)

171

Colten Eads DeKalb

15:12.73

8:10/M

6

 

177

(> 7)

737

Brenden Nuttle Summit M.S.

15:13.32

8:11/M

6

 

178

(> 7)

158

Adam Utnage DeKalb

15:14.39

8:11/M

8

 

179

96

247

Joseph Hochstetler Fairfield

15:15.34

8:12/M

6

 

180

(> 7)

583

Jacob Vereeke Riverview MS

15:15.64

8:12/M

6

 

181

(> 7)

164

Alex McCrory DeKalb

15:16.20

8:12/M

7

 

182

97

359

Gonzalez-Vera Tony Lakeview

15:17.60

8:13/M

8

 

183

(> 7)

405

Grayson Meadors Lincoln

15:18.59

8:14/M

7

 

184

(> 7)

177

Gavin Morr DeKalb

15:18.77

8:14/M

6

 

185

(< 5)

757

Eryman Chad Wawasee

15:19.73

8:14/M

6

 

186

98

29

Eli Hunt Bellmont

15:21.27

8:15/M

6

 

187

(> 7)

174

Jacob Ley DeKalb

15:22.07

8:16/M

6

 

188

(> 7)

303

Daniel McCullough isms

15:22.11

8:16/M

7

 

189

(> 7)

75

Elijah Andress Carroll

15:23.81

8:16/M

6

 

190

(> 7)

716

Jacob Bashford Summit M.S.

15:25.47

8:17/M

6

 

191

(> 7)

546

Cameron Watkins NORTHRIDGE

15:28.73

8:19/M

6

 

192

(> 7)

844

Edwin Aguirre East Noble

15:28.84

8:19/M

6

 

193

(> 7)

503

Patrick Wargo Maple Creek

15:29.98

8:19/M

6

 

194

(> 7)

301

Randy Timms isms

15:31.02

8:21/M

8

 

195

(> 7)

727

Chase Lane Summit M.S.

15:31.48

8:21/M

6

 

196

(> 7)

539

Bodie Hunt NORTHRIDGE

15:31.74

8:21/M

6

 

197

99

214

Daniel Zogbija Edgewood

15:34.57

8:22/M

7

 

198

(> 7)

25

Mason Vrablic Bellmont

15:35.08

8:23/M

7

 

199

(> 7)

717

Aydon Brown Summit M.S.

15:35.45

8:23/M

6

 

200

(> 7)

165

Braeden McIntire DeKalb

15:36.50

8:23/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

482

Nathan Mack Maple Creek

15:40.70

8:25/M

6

 

202

(< 5)

262

Laine Middleton Garrett

15:40.71

8:25/M

8

 

203

100

204

Gerardo Marquinhos Edgewood

15:40.85

8:25/M

7

 

204

(> 7)

89

Dartanion Chapman Carroll

15:44.62

8:28/M

7

 

205

(> 7)

464

Parker Evans Maple Creek

15:45.83

8:28/M

6

 

206

(> 7)

470

Alex Green Maple Creek

15:46.77

8:29/M

6

 

207

(> 7)

534

Tom Cary NORTHRIDGE

15:46.78

8:29/M

6

 

208

(< 5)

663

Mitch McCall St. Elizabeth

15:47.15

8:29/M

6

 

209

(> 7)

306

Kason Coyle isms

15:48.16

8:30/M

7

 

210

(> 7)

104

Sinjon Stoney Carroll

15:51.41

8:31/M

8

 

211

(> 7)

738

Ellis Rogers Summit M.S.

15:52.42

8:32/M

8

 

212

(> 7)

311

Logan Tackett isms

15:54.26

8:33/M

6

 

213

(> 7)

590

Holmes Zachary Riverview MS

16:00.28

8:36/M

6

 

214

(< 5)

791

Wesley Shaw West Noble

16:03.14

8:38/M

6

 

215

(> 7)

537

Brendan Gleim NORTHRIDGE

16:04.72

8:38/M

6

 

216

(> 7)

76

Dominic Cardenas Carroll

16:05.79

8:39/M

6

 

217

(> 7)

837

Jaden Beard East Noble

16:06.47

8:39/M

8

 

218

(> 7)

839

Austin McDougall East Noble

16:08.70

8:40/M

7

 

219

(> 7)

543

Evan Nay NORTHRIDGE

16:09.50

8:41/M

6

 

220

(> 7)

96

Alexander Chmiel Carroll

16:14.09

8:44/M

8

 

221

(> 7)

572

Jared Jamison Riverview MS

16:16.60

8:45/M

7

 

222

(> 7)

249

Josh Moreland Fairfield

16:17.18

8:45/M

6

 

223

(> 7)

851

Noah Perkins East Noble

16:22.15

8:48/M

6

 

224

(> 7)

848

Nathan Richards East Noble

16:27.17

8:51/M

6

 

225

(> 7)

853

Landon Brinkman East Noble

16:29.61

8:52/M

6

 

226

(> 7)

320

Jack Maggart isms

16:31.09

8:53/M

6

 

227

(> 7)

391

Nathan Filson Lincoln

16:32.47

8:53/M

6

 

228

(> 7)

456

Brad Bodecker Maple Creek

16:32.52

8:53/M

6

 

229

(> 7)

535

Ethan Cash NORTHRIDGE

16:32.67

8:53/M

6

 

230

(< 5)

263

Reece Clingan Garrett

16:36.80

8:55/M

7

 

231

(> 7)

24

Maverick Shifferly Bellmont

16:37.66

8:56/M

7

 

232

(> 7)

406

Ryan Puglisi Lincoln

16:41.60

8:58/M

7

 

233

(> 7)

386

Nate Bradley Lincoln

16:44.33

9:00/M

6

 

234

(> 7)

469

Kyle Goeglein Maple Creek

16:46.41

9:01/M

6

 

235

(> 7)

578

Seth Mottram Riverview MS

16:48.18

9:02/M

6

 

236

(> 7)

100

Alexander Krauskopf Carroll

16:50.22

9:03/M

8

 

237

(> 7)

499

Chandler Swain Maple Creek

16:51.03

9:04/M

6

 

238

(> 7)

77

Seth Deininger Carroll

16:52.81

9:04/M

6

 

239

(> 7)

83

Jordan Swanson Carroll

16:59.46

9:08/M

6

 

240

(> 7)

169

Lucas Days DeKalb

17:05.08

9:11/M

6

 

241

(> 7)

502

Nick Toscos Maple Creek

17:09.96

9:13/M

6

 

242

(> 7)

718

Aidan Buszawski Summit M.S.

17:12.25

9:15/M

6

 

243

(> 7)

310

Jaxon Crawford isms

17:13.25

9:15/M

6

 

244

(> 7)

493

Colin Parker Maple Creek

17:13.59

9:15/M

6

 

245

(> 7)

743

Tyler Veit Summit M.S.

17:21.74

9:20/M

7

 

246

(> 7)

642

Mateo Garcia St. Charles/St. Jude

17:24.17

9:21/M

6

 

247

(> 7)

588

Lane Wright Riverview MS

17:25.83

9:22/M

7

 

248

(> 7)

459

Spencer Brennan Maple Creek

17:27.63

9:23/M

6

 

249

(> 7)

468

Adrian Gerhardt Maple Creek

17:31.47

9:25/M

6

 

250

(> 7)

462

Simon Carpenter Maple Creek

17:47.01

9:34/M

6

 

251

(> 7)

308

Ian Harrold isms

17:57.91

9:39/M

6

 

252

(> 7)

389

Connor Delee Lincoln

18:02.54

9:42/M

6

 

253

(> 7)

316

Quinton Harrold isms

18:09.52

9:45/M

6

 

254

(< 5)

661

Henry Kiracofe St. Elizabeth

18:14.96

9:48/M

6

 

255

(> 7)

540

Josh Kline NORTHRIDGE

18:23.92

9:53/M

6

 

256

(< 5)

335

Jake Guldin Lakeland

18:26.17

9:55/M

6

 

257

(> 7)

838

Hudson Burke East Noble

18:31.62

9:57/M

7

 

258

(> 7)

180

Zack Squires DeKalb

19:16.14

10:22/M

6

 

259

(> 7)

845

Kayden McDougall East Noble

19:24.44

10:26/M

6

 

260

(> 7)

847

Jack Meyer East Noble

19:53.98

10:41/M

6

 

261

(> 7)

82

Corey Stout Carroll

20:29.69

11:01/M

6

 

262

(> 7)

846

Tristen Hood East Noble

21:17.81

11:27/M

6

 

263

(> 7)

181

Gabe Tobierre DeKalb

22:03.51

11:51/M

6

 

264

(> 7)

170

Joshua Duke DeKalb

22:04.63

11:52/M

6

 

265

(< 5)

338

Trent Dunn Lakeland

22:23.87

12:02/M

6

 

266

(> 7)

855

Josh Prater East Noble

24:02.64

12:55/M

6

 

267

(< 5)

44

Matthew Weigand Canterbury

24:18.13

13:04/M

6

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Westview

52

2

6

10

11

23

46

48

 

 

Top 5 Times: 53:43.73

 

2

Maple Creek

96

4

15

19

26

32

60

 

 

Top 5 Times: 55:11.54

 

3

Carroll

144

20

24

27

30

43

56

66

 

 

Top 5 Times: 56:18.62

 

4

West Noble

148

7

18

39

40

44

121

126

 

 

Top 5 Times: 56:06.02

 

5

Summit M.S.

169

16

17

25

47

64

84

96

 

 

Top 5 Times: 56:40.00

 

6

isms

220

3

5

31

88

93

106

118

 

 

Top 5 Times: 56:56.43

 

7

DeKalb

234

22

28

51

62

71

78

79

 

 

Top 5 Times: 57:43.56

 

8

Lincoln

246

36

45

53

55

57

70

103

 

 

Top 5 Times: 57:53.92

 

9

NORTHRIDGE

250

33

37

41

42

97

101

102

 

 

Top 5 Times: 58:03.17

 

10

Edgewood

262

14

34

59

68

87

95

104

 

 

Top 5 Times: 58:11.90

 

11

East Noble

269

13

38

69

73

76

81

90

 

 

Top 5 Times: 58:12.63

 

12

Riverview MS

302

1

9

83

100

109

122

125

 

 

Top 5 Times: 58:32.12

 

13

Fairfield

312

12

35

75

92

98

105

114

 

 

Top 5 Times: 59:05.22

 

14

Lakeview

335

21

29

86

89

110

 

 

Top 5 Times: 59:46.79

 

15

Wawasee

336

54

61

63

67

91

94

130

 

 

Top 5 Times: 59:22.81

 

16

St. Charles/St. Jude

372

49

65

74

85

99

113

123

 

 

Top 5 Times: 1:00:00.78

 

17

Bellmont

431

50

77

80

107

117

119

120

 

 

Top 5 Times: 1:01:40.22

 

18

Elkhart Chr.

498

8

111

116

129

134

 

 

Top 5 Times: 1:05:42.45

 

19

Crestview

501

52

72

112

128

137

 

 

Top 5 Times: 1:05:44.98

 

20

St. Elizabeth

515

58

82

115

124

136

 

 

Top 5 Times: 1:05:33.67

 

21

Lakeland

631

108

127

131

132

133

135

 

 

Top 5 Times: 1:09:46.55

 

Inc.

Canterbury

3 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Vincent

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Maple Creek

22

2

3

4

6

7

9

10

 

 

Top 5 Times: 59:34.88

 

2

Summit M.S.

106

14

16

23

26

27

37

54

 

 

Top 5 Times: 1:02:45.85

 

3

Carroll

120

5

17

28

34

36

50

59

 

 

Top 5 Times: 1:03:00.21

 

4

East Noble

122

12

13

22

32

43

44

55

 

 

Top 5 Times: 1:03:08.13

 

5

DeKalb

147

11

15

38

41

42

57

58

 

 

Top 5 Times: 1:03:54.57

 

6

Lincoln

153

19

21

25

35

53

64

65

 

 

Top 5 Times: 1:04:02.78

 

7

Westview

229

1

8

66

67

87

90

 

 

Top 5 Times: 1:05:51.27

 

8

NORTHRIDGE

247

20

30

60

61

76

81

92

 

 

Top 5 Times: 1:06:37.05

 

9

Fairfield

256

33

39

48

63

73

95

96

 

 

Top 5 Times: 1:06:44.58

 

10

St. Charles/St. Jude

279

29

45

49

77

79

83

89

 

 

Top 5 Times: 1:07:20.45

 

11

Riverview MS

287

31

51

62

69

74

75

82

 

 

Top 5 Times: 1:07:31.83

 

12

isms

305

40

46

68

71

80

84

88

 

 

Top 5 Times: 1:08:07.38

 

13

Edgewood

332

18

24

91

99

100

 

 

Top 5 Times: 1:11:06.95

 

14

Bellmont

360

47

70

72

78

93

94

98

 

 

Top 5 Times: 1:10:11.56

 

15

Lakeview

376

52

56

85

86

97

 

 

Top 5 Times: 1:10:58.97

 

Inc.

Canterbury

1 finishers

 

 

 

Inc.

Garrett

2 finishers

 

 

 

Inc.

Lakeland

2 finishers

 

 

 

Inc.

St. Elizabeth

4 finishers

 

 

 

Inc.

Wawasee

1 finishers

 

 

 

Inc.

West Noble

4 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Boys

Boys Varsity

Team - Westview Finish Position - 1
Team Score (places): 52 Team Score (times): 53:43.73 Ave Time:10:44.75
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

806

Anthony Schwartz

8

2

2

10:14.06

10:14.06

0:00.00

2

811

Spencer Carpenter

7

6

8

10:38.26

20:52.32

0:24.20

3

812

Remington Carpenter

7

10

18

10:49.39

31:41.71

0:35.33

4

807

Dylan Nowicki

8

11

29

10:51.11

42:32.82

0:37.05

5

809

Jay Miller

8

23

52

11:10.91

53:43.73

0:56.85

6

810

Avery Niccum

8

(46)

(98)

11:29.46

1:05:13.19

1:15.40

7

813

Payton Oliver

7

(48)

(146)

11:32.48

1:16:45.67

1:18.42

 
Team - Maple Creek Finish Position - 2
Team Score (places): 96 Team Score (times): 55:11.54 Ave Time:11:02.31
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

490

Hayden Mullett

8

4

4

10:33.56

10:33.56

0:00.00

2

496

Ryan Schneider

8

15

19

11:01.28

21:34.84

0:27.72

3

452

Manner Almalahi

8

19

38

11:03.72

32:38.56

0:30.16

4

467

Riley Gardner

7

26

64

11:14.52

43:53.08

0:40.96

5

479

Seth Leininger

6

32

96

11:18.46

55:11.54

0:44.90

6

486

Josh Miller

6

(60)

(156)

11:44.84

1:06:56.38

1:11.28

DQ

472

Zayaan Habib

8

Disqualify

 

11:00.75

1:17:57.13

0:27.19

 
Team - Carroll Finish Position - 3
Team Score (places): 144 Team Score (times): 56:18.62 Ave Time:11:15.72
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

68

Timothy Derose

8

20

20

11:06.61

11:06.61

0:00.00

2

67

Robert Lohman

6

24

44

11:11.40

22:18.01

0:04.79

3

73

Carson Harmon

8

27

71

11:14.83

33:32.84

0:08.22

4

70

Henry Wellman

8

30

101

11:17.62

44:50.46

0:11.01

5

69

Wyatt Schroeder

8

43

144

11:28.16

56:18.62

0:21.55

6

103

Connor Scholz

8

(56)

(200)

11:41.70

1:08:00.32

0:35.09

7

71

Logan Kurtz

7

(66)

(266)

11:49.88

1:19:50.20

0:43.27

 
Team - West Noble Finish Position - 4
Team Score (places): 148 Team Score (times): 56:06.02 Ave Time:11:13.20
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

783

Abraham Longoria

8

7

7

10:42.47

10:42.47

0:00.00

2

782

Michael Weaver

8

18

25

11:03.45

21:45.92

0:20.98

3

784

Nathan Mast

8

39

64

11:25.22

33:11.14

0:42.75

4

788

Cam Dupuy

6

40

104

11:26.28

44:37.42

0:43.81

5

785

Isaac Flora

7

44

148

11:28.60

56:06.02

0:46.13

6

786

Brian Diaz

6

(121)

(269)

13:12.68

1:09:18.70

2:30.21

7

787

Yean-Carlo Carrizales

6

(126)

(395)

13:44.01

1:23:02.71

3:01.54

 
Team - Summit M.S. Finish Position - 5
Team Score (places): 169 Team Score (times): 56:40.00 Ave Time:11:20.00
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

732

Donald McArdle

7

16

16

11:02.87

11:02.87

0:00.00

2

741

Aidan Sheppard

7

17

33

11:02.89

22:05.76

0:00.02

3

733

Jackson McClain

8

25

58

11:13.24

33:19.00

0:10.37

4

728

Zach Leslie

8

47

105

11:32.32

44:51.32

0:29.45

5

721

Andrew Conarty

8

64

169

11:48.68

56:40.00

0:45.81

6

729

Griffin Leslie

8

(84)

(253)

12:09.41

1:08:49.41

1:06.54

7

726

Luke Keinsley

8

(96)

(349)

12:25.43

1:21:14.84

1:22.56

 
Team - isms Finish Position - 6
Team Score (places): 220 Team Score (times): 56:56.43 Ave Time:11:23.29
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

296

Landon Wakeman

8

3

3

10:20.63

10:20.63

0:00.00

2

299

Nathan Mills

8

5

8

10:38.24

20:58.87

0:17.61

3

298

Nick Mills

8

31

39

11:18.21

32:17.08

0:57.58

4

295

Colyn Iden

8

88

127

12:16.02

44:33.10

1:55.39

5

314

Seth Mills

6

93

220

12:23.33

56:56.43

2:02.70

6

305

Cam Jagger

7

(106)

(326)

12:42.24

1:09:38.67

2:21.61

7

313

Jack Mills

6

(118)

(444)

13:11.10

1:22:49.77

2:50.47

 
Team - DeKalb Finish Position - 7
Team Score (places): 234 Team Score (times): 57:43.56 Ave Time:11:32.71
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

145

Seth Gramling

8

22

22

11:09.34

11:09.34

0:00.00

2

146

Harrison Beard

8

28

50

11:15.60

22:24.94

0:06.26

3

149

Jack Skidmore

8

51

101

11:36.97

34:01.91

0:27.63

4

150

Kirk Harig

7

62

163

11:47.07

45:48.98

0:37.73

5

148

Hunter Taylor

8

71

234

11:54.58

57:43.56

0:45.24

6

151

Carter Van Gessel

6

(78)

(312)

12:01.65

1:09:45.21

0:52.31

7

147

Clayton Adams

8

(79)

(391)

12:02.99

1:21:48.20

0:53.65

 
Team - Lincoln Finish Position - 8
Team Score (places): 246 Team Score (times): 57:53.92 Ave Time:11:34.78
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

412

Brady Hissong

8

36

36

11:23.07

11:23.07

0:00.00

2

414

Konnor Ray

8

45

81

11:29.38

22:52.45

0:06.31

3

413

Bo Meadors

8

53

134

11:37.93

34:30.38

0:14.86

4

415

Cameron Riddle

8

55

189

11:40.13

46:10.51

0:17.06

5

411

Caden Grove

8

57

246

11:43.41

57:53.92

0:20.34

6

397

David Schadek

6

(70)

(316)

11:54.30

1:09:48.22

0:31.23

7

416

Andrew Rostron

8

(103)

(419)

12:36.06

1:22:24.28

1:12.99

 
Team - NORTHRIDGE Finish Position - 9
Team Score (places): 250 Team Score (times): 58:03.17 Ave Time:11:36.63
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

529

Isaac Zmuda

8

33

33

11:19.55

11:19.55

0:00.00

2

527

Wyatt Simmons

8

37

70

11:23.62

22:43.17

0:04.07

3

525

Vincent Baltazaar

7

41

111

11:26.59

34:09.76

0:07.04

4

526

Jon Eichstadt

8

42

153

11:27.57

45:37.33

0:08.02

5

530

Ethan (jack) Moore

6

97

250

12:25.84

58:03.17

1:06.29

6

528

Zach Smaka

8

(101)

(351)

12:30.84

1:10:34.01

1:11.29

7

531

Aaron Cary

7

(102)

(453)

12:34.62

1:23:08.63

1:15.07

 
Team - Edgewood Finish Position - 10
Team Score (places): 262 Team Score (times): 58:11.90 Ave Time:11:38.38
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

205

Blake Marsh

7

14

14

10:59.33

10:59.33

0:00.00

2

198

Jacob Bass

7

34

48

11:20.92

22:20.25

0:21.59

3

203

Sam Lechlitner

7

59

107

11:43.97

34:04.22

0:44.64

4

199

Tedious Berelsman

7

68

175

11:52.18

45:56.40

0:52.85

5

202

Darryn Kuhl

7

87

262

12:15.50

58:11.90

1:16.17

6

213

Cal Zeigler

7

(95)

(357)

12:24.12

1:10:36.02

1:24.79

7

210

Murphy Stewart

7

(104)

(461)

12:38.02

1:23:14.04

1:38.69

 
Team - East Noble Finish Position - 11
Team Score (places): 269 Team Score (times): 58:12.63 Ave Time:11:38.53
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

820

Austin Liepe

8

13

13

10:54.90

10:54.90

0:00.00

2

824

Lucas Diehm

7

38

51

11:25.09

22:19.99

0:30.19

3

822

Noah Roque

8

69

120

11:54.11

34:14.10

0:59.21

4

825

Kyler Corbin

7

73

193

11:58.71

46:12.81

1:03.81

5

823

Chandler Eggering

8

76

269

11:59.82

58:12.63

1:04.92

6

821

Tyler Stinson

8

(81)

(350)

12:06.05

1:10:18.68

1:11.15

7

826

Keegan Foster

6

(90)

(440)

12:17.62

1:22:36.30

1:22.72

 
Team - Riverview MS Finish Position - 12
Team Score (places): 302 Team Score (times): 58:32.12 Ave Time:11:42.42
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

584

Wilson Whicker

8

1

1

10:13.09

10:13.09

0:00.00

2

580

Nathan Sizmore

8

9

10

10:47.46

21:00.55

0:34.37

3

573

Clayton Johnson

8

83

93

12:09.20

33:09.75

1:56.11

4

586

Sam Williams

8

100

193

12:30.70

45:40.45

2:17.61

5

575

Cole Little

7

109

302

12:51.67

58:32.12

2:38.58

6

576

Connor Miller

7

(122)

(424)

13:13.26

1:11:45.38

3:00.17

7

585

Nathan Willams

7

(125)

(549)

13:39.09

1:25:24.47

3:26.00

 
Team - Fairfield Finish Position - 13
Team Score (places): 312 Team Score (times): 59:05.22 Ave Time:11:49.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

237

Colten Cripe

8

12

12

10:52.20

10:52.20

0:00.00

2

241

Aj Miller

7

35

47

11:22.50

22:14.70

0:30.30

3

240

Lance Martin

7

75

122

11:59.72

34:14.42

1:07.52

4

243

Matthew Miller

7

92

214

12:21.36

46:35.78

1:29.16

5

248

Jenson Long

6

98

312

12:29.44

59:05.22

1:37.24

6

251

Joey Senn

6

(105)

(417)

12:40.56

1:11:45.78

1:48.36

7

244

Chris Monroe

7

(114)

(531)

13:04.42

1:24:50.20

2:12.22

 
Team - Lakeview Finish Position - 14
Team Score (places): 335 Team Score (times): 59:46.79 Ave Time:11:57.36
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

366

Thompson Hunter

7

21

21

11:08.61

11:08.61

0:00.00

2

355

Bazzoni Nick

8

29

50

11:16.18

22:24.79

0:07.57

3

365

Stiver Tanner

7

86

136

12:13.36

34:38.15

1:04.75

4

361

Howard Luke

8

89

225

12:16.87

46:55.02

1:08.26

5

362

Long Lennon

8

110

335

12:51.77

59:46.79

1:43.16

 
Team - Wawasee Finish Position - 15
Team Score (places): 336 Team Score (times): 59:22.81 Ave Time:11:52.56
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

761

Faurote Isiah

8

54

54

11:38.84

11:38.84

0:00.00

2

762

Yoder Benson

8

61

115

11:45.14

23:23.98

0:06.30

3

756

Powell Camden

6

63

178

11:48.13

35:12.11

0:09.29

4

760

Coblentz Evan

8

67

245

11:51.85

47:03.96

0:13.01

5

759

Hand Karlson

7

91

336

12:18.85

59:22.81

0:40.01

6

755

Brooks Grant

6

(94)

(430)

12:23.94

1:11:46.75

0:45.10

7

758

Ruff Kaiden

7

(130)

(560)

13:54.04

1:25:40.79

2:15.20

 
Team - St. Charles/St. Jude Finish Position - 16
Team Score (places): 372 Team Score (times): 1:00:00.78 Ave Time:12:00.16
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

628

Jason Kochanski

8

49

49

11:32.62

11:32.62

0:00.00

2

630

Atticus Wiseman

7

65

114

11:49.29

23:21.91

0:16.67

3

636

Daniel Cava

7

74

188

11:59.14

35:21.05

0:26.52

4

643

Noah Thurber

6

85

273

12:09.57

47:30.62

0:36.95

5

633

Henry Getty

7

99

372

12:30.16

1:00:00.78

0:57.54

6

637

Trevor Engelhaupt

6

(113)

(485)

13:01.25

1:13:02.03

1:28.63

7

638

Grant Gerbers

6

(123)

(608)

13:16.49

1:26:18.52

1:43.87

 
Team - Bellmont Finish Position - 17
Team Score (places): 431 Team Score (times): 1:01:40.22 Ave Time:12:20.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

16

Blaine Johnson

8

50

50

11:34.75

11:34.75

0:00.00

2

14

Ryne Norby

8

77

127

12:01.44

23:36.19

0:26.69

3

13

Ethan Corral

8

80

207

12:03.60

35:39.79

0:28.85

4

18

Isaac Fuelling

7

107

314

12:50.75

48:30.54

1:16.00

5

15

Kellen Boyle

8

117

431

13:09.68

1:01:40.22

1:34.93

6

23

Jordan Garlinger

7

(119)

(550)

13:11.29

1:14:51.51

1:36.54

7

22

Tanner Hirn

7

(120)

(670)

13:11.38

1:28:02.89

1:36.63

 
Team - Elkhart Chr. Finish Position - 18
Team Score (places): 498 Team Score (times): 1:05:42.45 Ave Time:13:08.49
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

220

David Schramm

8

8

8

10:43.41

10:43.41

0:00.00

2

223

Sam Frost

7

111

119

12:53.49

23:36.90

2:10.08

3

225

Josiah Dyck

6

116

235

13:08.08

36:44.98

2:24.67

4

222

Reese Morehead

8

129

364

13:53.92

50:38.90

3:10.51

5

224

Caleb Baccus

7

134

498

15:03.55

1:05:42.45

4:20.14

 
Team - Crestview Finish Position - 19
Team Score (places): 501 Team Score (times): 1:05:44.98 Ave Time:13:09.00
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

115

Elijah Eckert

8

52

52

11:37.27

11:37.27

0:00.00

2

118

Gavin Byerly

6

72

124

11:57.92

23:35.19

0:20.65

3

119

Domonic Baker

8

112

236

12:58.34

36:33.53

1:21.07

4

120

Dane Blackburn

6

128

364

13:53.43

50:26.96

2:16.16

5

116

Gavin Covey

7

137

501

15:18.02

1:05:44.98

3:40.75

 
Team - St. Elizabeth Finish Position - 20
Team Score (places): 515 Team Score (times): 1:05:33.67 Ave Time:13:06.73
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

653

Carter Cook

8

58

58

11:43.78

11:43.78

0:00.00

2

656

Christopher Svitek

7

82

140

12:08.49

23:52.27

0:24.71

3

658

Nathan Gosche

6

115

255

13:07.23

36:59.50

1:23.45

4

657

Max Falloon

6

124

379

13:18.15

50:17.65

1:34.37

5

655

Peter Schroeder

7

136

515

15:16.02

1:05:33.67

3:32.24

 
Team - Lakeland Finish Position - 21
Team Score (places): 631 Team Score (times): 1:09:46.55 Ave Time:13:57.31
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

327

Mason Yoder

6

108

108

12:50.88

12:50.88

0:00.00

2

329

Luke Franke

7

127

235

13:51.56

26:42.44

1:00.68

3

328

Cole Schiffli

6

131

366

14:00.94

40:43.38

1:10.06

4

332

Bryce Barton

6

132

498

14:15.77

54:59.15

1:24.89

5

330

Dominick Wood

8

133

631

14:47.40

1:09:46.55

1:56.52

6

333

Gabe Haines

8

(135)

(766)

15:10.68

1:24:57.23

2:19.80

 
Team - Canterbury Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

41

Teddy Tsai

8

Less Than 5

 

16:25.67

16:25.67

0:00.00

2

43

Andrew Paparo

6

Less Than 5

 

16:56.84

33:22.51

0:31.17

3

42

Park Laffkas

6

Less Than 5

 

19:20.94

52:43.45

2:55.27

 
Team - Garrett Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

261

Tanner McMain

6

Less Than 5

 

13:24.50

13:24.50

0:00.00

 
Team - St. Vincent Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

677

Joe Didier

7

Less Than 5

 

11:44.05

11:44.05

0:00.00

2

678

Max Simcox

8

Less Than 5

 

11:54.90

23:38.95

0:10.85

3

679

Luke Schwieterman

7

Less Than 5

 

13:03.58

36:42.53

1:19.53

4

680

Frank Baumgartner

7

Less Than 5

 

13:29.98

50:12.51

1:45.93

 

Final Team Results - Boys

 

Boys Reserve

 
 
Team - Maple Creek Finish Position - 1
Team Score (places): 22 Team Score (times): 59:34.88 Ave Time:11:54.98
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

454

Grant Badgley

8

2

2

11:42.49

11:42.49

0:00.00

2

498

Jackson Stenger

8

3

5

11:52.57

23:35.06

0:10.08

3

460

Cory Bussen

8

4

9

11:55.36

35:30.42

0:12.87

4

477

Alex Karber

8

6

15

11:59.50

47:29.92

0:17.01

5

453

Jeremy Ashton

8

7

22

12:04.96

59:34.88

0:22.47

6

483

Allen Mason

8

(9)

(31)

12:06.37

1:11:41.25

0:23.88

7

474

Nate Holzhauser

7

(10)

(41)

12:08.16

1:23:49.41

0:25.67

8

461

Jacob Butler

7

More Than 7

 

12:10.40

1:35:59.81

0:27.91

9

497

Will Schneider

8

More Than 7

 

12:14.90

1:48:14.71

0:32.41

10

465

James Fillers

6

More Than 7

 

12:15.47

2:00:30.18

0:32.98

11

473

Chas Hall

7

More Than 7

 

12:23.23

2:12:53.41

0:40.74

12

505

Logan Zuber

6

More Than 7

 

12:28.26

2:25:21.67

0:45.77

13

471

Micah Groeling

8

More Than 7

 

12:34.58

2:37:56.25

0:52.09

14

487

Nate Miller

6

More Than 7

 

12:44.11

2:50:40.36

1:01.62

15

491

Brad Ogle

6

More Than 7

 

12:46.32

3:03:26.68

1:03.83

16

458

Nathan Borland

6

More Than 7

 

12:54.55

3:16:21.23

1:12.06

17

484

Seth Maxwell

7

More Than 7

 

13:00.80

3:29:22.03

1:18.31

18

501

Wayne Swing

6

More Than 7

 

13:03.04

3:42:25.07

1:20.55

19

455

Alex Barb

7

More Than 7

 

13:13.18

3:55:38.25

1:30.69

20

492

John Owen

7

More Than 7

 

13:14.17

4:08:52.42

1:31.68

21

485

Jacob McGrath

6

More Than 7

 

13:19.68

4:22:12.10

1:37.19

22

500

Peter Swift

7

More Than 7

 

13:26.69

4:35:38.79

1:44.20

23

451

Merrick Adams

7

More Than 7

 

13:31.75

4:49:10.54

1:49.26

24

466

Seth Fisher

6

More Than 7

 

13:35.47

5:02:46.01

1:52.98

25

489

Brendan Mullett

6

More Than 7

 

13:39.72

5:16:25.73

1:57.23

26

488

Jackson Million

6

More Than 7

 

13:40.42

5:30:06.15

1:57.93

27

504

Ayden Williams

7

More Than 7

 

13:55.57

5:44:01.72

2:13.08

28

494

Logan Parker

8

More Than 7

 

14:19.42

5:58:21.14

2:36.93

29

478

Nicholas Kiplinger

6

More Than 7

 

14:46.98

6:13:08.12

3:04.49

30

463

Josh Clark

6

More Than 7

 

14:56.01

6:28:04.13

3:13.52

31

475

Tom Huynh

6

More Than 7

 

15:03.78

6:43:07.91

3:21.29

32

457

Jagger Boggs

6

More Than 7

 

15:07.89

6:58:15.80

3:25.40

33

480

Quinton Lewis

6

More Than 7

 

15:09.02

7:13:24.82

3:26.53

34

503

Patrick Wargo

6

More Than 7

 

15:29.98

7:28:54.80

3:47.49

35

482

Nathan Mack

6

More Than 7

 

15:40.70

7:44:35.50

3:58.21

36

464

Parker Evans

6

More Than 7

 

15:45.83

8:00:21.33

4:03.34

37

470

Alex Green

6

More Than 7

 

15:46.77

8:16:08.10

4:04.28

38

456

Brad Bodecker

6

More Than 7

 

16:32.52

8:32:40.62

4:50.03

39

469

Kyle Goeglein

6

More Than 7

 

16:46.41

8:49:27.03

5:03.92

40

499

Chandler Swain

6

More Than 7

 

16:51.03

9:06:18.06

5:08.54

41

502

Nick Toscos

6

More Than 7

 

17:09.96

9:23:28.02

5:27.47

42

493

Colin Parker

6

More Than 7

 

17:13.59

9:40:41.61

5:31.10

43

459

Spencer Brennan

6

More Than 7

 

17:27.63

9:58:09.24

5:45.14

44

468

Adrian Gerhardt

6

More Than 7

 

17:31.47

10:15:40.71

5:48.98

45

462

Simon Carpenter

6

More Than 7

 

17:47.01

10:33:27.72

6:04.52

 
Team - Summit M.S. Finish Position - 2
Team Score (places): 106 Team Score (times): 1:02:45.85 Ave Time:12:33.17
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

720

Dawson Colwell

6

14

14

12:22.10

12:22.10

0:00.00

2

742

Luke Sheppard

7

16

30

12:27.75

24:49.85

0:05.65

3

715

Ethan Baitz

6

23

53

12:34.70

37:24.55

0:12.60

4

723

Spencer Hoff

8

26

79

12:40.65

50:05.20

0:18.55

5

730

Calvin Madsen

7

27

106

12:40.65

1:02:45.85

0:18.55

6

739

Nathan Schlutz

7

(37)

(143)

12:59.58

1:15:45.43

0:37.48

7

735

Parker Mitchell

7

(54)

(197)

13:20.99

1:29:06.42

0:58.89

8

740

Johnathan Sheets

7

More Than 7

 

13:26.17

1:42:32.59

1:04.07

9

722

Kaleb Crawford

7

More Than 7

 

13:37.61

1:56:10.20

1:15.51

10

731

Blake Mast

8

More Than 7

 

13:46.75

2:09:56.95

1:24.65

11

724

Aidan Houser

6

More Than 7

 

14:12.75

2:24:09.70

1:50.65

12

725

Ben Johnson

6

More Than 7

 

14:15.77

2:38:25.47

1:53.67

13

737

Brenden Nuttle

6

More Than 7

 

15:13.32

2:53:38.79

2:51.22

14

716

Jacob Bashford

6

More Than 7

 

15:25.47

3:09:04.26

3:03.37

15

727

Chase Lane

6

More Than 7

 

15:31.48

3:24:35.74

3:09.38

16

717

Aydon Brown

6

More Than 7

 

15:35.45

3:40:11.19

3:13.35

17

738

Ellis Rogers

8

More Than 7

 

15:52.42

3:56:03.61

3:30.32

18

718

Aidan Buszawski

6

More Than 7

 

17:12.25

4:13:15.86

4:50.15

19

743

Tyler Veit

7

More Than 7

 

17:21.74

4:30:37.60

4:59.64

 
Team - Carroll Finish Position - 3
Team Score (places): 120 Team Score (times): 1:03:00.21 Ave Time:12:36.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

72

Mason Lingg

7

5

5

11:58.25

11:58.25

0:00.00

2

106

Brandon Walker

8

17

22

12:30.59

24:28.84

0:32.34

3

105

Tyler Sustek

8

28

50

12:43.30

37:12.14

0:45.05

4

98

Braeden Hall

8

34

84

12:48.65

50:00.79

0:50.40

5

95

Luke Schlatter

7

36

120

12:59.42

1:03:00.21

1:01.17

6

88

Zachary Castator

7

(50)

(170)

13:17.00

1:16:17.21

1:18.75

7

92

Seth Lubbehusen

7

(59)

(229)

13:34.57

1:29:51.78

1:36.32

8

78

Noah Edgar

6

More Than 7

 

13:47.79

1:43:39.57

1:49.54

9

90

Donald Deatrick

7

More Than 7

 

14:06.05

1:57:45.62

2:07.80

10

99

Timothy Knepple

8

More Than 7

 

14:11.80

2:11:57.42

2:13.55

11

80

Frankie Marra

6

More Than 7

 

14:24.29

2:26:21.71

2:26.04

12

101

Alexander Pensinger

8

More Than 7

 

14:42.98

2:41:04.69

2:44.73

13

87

Hayden Byall

7

More Than 7

 

14:44.64

2:55:49.33

2:46.39

14

97

Tyler Delagrange

8

More Than 7

 

14:56.24

3:10:45.57

2:57.99

15

91

Zachary Larson

7

More Than 7

 

15:05.91

3:25:51.48

3:07.66

16

81

Nicholas McKinley

6

More Than 7

 

15:05.95

3:40:57.43

3:07.70

17

75

Elijah Andress

6

More Than 7

 

15:23.81

3:56:21.24

3:25.56

18

89

Dartanion Chapman

7

More Than 7

 

15:44.62

4:12:05.86

3:46.37

19

104

Sinjon Stoney

8

More Than 7

 

15:51.41

4:27:57.27

3:53.16

20

76

Dominic Cardenas

6

More Than 7

 

16:05.79

4:44:03.06

4:07.54

21

96

Alexander Chmiel

8

More Than 7

 

16:14.09

5:00:17.15

4:15.84

22

100

Alexander Krauskopf

8

More Than 7

 

16:50.22

5:17:07.37

4:51.97

23

77

Seth Deininger

6

More Than 7

 

16:52.81

5:34:00.18

4:54.56

24

83

Jordan Swanson

6

More Than 7

 

16:59.46

5:50:59.64

5:01.21

25

82

Corey Stout

6

More Than 7

 

20:29.69

6:11:29.33

8:31.44

 
Team - East Noble Finish Position - 4
Team Score (places): 122 Team Score (times): 1:03:08.13 Ave Time:12:37.63
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

834

Weslie Potts

7

12

12

12:18.29

12:18.29

0:00.00

2

835

Ben Hand

7

13

25

12:19.99

24:38.28

0:01.70

3

829

Ian Schowe

8

22

47

12:34.66

37:12.94

0:16.37

4

827

Sam Sibert

8

32

79

12:46.62

49:59.56

0:28.33

5

842

Evan Eggering

6

43

122

13:08.57

1:03:08.13

0:50.28

6

830

Leo Meza

8

(44)

(166)

13:10.91

1:16:19.04

0:52.62

7

850

Dillon Yahne

6

(55)

(221)

13:21.51

1:29:40.55

1:03.22

8

833

Mohamed Alasal

8

More Than 7

 

13:31.43

1:43:11.98

1:13.14

9

831

Chase Grate

8

More Than 7

 

13:42.19

1:56:54.17

1:23.90

10

832

Austin Fortman

8

More Than 7

 

13:45.18

2:10:39.35

1:26.89

11

828

Aaron Wagner

8

More Than 7

 

13:56.60

2:24:35.95

1:38.31

12

840

Carson Maag

7

More Than 7

 

14:30.29

2:39:06.24

2:12.00

13

849

Owen Fleck

6

More Than 7

 

14:33.81

2:53:40.05

2:15.52

14

843

Michael Deetz

6

More Than 7

 

14:34.79

3:08:14.84

2:16.50

15

857

Jalen Belhumeur

6

More Than 7

 

14:47.49

3:23:02.33

2:29.20

16

836

Cesar Argueta

7

More Than 7

 

15:05.01

3:38:07.34

2:46.72

17

844

Edwin Aguirre

6

More Than 7

 

15:28.84

3:53:36.18

3:10.55

18

837

Jaden Beard

8

More Than 7

 

16:06.47

4:09:42.65

3:48.18

19

839

Austin McDougall

7

More Than 7

 

16:08.70

4:25:51.35

3:50.41

20

851

Noah Perkins

6

More Than 7

 

16:22.15

4:42:13.50

4:03.86

21

848

Nathan Richards

6

More Than 7

 

16:27.17

4:58:40.67

4:08.88

22

853

Landon Brinkman

6

More Than 7

 

16:29.61

5:15:10.28

4:11.32

23

838

Hudson Burke

7

More Than 7

 

18:31.62

5:33:41.90

6:13.33

24

845

Kayden McDougall

6

More Than 7

 

19:24.44

5:53:06.34

7:06.15

25

847

Jack Meyer

6

More Than 7

 

19:53.98

6:13:00.32

7:35.69

26

846

Tristen Hood

6

More Than 7

 

21:17.81

6:34:18.13

8:59.52

27

855

Josh Prater

6

More Than 7

 

24:02.64

6:58:20.77

11:44.35

 
Team - DeKalb Finish Position - 5
Team Score (places): 147 Team Score (times): 1:03:54.57 Ave Time:12:46.91
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

152

Cale Beer

8

11

11

12:15.67

12:15.67

0:00.00

2

153

Kai Huffman

8

15

26

12:24.06

24:39.73

0:08.39

3

159

Wesley Bender

7

38

64

13:00.40

37:40.13

0:44.73

4

157

Edwin Thomas

8

41

105

13:06.37

50:46.50

0:50.70

5

155

Brendan Miazgowizg

8

42

147

13:08.07

1:03:54.57

0:52.40

6

166

Cade Williamson

7

(57)

(204)

13:30.87

1:17:25.44

1:15.20

7

167

Preston Allen

6

(58)

(262)

13:33.80

1:30:59.24

1:18.13

8

161

Isaac Green

7

More Than 7

 

13:34.91

1:44:34.15

1:19.24

9

173

Lucas Larowe

6

More Than 7

 

13:36.58

1:58:10.73

1:20.91

10

175

Travers Mason

6

More Than 7

 

13:41.33

2:11:52.06

1:25.66

11

182

Tyler Voigt

6

More Than 7

 

14:10.68

2:26:02.74

1:55.01

12

176

Jacob Miller

6

More Than 7

 

14:35.19

2:40:37.93

2:19.52

13

163

Jack Mahoney

7

More Than 7

 

14:48.71

2:55:26.64

2:33.04

14

154

Jacob Kelley

8

More Than 7

 

14:58.70

3:10:25.34

2:43.03

15

172

Ryan Jauregui

6

More Than 7

 

15:00.85

3:25:26.19

2:45.18

16

162

Jacob Hanes

7

More Than 7

 

15:11.36

3:40:37.55

2:55.69

17

171

Colten Eads

6

More Than 7

 

15:12.73

3:55:50.28

2:57.06

18

158

Adam Utnage

8

More Than 7

 

15:14.39

4:11:04.67

2:58.72

19

164

Alex McCrory

7

More Than 7

 

15:16.20

4:26:20.87

3:00.53

20

177

Gavin Morr

6

More Than 7

 

15:18.77

4:41:39.64

3:03.10

21

174

Jacob Ley

6

More Than 7

 

15:22.07

4:57:01.71

3:06.40

22

165

Braeden McIntire

7

More Than 7

 

15:36.50

5:12:38.21

3:20.83

23

169

Lucas Days

6

More Than 7

 

17:05.08

5:29:43.29

4:49.41

24

180

Zack Squires

6

More Than 7

 

19:16.14

5:48:59.43

7:00.47

25

181

Gabe Tobierre

6

More Than 7

 

22:03.51

6:11:02.94

9:47.84

26

170

Joshua Duke

6

More Than 7

 

22:04.63

6:33:07.57

9:48.96

 
Team - Lincoln Finish Position - 6
Team Score (places): 153 Team Score (times): 1:04:02.78 Ave Time:12:48.56
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

408

Austin Delee

8

19

19

12:33.15

12:33.15

0:00.00

2

387

Colin Chupp

6

21

40

12:33.91

25:07.06

0:00.76

3

399

Nick Anders

7

25

65

12:39.91

37:46.97

0:06.76

4

402

Max Howard

7

35

100

12:55.00

50:41.97

0:21.85

5

393

William Kingston

6

53

153

13:20.81

1:04:02.78

0:47.66

6

390

Tanner Feece

6

(64)

(217)

13:39.38

1:17:42.16

1:06.23

7

417

Hugh Smith

8

(65)

(282)

13:41.09

1:31:23.25

1:07.94

8

409

Hardy Chapman

8

More Than 7

 

13:52.49

1:45:15.74

1:19.34

9

407

Michael Stauffer

7

More Than 7

 

13:58.14

1:59:13.88

1:24.99

10

404

Kyle Johnson

7

More Than 7

 

14:06.11

2:13:19.99

1:32.96

11

410

Mattthew Gerard

8

More Than 7

 

14:07.43

2:27:27.42

1:34.28

12

394

Seth Mills

6

More Than 7

 

14:11.69

2:41:39.11

1:38.54

13

395

Braiz Mitchell

6

More Than 7

 

14:14.05

2:55:53.16

1:40.90

14

403

Matthew Janus

7

More Than 7

 

14:56.13

3:10:49.29

2:22.98

15

401

Blake Edwards

7

More Than 7

 

15:08.15

3:25:57.44

2:35.00

16

405

Grayson Meadors

7

More Than 7

 

15:18.59

3:41:16.03

2:45.44

17

391

Nathan Filson

6

More Than 7

 

16:32.47

3:57:48.50

3:59.32

18

406

Ryan Puglisi

7

More Than 7

 

16:41.60

4:14:30.10

4:08.45

19

386

Nate Bradley

6

More Than 7

 

16:44.33

4:31:14.43

4:11.18

20

389

Connor Delee

6

More Than 7

 

18:02.54

4:49:16.97

5:29.39

 
Team - Westview Finish Position - 7
Team Score (places): 229 Team Score (times): 1:05:51.27 Ave Time:13:10.25
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

808

Jeremy Miller

8

1

1

11:42.26

11:42.26

0:00.00

2

814

Dominic Hostetler

7

8

9

12:05.00

23:47.26

0:22.74

3

818

Landon Bennett

6

66

75

13:44.54

37:31.80

2:02.28

4

817

Isaac Niccum

6

67

142

13:45.15

51:16.95

2:02.89

5

816

Bill Compton

7

87

229

14:34.32

1:05:51.27

2:52.06

6

819

Riley Vliet

6

(90)

(319)

14:41.00

1:20:32.27

2:58.74

 
Team - NORTHRIDGE Finish Position - 8
Team Score (places): 247 Team Score (times): 1:06:37.05 Ave Time:13:19.41
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

541

Quinton Long

6

20

20

12:33.88

12:33.88

0:00.00

2

536

Andrew Eichstadt

7

30

50

12:45.64

25:19.52

0:11.76

3

538

Nicholas Gorden

6

60

110

13:37.41

38:56.93

1:03.53

4

532

Ashton Bernth

6

61

171

13:37.47

52:34.40

1:03.59

5

544

Brenden Oden

6

76

247

14:02.65

1:06:37.05

1:28.77

6

547

Jacob Welker

6

(81)

(328)

14:06.84

1:20:43.89

1:32.96

7

533

Michael Canfield

6

(92)

(420)

14:47.43

1:35:31.32

2:13.55

8

545

Canyen Setser

7

More Than 7

 

14:47.67

1:50:18.99

2:13.79

9

548

Dane Woodworth

6

More Than 7

 

15:02.01

2:05:21.00

2:28.13

10

546

Cameron Watkins

6

More Than 7

 

15:28.73

2:20:49.73

2:54.85

11

539

Bodie Hunt

6

More Than 7

 

15:31.74

2:36:21.47

2:57.86

12

534

Tom Cary

6

More Than 7

 

15:46.78

2:52:08.25

3:12.90

13

537

Brendan Gleim

6

More Than 7

 

16:04.72

3:08:12.97

3:30.84

14

543

Evan Nay

6

More Than 7

 

16:09.50

3:24:22.47

3:35.62

15

535

Ethan Cash

6

More Than 7

 

16:32.67

3:40:55.14

3:58.79

16

540

Josh Kline

6

More Than 7

 

18:23.92

3:59:19.06

5:50.04

 
Team - Fairfield Finish Position - 9
Team Score (places): 256 Team Score (times): 1:06:44.58 Ave Time:13:20.92
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

238

Christopher Lehman

8

33

33

12:47.02

12:47.02

0:00.00

2

250

Norman Schrock

6

39

72

13:02.74

25:49.76

0:15.72

3

252

Hayden Yoder

6

48

120

13:15.61

39:05.37

0:28.59

4

242

Dylan Miller

7

63

183

13:39.10

52:44.47

0:52.08

5

246

Austin Custer

6

73

256

14:00.11

1:06:44.58

1:13.09

6

245

Landon Cosby

6

(95)

(351)

15:11.64

1:21:56.22

2:24.62

7

247

Joseph Hochstetler

6

(96)

(447)

15:15.34

1:37:11.56

2:28.32

8

249

Josh Moreland

6

More Than 7

 

16:17.18

1:53:28.74

3:30.16

 
Team - St. Charles/St. Jude Finish Position - 10
Team Score (places): 279 Team Score (times): 1:07:20.45 Ave Time:13:28.09
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

631

Noah Maskal

7

29

29

12:44.94

12:44.94

0:00.00

2

632

Joe Schipper

7

45

74

13:12.38

25:57.32

0:27.44

3

646

Brendan Nix

6

49

123

13:15.91

39:13.23

0:30.97

4

634

Jude Donias

7

77

200

14:02.77

53:16.00

1:17.83

5

640

Evan Smith

6

79

279

14:04.45

1:07:20.45

1:19.51

6

629

Sam Horine

8

(83)

(362)

14:18.13

1:21:38.58

1:33.19

7

635

Tim McMasters

7

(89)

(451)

14:40.83

1:36:19.41

1:55.89

8

641

Peter Obergfell

6

More Than 7

 

15:10.11

1:51:29.52

2:25.17

9

642

Mateo Garcia

6

More Than 7

 

17:24.17

2:08:53.69

4:39.23

 
Team - Riverview MS Finish Position - 11
Team Score (places): 287 Team Score (times): 1:07:31.83 Ave Time:13:30.37
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

570

Isaiah Decker

6

31

31

12:46.19

12:46.19

0:00.00

2

569

Jacob Daugherty

6

51

82

13:17.93

26:04.12

0:31.74

3

579

Harrison Niswander

6

62

144

13:37.65

39:41.77

0:51.46

4

587

Tavin Wood

6

69

213

13:48.85

53:30.62

1:02.66

5

566

Jack Britten

8

74

287

14:01.21

1:07:31.83

1:15.02

6

571

Wyatt Dohrman

6

(75)

(362)

14:02.21

1:21:34.04

1:16.02

7

567

Eades Bullock

6

(82)

(444)

14:11.74

1:35:45.78

1:25.55

8

568

Jacob Clicker

6

More Than 7

 

14:20.94

1:50:06.72

1:34.75

9

589

J.t. York

6

More Than 7

 

14:23.15

2:04:29.87

1:36.96

10

591

Zach Zehner

7

More Than 7

 

15:00.87

2:19:30.74

2:14.68

11

583

Jacob Vereeke

6

More Than 7

 

15:15.64

2:34:46.38

2:29.45

12

590

Holmes Zachary

6

More Than 7

 

16:00.28

2:50:46.66

3:14.09

13

572

Jared Jamison

7

More Than 7

 

16:16.60

3:07:03.26

3:30.41

14

578

Seth Mottram

6

More Than 7

 

16:48.18

3:23:51.44

4:01.99

15

588

Lane Wright

7

More Than 7

 

17:25.83

3:41:17.27

4:39.64

 
Team - isms Finish Position - 12
Team Score (places): 305 Team Score (times): 1:08:07.38 Ave Time:13:37.48
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

302

Logan Campbell

7

40

40

13:04.69

13:04.69

0:00.00

2

315

Logan Trier

6

46

86

13:14.12

26:18.81

0:09.43

3

297

Michael Johnson

8

68

154

13:47.99

40:06.80

0:43.30

4

304

Adrew Korus

7

71

225

13:55.15

54:01.95

0:50.46

5

300

Kale Johnson

8

80

305

14:05.43

1:08:07.38

1:00.74

6

318

Peyton Pope

6

(84)

(389)

14:24.58

1:22:31.96

1:19.89

7

312

Corbin Copeland

6

(88)

(477)

14:37.23

1:37:09.19

1:32.54

8

317

Sam Hunter

6

More Than 7

 

14:48.79

1:51:57.98

1:44.10

9

307

Jackson Smith

6

More Than 7

 

15:07.61

2:07:05.59

2:02.92

10

309

Devin Wirick

6

More Than 7

 

15:12.16

2:22:17.75

2:07.47

11

303

Daniel McCullough

7

More Than 7

 

15:22.11

2:37:39.86

2:17.42

12

301

Randy Timms

8

More Than 7

 

15:31.02

2:53:10.88

2:26.33

13

306

Kason Coyle

7

More Than 7

 

15:48.16

3:08:59.04

2:43.47

14

311

Logan Tackett

6

More Than 7

 

15:54.26

3:24:53.30

2:49.57

15

320

Jack Maggart

6

More Than 7

 

16:31.09

3:41:24.39

3:26.40

16

310

Jaxon Crawford

6

More Than 7

 

17:13.25

3:58:37.64

4:08.56

17

308

Ian Harrold

6

More Than 7

 

17:57.91

4:16:35.55

4:53.22

18

316

Quinton Harrold

6

More Than 7

 

18:09.52

4:34:45.07

5:04.83

 
Team - Edgewood Finish Position - 13
Team Score (places): 332 Team Score (times): 1:11:06.95 Ave Time:14:13.39
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

212

Cy Zeigler

7

18

18

12:30.74

12:30.74

0:00.00

2

209

Mick Stewart

7

24

42

12:36.53

25:07.27

0:05.79

3

200

Jonah Brinkerhuff

7

91

133

14:44.26

39:51.53

2:13.52

4

214

Daniel Zogbija

7

99

232

15:34.57

55:26.10

3:03.83

5

204

Gerardo Marquinhos

7

100

332

15:40.85

1:11:06.95

3:10.11

 
Team - Bellmont Finish Position - 14
Team Score (places): 360 Team Score (times): 1:10:11.56 Ave Time:14:02.31
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

20

Patrick Gunsett

7

47

47

13:15.43

13:15.43

0:00.00

2

17

Karson Everett

7

70

117

13:54.76

27:10.19

0:39.33

3

27

Calvin Faurote

6

72

189

13:59.01

41:09.20

0:43.58

4

26

Logan Lengerich

6

78

267

14:03.34

55:12.54

0:47.91

5

28

Brett Johnson

6

93

360

14:59.02

1:10:11.56

1:43.59

6

21

Jayden Brewster

7

(94)

(454)

15:10.63

1:25:22.19

1:55.20

7

29

Eli Hunt

6

(98)

(552)

15:21.27

1:40:43.46

2:05.84

8

25

Mason Vrablic

7

More Than 7

 

15:35.08

1:56:18.54

2:19.65

9

24

Maverick Shifferly

7

More Than 7

 

16:37.66

2:12:56.20

3:22.23

 
Team - Lakeview Finish Position - 15
Team Score (places): 376 Team Score (times): 1:10:58.97 Ave Time:14:11.79
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

360

Graney Will

8

52

52

13:19.70

13:19.70

0:00.00

2

357

Cruz Francisco

8

56

108

13:26.56

26:46.26

0:06.86

3

367

Zamarripa Santos

7

85

193

14:25.50

41:11.76

1:05.80

4

364

Rhodes Cole

7

86

279

14:29.61

55:41.37

1:09.91

5

359

Gonzalez-Vera Tony

8

97

376

15:17.60

1:10:58.97

1:57.90

 
Team - Canterbury Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

44

Matthew Weigand

6

Less Than 5

 

24:18.13

24:18.13

0:00.00

 
Team - Garrett Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

262

Laine Middleton

8

Less Than 5

 

15:40.71

15:40.71

0:00.00

2

263

Reece Clingan

7

Less Than 5

 

16:36.80

32:17.51

0:56.09

 
Team - Lakeland Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

335

Jake Guldin

6

Less Than 5

 

18:26.17

18:26.17

0:00.00

2

338

Trent Dunn

6

Less Than 5

 

22:23.87

40:50.04

3:57.70

 
Team - St. Elizabeth Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

662

Teddy McComb

6

Less Than 5

 

14:53.41

14:53.41

0:00.00

2

659

Will Steigmeyer

7

Less Than 5

 

15:05.41

29:58.82

0:12.00

3

663

Mitch McCall

6

Less Than 5

 

15:47.15

45:45.97

0:53.74

4

661

Henry Kiracofe

6

Less Than 5

 

18:14.96

1:04:00.93

3:21.55

 
Team - Wawasee Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

757

Eryman Chad

6

Less Than 5

 

15:19.73

15:19.73

0:00.00

 
Team - West Noble Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

794

Ryan Reyes

8

Less Than 5

 

13:46.69

13:46.69

0:00.00

2

789

Diego Flores

6

Less Than 5

 

13:53.82

27:40.51

0:07.13

3

793

Austin Coplin

6

Less Than 5

 

14:44.85

42:25.36

0:58.16

4

791

Wesley Shaw

6

Less Than 5

 

16:03.14

58:28.50

2:16.45

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

428

Zoe Duffus Maple Creek

10:40.11

5:44/M

7

 

2

2

424

Shelby Christman Maple Creek

11:10.21

6:00/M

7

 

3

3

265

Jasmine Early isms

11:23.27

6:07/M

8

 

4

4

266

Lilly Oddou isms

11:34.89

6:13/M

8

 

5

5

433

Rayna Fruchey Maple Creek

11:48.22

6:21/M

8

 

6

6

763

Yarency Murillo West Noble

11:55.62

6:24/M

8

 

7

7

422

Courtney Brown Maple Creek

11:56.64

6:25/M

8

 

8

8

604

Aileen Delaney St. Charles/St. Jude

11:57.12

6:25/M

7

 

9

9

508

Caitlin Clark NORTHRIDGE

11:58.79

6:26/M

8

 

10

10

431

Caitlyn Fisher Maple Creek

12:00.03

6:27/M

8

 

11

11

695

Mary McArdle Summit M.S.

12:01.78

6:28/M

6

 

12

12

449

Raegan Tippey Maple Creek

12:01.82

6:28/M

8

 

13

13

800

Christine Yoder Westview

12:08.32

6:31/M

6

 

14

14

267

Eden Oddou isms

12:09.89

6:32/M

8

 

15

15

426

Mallory Clements Maple Creek

12:12.64

6:34/M

8

 

16

16

2

Kaylee Fuelling Bellmont

12:19.10

6:37/M

7

 

17

17

47

Emily Parrett Carroll

12:26.01

6:41/M

7

 

18

18

686

Mia Faber Summit M.S.

12:32.37

6:44/M

6

 

19

19

190

Megan Metzger Edgewood

12:32.50

6:44/M

7

 

20

20

187

Amslie Howett Edgewood

12:32.58

6:44/M

7

 

21

21

564

Addy Wiley Riverview MS

12:37.54

6:47/M

6

 

22

22

565

Lesley Zook Riverview MS

12:38.20

6:48/M

7

 

23

23

556

Anna Guerre Riverview MS

12:40.12

6:49/M

6

 

24

24

227

Carol Haldeman Fairfield

12:41.68

6:49/M

8