New Haven Classic X Country

September 26, 2015


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

HS Boys A

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1347

Chandler Julius Oak Hill

16:37.62

5:22/M

12

 

2

2

1229

Gabe Beatty Northeastern

16:38.97

5:22/M

10

 

3

3

385

Jacob Eyer Churubusco

16:43.45

5:24/M

11

 

4

4

296

Jared Reckard Bluffton

16:44.76

5:24/M

12

 

5

5

393

Trey Springer Churubusco

17:09.70

5:32/M

11

 

6

6

690

Colin Coryell Frankton

17:17.23

5:35/M

12

 

7

7

574

Austin Springer Elkhart Christian

17:17.97

5:35/M

12

 

8

8

16

Calvin Isch Adams Central

17:18.93

5:35/M

12

 

9

9

693

Dimitri Margaritidis Frankton

17:25.34

5:37/M

9

 

10

10

575

Kris Waycaster Elkhart Christian

17:29.23

5:38/M

11

 

11

11

1236

Quinton West Northeastern

17:30.99

5:39/M

11

 

12

12

570

Garrett McKee Elkhart Christian

17:33.87

5:40/M

11

 

13

13

1351

Silas Vermilya Oak Hill

17:34.80

5:40/M

11

 

14

14

572

Trevor Miller Elkhart Christian

17:37.79

5:41/M

10

 

15

15

1488

Josiah Friedersdorf Southwood

17:39.51

5:42/M

12

 

16

16

18

Tucker Miller Adams Central

17:41.05

5:42/M

12

 

17

17

1232

Mason Fisher Northeastern

17:49.40

5:45/M

11

 

18

(< 5)

550

Keagan Biddle Eastside

17:50.03

5:45/M

12

 

19

18

20

Juwan Peralez Adams Central

17:50.81

5:45/M

12

 

20

19

1345

Jc Herring Oak Hill

17:52.09

5:46/M

11

 

21

20

213

Andrew Thurman Blackford

17:52.92

5:46/M

10

 

22

21

569

Lucas Magaldi Elkhart Christian

17:56.05

5:47/M

10

 

23

22

1339

Beau Clouser Oak Hill

17:58.38

5:48/M

12

 

24

23

1567

Josh Wright Whitko

18:05.44

5:50/M

11

 

25

24

223

Austin McIntosh Blackhawk Christian

18:05.64

5:50/M

9

 

26

25

315

Jacob Nykiel Bremen

18:09.08

5:51/M

10

 

27

26

291

Logan Baumgartner Bluffton

18:12.78

5:52/M

10

 

28

27

372

Aarronn Steele Central Noble

18:14.10

5:53/M

11

 

29

28

1234

Keith Rose Northeastern

18:14.77

5:53/M

12

 

30

29

2484

Colton Anderson Bluffton

18:16.32

5:54/M

11

 

31

30

212

Brady Swartz Blackford

18:20.79

5:55/M

12

 

32

31

21

Jonah Tijerina Adams Central

18:20.87

5:55/M

12

 

33

32

224

Jacob Nygaard Blackhawk Christian

18:22.44

5:55/M

11

 

34

33

566

Trent Kautzmann Elkhart Christian

18:24.52

5:56/M

12

 

35

34

298

Hudson Shalley Bluffton

18:26.30

5:57/M

10

 

36

35

1489

Chase Guenin Southwood

18:30.15

5:58/M

10

 

37

36

392

Jacob Skinner Churubusco

18:31.86

5:58/M

11

 

38

37

289

Chance Anderson Bluffton

18:33.99

5:59/M

11

 

39

(< 5)

1411

Beau Balch Rensselaer Central

18:35.61

6:00/M

12

 

40

(< 5)

100

Evan Brown Bethany Christian

18:36.12

6:00/M

9

 

41

38

312

Logan Fish Bremen

18:43.30

6:02/M

9

 

42

39

329

Cam Cobler Canterbury

18:44.12

6:03/M

9

 

43

40

294

Eli Kitt Bluffton

18:44.47

6:03/M

11

 

44

41

19

Corey Oliver Adams Central

18:44.91

6:03/M

9

 

45

42

695

Patrick Spillman Frankton

18:45.83

6:03/M

11

 

46

(< 5)

1410

John Clay Anderson Rensselaer Central

18:45.98

6:03/M

10

 

47

43

14

Tristan Anderson Adams Central

18:46.78

6:03/M

10

 

48

44

1231

Caylor Fisher Northeastern

18:47.49

6:04/M

9

 

49

45

221

Victor Fink Blackhawk Christian

18:48.60

6:04/M

10

 

50

46

227

Matthew Rumple Blackhawk Christian

18:49.22

6:04/M

10

 

51

47

371

Kaleb Smith Central Noble

18:49.86

6:04/M

12

 

52

48

1392

Allan Steele Prairie Heights

18:50.06

6:05/M

9

 

53

49

388

Mason Gray Churubusco

18:50.09

6:05/M

9

 

54

50

1228

Jacob Bartram Northeastern

18:52.27

6:05/M

10

 

55

51

565

Lucas Casaletto Elkhart Christian

18:57.15

6:07/M

11

 

56

52

368

Conner Lundquist Central Noble

19:02.43

6:08/M

11

 

57

53

1343

Zach Gunter Oak Hill

19:05.27

6:09/M

12

 

58

54

207

Justin Call Blackford

19:09.18

6:11/M

12

 

59

55

1563

Logan Busz Whitko

19:14.99

6:12/M

10

 

60

(> 7)

564

Michael Brown Elkhart Christian

19:17.68

6:13/M

12

 

61

56

691

Evan Doan Frankton

19:19.22

6:14/M

10

 

62

57

332

Danial Mohammed Canterbury

19:20.51

6:14/M

11

 

63

58

1338

Luke Buckler Oak Hill

19:20.55

6:14/M

12

 

64

59

316

Luke Snyder Bremen

19:27.85

6:16/M

11

 

65

60

1388

Matthew Dyer Prairie Heights

19:30.62

6:17/M

10

 

66

61

1349

Dylan Patuzzi Oak Hill

19:31.90

6:18/M

9

 

67

62

390

Bradlee Kolvoord Churubusco

19:31.91

6:18/M

9

 

68

(> 7)

1350

Dillon Stewart Oak Hill

19:32.38

6:18/M

10

 

69

(< 5)

102

Jonah Hochstetler Bethany Christian

19:34.55

6:19/M

10

 

70

63

694

Keegan Planalp Frankton

19:34.74

6:19/M

11

 

71

64

1491

Aaron Ross Southwood

19:38.65

6:20/M

12

 

72

65

1564

Zack Freel Whitko

19:44.66

6:22/M

9

 

73

66

391

Cole Lybarger Churubusco

19:49.23

6:24/M

11

 

74

67

211

Ethan Henderson Blackford

19:49.77

6:24/M

12

 

75

(> 7)

1342

Julian Garcia Oak Hill

19:52.72

6:25/M

9

 

76

68

292

Desmond Carter Bluffton

19:53.31

6:25/M

12

 

77

(> 7)

576

Mac White Elkhart Christian

19:54.28

6:25/M

12

 

78

69

1227

Garrett Anderson Northeastern

19:54.34

6:25/M

11

 

79

(> 7)

1344

Colin Harts Oak Hill

20:03.14

6:28/M

9

 

80

70

394

Noah Stucker Churubusco

20:03.79

6:28/M

12

 

81

(> 7)

1340

Brandon Dubois Oak Hill

20:04.40

6:28/M

12

 

82

(> 7)

386

Reed Geiger Churubusco

20:05.71

6:29/M

12

 

83

71

1572

Eric Fuller Woodlan

20:08.15

6:30/M

10

 

84

72

366

Michael Calvelage Central Noble

20:09.09

6:30/M

11

 

85

73

229

Harrison Sutphin Blackhawk Christian

20:13.80

6:31/M

10

 

86

(> 7)

387

Ben Geise Churubusco

20:16.07

6:32/M

10

 

87

(> 7)

573

Cole Puster Elkhart Christian

20:16.08

6:32/M

10

 

88

74

1490

Justin Lawson Southwood

20:17.97

6:33/M

12

 

89

75

1469

Nick Childers Southern Wells

20:21.54

6:34/M

11

 

90

(< 5)

101

Evan Erlacher Bethany Christian

20:22.53

6:34/M

10

 

91

(> 7)

563

Robertson Boucek Elkhart Christian

20:22.60

6:34/M

10

 

92

76

1573

Jacob Gentz Woodlan

20:24.21

6:35/M

9

 

93

77

1473

Bryce Paxson Southern Wells

20:28.46

6:36/M

11

 

94

78

1387

Andrew Aguilar Prairie Heights

20:30.90

6:37/M

12

 

95

(< 5)

552

Gage Delong Eastside

20:36.19

6:39/M

12

 

96

79

333

Nick Pavelec Canterbury

20:36.70

6:39/M

11

 

97

80

1577

Tyler Van Horn Woodlan

20:40.15

6:40/M

10

 

98

81

17

Jeff Litchfield Adams Central

20:44.61

6:41/M

11

 

99

82

326

Nikhil Agaarwaal Canterbury

20:44.66

6:41/M

12

 

100

(< 5)

553

Gaku Shibata Eastside

20:45.09

6:42/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

395

Jeff Wallace Churubusco

20:45.59

6:42/M

12

 

102

83

1487

Jonathan Collins Southwood

20:46.30

6:42/M

12

 

103

84

335

Jack Steffy Canterbury

20:47.30

6:42/M

11

 

104

85

228

Anthony Sheron Blackhawk Christian

20:48.20

6:43/M

10

 

105

86

1390

Kendall Perkins Prairie Heights

20:49.34

6:43/M

11

 

106

87

1472

Ian Klowetter Southern Wells

20:49.89

6:43/M

10

 

107

(> 7)

389

Tyler Knight Churubusco

20:55.55

6:45/M

9

 

108

(> 7)

384

Robbie Burita Churubusco

20:56.81

6:45/M

11

 

109

(> 7)

1233

Evan Manning Northeastern

20:58.92

6:46/M

11

 

110

88

1566

Erza Miller Whitko

21:04.10

6:48/M

10

 

111

89

1384

Doug Levitz Prairie Heights

21:08.12

6:49/M

12

 

112

(> 7)

568

Jake Kersey Elkhart Christian

21:15.32

6:51/M

12

 

113

(< 5)

551

Andrew Chadwell Eastside

21:17.05

6:52/M

12

 

114

90

314

Sully Hubert Bremen

21:19.66

6:53/M

12

 

115

(> 7)

567

Trent Kercher Elkhart Christian

21:29.33

6:56/M

10

 

116

91

317

Bryce Tolle Bremen

21:32.51

6:57/M

10

 

117

92

373

Austin Stump Central Noble

21:33.14

6:57/M

9

 

118

(> 7)

1348

Kevin Mathias Oak Hill

21:33.94

6:57/M

10

 

119

(> 7)

1230

Donovan Brown Northeastern

21:37.34

6:58/M

10

 

120

93

1574

Eric Kurtz Woodlan

21:39.82

6:59/M

12

 

121

(> 7)

562

Caleb Anderson Elkhart Christian

21:50.76

7:03/M

10

 

122

94

1470

Logan Coffel Southern Wells

21:53.12

7:04/M

9

 

123

95

1471

Jay Garrett Southern Wells

21:56.59

7:05/M

9

 

124

96

330

Rob Greene Canterbury

22:11.03

7:09/M

11

 

125

97

1475

Aubre Trollinger Southern Wells

22:21.98

7:13/M

9

 

126

98

331

Andrew Killen Canterbury

22:23.66

7:13/M

12

 

127

(< 5)

1414

Preston Tanner Rensselaer Central

22:23.67

7:13/M

10

 

128

99

1474

Issac Stults Southern Wells

22:25.06

7:14/M

10

 

129

100

1578

Keegan Walton Woodlan

22:27.08

7:15/M

9

 

130

101

692

Addison Lawrence Frankton

22:31.54

7:16/M

9

 

131

102

374

Dakota Wolf Central Noble

22:34.40

7:17/M

11

 

132

103

367

Michael Closson Central Noble

22:36.07

7:17/M

12

 

133

104

1576

Tim Schaber Woodlan

22:47.81

7:21/M

9

 

134

(> 7)

577

Dain Wyngarden Elkhart Christian

22:53.12

7:23/M

10

 

135

105

210

Evan Dubois Blackford

23:00.72

7:25/M

11

 

136

(> 7)

293

Lance Clark Bluffton

23:09.18

7:28/M

9

 

137

(> 7)

1341

Allen Framer Oak Hill

23:13.10

7:29/M

9

 

138

(> 7)

295

Philip Pearson Bluffton

23:23.11

7:33/M

11

 

139

(> 7)

1476

Will Westfall Southern Wells

23:24.29

7:33/M

12

 

140

(< 5)

1413

Colin Stanley Rensselaer Central

23:32.89

7:35/M

10

 

141

106

1565

Kort Gerbert Whitko

23:48.31

7:41/M

9

 

142

(> 7)

15

Kyler Green Adams Central

23:53.78

7:42/M

10

 

143

107

1492

Lucas Topliff Southwood

23:58.27

7:44/M

10

 

144

108

318

Clayton Young Bremen

24:04.85

7:46/M

9

 

145

109

313

Cole George Bremen

24:08.61

7:47/M

11

 

146

(> 7)

369

Moyer Mitchell Central Noble

24:09.24

7:47/M

10

 

147

110

209

Logun Dienberg Blackford

24:26.29

7:53/M

9

 

148

(> 7)

571

Johannes Menbere Elkhart Christian

24:32.08

7:55/M

11

 

149

(> 7)

370

Jim Mowery Central Noble

24:58.47

8:03/M

10

 

150

(> 7)

334

Sid Short Canterbury

25:05.65

8:05/M

9

 

151

(> 7)

327

Mark Alvarez Canterbury

25:14.49

8:08/M

10

 

152

(> 7)

1235

Trey Smith Northeastern

26:25.54

8:31/M

11

 

153

111

225

J.j. Redmond Blackhawk Christian

26:34.88

8:34/M

9

 

154

112

208

Myles Cline Blackford

28:56.84

9:20/M

9

 

 

Overall Finish List - Boys

 

HS Boys AA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1159

Deric Laurent New Haven

16:17.35

5:15/M

12

 

2

2

40

Sam Bradley Angola

16:33.32

5:20/M

11

 

3

3

82

Thomas McNamara Bellmont

16:36.82

5:21/M

12

 

4

4

1029

Will Emery Leo

16:49.84

5:25/M

11

 

5

5

1064

Jalen Springer Marion

16:51.64

5:26/M

10

 

6

6

1326

Luke Zeddis Norwell

16:57.48

5:28/M

10

 

7

7

1157

Josh Hiatt New Haven

16:58.63

5:28/M

12

 

8

8

1161

Brayan Pizano New Haven

17:02.22

5:30/M

12

 

9

9

1599

Kevin Kratz Yorktown

17:05.08

5:31/M

11

 

10

(< 5)

226

Jonothan Roth Blackhawk Christian

17:06.33

5:31/M

11

 

11

10

191

Joe Deiser Bishop Luers

17:14.21

5:34/M

11

 

12

11

51

Josiah Mortorff Angola

17:14.58

5:34/M

9

 

13

12

1059

Adrien Howard Marion

17:18.33

5:35/M

12

 

14

13

1005

Kyle Burchett Lakeland

17:20.68

5:35/M

12

 

15

14

38

Kyler Bourne Angola

17:27.89

5:38/M

9

 

16

15

2488

Kaleb Wadsworth Lakeland

17:34.44

5:40/M

11

 

17

16

824

Schmenk Devin Heritage

17:34.61

5:40/M

9

 

18

17

721

Micah Malcolm Garrett

17:35.20

5:40/M

10

 

19

18

190

Stephen Busch Bishop Luers

17:36.88

5:41/M

9

 

20

19

702

Spencer Castillo Fremont

17:38.42

5:41/M

9

 

21

20

351

Adrian Hurley Celina

17:40.07

5:42/M

10

 

22

21

86

Clayton Sheehan Bellmont

17:42.09

5:43/M

11

 

23

22

1504

Jesse Floor Tippecanoe Valley

17:42.50

5:43/M

12

 

24

23

1158

Jordan Lahr New Haven

17:43.06

5:43/M

10

 

25

24

1007

Joshua Grogg Lakeland

17:43.33

5:43/M

10

 

26

25

75

Jacob Corral Bellmont

17:45.61

5:44/M

11

 

27

26

1596

Blaine Harvey Yorktown

17:51.03

5:45/M

12

 

28

27

415

Andrew McFarland Columbia City

17:52.58

5:46/M

12

 

29

28

355

Stetson Miller Celina

17:52.61

5:46/M

12

 

30

29

1154

Kyle Charles New Haven

17:55.31

5:47/M

11

 

31

30

1156

Cyrus Felger New Haven

18:01.19

5:49/M

9

 

32

31

353

Hunter Lynch Celina

18:02.61

5:49/M

10

 

33

32

192

Simon Derloshon Bishop Luers

18:03.66

5:49/M

9

 

34

33

1319

Kody Ahrens Norwell

18:05.13

5:50/M

11

 

35

34

1043

Nate Werling Leo

18:06.46

5:50/M

12

 

36

35

1373

Nathan Cole Peru

18:10.36

5:52/M

12

 

37

36

1006

Kent Eagleson Lakeland

18:11.86

5:52/M

10

 

38

37

1151

Grant Atkinson New Haven

18:12.61

5:52/M

10

 

39

38

1063

Noah Shigley Marion

18:14.27

5:53/M

11

 

40

39

1034

Chris Lauer Leo

18:16.52

5:54/M

12

 

41

40

707

Cooper Wall Fremont

18:18.89

5:54/M

11

 

42

41

1605

Bobby Smith Yorktown

18:20.96

5:55/M

10

 

43

42

1601

Rob Lorch Yorktown

18:21.50

5:55/M

11

 

44

43

408

Gage Emrick Columbia City

18:21.90

5:55/M

12

 

45

44

1377

Zach Hollis Peru

18:22.81

5:55/M

12

 

46

45

358

Nathan Robinson Celina

18:23.76

5:56/M

11

 

47

46

1036

Kienan Miller Leo

18:25.61

5:56/M

11

 

48

47

1058

James Hovermale Marion

18:25.77

5:56/M

11

 

49

48

1295

Spencer Hutchins Northwestern

18:28.17

5:57/M

11

 

50

49

85

Nevin Ryan Bellmont

18:28.26

5:57/M

9

 

51

50

54

Ben Rodenbeck Angola

18:29.98

5:58/M

12

 

52

51

83

Mason Mendez Bellmont

18:31.94

5:58/M

12

 

53

52

81

Kole Kelley Bellmont

18:33.76

5:59/M

11

 

54

53

39

Nathan Bourne Angola

18:35.46

6:00/M

11

 

55

54

410

Tim Hearld Columbia City

18:37.54

6:00/M

11

 

56

55

80

Austin Heckert Bellmont

18:37.71

6:00/M

11

 

57

56

44

Noah Davison Angola

18:38.14

6:01/M

10

 

58

57

1324

Riley Stauffer Norwell

18:44.43

6:03/M

11

 

59

58

1027

Hunter Dimond Leo

18:44.44

6:03/M

9

 

60

(> 7)

74

Emerson Brown Bellmont

18:46.35

6:03/M

9

 

61

59

50

Grant Korte Angola

18:49.16

6:04/M

9

 

62

60

196

Steve Moore Bishop Luers

18:50.27

6:05/M

12

 

63

61

1608

Sean Weiss Yorktown

18:50.28

6:05/M

9

 

64

62

1056

Austin Hendricks Marion

18:50.59

6:05/M

12

 

65

63

418

Daniel Watts Columbia City

18:52.94

6:05/M

11

 

66

(> 7)

78

Nick Garcia Bellmont

18:57.51

6:07/M

10

 

67

64

414

Jake Matteson Columbia City

18:59.45

6:07/M

11

 

68

65

1592

Cole Bischoff Yorktown

19:00.53

6:08/M

12

 

69

66

729

Evan Weaver Garrett

19:02.18

6:08/M

11

 

70

(> 7)

89

Lance Williamson Bellmont

19:03.70

6:09/M

10

 

71

67

1598

Wally Kern Yorktown

19:04.48

6:09/M

11

 

72

68

2489

Zach Love Leo

19:11.20

6:11/M

11

 

73

69

1009

Christian Keller Lakeland

19:14.37

6:12/M

9

 

74

(> 7)

1595

Jack Harber Yorktown

19:14.47

6:12/M

11

 

75

(> 7)

77

Gonzalo Garcia Bellmont

19:16.78

6:13/M

11

 

76

70

825

Beauchot Jack Heritage

19:17.55

6:13/M

9

 

77

71

1320

Levi Dirig Norwell

19:17.81

6:13/M

9

 

78

72

1032

Aj Harding Leo

19:21.25

6:15/M

9

 

79

73

809

Dylan Young Hamilton Heights

19:24.65

6:15/M

11

 

80

74

2487

Dekyln Hostetler Lakeland

19:28.83

6:17/M

9

 

81

(> 7)

1033

John Just Leo

19:31.44

6:18/M

12

 

82

75

717

Chance Hinkle Garrett

19:32.71

6:18/M

9

 

83

(> 7)

1031

Erik Fowerbaugh Leo

19:33.91

6:18/M

10

 

84

(> 7)

1041

Nate Thompson Leo

19:34.08

6:19/M

10

 

85

76

1374

Chris Estrada Peru

19:35.05

6:19/M

12

 

86

(> 7)

1593

Caleb Bonsack Yorktown

19:37.18

6:20/M

9

 

87

(> 7)

45

Mason Gaerte Angola

19:38.79

6:20/M

9

 

88

77

803

John Farley Hamilton Heights

19:42.64

6:21/M

12

 

89

78

354

Ryan McDonough Celina

19:43.23

6:22/M

9

 

90

(> 7)

88

Quinton Swenski Bellmont

19:44.83

6:22/M

10

 

91

(> 7)

43

Cody Close Angola

19:45.50

6:22/M

10

 

92

79

804

Tony Harden Hamilton Heights

19:47.07

6:23/M

10

 

93

80

1375

Adam Garner Peru

19:47.40

6:23/M

9

 

94

81

720

Max Losbichler Garrett

19:47.64

6:23/M

12

 

95

82

1079

Johnathan Tucker Mississinewa

19:47.69

6:23/M

9

 

96

(> 7)

1155

Caleb Felger New Haven

19:50.26

6:24/M

12

 

97

(> 7)

2490

Richie Thoma Leo

19:51.19

6:24/M

11

 

98

(> 7)

1152

Luis Benetiz New Haven

19:51.24

6:24/M

10

 

99

(> 7)

87

Riley Stetler Bellmont

19:53.83

6:25/M

11

 

100

83

1057

Micah Hoeksema Marion

19:56.44

6:26/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

55

Gavin Schade Angola

19:56.50

6:26/M

9

 

102

84

359

Noah Shrock Celina

19:57.19

6:26/M

9

 

103

85

1065

Garrett Summers Marion

19:59.06

6:27/M

12

 

104

86

350

Blake Germann Celina

19:59.38

6:27/M

10

 

105

87

406

Tanner Clark Columbia City

20:01.32

6:27/M

9

 

106

88

1508

Jared Mikel Tippecanoe Valley

20:02.43

6:28/M

11

 

107

89

1299

Owen Munson Northwestern

20:05.78

6:29/M

12

 

108

(> 7)

84

Gavin Roeder Bellmont

20:10.26

6:30/M

9

 

109

(> 7)

1061

Tyler Morgan Marion

20:11.48

6:31/M

9

 

110

90

413

Ashtin Lee Columbia City

20:13.92

6:31/M

11

 

111

(> 7)

1602

Athi Mlungwana Yorktown

20:14.39

6:32/M

10

 

112

91

704

Kenny McClung Fremont

20:14.72

6:32/M

9

 

113

92

1376

Isaiah Hollis Peru

20:16.85

6:32/M

11

 

114

93

1072

Jacob Ehmer Mississinewa

20:19.34

6:33/M

9

 

115

94

829

Chet Voglewede Heritage

20:20.15

6:34/M

12

 

116

95

821

Robert Anderson Heritage

20:22.79

6:34/M

11

 

117

96

1322

Geoff Kotesky Norwell

20:27.82

6:36/M

12

 

118

(> 7)

411

Doug Hill Columbia City

20:29.48

6:36/M

9

 

119

(> 7)

57

Cole Yagodinski Angola

20:30.43

6:37/M

12

 

120

97

719

Jacob Klotz Garrett

20:35.49

6:38/M

11

 

121

98

828

Heath Selking Heritage

20:38.17

6:39/M

12

 

122

99

1077

Sam Robinson Mississinewa

20:39.99

6:40/M

11

 

123

(> 7)

1025

Josh Adams Leo

20:41.78

6:40/M

12

 

124

100

722

Matt Mix Garrett

20:42.42

6:41/M

12

 

125

101

1323

Austin Mounsey Norwell

20:46.67

6:42/M

9

 

126

102

197

Patrick Rorick Bishop Luers

20:50.35

6:43/M

12

 

127

103

1075

Corbin Page Mississinewa

20:51.47

6:44/M

9

 

128

104

726

Brent Souder Garrett

20:52.98

6:44/M

12

 

129

105

1298

Corey Menning Northwestern

20:56.60

6:45/M

11

 

130

106

807

Spencer Lybrook Hamilton Heights

20:58.42

6:46/M

12

 

131

(> 7)

52

Devon Ostrander Angola

20:59.61

6:46/M

9

 

132

(> 7)

46

Jonathan Garrison Angola

21:00.75

6:46/M

10

 

133

107

806

Luke Lapinski Hamilton Heights

21:01.89

6:47/M

12

 

134

(> 7)

1042

Jackson Werling Leo

21:05.33

6:48/M

10

 

135

108

1507

Shay Merley Tippecanoe Valley

21:07.18

6:49/M

12

 

136

(> 7)

716

Noah Hartman Garrett

21:08.44

6:49/M

11

 

137

109

805

Josh Lapinski Hamilton Heights

21:08.48

6:49/M

11

 

138

(> 7)

1604

Nate Perry Yorktown

21:11.21

6:50/M

10

 

139

(> 7)

723

Cody Perez Garrett

21:12.61

6:50/M

10

 

140

110

1293

Mitchell Harrell Northwestern

21:13.16

6:51/M

9

 

141

(> 7)

724

Jacob Shepherd Garrett

21:16.66

6:52/M

11

 

142

(> 7)

1609

Cameron Whitaker Yorktown

21:19.01

6:53/M

9

 

143

111

1301

Gavin Smith Northwestern

21:20.90

6:53/M

10

 

144

112

808

Alec Policka Hamilton Heights

21:22.30

6:54/M

11

 

145

113

189

Paul Braun Bishop Luers

21:24.78

6:54/M

9

 

146

114

826

Andrew Jacob Heritage

21:28.89

6:55/M

10

 

147

(> 7)

727

Turk Taylor Garrett

21:32.28

6:57/M

9

 

148

(> 7)

1039

Josiah Schumacher Leo

21:32.82

6:57/M

10

 

149

(> 7)

1606

Isaac Smith Yorktown

21:34.81

6:57/M

11

 

150

(> 7)

1053

Wyatt Ancil Marion

21:35.77

6:58/M

12

 

151

115

701

Matt Armstrong Fremont

21:39.44

6:59/M

12

 

152

116

1292

Jake Duranto Northwestern

21:43.32

7:00/M

11

 

153

117

820

Jacob Anderson Heritage

21:43.99

7:00/M

12

 

154

118

1509

Tyler Ross Tippecanoe Valley

21:45.02

7:01/M

12

 

155

(> 7)

1028

Alan Doran Leo

21:47.10

7:02/M

12

 

156

119

194

Tyler Gosche Bishop Luers

21:49.03

7:02/M

12

 

157

(> 7)

1600

Paul Lee Yorktown

21:50.78

7:03/M

10

 

158

120

703

Jarick Lepper Fremont

21:54.59

7:04/M

9

 

159

(> 7)

728

Owen Walter Garrett

21:57.51

7:05/M

9

 

160

(> 7)

73

Ryan Boyle Bellmont

21:59.37

7:05/M

10

 

161

121

1303

Evan Witter Northwestern

21:59.78

7:05/M

11

 

162

(> 7)

1160

Kaleb Myers New Haven

22:00.73

7:06/M

10

 

163

(> 7)

417

Brock Roy Columbia City

22:05.95

7:07/M

9

 

164

(> 7)

412

Jake Hinen Columbia City

22:08.81

7:08/M

10

 

165

122

1505

Andy Herrera Tippecanoe Valley

22:12.91

7:10/M

12

 

166

(> 7)

1026

Mikey Christner Leo

22:13.45

7:10/M

10

 

167

(> 7)

193

Clay Ealey Bishop Luers

22:14.56

7:10/M

10

 

168

123

1506

Evan Lowman Tippecanoe Valley

22:15.62

7:11/M

9

 

169

124

706

Ben Sherbondy Fremont

22:16.12

7:11/M

10

 

170

(> 7)

1297

T. J. MacAluso Northwestern

22:25.67

7:14/M

10

 

171

(> 7)

730

Kamron Yarian Garrett

22:26.28

7:14/M

11

 

172

(> 7)

1037

Chandler Scbriber Leo

22:26.76

7:14/M

9

 

173

(> 7)

419

Joe Willson Columbia City

22:27.14

7:15/M

10

 

174

125

1078

Nick Sheets Mississinewa

22:36.09

7:17/M

12

 

175

(> 7)

1296

Jeremy Jakes Northwestern

22:39.07

7:18/M

11

 

176

(> 7)

49

Tristin Houck Angola

22:40.95

7:19/M

12

 

177

(> 7)

47

Clayton Greenamyer Angola

22:45.43

7:20/M

10

 

178

126

1511

Tom Solano Tippecanoe Valley

22:51.15

7:22/M

11

 

179

(> 7)

409

Eli Fudge Columbia City

23:00.72

7:25/M

9

 

180

(> 7)

1597

Paul Hazen Yorktown

23:02.75

7:26/M

9

 

181

127

1380

Haolin Xiong Peru

23:02.76

7:26/M

11

 

182

(> 7)

1038

Brady Scheumann Leo

23:06.20

7:27/M

10

 

183

(> 7)

1294

Camden Hochgesang Northwestern

23:11.34

7:29/M

11

 

184

(> 7)

349

Chrishon Elliott Celina

23:13.18

7:29/M

9

 

185

(> 7)

199

Michael Schweller Bishop Luers

23:13.83

7:29/M

10

 

186

128

1378

Nathan Moore Peru

23:17.21

7:31/M

9

 

187

(> 7)

822

Springer Cal Heritage

23:20.62

7:32/M

10

 

188

(> 7)

195

Joey Klinger Bishop Luers

23:23.78

7:33/M

9

 

189

129

1076

Zach Parker Mississinewa

23:37.00

7:37/M

12

 

190

(> 7)

1510

Dakota Snapp Tippecanoe Valley

23:52.55

7:42/M

9

 

191

(> 7)

1503

Josh Back Tippecanoe Valley

23:58.17

7:44/M

12

 

192

(> 7)

1594

Quentin Cahue Yorktown

23:59.95

7:44/M

9

 

193

(> 7)

352

Joshua King Celina

24:14.12

7:49/M

9

 

194

(> 7)

823

Connor Dager Heritage

24:18.32

7:50/M

11

 

195

(> 7)

827

Schoof Quin Heritage

24:34.16

7:55/M

9

 

196

(> 7)

1300

Jaden Pratt Northwestern

25:49.54

8:20/M

10

 

197

(> 7)

1379

Dexter Shuler Peru

26:25.48

8:31/M

12

 

198

(> 7)

1512

Chevy Teeter Tippecanoe Valley

28:26.80

9:10/M

9

 

 

Overall Finish List - Boys

 

HS Boys AAA

 

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

885

Brayden Law Homestead

15:18.40

4:56/M

12

 

2

2

1113

Christian Noble Mt. Vernon

15:26.45

4:59/M

12

 

3

3

269

Evan Franklin Bloomington South

15:44.11

5:05/M

12

 

4

4

1361

Parker Jones Pendleton Heights

15:45.18

5:05/M

11

 

5

5

1117

Aaron Rush Mt. Vernon

15:52.58

5:07/M

12

 

6

6

1177

Eric Hoffman Noblesville

15:57.38

5:09/M

11

 

7

7

1558

Matthew Yoder Westview

16:02.57

5:10/M

10

 

8

8

676

Trevor Thompson Fishers

16:08.87

5:12/M

12

 

9

9

675

Tristan Strobel Fishers

16:09.29

5:13/M

12

 

10

10

1556

Richmond Stoltzfus Westview

16:11.20

5:13/M

10

 

11

11

1271

Dustin Starnes Northrop

16:18.93

5:15/M

11

 

12

12

476

Jack Beakas DeKalb

16:20.73

5:16/M

11

 

13

13

657

Ashton Murray Fishers

16:21.92

5:16/M

11

 

14

14

906

Spencer Scholl Homestead

16:23.58

5:17/M

12

 

15

15

1553

Derek Miller Westview

16:24.13

5:17/M

11

 

16

16

650

Sam Kuhn Fishers

16:24.72

5:17/M

10

 

17

(< 5)

1071

Brennan Butche Mississinewa

16:25.68

5:18/M

9

 

18

17

678

Evan Wehmeyer Fishers

16:25.80

5:18/M

12

 

19

18

1528

Salvador Campos West Noble

16:26.65

5:18/M

12

 

20

19

1365

Luke Upton Pendleton Heights

16:26.82

5:18/M

9

 

21

20

660

Josh Roth Fishers

16:28.10

5:19/M

11

 

22

21

1183

Cole Martin Noblesville

16:30.66

5:19/M

12

 

23

(< 5)

1391

Mitch Perkins Prairie Heights

16:33.46

5:20/M

12

 

24

22

640

Daniel Greiwe Fishers

16:33.97

5:20/M

12

 

25

23

515

Joe Vandiver East Noble

16:36.55

5:21/M

12

 

26

24

776

Juan Perez Goshen

16:40.38

5:23/M

12

 

27

(> 7)

677

Shinya Wai Fishers

16:40.45

5:23/M

12

 

28

25

1532

Alexander Deluna West Noble

16:43.45

5:24/M

12

 

29

26

170

Bryson Tretter Bishop Dwenger

16:44.76

5:24/M

12

 

30

27

1179

Hunter Ingle Noblesville

16:45.13

5:24/M

12

 

31

28

1261

Quin Guingrich Northrop

16:45.21

5:24/M

12

 

32

(> 7)

679

Peter Werling Fishers

16:46.26

5:25/M

11

 

33

(> 7)

681

Aaron Worley Fishers

16:48.28

5:25/M

11

 

34

29

507

Tyler Klinger East Noble

16:50.77

5:26/M

12

 

35

30

1186

Levi Neuzerling Noblesville

16:51.38

5:26/M

11

 

36

31

1173

Zachary Freeman Noblesville

16:52.43

5:26/M

10

 

37

32

1557

Kent Yoder Westview

16:54.08

5:27/M

9

 

38

33

136

Alex Barton Bishop Dwenger

16:54.46

5:27/M

12

 

39

34

1253

Connor Bayne Northrop

16:56.53

5:28/M

9

 

40

35

1096

Drew Bluethmann Mt. Vernon

16:56.65

5:28/M

10

 

41

36

1360

Milan Jones Pendleton Heights

16:57.76

5:28/M

9

 

42

37

270

Dustin Hood Bloomington South

16:59.14

5:29/M

11

 

43

38

1434

James Davis Riley

16:59.18

5:29/M

12

 

44

39

1255

Aj Cambron Northrop

17:00.21

5:29/M

11

 

45

40

755

Jason Barrahona Goshen

17:01.50

5:29/M

10

 

46

41

1189

Clay Obergfell Noblesville

17:02.11

5:30/M

11

 

47

42

1254

Jack Brokaw Northrop

17:02.98

5:30/M

9

 

48

43

501

Noah Acker East Noble

17:03.53

5:30/M

11

 

49

(> 7)

656

Ethan Meyer Fishers

17:03.55

5:30/M

9

 

50

44

1097

Brian Bozymski Mt. Vernon

17:05.03

5:31/M

12

 

51

45

1162

Justin Amburgy Noblesville

17:07.27

5:31/M

9

 

52

46

878

Sam Dvorak Homestead

17:08.82

5:32/M

11

 

53

(< 5)

1389

Joshua Perkins Prairie Heights

17:09.13

5:32/M

12

 

54

47

268

Lucas Coniaris Bloomington South

17:09.27

5:32/M

10

 

55

48

1536

Dakota Thompson West Noble

17:09.54

5:32/M

9

 

56

(> 7)

645

J Horn Fishers

17:10.36

5:32/M

12

 

57

49

477

Scott Beckmann DeKalb

17:10.58

5:32/M

12

 

58

50

151

Blake Malone Bishop Dwenger

17:10.59

5:32/M

11

 

59

51

1367

Jayden Wenning Pendleton Heights

17:10.84

5:32/M

9

 

60

52

1368

Eli Young Pendleton Heights

17:11.22

5:33/M

12

 

61

(> 7)

1184

Gavin Miller Noblesville

17:12.41

5:33/M

12

 

62

(> 7)

626

Zach Brown Fishers

17:12.68

5:33/M

12

 

63

53

1363

Wren Parker Pendleton Heights

17:15.37

5:34/M

11

 

64

54

1530

Justin Contreras West Noble

17:16.28

5:34/M

11

 

65

(> 7)

662

Andrew Runion Fishers

17:16.62

5:34/M

11

 

66

55

1529

Erick Contreras West Noble

17:17.39

5:35/M

11

 

67

(> 7)

1165

Luke Balciunas Noblesville

17:18.02

5:35/M

10

 

68

56

1114

Brendan O'Bryhim Mt. Vernon

17:20.14

5:35/M

12

 

69

57

279

Jacob Wisniewski Bloomington South

17:20.29

5:35/M

10

 

70

58

613

Mytchell Sellers Elkhart Memorial

17:20.89

5:35/M

12

 

71

59

540

Connor White Eastbrook

17:21.90

5:36/M

10

 

72

60

1535

Jordan Shoemaker West Noble

17:22.42

5:36/M

9

 

73

61

277

Max Richter Bloomington South

17:23.28

5:36/M

12

 

74

(> 7)

633

Aaron Cook Fishers

17:24.20

5:37/M

11

 

75

(> 7)

637

Seth Foutty Fishers

17:24.44

5:37/M

11

 

76

62

278

Ian Shaw Bloomington South

17:24.98

5:37/M

9

 

77

(> 7)

648

Daniel King Fishers

17:26.33

5:37/M

10

 

78

63

533

Michael Neideck Eastbrook

17:28.67

5:38/M

12

 

79

64

502

Seth Gorski East Noble

17:28.73

5:38/M

11

 

80

65

275

Codie Pullon Bloomington South

17:30.08

5:39/M

10

 

81

(> 7)

655

Alex Meyer Fishers

17:31.37

5:39/M

9

 

82

(> 7)

625

Matt Brown Fishers

17:31.45

5:39/M

10

 

83

66

1269

Josh Prochaska Northrop

17:32.03

5:39/M

11

 

84

(> 7)

1193

Hunter Thompson Noblesville

17:32.59

5:39/M

12

 

85

67

487

Evan Turner DeKalb

17:32.90

5:39/M

9

 

86

68

140

Colin Cahill Bishop Dwenger

17:33.12

5:40/M

10

 

87

(> 7)

630

Craig Chandler Fishers

17:33.40

5:40/M

11

 

88

(> 7)

266

Aero Bosley Bloomington South

17:36.82

5:41/M

11

 

89

(> 7)

276

Gino Regoli Bloomington South

17:37.91

5:41/M

12

 

90

(> 7)

1190

Maxwell Runningen Noblesville

17:40.31

5:42/M

12

 

91

(> 7)

628

Nicholas Burkett Fishers

17:40.47

5:42/M

11

 

92

69

777

Felix Perez-Diener Goshen

17:40.50

5:42/M

9

 

93

70

903

Ryan Ruppert Homestead

17:40.93

5:42/M

9

 

94

(> 7)

643

Eli Hagedorn Fishers

17:41.69

5:42/M

11

 

95

71

1555

Spencer Shank Westview

17:41.98

5:42/M

12

 

96

72

530

Brett Holder Eastbrook

17:42.51

5:43/M

12

 

97

73

485

Cameron Stokes DeKalb

17:43.71

5:43/M

12

 

98

(> 7)

659

Brandon Reyes Fishers

17:44.63

5:43/M

10

 

99

74

1140

Braedyn Stovall Muncie Central

17:45.29

5:44/M

10

 

100

75

1274

Skye Williams Northrop

17:46.34

5:44/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

623

Thomas Brelage Fishers

17:46.74

5:44/M

9

 

102

76

171

Isaiah Wiseman Bishop Dwenger

17:46.84

5:44/M

9

 

103

(> 7)

1188

Andrew Noel Noblesville

17:48.11

5:45/M

9

 

104

77

901

Luke Rose Homestead

17:49.11

5:45/M

12

 

105

78

911

James Swinehart Homestead

17:49.65

5:45/M

10

 

106

79

442

Salvador Escamilla Concord

17:49.90

5:45/M

11

 

107

80

152

Michael Manning Bishop Dwenger

17:50.44

5:45/M

12

 

108

81

159

Chris Raines Bishop Dwenger

17:50.70

5:45/M

9

 

109

(> 7)

271

Caleb Miller Bloomington South

17:51.11

5:45/M

10

 

110

82

506

Matt Kline East Noble

17:51.25

5:45/M

12

 

111

83

1549

Abe Jones Westview

17:51.57

5:45/M

10

 

112

84

457

Luke Shoemaker Concord

17:52.39

5:46/M

9

 

113

85

536

Ethan Keller Eastbrook

17:52.77

5:46/M

10

 

114

86

916

Jake Zelt Homestead

17:53.08

5:46/M

12

 

115

(> 7)

619

Christian Baldwin Fishers

17:53.13

5:46/M

12

 

116

87

1123

Brandt True Mt. Vernon

17:54.61

5:46/M

12

 

117

88

759

Sergei Culp Goshen

17:55.66

5:47/M

11

 

118

89

993

Jack Wheeler John Adams

17:55.79

5:47/M

11

 

119

(> 7)

673

Julian Strobel Fishers

17:56.72

5:47/M

12

 

120

(> 7)

143

Emmett Delaney Bishop Dwenger

17:57.55

5:47/M

9

 

121

90

1104

Ashton Jordan Mt. Vernon

17:57.70

5:47/M

12

 

122

91

534

Channing Cook Eastbrook

17:58.09

5:48/M

11

 

123

92

610

Julio Perez Elkhart Memorial

17:58.93

5:48/M

11

 

124

(> 7)

1112

Ayden Millspaugh Mt. Vernon

17:59.26

5:48/M

12

 

125

(> 7)

890

Jarrett Miller Homestead

18:01.36

5:49/M

11

 

126

93

788

Erik Villegas Goshen

18:01.48

5:49/M

12

 

127

94

1431

Isaac Baker Riley

18:01.54

5:49/M

9

 

128

(> 7)

272

Davin Miller Bloomington South

18:01.71

5:49/M

10

 

129

95

1545

Luke Borror Westview

18:01.88

5:49/M

9

 

130

96

774

Zach Oyer Goshen

18:02.20

5:49/M

11

 

131

(> 7)

638

Nicholas Fransen Fishers

18:02.51

5:49/M

10

 

132

97

511

Phillip Phan East Noble

18:03.20

5:49/M

12

 

133

(> 7)

624

Alex Brown Fishers

18:03.30

5:49/M

12

 

134

(> 7)

157

Carson Pocock Bishop Dwenger

18:03.39

5:49/M

10

 

135

(> 7)

267

Mitchell Clarke Bloomington South

18:03.53

5:49/M

9

 

136

(> 7)

874

Jake Davis Homestead

18:03.68

5:49/M

11

 

137

98

1432

Ricardo Carbajal Riley

18:04.89

5:50/M

11

 

138

(> 7)

1174

Braedon Gossard Noblesville

18:05.18

5:50/M

9

 

139

(> 7)

1164

Truman Angel Noblesville

18:07.55

5:51/M

10

 

140

99

1210

Briley-Mathew Capps North Side

18:09.28

5:51/M

12

 

141

100

439

David Arvidson Concord

18:09.42

5:51/M

10

 

142

101

1139

Jesse Privett Muncie Central

18:10.17

5:52/M

12

 

143

(> 7)

1195

Evan White Noblesville

18:10.46

5:52/M

12

 

144

(> 7)

622

Jake Brattain Fishers

18:11.11

5:52/M

9

 

145

(> 7)

647

Timothy Jackson Fishers

18:11.63

5:52/M

10

 

146

(> 7)

871

Michael Conte Homestead

18:11.95

5:52/M

12

 

147

(> 7)

1256

Landon Cisco Northrop

18:12.18

5:52/M

9

 

148

(> 7)

652

Chris Laplante Fishers

18:12.61

5:52/M

10

 

149

(> 7)

1251

Tristian Auer Northrop

18:12.82

5:52/M

11

 

150

(> 7)

1258

Ryan Elward Northrop

18:13.08

5:53/M

12

 

151

(> 7)

1554

Marcus Miller Westview

18:14.50

5:53/M

9

 

152

102

977

Santiago David John Adams

18:15.47

5:53/M

12

 

153

(> 7)

649

Jack Kinsel Fishers

18:16.04

5:54/M

10

 

154

(> 7)

1163

William Anderson Noblesville

18:16.24

5:54/M

11

 

155

(> 7)

644

Jarod Halamka Fishers

18:17.73

5:54/M

9

 

156

(> 7)

669

Dylan Soler Fishers

18:17.85

5:54/M

9

 

157

(> 7)

138

Keaton Broerman Bishop Dwenger

18:19.52

5:55/M

9

 

158

(> 7)

1267

John Miller Northrop

18:19.64

5:55/M

11

 

159

103

504

Nicholas Hoy East Noble

18:20.05

5:55/M

10

 

160

104

785

Irving Suarez Goshen

18:20.31

5:55/M

11

 

161

105

1435

Aaron Denzer Riley

18:20.87

5:55/M

11

 

162

(> 7)

1167

Jack Commeville Noblesville

18:21.03

5:55/M

10

 

163

(> 7)

1175

Nasser Hegar Noblesville

18:21.32

5:55/M

10

 

164

106

1358

Caleb Harrington Pendleton Heights

18:22.39

5:55/M

9

 

165

(> 7)

671

Nathan Stewart Fishers

18:22.84

5:55/M

12

 

166

107

1209

Joshua Boyle North Side

18:23.85

5:56/M

11

 

167

(> 7)

639

David Graham Fishers

18:26.34

5:57/M

11

 

168

(> 7)

273

Jackson Moore Bloomington South

18:27.25

5:57/M

9

 

169

108

478

Trevor Bell DeKalb

18:27.79

5:57/M

11

 

170

109

1138

Javan Johnson Muncie Central

18:30.29

5:58/M

12

 

171

(> 7)

1550

Mason Jones Westview

18:33.49

5:59/M

10

 

172

(> 7)

880

Benjamin Falloon Homestead

18:34.61

5:59/M

10

 

173

110

455

Nikolas Schraw Concord

18:35.02

6:00/M

10

 

174

(> 7)

265

Tate Blackketter Bloomington South

18:36.01

6:00/M

11

 

175

111

528

Mark Flanagin Eastbrook

18:36.63

6:00/M

12

 

176

112

475

Matt Anderson DeKalb

18:37.71

6:00/M

9

 

177

(> 7)

754

Angel Arrelo Goshen

18:39.06

6:01/M

9

 

178

(> 7)

868

Kolin Behrens Homestead

18:40.46

6:01/M

12

 

179

(> 7)

870

Walker Carroll Homestead

18:44.95

6:03/M

10

 

180

(> 7)

1366

Bret Watson Pendleton Heights

18:45.22

6:03/M

9

 

181

113

1433

Cory Charles Riley

18:46.26

6:03/M

11

 

182

114

609

Juan Paez Elkhart Memorial

18:47.42

6:04/M

12

 

183

(> 7)

503

Fernando Herrera East Noble

18:47.73

6:04/M

10

 

184

115

597

Kyle Cart Elkhart Memorial

18:48.60

6:04/M

10

 

185

116

482

Seth Knepper DeKalb

18:48.65

6:04/M

10

 

186

117

535

Simon Foulk Eastbrook

18:48.85

6:04/M

9

 

187

118

438

Brandon Alley Concord

18:48.97

6:04/M

11

 

188

(> 7)

155

Andy Myers Bishop Dwenger

18:49.49

6:04/M

9

 

189

(> 7)

631

Hunter Christy Fishers

18:49.68

6:04/M

9

 

190

(> 7)

770

Jacob Lichty Goshen

18:49.88

6:04/M

10

 

191

(> 7)

876

Jake Dunn Homestead

18:50.87

6:05/M

10

 

192

119

988

Logan Reimbold-T John Adams

18:51.63

6:05/M

10

 

193

(> 7)

1265

Kennedy Ly Northrop

18:51.89

6:05/M

12

 

194

120

1441

Ben Mawhorr Riley

18:52.57

6:05/M

12

 

195

(> 7)

166

Joseph Straley Bishop Dwenger

18:53.30

6:05/M

9

 

196

(> 7)

651

Sean Kurtock Fishers

18:53.55

6:05/M

10

 

197

(> 7)

910

Ezra Suozzi Homestead

18:54.48

6:06/M

10

 

198

(> 7)

869

Reed Burton Homestead

18:54.49

6:06/M

9

 

199

(> 7)

158

Matthias Post Bishop Dwenger

18:56.17

6:06/M

9

 

200

(> 7)

1120

Ryan Strantz Mt. Vernon

18:56.83

6:06/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

634

Riley Craig Fishers

18:56.99

6:06/M

11

 

202

(> 7)

627

Zach Bryan Fishers

18:57.80

6:07/M

11

 

203

(> 7)

680

John Wittrock Fishers

18:57.88

6:07/M

9

 

204

121

600

Ryan Lawlor Elkhart Memorial

18:59.55

6:07/M

12

 

205

(> 7)

781

Josh Schirch Goshen

18:59.58

6:07/M

12

 

206

122

1445

Nolan O'Rourke Riley

19:01.77

6:08/M

10

 

207

(> 7)

1453

Mark Wallace Riley

19:03.86

6:09/M

12

 

208

(> 7)

789

Rafael Zuniga Goshen

19:04.42

6:09/M

12

 

209

(> 7)

636

Jack D'Amico Fishers

19:04.86

6:09/M

11

 

210

(> 7)

778

Alex Pressler Goshen

19:05.52

6:09/M

11

 

211

(> 7)

763

Diego Gutierrez Goshen

19:06.42

6:10/M

12

 

212

(> 7)

905

Jack Schoff Homestead

19:06.75

6:10/M

9

 

213

(> 7)

1547

Jose Garza Westview

19:07.27

6:10/M

9

 

214

(> 7)

1094

Isaac Barboza Mt. Vernon

19:07.42

6:10/M

12

 

215

(> 7)

1450

Jacob Tobalski Riley

19:08.07

6:10/M

11

 

216

123

451

Lui Ortiz Concord

19:08.73

6:10/M

10

 

217

(> 7)

877

Matthew Dunn Homestead

19:08.97

6:10/M

12

 

218

(> 7)

1551

Matthew Jones Westview

19:09.13

6:11/M

9

 

219

(> 7)

1454

Alex Walters Riley

19:10.22

6:11/M

11

 

220

124

985

Will McCarthy John Adams

19:10.69

6:11/M

9

 

221

(> 7)

1438

Baily Harris Riley

19:10.81

6:11/M

9

 

222

(> 7)

895

Julian Norman Homestead

19:11.93

6:11/M

9

 

223

(> 7)

783

Jonathon Snyder Goshen

19:12.05

6:12/M

9

 

224

(> 7)

486

Jaret Thompson DeKalb

19:12.59

6:12/M

9

 

225

(> 7)

881

Marcus Gibble Homestead

19:13.48

6:12/M

12

 

226

(> 7)

480

Clayton George DeKalb

19:13.72

6:12/M

9

 

227

(> 7)

641

Kaleb Gucinski Fishers

19:14.12

6:12/M

9

 

228

(> 7)

1451

Lucas Tobalski Riley

19:14.15

6:12/M

11

 

229

125

454

Garrett Roberts Concord

19:14.63

6:12/M

10

 

230

126

1527

Aden Burke West Noble

19:14.78

6:12/M

10

 

231

127

594

Braden Baer Elkhart Memorial

19:15.09

6:13/M

10

 

232

(> 7)

1098

Timmy Broaders Mt. Vernon

19:15.44

6:13/M

10

 

233

(> 7)

780

Chris Sanchez Goshen

19:15.48

6:13/M

10

 

234

(> 7)

1439

Emery Harris Riley

19:16.17

6:13/M

11

 

235

(> 7)

162

Andrew Reiling Bishop Dwenger

19:16.18

6:13/M

9

 

236

(> 7)

902

Jacob Rulli Homestead

19:17.35

6:13/M

11

 

237

(> 7)

661

Gavin Rue Fishers

19:18.27

6:14/M

11

 

238

(> 7)

1443

Hunter Melanson Riley

19:19.62

6:14/M

9

 

239

(> 7)

531

Jd Kay Eastbrook

19:20.63

6:14/M

12

 

240

(> 7)

912

Charles Thompson Homestead

19:20.85

6:14/M

11

 

241

(< 5)

1463

Justin Whittaker South Side

19:26.61

6:16/M

11

 

242

(> 7)

1169

Nick Dombroski Noblesville

19:26.80

6:16/M

9

 

243

(> 7)

883

Cameron Haberly Homestead

19:27.32

6:16/M

12

 

244

(> 7)

510

James Moore East Noble

19:28.76

6:17/M

10

 

245

(> 7)

1260

Aran Garcia Northrop

19:29.26

6:17/M

11

 

246

(> 7)

632

Ben Clear Fishers

19:29.73

6:17/M

9

 

247

(> 7)

1273

Tychicus White Northrop

19:29.91

6:17/M

10

 

248

128

1218

Billy Walden North Side

19:30.68

6:17/M

12

 

249

(> 7)

1272

Danny Stephen Northrop

19:30.77

6:17/M

9

 

250

(> 7)

1548

Gaige Hicks Westview

19:31.31

6:18/M

9

 

251

129

972

Vincent Calhoun John Adams

19:31.39

6:18/M

9

 

252

(> 7)

1264

Nick Luc Northrop

19:32.10

6:18/M

12

 

253

(> 7)

450

Noah Nisen Concord

19:32.11

6:18/M

11

 

254

(> 7)

886

Jacob Maggart Homestead

19:32.30

6:18/M

9

 

255

(> 7)

904

Eric Schlutz Homestead

19:32.37

6:18/M

11

 

256

(> 7)

891

Jakob Moore Homestead

19:34.87

6:19/M

9

 

257

(> 7)

900

Vince Rosales Homestead

19:36.55

6:19/M

11

 

258

(> 7)

1448

Truman Spalding Riley

19:37.33

6:20/M

11

 

259

130

601

Louel Lucas Elkhart Memorial

19:37.81

6:20/M

11

 

260

(> 7)

620

Justin Ban Fishers

19:38.05

6:20/M

12

 

261

(> 7)

167

Nick Thelen Bishop Dwenger

19:38.78

6:20/M

12

 

262

131

1135

Kavan Byrd Muncie Central

19:39.66

6:20/M

9

 

263

(> 7)

1452

Josh Toppen Riley

19:41.25

6:21/M

11

 

264

(> 7)

898

Alec Ramos Homestead

19:41.58

6:21/M

12

 

265

(> 7)

909

John Smith Homestead

19:42.54

6:21/M

11

 

266

(> 7)

615

Eric Stansbury Elkhart Memorial

19:43.14

6:22/M

9

 

267

(> 7)

141

Alex Campbell Bishop Dwenger

19:43.26

6:22/M

9

 

268

(> 7)

148

Tommy Koehl Bishop Dwenger

19:43.27

6:22/M

9

 

269

(> 7)

1362

Jace Longere Pendleton Heights

19:43.69

6:22/M

9

 

270

(> 7)

452

Jesus Perez Concord

19:43.74

6:22/M

11

 

271

132

1215

Parker McCard North Side

19:43.77

6:22/M

12

 

272

(> 7)

514

Cordell Thomas East Noble

19:45.84

6:22/M

9

 

273

(> 7)

894

Nathan Neuenschwander Homestead

19:46.09

6:23/M

9

 

274

(> 7)

614

Lazaro Solano Elkhart Memorial

19:47.74

6:23/M

9

 

275

133

1216

Anthony Reinhart North Side

19:50.59

6:24/M

12

 

276

(> 7)

599

Micah Gilbert Elkhart Memorial

19:51.15

6:24/M

12

 

277

(> 7)

757

Brian Crain Goshen

19:52.84

6:25/M

11

 

278

(> 7)

914

Cory Tranter Homestead

19:53.61

6:25/M

10

 

279

(> 7)

1263

Dawson Jensen Northrop

19:55.54

6:25/M

11

 

280

(> 7)

884

Cameron Kruger Homestead

19:56.65

6:26/M

10

 

281

(> 7)

663

Nick Ryan Fishers

19:56.96

6:26/M

9

 

282

134

1136

Joe Gallatin Muncie Central

19:57.59

6:26/M

12

 

283

(> 7)

646

Tommy Hoy Fishers

19:58.15

6:26/M

11

 

284

(> 7)

1546

Carson Eash Westview

19:59.42

6:27/M

10

 

285

135

992

Carsten Stolz John Adams

19:59.46

6:27/M

12

 

286

(> 7)

481

Max Green DeKalb

19:59.52

6:27/M

12

 

287

(> 7)

892

Joe Moore Homestead

20:00.83

6:27/M

9

 

288

(> 7)

505

Ben Kline East Noble

20:01.85

6:27/M

11

 

289

(< 5)

1460

Nate Fellman South Side

20:02.59

6:28/M

9

 

290

(> 7)

635

Joel Crull Fishers

20:03.57

6:28/M

10

 

291

(> 7)

1364

Tyler Smith Pendleton Heights

20:06.99

6:29/M

10

 

292

(> 7)

1121

Alexander Tharp Mt. Vernon

20:09.50

6:30/M

9

 

293

(> 7)

150

John Landrigan Bishop Dwenger

20:09.71

6:30/M

10

 

294

(> 7)

1534

Evan McCullough West Noble

20:11.52

6:31/M

12

 

295

(> 7)

667

Trent Snyder Fishers

20:11.96

6:31/M

11

 

296

(> 7)

787

Enrique Valdez Goshen

20:12.78

6:31/M

10

 

297

136

1141

Matthew Thomma Muncie Central

20:13.25

6:31/M

10

 

298

(> 7)

621

Leshawn Bocot Fishers

20:13.50

6:31/M

11

 

299

(> 7)

616

Andrew Storer Elkhart Memorial

20:13.95

6:31/M

12

 

300

(> 7)

161

Ron Record Bishop Dwenger

20:14.42

6:32/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

(> 7)

163

Josh Schipper Bishop Dwenger

20:14.53

6:32/M

9

 

302

137

986

Kierran O'Brien John Adams

20:14.84

6:32/M

9

 

303

(> 7)

1356

Noah Garris Pendleton Heights

20:15.62

6:32/M

11

 

304

(> 7)

1354

Blake Fesler Pendleton Heights

20:15.87

6:32/M

10

 

305

(> 7)

153

Patrick McMasters Bishop Dwenger

20:18.19

6:33/M

11

 

306

(> 7)

448

Aaron Lopez Concord

20:21.15

6:34/M

10

 

307

(> 7)

1095

Matthew Bauchert Mt. Vernon

20:21.60

6:34/M

12

 

308

(> 7)

913

Kyle Towner Homestead

20:22.00

6:34/M

10

 

309

(> 7)

1270

Luke Salisbury Northrop

20:22.29

6:34/M

12

 

310

(> 7)

147

Ben Howe Bishop Dwenger

20:22.71

6:34/M

11

 

311

(> 7)

483

Nick Salisbury DeKalb

20:23.30

6:35/M

9

 

312

(> 7)

672

Canyon Stockton Fishers

20:25.61

6:35/M

12

 

313

(> 7)

899

Peyton Ratliff Homestead

20:26.17

6:35/M

10

 

314

(> 7)

767

Rafael Hernandez Goshen

20:29.81

6:36/M

9

 

315

(> 7)

532

Tobey Manning Eastbrook

20:30.11

6:37/M

12

 

316

(> 7)

666

Matt Smith Fishers

20:30.17

6:37/M

9

 

317

(> 7)

484

Zack Seiler DeKalb

20:31.38

6:37/M

9

 

318

(> 7)

145

Jacob Gloudemans Bishop Dwenger

20:31.44

6:37/M

12

 

319

(> 7)

970

Stanley Buczynski John Adams

20:32.23

6:37/M

12

 

320

(> 7)

654

Will McLaren Fishers

20:34.15

6:38/M

11

 

321

(> 7)

983

Jack Lloyd John Adams

20:36.78

6:39/M

11

 

322

(> 7)

908

Connor Smith Homestead

20:37.07

6:39/M

11

 

323

(> 7)

168

David Tippmann Bishop Dwenger

20:37.65

6:39/M

12

 

324

(> 7)

509

Austin McCulloch East Noble

20:38.39

6:39/M

11

 

325

(> 7)

2485

Caden Lavigne East Noble

20:38.40

6:39/M

11

 

326

(> 7)

612

Coy Price Elkhart Memorial

20:40.05

6:40/M

11

 

327

(> 7)

872

Reece Crowell Homestead

20:43.22

6:41/M

9

 

328

(> 7)

446

Ryan Kwist Concord

20:44.25

6:41/M

11

 

329

(> 7)

990

Journel Richie John Adams

20:46.05

6:42/M

12

 

330

(> 7)

1252

Victor Banks Northrop

20:48.76

6:43/M

11

 

331

(> 7)

1100

Brent Donaldson Mt. Vernon

20:48.88

6:43/M

9

 

332

(> 7)

760

Lucas Demoya Goshen

20:51.92

6:44/M

10

 

333

(> 7)

1262

Taylor Heckman Northrop

20:54.00

6:45/M

10

 

334

(> 7)

762

Ben Good-Elliot Goshen

20:54.22

6:45/M

10

 

335

(> 7)

674

Roman Strobel Fishers

20:57.72

6:45/M

9

 

336

(> 7)

974

Mahala Chalulu John Adams

20:58.78

6:46/M

10

 

337

(> 7)

665

Ethan Smith Fishers

21:04.21

6:48/M

12

 

338

(> 7)

1107

Eric Larson Mt. Vernon

21:05.16

6:48/M

12

 

339

(> 7)

618

Michael Thomas Elkhart Memorial

21:05.30

6:48/M

12

 

340

(> 7)

447

Luis Ledezma Concord

21:05.95

6:48/M

12

 

341

(> 7)

984

Ryan McCann John Adams

21:05.98

6:48/M

11

 

342

(> 7)

1352

Seth Alder Pendleton Heights

21:08.97

6:49/M

10

 

343

(> 7)

772

Brenn McKee Goshen

21:12.06

6:50/M

12

 

344

(> 7)

980

Ben Fecher John Adams

21:13.17

6:51/M

10

 

345

(> 7)

907

Paul Siegmueller Homestead

21:14.09

6:51/M

11

 

346

138

1211

Maximillian Cobos North Side

21:18.35

6:52/M

12

 

347

(> 7)

1447

Tommy Rogers Riley

21:22.32

6:54/M

11

 

348

(> 7)

154

Ben Miles Bishop Dwenger

21:23.06

6:54/M

10

 

349

(> 7)

973

Conor Campbell John Adams

21:25.39

6:55/M

11

 

350

(> 7)

1353

Austin Dunn Pendleton Heights

21:26.22

6:55/M

12

 

351

139

1143

Noah Waechter Muncie Central

21:27.05

6:55/M

10

 

352

(> 7)

758

Payton Crume Goshen

21:28.20

6:55/M

9

 

353

(> 7)

1355

Adam Fonacier Pendleton Heights

21:29.68

6:56/M

11

 

354

(> 7)

779

Jose Romo Goshen

21:30.69

6:56/M

9

 

355

(> 7)

896

Casey Radalia Homestead

21:31.72

6:56/M

10

 

356

(> 7)

1436

Mike Dowd Riley

21:31.83

6:56/M

12

 

357

(> 7)

1134

Samuel Baule Muncie Central

21:32.63

6:57/M

9

 

358

(> 7)

1137

John Gallatin Muncie Central

21:36.11

6:58/M

10

 

359

(> 7)

1122

Jermiah Trado Mt. Vernon

21:36.88

6:58/M

12

 

360

(> 7)

658

Blake Pereira Fishers

21:37.10

6:58/M

10

 

361

(> 7)

975

Daniel Couch John Adams

21:39.10

6:59/M

11

 

362

(> 7)

144

Luke Elsasser Bishop Dwenger

21:40.62

6:59/M

9

 

363

(> 7)

1110

Joshua Meenan Mt. Vernon

21:41.32

7:00/M

9

 

364

(> 7)

529

Josh Hall Eastbrook

21:41.43

7:00/M

12

 

365

(> 7)

873

Nathan Dauterman Homestead

21:42.71

7:00/M

11

 

366

(> 7)

889

Nathan Merz Homestead

21:43.35

7:00/M

10

 

367

(> 7)

786

Giovani Teran Goshen

21:48.41

7:02/M

9

 

368

(> 7)

1437

Napoleon Groves Riley

21:49.62

7:02/M

9

 

369

(> 7)

1268

Caleb Nichelson Northrop

21:52.18

7:03/M

9

 

370

(> 7)

149

Kevin Lamaster Bishop Dwenger

21:54.07

7:04/M

11

 

371

(> 7)

602

Koby Lundy Elkhart Memorial

21:56.54

7:05/M

10

 

372

(> 7)

598

Johnny Chen Elkhart Memorial

22:00.04

7:06/M

12

 

373

(> 7)

160

Dylan Record Bishop Dwenger

22:01.05

7:06/M

9

 

374

(> 7)

172

Joshua Wolfe Bishop Dwenger

22:01.77

7:06/M

10

 

375

(> 7)

1531

Bryan Delafuente West Noble

22:04.36

7:07/M

9

 

376

(> 7)

769

Daniel Hidalgo Goshen

22:06.90

7:08/M

9

 

377

(> 7)

879

Andrew Dykstra Homestead

22:10.16

7:09/M

10

 

378

(> 7)

1446

Ryan Phelan Riley

22:10.22

7:09/M

9

 

379

(> 7)

169

Alex Trahin Bishop Dwenger

22:11.48

7:09/M

9

 

380

(> 7)

664

Xavier Semona Fishers

22:12.41

7:10/M

10

 

381

140

1213

David Haltom North Side

22:16.10

7:11/M

9

 

382

(> 7)

1214

Willie Maung North Side

22:16.23

7:11/M

11

 

383

(> 7)

768

Matt Herrmann Goshen

22:19.29

7:12/M

10

 

384

(> 7)

888

Jordan Meintel Homestead

22:21.49

7:13/M

11

 

385

(> 7)

1449

Robert Swartz Riley

22:26.47

7:14/M

9

 

386

(> 7)

608

Shivam Nathu Elkhart Memorial

22:28.29

7:15/M

12

 

387

(> 7)

982

Gordon Lander John Adams

22:34.30

7:17/M

9

 

388

(> 7)

1119

Shawn Smith Mt. Vernon

22:41.71

7:19/M

11

 

389

(> 7)

915

Noah Virgilio Homestead

22:46.21

7:21/M

9

 

390

(> 7)

753

Itthikorn Akkarakanoksin Goshen

22:46.61

7:21/M

12

 

391

(> 7)

875

Ben Digregory Homestead

22:48.00

7:21/M

9

 

392

(> 7)

782

Eric Smith Goshen

22:48.26

7:21/M

12

 

393

(< 5)

1462

Coffin Stefan South Side

22:52.17

7:23/M

9

 

394

(> 7)

1142

Nathan Truax Muncie Central

23:07.67

7:27/M

10

 

395

(> 7)

165

Isaac Schweiterman Bishop Dwenger

23:10.59

7:28/M

9

 

396

(> 7)

1144

Nathan Allford Muncie Central

23:23.18

7:33/M

10

 

397

(> 7)

1217

Evan Schafer North Side

23:30.16

7:35/M

12

 

398

(> 7)

156

Ben Otto Bishop Dwenger

23:48.51

7:41/M

9

 

399

(> 7)

137

Michael Barton Bishop Dwenger

23:49.72

7:41/M

9

 

400

(> 7)

489

Anthony Woolever DeKalb

23:53.63

7:42/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

401

(> 7)

981

Juan Keen John Adams

24:09.77

7:47/M

10

 

402

(> 7)

766

Orlando Hernandez Goshen

24:12.92

7:48/M

10

 

403

(> 7)

539

Jared Strand Eastbrook

24:14.13

7:49/M

10

 

404

(> 7)

1212

Demitri Gonzalez North Side

24:17.73

7:50/M

11

 

405

(> 7)

537

Ethan Maki Eastbrook

24:44.11

7:59/M

10

 

406

(< 5)

1461

Michael High South Side

25:16.88

8:09/M

9

 

407

(> 7)

604

Kevin Mazariegos-Perez Elkhart Memorial

25:43.70

8:18/M

10

 

408

(> 7)

479

Chris Burch DeKalb

25:55.69

8:22/M

11

 

409

(> 7)

764

Esteban Gutierrez Goshen

26:16.26

8:28/M

11

 

410

(> 7)

606

Steven Mittadam Elkhart Memorial

27:20.09

8:49/M

12

 

411

(> 7)

784

Christopher Studebaker Goshen

27:57.89

9:01/M

9

 

412

(> 7)

1266

Jacob Miller Northrop

42:16.75

13:38/M

10

 

Team Summary Report - Boys

HS Boys A

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Elkhart Christian

64

7

10

12

14

21

33

51

 

 

Top 5 Times: 1:27:54.91

 

2

Northeastern

102

2

11

17

28

44

50

69

 

 

Top 5 Times: 1:29:01.62

 

3

Oak Hill

108

1

13

19

22

53

58

61

 

 

Top 5 Times: 1:29:08.16

 

4

Adams Central

114

8

16

18

31

41

43

81

 

 

Top 5 Times: 1:29:56.57

 

5

Bluffton

130

4

26

29

34

37

40

68

 

 

Top 5 Times: 1:30:14.15

 

6

Churubusco

155

3

5

36

49

62

66

70

 

 

Top 5 Times: 1:30:47.01

 

7

Frankton

176

6

9

42

56

63

101

 

 

Top 5 Times: 1:32:22.36

 

8

Blackhawk Christian

220

24

32

45

46

73

85

111

 

 

Top 5 Times: 1:34:19.70

 

9

Southwood

271

15

35

64

74

83

107

 

 

Top 5 Times: 1:36:52.58

 

10

Blackford

276

20

30

54

67

105

110

112

 

 

Top 5 Times: 1:38:13.38

 

11

Central Noble

290

27

47

52

72

92

102

103

 

 

Top 5 Times: 1:37:48.62

 

12

Bremen

303

25

38

59

90

91

108

109

 

 

Top 5 Times: 1:39:12.40

 

13

Whitko

337

23

55

65

88

106

 

 

Top 5 Times: 1:41:57.50

 

14

Canterbury

341

39

57

79

82

84

96

98

 

 

Top 5 Times: 1:40:13.29

 

15

Prairie Heights

361

48

60

78

86

89

 

 

Top 5 Times: 1:40:49.04

 

16

Woodlan

420

71

76

80

93

100

104

 

 

Top 5 Times: 1:45:19.41

 

17

Southern Wells

428

75

77

87

94

95

97

99

 

 

Top 5 Times: 1:45:29.60

 

Inc.

Bethany Christian

3 finishers

 

 

 

Inc.

Eastside

4 finishers

 

 

 

Inc.

Rensselaer Central

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

HS Boys AA

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

New Haven

68

1

7

8

23

29

30

37

 

 

Top 5 Times: 1:25:56.57

 

2

Angola

130

2

11

14

50

53

56

59

 

 

Top 5 Times: 1:28:21.23

 

3

Bellmont

149

3

21

25

49

51

52

55

 

 

Top 5 Times: 1:29:04.72

 

4

Lakeland

157

13

15

24

36

69

74

 

 

Top 5 Times: 1:30:04.68

 

5

Marion

164

5

12

38

47

62

83

85

 

 

Top 5 Times: 1:29:40.60

 

6

Yorktown

179

9

26

41

42

61

65

67

 

 

Top 5 Times: 1:30:28.85

 

7

Leo

181

4

34

39

46

58

68

72

 

 

Top 5 Times: 1:30:22.87

 

8

Celina

202

20

28

31

45

78

84

86

 

 

Top 5 Times: 1:31:42.28

 

9

Bishop Luers

222

10

18

32

60

102

113

119

 

 

Top 5 Times: 1:32:35.37

 

10

Columbia City

251

27

43

54

63

64

87

90

 

 

Top 5 Times: 1:32:44.41

 

11

Norwell

263

6

33

57

71

96

101

 

 

Top 5 Times: 1:33:32.67

 

12

Peru

327

35

44

76

80

92

127

128

 

 

Top 5 Times: 1:36:12.47

 

13

Garrett

336

17

66

75

81

97

100

104

 

 

Top 5 Times: 1:36:33.22

 

14

Heritage

373

16

70

94

95

98

114

117

 

 

Top 5 Times: 1:38:13.27

 

15

Fremont

385

19

40

91

115

120

124

 

 

Top 5 Times: 1:39:46.06

 

16

Hamilton Heights

442

73

77

79

106

107

109

112

 

 

Top 5 Times: 1:40:54.67

 

17

Tippecanoe Valley

458

22

88

108

118

122

123

126

 

 

Top 5 Times: 1:42:50.04

 

18

Northwestern

463

48

89

105

110

111

116

121

 

 

Top 5 Times: 1:42:04.61

 

19

Mississinewa

502

82

93

99

103

125

129

 

 

Top 5 Times: 1:44:14.58

 

Inc.

Blackhawk Christian

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

HS Boys AAA

 

HS Teams

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Fishers

63

8

9

13

16

17

20

22

 

 

Top 5 Times: 1:21:30.60

 

2

Noblesville

115

6

21

27

30

31

41

45

 

 

Top 5 Times: 1:22:56.98

 

3

Westview

135

7

10

15

32

71

83

95

 

 

Top 5 Times: 1:23:13.96

 

4

Mt. Vernon

142

2

5

35

44

56

87

90

 

 

Top 5 Times: 1:22:40.85

 

5

Northrop

154

11

28

34

39

42

66

75

 

 

Top 5 Times: 1:24:03.86

 

6

Pendleton Heights

162

4

19

36

51

52

53

106

 

 

Top 5 Times: 1:23:31.82

 

7

West Noble

200

18

25

48

54

55

60

126

 

 

Top 5 Times: 1:24:53.31

 

8

Bloomington South

205

3

37

47

57

61

62

65

 

 

Top 5 Times: 1:24:36.09

 

9

Homestead

208

1

14

46

70

77

78

86

 

 

Top 5 Times: 1:24:20.84

 

10

East Noble

241

23

29

43

64

82

97

103

 

 

Top 5 Times: 1:25:50.83

 

11

Bishop Dwenger

253

26

33

50

68

76

80

81

 

 

Top 5 Times: 1:26:09.77

 

12

DeKalb

309

12

49

67

73

108

112

116

 

 

Top 5 Times: 1:27:15.71

 

13

Goshen

314

24

40

69

88

93

96

104

 

 

Top 5 Times: 1:27:19.52

 

14

Eastbrook

370

59

63

72

85

91

111

117

 

 

Top 5 Times: 1:28:23.94

 

15

Riley

448

38

94

98

105

113

120

122

 

 

Top 5 Times: 1:30:12.74

 

16

Concord

491

79

84

100

110

118

123

125

 

 

Top 5 Times: 1:31:15.70

 

17

Elkhart Memorial

500

58

92

114

115

121

127

130

 

 

Top 5 Times: 1:31:55.39

 

18

Muncie Central

549

74

101

109

131

134

136

139

 

 

Top 5 Times: 1:34:03.00

 

19

John Adams

563

89

102

119

124

129

135

137

 

 

Top 5 Times: 1:33:44.97

 

20

North Side

599

99

107

128

132

133

138

140

 

 

Top 5 Times: 1:35:38.17

 

Inc.

Mississinewa

1 finishers

 

 

 

Inc.

Prairie Heights

2 finishers

 

 

 

Inc.

South Side

4 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

HS Girls A

HS Teams

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

301

Alyssa Fanning Bremen

19:26.52

6:16/M

9

 

2

2

1333

Margo Hornocker Oak Hill

19:42.85

6:21/M

10

 

3

3

325

Kate White Canterbury

19:51.99

6:24/M

12

 

4

4

1398

Morgan Fleming Rensselaer Central

19:53.44

6:25/M

10

 

5

5

684

Caylene Cole Frankton

19:56.41

6:26/M

10

 

6

6

1331

Brooke Hasty Oak Hill

20:11.37

6:31/M

12

 

7

7

1332

Jenessa Hasty Oak Hill

20:33.28

6:38/M

9

 

8

8

377

Julia Folland Churubusco

20:36.58

6:39/M

12

 

9

9

1481

Morgan Farr Southwood

20:46.15

6:42/M

9

 

10

(< 5)

1560

Brigit Nemitz Whitko

20:52.85

6:44/M

12

 

11

10

1404

Leealison Korniak Rensselaer Central

20:54.26

6:45/M

12

 

12

11

1401

Hailey Henry Rensselaer Central

20:58.10

6:46/M

10

 

13

12

688

Katie Quick Frankton

21:05.91

6:48/M

12

 

14

13

324

Ginesha Robinson Canterbury

21:07.45

6:49/M

11

 

15

14

559

Maddie Morehead Elkhart Christian

21:10.30

6:50/M

11

 

16

15

1330

Savannah Hart Oak Hill

21:11.17

6:50/M

10

 

17

16

1336

Camille Taylor Oak Hill

21:15.44

6:51/M

10

 

18

(< 5)

1569

Ellie Kayser Woodlan

21:15.86

6:51/M

11

 

19

17

204

Falynne Reed Blackford

21:17.02

6:52/M

10

 

20

18

1541

Samantha Kohlheim Westview

21:23.47

6:54/M

9

 

21

19

1222

Ashley Jay Northeastern

21:32.02

6:57/M

12

 

22

20

1478

Kassidy Atwood Southwood

21:32.90

6:57/M

11

 

23

21

1543

Lydia Rang Westview

21:36.59

6:58/M

10

 

24

22

4

Lauren Isch Adams Central

21:38.16

6:59/M

9

 

25

23

1402

Riley Hickman Rensselaer Central

21:43.26

7:00/M

12

 

26

24

302

Ellen Fox Bremen

21:43.31

7:00/M

11

 

27

25

1465

Mallory Aker Southern Wells

21:44.82

7:01/M

9

 

28

26

1394

Emily Britt Rensselaer Central

21:45.31

7:01/M

11

 

29

27

383

Jamie Zeigler Churubusco

21:46.67

7:01/M

9

 

30

(< 5)

1561

Suzanne Sickafoose Whitko

21:57.55

7:05/M

11

 

31

28

1329

Lorraine Gamble Oak Hill

22:03.31

7:07/M

12

 

32

29

561

Sierra Richer Elkhart Christian

22:03.85

7:07/M

10

 

33

30

1397

Makenzie Flanigan Rensselaer Central

22:05.17

7:07/M

10

 

34

31

202

Bailey Cline Blackford

22:05.84

7:07/M

12

 

35

32

549

Hannah Yoder Eastside

22:06.73

7:08/M

11

 

36

33

522

Hannah Seward Eastbrook

22:07.38

7:08/M

12

 

37

34

12

Bailea Sprunger Adams Central

22:08.63

7:08/M

9

 

38

35

1408

Mayra Rodriguez Rensselaer Central

22:13.11

7:10/M

10

 

39

36

555

Bridgett Deardorff Elkhart Christian

22:14.39

7:10/M

9

 

40

37

7

Hannah Mosser Adams Central

22:17.72

7:11/M

10

 

41

38

1544

Sierra Weaver Westview

22:19.59

7:12/M

12

 

42

39

8

Megan Mosser Adams Central

22:22.08

7:13/M

12

 

43

40

287

Zoey Smith Bluffton

22:23.20

7:13/M

11

 

44

41

1337

India Ulshafer Oak Hill

22:24.50

7:14/M

12

 

45

42

517

Sierra Colvin Eastbrook

22:27.90

7:15/M

12

 

46

(< 5)

1571

Zariah Meador Woodlan

22:29.64

7:15/M

9

 

47

43

300

Kaitlyn Cullers Bremen

22:30.50

7:15/M

9

 

48

44

3

Caitlin Heyerly Adams Central

22:35.33

7:17/M

10

 

49

45

1486

Ellie White Southwood

22:37.46

7:18/M

11

 

50

46

1219

Autumn Bleil Northeastern

22:38.31

7:18/M

12

 

51

47

1484

Taylor Heath Southwood

22:41.11

7:19/M

11

 

52

48

205

Ashley Thurman Blackford

22:41.57

7:19/M

12

 

53

49

218

Michaela Rumple Blackhawk Christian

22:42.50

7:19/M

12

 

54

50

203

Bry Futrell Blackford

22:43.09

7:20/M

10

 

55

(< 5)

1562

Hanna Yohe Whitko

22:44.98

7:20/M

11

 

56

(> 7)

1327

Elissa Austin Oak Hill

22:50.95

7:22/M

12

 

57

51

306

Zianna Hummel Bremen

22:59.30

7:25/M

9

 

58

(< 5)

1381

Brandie Brewster Prairie Heights

23:01.82

7:25/M

9

 

59

52

288

Amanda Thompson Bluffton

23:02.74

7:26/M

10

 

60

(> 7)

1335

Alexis Mathias Oak Hill

23:05.51

7:27/M

12

 

61

53

206

Jamie Twibell Blackford

23:06.76

7:27/M

11

 

62

54

310

Makayla Mahoney Bremen

23:08.22

7:28/M

9

 

63

55

1539

Madison Burton Westview

23:08.42

7:28/M

11

 

64

(> 7)

1334

Kate Kabel Oak Hill

23:09.33

7:28/M

11

 

65

56

307

Emma Hundt Bremen

23:10.31

7:28/M

10

 

66

57

548

Faith Schlie Eastside

23:14.36

7:30/M

11

 

67

58

560

Lily Reynolds Elkhart Christian

23:26.37

7:34/M

10

 

68

59

1464

Lindsay Aker Southern Wells

23:29.77

7:35/M

11

 

69

60

215

Lydia Flegge Blackhawk Christian

23:31.09

7:35/M

9

 

70

61

5

Maggie Luginbill Adams Central

23:33.85

7:36/M

9

 

71

62

281

Autumn Davis Bluffton

23:35.51

7:36/M

9

 

72

(< 5)

1386

Christie Scott Prairie Heights

23:42.73

7:39/M

11

 

73

63

220

Brittany Van De Leur Blackhawk Christian

23:44.52

7:39/M

12

 

74

64

524

Leah Trevino Eastbrook

23:44.74

7:39/M

12

 

75

65

280

Miranda Borgwardt Bluffton

23:50.03

7:41/M

11

 

76

66

1226

Hannah Young Northeastern

23:52.68

7:42/M

12

 

77

67

92

Yejin Kim Bethany Christian

23:52.80

7:42/M

12

 

78

68

544

Mary Deweese Eastside

23:55.40

7:43/M

9

 

79

69

1542

Alyssa Miller Westview

23:56.86

7:43/M

10

 

80

70

1220

Hailey Coyle Northeastern

23:58.22

7:44/M

12

 

81

(> 7)

1405

Abby Kozyra Rensselaer Central

24:00.53

7:45/M

10

 

82

71

1468

Erin White Southern Wells

24:04.21

7:46/M

10

 

83

72

527

Erica Walker Eastbrook

24:05.34

7:46/M

9

 

84

73

1540

Olivia Hibbs Westview

24:06.42

7:46/M

10

 

85

74

558

Natalie Kautzmann Elkhart Christian

24:10.85

7:48/M

9

 

86

75

303

Nikola Gramm Bremen

24:15.04

7:49/M

11

 

87

76

682

Madelynn Baker Frankton

24:17.02

7:50/M

11

 

88

77

217

Claire Meuter Blackhawk Christian

24:19.33

7:51/M

12

 

89

78

365

Annetta Stangland Central Noble

24:22.02

7:52/M

12

 

90

79

11

Ally Shoaf Adams Central

24:25.94

7:53/M

10

 

91

80

93

Yujin Kim Bethany Christian

24:28.89

7:54/M

10

 

92

81

364

Abbey Pilnock Central Noble

24:31.63

7:55/M

12

 

93

(< 5)

1385

Alexis King Prairie Heights

24:40.71

7:57/M

11

 

94

82

521

Eleana Manning Eastbrook

24:44.43

7:59/M

9

 

95

83

322

Allison Godfrey Canterbury

24:48.96

8:00/M

9

 

96

84

214

Angelica Farrell Blackhawk Christian

24:51.14

8:01/M

12

 

97

85

554

Ariana Barben Elkhart Christian

24:51.31

8:01/M

10

 

98

86

556

Bryden Deardorff Elkhart Christian

24:51.96

8:01/M

10

 

99

87

381

Ashley Uecker Churubusco

24:54.54

8:02/M

10

 

100

(> 7)

305

Andrea Hummel Bremen

24:56.06

8:03/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

1393

Ally Armold Rensselaer Central

25:01.25

8:04/M

10

 

102

88

94

Hyein Kwon Bethany Christian

25:02.29

8:05/M

12

 

103

(> 7)

2

Kaitlyn Hawkins Adams Central

25:06.12

8:06/M

9

 

104

(< 5)

1559

Lizz Foutz Whitko

25:07.52

8:06/M

9

 

105

89

689

Sherrie Riser Frankton

25:08.37

8:06/M

11

 

106

90

520

Dana Kay Eastbrook

25:09.58

8:07/M

11

 

107

91

95

Carissa Mast Bethany Christian

25:11.55

8:07/M

9

 

108

92

1479

Makayla Bechtold Southwood

25:13.83

8:08/M

9

 

109

(> 7)

1403

Jocelyn Johns Rensselaer Central

25:16.01

8:09/M

12

 

110

(> 7)

299

Maddy Coffel Bremen

25:16.92

8:09/M

11

 

111

93

519

Aurora Follis Eastbrook

25:17.46

8:09/M

10

 

112

(> 7)

1407

Jocelyn Polanek Rensselaer Central

25:20.54

8:10/M

9

 

113

(> 7)

1396

Jaci Engleking Rensselaer Central

25:21.90

8:11/M

10

 

114

94

378

Brein Gross Churubusco

25:28.19

8:13/M

10

 

115

(> 7)

1

Madison Call Adams Central

25:28.28

8:13/M

10

 

116

95

382

Heidi Zeigler Churubusco

25:29.95

8:13/M

10

 

117

96

283

Yajing Ni Bluffton

25:30.92

8:14/M

11

 

118

(> 7)

523

Jade Stuber Eastbrook

25:34.46

8:15/M

9

 

119

97

1221

Clara Garcia Northeastern

25:36.74

8:15/M

11

 

120

98

201

Jordan Charnley Blackford

25:37.42

8:16/M

10

 

121

99

1467

Autumn Stevens Southern Wells

25:45.36

8:18/M

12

 

122

(< 5)

1383

Kerstin Cook Prairie Heights

25:50.32

8:20/M

9

 

123

100

1480

Monica Coffelt Southwood

25:51.05

8:20/M

9

 

124

101

1482

Jeana Friedersdorf Southwood

25:53.32

8:21/M

9

 

125

102

362

Amy Grimberg Central Noble

25:56.38

8:22/M

10

 

126

(> 7)

518

Kaylene Cox Eastbrook

25:57.14

8:22/M

9

 

127