New Haven Classic X Country

September 26, 2015


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

MS Boys A

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1987

Reece Gibson Norwell

13:50.89

5:35/M

8

 

2

2

1990

Logan House Norwell

13:53.04

5:36/M

8

 

3

3

2176

Anthony Schwartz Westview

13:55.18

5:37/M

8

 

4

4

1775

Landon Wakeman Indian Springs

14:15.08

5:45/M

8

 

5

5

2166

Spencer Carpenter Westview

14:24.43

5:48/M

7

 

6

6

1881

Hayden Mullett Maple Creek

14:25.78

5:49/M

8

 

7

7

2002

Conner Torson Norwell

14:32.26

5:52/M

8

 

8

8

2126

Donald McArdle Summit

14:41.16

5:55/M

7

 

9

9

2130

Jarred Neff Summit

14:43.97

5:56/M

8

 

10

10

2174

Dylan Nowicki Westview

14:45.48

5:57/M

8

 

11

11

1766

Nathan Mills Indian Springs

14:50.27

5:59/M

8

 

12

12

2135

Aidan Sheppard Summit

14:58.34

6:02/M

7

 

13

13

2170

Jay Miller Westview

14:58.86

6:02/M

8

 

14

14

2366

Ben Neideck Eastbrook

14:59.72

6:03/M

8

 

15

15

1843

Mammer Almalahi Maple Creek

15:04.94

6:05/M

8

 

16

16

1872

Alex Mack Maple Creek

15:05.56

6:05/M

8

 

17

17

2342

Sam Keily Churubusco

15:07.62

6:06/M

8

 

18

18

2452

Carter Cook St. Elizabeth

15:16.14

6:09/M

8

 

19

19

1648

Konnor Knoll Angola

15:16.92

6:09/M

8

 

20

20

1887

Ryan Schneider Maple Creek

15:17.72

6:10/M

8

 

21

21

1767

Nick Mills Indian Springs

15:22.12

6:12/M

8

 

22

22

1681

Harrison Beard DeKalb

15:22.57

6:12/M

8

 

23

23

2175

Payton Oliver Westview

15:24.40

6:13/M

7

 

24

24

1804

Joel Fowerbaugh Leo

15:27.10

6:14/M

8

 

25

25

1688

Seth Gramling DeKalb

15:31.14

6:15/M

8

 

26

26

1863

Zayaan Habib Maple Creek

15:31.48

6:15/M

8

 

27

27

1858

Riley Gardner Maple Creek

15:32.71

6:16/M

7

 

28

28

1984

Kaden Cook Norwell

15:34.90

6:17/M

6

 

29

29

2165

Remington Carpenter Westview

15:37.29

6:18/M

7

 

30

30

2172

Avery Niccum Westview

15:38.03

6:18/M

8

 

31

31

2442

Tahj Johnson Oak Hill

15:38.22

6:18/M

8

 

32

32

1870

Seth Leininger Maple Creek

15:39.50

6:19/M

6

 

33

33

1691

Kirk Harig DeKalb

15:40.14

6:19/M

7

 

34

34

2441

Surafel Fry Oak Hill

15:40.62

6:19/M

7

 

35

35

2439

Macallister Cheek Oak Hill

15:44.77

6:21/M

8

 

36

36

2261

Logan Weaver Woodside

15:44.98

6:21/M

8

 

37

(> 7)

1877

Josh Miller Maple Creek

15:46.46

6:21/M

6

 

38

37

1802

Chad Drudge Leo

15:47.21

6:22/M

8

 

39

38

2249

Austin Richards Woodside

15:48.17

6:22/M

8

 

40

(> 7)

2169

Dominic Hostetler Westview

15:50.73

6:23/M

7

 

41

39

2054

Jason Kochanski St. Charles - St. Jude

15:52.10

6:24/M

8

 

42

40

1998

Kaiden Slater Norwell

15:53.88

6:24/M

8

 

43

41

1808

Carlos Vazquez Leo

15:55.94

6:25/M

8

 

44

42

1711

Hunter Taylor DeKalb

15:56.92

6:25/M

8

 

45

43

1993

Camden Lamons Norwell

15:58.72

6:26/M

8

 

46

44

1678

Clayton Adams DeKalb

16:00.55

6:27/M

8

 

47

45

2127

Jackson McClain Summit

16:00.57

6:27/M

8

 

48

(> 7)

1868

Alex Karber Maple Creek

16:01.28

6:28/M

8

 

49

46

2359

Zane Callison Eastbrook

16:01.93

6:28/M

8

 

50

(> 7)

1888

Will Schneider Maple Creek

16:02.51

6:28/M

8

 

51

(> 7)

2171

Jeremy Miller Westview

16:02.76

6:28/M

8

 

52

47

2401

Jarrett Keiss Heritage

16:03.89

6:28/M

8

 

53

48

1999

Lucas Stauffer Norwell

16:05.28

6:29/M

8

 

54

49

1715

Carter Van Gessel DeKalb

16:07.05

6:30/M

6

 

55

50

2230

Dominic Gery Woodside

16:08.51

6:30/M

8

 

56

51

2073

Atticus Wiseman St. Charles - St. Jude

16:10.12

6:31/M

7

 

57

(> 7)

1983

Austen Cook Norwell

16:10.89

6:31/M

8

 

58

52

2474

Joe Didier St. Vincent

16:14.12

6:33/M

7

 

59

53

2303

Gabriel Connelly Blackhawk Christian

16:19.51

6:35/M

6

 

60

54

2440

Kody Dubois Oak Hill

16:20.10

6:35/M

8

 

61

55

2115

Andrew Conarty Summit

16:20.25

6:35/M

8

 

62

56

2122

Griffin Leslie Summit

16:20.99

6:35/M

8

 

63

57

2123

Zach Leslie Summit

16:22.00

6:36/M

8

 

64

58

1682

Cale Beer DeKalb

16:22.13

6:36/M

8

 

65

59

1950

Mason Pickett New Haven

16:22.43

6:36/M

8

 

66

60

2345

Levi Skinner Churubusco

16:22.88

6:36/M

7

 

67

(> 7)

1845

Grant Badgley Maple Creek

16:25.16

6:37/M

8

 

68

61

1644

Chase Harris Angola

16:31.27

6:40/M

8

 

69

62

2306

Andrew McIntosh Blackhawk Christian

16:31.33

6:40/M

7

 

70

63

2280

Cayden Shaffer Adams Central

16:34.76

6:41/M

8

 

71

(> 7)

1852

Jacob Butler Maple Creek

16:36.05

6:42/M

7

 

72

(> 7)

1844

Jeremy Ashton Maple Creek

16:37.03

6:42/M

8

 

73

(> 7)

1865

Nate Holzhauser Maple Creek

16:38.92

6:42/M

7

 

74

64

2403

Derek Schaadt Heritage

16:40.82

6:43/M

8

 

75

(> 7)

1867

Evan Jester Maple Creek

16:40.93

6:43/M

6

 

76

65

2302

Donovan Connelly Blackhawk Christian

16:41.26

6:44/M

8

 

77

66

2344

Eli Lantz Churubusco

16:41.96

6:44/M

7

 

78

(> 7)

1706

Jack Skidmore DeKalb

16:42.80

6:44/M

8

 

79

67

2364

Logan Kennedy Eastbrook

16:43.02

6:44/M

6

 

80

(> 7)

1874

Allen Mason Maple Creek

16:43.23

6:44/M

8

 

81

68

2382

Jacob Hull Fremont

16:44.62

6:45/M

8

 

82

69

2279

Nick Neuenschwander Adams Central

16:44.85

6:45/M

6

 

83

70

1649

Joel Knox Angola

16:45.06

6:45/M

7

 

84

71

2048

Trevor Engelhaupt St. Charles - St. Jude

16:46.56

6:46/M

6

 

85

72

2254

Adam Snyder Woodside

16:47.06

6:46/M

6

 

86

73

2229

Karson Jenkins Woodside

16:48.00

6:46/M

7

 

87

(> 7)

1856

James Fillers Maple Creek

16:49.04

6:47/M

6

 

88

74

2259

Kevin Pinkley Woodside

16:49.23

6:47/M

8

 

89

75

2225

Collin Crandal Woodside

16:49.54

6:47/M

6

 

90

76

2480

Max Simcox St. Vincent

16:49.93

6:47/M

8

 

91

77

1922

Evan Walda Memorial Park

16:50.14

6:47/M

8

 

92

(> 7)

1889

Jackson Stenger Maple Creek

16:50.78

6:47/M

7

 

93

78

2411

Garrett Abney-Booker Northeastern

16:50.89

6:47/M

8

 

94

79

1805

Cordell Newhouser Leo

16:53.08

6:48/M

8

 

95

80

1768

Seth Mills Indian Springs

16:53.70

6:48/M

6

 

96

81

1799

Kaleb Berghoff Leo

16:53.91

6:48/M

8

 

97

(> 7)

2167

Bill Compton Westview

16:55.19

6:49/M

7

 

98

82

2277

Jake Kaehr Adams Central

16:56.31

6:50/M

6

 

99

83

2052

Henry Getty St. Charles - St. Jude

16:57.61

6:50/M

7

 

100

(> 7)

1864

Chas Hall Maple Creek

16:59.44

6:51/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

1851

Cory Bussen Maple Creek

17:00.35

6:51/M

8

 

102

84

2443

Danny Nally Oak Hill

17:01.58

6:52/M

8

 

103

85

1923

Cameron Woehnker Memorial Park

17:04.59

6:53/M

8

 

104

(> 7)

2220

Isaac Hunter Woodside

17:05.32

6:53/M

8

 

105

(> 7)

2136

Luke Sheppard Summit

17:06.10

6:54/M

7

 

106

(> 7)

2003

Mason Werling Norwell

17:06.79

6:54/M

7

 

107

(> 7)

2001

Tyler Strothman Norwell

17:06.84

6:54/M

7

 

108

(> 7)

2257

Carson Tranter Woodside

17:08.62

6:55/M

8

 

109

86

1757

Colyn Iden Indian Springs

17:08.69

6:55/M

8

 

110

87

2072

Noah Thurber St. Charles - St. Jude

17:10.94

6:55/M

6

 

111

88

2444

Solomon O'Blenis Oak Hill

17:11.71

6:56/M

6

 

112

89

2412

Justin Bane Northeastern

17:11.89

6:56/M

7

 

113

90

1749

Logan Campbell Indian Springs

17:12.89

6:56/M

7

 

114

91

2046

Daniel Cava St. Charles - St. Jude

17:13.37

6:57/M

7

 

115

(> 7)

1862

Micah Groeling Maple Creek

17:14.57

6:57/M

8

 

116

(> 7)

1896

Logan Zuber Maple Creek

17:15.93

6:57/M

6

 

117

(> 7)

1878

Nate Miller Maple Creek

17:17.18

6:58/M

6

 

118

92

1646

Robert Howard Angola

17:17.49

6:58/M

7

 

119

93

2491

Chris Svitek St. Elizabeth

17:18.03

6:59/M

7

 

120

(> 7)

2109

Ethan Baitz Summit

17:21.41

7:00/M

6

 

121

(> 7)

2114

Dawson Colwell Summit

17:22.03

7:00/M

6

 

122

94

1650

Marcus Miller Angola

17:22.40

7:00/M

6

 

123

(> 7)

2120

Luke Keinsley Summit

17:23.51

7:01/M

8

 

124

95

2273

Alex Anderson Adams Central

17:24.14

7:01/M

7

 

125

96

2330

Bryson Mayer Bluffton

17:24.83

7:01/M

6

 

126

97

2281

Gabe Tijerina Adams Central

17:25.02

7:01/M

7

 

127

98

1642

Michael Fischer Angola

17:25.08

7:01/M

8

 

128

99

1803

Brayden Fahl Leo

17:25.37

7:01/M

8

 

129

100

2050

Grant Gerbers St. Charles - St. Jude

17:25.71

7:01/M

6

 

130

(> 7)

2056

Noah Maskal St. Charles - St. Jude

17:25.91

7:01/M

7

 

131

101

2427

Drew Feazel Northwestern

17:27.22

7:02/M

8

 

132

102

2314

Andrew Sheron Blackhawk Christian

17:27.57

7:02/M

8

 

133

103

1758

Cam Jagger Indian Springs

17:29.33

7:03/M

7

 

134

104

2415

Jackson Ramsey-Neagle Northeastern

17:30.11

7:03/M

6

 

135

(> 7)

1701

Brendan Miazgowiz DeKalb

17:33.94

7:05/M

8

 

136

(> 7)

2066

Joe Schipper St. Charles - St. Jude

17:34.29

7:05/M

7

 

137

(> 7)

1849

Nathan Borland Maple Creek

17:34.58

7:05/M

6

 

138

(> 7)

1692

Kai Huffman DeKalb

17:36.03

7:06/M

8

 

139

105

1955

Lukas Turnwald New Haven

17:38.64

7:07/M

8

 

140

106

2340

Kyler Brown Churubusco

17:39.16

7:07/M

7

 

141

107

1913

Quentin Cox Memorial Park

17:40.11

7:07/M

6

 

142

(> 7)

1875

Seth Maxwell Maple Creek

17:40.47

7:07/M

7

 

143

108

2445

Sam Stevens Oak Hill

17:40.99

7:07/M

7

 

144

(> 7)

2168

Andrew Cupp Westview

17:43.22

7:09/M

7

 

145

109

1640

Zane Butler Angola

17:43.25

7:09/M

7

 

146

110

2378

Ethan Bock Fremont

17:44.30

7:09/M

6

 

147

(> 7)

1846

Alex Barb Maple Creek

17:44.62

7:09/M

7

 

148

(> 7)

2258

Ben Vandenbergh Woodside

17:45.68

7:09/M

8

 

149

(> 7)

1708

Austin Soe DeKalb

17:49.25

7:11/M

8

 

150

111

2328

Wyatt Corkwell Bluffton

17:49.65

7:11/M

7

 

151

(> 7)

1645

Xavier Hoseck Angola

17:49.78

7:11/M

6

 

152

(> 7)

1765

Jack Mills Indian Springs

17:50.08

7:11/M

6

 

153

112

1945

Riley Felger New Haven

17:50.85

7:11/M

7

 

154

(> 7)

2117

Spencer Hoff Summit

17:51.11

7:12/M

8

 

155

113

1910

Asian Aye Memorial Park

17:53.16

7:13/M

8

 

156

114

2479

Luke Schwieterman St. Vincent

17:54.88

7:13/M

7

 

157

(> 7)

2125

Blake Mast Summit

17:56.94

7:14/M

8

 

158

(> 7)

1712

Edwin Thomas DeKalb

17:58.39

7:15/M

8

 

159

115

2397

Brett Dodane Heritage

17:58.74

7:15/M

8

 

160

116

2365

Jake McKim Eastbrook

17:59.06

7:15/M

7

 

161

117

2307

Eli McInturff Blackhawk Christian

17:59.32

7:15/M

7

 

162

118

1943

Daniel Castillo New Haven

17:59.35

7:15/M

8

 

163

(> 7)

2059

Brendan Nix St. Charles - St. Jude

17:59.43

7:15/M

6

 

164

119

2386

Lucas Welch Fremont

17:59.45

7:15/M

7

 

165

(> 7)

1892

Wayne Swing Maple Creek

17:59.85

7:15/M

6

 

166

120

2399

Jose Edmonson Heritage

18:03.34

7:17/M

8

 

167

121

2379

Caleb Brewbaker Fremont

18:03.73

7:17/M

8

 

168

122

2313

Max Rumple Blackhawk Christian

18:03.95

7:17/M

5

 

169

(> 7)

1857

Seth Fisher Maple Creek

18:04.14

7:17/M

6

 

170

123

2414

Bailey Moistner Northeastern

18:04.36

7:17/M

8

 

171

(> 7)

1760

Michael Johnson Indian Springs

18:07.70

7:18/M

8

 

172

124

1949

Nicholas Knippen New Haven

18:08.67

7:19/M

7

 

173

125

1807

Israel Schuman Leo

18:09.17

7:19/M

7

 

174

(> 7)

1985

Grant Craft Norwell

18:10.00

7:20/M

6

 

175

126

1912

Isaac Combs Memorial Park

18:10.05

7:20/M

7

 

176

(> 7)

1695

Lucas Larowe DeKalb

18:10.79

7:20/M

6

 

177

127

1947

Tyler Hiatt New Haven

18:11.09

7:20/M

8

 

178

(> 7)

1997

Andrew Renninger Norwell

18:11.75

7:20/M

6

 

179

(> 7)

1774

Logan Trier Indian Springs

18:12.01

7:20/M

6

 

180

(> 7)

1652

Jayden Pearson Angola

18:12.15

7:20/M

8

 

181

(> 7)

1801

Will Crawford Leo

18:12.70

7:20/M

7

 

182

128

2455

Nathan Gosche St. Elizabeth

18:13.06

7:21/M

6

 

183

(> 7)

1876

Jacob McGrath Maple Creek

18:13.53

7:21/M

6

 

184

129

2341

Cody Graft Churubusco

18:14.69

7:21/M

8

 

185

(> 7)

1842

Merrick Adams Maple Creek

18:15.46

7:22/M

7

 

186

(> 7)

2134

Johnathan Sheets Summit

18:16.46

7:22/M

7

 

187

(> 7)

1770

Jesse Slone Indian Springs

18:17.87

7:22/M

6

 

188

(> 7)

1679

Preston Allen DeKalb

18:18.23

7:23/M

6

 

189

(< 5)

2288

Michael Waters Blackford

18:20.85

7:24/M

8

 

190

130

2315

Kelson Volkert Blackhawk Christian

18:21.32

7:24/M

7

 

191

(> 7)

2069

Owen Stewart St. Charles - St. Jude

18:22.58

7:24/M

6

 

192

(> 7)

2133

Nathan Schlutz Summit

18:22.88

7:24/M

7

 

193

131

1919

Lucas Seng Memorial Park

18:24.80

7:25/M

6

 

194

(< 5)

2150

Logan Hummitch Tippecanoe Valley

18:25.60

7:26/M

6

 

195

(> 7)

2250

Hayes Rivera Woodside

18:27.37

7:26/M

6

 

196

132

2426

Mason Correll Northwestern

18:28.34

7:27/M

8

 

197

133

2361

Cameron Clifford Eastbrook

18:29.38

7:27/M

6

 

198

134

2473

Frank Baumgartner St. Vincent

18:29.91

7:27/M

7

 

199

(> 7)

2228

Justin Engelhart Woodside

18:33.77

7:29/M

7

 

200

(> 7)

2129

Parker Mitchell Summit

18:35.45

7:30/M

7

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1986

Ethan Dunnuck Norwell

18:35.94

7:30/M

7

 

202

135

1911

Ben Bougher Memorial Park

18:36.03

7:30/M

7

 

203

(> 7)

2116

Kaleb Crawford Summit

18:36.89

7:30/M

7

 

204

(> 7)

1689

Isaac Green DeKalb

18:37.88

7:30/M

7

 

205

(> 7)

2071

Pablo Sutter St. Charles - St. Jude

18:39.45

7:31/M

6

 

206

(> 7)

1885

Logan Parker Maple Creek

18:42.02

7:32/M

8

 

207

(> 7)

1916

Jeremiah Horta Memorial Park

18:42.45

7:32/M

6

 

208

(> 7)

2260

Aaron Wagner Woodside

18:43.05

7:33/M

6

 

209

(> 7)

2232

Hudson Graf Woodside

18:43.20

7:33/M

6

 

210

(> 7)

1879

Jackson Million Maple Creek

18:44.71

7:33/M

6

 

211

(> 7)

2137

Tyler Veit Summit

18:47.18

7:34/M

7

 

212

(> 7)

1921

Shim Valui Memorial Park

18:47.29

7:34/M

6

 

213

(> 7)

1886

Evan Roberts Maple Creek

18:48.35

7:35/M

6

 

214

(> 7)

2045

Jorie Brandt St. Charles - St. Jude

18:51.44

7:36/M

6

 

215

(> 7)

2051

George Getty St. Charles - St. Jude

18:53.59

7:37/M

6

 

216

(> 7)

2004

Nathan Zeddis Norwell

18:54.48

7:37/M

8

 

217

136

2276

Korbin Connelley Adams Central

18:55.33

7:38/M

7

 

218

137

2362

Jack Hammond Eastbrook

18:56.68

7:38/M

8

 

219

(> 7)

2164

Landon Bennett Westview

18:57.83

7:38/M

6

 

220

138

2272

Jadon Agler Adams Central

18:58.91

7:39/M

6

 

221

139

2454

Max Falloon St. Elizabeth

18:59.97

7:39/M

6

 

222

(> 7)

1895

Ayden Williams Maple Creek

19:01.04

7:40/M

7

 

223

(> 7)

2251

Thomas Kuras Woodside

19:01.69

7:40/M

6

 

224

(> 7)

1880

Brendan Mullett Maple Creek

19:05.02

7:42/M

6

 

225

140

2324

Landon Bertch Bluffton

19:06.43

7:42/M

6

 

226

(> 7)

1761

Adrew Korus Indian Springs

19:08.98

7:43/M

7

 

227

(> 7)

1914

Jacob Ford Memorial Park

19:09.93

7:43/M

8

 

228

141

1946

Coby Grunden New Haven

19:10.55

7:44/M

7

 

229

(> 7)

1759

Kale Johnson Indian Springs

19:10.96

7:44/M

8

 

230

(> 7)

1952

Tyler Robinson New Haven

19:10.97

7:44/M

8

 

231

142

2425

Ben Beachy Northwestern

19:11.37

7:44/M

8

 

232

(> 7)

2309

Boston Miller Blackhawk Christian

19:11.46

7:44/M

5

 

233

143

2380

Sammual Corber Fremont

19:13.09

7:45/M

8

 

234

(> 7)

2053

Sam Horine St. Charles - St. Jude

19:13.59

7:45/M

8

 

235

(> 7)

2311

Isaac Perlich Blackhawk Christian

19:15.11

7:46/M

5

 

236

(> 7)

2173

Isaac Niccum Westview

19:17.25

7:47/M

6

 

237

(> 7)

1698

Traverse Mason DeKalb

19:20.30

7:48/M

6

 

238

(> 7)

2119

Ben Johnson Summit

19:20.37

7:48/M

6

 

239

(> 7)

1683

Wesley Bender DeKalb

19:21.28

7:48/M

7

 

240

(> 7)

2047

Jude Donias St. Charles - St. Jude

19:24.03

7:49/M

7

 

241

(> 7)

1769

Peyton Pope Indian Springs

19:24.44

7:49/M

6

 

242

144

2331

Kaleb Riley Bluffton

19:25.89

7:50/M

7

 

243

(> 7)

1707

Kayden Slone DeKalb

19:28.82

7:51/M

6

 

244

(> 7)

1643

Ethan Forker Angola

19:30.55

7:52/M

6

 

245

(> 7)

1917

Eli Jordan Memorial Park

19:30.67

7:52/M

7

 

246

(> 7)

1776

Devin Wirick Indian Springs

19:32.06

7:53/M

6

 

247

145

2339

Klayton Brown Churubusco

19:32.17

7:53/M

8

 

248

146

2453

Gavin Ealey St. Elizabeth

19:32.66

7:53/M

8

 

249

(> 7)

1942

Carlos Castillo New Haven

19:32.82

7:53/M

7

 

250

(> 7)

1869

Nicholas Kiplinger Maple Creek

19:34.35

7:53/M

6

 

251

147

2400

Ethan Hoffman Heritage

19:37.30

7:55/M

6

 

252

148

2326

Grant Bultemeier Bluffton

19:37.87

7:55/M

7

 

253

(< 5)

2151

Zach Landis Tippecanoe Valley

19:38.44

7:55/M

8

 

254

(> 7)

1982

Jacob Burton Norwell

19:39.36

7:55/M

7

 

255

(> 7)

2224

Josh Clark Woodside

19:40.99

7:56/M

8

 

256

(> 7)

2234

Noah Johnson Woodside

19:41.92

7:56/M

7

 

257

149

2475

Dylan Keister St. Vincent

19:46.38

7:58/M

5

 

258

(> 7)

1915

Keaton Grider Memorial Park

19:47.98

7:59/M

7

 

259

(> 7)

2118

Aidan Houser Summit

19:50.53

8:00/M

6

 

260

(> 7)

1866

Tom Huynh Maple Creek

19:51.51

8:00/M

6

 

261

(> 7)

2132

Ellis Rogers Summit

19:53.52

8:01/M

8

 

262

150

2413

Alex Beatty Northeastern

19:55.52

8:02/M

6

 

263

(> 7)

1651

Keagon Ostrander Angola

19:56.41

8:02/M

6

 

264

(> 7)

2256

Christian Mireles Woodside

19:57.62

8:03/M

7

 

265

(> 7)

2057

Tim McMasters St. Charles - St. Jude

19:58.43

8:03/M

7

 

266

(> 7)

2217

Jacob Miller Woodside

20:01.21

8:04/M

6

 

267

(> 7)

2177

Riley Vliet Westview

20:01.26

8:04/M

6

 

268

(> 7)

1991

Trenton Ingram Norwell

20:07.26

8:07/M

6

 

269

(> 7)

1894

Patrick Wargo Maple Creek

20:08.64

8:07/M

6

 

270

(> 7)

1996

Owen Newsome Norwell

20:09.83

8:08/M

6

 

271

(> 7)

1653

Titus Peck Angola

20:13.02

8:09/M

6

 

272

(> 7)

2110

Jacob Bashford Summit

20:14.39

8:10/M

6

 

273

151

2449

Will Stiegmeyer St. Elizabeth

20:15.71

8:10/M

7

 

274

(> 7)

2262

Alex Wright Woodside

20:15.90

8:10/M

6

 

275

(> 7)

1861

Alex Green Maple Creek

20:22.44

8:13/M

6

 

276

(> 7)

2062

Lucas O'Connor St. Charles - St. Jude

20:24.47

8:14/M

5

 

277

(> 7)

2067

Ben Smith St. Charles - St. Jude

20:30.00

8:16/M

6

 

278

(> 7)

1756

Sam Hunter Indian Springs

20:33.04

8:17/M

6

 

279

(> 7)

1687

Colten Eads DeKalb

20:33.87

8:17/M

6

 

280

152

2367

Thane Syswerda Eastbrook

20:34.00

8:18/M

7

 

281

(> 7)

2223

Evan Karst Woodside

20:37.39

8:19/M

6

 

282

(> 7)

2310

Dawson Miller Blackhawk Christian

20:39.19

8:20/M

6

 

283

(> 7)

1693

Ryan Jauregui DeKalb

20:40.15

8:20/M

6

 

284

(> 7)

2000

Parker Stringer Norwell

20:42.60

8:21/M

6

 

285

(> 7)

1871

Quintin Lewis Maple Creek

20:42.78

8:21/M

6

 

286

153

2478

Colin Schreck St. Vincent

20:48.81

8:23/M

5

 

287

154

2428

Henry Johnson Northwestern

20:49.54

8:24/M

7

 

288

(> 7)

1855

Parker Evans Maple Creek

20:50.73

8:24/M

6

 

289

(> 7)

2360

Conner Childs Eastbrook

20:50.93

8:24/M

8

 

290

(> 7)

2113

Augustus Chavis Summit

20:51.75

8:24/M

6

 

291

(> 7)

1690

Jacob Hanes DeKalb

20:52.17

8:25/M

7

 

292

(> 7)

1699

Alex McCrory DeKalb

20:56.81

8:26/M

7

 

293

155

2481

Noah Wilder St. Vincent

21:00.57

8:28/M

8

 

294

(> 7)

2111

Aydon Brown Summit

21:01.71

8:28/M

6

 

295

(> 7)

1752

Jaxon Crawford Indian Springs

21:02.35

8:29/M

6

 

296

(< 5)

2287

Thomas Parsons Blackford

21:02.74

8:29/M

8

 

297

(> 7)

1636

Ted Brandon Angola

21:04.10

8:30/M

8

 

298

156

2383

Matthew Jones Fremont

21:04.95

8:30/M

8

 

299

(> 7)

2121

Chase Lane Summit

21:06.02

8:30/M

6

 

300

157

2384

Ayden McEntarfer Fremont

21:07.34

8:31/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

158

2329

Grayson Crystal Bluffton

21:12.42

8:33/M

7

 

302

159

578

Teddy McComb St. Elizabeth

21:13.35

8:33/M

6

 

303

(> 7)

1697

Jack Mahoney DeKalb

21:13.39

8:33/M

7

 

304

(> 7)

2253

Matt Schuler Woodside

21:15.40

8:34/M

7

 

305

(> 7)

2227

Jonathan Dauterman Woodside

21:16.64

8:35/M

8

 

306

(> 7)

1873

Nathan Mack Maple Creek

21:17.35

8:35/M

6

 

307

(> 7)

1696

Jacob Ley DeKalb

21:17.83

8:35/M

6

 

308

(> 7)

1800

Courtland Burchfield Leo

21:17.96

8:35/M

8

 

309

(< 5)

2285

Noah Kitterman Blackford

21:18.39

8:35/M

6

 

310

(> 7)

1954

Octavian Stomm New Haven

21:19.29

8:36/M

8

 

311

(> 7)

1750

Corbin Copeland Indian Springs

21:21.52

8:37/M

6

 

312

(> 7)

2061

Isaac Oberhausen St. Charles - St. Jude

21:22.41

8:37/M

5

 

313

(> 7)

2065

Charlie Reddinger St. Charles - St. Jude

21:22.89

8:37/M

5

 

314

(> 7)

1918

Calvin Roy Memorial Park

21:27.56

8:39/M

7

 

315

(> 7)

1806

Tyler Reisgies Leo

21:32.25

8:41/M

7

 

316

(> 7)

1637

Harrison Bruick Angola

21:38.93

8:43/M

6

 

317

(> 7)

1854

Josh Clark Maple Creek

21:42.04

8:45/M

6

 

318

(> 7)

2476

Christian Lapp St. Vincent

21:48.74

8:47/M

7

 

319

160

2404

Christian Voglewede Heritage

21:58.24

8:51/M

6

 

320

(> 7)

1714

Adam Utnage DeKalb

22:02.55

8:53/M

8

 

321

(> 7)

2138

Philip Waldorf Summit

22:03.91

8:53/M

8

 

322

(> 7)

2131

Brenden Nuttle Summit

22:04.63

8:54/M

6

 

323

(> 7)

2221

Miguel Balderas Woodside

22:07.14

8:55/M

6

 

324

(> 7)

1853

Simon Carpenter Maple Creek

22:12.70

8:57/M

6

 

325

(> 7)

1988

Spencer Griner Norwell

22:18.93

9:00/M

7

 

326

(> 7)

1884

Colin Parker Maple Creek

22:21.74

9:01/M

6

 

327

(> 7)

1989

Carson Hiester Norwell

22:22.19

9:01/M

6

 

328

(> 7)

1639

Ethan Bussema Angola

22:22.83

9:01/M

6

 

329

(> 7)

2477

Joseph Moran St. Vincent

22:24.55

9:02/M

5

 

330

(> 7)

1850

Spencer Brennan Maple Creek

22:35.46

9:06/M

6

 

331

(> 7)

2064

Dillion Pocock St. Charles - St. Jude

22:39.60

9:08/M

5

 

332

(> 7)

2233

Caleb Harter Woodside

22:50.13

9:12/M

6

 

333

(> 7)

1953

Jose Saylor New Haven

22:54.13

9:14/M

8

 

334

(> 7)

2222

Irvin Brandt Woodside

22:54.35

9:14/M

6

 

335

161

2323

Elliot Apps Bluffton

22:54.86

9:14/M

6

 

336

(> 7)

1754

Ian Harrold Indian Springs

23:00.23

9:16/M

6

 

337

(> 7)

2305

Zach Koepp Blackhawk Christian

23:03.92

9:18/M

6

 

338

162

2347

Garrett Wymer Churubusco

23:06.51

9:19/M

6

 

339

(> 7)

1755

Quinton Harrold Indian Springs

23:10.41

9:20/M

6

 

340

(> 7)

1703

Gavin Morr DeKalb

23:12.15

9:21/M

6

 

341

(> 7)

1847

Brad Bodecker Maple Creek

23:23.24

9:26/M

6

 

342

(> 7)

2325

Andrew Brown Bluffton

23:26.17

9:27/M

6

 

343

(> 7)

1893

Nick Toscos Maple Creek

23:28.33

9:28/M

6

 

344

(> 7)

2312

Colton Romines Blackhawk Christian

23:41.47

9:33/M

7

 

345

(> 7)

2482

Kathan Raju Woodside

23:48.16

9:36/M

6

 

346

(> 7)

2049

Mateo Garcia St. Charles - St. Jude

23:53.47

9:38/M

6

 

347

163

2402

Christopher Martinez Heritage

23:54.73

9:38/M

8

 

348

(> 7)

1641

Nick Duke Angola

23:55.66

9:39/M

6

 

349

(> 7)

1685

Lucas Days DeKalb

23:58.50

9:40/M

6

 

350

(> 7)

2346

Jesse Vinogradov Churubusco

23:59.79

9:40/M

6

 

351

(> 7)

1704

Braylen Rutkowski DeKalb

24:00.38

9:41/M

6

 

352

(> 7)

2231

Noah Gottfried Woodside

24:43.57

9:58/M

7

 

353

(> 7)

1944

Lucas Didion New Haven

24:56.15

10:03/M

8

 

354

(> 7)

2398

Calvin Dornseif Heritage

25:07.09

10:08/M

8

 

355

(> 7)

2226

Jake Creech Woodside

25:14.79

10:10/M

6

 

356

(> 7)

1713

Gabe Tobierre DeKalb

25:25.02

10:15/M

6

 

357

(> 7)

1710

Zack Squires DeKalb

26:04.00

10:31/M

6

 

358

(> 7)

2255

Conner Stammen-Walters Woodside

26:07.57

10:32/M

7

 

359

(> 7)

1859

Adrian Gerhardt Maple Creek

26:10.64

10:33/M

6

 

360

(< 5)

2286

Ken Knag Blackford

26:22.15

10:38/M

6

 

361

(> 7)

1956

Jarrett Voirol New Haven

27:19.34

11:01/M

6

 

362

164

2430

Eayn Vansickel Northwestern

27:43.99

11:11/M

7

 

363

(> 7)

1686

Josua Duke DeKalb

29:49.40

12:01/M

6

 

Overall Finish List - Girls

MS Girls A

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1819

Zoe Duffus Maple Creek

14:37.35

5:54/M

7

 

2

2

1815

Shelby Christman Maple Creek

15:17.76

6:10/M

7

 

3

3

2219

Katie Walther Woodside

15:35.05

6:17/M

8

 

4

4

1731

Lilly Oddou Indian Springs

15:52.62

6:24/M

8

 

5

5

2432

Mollie Gamble Oak Hill

16:02.45

6:28/M

8

 

6

6

1824

Rayna Fruchey Maple Creek

16:08.56

6:30/M

8

 

7

7

1721

Jasmine Early Indian Springs

16:14.71

6:33/M

8

 

8

8

1813

Courtney Brown Maple Creek

16:16.52

6:34/M

8

 

9

9

1831

Ashlyn Minton Maple Creek

16:20.74

6:35/M

7

 

10

10

2377

Grace Schmucker Fremont

16:23.38

6:36/M

8

 

11

11

1790

Eden Norris Leo

16:24.32

6:37/M

6

 

12

12

1822

Caitlyn Fisher Maple Creek

16:31.70

6:40/M

8

 

13

13

2200

Skylar Kiess Woodside

16:36.79

6:42/M

8

 

14

14

2163

Christine Yoder Westview

16:40.17

6:43/M

6

 

15

15

1730

Eden Oddou Indian Springs

16:41.55

6:44/M

8

 

16

16

1840

Raegan Tippey Maple Creek

16:44.25

6:45/M

8

 

17

(> 7)

1817

Mallory Clements Maple Creek

16:44.64

6:45/M

8

 

18

17

2038

Natalee Vogan St. Charles - St. Jude

16:44.83

6:45/M

7

 

19

18

2087

Mary McArdle Summit

16:45.19

6:45/M

6

 

20

19

1781

Megan Fuchs Leo

16:47.15

6:46/M

8

 

21

20

1720

Jasyln Cook Indian Springs

16:53.72

6:48/M

8

 

22

21

2437

Kinzie Robey Oak Hill

16:53.81

6:48/M

7

 

23

22

2421

Lauren Longshore Northwestern

16:58.04

6:50/M

8

 

24

23

2012

Aileen Delaney St. Charles - St. Jude

16:59.92

6:51/M

7

 

25

(> 7)

1828

Cobi Landwehr Maple Creek

17:02.47

6:52/M

7

 

26

(> 7)

1839

Kiana Thurber Maple Creek

17:02.59

6:52/M

8

 

27

(> 7)

1841

Maya Wilkins Maple Creek

17:05.92

6:53/M

8

 

28

24

1676

Riley Winebrenner DeKalb

17:09.08

6:55/M

8

 

29

25

2082

Rhyah Jones Summit

17:09.52

6:55/M

8

 

30

26

2457

Paige Aselage St. Vincent

17:09.91

6:55/M

6

 

31

(> 7)

1811

Danielle Brennan Maple Creek

17:11.80

6:56/M

6

 

32

27

1957

Lauren Bales Norwell

17:12.18

6:56/M

7

 

33

28

2078

Mia Faber Summit

17:15.57

6:57/M

6

 

34

(> 7)

1827

Ava Kreilach Maple Creek

17:18.84

6:59/M

7

 

35

29

2409

Jenna McFarland Northeastern

17:19.07

6:59/M

7

 

36

30

1968

Sarah Mahnensmith Norwell

17:23.35

7:01/M

7

 

37

31

2179

Kyra Andersen Woodside

17:26.76

7:02/M

8

 

38

32

2028

Anna Morris St. Charles - St. Jude

17:28.51

7:03/M

8

 

39

33

2374

Trista Meier Fremont

17:28.58

7:03/M

7

 

40

34

2162

Katherine Stutzman Westview

17:28.87

7:03/M

7

 

41

35

2006

Kristina Baum St. Charles - St. Jude

17:29.05

7:03/M

8

 

42

(> 7)

1832

Sarah Mullins Maple Creek

17:36.74

7:06/M

7

 

43

36

2029

Katie Nix St. Charles - St. Jude

17:38.88

7:07/M

8

 

44

37

1966

Hannah Hawkins Norwell

17:39.63

7:07/M

7

 

45

38

1745

Ally Willson Indian Springs

17:40.73

7:07/M

8

 

46

39

1659

Rhiannon Haley DeKalb

17:42.04

7:08/M

8

 

47

40

1739

Caroline Shelton Indian Springs

17:44.81

7:09/M

7

 

48

(> 7)

1837

Rylee Shotts Maple Creek

17:44.86

7:09/M

7

 

49

41

2376

Jada Rhonehouse Fremont

17:45.91

7:09/M

6

 

50

42

1738

Olivia Shearer Indian Springs

17:47.43

7:10/M

8

 

51

43

1786

Lily Kissner Leo

17:48.30

7:11/M

7

 

52

44

2095

Annie Rose Rondot Summit

17:54.29

7:13/M

7

 

53

45

2459

Susie Beeber St. Vincent

17:54.81

7:13/M

8

 

54

46

1613

Samantha Biernat Angola

17:59.04

7:15/M

8

 

55

47

2083

Rhylee Jones Summit

18:02.40

7:16/M

8

 

56

48

2042

Katie Woods St. Charles - St. Jude

18:03.59

7:17/M

6

 

57

49

2014

Julia Eckrich St. Charles - St. Jude

18:04.02

7:17/M

8

 

58

(> 7)

2007

Julia Broerman St. Charles - St. Jude

18:05.21

7:18/M

7

 

59

50

1906

Ayonna Patterson Memorial Park

18:05.77

7:18/M

6

 

60

(> 7)

1727

Carly Mabie Indian Springs

18:06.44

7:18/M

8

 

61

(> 7)

1821

Josie Fedele Maple Creek

18:07.39

7:18/M

7

 

62

51

1908

Lauren Walda Memorial Park

18:08.86

7:19/M

6

 

63

(< 5)

2284

Natalie Thurman Blackford

18:09.26

7:19/M

8

 

64

52

2268

Olivia Reynolds Adams Central

18:09.32

7:19/M

7

 

65

53

2407

Emily Clements Northeastern

18:15.23

7:22/M

7

 

66

54

2203

Sasha Kunkle Woodside

18:17.10

7:22/M

8

 

67

55

1615

Taylor Clemens Angola

18:17.66

7:22/M

8

 

68

56

2076

Macie Cash Summit

18:18.28

7:23/M

7

 

69

57

2434

Kate Hornocker Oak Hill

18:19.69

7:23/M

7

 

70

58

2419

Adriana Freeman Northwestern

18:21.76

7:24/M

8

 

71

59

2142

Taylor Gunter Tippecanoe Valley

18:21.84

7:24/M

8

 

72

(> 7)

2016

Karly Ewing St. Charles - St. Jude

18:22.68

7:24/M

6

 

73

60

1963

Cassidy Gray Norwell

18:24.83

7:25/M

8

 

74

61

2271

Marissa Van De Weg Adams Central

18:28.97

7:27/M

6

 

75

62

2266

Josie Isch Adams Central

18:29.10

7:27/M

6

 

76

(< 5)

2316

Keagan Cole Bluffton

18:30.14

7:28/M

7

 

77

(> 7)

1810

Grace Arnnold Maple Creek

18:31.26

7:28/M

6

 

78

63

1630

Brooklynn Shively Angola

18:31.45

7:28/M

8

 

79

64

2102

Scarlett-Ann Sheaffer Summit

18:31.97

7:28/M

7

 

80

65

2333

Maggie Burita Churubusco

18:33.60

7:29/M

8

 

81

66

1938

Rebecca McCagg New Haven

18:33.74

7:29/M

8

 

82

67

2195

Jaedyn Haverstock Woodside

18:34.27

7:29/M

8

 

83

68

2336

Katie Graft Churubusco

18:34.31

7:29/M

6

 

84

(> 7)

2077

Shelby Cook Summit

18:34.69

7:29/M

7

 

85

69

2469

Nora Steele St. Vincent

18:36.61

7:30/M

7

 

86

70

2269

Macenzie Thompson-Witte Adams Central

18:36.86

7:30/M

6

 

87

71

1617

Jadyn Davis Angola

18:37.08

7:30/M

8

 

88

(> 7)

2090

Aneka Moore Summit

18:37.23

7:30/M

8

 

89

(> 7)

1723

Macey Hill Indian Springs

18:41.60

7:32/M

7

 

90

72

1973

Macy Morgan Norwell

18:42.74

7:32/M

8

 

91

73

2289

Briana Hicks Blackhawk Christian

18:42.75

7:32/M

6

 

92

74

2211

Makayla Moon Woodside

18:43.26

7:33/M

6

 

93

(> 7)

1740

Emma Sowders Indian Springs

18:43.78

7:33/M

8

 

94

75

1618

Janna Fee Angola

18:44.51

7:33/M

8

 

95

76

1959

Kiley Crow Norwell

18:46.60

7:34/M

7

 

96

77

2154

Lanita Eash Westview

18:46.97

7:34/M

8

 

97

(> 7)

2106

Harlee Walczak Summit

18:49.26

7:35/M

7

 

98

(> 7)

1722

Kurstyn Gilbert Indian Springs

18:49.62

7:35/M

7

 

99

78

1907

Karyn Trice Memorial Park

18:52.86

7:36/M

6

 

100

79

2157

Hailey Miller Westview

18:54.01

7:37/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

80

1795

Taylor Stine Leo

18:54.96

7:37/M

6

 

102

81

1629

Sydney Sheehan Angola

18:57.14

7:38/M

8

 

103

(> 7)

2085

Gwen Krizon Summit

18:59.61

7:39/M

8

 

104

82

2161

Lindsay Stoltzfus Westview

18:59.80

7:39/M

8

 

105

83

1675

Penelope Swift DeKalb

19:02.54

7:40/M

7

 

106

84

1970

Addison Misch Norwell

19:04.65

7:41/M

8

 

107

85

2155

Lilly Eash Westview

19:04.72

7:41/M

6

 

108

86

1784

Marykate Hissong Leo

19:05.26

7:42/M

8

 

109

87

1657

Anna Filtuze DeKalb

19:05.57

7:42/M

6

 

110

(> 7)

1969

Ainsley Melcher Norwell

19:06.35

7:42/M

6

 

111

(> 7)

2099

Payton Schaefer Summit

19:07.49

7:43/M

6

 

112

(> 7)

1820

Kaylee Evans Maple Creek

19:07.86

7:43/M

8

 

113

(> 7)

1958

Maeli Cassel Norwell

19:09.38

7:43/M

6

 

114

88

2431

Ireland Dodson Oak Hill

19:10.24

7:44/M

8

 

115

(> 7)

1977

Mackinzie Tolliver Norwell

19:10.91

7:44/M

6

 

116

89

2356

Zoe Seward Eastbrook

19:11.67

7:44/M

5

 

117

(> 7)

2103

Mallory Sheefel Summit

19:11.94

7:44/M

6

 

118

90

2393

Katelyn Sebring Heritage

19:12.71

7:45/M

8

 

119

91

2178

Jocelyn Aguilar Woodside

19:14.44

7:45/M

8

 

120

92

2438

Abby Strange Oak Hill

19:14.64

7:45/M

8

 

121

93

2433

Grace Geller Oak Hill

19:14.76

7:45/M

6

 

122

(> 7)

1825

Maddison Gearhart Maple Creek

19:14.91

7:45/M

7

 

123

(> 7)

1724

Katie Hoag Indian Springs

19:16.51

7:46/M

7

 

124

(> 7)

2098

Caydance Saine Summit

19:18.42

7:47/M

7

 

125

(> 7)

2021

Elise Huhn St. Charles - St. Jude

19:19.56

7:47/M

7

 

126

94

2290

Tiana Hicks Blackhawk Christian

19:21.44

7:48/M

6

 

127

(> 7)

2207

Emily McLaughlin Woodside

19:21.87

7:48/M

8

 

128

95

2435

Selah Jackson Oak Hill

19:23.50

7:49/M

7

 

129

(> 7)

2015

Olivia Eisaman St. Charles - St. Jude

19:25.65

7:50/M

8

 

130

(> 7)

2436

Audrey Leak Oak Hill

19:27.16

7:51/M

7

 

131

(> 7)

2204

Lizzie Landrigan Woodside

19:28.36

7:51/M

8

 

132

(> 7)

2108

Heidi Warner Summit

19:29.98

7:51/M

7

 

133

(> 7)

1816

Jacia Claxton Maple Creek

19:31.84

7:52/M

6

 

134

(> 7)

2031

Alexa Patrick St. Charles - St. Jude

19:32.14

7:53/M

7

 

135

96

2352

Natalie Lakanen Eastbrook

19:32.17

7:53/M

8

 

136

97

2350

Rebecca Hammond Eastbrook

19:32.49

7:53/M

6

 

137

(> 7)

1747

Mackenzie Wineland Indian Springs

19:33.02

7:53/M

8

 

138

98

2422

Kristen Kaneshiro Northwestern

19:33.14

7:53/M

7

 

139

99

2354

Jowhen McKim Eastbrook

19:33.22

7:53/M

6

 

140

100

1624

Harper Henney Angola

19:33.59

7:53/M

6

 

141

(> 7)

1635

Isabella Trine Angola

19:41.07

7:56/M

6

 

142

(> 7)

2218

Adrienne Tranter Woodside

19:42.69

7:57/M

6

 

143

101

2298

Sydney Seabeck Blackhawk Christian

19:43.52

7:57/M

5

 

144

102

1655

Jala Collins DeKalb

19:43.76

7:57/M

7

 

145

(> 7)

1818

Hannah Dinius Maple Creek

19:43.91

7:57/M

6

 

146

(> 7)

1967

Molly Koteskey Norwell

19:44.07

7:57/M

7

 

147

103

2395

Grace Whitacre Heritage

19:44.09

7:57/M

8

 

148

(> 7)

1830

Audrey Lemley Maple Creek

19:44.28

7:57/M

6

 

149

104

1933

Madison Hammond New Haven

19:44.45

7:57/M

7

 

150

(> 7)

1743

Hayley Urban Indian Springs

19:44.55

7:57/M

7

 

151

(> 7)

1979

Lainie Zimmer Norwell

19:44.81

7:57/M

6

 

152

105

2337

Katelynn Schuman Churubusco

19:44.82

7:57/M

7

 

153

106

1654

Sarah Baumgartner DeKalb

19:45.46

7:58/M

8

 

154

(< 5)

2319

Amaris Moser Bluffton

19:45.69

7:58/M

8

 

155

107

2458

Mary Baumgartner St. Vincent

19:46.52

7:58/M

6

 

156

108

2295

Abby Norton Blackhawk Christian

19:49.49

7:59/M

8

 

157

109

2418

Kaylynne Fernandes Northwestern

19:49.61

7:59/M

8

 

158

110

1672

Ashlyn Reese DeKalb

19:50.22

8:00/M

6

 

159

(> 7)

2026

Josie McIntyre St. Charles - St. Jude

19:50.26

8:00/M

7

 

160

111

2332

Allie Basinger Churubusco

19:50.89

8:00/M

7

 

161

112

1789

Omi Newhard Leo

19:50.99

8:00/M

8

 

162

113

2353

Rachel Manning Eastbrook

19:52.24

8:01/M

7

 

163

(> 7)

1674

Autumn Runge DeKalb

19:53.64

8:01/M

8

 

164

(> 7)

2215

Sydney Ruppert Woodside

19:56.60

8:02/M

8

 

165

(> 7)

2019

Lilianna Hernandez St. Charles - St. Jude

19:57.99

8:03/M

6

 

166

114

2420

Maison Hardin Northwestern

19:58.32

8:03/M

7

 

167

115

2334

Kaitlynne Gaerte Churubusco

19:59.83

8:03/M

8

 

168

(> 7)

2044

Veronica Zehr St. Charles - St. Jude

20:00.89

8:04/M

6

 

169

116

2405

Jill Berger Northeastern

20:00.95

8:04/M

6

 

170

117

2267

Shelby Oliver Adams Central

20:01.82

8:04/M

6

 

171

118

1791

Elisabeth Robinson Leo

20:02.04

8:05/M

8

 

172

(> 7)

2105

Anna Tilbury Summit

20:03.20

8:05/M

8

 

173

(> 7)

1780

Reece Fahl Leo

20:04.60

8:05/M

6

 

174

(> 7)

1809

Aleah Amstutz Maple Creek

20:05.41

8:06/M

7

 

175

119

2140

Ava Craig Tippecanoe Valley

20:06.14

8:06/M

7

 

176

120

2465

Ella Grashoff St. Vincent

20:06.26

8:06/M

6

 

177

(< 5)

2318

Elayna Kitt Bluffton

20:06.40

8:06/M

7

 

178

(> 7)

1741

Joey Stinson Indian Springs

20:07.43

8:07/M

6

 

179

(> 7)

1835

Brooke Pocock Maple Creek

20:08.61

8:07/M

6

 

180

(< 5)

2450

Alexis Miguel St. Elizabeth

20:13.45

8:09/M

6

 

181

(> 7)

2079

Sarah Faley Summit

20:18.28

8:11/M

6

 

182

(> 7)

1814

Lauren Caldwell Maple Creek

20:23.69

8:13/M

7

 

183

(> 7)

1735

Kassidy Porter Indian Springs

20:25.39

8:14/M

6

 

184

(> 7)

1961

Emma Dummer Norwell

20:25.82

8:14/M

6

 

185

(> 7)

2020

Evelyn Hernandez St. Charles - St. Jude

20:26.50

8:14/M

6

 

186

(> 7)

1729

Lauren Moon Indian Springs

20:27.49

8:15/M

8

 

187

(> 7)

2107

Kate Ward Summit

20:27.51

8:15/M

8

 

188

(< 5)

2448

Sarah Busch St. Elizabeth

20:27.72

8:15/M

7

 

189

121

2291

Aubrey Kline Blackhawk Christian

20:29.26

8:16/M

8

 

190

122

2338

Audrey Zeigler Churubusco

20:30.71

8:16/M

7

 

191

(> 7)

1829

Ava Leimkuhler Maple Creek

20:31.91

8:16/M

6

 

192

(> 7)

1621

Paige Grady Angola

20:32.28

8:17/M

7

 

193

123

1909

Shaylan Wilson Memorial Park

20:32.48

8:17/M

8

 

194

(> 7)

1826

Kaitlyn Gloyd Maple Creek

20:33.72

8:17/M

6

 

195

(> 7)

1623

Haley Hart Angola

20:35.29

8:18/M

8

 

196

(< 5)

2447

Claire Burton St. Elizabeth

20:35.39

8:18/M

8

 

197

124

2146

Bethany Johnson Tippecanoe Valley

20:35.86

8:18/M

8

 

198

(> 7)

1746

Cassidy Willson Indian Springs

20:35.88

8:18/M

6

 

199

125

2156

Deann Fry Westview

20:36.81

8:18/M

7

 

200

(> 7)

1728

Kaitlyn McCoy Indian Springs

20:38.86

8:19/M

6

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1619

Grace Gilbert Angola

20:39.33

8:20/M

6

 

202

(> 7)

1962

Hannah Dummer Norwell

20:42.83

8:21/M

8

 

203

(> 7)

2009

Maria Cavacini St. Charles - St. Jude

20:43.77

8:21/M

8

 

204

126

2293

Amanda McIntosh Blackhawk Christian

20:44.37

8:22/M

5

 

205

127

2370

Autumn Chilenski Fremont

20:45.84

8:22/M

6

 

206

(> 7)

1748

Shauna Young Indian Springs

20:45.85

8:22/M

8

 

207

128

2265

Makaylah Hamm Adams Central

20:46.83

8:22/M

7

 

208

(> 7)

1668

Anahy Martinez DeKalb

20:50.31

8:24/M

7

 

209

(> 7)

1610

Ellie Aldred Angola

20:50.51

8:24/M

6

 

210

129

1904

Jenna Moor Memorial Park

20:50.82

8:24/M

7

 

211

130

2424

Kristin Piel Northwestern

20:51.21

8:24/M

8

 

212

(> 7)

1744

Hailey Whiteleather Indian Springs

20:51.89

8:24/M

6

 

213

(> 7)

1797

Katelin Werling Leo

20:53.51

8:25/M

7

 

214

(> 7)

2153

Abby Bontrager Westview

20:53.61

8:25/M

6

 

215

(> 7)

1632

Kaitlyn Snellenberger Angola

20:54.01

8:26/M

8

 

216

(> 7)

1794

Lily Simcox Leo

20:56.08

8:26/M

6

 

217

131

2423

Mikayla Phillips Northwestern

21:02.39

8:29/M

8

 

218

(> 7)

1662

Jessie Jauregui DeKalb

21:03.33

8:29/M

7

 

219

(> 7)

1667

Morgan Leslie DeKalb

21:03.61

8:29/M

7

 

220

132

2470

Emily Szczepanski St. Vincent

21:03.69

8:29/M

6

 

221

133

2471

Amanda Weber St. Vincent

21:03.77

8:29/M

8

 

222

134

2263

Avree Armes Adams Central

21:03.90

8:29/M

7

 

223

(> 7)

1612

Lauren Baker Angola

21:05.51

8:30/M

8

 

224

(> 7)

2025

Natalie Martin St. Charles - St. Jude

21:06.51

8:30/M

6

 

225

(< 5)

2322

Aubrey Wenger Bluffton

21:06.75

8:30/M

8

 

226

135

1924

Lauren Harris New Haven

21:09.98

8:32/M

7

 

227

136

2335

Molly Geiger Churubusco

21:11.90

8:33/M

7

 

228

(> 7)

2084

Maggie Keinsley Summit

21:12.38

8:33/M

7

 

229

(> 7)

2096

Alexandria Saine Summit

21:12.57

8:33/M

6

 

230

137

1937

Kori Roller New Haven

21:12.61

8:33/M

6

 

231

138

2141

Emma Craig Tippecanoe Valley

21:13.94

8:33/M

8

 

232

139

2139

Alyssa Bell Tippecanoe Valley

21:14.06

8:34/M

8

 

233

(> 7)

1742

Alana Stultz Indian Springs

21:16.88

8:35/M

6

 

234

(> 7)

2030

Rory O'Connor St. Charles - St. Jude

21:19.15

8:36/M

8

 

235

140

2375

Julia Radcliffe Fremont

21:19.41

8:36/M

7

 

236

141

2387

Andrea Doughman Heritage

21:19.82

8:36/M

7

 

237

(> 7)

1793

Sarah Schleinkofer Leo

21:20.41

8:36/M

7

 

238

142

2144

Valeria Jimenez Tippecanoe Valley

21:22.25

8:37/M

8

 

239

(> 7)

1719

Rebecca Boyd Indian Springs

21:22.29

8:37/M

6

 

240

(> 7)

1737

Anna Schrader Indian Springs

21:22.40

8:37/M

6

 

241

143

2349

Baylee Ditsler Eastbrook

21:23.28

8:37/M

8

 

242

144

2373

Lexy McCracken Fremont

21:24.32

8:38/M

8

 

243

145

2351

Savanna Hancock Eastbrook

21:25.75

8:38/M

8

 

244

(> 7)

2100

Summer Shaffer Summit

21:27.29

8:39/M

8

 

245

(> 7)

1665

Allison Kneller DeKalb

21:27.30

8:39/M

6

 

246

146

2143

Maria Henderson Tippecanoe Valley

21:28.26

8:39/M

6

 

247

(> 7)

2468

Ruth Simcox St. Vincent

21:28.34

8:39/M

5

 

248

147

2294

Sammy Miller Blackhawk Christian

21:28.55

8:39/M

8

 

249

(> 7)

2264

Zoe Egly Adams Central

21:29.49

8:40/M

8

 

250

148

2372

Ellise Kuespert Fremont

21:30.74

8:40/M

6

 

251

(> 7)

1625

Hannah Martinez Angola

21:32.77

8:41/M

7

 

252

(< 5)

2283

Ruby Slentz Blackford

21:32.93

8:41/M

6

 

253

149

2392

Mackenzie Pierce Heritage

21:35.08

8:42/M

6

 

254

(> 7)

1785

Nina Kern Leo

21:35.71

8:42/M

7

 

255

(> 7)

2355

Emma Pedder Eastbrook

21:37.80

8:43/M

7

 

256

(> 7)

1733

Cheyene Peconge Indian Springs

21:38.30

8:43/M

7

 

257

(> 7)

1631

Courtney Simmons Angola

21:39.22

8:44/M

8

 

258

(> 7)

1812

Mckenzie Bright Maple Creek

21:39.60

8:44/M

6

 

259

(> 7)

2209

Emma Moellering Woodside

21:40.74

8:44/M

6

 

260

(> 7)

2460

Maddie Busche St. Vincent

21:41.37

8:45/M

6

 

261

(> 7)

2301

Tessa Zoman Blackhawk Christian

21:43.05

8:45/M

5

 

262

150

1903

Savonnah McGhee Memorial Park

21:45.30

8:46/M

7

 

263

(> 7)

2104

Annie Siffer Summit

21:49.56

8:48/M

8

 

264

151

1901

Anna Lane Memorial Park

21:50.38

8:48/M

8

 

265

(> 7)

2080

Michelle Geoffray Summit

21:50.90

8:48/M

8

 

266

(> 7)

2041

Kate Woenker St. Charles - St. Jude

21:52.39

8:49/M

7

 

267

(> 7)

2417

Carrie Duranto Northwestern

21:53.74

8:49/M

8

 

268

(> 7)

2461

Lauren Clark St. Vincent

21:54.97

8:50/M

6

 

269

(> 7)

2101

Charmaine Sheaffer Summit

21:56.75

8:51/M

6

 

270

(> 7)

1833

Katelyn Novotny Maple Creek

21:58.02

8:51/M

6

 

271

(> 7)

1838

Grayce Tappy Maple Creek

21:58.90

8:51/M

6

 

272

(> 7)

1620

Summer Gilbert Angola

21:59.84

8:52/M

8

 

273

(> 7)

2462

Sabrina Cortezano St. Vincent

22:00.92

8:52/M

8

 

274

(> 7)

1972

Alissa Morgan Norwell

22:01.43

8:53/M

7

 

275

(> 7)

1736

Carlie Price Indian Springs

22:02.85

8:53/M

6

 

276

152

1931

Sydney Kuhn New Haven

22:03.84

8:53/M

7

 

277

(> 7)

2159

Missy Miller Westview

22:04.70

8:54/M

7

 

278

(> 7)

2147

Hanna Lowman Tippecanoe Valley

22:08.07

8:55/M

6

 

279

153

1934

Yazmeine Minton New Haven

22:09.50

8:56/M

7

 

280

(> 7)

2201

Corbin Klaehn Woodside

22:13.01

8:58/M

6

 

281

(> 7)

1782

Jessica Hamilton Leo

22:13.54

8:58/M

8

 

282

(> 7)

1788

Baylee McMaken Leo

22:13.67

8:58/M

8

 

283

(> 7)

1783

Paige Hasselman Leo

22:14.53

8:58/M

6

 

284

154

1927

Diamond Dockery New Haven

22:16.51

8:59/M

8

 

285

(> 7)

2212

Lea Mummert Woodside

22:18.43

9:00/M

6

 

286

(> 7)

1834

Kamden Oaks Maple Creek

22:19.59

9:00/M

8

 

287

(> 7)

2018

Lareesa Gough St. Charles - St. Jude

22:20.66

9:00/M

8

 

288

(> 7)

1628

Sarah Rust Angola

22:21.84

9:01/M

6

 

289

(> 7)

2043

Mary Kate Zehr St. Charles - St. Jude

22:22.01

9:01/M

8

 

290

(> 7)

1726

Lauren Lee Indian Springs

22:23.18

9:02/M

8

 

291

155

2389

Anna Geiger Heritage

22:25.20

9:02/M

8

 

292

(> 7)

1899

Madeline Hensler Memorial Park

22:25.29

9:02/M

6

 

293

(> 7)

2270

Luci Trahin Adams Central

22:26.07

9:03/M

6

 

294

(> 7)

1932

Emily Leazier New Haven

22:26.94

9:03/M

7

 

295

(> 7)

2013

Faith Didier St. Charles - St. Jude

22:28.30

9:04/M

8

 

296

(> 7)

1627

Mackenzie Parsons Angola

22:36.88

9:07/M

6

 

297

(> 7)

1660

Allyson Hammer DeKalb

22:39.32

9:08/M

6

 

298

(> 7)

2467

Marie Scudder St. Vincent

22:40.78

9:08/M

6

 

299

(> 7)

1823

Raina Fleischer Maple Creek

22:43.68

9:10/M

6

 

300

156

2408

Lauren Cowen Northeastern

22:44.05

9:10/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

(> 7)

2010

Sarah Cisz St. Charles - St. Jude

22:44.84

9:10/M

7

 

302

157

2394

Brynnah Welling Heritage

22:46.64

9:11/M

7

 

303

(> 7)

1898

Shira Hansen Memorial Park

22:47.88

9:11/M

8

 

304

(> 7)

1960

Addison Dirig Norwell

22:48.28

9:12/M

7

 

305

(> 7)

1779

Brynn Cole Leo

22:48.87

9:12/M

6

 

306

(> 7)

1902

Alexis McCowin Memorial Park

22:50.07

9:12/M

8

 

307

(> 7)

1778

Alexis Christlieb Leo

22:50.22

9:12/M

8

 

308

(> 7)

2088

Megan Merz Summit

22:54.41

9:14/M

8

 

309

(> 7)

1718

Olivia Blank Indian Springs

22:55.16

9:14/M

8

 

310

(> 7)

2075

Autumn Bartley Summit

23:01.30

9:17/M

6

 

311

(> 7)

2208

Regan Meintel Woodside

23:01.77

9:17/M

6

 

312

(> 7)

2464

Alyssa Goffer St. Vincent

23:05.72

9:18/M

5

 

313

(> 7)

2472

Olivia Weber St. Vincent

23:08.08

9:20/M

5

 

314

(> 7)

2463

Kennedy Court St. Vincent

23:08.11

9:20/M

6

 

315

(> 7)

2091

Eliot Moore Summit

23:09.54

9:20/M

7

 

316

(> 7)

2466

Grace McAlary St. Vincent

23:11.07

9:21/M

7

 

317

(> 7)

2197

Alexa Hooten Woodside

23:11.99

9:21/M

6

 

318

(> 7)

1656

Sophia Esterline DeKalb

23:13.11

9:22/M

7

 

319

(> 7)

2017

Julienna Gough St. Charles - St. Jude

23:17.14

9:23/M

8

 

320

158

2406

Mackenzie Chasteen Northeastern

23:19.01

9:24/M

7

 

321

(> 7)

2040

Aly Woenker St. Charles - St. Jude

23:20.52

9:25/M

7

 

322

(> 7)

1633

Olivia Stoy Angola

23:22.41

9:25/M

6

 

323

(> 7)

2081

Kate Hargan Summit

23:24.21

9:26/M

7

 

324

(> 7)

1905

Aniya Newsome Memorial Park

23:26.06

9:27/M

8

 

325

(> 7)

2034

Maddy Schenkel St. Charles - St. Jude

23:27.19

9:27/M

5

 

326

(> 7)

1792

Rachel Scheumman Leo

23:30.22

9:29/M

8

 

327

(> 7)

2297

Lauren Robinson Blackhawk Christian

23:31.74

9:29/M

5

 

328

(> 7)

2035

Cassandra Smith St. Charles - St. Jude

23:33.93

9:30/M

5

 

329

(> 7)

2486

Kristen Foti Woodside

23:35.19

9:31/M

6

 

330

(> 7)

1658

Adeline Gillespie DeKalb

23:36.52

9:31/M

7

 

331

(> 7)

1836

Aryiana Shenfeld Maple Creek

23:38.79

9:32/M

7

 

332

(> 7)

1673

Mariah Roller DeKalb

23:39.79

9:32/M

8

 

333

(> 7)

2158

Julia Miller Westview

23:41.13

9:33/M

6

 

334

(> 7)

1622

Hannah Hagerty Angola

23:43.34

9:34/M

7

 

335

(> 7)

2032

Emma Perkins St. Charles - St. Jude

23:43.70

9:34/M

7

 

336

(> 7)

1670

Grace Nofzinger DeKalb

23:45.54

9:35/M

6

 

337

(> 7)

2416

Raleigh Brown Northwestern

23:47.33

9:35/M

8

 

338

(> 7)

1725

Kira Lamb Indian Springs

23:54.69

9:38/M

7

 

339

(> 7)

1614

Hunter Brandon Angola

24:00.19

9:41/M

7

 

340

(> 7)

2181

Selena Billingsley Woodside

24:02.86

9:41/M

7

 

341

(> 7)

2024

Molly Lothamer St. Charles - St. Jude

24:02.90

9:41/M

7

 

342

(> 7)

2022

Elizabeth Kaufman St. Charles - St. Jude

24:05.94

9:43/M

6

 

343

(> 7)

2008

Olivia Carney St. Charles - St. Jude

24:06.90

9:43/M

8

 

344

(> 7)

2358

Bethany Whybrew Eastbrook

24:09.28

9:44/M

7

 

345

(> 7)

2089

Madelynn Monroe Summit

24:12.80

9:45/M

8

 

346

(> 7)

2198

Kiera Hunter Woodside

24:13.61

9:46/M

6

 

347

(> 7)

1626

Sara Pabriaga Angola

24:14.87

9:46/M

6

 

348

(> 7)

2160

Elizabeth Shartzer Westview

24:24.93

9:50/M

6

 

349

159

2388

Sophia Fuhrmann Heritage

24:27.34

9:52/M

7

 

350

(> 7)

1941

Izzy Urioste New Haven

24:32.09

9:54/M

6

 

351

(> 7)

1897

Angel Bishop Memorial Park

24:33.57

9:54/M

6

 

352

(> 7)

1936

Sophia Police New Haven

24:34.57

9:54/M

6

 

353

(> 7)

1940

Janiesa Brewer New Haven

24:41.39

9:57/M

6

 

354

(> 7)

2145

Alicia Johnson Tippecanoe Valley

24:44.30

9:58/M

6

 

355

(> 7)

1616

Hannah Conley Angola

25:01.85

10:05/M

7

 

356

(> 7)

2184

Eliza Clegg Woodside

25:17.09

10:12/M

7

 

357

(> 7)

2216

Adelyn Schafer Woodside

25:18.09

10:12/M

6

 

358

(> 7)

2391

Dora Knefelkamp Heritage

25:19.65

10:13/M

6

 

359

(> 7)

2011

Anna Crick St. Charles - St. Jude

25:22.55

10:14/M

7

 

360

(> 7)

2027

Fiona McKinney St. Charles - St. Jude

25:27.77

10:16/M

7

 

361

(> 7)

2348

Alexus Crader Eastbrook

25:31.86

10:17/M

8

 

362

(> 7)

1732

Gabby Owens Indian Springs

25:34.23

10:19/M

6

 

363

(> 7)

2037

Carolyn Stegmeyer St. Charles - St. Jude

25:54.85

10:27/M

7

 

364

(> 7)

1777

Megan Buuck Leo

26:05.68

10:31/M

7

 

365

(> 7)

1798

Chloe Yoder Leo

26:34.22

10:43/M

7

 

366

(> 7)

2206

Delanie Lorenz Woodside

26:45.34

10:47/M

8

 

367

(> 7)

1926

Amy Clark New Haven

26:54.48

10:51/M

6

 

368

(> 7)

1935

Yevonna Minton New Haven

26:57.05

10:52/M

6

 

369

(> 7)

2292

Hannah Klinker Blackhawk Christian

26:57.32

10:52/M

5

 

370

(> 7)

1928

Kaitlyn Hogg New Haven

26:58.01

10:52/M

6

 

371

(> 7)

1929

Hailey Hoover-Pelfrey New Haven

26:58.02

10:52/M

6

 

372

(> 7)

2094

Illyanna Ratkos Summit

27:03.60

10:54/M

7

 

373

(> 7)

1930

Heather Johnston New Haven

27:20.77

11:01/M

6

 

374

(> 7)

2390

Kylee Hockemeyer Heritage

27:35.55

11:07/M

6

 

375

(> 7)

1925

Alex Brandt New Haven

28:00.61

11:17/M

6

 

376

(> 7)

2205

Cassadie Lorenz Woodside

28:37.31

11:32/M

6

 

377

(> 7)

2368

Lana Banks Fremont

28:54.57

11:39/M

6

 

378

(> 7)

2357

Brook Stupples Eastbrook

29:01.18

11:42/M

7

 

379

(> 7)

2296

Margaret Rees-Evans Blackhawk Christian

29:13.09

11:47/M

5

 

380

(> 7)

1939

Keirstyn Smith New Haven

30:00.29

12:06/M

6