Wawasee XCountry

October 08, 2015


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

112

Wilson Whicker Riverview MS

10:07.88

5:26/M

 

2

2

149

Landon Wakeman ISMS

10:19.98

5:33/M

 

3

3

307

Jose Moyotl Lakeview MS

10:20.42

5:33/M

 

4

4

152

Nathan Mills ISMS

10:27.72

5:37/M

 

5

5

107

Nathan Sizmore Riverview MS

10:36.51

5:42/M

 

6

6

3

Tedros Berelsman Edgewood

10:43.21

5:46/M

 

7

7

2

Jacob Bass Edgewood

10:59.23

5:54/M

 

8

8

261

Brady Hissong Lincoln

11:03.75

5:56/M

 

9

9

151

Nick Mills ISMS

11:06.05

5:58/M

 

10

10

263

Konnor Ray Lincoln

11:07.11

5:59/M

 

11

11

264

Cameron Riddle Lincoln

11:15.83

6:03/M

 

12

12

60

Camden Powell Wawasee

11:17.15

6:04/M

 

13

13

312

Hunter Thompson Lakeview MS

11:17.82

6:04/M

 

14

14

198

Andrew Sinkovics Bremen MS

11:19.32

6:05/M

 

15

15

299

Nicholas Bazzoni Lakeview MS

11:20.48

6:06/M

 

16

16

262

Bo Meadors Lincoln

11:22.44

6:07/M

 

17

17

54

Isaiah  Clampitt Crestview

11:25.87

6:08/M

 

18

18

52

Isaac  Brown Crestview

11:30.40

6:11/M

 

19

19

64

Evan Coblentz Wawasee

11:36.23

6:14/M

 

20

20

195

Collin Moren Bremen MS

11:38.06

6:15/M

 

21

21

8

Sam Lechlitner Edgewood

11:42.21

6:17/M

 

22

22

260

Caden Grove Lincoln

11:42.38

6:17/M

 

23

23

309

Tanner Stiver Lakeview MS

11:46.57

6:20/M

 

24

24

101

Clayton Johnson Riverview MS

11:48.98

6:21/M

 

25

25

203

Evan Yoder Bremen MS

11:51.40

6:22/M

 

26

26

192

Kenny Hilgendorf Bremen MS

11:51.82

6:22/M

 

27

27

66

Benson Yoder Wawasee

11:53.44

6:23/M

 

28

28

258

Andrew Rostron Lincoln

11:54.12

6:24/M

 

29

29

301

Josh Fisher Lakeview MS

11:55.20

6:24/M

 

30

30

179

Beck Brurok Bremen MS

11:55.34

6:24/M

 

31

31

191

Logan Heller Bremen MS

11:56.48

6:25/M

 

32

32

58

Greggory  Miller Crestview

11:57.59

6:25/M

 

33

33

63

Karlson Hand Wawasee

11:59.48

6:27/M

 

34

34

114

Sam Williams Riverview MS

12:04.56

6:29/M

 

35

35

266

David Schadek Lincoln

12:04.63

6:29/M

 

36

36

7

Darryn Kuhl Edgewood

12:04.76

6:29/M

 

37

37

184

Trevor Devine Bremen MS

12:08.27

6:31/M

 

38

38

1

Christan Bass Edgewood

12:09.28

6:32/M

 

39

39

102

Cole Little Riverview MS

12:13.25

6:34/M

 

40

40

148

Colyn Iden ISMS

12:14.89

6:35/M

 

41

41

103

Connor Miller Riverview MS

12:15.03

6:35/M

 

42

42

53

Gavin  Byerly Crestview

12:18.63

6:37/M

 

43

43

97

Isaiah Decker Riverview MS

12:19.79

6:37/M

 

44

44

168

Seth Mills ISMS

12:20.41

6:38/M

 

45

45

10

Blake Marsh Edgewood

12:22.19

6:39/M

 

46

46

59

Grant Brooks Wawasee

12:26.83

6:41/M

 

47

47

305

Luke Howard Lakeview MS

12:27.26

6:42/M

 

48

48

306

Lennon Long Lakeview MS

12:27.53

6:42/M

 

49

49

155

Logan Campbell ISMS

12:28.22

6:42/M

 

50

50

65

Isiah Faurote Wawasee

12:28.60

6:42/M

 

51

51

167

Jackson Mills ISMS

12:29.04

6:43/M

 

52

52

57

Jordan  Hollowell Crestview

12:33.87

6:45/M

 

53

53

11

Jose Martinez Edgewood

12:39.49

6:48/M

 

54

54

50

Dominic  Baker Crestview

12:39.83

6:48/M

 

55

55

56

Elijah  Eckert Crestview

12:40.82

6:49/M

 

56

56

62

Kaiden Ruff Wawasee

13:20.14

7:10/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

199

Tyler Smith Bremen MS

11:59.03

6:27/M

 

2

2

6

Grant Knight Edgewood

12:11.65

6:33/M

 

3

3

239

Colin Chupp Lincoln

12:14.84

6:35/M

 

4

4

265

Austin Delee Lincoln

12:16.33

6:36/M

 

5

5

18

Cal Zeigler Edgewood

12:28.49

6:42/M

 

6

6

17

Cy Zeigler Edgewood

12:29.76

6:43/M

 

7

7

180

Alistair Byrd Bremen MS

12:33.27

6:45/M

 

8

8

14

Mick Stewart Edgewood

12:34.62

6:45/M

 

9

9

186

Jacob Fish Bremen MS

12:36.88

6:46/M

 

10

10

300

Francisco Cruz Lakeview MS

12:37.15

6:47/M

 

11

11

15

Murphy Stewart Edgewood

12:42.14

6:50/M

 

12

12

173

Jesse Slone ISMS

12:43.29

6:50/M

 

13

13

106

Harrison Niswander Riverview MS

12:51.99

6:55/M

 

14

14

247

Nick Anders Lincoln

12:54.60

6:56/M

 

15

15

204

Seth Young Bremen MS

13:04.41

7:02/M

 

16

16

202

Brett Yelaska Bremen MS

13:04.93

7:02/M

 

17

17

93

Jack Britten Riverview MS

13:06.51

7:03/M

 

18

18

96

Jacob Daugherty Riverview MS

13:07.48

7:03/M

 

19

19

116

J.t. York Riverview MS

13:08.38

7:04/M

 

20

20

150

Michael Johnson ISMS

13:08.99

7:04/M

 

21

21

246

Braiz Mitchell Lincoln

13:10.30

7:05/M

 

22

22

243

Devante Garcia Lincoln

13:10.74

7:05/M

 

23

23

181

Miguel Contreras Bremen MS

13:13.20

7:06/M

 

24

24

98

Wyatt Dohrman Riverview MS

13:13.68

7:06/M

 

25

25

303

Will Graney Lakeview MS

13:13.99

7:06/M

 

26

26

250

Max Howard Lincoln

13:14.04

7:07/M

 

27

27

259

Hugh Smith Lincoln

13:17.75

7:08/M

 

28

28

16

Nathaniel Taylor Edgewood

13:18.26

7:09/M

 

29

29

157

Andrew Korus ISMS

13:18.47

7:09/M

 

30

30

311

Brody Bennett Lakeview MS

13:19.23

7:10/M

 

31

31

188

Cody Fritz Bremen MS

13:20.41

7:10/M

 

32

(> 7)

183

Jonah Cross Bremen MS

13:21.23

7:11/M

 

33

(> 7)

244

William Kingston Lincoln

13:22.03

7:11/M

 

34

(< 5)

51

Dane  Blackburn Crestview

13:23.99

7:12/M

 

35

(> 7)

185

Aaron Douglas Bremen MS

13:26.96

7:13/M

 

36

32

308

Cole Rhodes Lakeview MS

13:28.69

7:14/M

 

37

(> 7)

241

Tanner Feece Lincoln

13:29.39

7:15/M

 

38

(> 7)

256

Hardy Chapman Lincoln

13:30.27

7:15/M

 

39

(> 7)

178

Anders Brurok Bremen MS

13:35.54

7:18/M

 

40

33

310

Santos Zamarripa Lakeview MS

13:36.94

7:19/M

 

41

34

169

Logan Trier ISMS

13:38.47

7:20/M

 

42

35

172

Peyton Pope ISMS

13:44.00

7:23/M

 

43

(> 7)

201

Lextin Willis Bremen MS

13:44.82

7:23/M

 

44

36

159

Kason Coyle ISMS

13:45.05

7:24/M

 

45

37

117

Zach Zehner Riverview MS

13:45.59

7:24/M

 

46

38

166

Corbin Copeland ISMS

13:47.54

7:25/M

 

47

39

94

Eades Bullock Riverview MS

13:51.44

7:27/M

 

48

40

13

Ian Peloza Edgewood

13:53.72

7:28/M

 

49

(> 7)

197

Bobby Simons Bremen MS

13:54.08

7:28/M

 

50

(> 7)

153

Kale Johnson ISMS

13:54.08

7:28/M

 

51

(> 7)

255

Michael Stauffer Lincoln

13:55.21

7:29/M

 

52

(> 7)

252

Kyle Johnson Lincoln

13:59.70

7:31/M

 

53

(> 7)

163

Devin Wirick ISMS

14:01.63

7:32/M

 

54

(> 7)

257

Matthew Gerard Lincoln

14:02.89

7:33/M

 

55

(> 7)

189

Tony Hardin Bremen MS

14:11.41

7:38/M

 

56

(> 7)

245

Seth Mills Lincoln

14:11.55

7:38/M

 

57

(> 7)

110

Austin Turner Riverview MS

14:17.72

7:41/M

 

58

41

298

Carson Archer Lakeview MS

14:19.43

7:42/M

 

59

(> 7)

251

Matthew Janus Lincoln

14:22.96

7:43/M

 

60

(> 7)

99

Zach Holmes Riverview MS

14:24.48

7:45/M

 

61

(> 7)

249

Blake Edwards Lincoln

14:25.85

7:45/M

 

62

(> 7)

5

Jacob Kissling Edgewood

14:26.99

7:46/M

 

63

(> 7)

95

Jacob Clicker Riverview MS

14:27.74

7:46/M

 

64

(> 7)

182

Jacob Cross Bremen MS

14:28.73

7:47/M

 

65

(< 5)

55

Gavin  Covey Crestview

14:29.49

7:47/M

 

66

(< 5)

49

Ben  Covey Crestview

14:30.79

7:48/M

 

67

(> 7)

253

Grayson Meadors Lincoln

14:31.41

7:48/M

 

68

(> 7)

111

Jacob Vereeke Riverview MS

14:39.25

7:53/M

 

69

(> 7)

171

Sam Hunter ISMS

14:40.60

7:53/M

 

70

(> 7)

9

Gerardo Marroquin Edgewood

14:44.52

7:55/M

 

71

(> 7)

196

Mason Porter Bremen MS

14:52.15

8:00/M

 

72

(> 7)

193

Tommy Hilgendorf Bremen MS

15:06.03

8:07/M

 

73

(> 7)

161

Jackson Smith ISMS

15:11.68

8:10/M

 

74

(> 7)

19

Daniel Zogbi Edgewood

15:12.94

8:10/M

 

75

(> 7)

190

Carter Harshbarger Bremen MS

15:13.48

8:11/M

 

76

(> 7)

12

Caleb Mount Edgewood

15:15.56

8:12/M

 

77

(> 7)

4

Jonah Brinkerhuff Edgewood

15:16.20

8:12/M

 

78

(> 7)

105

Seth Mottram Riverview MS

15:21.18

8:15/M

 

79

(> 7)

100

Jared Jamison Riverview MS

15:25.34

8:17/M

 

80

(> 7)

254

Ryan Puglisi Lincoln

15:26.50

8:18/M

 

81

(> 7)

242

Nathan Filson Lincoln

15:27.49

8:18/M

 

82

(> 7)

156

Daniel McCullough ISMS

15:40.55

8:25/M

 

83

(> 7)

176

Jacob Andrews Bremen MS

15:46.94

8:29/M

 

84

(> 7)

165

Logan Tackett ISMS

15:58.72

8:35/M

 

85

(> 7)

164

Jaxon Crawford ISMS

16:07.62

8:40/M

 

86

(> 7)

200

Adam Valderrama Bremen MS

16:14.06

8:44/M

 

87

(> 7)

115

Lane Wright Riverview MS

16:34.50

8:54/M

 

88

(> 7)

187

Samuel Fish Bremen MS

16:42.46

8:59/M

 

89

(> 7)

174

Jackson Maggart ISMS

16:46.48

9:01/M

 

90

(> 7)

104

Tre Miller Riverview MS

16:57.43

9:07/M

 

91

(> 7)

160

Dillion Fenker ISMS

16:57.56

9:07/M

 

92

(> 7)

108

Ryan Teusch Riverview MS

17:00.98

9:08/M

 

93

(> 7)

248

Graham Barger Lincoln

17:03.49

9:10/M

 

94

(> 7)

170

Quinton Harrold ISMS

17:04.51

9:11/M

 

95

(> 7)

177

Nathan Andrews Bremen MS

17:16.84

9:17/M

 

96

(> 7)

313

Logan Sniadecki Lincoln

17:26.27

9:22/M

 

97

(> 7)

240

Connor Delee Lincoln

17:45.29

9:33/M

 

98

(> 7)

194

Julio Martinez Bremen MS

17:48.87

9:34/M

 

99

(> 7)

175

Endymion Love ISMS

25:45.77

13:51/M

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Lincoln

67

8

10

11

16

22

28

35

 

 

Top 5 Times: 56:31.51

 

2

Lakeview MS

83

3

13

15

23

29

47

48

 

 

Top 5 Times: 56:40.49

 

3

ISMS

99

2

4

9

40

44

49

51

 

 

Top 5 Times: 56:29.05

 

4

Riverview MS

103

1

5

24

34

39

41

43

 

 

Top 5 Times: 56:51.18

 

5

Edgewood

108

6

7

21

36

38

45

53

 

 

Top 5 Times: 57:38.69

 

6

Bremen MS

115

14

20

25

26

30

31

37

 

 

Top 5 Times: 58:35.94

 

7

Wawasee

137

12

19

27

33

46

50

56

 

 

Top 5 Times: 59:13.13

 

8

Crestview

161

17

18

32

42

52

54

55

 

 

Top 5 Times: 59:46.36

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edgewood

32

2

5

6

8

11

28

40

 

 

Top 5 Times: 1:02:26.66

 

2

Bremen MS

48

1

7

9

15

16

23

31

 

 

Top 5 Times: 1:03:18.52

 

3

Lincoln

64

3

4

14

21

22

26

27

 

 

Top 5 Times: 1:03:46.81

 

4

Riverview MS

91

13

17

18

19

24

37

39

 

 

Top 5 Times: 1:05:28.04

 

5

ISMS

130

12

20

29

34

35

36

38

 

 

Top 5 Times: 1:06:33.22

 

6

Lakeview MS

130

10

25

30

32

33

41

 

 

Top 5 Times: 1:06:16.00

 

Inc.

Crestview

3 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

118

Jasmine Early ISMS

11:34.95

6:13/M

 

2

2

119

Lilly Oddou ISMS

11:44.89

6:18/M

 

3

3

123

Jasyln Cook ISMS

12:12.33

6:34/M

 

4

4

120

Eden Oddou ISMS

12:12.94

6:34/M

 

5

5

47

Hanna  Whitney Crestview

12:13.19

6:34/M

 

6

6

75

Pizana Valeria Wawasee

12:22.85

6:39/M

 

7

7

91

Addy Wiley Riverview MS

12:27.63

6:42/M

 

8

8

30

Megan Metzger Edgewood

12:28.10

6:42/M

 

9

9

206

Katie Barnes Bremen MS

12:28.65

6:42/M

 

10

10

219

Rachel Hall Bremen MS

12:33.92

6:45/M

 

11

11

92

Lesley Zook Riverview MS

12:40.54

6:49/M

 

12

12

68

Hiner Breanna Wawasee

12:43.54

6:50/M

 

13

13

27

Amslie Howett Edgewood

12:44.16

6:51/M

 

14

14

283

Hanna Bloemendaal Lakeview MS

12:44.44

6:51/M

 

15

15

85

Anna Guerre Riverview MS

12:48.32

6:53/M

 

16

16

32

Leah Reinholt Edgewood

12:52.91

6:55/M

 

17

17

293

Elizabeth Stone Lakeview MS

12:54.42

6:56/M

 

18

18

83

Kendyl Coles Riverview MS

12:55.40

6:57/M

 

19

19

137

Caroline Shelton ISMS

12:56.18

6:57/M

 

20

20

77

Gregory Lila Wawasee

12:58.83

6:58/M

 

21

21

124

Ally Willson ISMS

12:59.55

6:59/M

 

22

22

216

Riley Gilmer Bremen MS

13:09.10

7:04/M

 

23

23

20

Adree Beckham Edgewood

13:14.57

7:07/M

 

24

24

86

Brooklyn Harper Riverview MS

13:16.25

7:08/M

 

25

25

45

Madison  Wajer Crestview

13:18.19

7:09/M

 

26

26

281

Lindsay Janus Lincoln

13:18.42

7:09/M

 

27

27

121

Carly Mabbie ISMS

13:19.21

7:10/M

 

28

28

211

Jennifer Detweiler Bremen MS

13:21.62

7:11/M

 

29

29

290

Daniela Ochoa Lakeview MS

13:23.17

7:12/M

 

30

30

79

Allie Aschliman Riverview MS

13:23.79

7:12/M

 

31

31

41

Meg  Mcdonald Crestview

13:24.02

7:12/M

 

32

32

218

Jasmine Gramm Bremen MS

13:24.80

7:12/M

 

33

33

74

Turner Autumn Wawasee

13:27.20

7:14/M

 

34

34

223

Courtney Lawmaster Bremen MS

13:30.53

7:15/M

 

35

35

73

Yankosky Casey Wawasee

13:31.65

7:16/M

 

36

36

276

Kyla Heckaman Lincoln

13:36.67

7:19/M

 

37

37

38

Grace  Brown Crestview

13:37.53

7:19/M

 

38

38

37

Adurey Turley Edgewood

13:40.46

7:21/M

 

39

39

24

Brittany Duncan Edgewood

13:43.57

7:22/M

 

40

40

28

Alyssa Hurley Edgewood

13:43.97

7:22/M

 

41

41

44

Regan  Slagel Crestview

13:44.08

7:23/M

 

42

42

212

Dellenira Duran Bremen MS

13:44.95

7:23/M

 

43

43

42

Katie  Melcher Crestview

13:57.91

7:30/M

 

44

44

40

Mairin  Ellsworth Crestview

13:59.16

7:31/M

 

45

45

76

Scott Laura Wawasee

14:03.44

7:33/M

 

46

46

292

Giselle Rosales Lakeview MS

14:12.40

7:38/M

 

47

47

278

Maddie Wright Lincoln

14:15.91

7:40/M

 

48

48

289

Carly Hastings Lakeview MS

14:15.97

7:40/M

 

49

49

279

Ella Hissong Lincoln

14:18.99

7:41/M

 

50

50

271

Fatima Ramirez Lincoln

14:20.07

7:42/M

 

51

51

282

Aymrie Weiss Lincoln

14:20.69

7:42/M

 

52

52

280

Rachael Kaylor Lincoln

14:27.64

7:46/M

 

53

53

67

Kryder Cammy Wawasee

14:52.90

8:00/M

 

54

54

87

Adalyn Harvey Riverview MS

15:18.47

8:14/M

 

55

55

284

Madeline Bowell Lakeview MS

15:28.71

8:19/M

 

56

56

296

Virna Romero Lakeview MS

20:35.26

11:04/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Reserve

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

128

Mackenzie Whiteland ISMS

13:24.09

7:12/M

 

2

2

80

Jadyn Bennett Riverview MS

13:32.56

7:17/M

 

3

3

88

Sara Lacey Riverview MS

13:36.26

7:19/M

 

4

4

208

Caroline Bickel Bremen MS

13:37.18

7:19/M

 

5

5

81

Bella Bercik Riverview MS

13:42.21

7:22/M

 

6

6

125

Emma Sowders ISMS

13:42.28

7:22/M

 

7

7

226

Reagan Malcom Bremen MS

13:45.22

7:24/M

 

8

8

26

Aubrey Hepler Edgewood

13:45.75

7:24/M

 

9

9

89

Kali Snyder Riverview MS

13:48.57

7:25/M

 

10

10

135

Macey Hill ISMS

13:48.93

7:25/M

 

11

11

136

Katie Hoag ISMS

13:50.73

7:26/M

 

12

12

145

Joey Stinson ISMS

14:05.64

7:34/M

 

13

13

134

Hayley Urban ISMS

14:10.01

7:37/M

 

14

14

230

Airyona Nies Bremen MS

14:12.59

7:38/M

 

15

(< 5)

69

Gibbs Jordan Wawasee

14:14.71

7:39/M

 

16

15

23

Ella Doyle Edgewood

14:15.59

7:40/M

 

17

16

140

Cassidy Willson ISMS

14:16.44

7:40/M

 

18

17

209

Hailee Clyde Bremen MS

14:17.67

7:41/M

 

19

(> 7)

146

Hailey Whiteleather ISMS

14:20.90

7:42/M

 

20

18

82

Alyssa Brinkman Riverview MS

14:21.32

7:43/M

 

21

19

84

Emily Daas Riverview MS

14:23.50

7:44/M

 

22

20

25

Baylee Duncan Edgewood

14:23.99

7:44/M

 

23

(< 5)

43

Naomi  Richison Crestview

14:25.47

7:45/M

 

24

(> 7)

144

Kassidy Porter ISMS

14:28.84

7:47/M

 

25

(< 5)

46

Olivia  White Crestview

14:29.74

7:47/M

 

26

(< 5)

39

Lena  Davenriner Crestview

14:49.48

7:58/M

 

27

(< 5)

78

Galloway Rhian Wawasee

14:51.89

7:59/M

 

28

21

35

Whitney Shepherd Edgewood

14:52.18

8:00/M

 

29

22

272

Lizzie Bacon Lincoln

14:53.76

8:00/M

 

30

23

22

Abi Campbell Edgewood

14:54.38

8:01/M

 

31

24

274

Hailey Bottorff Lincoln

14:59.90

8:03/M

 

32

25

36

Hannah Slabach Edgewood

15:01.06

8:04/M

 

33

26

217

Cassie Gramm Bremen MS

15:02.14

8:05/M

 

34

(> 7)

147

Caitlyn McCoy ISMS

15:03.43

8:05/M

 

35

27

277

Sydney Morrow Lincoln

15:03.55

8:05/M

 

36

28

275

Hailey Casper Lincoln

15:06.42

8:07/M

 

37

(> 7)

133

Cheyene Peconge ISMS

15:12.10

8:10/M

 

38

29

270

Ava Lomagro Lincoln

15:13.41

8:11/M

 

39

30

235

Janitzy Valderrama Bremen MS

15:15.81

8:12/M

 

40

31

207

Caylee Barr Bremen MS

15:17.26

8:13/M

 

41

(> 7)

127

Shauna Young ISMS

15:18.53

8:14/M

 

42

(> 7)

233

Lily Snyder Bremen MS

15:29.89

8:19/M

 

43

(> 7)

231

Sydney Nykiel Bremen MS

15:30.55

8:20/M

 

44

(> 7)

131

Lauren Moon ISMS

15:30.79

8:20/M

 

45

(< 5)

72

Hurst Mariah Wawasee

15:33.74

8:22/M

 

46

(> 7)

126

Lauren Lee ISMS

15:35.96

8:23/M

 

47

32

273

Grace Bougher Lincoln

15:39.53

8:25/M

 

48

(< 5)

71

Yoder Sarah Wawasee

15:42.34

8:26/M

 

49

(> 7)

141

Carlie Price ISMS

15:42.44

8:26/M

 

50

(< 5)

48

Sloane  Williams Crestview

15:43.91

8:27/M

 

51

33

29

Madison Johnson Edgewood

15:45.64

8:28/M

 

52

(> 7)

34

Kylee Rife Edgewood

15:46.71

8:29/M

 

53

(> 7)

132

Kira Lamb ISMS

15:47.37

8:29/M

 

54

(> 7)

236

Jessica Yelaska Bremen MS

16:01.76

8:37/M

 

55

(> 7)

210

Taylor Britton Bremen MS

16:02.48

8:37/M

 

56

34

268

Grace Hinderlider Lincoln

16:22.14

8:48/M

 

57

(> 7)

143

Alana Stultz ISMS

16:30.07

8:52/M

 

58

(> 7)

138

Rebecca Boyd ISMS

16:39.95

8:57/M

 

59

(> 7)

221

Chloe Hundt Bremen MS

16:51.82

9:04/M

 

60

(> 7)

229

Keely Miller Bremen MS

16:56.62

9:06/M

 

61

(> 7)

139

Anna Schrader ISMS

17:00.39

9:08/M

 

62

(> 7)

234

Miranda Starke Bremen MS

17:02.08

9:09/M

 

63

(> 7)

267

Tululah Gault Lincoln

17:05.89

9:11/M

 

64

(> 7)

33

Sandra Remocaldo Edgewood

17:12.70

9:15/M

 

65

(> 7)

227

Grace Meyer Bremen MS

17:14.55

9:16/M

 

66

35

294

Kendra Williams Lakeview MS

17:16.03

9:17/M

 

67

(> 7)

220

Taylor Haseley Bremen MS

17:22.58

9:20/M

 

68

(> 7)

142

Gabby Owens ISMS

17:42.26

9:31/M

 

69

(> 7)

214

Caroline Fish Bremen MS

17:49.39

9:35/M

 

70

(> 7)

269

Rachel Jacobs Lincoln

17:50.95

9:35/M

 

71

36

90

Allison Tackett Riverview MS

18:05.04

9:43/M

 

72

(> 7)

237

Shawna York Bremen MS

18:30.16

9:57/M

 

73

(> 7)

222

Madison Kucera Bremen MS

18:36.93

10:00/M

 

74

(> 7)

232

Nora Smessaert Bremen MS

18:43.28

10:04/M

 

75

37

285

Lily Boston Lakeview MS

18:46.80

10:05/M

 

76

38

295

Paige Zawadzki Lakeview MS

19:01.65

10:13/M

 

77

39

287

Mel Deboest Lakeview MS

20:49.71

11:12/M

 

78

40

291

Lia Perry Lakeview MS

20:53.82

11:14/M

 

79

(> 7)

228

Grace Mikel Bremen MS

20:54.30

11:14/M

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

ISMS

29

1

2

3

4

19

21

27

 

 

Top 5 Times: 1:00:41.29

 

2

Riverview MS

75

7

11

15

18

24

30

54

 

 

Top 5 Times: 1:04:08.14

 

3

Edgewood

98

8

13

16

23

38

39

40

 

 

Top 5 Times: 1:05:00.20

 

4

Bremen MS

101

9

10

22

28

32

34

42

 

 

Top 5 Times: 1:04:58.09

 

5

Wawasee

106

6

12

20

33

35

45

53

 

 

Top 5 Times: 1:05:04.07

 

6

Crestview

139

5

25

31

37

41

43

44

 

 

Top 5 Times: 1:06:17.01

 

7

Lakeview MS

154

14

17

29

46

48

55

56

 

 

Top 5 Times: 1:07:30.40

 

8

Lincoln

208

26

36

47

49

50

51

52

 

 

Top 5 Times: 1:09:50.06

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Reserve

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Riverview MS

37

2

3

5

9

18

19

36

 

 

Top 5 Times: 1:09:00.92

 

2

ISMS

40

1

6

10

11

12

13

16

 

 

Top 5 Times: 1:08:51.67

 

3

Bremen MS

68

4

7

14

17

26

30

31

 

 

Top 5 Times: 1:10:54.80

 

4

Edgewood

87

8

15

20

21

23

25

33

 

 

Top 5 Times: 1:12:11.89

 

5

Lincoln

130

22

24

27

28

29

32

34

 

 

Top 5 Times: 1:15:17.04

 

6

Lakeview MS

189

35

37

38

39

40

 

 

Top 5 Times: 1:36:48.01

 

Inc.

Crestview

4 finishers

 

 

 

Inc.

Wawasee

4 finishers