Courthouse Classic 5K

Overall Finish List

June 25, 2016


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

1 Mile Fun run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Noah Bontrager Shipshewana IN 259 8 M 1 Top Fin   6:04.24 6:04/M
2 Quinton Yoder Howe IN 251 10 M 2 Top Fin 0:38.87 6:43.11 6:43/M
3 Grace Thomas Ft Wayne IN 245 11 F 1 Top Fin   6:44.34 6:44/M
4 Cole Zent Ft Wayne IN 254 8 M 3 Top Fin 1:01.38 7:05.62 7:05/M
5 Cole Bontrager Shipshewana IN 258 9 M 4 Top Fin 1:16.93 7:21.17 7:21/M
6 Mandy Williams 250 8 F 2 Top Fin 0:40.81 7:25.15 7:25/M
7 Abby Bontrager Shipshewana IN 260 12 F 3 Top Fin 0:44.34 7:28.68 7:28/M
8 Jalayna Whetstone Shipshewana IN 249 8 F 4 Top Fin 1:00.88 7:45.22 7:45/M
9 Wyatt Adams Amana IA 226 9 M 5 Top Fin 1:44.78 7:49.02 7:49/M
10 Declan Adams Amana IA 225 12 M 6 Top Fin 1:44.91 7:49.15 7:49/M
11 Brooklyn Lambright Lagrange IN 237 12 F 5 Top Fin 1:33.45 8:17.79 8:17/M
12 Ashley Zent Ft Wayne IN 252 10 F 6 Top Fin 1:34.19 8:18.53 8:18/M
13 Kaine Reinhold Lagrange IN 257 8 M 7 Top Fin 2:43.74 8:47.98 8:47/M
14 Sam Keil Lagrange IN 234 6 M 8 Top Fin 2:44.01 8:48.25 8:48/M
15 Sara Bontrager Shipshewana IN 264 5 F 7 Top Fin 2:10.39 8:54.73 8:54/M
16 Carter Zent Ft. Wayne IN 253 7 M 9 Top Fin 2:51.78 8:56.02 8:56/M
17 Lillian Klein Huntertown IN 235 7 F 8 Top Fin 2:19.86 9:04.20 9:04/M
18 Trason Fish Fort Wayne IN 263 7 M 10 Top Fin 3:16.22 9:20.46 9:20/M
19 Amelia Panning Noblesville IN 261 5 F 9 Top Fin 2:36.16 9:20.50 9:20/M
20 Kylee Brown Goshen IN 227 12 F 10 Top Fin 2:51.90 9:36.24 9:36/M
21 Luke Krapfl Howe IN 236 10 M 11 Top Fin 3:33.61 9:37.85 9:37/M
22 Katie Deverell Fort Wayne IN 229 9 F 11 Top Fin 2:53.78 9:38.12 9:38/M
23 Jordan Naylor 242 3 M 12 Top Fin 3:45.64 9:49.88 9:49/M
24 James Naylor 241 9 M 13 Top Fin 3:46.06 9:50.30 9:50/M
25 Owen Fish Bremen IN 230 9 M 14 Top Fin 4:00.48 10:04.72 10:04/M
26 Jayden Sark Millersburg IN 243 11 F 12 Top Fin 3:23.40 10:07.74 10:07/M
27 Arthur Wagler 246 9 M 15 Top Fin 4:09.06 10:13.30 10:13/M
28 Kaleb Franke Ft. Wayne IN 231 5 M 16 Top Fin 4:13.00 10:17.24 10:17/M
29 Merrill Warrener Lagrange IN 248 6 F 13 Top Fin 3:35.57 10:19.91 10:19/M
30 Pierceton Sark Millersburg IN 244 9 M 17 Top Fin 4:28.29 10:32.53 10:32/M
31 Julian Warrener Lagrange IN 247 4 F 14 Top Fin 4:30.67 11:15.01 11:15/M
32 Logan Marshall Woodbridge VA 239 9 M 18 Top Fin 5:28.57 11:32.81 11:32/M
33 Tristen Fish Fort Wayne IN 262 5 M 19 Top Fin 5:47.69 11:51.93 11:51/M
34 Chloe Davidhizar Blue Creek OH 228 8 F 15 Top Fin 5:08.19 11:52.53 11:52/M
35 Krapfl Mabel 238 12 F 16 Top Fin 5:19.72 12:04.06 12:04/M
36 Morgan Marshall Woodbridge VA 240 11 M 20 Top Fin 6:54.57 12:58.81 12:58/M
37 Carter Klein Huntertown IN 265 3 M 21 Top Fin 7:20.31 13:24.55 13:24/M
38 Anna Davidhizar 255 5 F 17 Top Fin 10:12.16 16:56.50 16:56/M
39 Emily Davidhizer 256 2 F 18 Top Fin 10:12.30 16:56.64 16:56/M