South Adams ACAC XC Meet

September 18, 2017


Results By Time to Run www.timetorun.net

Overall Finish List - Boys

HS Boys

High School Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 837 Wyatt Miller South Adams 16:55.97 5:27/M    
2 2 838 Victor Vasquez South Adams 17:09.48 5:32/M    
3 3 735 Devin Schmenk Heritage 17:19.34 5:35/M    
4 4 733 Jack Beauchot Heritage 17:23.25 5:36/M    
5 5 874 Nathan Lozoya Southern Wells 17:23.42 5:36/M    
6 6 732 Kohrman Andrew Heritage 17:27.07 5:38/M    
7 7 702 Aaron Carnall Bluffton 17:29.59 5:38/M    
8 8 761 Skyler Myers Jay County 17:50.39 5:45/M    
9 9 844 Clancy McIntire South Adams 17:59.67 5:48/M    
10 10 908 Jared Connor Woodlan 18:04.22 5:50/M    
11 11 663 Corey Oliver Adams Central 18:22.55 5:55/M    
12 12 739 Derrek Schaadt Heritage 18:22.77 5:55/M    
13 13 662 Tristan Anderson Adams Central 18:25.95 5:56/M    
14 14 730 Jacob Anderson Heritage 18:29.62 5:58/M    
15 15 842 Trey Lehman South Adams 18:30.35 5:58/M    
16 16 873 Carson Harris Southern Wells 18:35.68 6:00/M    
17 17 840 Kamden Yoder South Adams 18:38.47 6:01/M    
18 18 907 Sebastian Wilson Woodlan 18:43.20 6:02/M    
19 19 699 Hudson Shalley Bluffton 18:50.19 6:05/M    
20 20 763 Alex Lemaster Jay County 18:51.52 6:05/M    
21 21 909 Jacob Gentz Woodlan 18:53.39 6:05/M    
22 22 912 Max Moore Woodlan 18:56.20 6:06/M    
23 23 736 Niklaus Smith Heritage 18:58.43 6:07/M    
24 24 764 Taylor Smeltzer Jay County 19:05.58 6:09/M    
25 25 667 Korbin Connelley Adams Central 19:06.84 6:10/M    
26 26 871 Jay Garrett Southern Wells 19:10.51 6:11/M    
27 27 664 Luke Egly Adams Central 19:19.57 6:14/M    
28 28 841 Luke Gerber South Adams 19:28.35 6:17/M    
29 29 700 Hank Honegger Bluffton 19:41.89 6:21/M    
30 30 910 Ty Reed Woodlan 19:44.88 6:22/M    
31 31 734 Corey Foster Heritage 19:47.31 6:23/M    
32 32 703 Grant Bultemeier Bluffton 19:47.41 6:23/M    
33 33 913 Keegan Walton Woodlan 19:52.33 6:25/M    
34 34 872 Vaughn Drennen Southern Wells 20:00.18 6:27/M    
35 35 911 Eric Fuller Woodlan 20:03.08 6:28/M    
36 36 839 Dario Banuelos South Adams 20:03.83 6:28/M    
37 37 768 Mitchell Winner Jay County 20:17.44 6:33/M    
38 38 665 Cayden Shaffer Adams Central 20:30.43 6:37/M    
39 39 701 Kyle James Bluffton 20:35.94 6:38/M    
40 (> 7) 737 Tyler Andrews Heritage 20:39.59 6:40/M    
41 40 767 Mason Winner Jay County 20:52.71 6:44/M    
42 41 762 Xavier Myers Jay County 20:55.28 6:45/M    
43 42 666 Kaidenn Arnold Adams Central 21:06.14 6:48/M    
44 (> 7) 845 Aidan Von Gunten South Adams 21:07.23 6:49/M    
45 43 766 Matthew Minnick Jay County 21:14.74 6:51/M    
46 (> 7) 914 Anthony Wickey Woodlan 21:17.28 6:52/M    
47 (> 7) 915 Alex Poling Woodlan 21:32.92 6:57/M    
48 44 704 Grayson Christal Bluffton 21:36.23 6:58/M    
49 (> 7) 765 Candler Hedges Jay County 21:49.25 7:02/M    
50 (> 7) 769 Nathanael Day Jay County 22:04.16 7:07/M    
51 (> 7) 731 Goldsmith Caleb Heritage 22:33.46 7:16/M    
52 (> 7) 738 Calvin Dornseif Heritage 22:37.05 7:18/M    
53 (> 7) 843 Korbin Dunnuck South Adams 22:40.91 7:19/M    
54 45 706 Brody Yerger Bluffton 23:29.23 7:35/M    
55 (> 7) 770 Dyllan Harris Jay County 23:30.53 7:35/M    
56 46 870 Isaac Stults Southern Wells 23:46.29 7:40/M    

Team Summary Report - Boys

HS Boys

High School Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Heritage 39 3 4 6 12 14 23 31    
Top 5 Times: 1:29:02.05  
2 South Adams 44 1 2 9 15 17 28 36    
Top 5 Times: 1:29:13.94  
3 Woodlan 101 10 18 21 22 30 33 35    
Top 5 Times: 1:34:21.89  
4 Adams Central 114 11 13 25 27 38 42    
Top 5 Times: 1:35:45.34  
5 Bluffton 126 7 19 29 32 39 44 45    
Top 5 Times: 1:36:25.02  
6 Southern Wells 127 5 16 26 34 46    
Top 5 Times: 1:38:56.08  
7 Jay County 129 8 20 24 37 40 41 43    
Top 5 Times: 1:36:57.64