New Haven Semi-State X Country

October 21, 2017


Results By Time to Run www.timetorun.net

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls - All Teams
Team Summary - Girls - Girls - All Teams
Team Detail - Girls - Girls - All Teams
Top

Overall Finish List - Girls

Girls

All Teams

Qualifying Teams: 6 Individuals: 10

O'All Place Adj Place Bib No Name Team .3 mile 1 mile 2 Mile Time Pace Grade Qualifier
1 (< 5) 27 Tyler Schwartz DeKalb 1:31 5:28 11:21 18:05.37 5:50/M 12 IND
2 1 169 Sydney Lambert Norwell 1:32 5:32 11:29 18:21.22 5:55/M 10 IND
3 2 45 Kayla McCulloch East Noble 1:32 5:32 11:32 18:25.43 5:56/M 11 IND
4 3 71 Erin Strzelecki FW Bishop Dwenger 1:34 5:38 11:44 18:28.11 5:57/M 10 TM
5 4 185 Margo Hornocker Oak Hill 1:32 5:32 11:39 18:32.46 5:59/M 12 IND
6 (< 5) 55 Morgan Dyer Elkhart Memorial 1:33 5:41 11:57 18:47.38 6:04/M 10 IND
7 5 13 Meagan Hathaway Carroll (FW) 1:35 5:48 11:58 18:50.00 6:05/M 11 TM
8 (< 5) 26 Lauren Beckmann DeKalb 1:33 5:37 11:44 19:00.15 6:08/M 12 IND
9 6 207 Lauren Frank Penn 1:33 5:46 12:00 19:01.25 6:08/M 12 TM
10 7 117 Chloe Scheiber Huntington North 1:34 5:48 12:09 19:08.32 6:10/M 12 IND
11 8 15 Leah Metzger Carroll (FW) 1:36 5:49 12:03 19:11.82 6:11/M 12 TM
12 9 10 Magaret Falater Carroll (FW) 1:37 5:50 12:08 19:13.84 6:12/M 12 TM
13 10 180 Mollie Gamble Oak Hill 1:38 5:48 12:06 19:17.76 6:13/M 10 IND
14 11 214 Danielle Spring Penn 1:37 5:50 12:07 19:24.67 6:15/M 12 TM
15 12 49 Olivia Smolinske East Noble 1:39 5:55 12:22 19:25.41 6:16/M 11 IND
16 13 85 Ellie Cates FW Concordia Lutheran 1:37 5:53 12:13 19:25.71 6:16/M 10 TM
17 14 161 Jenna Miller Northridge 1:35 5:47 12:09 19:27.06 6:16/M 12 TM
18 15 195 Christina Magers Pendleton Heights 1:39 6:07 12:34 19:29.39 6:17/M 12 IND
19 (< 5) 216 Leah Keesling Randolph Southern 1:38 5:51 12:10 19:29.45 6:17/M 10
20 16 79 Emily McManus FW Bishop Luers 1:34 5:50 12:16 19:29.54 6:17/M 12
21 17 126 Faith Quintana Mishawaka 1:38 5:53 12:18 19:34.03 6:19/M 11
22 18 7 Mallory Clements Carroll (FW) 1:37 5:48 12:02 19:35.73 6:19/M 10 TM
23 (< 5) 165 Erica Stutsman NorthWood 1:38 5:59 12:29 19:35.82 6:19/M 12
24 19 132 Kyra Young Mishawaka 1:34 5:50 12:21 19:43.60 6:22/M 11
25 20 99 Julia Dvorak Homestead 1:33 5:42 12:10 19:45.43 6:22/M 10 TM
26 21 114 Alena Miller Huntington North 1:31 5:49 12:41 19:47.56 6:23/M 11
27 (< 5) 215 Emma Keesling Randolph Southern 1:39 5:54 12:21 19:47.65 6:23/M 12
28 22 20 Jana Fisher Concord 1:41 5:59 12:23 19:50.04 6:24/M 12
29 23 156 Caitlin Clark Northridge 1:38 5:53 12:23 19:52.80 6:25/M 10 TM
30 24 63 Aileen Delaney FW Bishop Dwenger 1:41 6:02 12:38 19:55.60 6:25/M 9 TM
31 25 213 Brooke Neal Penn 1:39 5:57 12:31 19:57.05 6:26/M 10 TM
32 26 102 Izabella Henschen Homestead 1:39 6:06 12:37 19:58.72 6:26/M 11 TM
33 27 140 Aubrey Norris Monroe Central 1:40 5:58 12:25 19:59.41 6:27/M 12
34 28 221 Lane McDonald SB Adams 1:46 6:09 12:22 20:00.18 6:27/M 12
35 29 83 Abbey Brennan FW Concordia Lutheran 1:40 6:11 12:56 20:00.86 6:27/M 12 TM
36 (< 5) 2 Samantha Biernat Angola 1:39 6:03 12:36 20:02.54 6:28/M 10
37 30 172 Sarah Mahnensmith Norwell 1:34 5:52 12:34 20:04.50 6:28/M 9
38 31 235 Kallee Patch South Adams 1:35 5:51 12:34 20:05.67 6:29/M 10
39 32 88 Abigail Mays FW Concordia Lutheran 1:41 6:11 12:55 20:06.11 6:29/M 9 TM
40 33 105 Saige Norris Homestead 1:37 5:58 12:29 20:06.69 6:29/M 12 TM
41 34 159 Keeton Lebaron Northridge 1:43 6:09 12:43 20:06.86 6:29/M 9 TM
42 35 251 Indira Brown Yorktown 1:42 6:07 12:43 20:08.20 6:30/M 12
43 36 86 Callie Hoover FW Concordia Lutheran 1:37 6:00 12:33 20:08.52 6:30/M 9 TM
44 37 11 Monroe Fruchey Carroll (FW) 1:40 6:02 12:40 20:10.78 6:30/M 10 TM
45 38 9 Kathleen Ellingson Carroll (FW) 1:41 6:09 12:45 20:11.36 6:31/M 11 TM
46 39 68 Kathryn Nix FW Bishop Dwenger 1:40 5:56 12:36 20:13.74 6:31/M 10 TM
47 40 182 Jenessa Hasty Oak Hill 1:41 6:06 12:46 20:14.04 6:32/M 11
48 (< 5) 95 Chae-Lynn Wilchar FW North Side 1:39 6:00 12:34 20:14.87 6:32/M 11
49 41 168 Kaylee Fuelling Norwell 1:36 5:56 12:44 20:18.60 6:33/M 9
50 42 104 Skylar Kiess Homestead 1:37 5:57 12:36 20:18.90 6:33/M 10 TM
51 43 124 Rachel Ibarra Mishawaka 1:38 5:55 12:37 20:19.82 6:33/M 11
52 44 210 Riley Keppler Penn 1:40 6:05 12:43 20:20.18 6:34/M 10 TM
53 45 209 Ellie Jankowski Penn 1:40 6:06 12:48 20:25.15 6:35/M 11 TM
54 (< 5) 58 Carol Haldeman Fairfield 1:38 6:00 12:42 20:26.89 6:35/M 10
55 46 249 Madeline Aul Yorktown 1:42 6:07 12:51 20:27.55 6:36/M 12
56 47 70 Nora Steele FW Bishop Dwenger 1:38 5:58 12:46 20:27.96 6:36/M 9 TM
57 48 61 Susan Beeber FW Bishop Dwenger 1:40 5:57 12:38 20:29.14 6:36/M 10 TM
58 49 260 Amberleigh Sorensen Yorktown 1:42 6:12 13:03 20:29.19 6:36/M 10
59 50 152 Mackenzie Adams Northridge 1:38 6:08 12:50 20:29.81 6:36/M 12 TM
60 51 41 Krista Boese East Noble 1:42 6:12 12:55 20:30.92 6:37/M 12
61 52 94 Natalie Witmer FW Concordia Lutheran 1:37 6:10 12:58 20:31.67 6:37/M 11 TM
62 (< 5) 96 Alexis Grider FW South Side 1:37 5:53 12:33 20:32.55 6:37/M 12
63 (< 5) 3 Emily Fueling Bellmont 1:41 6:11 12:57 20:32.73 6:37/M 12
64 53 131 Damaris Wyant Mishawaka 1:44 6:17 13:00 20:36.70 6:39/M 12
65 54 108 Skylar Weiskittel Homestead 1:35 5:56 12:50 20:38.56 6:39/M 9 TM
66 (< 5) 151 Alyssa McKillip Northfield 1:40 6:11 12:58 20:40.25 6:40/M 10
67 55 43 Kara Kline East Noble 1:39 5:58 12:37 20:40.37 6:40/M 12
68 56 23 Alexa Porter Concord 1:43 6:17 13:02 20:41.07 6:40/M 11
69 57 18 Summer Cooper Concord 1:40 6:01 12:47 20:43.42 6:41/M 10
70 58 64 Alexandria Ebetino FW Bishop Dwenger 1:41 6:08 12:58 20:44.11 6:41/M 11 TM
71 (< 5) 244 Casey Wallen West Noble 1:37 6:10 13:02 20:45.54 6:42/M 12
72 59 257 Elizabeth Reece Yorktown 1:42 6:07 12:51 20:45.68 6:42/M 9
73 60 256 Hannah Rapp Yorktown 1:43 6:13 13:00 20:45.96 6:42/M 12
74 61 208 Reagan Hoke Penn 1:42 6:15 13:05 20:46.63 6:42/M 9 TM
75 62 163 Samantha Moore Northridge 1:46 6:20 13:08 20:47.49 6:42/M 10 TM
76 (< 5) 52 Lauren Dibley Elkhart Central 1:40 6:15 13:17 20:47.99 6:42/M 10
77 63 220 Niki Hakimzadeh SB Adams 1:47 6:20 13:11 20:48.22 6:43/M 12
78 64 119 Hanna Whitney Huntington North 1:35 5:57 12:49 20:48.23 6:43/M 9
79 (< 5) 60 Grace Schmucker Fremont 1:38 6:06 12:57 20:48.91 6:43/M 10
80 65 81 Tatum Mulholland FW Bishop Luers 1:43 6:15 13:09 20:49.05 6:43/M 10
81 (< 5) 56 Gabriella Scott Elkhart Memorial 1:41 6:13 13:05 20:49.55 6:43/M 9
82 66 51 Kyra Warren East Noble 1:43 6:15 13:07 20:50.25 6:43/M 12
83 67 35 Brandy Tuttle Delta 1:41 6:13 13:08 20:51.55 6:44/M 12
84 68 16 Ashlyn Minton Carroll (FW) 1:38 6:05 12:57 20:53.52 6:44/M 9 TM
85 69 103 Rhyah Jones Homestead 1:41 6:13 13:07 20:54.36 6:45/M 10 TM
86 (< 5) 17 Lillian Oddou Columbia City 1:37 6:03 12:55 20:54.72 6:45/M 10
87 70 100 Julia Eifert Homestead 1:39 6:12 13:05 20:57.14 6:45/M 12 TM
88 (< 5) 242 Mckenzie Smith Wawasee 1:39 6:10 13:02 20:59.33 6:46/M 11
89 (< 5) 97 Mckenzie Hudgen Glenn 1:39 6:12 13:19 20:59.44 6:46/M 9
90 71 181 Savannah Hart Oak Hill 1:45 6:23 13:13 20:59.69 6:46/M 12
91 72 203 Aislynn Alkire Penn 1:40 6:10 13:04 21:00.36 6:46/M 10 TM
92 73 231 Eliza Harruff South Adams 1:37 6:12 13:13 21:01.10 6:47/M 11
93 74 199 Syd Parker Pendleton Heights 1:40 6:14 13:09 21:01.87 6:47/M 12
94 75 48 Olivia Rummel East Noble 1:44 6:16 13:15 21:06.67 6:48/M 10
95 (< 5) 57 Kaylee Lane Elwood 1:39 5:59 12:56 21:06.86 6:48/M 11
96 76 186 Selah Jackson Oak Hill 1:46 6:25 13:20 21:07.47 6:49/M 9
97 77 154 Melissa Bailey Northridge 1:45 6:23 13:18 21:07.53 6:49/M 12 TM
98 78 91 Carmen Trier FW Concordia Lutheran 1:42 6:22 13:19 21:07.78 6:49/M 12 TM
99 79 188 Kinzie Robey Oak Hill 1:45 6:22 13:21 21:08.61 6:49/M 9
100 80 153 Alison Bache Northridge 1:45 6:20 13:09 21:09.37 6:49/M 10 TM

Qualifying Teams: 6 Individuals: 10

O'All Place Adj Place Bib No Name Team .3 mile 1 mile 2 Mile Time Pace Grade Qualifier
101 81 78 Hannah Hawkins FW Bishop Luers 1:43 6:16 13:18 21:09.52 6:49/M 9
102 82 87 Rhaya Kaschinske FW Concordia Lutheran 1:46 6:27 13:31 21:10.26 6:50/M 9 TM
103 83 228 Adiyah Williams SB Adams 1:47 6:21 13:21 21:10.29 6:50/M 11
104 (< 5) 241 Reagan Hoggatt Union City 1:42 6:19 13:18 21:12.16 6:50/M 11
105 (< 5) 164 Kate Jarvis NorthWood 1:43 6:21 13:30 21:12.56 6:50/M 12
106 (< 5) 133 Aurora Fisher Mississinewa 1:41 6:16 13:16 21:13.51 6:51/M 10
107 (< 5) 240 Morgan Farr Southwood 1:44 6:20 13:14 21:14.82 6:51/M 11
108 (< 5) 122 Kara Lutz Lapel 1:39 6:22 13:23 21:15.11 6:51/M 11
109 84 234 Megan Miller South Adams 1:36 6:16 13:21 21:16.65 6:52/M 9
110 85 223 Madeline Mischak SB Adams 1:48 6:27 13:29 21:23.07 6:54/M 10
111 86 128 Bailee Shambaugh Mishawaka 1:47 6:30 13:27 21:25.19 6:55/M 9
112 (< 5) 238 Mallory Aker Southern Wells 1:46 6:26 13:21 21:25.72 6:55/M 11
113 (< 5) 245 Jewel Helmuth Westview 1:43 6:24 13:29 21:26.18 6:55/M 11
114 87 112 Kyler Hoopingarner Huntington North 1:39 6:09 13:09 21:29.70 6:56/M 11
115 88 145 Kassandra Ramirez Mt. Vernon (Fortville) 1:44 6:35 13:51 21:35.37 6:58/M 12
116 (< 5) 53 Emma Romero Elkhart Central 1:40 6:18 13:28 21:38.00 6:59/M 12
117 89 73 Kristina Baum FW Bishop Luers 1:40 6:23 13:48 21:38.58 6:59/M 10
118 90 111 Kendyl Coles Huntington North 1:43 6:19 13:31 21:39.20 6:59/M 10
119 (< 5) 121 Sophia Fugiett Jay County 1:38 6:18 13:34 21:39.94 6:59/M 9
120 91 227 Olivia Wheeler SB Adams 1:47 6:21 13:22 21:40.43 6:59/M 11
121 92 67 Anna Morris FW Bishop Dwenger 1:40 6:14 13:19 21:40.49 6:59/M 10 TM
122 (< 5) 247 Ella Baldwin Winchester Community 1:41 6:30 13:45 21:40.95 6:59/M 9
123 93 134 Gabby Beckham Monroe Central 1:47 6:35 13:45 21:41.54 7:00/M 10
124 (< 5) 246 Hannah Neff Westview 1:43 6:24 13:32 21:43.09 7:00/M 9
125 (< 5) 229 Stormie Fitch Shenandoah 1:40 6:30 13:41 21:43.90 7:00/M 10
126 (< 5) 248 Abbey Gentz Woodlan 1:42 6:16 13:29 21:44.42 7:01/M 9
127 (< 5) 243 Yarency Muillo-Rivera West Noble 1:36 6:10 13:25 21:46.15 7:01/M 10
128 94 237 Olivia Von Gunten South Adams 1:37 6:20 13:39 21:46.23 7:01/M 12
129 95 135 Hannah Bolton Monroe Central 1:47 6:36 13:46 21:48.47 7:02/M 10
130 (< 5) 123 Lauren Smith Lapel 1:43 6:23 13:33 21:51.93 7:03/M 11
131 96 196 Madison McKee Pendleton Heights 1:42 6:28 13:37 21:55.25 7:04/M 9
132 97 113 Emma Melcher Huntington North 1:43 6:19 13:32 21:55.39 7:04/M 12
133 98 233 Calyssa Lehman South Adams 1:47 6:39 13:50 21:58.18 7:05/M 12
134 99 174 Macy Morgan Norwell 1:38 6:24 13:45 22:00.20 7:06/M 10
135 100 75 Sarah Busch FW Bishop Luers 1:46 6:40 13:57 22:00.64 7:06/M 9
136 101 39 Sarah Whitesel Delta 1:47 6:33 13:43 22:01.34 7:06/M 9
137 102 36 Brittany Tuttle Delta 1:45 6:29 13:47 22:03.68 7:07/M 12
138 103 28 Ashleigh Brelage Delta 1:42 6:29 13:56 22:06.73 7:08/M 9
139 (< 5) 239 Kelli Neff Southern Wells 1:47 6:30 13:52 22:08.63 7:08/M 11
140 104 40 Anna Becker East Noble 1:43 6:16 13:39 22:10.99 7:09/M 9
141 105 184 Kate Hornocker Oak Hill 1:49 6:46 14:06 22:13.29 7:10/M 9
142 106 191 Grace Baer Pendleton Heights 1:42 6:19 13:49 22:14.33 7:10/M 12
143 (< 5) 1 Olivia Reynolds Adams Central 1:40 6:28 13:52 22:15.85 7:11/M 9
144 107 143 Rilee Hartman Mt. Vernon (Fortville) 1:43 6:29 13:53 22:17.34 7:11/M 10
145 (< 5) 4 Falynne Reed Blackford 1:42 6:30 13:40 22:21.82 7:13/M 12
146 108 232 Hadilyn Hawbaker South Adams 1:45 6:34 13:57 22:23.00 7:13/M 12
147 109 110 Charlotte Borland Huntington North 1:39 6:20 13:46 22:23.82 7:13/M 12
148 (< 5) 533 Maria Coman SB Riley 1:49 6:43 14:00 22:25.72 7:14/M 10
149 110 224 Kate O'Brien SB Adams 1:48 6:41 14:07 22:28.24 7:15/M 11
150 111 77 Leah Hall FW Bishop Luers 1:45 6:41 14:03 22:41.24 7:19/M 11
151 112 24 Sydney Simon Concord 1:44 6:31 14:05 22:44.90 7:20/M 10
152 (< 5) 59 Caylene Cole Frankton 1:44 6:49 14:21 22:46.54 7:21/M 12
153 113 142 Kamryn Eason Mt. Vernon (Fortville) 1:44 6:37 14:16 22:52.77 7:23/M 10
154 114 254 Kelsey Morgan Yorktown 1:46 6:32 14:15 22:54.97 7:23/M 12
155 115 129 Rachel Williams Mishawaka 1:47 6:41 14:08 23:02.52 7:26/M 9
156 116 201 Elizabeth Welpott Pendleton Heights 1:47 6:48 14:22 23:09.55 7:28/M 11
157 117 236 Isabel Von Gunten South Adams 1:42 6:43 14:34 23:09.65 7:28/M 10
158 118 80 Krista Moore FW Bishop Luers 1:49 6:53 14:33 23:12.15 7:29/M 11
159 119 225 Ivie Skube SB Adams 1:49 6:51 14:34 23:13.55 7:29/M 9
160 120 25 Taylor Snyder Concord 1:46 6:47 14:23 23:13.89 7:29/M 12
161 121 170 Delaney Lechner Norwell 1:46 6:50 14:34 23:18.11 7:31/M 10
162 122 166 Molly Burton Norwell 1:48 6:53 14:43 23:25.29 7:33/M 12
163 123 192 Mycala Brinker Pendleton Heights 1:42 6:39 14:37 23:27.58 7:34/M 9
164 124 200 Kylah Stout Pendleton Heights 1:48 6:48 14:37 23:35.72 7:36/M 10
165 125 125 Ashlie Myers Mishawaka 1:53 7:05 14:47 23:40.56 7:38/M 9
166 126 30 Cora Conatser Delta 2:03 7:23 15:02 23:45.41 7:40/M 11
167 127 173 Addison Misch Norwell 1:46 6:54 14:45 23:49.69 7:41/M 10
168 128 252 Alexis Detrich Yorktown 1:51 7:01 14:58 23:54.02 7:43/M 12
169 129 148 Hannah Watson Mt. Vernon (Fortville) 1:44 6:45 14:45 23:58.48 7:44/M 12
170 130 33 Catherine Ridley Delta 1:50 7:06 15:08 24:10.69 7:48/M 12
171 131 146 Elizabeth Salsbury Mt. Vernon (Fortville) 1:55 7:14 15:22 24:31.96 7:55/M 10
172 132 21 Mckenna Lee Concord 1:49 7:05 15:15 24:37.89 7:56/M 11
173 133 31 Melissa Crouch Delta 1:57 7:18 15:30 25:03.99 8:05/M 11
174 134 138 Adriahn Hindsley Monroe Central 1:57 7:28 15:48 25:21.80 8:11/M 11
175 135 141 Saij Sampley Monroe Central 2:00 7:39 16:07 25:45.15 8:18/M 10
176 136 144 Andrea Maynard Mt. Vernon (Fortville) 1:53 7:19 15:54 26:16.40 8:28/M 12
177 137 137 Emma Formanek Monroe Central 1:58 7:40 16:25 26:26.06 8:32/M 9
178 138 19 Lauren Craig Concord 2:02 7:40 16:45 27:33.60 8:53/M 12
179 139 150 Grace Yeadon Mt. Vernon (Fortville) 1:59 7:46 17:03 27:38.88 8:55/M 12
180 140 136 Madyson Davison Monroe Central 1:57 7:40 17:00 27:44.66 8:57/M 11
Top

Team Summary Report - Girls

Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Carroll (FW) 77 5 8 9 18 37 38 68    
Top 5 Times: 1:37:02.17  
2 Penn 131 6 11 25 44 45 61 72    
Top 5 Times: 1:39:08.30  
3 FW Bishop Dwenger 161 3 24 39 47 48 58 92    
Top 5 Times: 1:39:34.55  
4 FW Concordia Lutheran 162 13 29 32 36 52 78 82    
Top 5 Times: 1:40:12.87  
5 Homestead 175 20 26 33 42 54 69 70    
Top 5 Times: 1:40:48.30  
6 Northridge 183 14 23 34 50 62 77 80    
Top 5 Times: 1:40:44.02  
7 East Noble 186 2 12 51 55 66 75 104    
Top 5 Times: 1:39:52.38  
8 Oak Hill 201 4 10 40 71 76 79 105    
Top 5 Times: 1:40:11.42  
9 Mishawaka 218 17 19 43 53 86 115 125    
Top 5 Times: 1:41:39.34  
10 Yorktown 249 35 46 49 59 60 114 128    
Top 5 Times: 1:42:36.58  
11 Huntington North 269 7 21 64 87 90 97 109    
Top 5 Times: 1:42:53.01  
12 Norwell 292 1 30 41 99 121 122 127    
Top 5 Times: 1:44:02.63  
13 SB Adams 350 28 63 83 85 91 110 119    
Top 5 Times: 1:45:02.19  
14 FW Bishop Luers 351 16 65 81 89 100 111 118    
Top 5 Times: 1:45:07.33  
15 Concord 367 22 56 57 112 120 132 138    
Top 5 Times: 1:47:13.32  
16 South Adams 380 31 73 84 94 98 108 117    
Top 5 Times: 1:46:07.83  
17 Pendleton Heights 407 15 74 96 106 116 123 124    
Top 5 Times: 1:47:50.39  
18 Monroe Central 484 27 93 95 134 135 137 140    
Top 5 Times: 1:54:36.37  
19 Delta 499 67 101 102 103 126 130 133    
Top 5 Times: 1:50:48.71  
20 Mt. Vernon (Fortville) 568 88 107 113 129 131 136 139    
Top 5 Times: 1:55:15.92  
Inc. Adams Central 1 finishers    
Inc. Angola 1 finishers    
Inc. Bellmont 1 finishers    
Inc. Blackford 1 finishers    
Inc. Columbia City 1 finishers    
Inc. DeKalb 2 finishers    
Inc. Elkhart Central 2 finishers    
Inc. Elkhart Memorial 2 finishers    
Inc. Elwood 1 finishers    
Inc. Fairfield 1 finishers    
Inc. Frankton 1 finishers    
Inc. Fremont 1 finishers    
Inc. FW North Side 1 finishers    
Inc. FW South Side 1 finishers    
Inc. Glenn 1 finishers    
Inc. Jay County 1 finishers    
Inc. Lapel 2 finishers    
Inc. Mississinewa 1 finishers    
Inc. Northfield 1 finishers    
Inc. NorthWood 2 finishers    
Inc. Randolph Southern 2 finishers    
Inc. Shenandoah 1 finishers    
Inc. Southern Wells 2 finishers    
Inc. Southwood 1 finishers    
Inc. Union City 1 finishers    
Inc. Wawasee 1 finishers    
Inc. West Noble 2 finishers    
Inc. Westview 2 finishers    
Inc. Winchester Community 1 finishers    
Inc. Woodlan 1 finishers    
Inc. SB Riley 1 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

Girls

Team - Carroll (FW)

Finish Position - 1

Team Score (places): 77

Team Score (times): 1:37:02.17

Ave Time:19:24.43

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 13 Meagan Hathaway 11 5 5 18:50.00 18:50.00 0:44.63
2 15 Leah Metzger 12 8 13 19:11.82 38:01.82 1:06.45
3 10 Magaret Falater 12 9 22 19:13.84 57:15.66 1:08.47
4 7 Mallory Clements 10 18 40 19:35.73 1:16:51.39 1:30.36
5 11 Monroe Fruchey 10 37 77 20:10.78 1:37:02.17 2:05.41
6 9 Kathleen Ellingson 11 (38) (115) 20:11.36 1:57:13.53 2:05.99
7 16 Ashlyn Minton 9 (68) (183) 20:53.52 2:18:07.05 2:48.15

Team - Penn

Finish Position - 2

Team Score (places): 131

Team Score (times): 1:39:08.30

Ave Time:19:49.66

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 207 Lauren Frank 12 6 6 19:01.25 19:01.25 0:55.88
2 214 Danielle Spring 12 11 17 19:24.67 38:25.92 1:19.30
3 213 Brooke Neal 10 25 42 19:57.05 58:22.97 1:51.68
4 210 Riley Keppler 10 44 86 20:20.18 1:18:43.15 2:14.81
5 209 Ellie Jankowski 11 45 131 20:25.15 1:39:08.30 2:19.78
6 208 Reagan Hoke 9 (61) (192) 20:46.63 1:59:54.93 2:41.26
7 203 Aislynn Alkire 10 (72) (264) 21:00.36 2:20:55.29 2:54.99

Team - FW Bishop Dwenger

Finish Position - 3

Team Score (places): 161

Team Score (times): 1:39:34.55

Ave Time:19:54.91

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 71 Erin Strzelecki 10 3 3 18:28.11 18:28.11 0:22.74
2 63 Aileen Delaney 9 24 27 19:55.60 38:23.71 1:50.23
3 68 Kathryn Nix 10 39 66 20:13.74 58:37.45 2:08.37
4 70 Nora Steele 9 47 113 20:27.96 1:19:05.41 2:22.59
5 61 Susan Beeber 10 48 161 20:29.14 1:39:34.55 2:23.77
6 64 Alexandria Ebetino 11 (58) (219) 20:44.11 2:00:18.66 2:38.74
7 67 Anna Morris 10 (92) (311) 21:40.49 2:21:59.15 3:35.12

Team - FW Concordia Lutheran

Finish Position - 4

Team Score (places): 162

Team Score (times): 1:40:12.87

Ave Time:20:02.57

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 85 Ellie Cates 10 13 13 19:25.71 19:25.71 1:20.34
2 83 Abbey Brennan 12 29 42 20:00.86 39:26.57 1:55.49
3 88 Abigail Mays 9 32 74 20:06.11 59:32.68 2:00.74
4 86 Callie Hoover 9 36 110 20:08.52 1:19:41.20 2:03.15
5 94 Natalie Witmer 11 52 162 20:31.67 1:40:12.87 2:26.30
6 91 Carmen Trier 12 (78) (240) 21:07.78 2:01:20.65 3:02.41
7 87 Rhaya Kaschinske 9 (82) (322) 21:10.26 2:22:30.91 3:04.89

Team - Homestead

Finish Position - 5

Team Score (places): 175

Team Score (times): 1:40:48.30

Ave Time:20:09.66

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 99 Julia Dvorak 10 20 20 19:45.43 19:45.43 1:40.06
2 102 Izabella Henschen 11 26 46 19:58.72 39:44.15 1:53.35
3 105 Saige Norris 12 33 79 20:06.69 59:50.84 2:01.32
4 104 Skylar Kiess 10 42 121 20:18.90 1:20:09.74 2:13.53
5 108 Skylar Weiskittel 9 54 175 20:38.56 1:40:48.30 2:33.19
6 103 Rhyah Jones 10 (69) (244) 20:54.36 2:01:42.66 2:48.99
7 100 Julia Eifert 12 (70) (314) 20:57.14 2:22:39.80 2:51.77

Team - Northridge

Finish Position - 6

Team Score (places): 183

Team Score (times): 1:40:44.02

Ave Time:20:08.80

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 161 Jenna Miller 12 14 14 19:27.06 19:27.06 1:21.69
2 156 Caitlin Clark 10 23 37 19:52.80 39:19.86 1:47.43
3 159 Keeton Lebaron 9 34 71 20:06.86 59:26.72 2:01.49
4 152 Mackenzie Adams 12 50 121 20:29.81 1:19:56.53 2:24.44
5 163 Samantha Moore 10 62 183 20:47.49 1:40:44.02 2:42.12
6 154 Melissa Bailey 12 (77) (260) 21:07.53 2:01:51.55 3:02.16
7 153 Alison Bache 10 (80) (340) 21:09.37 2:23:00.92 3:04.00

Team - East Noble

Finish Position - 7

Team Score (places): 186

Team Score (times): 1:39:52.38

Ave Time:19:58.48

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 45 Kayla McCulloch 11 2 2 18:25.43 18:25.43 0:20.06
2 49 Olivia Smolinske 11 12 14 19:25.41 37:50.84 1:20.04
3 41 Krista Boese 12 51 65 20:30.92 58:21.76 2:25.55
4 43 Kara Kline 12 55 120 20:40.37 1:19:02.13 2:35.00
5 51 Kyra Warren 12 66 186 20:50.25 1:39:52.38 2:44.88
6 48 Olivia Rummel 10 (75) (261) 21:06.67 2:00:59.05 3:01.30
7 40 Anna Becker 9 (104) (365) 22:10.99 2:23:10.04 4:05.62

Team - Oak Hill

Finish Position - 8

Team Score (places): 201

Team Score (times): 1:40:11.42

Ave Time:20:02.28

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 185 Margo Hornocker 12 4 4 18:32.46 18:32.46 0:27.09
2 180 Mollie Gamble 10 10 14 19:17.76 37:50.22 1:12.39
3 182 Jenessa Hasty 11 40 54 20:14.04 58:04.26 2:08.67
4 181 Savannah Hart 12 71 125 20:59.69 1:19:03.95 2:54.32
5 186 Selah Jackson 9 76 201 21:07.47 1:40:11.42 3:02.10
6 188 Kinzie Robey 9 (79) (280) 21:08.61 2:01:20.03 3:03.24
7 184 Kate Hornocker 9 (105) (385) 22:13.29 2:23:33.32 4:07.92

Team - Mishawaka

Finish Position - 9

Team Score (places): 218

Team Score (times): 1:41:39.34

Ave Time:20:19.87

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 126 Faith Quintana 11 17 17 19:34.03 19:34.03 1:28.66
2 132 Kyra Young 11 19 36 19:43.60 39:17.63 1:38.23
3 124 Rachel Ibarra 11 43 79 20:19.82 59:37.45 2:14.45
4 131 Damaris Wyant 12 53 132 20:36.70 1:20:14.15 2:31.33
5 128 Bailee Shambaugh 9 86 218 21:25.19 1:41:39.34 3:19.82
6 129 Rachel Williams 9 (115) (333) 23:02.52 2:04:41.86 4:57.15
7 125 Ashlie Myers 9 (125) (458) 23:40.56 2:28:22.42 5:35.19

Team - Yorktown

Finish Position - 10

Team Score (places): 249

Team Score (times): 1:42:36.58

Ave Time:20:31.32

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 251 Indira Brown 12 35 35 20:08.20 20:08.20 2:02.83
2 249 Madeline Aul 12 46 81 20:27.55 40:35.75 2:22.18
3 260 Amberleigh Sorensen 10 49 130 20:29.19 1:01:04.94 2:23.82
4 257 Elizabeth Reece 9 59 189 20:45.68 1:21:50.62 2:40.31
5 256 Hannah Rapp 12 60 249 20:45.96 1:42:36.58 2:40.59
6 254 Kelsey Morgan 12 (114) (363) 22:54.97 2:05:31.55 4:49.60
7 252 Alexis Detrich 12 (128) (491) 23:54.02 2:29:25.57 5:48.65

Team - Huntington North

Finish Position - 11

Team Score (places): 269

Team Score (times): 1:42:53.01

Ave Time:20:34.60

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 117 Chloe Scheiber 12 7 7 19:08.32 19:08.32 1:02.95
2 114 Alena Miller 11 21 28 19:47.56 38:55.88 1:42.19
3 119 Hanna Whitney 9 64 92 20:48.23 59:44.11 2:42.86
4 112 Kyler Hoopingarner 11 87 179 21:29.70 1:21:13.81 3:24.33
5 111 Kendyl Coles 10 90 269 21:39.20 1:42:53.01 3:33.83
6 113 Emma Melcher 12 (97) (366) 21:55.39 2:04:48.40 3:50.02
7 110 Charlotte Borland 12 (109) (475) 22:23.82 2:27:12.22 4:18.45

Team - Norwell

Finish Position - 12

Team Score (places): 292

Team Score (times): 1:44:02.63

Ave Time:20:48.53

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 169 Sydney Lambert 10 1 1 18:21.22 18:21.22 0:15.85
2 172 Sarah Mahnensmith 9 30 31 20:04.50 38:25.72 1:59.13
3 168 Kaylee Fuelling 9 41 72 20:18.60 58:44.32 2:13.23
4 174 Macy Morgan 10 99 171 22:00.20 1:20:44.52 3:54.83
5 170 Delaney Lechner 10 121 292 23:18.11 1:44:02.63 5:12.74
6 166 Molly Burton 12 (122) (414) 23:25.29 2:07:27.92 5:19.92
7 173 Addison Misch 10 (127) (541) 23:49.69 2:31:17.61 5:44.32

Team - SB Adams

Finish Position - 13

Team Score (places): 350

Team Score (times): 1:45:02.19

Ave Time:21:00.44

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 221 Lane McDonald 12 28 28 20:00.18 20:00.18 1:54.81
2 220 Niki Hakimzadeh 12 63 91 20:48.22 40:48.40 2:42.85
3 228 Adiyah Williams 11 83 174 21:10.29 1:01:58.69 3:04.92
4 223 Madeline Mischak 10 85 259 21:23.07 1:23:21.76 3:17.70
5 227 Olivia Wheeler 11 91 350 21:40.43 1:45:02.19 3:35.06
6 224 Kate O'Brien 11 (110) (460) 22:28.24 2:07:30.43 4:22.87
7 225 Ivie Skube 9 (119) (579) 23:13.55 2:30:43.98 5:08.18

Team - FW Bishop Luers

Finish Position - 14

Team Score (places): 351

Team Score (times): 1:45:07.33

Ave Time:21:01.47

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 79 Emily McManus 12 16 16 19:29.54 19:29.54 1:24.17
2 81 Tatum Mulholland 10 65 81 20:49.05 40:18.59 2:43.68
3 78 Hannah Hawkins 9 81 162 21:09.52 1:01:28.11 3:04.15
4 73 Kristina Baum 10 89 251 21:38.58 1:23:06.69 3:33.21
5 75 Sarah Busch 9 100 351 22:00.64 1:45:07.33 3:55.27
6 77 Leah Hall 11 (111) (462) 22:41.24 2:07:48.57 4:35.87
7 80 Krista Moore 11 (118) (580) 23:12.15 2:31:00.72 5:06.78

Team - Concord

Finish Position - 15

Team Score (places): 367

Team Score (times): 1:47:13.32

Ave Time:21:26.66

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 20 Jana Fisher 12 22 22 19:50.04 19:50.04 1:44.67
2 23 Alexa Porter 11 56 78 20:41.07 40:31.11 2:35.70
3 18 Summer Cooper 10 57 135 20:43.42 1:01:14.53 2:38.05
4 24 Sydney Simon 10 112 247 22:44.90 1:23:59.43 4:39.53
5 25 Taylor Snyder 12 120 367 23:13.89 1:47:13.32 5:08.52
6 21 Mckenna Lee 11 (132) (499) 24:37.89 2:11:51.21 6:32.52
7 19 Lauren Craig 12 (138) (637) 27:33.60 2:39:24.81 9:28.23

Team - South Adams

Finish Position - 16

Team Score (places): 380

Team Score (times): 1:46:07.83

Ave Time:21:13.57

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 235 Kallee Patch 10 31 31 20:05.67 20:05.67 2:00.30
2 231 Eliza Harruff 11 73 104 21:01.10 41:06.77 2:55.73
3 234 Megan Miller 9 84 188 21:16.65 1:02:23.42 3:11.28
4 237 Olivia Von Gunten 12 94 282 21:46.23 1:24:09.65 3:40.86
5 233 Calyssa Lehman 12 98 380 21:58.18 1:46:07.83 3:52.81
6 232 Hadilyn Hawbaker 12 (108) (488) 22:23.00 2:08:30.83 4:17.63
7 236 Isabel Von Gunten 10 (117) (605) 23:09.65 2:31:40.48 5:04.28

Team - Pendleton Heights

Finish Position - 17

Team Score (places): 407

Team Score (times): 1:47:50.39

Ave Time:21:34.08

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 195 Christina Magers 12 15 15 19:29.39 19:29.39 1:24.02
2 199 Syd Parker 12 74 89 21:01.87 40:31.26 2:56.50
3 196 Madison McKee 9 96 185 21:55.25 1:02:26.51 3:49.88
4 191 Grace Baer 12 106 291 22:14.33 1:24:40.84 4:08.96
5 201 Elizabeth Welpott 11 116 407 23:09.55 1:47:50.39 5:04.18
6 192 Mycala Brinker 9 (123) (530) 23:27.58 2:11:17.97 5:22.21
7 200 Kylah Stout 10 (124) (654) 23:35.72 2:34:53.69 5:30.35

Team - Monroe Central

Finish Position - 18

Team Score (places): 484

Team Score (times): 1:54:36.37

Ave Time:22:55.27

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 140 Aubrey Norris 12 27 27 19:59.41 19:59.41 1:54.04
2 134 Gabby Beckham 10 93 120 21:41.54 41:40.95 3:36.17
3 135 Hannah Bolton 10 95 215 21:48.47 1:03:29.42 3:43.10
4 138 Adriahn Hindsley 11 134 349 25:21.80 1:28:51.22 7:16.43
5 141 Saij Sampley 10 135 484 25:45.15 1:54:36.37 7:39.78
6 137 Emma Formanek 9 (137) (621) 26:26.06 2:21:02.43 8:20.69
7 136 Madyson Davison 11 (140) (761) 27:44.66 2:48:47.09 9:39.29

Team - Delta

Finish Position - 19

Team Score (places): 499

Team Score (times): 1:50:48.71

Ave Time:22:09.74

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 35 Brandy Tuttle 12 67 67 20:51.55 20:51.55 2:46.18
2 39 Sarah Whitesel 9 101 168 22:01.34 42:52.89 3:55.97
3 36 Brittany Tuttle 12 102 270 22:03.68 1:04:56.57 3:58.31
4 28 Ashleigh Brelage 9 103 373 22:06.73 1:27:03.30 4:01.36
5 30 Cora Conatser 11 126 499 23:45.41 1:50:48.71 5:40.04
6 33 Catherine Ridley 12 (130) (629) 24:10.69 2:14:59.40 6:05.32
7 31 Melissa Crouch 11 (133) (762) 25:03.99 2:40:03.39 6:58.62

Team - Mt. Vernon (Fortville)

Finish Position - 20

Team Score (places): 568

Team Score (times): 1:55:15.92

Ave Time:23:03.18

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 145 Kassandra Ramirez 12 88 88 21:35.37 21:35.37 3:30.00
2 143 Rilee Hartman 10 107 195 22:17.34 43:52.71 4:11.97
3 142 Kamryn Eason 10 113 308 22:52.77 1:06:45.48 4:47.40
4 148 Hannah Watson 12 129 437 23:58.48 1:30:43.96 5:53.11
5 146 Elizabeth Salsbury 10 131 568 24:31.96 1:55:15.92 6:26.59
6 144 Andrea Maynard 12 (136) (704) 26:16.40 2:21:32.32 8:11.03
7 150 Grace Yeadon 12 (139) (843) 27:38.88 2:49:11.20 9:33.51

Team - Adams Central

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Olivia Reynolds 9 Less Than 5   22:15.85 22:15.85 4:10.48

Team - Angola

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Samantha Biernat 10 Less Than 5   20:02.54 20:02.54 1:57.17

Team - Bellmont

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Emily Fueling 12 Less Than 5   20:32.73 20:32.73 2:27.36

Team - Blackford

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4 Falynne Reed 12 Less Than 5   22:21.82 22:21.82 4:16.45

Team - Columbia City

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 17 Lillian Oddou 10 Less Than 5   20:54.72 20:54.72 2:49.35

Team - DeKalb

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 27 Tyler Schwartz 12 Less Than 5   18:05.37 18:05.37 0:00.00
2 26 Lauren Beckmann 12 Less Than 5   19:00.15 37:05.52 0:54.78

Team - Elkhart Central

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 52 Lauren Dibley 10 Less Than 5   20:47.99 20:47.99 2:42.62
2 53 Emma Romero 12 Less Than 5   21:38.00 42:25.99 3:32.63

Team - Elkhart Memorial

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 55 Morgan Dyer 10 Less Than 5   18:47.38 18:47.38 0:42.01
2 56 Gabriella Scott 9 Less Than 5   20:49.55 39:36.93 2:44.18

Team - Elwood

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 57 Kaylee Lane 11 Less Than 5   21:06.86 21:06.86 3:01.49

Team - Fairfield

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 58 Carol Haldeman 10 Less Than 5   20:26.89 20:26.89 2:21.52

Team - Frankton

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 59 Caylene Cole 12 Less Than 5   22:46.54 22:46.54 4:41.17

Team - Fremont

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 60 Grace Schmucker 10 Less Than 5   20:48.91 20:48.91 2:43.54

Team - FW North Side

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 95 Chae-Lynn Wilchar 11 Less Than 5   20:14.87 20:14.87 2:09.50

Team - FW South Side

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 96 Alexis Grider 12 Less Than 5   20:32.55 20:32.55 2:27.18

Team - Glenn

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 97 Mckenzie Hudgen 9 Less Than 5   20:59.44 20:59.44 2:54.07

Team - Jay County

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 121 Sophia Fugiett 9 Less Than 5   21:39.94 21:39.94 3:34.57

Team - Lapel

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 122 Kara Lutz 11 Less Than 5   21:15.11 21:15.11 3:09.74
2 123 Lauren Smith 11 Less Than 5   21:51.93 43:07.04 3:46.56

Team - Mississinewa

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 133 Aurora Fisher 10 Less Than 5   21:13.51 21:13.51 3:08.14

Team - Northfield

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 151 Alyssa McKillip 10 Less Than 5   20:40.25 20:40.25 2:34.88

Team - NorthWood

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 165 Erica Stutsman 12 Less Than 5   19:35.82 19:35.82 1:30.45
2 164 Kate Jarvis 12 Less Than 5   21:12.56 40:48.38 3:07.19

Team - Randolph Southern

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 216 Leah Keesling 10 Less Than 5   19:29.45 19:29.45 1:24.08
2 215 Emma Keesling 12 Less Than 5   19:47.65 39:17.10 1:42.28

Team - Shenandoah

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 229 Stormie Fitch 10 Less Than 5   21:43.90 21:43.90 3:38.53

Team - Southern Wells

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 238 Mallory Aker 11 Less Than 5   21:25.72 21:25.72 3:20.35
2 239 Kelli Neff 11 Less Than 5   22:08.63 43:34.35 4:03.26

Team - Southwood

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 240 Morgan Farr 11 Less Than 5   21:14.82 21:14.82 3:09.45

Team - Union City

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 241 Reagan Hoggatt 11 Less Than 5   21:12.16 21:12.16 3:06.79

Team - Wawasee

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 242 Mckenzie Smith 11 Less Than 5   20:59.33 20:59.33 2:53.96

Team - West Noble

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 244 Casey Wallen 12 Less Than 5   20:45.54 20:45.54 2:40.17
2 243 Yarency Muillo-Rivera 10 Less Than 5   21:46.15 42:31.69 3:40.78

Team - Westview

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 245 Jewel Helmuth 11 Less Than 5   21:26.18 21:26.18 3:20.81
2 246 Hannah Neff 9 Less Than 5   21:43.09 43:09.27 3:37.72

Team - Winchester Community

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 247 Ella Baldwin 9 Less Than 5   21:40.95 21:40.95 3:35.58

Team - Woodlan

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 248 Abbey Gentz 9 Less Than 5   21:44.42 21:44.42 3:39.05

Team - SB Riley

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 533 Maria Coman 10 Less Than 5   22:25.72 22:25.72 4:20.35