Veterans Marathon

Age Group Results

November 11, 2017


Results By Time to Run www.timetorun.net


1/2 Marathon Men: Top Finishers 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
1/2 Marathon Women: Top Finishers 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64
5 K Men: Top Finishers 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5 K Women: Top Finishers 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

1/2 Marathon

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Chelsey Jones Kalamazoo MI 701 30 16   1:30:29.98 1:30:29.98 6:54/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Paula Henry Fort Wayne IN 685 48 20   1:34:19.00 1:34:19.00 7:12/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Ellie Schroeder Westfield IN 761 19 44   1:49:30.12 1:49:30.12 8:22/M
2 Paige Schemanske Carmel IN 757 16 45 0:00.07 1:49:30.19 1:49:30.19 8:22/M
3 Bailie Brown Columbia City IN 623 17 51 2:53.57 1:52:23.69 1:52:23.69 8:35/M
4 Taylor Stine Fort Wayne IN 815 13 79 11:12.98 2:00:43.10 2:00:43.10 9:13/M
5 Mary Kemerly New Haven IN 706 19 87 12:23.98 2:01:54.10 2:01:54.10 9:18/M
6 Isabel Hunter Columbia City IN 697 17 114 22:12.23 2:11:42.35 2:11:42.35 10:03/M
7 Alexandra Beber Fort Wayne IN 614 12 165 48:34.56 2:38:04.68 2:38:04.68 12:04/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Kayla McCaig Fort Wayne IN 723 24 60   1:54:28.62 1:54:28.62 8:44/M
2 Peyton Brandt Churubusco IN 620 20 99 12:20.27 2:06:48.89 2:06:48.89 9:41/M
3 Morgan Swafford Winona Lake IN 779 20 110 16:52.38 2:11:21.00 2:11:21.00 10:02/M
4 Hannah Guess Cedar Springs MI 822 22 128 23:29.64 2:17:58.26 2:17:58.26 10:32/M
5 Brooke Laux Columbia City IN 712 21 160 41:15.33 2:35:43.95 2:35:43.95 11:53/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Aubree Reichel Fort Wayne IN 749 26 25   1:37:39.73 1:37:39.73 7:27/M
2 Cayla Pusey New Haven IN 746 25 30 4:06.90 1:41:46.63 1:41:46.63 7:46/M
3 Brittney Schori Columbia City IN 760 25 72 20:29.95 1:58:09.68 1:58:09.68 9:01/M
4 Molly Collins Decatur IN 642 25 75 21:55.08 1:59:34.81 1:59:34.81 9:08/M
5 Aggie Pryor Fort Wayne IN 745 29 77 22:06.10 1:59:45.83 1:59:45.83 9:08/M
6 Jessica Burke Warsaw IN 627 27 86 24:12.37 2:01:52.10 2:01:52.10 9:18/M
7 Lauren Frederick Winona Lake IN 664 26 89 25:14.77 2:02:54.50 2:02:54.50 9:23/M
8 Baily Beiswanger South Whitley IN 615 25 94 27:30.83 2:05:10.56 2:05:10.56 9:33/M
9 Katie Kauffman Columbia City IN 705 27 112 33:58.40 2:11:38.13 2:11:38.13 10:03/M
10 Allison Kauffman Winona Lake IN 704 25 113 33:58.47 2:11:38.20 2:11:38.20 10:03/M
11 Brittany Dobson Ossian IN 653 27 118 36:05.36 2:13:45.09 2:13:45.09 10:13/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Corey Van Landingham Cincinnati OH 790 31 29   1:41:21.83 1:41:21.83 7:44/M
2 Elizabeth McDaniel Fairmount City PA 724 33 50 10:59.52 1:52:21.35 1:52:21.35 8:35/M
3 Kristina Wyss Fort Wayne IN 811 30 57 12:51.87 1:54:13.70 1:54:13.70 8:43/M
4 Tory Watson Denver IN 803 32 64 14:27.71 1:55:49.54 1:55:49.54 8:50/M
5 Heidi Thieme Huntertown IN 783 33 83 19:54.74 2:01:16.57 2:01:16.57 9:15/M
6 Allison Green Fort Wayne IN 673 31 84 19:54.98 2:01:16.81 2:01:16.81 9:15/M
7 Sarah Smith Columbus OH 772 34 91 23:07.33 2:04:29.16 2:04:29.16 9:30/M
8 Christie Wentland Fort Wayne IN 806 32 157 52:28.48 2:33:50.31 2:33:50.31 11:45/M
9 Kacie Zolman Warsaw IN 813 31 159 54:22.09 2:35:43.92 2:35:43.92 11:53/M
10 Jenica Sheckler Columbia City IN 764 31 174 1:04:00.98 2:45:22.81 2:45:22.81 12:37/M
11 Tiffany Battrick Churubusco IN 611 34 192 1:35:43.61 3:17:05.44 3:17:05.44 15:03/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Hayley Chladny Sherman IL 635 35 18   1:30:47.41 1:30:47.41 6:56/M
2 Elizabeth Sasso Okolona OH 756 37 32 12:29.38 1:43:16.79 1:43:16.79 7:53/M
3 Nichole Smith Muncie IN 771 39 59 23:36.11 1:54:23.52 1:54:23.52 8:44/M
4 Carrie Sievers Fort Wayne IN 765 37 66 25:04.18 1:55:51.59 1:55:51.59 8:51/M
5 Janelle Reese South Bend IN 747 38 71 26:13.89 1:57:01.30 1:57:01.30 8:56/M
6 Mandy Vetor North Webster IN 797 38 98 35:51.01 2:06:38.42 2:06:38.42 9:40/M
7 Lisa Vannatta Fort Wayne IN 793 38 108 40:32.37 2:11:19.78 2:11:19.78 10:01/M
8 Elizabeth Bear Columbia City IN 613 36 125 46:53.09 2:17:40.50 2:17:40.50 10:31/M
9 Carol Hudecek Brooklyn MI 693 39 126 47:02.30 2:17:49.71 2:17:49.71 10:31/M
10 Charlotte Mosier Columbia City IN 735 37 139 51:46.14 2:22:33.55 2:22:33.55 10:53/M
11 Jessica Fuller South Bend IN 666 39 142 52:42.35 2:23:29.76 2:23:29.76 10:57/M
12 Jill Prater Silver Lake IN 744 39 147 54:56.33 2:25:43.74 2:25:43.74 11:07/M
13 Megan Loyd Fort Worth TX 720 38 152 57:08.47 2:27:55.88 2:27:55.88 11:17/M
14 Melissa Palmer New Haven IN 742 35 167 1:07:48.23 2:38:35.64 2:38:35.64 12:06/M
15 Tonya Douglass Warsaw IN 655 35 168 1:08:32.05 2:39:19.46 2:39:19.46 12:10/M
16 Melinda Webb Fort Wayne IN 804 37 169 1:08:59.46 2:39:46.87 2:39:46.87 12:12/M
17 Elizabeth Daseler Fort Wayne IN 649 35 170 1:08:59.46 2:39:46.87 2:39:46.87 12:12/M
18 Mandy Williams Madison IN 809 36 172 1:12:45.31 2:43:32.72 2:43:32.72 12:29/M
19 Kristen Miller Kalamazoo MI 727 35 176 1:14:52.64 2:45:40.05 2:45:40.05 12:39/M
20 Cara Wentland Fort Wayne IN 805 38 178 1:19:41.87 2:50:29.28 2:50:29.28 13:01/M
21 Sarah Fairchild Huntington IN 661 35 184 1:23:17.57 2:54:04.98 2:54:04.98 13:17/M
22 Teneal Gardner Swayzee IN 820 36 194 2:02:10.28 3:32:57.69 3:32:57.69 16:15/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Ann Barker Winona Lake IN 607 44 43   1:49:21.95 1:49:21.95 8:21/M
2 Tara Vermillion Walkerton IN 796 40 52 3:08.22 1:52:30.17 1:52:30.17 8:35/M
3 Kristi Basham Walkerton IN 610 42 61 5:09.57 1:54:31.52 1:54:31.52 8:45/M
4 Jen Knife Indianapolis IN 710 44 65 6:28.43 1:55:50.38 1:55:50.38 8:51/M
5 Erin Hiss Columbia City IN 689 41 73 8:56.88 1:58:18.83 1:58:18.83 9:02/M
6 Dawn Stine Fort Wayne IN 814 41 80 11:21.22 2:00:43.17 2:00:43.17 9:13/M
7 Anna Gosman Madison IN 669 41 105 20:42.28 2:10:04.23 2:10:04.23 9:56/M
8 Kristy Cisneros Granger IN 637 41 120 25:12.30 2:14:34.25 2:14:34.25 10:16/M
9 Linda Aguirre Berwyn IL 601 42 122 25:58.37 2:15:20.32 2:15:20.32 10:20/M
10 Stacy Erickson-Pesetski Fort Wayne IN 660 40 124 27:16.33 2:16:38.28 2:16:38.28 10:26/M
11 Penny Karner South Bend IN 703 44 127 28:28.13 2:17:50.08 2:17:50.08 10:31/M
12 Shannon Rogers Warren IN 752 41 129 28:43.22 2:18:05.17 2:18:05.17 10:32/M
13 Katie Hoffman Monroeville IN 817 42 130 30:01.09 2:19:23.04 2:19:23.04 10:38/M
14 Evis Santiago Chicago IL 755 41 135 32:30.03 2:21:51.98 2:21:51.98 10:50/M
15 Jaimie Bauer Columbia City IN 612 41 154 40:47.68 2:30:09.63 2:30:09.63 11:28/M
16 Melinda Crews Fort Wayne IN 647 41 166 48:59.16 2:38:21.11 2:38:21.11 12:05/M
17 Jennifer Graber Three Rivers MI 670 44 175 56:17.80 2:45:39.75 2:45:39.75 12:39/M
18 Marie Albanese Antioch IL 369 40 177 56:41.40 2:46:03.35 2:46:03.35 12:41/M
19 Lindy Garzella Portage IN 668 43 181 1:03:40.03 2:53:01.98 2:53:01.98 13:12/M
20 Emily Bush Fort Wayne IN 628 43 190 1:21:53.92 3:11:15.87 3:11:15.87 14:36/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Leanne McKee Goshen IN 725 47 55   1:53:20.77 1:53:20.77 8:39/M
2 Tracy Brooks Fort Wayne IN 622 48 56 0:07.39 1:53:28.16 1:53:28.16 8:40/M
3 Kimberly Swain Columbia City IN 780 46 85 8:20.24 2:01:41.01 2:01:41.01 9:17/M
4 Janice Felger Churubusco IN 662 45 143 30:26.84 2:23:47.61 2:23:47.61 10:59/M
5 Susan Groeling Fort Wayne IN 677 48 146 31:47.99 2:25:08.76 2:25:08.76 11:05/M
6 Jo Etta Herrmann North Manchester IN 687 45 148 32:41.65 2:26:02.42 2:26:02.42 11:09/M
7 Karen Vanderberg Cedar Springs MI 791 46 149 32:51.11 2:26:11.88 2:26:11.88 11:10/M
8 Kelly Barnes Fort Wayne IN 608 45 151 33:12.31 2:26:33.08 2:26:33.08 11:11/M
9 Valery Levy Fort Wayne IN 715 45 153 36:02.01 2:29:22.78 2:29:22.78 11:24/M
10 Janelle Leitch Larwill IN 713 47 180 58:41.64 2:52:02.41 2:52:02.41 13:08/M
11 Tammy Scott Huntington IN 763 45 183 1:00:43.93 2:54:04.70 2:54:04.70 13:17/M
12 Paula Deming Winona Lake IN 651 45 185 1:00:45.70 2:54:06.47 2:54:06.47 13:17/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Kris Teusch Huntington IN 782 50 68   1:56:06.12 1:56:06.12 8:52/M
2 Stacey Anderson Warsaw IN 604 52 76 3:29.70 1:59:35.82 1:59:35.82 9:08/M
3 Tamara Hirzel Kalamazoo MI 688 54 111 15:29.10 2:11:35.22 2:11:35.22 10:03/M
4 Tona Walter South Whitley IN 800 52 119 18:19.71 2:14:25.83 2:14:25.83 10:16/M
5 Alice Herbst Columbia City IN 686 50 133 25:26.07 2:21:32.19 2:21:32.19 10:48/M
6 Mae Miller Columbia City IN 728 52 150 30:17.57 2:26:23.69 2:26:23.69 11:10/M
7 Brenda Allbritten Warsaw IN 602 53 164 41:51.26 2:37:57.38 2:37:57.38 12:03/M
8 Lorraine Deffenbaugh Winona Lake IN 650 54 186 58:00.60 2:54:06.72 2:54:06.72 13:17/M
9 Virginia Conley Kendallville IN 643 54 187 1:09:49.14 3:05:55.26 3:05:55.26 14:12/M
10 Durinda Scheurich Wolcottville IN 759 53 188 1:09:51.16 3:05:57.28 3:05:57.28 14:12/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Melinda Kinder Fort Wayne IN 709 57 92   2:04:49.35 2:04:49.35 9:32/M
2 Pam Rensberger Akron IN 750 57 161 30:54.63 2:35:43.98 2:35:43.98 11:53/M
3 Donna Medley North Manchester IN 726 57 163 32:54.22 2:37:43.57 2:37:43.57 12:02/M
4 Marilee Summers West Chicago IL 778 56 182 48:34.08 2:53:23.43 2:53:23.43 13:14/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Cynthia Cornwell Fort Wayne IN 645 62 93   2:04:49.35 2:04:49.35 9:32/M
2 Mary Kay Slattery Cincinnati OH 667 64 179 47:06.58 2:51:55.93 2:51:55.93 13:07/M
3 Ann Krider Columbia City IN 711 64 191 1:09:40.78 3:14:30.13 3:14:30.13 14:51/M
4 Kathy Hodges Fort Worth TX 690 64 193 1:15:53.85 3:20:43.20 3:20:43.20 15:19/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Alex Barton Fort Wayne IN 609 20 1   1:14:01.61 1:14:01.61 5:39/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Fred Miller III Huntington IN 729 41 2   1:18:54.31 1:18:54.31 6:01/M
Top

Male 19 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Luke Griner North Webster IN 676 17 6   1:22:48.04 1:22:48.04 6:19/M
2 Wilson Whicker Uniondale IN 807 15 7 0:10.21 1:22:58.25 1:22:58.25 6:20/M
3 Ben Salinas Highland IN 754 16 8 0:32.49 1:23:20.53 1:23:20.53 6:22/M
4 Isaiah Clampitt Huntington IN 638 15 12 6:34.92 1:29:22.96 1:29:22.96 6:49/M
5 Nathan Sizemore Huntington IN 766 15 13 6:34.95 1:29:22.99 1:29:22.99 6:49/M
6 Tyler Urbanczyk Highland IN 788 18 17 7:52.07 1:30:40.11 1:30:40.11 6:55/M
7 Elijah Eckert Roanoke IN 658 17 22 14:17.58 1:37:05.62 1:37:05.62 7:25/M
8 Jamon Winters Columbia City IN 810 19 123 53:25.43 2:16:13.47 2:16:13.47 10:24/M
9 Unknown Partic. 679 679 0 132 58:24.62 2:21:12.66 2:21:12.66 10:47/M
10 Cam Jagger Columbia City IN 699 15 138 59:41.11 2:22:29.15 2:22:29.15 10:53/M
11 Zane Mosier Columbia City IN 736 16 140 59:45.70 2:22:33.74 2:22:33.74 10:53/M
12 Tim Grable Columbia City IN 671 18 144 1:01:57.98 2:24:46.02 2:24:46.02 11:03/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Dustin Moore Fort Wayne IN 732 24 9   1:23:44.24 1:23:44.24 6:24/M
2 Connor Hogeston Churubusco IN 691 22 10 2:34.10 1:26:18.34 1:26:18.34 6:35/M
3 Troy Carolus Leesburg IN 629 22 15 6:40.11 1:30:24.35 1:30:24.35 6:54/M
4 Branden Warsinske Columbia City IN 802 20 40 24:24.97 1:48:09.21 1:48:09.21 8:15/M
5 Joseph Cox Fort Wayne IN 646 21 88 38:09.90 2:01:54.14 2:01:54.14 9:18/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Gregory Tomlinson Fort Wayne IN 786 28 74   1:58:24.01 1:58:24.01 9:02/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Christopher Kempf Cincinnati OH 707 32 3   1:21:08.18 1:21:08.18 6:12/M
2 Joel Childs Huntington IN 634 32 4 1:26.03 1:22:34.21 1:22:34.21 6:18/M
3 Bryan Hazel Warsaw IN 684 31 5 1:35.60 1:22:43.78 1:22:43.78 6:19/M
4 Phil Guerre Portage IN 678 34 11 8:09.40 1:29:17.58 1:29:17.58 6:49/M
5 Steve Chase Spring City TN 633 34 14 8:44.09 1:29:52.27 1:29:52.27 6:52/M
6 John Murphy Warsaw IN 738 32 34 22:37.86 1:43:46.04 1:43:46.04 7:55/M
7 Dan Huff Warsaw IN 694 33 35 22:44.34 1:43:52.52 1:43:52.52 7:56/M
8 Michael Carrier Fort Wayne IN 631 33 38 26:07.29 1:47:15.47 1:47:15.47 8:11/M
9 Andre Carrasquillo Fort Wayne IN 630 33 70 35:13.12 1:56:21.30 1:56:21.30 8:53/M
10 Brandon Lemberg Fort Wayne IN 714 32 102 46:47.73 2:07:55.91 2:07:55.91 9:46/M
11 Mark Harnew Portage IN 682 30 173 1:23:05.14 2:44:13.32 2:44:13.32 12:32/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jason Wilhelmi Portage MI 808 35 21   1:36:40.11 1:36:40.11 7:23/M
2 Andrew Mitchell Warsaw IN 730 36 39 11:01.41 1:47:41.52 1:47:41.52 8:13/M
3 Jason Junot Streetsboro OH 702 38 69 19:31.68 1:56:11.79 1:56:11.79 8:52/M
4 Weldon Ha Baas II Orland IN 606 38 82 24:23.04 2:01:03.15 2:01:03.15 9:14/M
5 Matthew Liethen Warsaw IN 716 39 90 26:37.01 2:03:17.12 2:03:17.12 9:25/M
6 Anthony Casey Fort Wayne IN 632 39 107 34:18.63 2:10:58.74 2:10:58.74 10:00/M
7 Matthew Waldroup Terre Haute IN 799 35 117 36:25.46 2:13:05.57 2:13:05.57 10:10/M
8 Dean Brinkman Ottawa OH 621 39 155 53:59.21 2:30:39.32 2:30:39.32 11:30/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Brian Loney Fort Wayne IN 718 44 26   1:39:30.25 1:39:30.25 7:36/M
2 Brendon Hovest Ottawa OH 692 40 27 1:20.05 1:40:50.30 1:40:50.30 7:42/M
3 Jon Lovett Fort Wayne IN 719 44 33 3:52.40 1:43:22.65 1:43:22.65 7:53/M
4 Jonathon Inkrott Ottawa OH 698 41 37 7:35.38 1:47:05.63 1:47:05.63 8:10/M
5 Joe Harmon Warsaw IN 681 40 48 11:46.88 1:51:17.13 1:51:17.13 8:30/M
6 Amit Arora Warsaw IN 605 43 53 13:04.73 1:52:34.98 1:52:34.98 8:36/M
7 Danny Smith Muncie IN 770 40 58 14:53.25 1:54:23.50 1:54:23.50 8:44/M
8 Tim Moore Warsaw IN 734 44 62 15:56.30 1:55:26.55 1:55:26.55 8:49/M
9 Kenneth Patterson Fort Wayne IN 743 42 63 16:09.82 1:55:40.07 1:55:40.07 8:50/M
10 Nick Brandt Churubusco IN 619 44 100 27:22.46 2:06:52.71 2:06:52.71 9:41/M
11 Anoop Upadhyay Warsaw IN 787 42 101 27:26.62 2:06:56.87 2:06:56.87 9:41/M
12 Jesse Buckler Kimmell IN 626 44 103 29:15.64 2:08:45.89 2:08:45.89 9:50/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jeff Conrad Indianapolis IN 644 49 24   1:37:24.19 1:37:24.19 7:26/M
2 Kyle Tolliver Denver IN 785 48 28 3:41.47 1:41:05.66 1:41:05.66 7:43/M
3 Alan Jones Valparaiso IN 700 47 31 4:35.32 1:41:59.51 1:41:59.51 7:47/M
4 John Christensen Fort Wayne IN 636 48 36 6:36.02 1:44:00.21 1:44:00.21 7:56/M
5 Jeff Martin Angola IN 722 49 41 11:06.61 1:48:30.80 1:48:30.80 8:17/M
6 Todd Snyder Winona Lake IN 773 45 42 11:54.09 1:49:18.28 1:49:18.28 8:21/M
7 John Knight Warsaw IN 819 48 104 31:57.96 2:09:22.15 2:09:22.15 9:53/M
8 Steve Vanderberg Chippewa Lake MI 792 48 106 33:01.60 2:10:25.79 2:10:25.79 9:57/M
9 John Suchcicki Warren IN 777 49 121 37:50.60 2:15:14.79 2:15:14.79 10:19/M
10 Martin Reyes Chicago IL 751 47 134 44:27.67 2:21:51.86 2:21:51.86 10:50/M
11 Nick Brubaker La Fontaine IN 625 48 141 46:01.36 2:23:25.55 2:23:25.55 10:57/M
12 Frank Valdez Mentone IN 789 48 158 57:03.88 2:34:28.07 2:34:28.07 11:47/M
13 Matt Blasch Fort Wayne IN 616 46 162 59:04.99 2:36:29.18 2:36:29.18 11:57/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Daniel Palmer Fort Wayne IN 818 51 47   1:50:48.29 1:50:48.29 8:27/M
2 Michael Vawter Fort Wayne IN 795 53 97 15:32.13 2:06:20.42 2:06:20.42 9:39/M
3 Joe Griner North Webster IN 675 52 131 28:39.18 2:19:27.47 2:19:27.47 10:39/M
4 Steven Wagner Peru IN 798 53 137 31:30.67 2:22:18.96 2:22:18.96 10:52/M
5 Phillip Gray Fort Wayne IN 672 53 145 33:58.98 2:24:47.27 2:24:47.27 11:03/M
6 Howard O'Neal Fort Wayne IN 740 51 156 40:19.39 2:31:07.68 2:31:07.68 11:32/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Tim Yocum Winona Lake IN 812 55 46   1:49:54.46 1:49:54.46 8:23/M
2 Harold Spiess Corunna IN 774 59 49 1:30.70 1:51:25.16 1:51:25.16 8:30/M
3 Mark Frantz South Whitley IN 663 56 67 5:59.21 1:55:53.67 1:55:53.67 8:51/M
4 Curtis Palmer Plymouth IN 741 58 78 9:58.91 1:59:53.37 1:59:53.37 9:09/M
5 Kirk Dunkelberger Fort Wayne IN 657 57 96 15:38.36 2:05:32.82 2:05:32.82 9:35/M
6 Timothy Stratton New Haven IN 776 59 116 22:40.97 2:12:35.43 2:12:35.43 10:07/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Richard Kempf Fort Wayne IN 708 61 19   1:33:51.89 1:33:51.89 7:10/M
2 Brad Altevogt Fort Wayne IN 603 62 23 3:20.61 1:37:12.50 1:37:12.50 7:25/M
3 Richard Dickerman Churubusco IN 652 61 81 26:51.57 2:00:43.46 2:00:43.46 9:13/M
4 Gene Donaghy Ossian IN 654 62 95 31:20.67 2:05:12.56 2:05:12.56 9:33/M
5 Mike Clendenen New Haven IN 640 62 109 37:28.04 2:11:19.93 2:11:19.93 10:01/M
6 Doug Schumick Fort Wayne IN 762 61 115 38:08.36 2:12:00.25 2:12:00.25 10:05/M
7 David Newnam Fort Wayne IN 739 60 136 48:15.91 2:22:07.80 2:22:07.80 10:51/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jed Pearson Fort Wayne IN 816 66 54   1:52:57.89 1:52:57.89 8:37/M
Top

Men 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Bill Harris Grabill IN 683 79 171   2:39:58.48 2:39:58.48 12:13/M
2 Bud Stiffler Anderson IN 775 79 189 28:09.80 3:08:08.28 3:08:08.28 14:22/M
 

5 K

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Hidi Gaff Fort Wayne IN 54 37 12   21:18.05 21:18.05 6:52/M
Top

Female Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Susan Qureshi Columbia City IN 151 50 64   28:42.08 28:42.08 9:15/M
Top

Female 19 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Makayla Mahoney Plymouth IN 122 16 18   23:04.71 23:04.71 7:26/M
2 Madison Rahschulte Lawrenceburg IN 152 13 24 0:34.92 23:39.63 23:39.63 7:38/M
3 Mak Kolvoord Churubusco IN 110 10 26 0:55.82 24:00.53 24:00.53 7:45/M
4 Lily Kissner Leo IN 102 15 30 1:20.24 24:24.95 24:24.95 7:52/M
5 Astoria Smith Churubusco IN 174 10 32 1:27.30 24:32.01 24:32.01 7:55/M
6 Lesley Zook Columbia City IN 203 15 34 1:45.26 24:49.97 24:49.97 8:00/M
7 Jaslyn Cook Columbia City IN 40 16 38 2:15.88 25:20.59 25:20.59 8:10/M
8 Jaelie Longardner Churubusco IN 120 11 39 2:20.78 25:25.49 25:25.49 8:12/M
9 Sally Kissner Leo IN 103 13 41 2:39.94 25:44.65 25:44.65 8:18/M
10 Ella Elias Churubusco IN 46 10 42 2:47.61 25:52.32 25:52.32 8:21/M
11 Nadia Rhoades Columbia City IN 155 12 43 2:49.80 25:54.51 25:54.51 8:21/M
12 Karina Rubrake Columbia City IN 160 19 44 2:54.69 25:59.40 25:59.40 8:23/M
13 Bernadette Hagris IN 68 19 49 4:06.75 27:11.46 27:11.46 8:46/M
14 Phoenix Smith Churubusco IN 175 9 51 4:30.69 27:35.40 27:35.40 8:54/M
15 Eryn Savieo Churubusco IN 162 11 55 4:44.81 27:49.52 27:49.52 8:58/M
16 Nakiya Kessler IN 96 10 58 5:01.73 28:06.44 28:06.44 9:04/M
17 Emma Walters Churubusco IN 188 10 63 5:35.45 28:40.16 28:40.16 9:15/M
18 Lilly Rinker IN 158 10 65 5:37.99 28:42.70 28:42.70 9:15/M
19 Mikaella Shull Fort Wayne IN 173 10 66 5:39.76 28:44.47 28:44.47 9:16/M
20 Maggie Wolf Larwill IN 199 12 70 6:04.72 29:09.43 29:09.43 9:24/M
21 Eva Refeld 208 12 72 6:10.88 29:15.59 29:15.59 9:26/M
22 Isis Bohde Churubusco IN 25 11 73 6:11.61 29:16.32 29:16.32 9:26/M
23 Kayleigh O'Hair Fort Wayne IN 142 10 75 6:16.87 29:21.58 29:21.58 9:28/M
24 Skylar Payton Warsaw IN 143 13 85 8:22.54 31:27.25 31:27.25 10:09/M
25 Caitlin Dumser Fort Wayne IN 44 18 88 9:28.12 32:32.83 32:32.83 10:30/M
26 Adelyn Albanese Antioch IL 5 9 92 10:18.85 33:23.56 33:23.56 10:46/M
27 Amelia Reed IN 153 10 94 10:32.42 33:37.13 33:37.13 10:51/M
28 Katy Dreibelbis Churubusco IN 43 10 96 10:44.32 33:49.03 33:49.03 10:55/M
29 Amalia Bulmahn Churubusco IN 32 10 111 14:12.21 37:16.92 37:16.92 12:01/M
30 Miriam Kline Columbia City IN 106 12 122 16:49.27 39:53.98 39:53.98 12:52/M
31 Brailyn Albanese Antioch IL 6 7 138 21:47.57 44:52.28 44:52.28 14:28/M
32 Cailyn Albanese Antioch IL 7 7 139 21:47.84 44:52.55 44:52.55 14:28/M
33 Breyanna Barger Columbia City IN 20 15 159 28:23.49 51:28.20 51:28.20 16:36/M
34 Bryce Banks Columbia City IN 17 17 175 33:07.18 56:11.89 56:11.89 18:07/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Tabby Vermilion Fort Wayne IN 206 26 20   23:10.29 23:10.29 7:28/M
2 Amanda Schortgen Columbia City IN 164 28 22 0:08.76 23:19.05 23:19.05 7:31/M
3 Allissa Peterson Columbia City IN 147 25 23 0:10.91 23:21.20 23:21.20 7:32/M
4 Sarah Thieme Fort Wayne IN 185 21 79 7:02.69 30:12.98 30:12.98 9:45/M
5 Kylah Ewing Columbia City IN 49 27 86 8:38.28 31:48.57 31:48.57 10:15/M
6 Erika Waugh Decatur IN 191 25 113 14:54.59 38:04.88 38:04.88 12:17/M
7 Casey Peay Indianapolis IN 144 29 123 16:58.35 40:08.64 40:08.64 12:57/M
8 Megan Gerig Fort Wayne IN 58 26 124 16:58.38 40:08.67 40:08.67 12:57/M
9 Sydnee De Jong Dyer IN 42 27 137 21:41.86 44:52.15 44:52.15 14:28/M
10 Amanda Gondell Huntertown IN 62 28 153 27:02.31 50:12.60 50:12.60 16:12/M
11 Jessica Gondell Huntertown IN 63 25 154 27:02.36 50:12.65 50:12.65 16:12/M
12 Cassie Jones Columbia City IN 85 23 155 27:27.76 50:38.05 50:38.05 16:20/M
13 Melissa Brice Columbia City IN 27 28 164 31:30.62 54:40.91 54:40.91 17:38/M
14 Peyton Banks Columbia City IN 19 22 174 33:01.43 56:11.72 56:11.72 18:07/M
15 Elizabeth Gross Columbia City IN 66 26 176 35:57.65 59:07.94 59:07.94 19:04/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Ashley Anglin Columbia City IN 12 34 31   24:31.40 24:31.40 7:55/M
2 Casey Lee Columbia City IN 118 37 62 4:07.89 28:39.29 28:39.29 9:15/M
3 Madelon Martinez Fort Wayne IN 124 33 83 6:11.45 30:42.85 30:42.85 9:54/M
4 Blayre Schultz Munster IN 166 31 91 8:52.02 33:23.42 33:23.42 10:46/M
5 Katrina McNeil Clawson MI 126 32 95 9:06.42 33:37.82 33:37.82 10:51/M
6 Julia Baker Fort Wayne IN 15 31 103 11:09.87 35:41.27 35:41.27 11:31/M
7 Amanda Shively Peru IN 169 30 109 12:23.70 36:55.10 36:55.10 11:55/M
8 Julie Aldrich Reynoldsburg OH 8 38 110 12:37.63 37:09.03 37:09.03 11:59/M
9 Ann Kline Columbia City IN 104 39 130 16:39.69 41:11.09 41:11.09 13:17/M
10 Heather Riggle Fort Wayne IN 156 33 134 17:18.44 41:49.84 41:49.84 13:29/M
11 Allyson Lamb Fort Wayne IN 112 35 142 20:59.94 45:31.34 45:31.34 14:41/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Tricia Abbott Munster IN 1 49 67   28:52.68 28:52.68 9:19/M
2 Sherry Brown Columbia City IN 30 43 78 1:08.10 30:00.78 30:00.78 9:41/M
3 Holly Schrader Columbia City IN 165 43 81 1:26.70 30:19.38 30:19.38 9:47/M
4 Nicole Kann Etna Green IN 91 43 87 3:07.12 31:59.80 31:59.80 10:19/M
5 Dawn Grimm Berne IN 64 40 101 5:24.97 34:17.65 34:17.65 11:04/M
6 Jackie McMillan South Whitley IN 125 41 105 7:06.07 35:58.75 35:58.75 11:36/M
7 Amanda Taylor Columbia City IN 182 40 107 7:21.32 36:14.00 36:14.00 11:41/M
8 Vickie Kemerly Avilla IN 95 49 114 9:19.05 38:11.73 38:11.73 12:19/M
9 Heather Banks Columbia City IN 18 43 128 11:25.22 40:17.90 40:17.90 13:00/M
10 Susan Grossman Claypool IN 67 47 132 12:45.61 41:38.29 41:38.29 13:26/M
11 Kim Harding Fort Wayne IN 70 46 140 16:02.20 44:54.88 44:54.88 14:29/M
12 Kim Wolf Fort Wayne IN 198 46 147 17:55.16 46:47.84 46:47.84 15:05/M
13 Angela Juday Fort Wayne IN 89 48 152 20:31.31 49:23.99 49:23.99 15:56/M
14 Tara Cochran Columbia City IN 39 45 157 22:25.24 51:17.92 51:17.92 16:33/M
15 Michelle Warrix Columbia City IN 190 40 158 22:35.46 51:28.14 51:28.14 16:36/M
16 Amy Jenkins Ossian IN 81 46 167 26:56.64 55:49.32 55:49.32 18:00/M
17 Della Kirkman Fort Wayne IN 101 45 181 34:52.36 1:03:45.04 1:03:45.04 20:34/M
18 Ruth Gilbert Fort Wayne IN 60 47 182 34:52.54 1:03:45.22 1:03:45.22 20:34/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Patty Schmidt Churubusco IN 163 56 90   32:39.62 32:39.62 10:32/M
2 Diane Ackerman Huntington IN 2 56 104 3:17.69 35:57.31 35:57.31 11:36/M
3 Kelly Landis Churubusco IN 113 57 117 5:37.76 38:17.38 38:17.38 12:21/M
4 Crystal Herendeen Albion IN 73 50 119 5:49.78 38:29.40 38:29.40 12:25/M
5 Bonnie Johnson Huntertown IN 83 56 125 7:33.84 40:13.46 40:13.46 12:58/M
6 Christine Fairchild Wolflake IN 50 56 126 7:35.84 40:15.46 40:15.46 12:59/M
7 Tammy Enders Warsaw IN 48 53 131 8:58.59 41:38.21 41:38.21 13:26/M
8 Martha Rubrake Columbia City IN 161 50 133 9:09.86 41:49.48 41:49.48 13:29/M
9 Venita Lawyer Fort Wayne IN 115 52 145 13:22.77 46:02.39 46:02.39 14:51/M
10 Bobbi Muncy Fort Wayne IN 136 57 148 14:52.14 47:31.76 47:31.76 15:20/M
11 Tina Bell Huntington IN 22 56 151 16:44.25 49:23.87 49:23.87 15:56/M
12 Twyla Hunter Columbia City IN 77 58 162 20:21.21 53:00.83 53:00.83 17:06/M
13 Rhonda Jones Columbia City IN 87 54 165 22:15.89 54:55.51 54:55.51 17:43/M
14 Peggy Zook Columbia City IN 204 52 166 22:16.58 54:56.20 54:56.20 17:43/M
15 Benita Browning Fort Wayne IN 31 59 171 23:19.45 55:59.07 55:59.07 18:04/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Cindy Zollinger Columbia City IN 202 61 118   38:27.07 38:27.07 12:24/M
2 Diane M. Kimmel Columbia City IN 121 62 120 0:25.91 38:52.98 38:52.98 12:32/M
3 Mattie Snow Columbia City IN 176 61 143 7:08.85 45:35.92 45:35.92 14:42/M
4 Karen Wenger Muncie IN 192 66 160 13:25.35 51:52.42 51:52.42 16:44/M
5 Margaret Bell Montpelier IN 21 62 170 17:30.99 55:58.06 55:58.06 18:03/M
6 Marshall Brown Fort Wayne IN 28 65 172 17:33.25 56:00.32 56:00.32 18:04/M
7 Jan Karrick Fort Wayne IN 93 64 183 36:07.10 1:14:34.17 1:14:34.17 24:03/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Betty Nelson Columbia City IN 137 71 108   36:40.03 36:40.03 11:50/M
2 Theresa Lawyer Wabash IN 114 77 146 9:23.28 46:03.31 46:03.31 14:51/M
3 Mary Shuff Fort Wayne IN 172 73 184 37:54.17 1:14:34.20 1:14:34.20 24:03/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Cody White Fort Wayne IN 193 27 1   16:42.39 16:42.39 5:23/M
Top

Male Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Christopher Zvers Peru IN 205 50 5   19:18.29 19:18.29 6:14/M
Top

Male 19 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Braden Clements Fort Wayne IN 38 19 2   17:15.00 17:15.00 5:34/M
2 Sam Keily Churubusco IN 94 15 3 0:55.05 18:10.05 18:10.05 5:52/M
3 Logan Fish Bremen IN 52 17 4 1:59.03 19:14.03 19:14.03 6:12/M
4 Nathan Mills Columbia City IN 130 16 6 2:27.37 19:42.37 19:42.37 6:21/M
5 Austin Hall Columbia City IN 69 13 7 3:07.24 20:22.24 20:22.24 6:34/M
6 Carson Ross IN 159 18 8 3:14.87 20:29.87 20:29.87 6:36/M
7 Nicholas Mills Columbia City IN 131 16 9 3:20.48 20:35.48 20:35.48 6:38/M
8 Bryce Kolvoord Churubusco IN 109 14 11 3:49.89 21:04.89 21:04.89 6:48/M
9 Noah Price IN 149 19 13 4:15.02 21:30.02 21:30.02 6:56/M
10 Zachary Pletcher Columbia City IN 148 13 17 5:45.64 23:00.64 23:00.64 7:25/M
11 Jack Mills Columbia City IN 129 14 25 6:39.09 23:54.09 23:54.09 7:43/M
12 Tung Ngo IN 138 19 28 7:05.18 24:20.18 24:20.18 7:51/M
13 Ashtin Lee Columbia City IN 117 18 29 7:05.42 24:20.42 24:20.42 7:51/M
14 Samuel Allebach Warsaw IN 9 10 35 7:47.38 25:02.38 25:02.38 8:05/M
15 John Just IN 90 19 36 7:54.77 25:09.77 25:09.77 8:07/M
16 Isaac Rinker IN 157 12 47 9:18.00 26:33.00 26:33.00 8:34/M
17 Jacob Irwin Akron IN 79 19 54 10:34.43 27:49.43 27:49.43 8:58/M
18 Garret Vanualoes Columbia City IN 209 13 61 11:23.49 28:38.49 28:38.49 9:14/M
19 Parker Baker Columbia City IN 16 13 71 11:57.03 29:12.03 29:12.03 9:25/M
20 Elias Kinsey Warsaw IN 100 7 80 13:02.18 30:17.18 30:17.18 9:46/M
21 Josiah Kline Columbia City IN 105 7 99 16:47.16 34:02.16 34:02.16 10:59/M
22 Michael Peters IN 146 19 100 16:55.48 34:10.48 34:10.48 11:01/M
23 Oliver Kline Columbia City IN 107 11 127 23:01.12 40:16.12 40:16.12 12:59/M
24 Brandon Wolf Fort Wayne IN 197 13 144 28:24.63 45:39.63 45:39.63 14:44/M
25 Benjamin Williams Rochester IN 194 9 178 43:03.56 1:00:18.56 1:00:18.56 19:27/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Joshua Gilbert IN 59 21 10   20:38.08 20:38.08 6:39/M
2 John Muigai IN 135 21 14 0:54.69 21:32.77 21:32.77 6:57/M
3 Jason Anderson IN 11 26 19 2:28.21 23:06.29 23:06.29 7:27/M
4 Timothy Clay IN 37 21 21 2:34.43 23:12.51 23:12.51 7:29/M
5 Patrick Thieme Fort Wayne IN 184 25 27 3:38.75 24:16.83 24:16.83 7:50/M
6 Matt Ackerman Huntington IN 3 29 33 4:08.92 24:47.00 24:47.00 8:00/M
7 Chance Meador IN 127 22 40 4:57.78 25:35.86 25:35.86 8:15/M
8 Drew Giltner IN 61 23 45 5:43.63 26:21.71 26:21.71 8:30/M
9 Nathan Shively Peru IN 170 29 53 7:06.45 27:44.53 27:44.53 8:57/M
10 Stanley Nihart IN 140 22 56 7:24.06 28:02.14 28:02.14 9:03/M
11 Ryan Liechty IN 119 22 57 7:24.72 28:02.80 28:02.80 9:03/M
12 Andrew Hurst IN 78 22 59 7:29.21 28:07.29 28:07.29 9:04/M
13 Trevin Geiger Churubusco IN 56 27 89 11:59.93 32:38.01 32:38.01 10:32/M
14 Ed Kutch Decatur IN 111 27 112 17:26.74 38:04.82 38:04.82 12:17/M
15 Greg Miller Columbia City IN 128 21 115 17:33.96 38:12.04 38:12.04 12:19/M
16 Jeremy Brice Columbia City IN 26 28 163 34:02.47 54:40.55 54:40.55 17:38/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Brett Bushroe Fort Wayne IN 34 37 37   25:20.29 25:20.29 8:10/M
2 Nathan Thomas Fort Wayne IN 186 35 48 1:34.63 26:54.92 26:54.92 8:41/M
3 Jason Peay Indianapolis IN 145 30 52 2:22.29 27:42.58 27:42.58 8:56/M
4 Adam Gerig Fort Wayne IN 57 32 69 3:40.77 29:01.06 29:01.06 9:22/M
5 Ryan Cotner Warsaw IN 41 32 93 8:12.24 33:32.53 33:32.53 10:49/M
6 Paul Williams Jr Rochester IN 195 39 180 35:01.55 1:00:21.84 1:00:21.84 19:28/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Josh Baker Columbia City IN 14 45 15   21:52.35 21:52.35 7:03/M
2 Lucas Elias Churubusco IN 47 41 46 4:40.48 26:32.83 26:32.83 8:34/M
3 John Wright Columbia City IN 200 45 98 12:08.73 34:01.08 34:01.08 10:58/M
4 Steve Kline Columbia City IN 108 47 135 20:42.60 42:34.95 42:34.95 13:44/M
5 Sean Ambrose Columbia City IN 10 46 136 22:08.77 44:01.12 44:01.12 14:12/M
6 Chris Warrix Columbia City IN 189 41 149 26:17.07 48:09.42 48:09.42 15:32/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Ward Moya Fort Wayne IN 134 54 16   22:30.19 22:30.19 7:15/M
2 David Geiger Churubusco IN 55 56 50 5:00.32 27:30.51 27:30.51 8:52/M
3 Bruce Witzenman Churubusco IN 196 57 60 6:08.27 28:38.46 28:38.46 9:14/M
4 Ben Johnson Huntertown IN 82 56 74 6:46.74 29:16.93 29:16.93 9:26/M
5 Dave Thieme Fort Wayne IN 183 52 76 6:54.37 29:24.56 29:24.56 9:29/M
6 Richard Brown Columbia City IN 29 54 77 7:14.38 29:44.57 29:44.57 9:35/M
7 Jay Sweatland Warsaw IN 181 50 106 13:33.56 36:03.75 36:03.75 11:38/M
8 Kevin Johnston West Lafayette IN 84 59 116 15:47.15 38:17.34 38:17.34 12:21/M
9 Robert King Greenwood IN 99 51 129 18:17.89 40:48.08 40:48.08 13:10/M
10 Todd Jones Columbia City IN 88 56 156 28:07.96 50:38.15 50:38.15 16:20/M
11 Robert Nunez Muncie IN 141 53 168 33:19.73 55:49.92 55:49.92 18:00/M
12 Greg Bennett Albion IN 23 59 177 36:38.08 59:08.27 59:08.27 19:05/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Richard Ackerman Huntington IN 4 64 68   28:54.53 28:54.53 9:19/M
2 Marvin Sorg Fort Wayne IN 177 63 84 2:17.61 31:12.14 31:12.14 10:04/M
3 Robert Kimmel Columbia City IN 97 63 121 9:58.45 38:52.98 38:52.98 12:32/M
4 Chuck Karrick Fort Wayne IN 92 64 141 16:20.16 45:14.69 45:14.69 14:35/M
5 Gary Bird Columbia City IN 207 60 150 19:37.62 48:32.15 48:32.15 15:39/M
Top

Men 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 David Walberg Fort Wayne IN 187 71 82   30:23.75 30:23.75 9:48/M
2 Ed Frey Fort Wayne IN 53 71 97 3:26.07 33:49.82 33:49.82 10:55/M
3 Steve Butler Sr. Fort Wayne IN 36 71 102 4:15.09 34:38.84 34:38.84 11:10/M
4 Al Smith Muncie IN 769 70 161 21:29.02 51:52.77 51:52.77 16:44/M
5 Jonathan Wyatt Montpelier IN 201 76 169 25:34.26 55:58.01 55:58.01 18:03/M
6 Richard Schuman Columbia City IN 167 84 173 25:40.95 56:04.70 56:04.70 18:05/M
7 Jim Shuff Fort Wayne IN 171 75 179 29:56.73 1:00:20.48 1:00:20.48 19:28/M